CZ350598A3 - Způsob integrace bezšňůrových telefonních sítí do celulárních mobilních rádiových sítí - Google Patents

Způsob integrace bezšňůrových telefonních sítí do celulárních mobilních rádiových sítí Download PDF

Info

Publication number
CZ350598A3
CZ350598A3 CZ983505A CZ350598A CZ350598A3 CZ 350598 A3 CZ350598 A3 CZ 350598A3 CZ 983505 A CZ983505 A CZ 983505A CZ 350598 A CZ350598 A CZ 350598A CZ 350598 A3 CZ350598 A3 CZ 350598A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
network
mobile
cordless telephone
subscriber
telephone
Prior art date
Application number
CZ983505A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ288192B6 (en
Inventor
Wolfgang Rams
Original Assignee
Detemobil Deutsche Telekom Mobilnet Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Detemobil Deutsche Telekom Mobilnet Gmbh filed Critical Detemobil Deutsche Telekom Mobilnet Gmbh
Publication of CZ350598A3 publication Critical patent/CZ350598A3/cs
Publication of CZ288192B6 publication Critical patent/CZ288192B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W88/00Devices specially adapted for wireless communication networks, e.g. terminals, base stations or access point devices
    • H04W88/02Terminal devices
    • H04W88/06Terminal devices adapted for operation in multiple networks or having at least two operational modes, e.g. multi-mode terminals

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Description

JUDr. Miloš Všetečka advokát
120 00 Praha 2, Hálkova 2 • · · · · • · fe a · · ·
ZPŮSOB INTEGRACE BEZŠŇŮROVÝCH TELEFONNÍCH SÍTÍ DO CELULÁRNÍCH MOBILNÍCH RÁDIOVÝCH SÍTÍ
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu integrace bezšňůrových telefonních sítí, zejména podle DECT-standardu, do celulární mobilní telefonní rádiové sítě, zejména GSM-mobilní telefonní rádiové sítě.
Dosavadní stav techniky
Známé mobilní telefonní rádiové sítě, například podle GSM-standardu, jsou uspořádány pro příjem pomocí přístrojů pevně zabudovaných ve vozidle, nebo pomocí kompaktních, mobilních přístrojů. Jsou známy také bezšňůrové telefony podle DECT-standardu, provozované v pevných sítích. Jako mobilní telefonní ústředny podle GSM-standardu slouží takzvané mobilní obslužné ústředny (MSC, Mobile Service Switching Centres), které vedle funkce normální ústředny navíc podporují mobilitu terminálů. Přitom se využívá speciálních prostředků řízení mobility (MM, MobilitátsManagement).
Byly již diskutovány, a v současné době také specifikovány, případy, kdy je DECT-systém s GSM-systémem navzájem spojen na straně sítě, tzn. prostřednictvím AInterface (rozhraní mezi ústřednou a základní stanicí) nebo prostřednictvím ISDN-spojení. Propojení mezi GSM-sítí a DECT-sítí na straně sítě však vyžaduje nákladné specifikační
76416 (1676416.DOC) • · a vývojové práce, které nejsou v krátkém čase realizovatelné. Pokud by byla k dispozici možnost využít při propojování sítí již existujících komponent, byla by zkrácena doba realizace.
Ve zveřejněné přihlášce DE 43 44 702 Al je popsán způsob a uspořádání pro střídavý provoz mobilního terminálu přes celulární mobilní telefonní rádiový systém a bezšňůrový systém pevné sítě. Přitom se jedná hlavně o postoupení hovoru v případě, že pokus o spojení účastníka prostřednictvím mobilní telefonní rádiové sítě ztroskotal. Je předem stanoveno alternativní telefonní číslo, na které se má přeřadit postoupení hovoru, když účastník nemůže být dosažen pod svým původním telefonním číslem. Nevýhodou popsaného způsobu je časově náročná lokalizace účastníka mobilní sítě. Jen v případě nedosažitelnosti účastníka se provádí postoupení hovoru předem dané DECT-síti.
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je navrhnout způsob integrace bezšňůrových telefonních sítí do celulární mobilní telefonní rádiové sítě, který umožní obsloužit účastníka vždy pokud možno přímo prostřednictvím pro něho výhodné sítě.
Tento úkol je vyřešen technickou myšlenkou nároku 1.
Za předpokladu téměř plošného pokrytí GSM-sítí je podle vynálezu možné zpřístupnit interní funkci prostředků řízení mobility GSM-sítě. pro DECT-síf prostřednictvím rozhraní GSMvzduch. Základní myšlenkou vynálezu je, že účastník, který disponuje duálním terminálem, je vždy dosažitelný v aktuálně
• · výhodnější síti a v té je přímo volán, zatímco počínaje od výchozího GSM-provozu terminál permanentně zkouší, zda se účastník zdržuje v oblasti pokryté DECT-sítí. Pokud ano, zkouší se prostřednictvím terminálu dále to, zda je účastník oprávněn ke vstupu do této DECT-sítě. Je-li i tato podmínka splněna, iniciuje terminál proces aktualizace polohy (Location Update Proceduře), takže GSM-síú může určit momentální polohu (LocationArea) účastníka. Po úspěšném provedení aktualizace polohy může terminál přejít do příslušného DECT-modu. Přichází-li nyní účastníkovi hovor, porovnává se aktuální poloha účastníka s předem vloženými polohovými údaji, kterým jsou přiřazena příslušná volací čísla jednotlivých DECT-sítí. Ústředna (MSC) GSM-sítě nyní ví, že účastník je dosažitelný v příslušné DECT-síti a provádí realizaci spojení za pomoci GSM-prostředků řízení mobility přímo k volanému číslu příslušné DECT-sítě. Odchozí hovory účastníka se provádějí přímo prostřednictvím DECTsítě. Podle vynálezu se mohou soukromá DECT-zařízení účelně kombinovat s GSM-mobilními telefonními zařízeními. Komunikace prostřednictvím DECT-sítě nabízí účastníkovi podstatné výhody:
vysokou kvalitu hovoru prostřednictvím bezšňůrového spojení v pevné síti, vysokou hustotu přenosu v úzkém prostoru bez poruch, menší náklady na hovor pro účastníka vzhledem k tarifům pevných sítí.
Další výhodou je úplná integrace libovolné DECT-sítě do
GSM-sítě pouhými nepatrnými modifikacemi sítí a terminálů.
Technologie terminálů je již k dispozici, a standardizace sítí je až na několik oblastí ujednána.
• · • · • · · • · · · « • · 4 • · · ·
Oblasti pokryté DECT-sítěmi lze nahlížet jako ostrovy v GSM-síti. Ostrovy jsou dostupné prostřednictvím pokrytí GSM, navíc však nabízejí možnost využití nákladově příznivější a kvalitativně lepší DECT-techniky. Mají-li účastníci přístup k těmto DECT-sítím (v závislosti na účastnickém profilu to může být také více ostrovů na různých místech), může tento účastník DECT-síť. využívat. Pokud by dosud účastník chtěl využívat obě sítě, potřeboval by dva terminály, jeden GSM-kompatibilní a jeden DECT-kompatibilní přístroj. Protože z důvodu možného většího počtu ostrovů není možné realizovat obvyklé postoupení hovoru na neznámé místo, je podle vynálezu GSM-síť prostřednictvím záznamu v domovském rejstříku (HLR) informována o momentálním místě pobytu účastníka.
Podobně jako v GSM-síti musí také terminál, jakmile zjistí změnu polohy, sdělit tuto změnu do HLR GSM-sítě, aby síti bylo známo, ve které oblasti polohy (LocationArea) se účastník zdržuje. Údaj v HLR o místě pobytu pak musí být přiřazen telefonnímu číslu, přiřazenému této oblasti, aby byl hovor účastníkovi příslušně směrován. Předpokladem využití existující GSM-infrastruktury bez modifikací je, že DECT-sítě mohou být přiřazeny jim vlastní oblasti polohy (LocationArea). Ve vztahu k zákazníkovi pak je s touto oblastí spojeno příslušné telefonní číslo.
Pokud jde o aktualizaci polohy a podání zprávy o místě pobytu účastníka do HLR, jsou myslitelné různé scénáře:
a) Skutečné použití Location Update Proceduře (aktualizace polohy) známé z GSM.
b) Instalování popř. odpojení přesměrování hovoru (call forwarding unconditional (automatické přesměrování hovoru není bezpodmínečně nutné)).
c) Short-Message (krátká zpráva) do nově zřízeného inteligentního prvku sítě, kterému se tím sdělí nové telefonní číslo.
d) Zavolání do nově zřízeného, inteligentního prvku sítě, kterému se pak sdělí prostřednictvím DTMFtónu nové telefonní číslo.
e) Modifikace GSM-specifikace, pro speciální podporu funkce DECT-GSM Roaming (přecházení mezi DECTGSM) .
Další znaky vynálezu vyplývají ze závislých nároků.
Tak se prostřednictvím terminálu průběžně zkouší, zda se nachází v oblasti pokryté bezšňůrovou telefonní sítí. To je předpokladem pro bezšňůrový telefonní provoz. V případě, že se terminál nachází v oblasti pokryté bezšňůrovou telefonní sítí a účastník má do příslušné sítě přístup, iniciuje se prostřednictvím terminálu v mobilní telefonní rádiové síti aktualizace polohy (Location Update Proceduře) pro určení místa pobytu účastníka. Aktuální místo pobytu účastníka se ukládá jako záznam v domovském rejstříku (HLR v případě GSM) mobilní telefonní rádiové sítě, a průběžně se aktualizuje. Po úspěšné aktualizaci polohy přechází terminál podle volby nebo automaticky z mobilního rádiového provozu na bezšňůrový telefonní provoz.
Přístupnost bezšňůrové telefonní sítě pro účastníka se může ověřit prostřednictvím pokusu o realizaci spojení nebo
• · ·· • · · · · • · · odpovídající identifikací systému, jaké se používá také v oblasti mobilní telefonní rádiové sítě. Každé pro uživatele přístupné bezšňůrové telefonní síti je přiřazeno vlastní telefonní číslo, které mobilní telefonní rádiová sít zná, a pod kterým je účastník dosažitelný v příslušné bezšňůrové telefonní síti.
Hovor přicházející prostřednictvím bezšňůrové telefonní sítě se vede přímo do terminálu, pokud se uživatel nachází v oblasti pokrytí bezšňůrové telefonní sítě.
Realizace spojení mezi mobilní telefonní rádiovou sítí a bezšňůrovou telefonní sítí se provádí u GSM-sítí prostřednictvím modulu řízení mobility (MobilitátsManagement-Modul), přičemž počet možných integrovatelných bezšňůrových telefonních sítí je libovolný.
Zastupuje:
Dr. Miloš Všetečka v.r
.. .. T>V35OS-«
- 7 - :
JUDr. Miloš Všetečka advokát
120 00 Praha 2, Hálkova 2

Claims (12)

1. Způsob integrace bezšňůrových telefonních sítí do celulární mobilní telefonní rádiové sítě za využití duálních terminálů, která podporuji jak komunikaci prostřednictvím bezšňůrové telefonní sítě, tak také prostřednictvím mobilní telefonní rádiové sítě, vyznačující se tím, že mobilní telefonní rádiová sít přiřazuje každé bezšňůrové telefonní síti, použitelné určitým účastníkem, vlastní oblast polohy (LocationArea), které je přiřazeno specifické telefonní číslo uživatele, přičemž se nepřetržitě kontroluje, zde se uživatel zdržuje (LocationArea) bezšňůrové telefonní použitelné, a v případě, že tomu tak hovory přes mobilní telefonní rádiové síť. spojovány podle volby nebo automaticky ústřednou mobilní telefonní rádiové sítě podle telefonního čísla přiřazeného oblasti.
v oblasti pokrytí sítě, pro něho je, jsou příchozí
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že terminál průběžně zkouší, zda se nachází v oblasti pokryté bezšňůrovou telefonní sítí.
3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že v případě, že se terminál nachází v oblasti pokryté bezšňůrovou telefonní sítí a účastník má do příslušné sítě přístup, iniciuje se prostřednictvím terminálu v mobilní telefonní rádiové síti aktualizace polohy (Location Update Proceduře).
4. Způsob podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že aktuální místo pobytu
16 76416 (1676416.DOC) účastníka se ukládá jako záznam v domovském rejstříku mobilní telefonní rádiové sítě, a průběžně se aktualizuje.
5. Způsob podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že po úspěšné aktualizaci polohy přechází terminál podle volby nebo automaticky z mobilního rádiového provozu na bezšňůrový telefonní provoz.
1 až 5, bezšňůrové z nároků přístupnost
6. Způsob podle některého vyznačující se tím, že telefonní sítě pro účastníka se ověřuje prostřednictvím pokusu o realizaci spojení nebo odpovídající identifikací systému.
7. Způsob podle některého z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že každé pro uživatele přístupné bezšňůrové telefonní síti je přiřazeno vlastní telefonní číslo, které mobilní telefonní rádiová síť. zná, a pod kterým je účastník dosažitelný v příslušné bezšňůrové telefonní síti.
8. Způsob podle některého z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že hovory přicházející prostřednictvím bezšňůrové telefonní sítě se vedou přímo do terminálu, pokud se uživatel nachází v oblasti pokrytí bezšňůrové telefonní sítě.
9. Způsob podle některého z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že realizace spojení mezi mobilní telefonní rádiovou sítí a bezšňůrovou telefonní sítí se provádí prostřednictvím modulu řízení mobility (MobilitátsManagement-Modul) mobilní telefonní rádiové sítě.
~ 2 ~ 9 9 9 9 9 9 9 9
99 9999 999 999 99 99
10. Způsob podle některého z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že počet možných integrovatelných bezšňůrových telefonních sítí je libovolný.
11. Způsob podle některého z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že mobilní telefonní rádiová sít je GSM-mobilní telefonní rádiová síť.
12. Způsob podle některého z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že bezšňůrová telefonní síť je DECT-bezšňůrová telefonní síť.
Zastupuje:
Dr. Miloš Všetečka v.r.
Během řízení o této PCT-přihlášce č. PCT/DE 97/00885 bylo (na základě International Preliminary Examination) upraveno znění popisu a patentových nároků. Upravené znění těchto patentových nároků a popisu ze dne 26.5.1998 resp. 29.5.1998 přikládáme v příloze. Změny se týkají strany 2, kterou nahrazují nové strany 2 a 2a, a stran 7 až 9.
Upravená strana a vývojové práce, které nejsou v krátkém čase realizovatelné. Pokud by byla k dispozici možnost využít při propojování sítí již existujících komponent, byla by zkrácena doba realizace.
Ve zveřejněné přihlášce DE 43 44 702 Al je popsán způsob a uspořádání pro střídavý provoz mobilního terminálu přes celulární mobilní telefonní rádiový systém a bezšňůrový systém pevné sítě. Přitom se jedná hlavně o postoupení hovoru v případě, že pokus o spojení účastníka prostřednictvím mobilní telefonní rádiové sítě ztroskotal. Je předem stanoveno alternativní telefonní číslo, na které se má přeřadit postoupení hovoru, když účastník nemůže být dosažen pod svým původním telefonním číslem. Nevýhodou popsaného způsobu je časově náročná lokalizace účastníka mobilní sítě. Jen v případě nedosažitelnosti účastníka se provádí postoupení hovoru předem dané DECT-síti.
WO-A-95 0174 se týká způsobu realizace hovoru v GSMmobilních rádiových sítích, přičemž na GSM-síf je napojen bezšňůrový telefonní systém, ve smyslu substituce základních stanic BTS a řídících jednotek základních stanic BSC. Přitom je základní stanice bezšňůrové telefonní sítě napojena na mobilní telefonní rádiovou síť prostřednictvím mobilní ústředny a pracuje proto jako základní stanice mobilní telefonní rádiové sítě. Nachází-li se mobilní účastník v oblasti pokrytí své vlastní bezšňůrové telefonní sítě, vede se požadavek na spojení pro tohoto účastníka mobilní telefonní rádiové sítě automaticky na bezšňůrovou telefonní síť,. Jedná se tedy principielně o systém předávání hovoru, při kterém se hovory na terminál mobilní telefonní rádiové sítě předávají na bezšňůrový telefonní terminál, pokud se • · · · telefonní rádiové sítě nachází v oblasti bezšňůrové telefonní sítě. Dále jsou způsobu nezbytné modifikace stávajících aby bylo dosaženo přístupu na prostředky (Mobility-Management) mobilní telefonní
- 2aj • · · · • · · · ”ϊί í Upravená strana • · · · 1 účastník mobilní pokrytí této pro realizaci komponent sítě, řízení mobility rádiové sítě.
EP-A-660 626 se týká multimodálního radiotelefonu, který je schopen spolupracovat se dvěma nebo více různými mobilními komunikačními systémy. Přitom terminál kontroluje signály z různých mobilních rádiových sítí a přepojuje se automaticky na tu siř, která poskytuje nejkvalitnější a/nebo cenově nejpříznivšjší možnost spojení.
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je navrhnout způsob integrace bezšňůrových telefonních sítí do celulární mobilní telefonní rádiové sítě, který umožní obsloužit účastníka vždy pokud možno přímo prostřednictvím pro něho výhodné sítě.
Tento úkol je vyřešen technickou myšlenkou nároku 1.
Za předpokladu téměř plošného pokrytí GSM-sítí je podle vynálezu možné zpřístupnit interní funkci prostředků řízení mobility GSM-sítš pro DECT-síú prostřednictvím rozhraní GSMvzduch. Základní myšlenkou vynálezu je, že účastník, který disponuje duálním terminálem, je vždy dosažitelný v aktuálně
JUDr. Miloš VŠetečka
CZ19983505A 1996-05-02 1997-04-30 Process for integrating cordless telephone networks into cellular mobile phone networks CZ288192B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19617441A DE19617441C1 (de) 1996-05-02 1996-05-02 Verfahren zur Integration von Schnurlostelefonnetzen in zellulare Mobilfunknetzen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ350598A3 true CZ350598A3 (cs) 1999-02-17
CZ288192B6 CZ288192B6 (en) 2001-05-16

Family

ID=7792990

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19983505A CZ288192B6 (en) 1996-05-02 1997-04-30 Process for integrating cordless telephone networks into cellular mobile phone networks

Country Status (11)

Country Link
US (1) US6600925B1 (cs)
EP (1) EP0896782B1 (cs)
AT (1) ATE312490T1 (cs)
AU (1) AU2887397A (cs)
CA (1) CA2253501C (cs)
CZ (1) CZ288192B6 (cs)
DE (2) DE19617441C1 (cs)
DK (1) DK0896782T3 (cs)
ES (1) ES2255722T3 (cs)
PL (1) PL182904B1 (cs)
WO (1) WO1997042785A1 (cs)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3048137B2 (ja) * 1998-04-13 2000-06-05 日本電気株式会社 デュアルバンド携帯電話機及び移動電話システム切替方法
DE19821049C2 (de) * 1998-05-11 2001-08-16 Deutsche Telekom Ag Anrufweiterschaltung
DE19821567C2 (de) * 1998-05-14 2002-08-22 Deutsche Telekom Ag Anrufweiterschaltung
US6185425B1 (en) * 1998-06-22 2001-02-06 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson Call routing using direct in-dialing numbers in place of temporary routing numbers
DE19843476C2 (de) * 1998-09-22 2001-12-20 Siemens Ag Verfahren zur Funkversorgung eines Mobil-Terminals eines Mobilfunknetzes
EP1119947A4 (en) * 1998-10-05 2004-03-24 Motorola Inc MULTIMEDIA COMMUNICATIONS IN A COMMUNICATION SYSTEM AND ASSOCIATED METHOD
GB2352586B (en) * 1999-06-07 2004-03-10 Nec Corp Handover between mobile networks
US20030119480A1 (en) * 2001-02-26 2003-06-26 Jahangir Mohammed Apparatus and method for provisioning an unlicensed wireless communications base station for operation within a licensed wireless communications system
US7308263B2 (en) 2001-02-26 2007-12-11 Kineto Wireless, Inc. Apparatus for supporting the handover of a telecommunication session between a licensed wireless system and an unlicensed wireless system
ITTO20010496A1 (it) * 2001-05-25 2002-11-25 Telecom Italia Lab Spa Rete di comunicazione mobile.
US7035633B2 (en) * 2001-10-23 2006-04-25 Bellsouth Intellectual Property Corporation Apparatus for providing a gateway between a wired telephone and a wireless telephone network
US6999761B2 (en) * 2002-08-26 2006-02-14 Bellsouth International Property Corporation Fixed wireless telephone device
US6836644B2 (en) 2002-08-26 2004-12-28 Bellsouth Intellectual Property Corporation Methods and apparatus for establishing a fixed wireless telephone service
US20040198343A1 (en) * 2002-08-26 2004-10-07 Bellsouth Intellectual Property Corporation Call handling for a fixed wireless device
US7565145B2 (en) 2002-10-18 2009-07-21 Kineto Wireless, Inc. Handover messaging in an unlicensed mobile access telecommunications system
CN101715193A (zh) * 2002-10-18 2010-05-26 卡耐特无线有限公司 扩展有执照无线通信系统覆盖区域的装置与方法
US7953423B2 (en) 2002-10-18 2011-05-31 Kineto Wireless, Inc. Messaging in an unlicensed mobile access telecommunications system
US7634269B2 (en) 2002-10-18 2009-12-15 Kineto Wireless, Inc. Apparatus and method for extending the coverage area of a licensed wireless communication system using an unlicensed wireless communication system
US7606190B2 (en) 2002-10-18 2009-10-20 Kineto Wireless, Inc. Apparatus and messages for interworking between unlicensed access network and GPRS network for data services
WO2004097787A1 (ja) * 2003-04-30 2004-11-11 Toshiba Matsushita Display Technology Co., Ltd. 表示装置用アレイ基板及び表示装置
US7492758B2 (en) 2003-09-23 2009-02-17 International Business Machines Corporation Wireless telephone system including voice over IP and POTS
US7957348B1 (en) 2004-04-21 2011-06-07 Kineto Wireless, Inc. Method and system for signaling traffic and media types within a communications network switching system
US7940746B2 (en) 2004-08-24 2011-05-10 Comcast Cable Holdings, Llc Method and system for locating a voice over internet protocol (VoIP) device connected to a network
US20080039086A1 (en) 2006-07-14 2008-02-14 Gallagher Michael D Generic Access to the Iu Interface
EP2060130A4 (en) * 2006-10-31 2010-03-10 Kineto Wireless Inc METHOD AND APPARATUS FOR PERMITTING TRANSMISSION FOR FEMTOCELLS
US20090262682A1 (en) 2008-04-18 2009-10-22 Amit Khetawat Method and Apparatus for Transport of RANAP Messages over the Iuh Interface in a Home Node B System
KR20110034254A (ko) * 2009-09-28 2011-04-05 삼성전자주식회사 전원 절약 방법 및 시스템과, 이를 이용하는 휴대 단말기

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1993016549A1 (en) * 1992-02-06 1993-08-19 Motorola, Inc. Call routing for a radiotelephone in multiple radiotelephone systems
US5353331A (en) * 1992-03-05 1994-10-04 Bell Atlantic Network Services, Inc. Personal communications service using wireline/wireless integration
FI96814C (fi) * 1993-06-23 1996-08-26 Nokia Telecommunications Oy Puhelunmuodostusmenetelmä
GB2321576B (en) 1993-12-22 1998-09-16 Nokia Mobile Phones Ltd Multi-mode radio telephone
DE4344702A1 (de) * 1993-12-27 1995-07-06 Deutsche Bundespost Telekom Verfahren und Anordnung zum wechselweisen Betreiben eines mobilen Endgerätes über ein zellulares Mobilfunksystem und ein Schnurlossystem in einem Festnetz
AU1990395A (en) * 1994-05-06 1995-11-29 Motorola, Inc. Call routing system for a wireless data device

Also Published As

Publication number Publication date
ATE312490T1 (de) 2005-12-15
DE59712511D1 (de) 2006-01-12
CA2253501A1 (en) 1997-11-13
DE19617441C1 (de) 1997-12-18
US6600925B1 (en) 2003-07-29
ES2255722T3 (es) 2006-07-01
AU2887397A (en) 1997-11-26
PL329646A1 (en) 1999-04-12
WO1997042785A1 (de) 1997-11-13
CZ288192B6 (en) 2001-05-16
CA2253501C (en) 2008-02-05
DK0896782T3 (da) 2006-04-18
PL182904B1 (pl) 2002-03-29
EP0896782A1 (de) 1999-02-17
EP0896782B1 (de) 2005-12-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ350598A3 (cs) Způsob integrace bezšňůrových telefonních sítí do celulárních mobilních rádiových sítí
EP0462727B1 (en) Mobile communications system
US6073029A (en) Method and system for providing wireless communications to a subscriber of a private wireline network
EP1351530B1 (en) A mobile communication network
US4879740A (en) Wide area cordless telephone system having means for avoiding double registrations
US4833702A (en) Telephone registration and cancellation control in a wide area cordless telephone system
US5873033A (en) Method and arrangement for transfer between a cordless telecommunication system and a cellular mobile telecommunication system
AU724375B2 (en) Use of ISDN to provide wireless office environment connection to the public land mobile network
US20050239453A1 (en) Mobile communication network
AU708154B2 (en) Radio system for a closed user group
US20050197120A1 (en) Apparatus and method for mobile assignment
EP1193984B1 (en) Apparatus for providing both public and private mobile communication services in a predetermined service area using a mobile terminal
FI111212B (fi) Menetelmä, jolla verkon tilaaja voi hyödyntää tietoliikenneverkon palveluja
WO1998036602A1 (en) Procedure for extending the mobility of a wireless subscriber's station
WO2001041478A1 (en) System and method for supporting public subscribers in a private communication network
KR100430614B1 (ko) 블루투스 억세스 포인트를 이용한 사설 자동 교환망 시스템
GB2334180A (en) Local Routing in a Radio Communications System
KR100335694B1 (ko) 이동 통신망에서의 호 설정 방법
JP4037487B2 (ja) セルラー無線システム
KR20000044332A (ko) 교환시스템에서 선택적 착신 거부 방법
KR100220343B1 (ko) 개인통신교환시스템에서의 중계호 처리방법
KR20030055741A (ko) 공중망연동무선사설교환기에 있어서 공중망 중계선의효율적 사용 방법
KR19980022227A (ko) 개인통신교환기내의 핸드오프처리방법
JPH08149571A (ja) 分散基地局用アプローチ回線装置

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20130430