CZ32181U1 - Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby - Google Patents

Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby Download PDF

Info

Publication number
CZ32181U1
CZ32181U1 CZ2018-35034U CZ201835034U CZ32181U1 CZ 32181 U1 CZ32181 U1 CZ 32181U1 CZ 201835034 U CZ201835034 U CZ 201835034U CZ 32181 U1 CZ32181 U1 CZ 32181U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
information device
feedback information
simultaneous feedback
camera
simultaneous
Prior art date
Application number
CZ2018-35034U
Other languages
English (en)
Inventor
Jakub BerÄŤĂ­k
Ján Bajús
Ľudmila Nagyová
Elena Horská
Original Assignee
Slovenská Poľnohospodárska Univerzita V Nitre
Centrum Vedecko-Technických Informácií Sr
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Slovenská Poľnohospodárska Univerzita V Nitre, Centrum Vedecko-Technických Informácií Sr filed Critical Slovenská Poľnohospodárska Univerzita V Nitre
Publication of CZ32181U1 publication Critical patent/CZ32181U1/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06QINFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGY [ICT] SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES; SYSTEMS OR METHODS SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • G06Q30/00Commerce
    • G06Q30/02Marketing; Price estimation or determination; Fundraising
    • G06Q30/0241Advertisements
    • G06Q30/0251Targeted advertisements

Landscapes

  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Strategic Management (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Accounting & Taxation (AREA)
  • Development Economics (AREA)
  • Finance (AREA)
  • Economics (AREA)
  • Game Theory and Decision Science (AREA)
  • Entrepreneurship & Innovation (AREA)
  • Marketing (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Business, Economics & Management (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • User Interface Of Digital Computer (AREA)
  • Measurement Of The Respiration, Hearing Ability, Form, And Blood Characteristics Of Living Organisms (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)

Description

Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby
Oblast techniky
Technické řešení se týká informačního zařízení, které poskytuje informace, aktivuje vjemy, vytváří podněty osobě v okolí zařízení, přičemž zařízení zároveň zaznamenává a případně hodnotí zpětnou vazbu osoby příjemce informací, vjemů, podnětů a také může vytvářet nebo ovlivňovat vhodnou atmosféru prostředí. Získaná zpětná vazba se může nejen zaznamenávat pro další statistické zpracování, ale může také sloužit k okamžitému ovlivnění způsobu prezentování informací včetně změny některých vlastností okolního prostředí.
Dosavadní stav techniky
V mnoha odvětvích hospodářství jakož i v rozmanitých společenských situacích je třeba získávat zpětnou vazbu od osob, kterým jsou poskytovány informace, vjemy, podněty. Běžně se k tomu používají dotazníky, které respondenti vyplňují, což je však velmi zdlouhavý postup, který může být zatížen mnoha systémovými chybami. Ve skutečnosti se dotazníky získává subjektivizovaný obraz vědomé projekce ve vztahu k příslušné otázce, takový obraz však často neodpovídá skutečné podvědomé reakci příslušné osoby. Modernější náhradou klasických dotazníků jsou různé elektronické zařízení, kde osoba může zvolit svou odpověď, například dotykem k příslušné ikoně. Takové zařízení, například jako podle FR 2998077 AI, poskytují jen velmi omezené údaje o reakci bez přesné synchronizace s prezentovanými informacemi. Shromážděné výsledky jsou vyhodnoceny až později a podle nich se může upravit prezentace informací pro další osoby.
Zveřejnění AU 2014101196 A4 popisuje řešení se získáváním zpětné reakce pomocí webově orientované aplikace v mobilním telefonu, co si však od příslušné osoby vyžaduje vysokou míru spolupráce. Podle US 2011218930 AI se získává zpětná vazba pomocí jednoúčelových elektronických zařízení, které se nejprve musí distribuovat zákazníkům, což je komplikované a zužuje to skupinu hodnotících osob.
Je zájem vytvořit zařízení, které bude prezentovat požadované informace různého druhu a zároveň bude získávat okamžitou bezprostřední reakci, zpětnou vazbu od zúčastněné osoby, případně bude také schopné průběžně adaptovat způsob prezentace podle aktuální situace a podle reakce zúčastněné osoby.
Podstata technického řešení
Uvedené nedostatky v podstatné míře odstraňuje informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby, kde zařízení zahrnuje zobrazovací jednotku na zobrazení vizuálně prezentovaných informací, alespoň jeden reproduktor a počítač s pamětí na prezentované informace, kde zobrazovací jednotka je propojena s počítačem podle tohoto technického řešení, jehož podstata spočívá v tom, že zařízení zahrnuje dvě kamery, jedna kamera je směrově polohovatelná, druhá kamera je stabilní, obě kamery jsou orientovány do prostoru před zobrazovací jednotkou. Stabilní kamera je propojena s modulem pro rozpoznávání polohy osoby a určení pozice obličeje, výstup z tohoto modulu je propojen s řízením směrování polohovatelné kamery. Výstup z polohovatelné kamery je propojen s počítačem, ve kterém je jednotka hodnocení výrazů obličeje.
Při tomto základním uspořádání se prezentují vizuální a zvukové informace osobě nebo osobám v blízkosti. Pokud je osoba v zorném úhlu stabilní kamery, v modulu se rozpozná její poloha a vyhodnotí se aktuální poloha obličeje osoby. Na tuto polohu se nasměruje polohovatelná kamera, která do obrazu zabere obličej osoby. Z tohoto záběru se nyní získají obrazová data na hodnocení výrazů obličeje, tyto výsledky jsou časově synchronizovány s prezentovanými informacemi. Na hodnocení výrazů obličeje, mimiky a mikromimiky obličeje lze použít známé algoritmy. Polohovatelná kamera může mít měnitelnou ohniskovou vzdálenost, která se mění podle rozpoznané velikosti obličeje v obraze ze stabilní kamery. Tato velikost závisí především na aktuální vzdálenosti osoby od zobrazovací jednotky.
Prezentované informace mohou mít jakoukoli povahu a obsah, nej častěji to budou ozvučené videa. Mohou mít vzdělávací, prezentační, propagační nebo i jinou úlohu.
- 1 CZ 32181 UI
Modul pro rozpoznávání polohy osoby, který je propojen se stabilní kamerou, může být přizpůsoben i na hodnocení gest osoby a pohybů její končetin. Osoba stojící před zobrazovací jednotkou reaguje na přijímané informace i tím, že mění polohu svého těla. Změny polohy těla také prozrazují reakci osoby na právě přijímané informace.
Je výhodné, pokud obě kamery jsou umístěny na přední ploše zařízení, kde je zobrazovací jednotka, přičemž jsou umístěny nad zobrazovací jednotkou. Zařízení může mít vnější obal v podobě samostatného panelu, který je určen na samostatné postavení na podlahu nebo na zavěšení na zeď.
Z hlediska jednoduchého sestavení zařízení bude vhodné, pokud se jako stabilní kamera s modulem na rozpoznávání polohy osoby použije komerčně dostupný přístroj používán v herním průmyslu, který z obrazu je schopen průběžně vytvářet vektorový model postavy. Tělo osoby s příslušnou pozicí končetin, případně i s pozicí dlaní a prstů je rozpoznáno a popsáno v trojrozměrné soustavě. Některé přístroje jsou schopny analyzovat i tep osoby, pohlaví, přibližný věk a základní mikroemócie. Údaje ze stabilní kamery jsou použity nejen na směrování pohyblivé kamery, ale jsou také zasílány do počítače jako údaje k hodnocení zpětné vazby.
Podle zpětné vazby se může měnit obsah prezentovaných informací nebo forma jejich prezentace, hlasitost, jas, zoom obrazu a podobně.
Pomocí neurovědy můžeme hodnotit opticky a dálkově nasnímané funkce lidského těla při vytváření postoje k prezentovanému tématu, například ke konkrétnímu zboží nebo službě. Zkoumání emocí osob, kterým se prezentují informace, je stále důležitější. Podle neurovědeckých tezí je rozhodování osob málo racionální a je založeno zejména na podvědomých procesech v mysli. Získaná data se interpretují a dávají se do souvislosti s úsudkem, emocí a rozhodováním osoby.
Ve výhodném uspořádání bude součástí zařízení aromatizér, který uvolňuje aroma do okolí zařízení. Může se použít i několik aromatizérů, tedy několik dávkovačů různých aromat. Je také vhodné, pokud součástí zařízení je snímač přítomnosti osoby v okolí zařízení. Snímač je propojen s počítačem. Spouštění prezentace na zobrazovací jednotce i spuštění činnosti celého zařízení může být ovládáno právě takovým snímačem přítomnosti. Může to být pohybový snímač, který detekuje vstup osoby do blízkosti, ale může to být i snímač založen na jiném charakteru detekce, například jako je snímač hluku, termovizní snímač nebo snímač tlaku na podložce, např. pod kobercem před zařízením. Pro zjištění přítomnosti osoby v okolí zařízení se také může využít rozbor obrazových dat z kamery, v datech lze identifikovat obraz postavy člověka a jeho pohyb v zorném poli.
Kromě zobrazovací jednotky k zobrazení multimediálního obsahu může být součástí zařízení i alfanumerický zobrazovací prvek, který bude určen zejména na zobrazení času, data, případně teploty okolí.
Barevnost prostředí ovlivňuje lidské vnímání, zařízení může mít RGB LED osvětlení s nastavitelnou barevností, která se řídí podle obsahu multimediální prezentace, případně i podle získané zpětné vazby. Osvětlení se může nastavovat i podle okolního klimatu, resp. mikroklimatu, kdy se zohledňuje například tlak vzduchu v bezprostředním okolí nebo stav počasí v lokalitě umístění zařízení. Údaje o počasí se přitom mohou získávat z vlastních snímačů nebo i z cizího zdroje, například z dat dostupných z internetu. RGB LED osvětlení bude obvykle umístěno na bocích zařízení.
Součástí zařízení může být i indikátor vybuzení. Indikátor vybuzení může graficky doprovázet ozvučení zařízení, například bude rytmicky propojen s hudebním pozadím prezentace tak, že svítící body indikátoru vybuzení se budou rozsvěcovat v rytmu doprovodné hudby. Indikátor vybuzení může signalizovat stupeň interakce osoby se zařízením podle vyhodnocení zpětné vazby. V takovém případě bude indikátor vybuzení signalizovat například míru schopnosti zařízení rozpoznat výraz tváře.
Aby se při nastavení činnosti jednotlivých prvků a při hodnocení zpětné vazby osoby mohly zohlednit také vnější vlivy počasí, je výhodné, pokud zařízení má příslušný snímač nebo více snímačů. Může se jednat o snímač barometrického tlaku, snímač externí teploty, externí vlhkosti, snímač vnějšího osvětlení. Z jejich údajů se získá informace o aktuálním charakteru počasí. Tyto údaje se mohou případně získat i z internetu pro danou lokalizaci zařízení, k čemuž bude nutné příslušné internetové připojení zařízení.
-2CZ 32181 UI
Aromatizér, snímač přítomnosti, RGB LED osvětlení s nastavitelnou barevností, indikátor vybuzení, snímače prostředí v okolí zařízení nebo exteriérové snímače mohou být propojeny a řízeny z počítače přímo nebo přes jeden nebo více mikrokontrolérů. Výhodné bude, pokud se použije jeden nebo dva mikrokontroléry, které řídí skupinu souvisejících periferních prvků.
Nedostatky uvedené ve stavu techniky v podstatné míře odstraňuje i způsob prezentace informací pomocí zobrazovací jednotky a reproduktoru podle tohoto technického řešení, jehož podstata spočívá v tom, že alespoň jednou kamerou se snímá osoba před zobrazovací jednotkou, ze získaného obrazu se analyzuje reakce osoby a podle reakce se mění nastavení prezentace informací.
Analýza reakce osoby může zahrnovat změny tělesného postavení končetin, změny výrazu obličeje, změnu srdečního tepu a podobně. Přitom se také může zjišťovat pohlaví a přibližný věk osoby před zobrazovací jednotkou.
Změna nastavení prezentace informací může zahrnovat výběr doprovodného zvuku, změnu hlasitosti, vytváření světelné atmosféry v okolí zařízení, vypouštění vůni nebo i změnu obsahu prezentace. Při tomto ovlivňování prezentace se může vzít v úvahu vliv okolního prostředí jako je barometrický tlak, venkovní počasí a podobně.
Zařízení podle tohoto technického řešení umožňuje efektivně zjišťovat a hodnotit postoje spotřebitele, ovlivňovat jej pomocí prezentace, která se přizpůsobuje podle jeho zpětné vazby. Například, jestliže osoba před zařízením pozitivně reaguje na doprovodnou hudbu, což se projeví rytmickými změnami těla osoby, může zařízení zvýšit hlasitost doprovodné hudby nebo vybrat v dalším průběhu prezentace příbuznou skladbu.
Zařízení má multispektrální využití v různých typech organizací s výzkumným i s praktickým zaměřením (nemocnice, podniky, prodejny, sféra služeb, veřejné instituce).
Zařízení poskytuje platformu pro spojování nejnovějších poznatků z oblasti spotřebitelské neuro vědy (neuromarketingu), komunikačních a informačních technologií. Zařízení je schopno identifikovat zastoupení publika prostřednictvím obrazové analýzy (pohlaví, přibližný věk) a monitorovat jeho zájem prostřednictvím směrově nastavitelné kamery. Na základě mikroemócií zjištěných z výrazu obličeje dokáže přizpůsobit atmosféru prostředí prostřednictvím různých barev, vůně a ozvučení, přičemž plně zohledňuje aktuální stav počasí v exteriéru a teplotu prostředí v interiéru. Veřejnosti poskytuje informace o aktuálním čase, teplotě, datu. Zařízení současně komunikuje aktivity a činnosti organizace (prezentační video) směrem k publiku. Výzkumným pracovníkům zařízení poskytuje dostatečné informace o vizuální poutavosti prezentace a reakcích publika vlivem aktivovaných faktorů ovlivňujících vnímání prostředí (různé barvy, hudba, vůně).
Spojením komunikační, informační a výzkumné oblasti do jednoho funkčního celku s moderním designem je možné vytvořit příznivou interiérovou atmosféru a psychickou pohodu na pracovišti. Tuto vzájemnou propojenost funkčních celků je možné podrobně verifikovat, vyhodnocovat a následně přizpůsobovat ke spokojenosti publika. Pohybové snímače umožňují aktivovat barevné osvětlení, plynulé spuštění ozvučení a šíření voňavé esence procházením v blízkosti panelu. Řídicí jednotka panelu bude plně zohledňovat časy výskytů (přestávky) potenciálního publika v rámci maximálního snížení energetické náročnosti.
Zařízení může ve stanovených dnech a čase prezentovat aktivity, projekty, reklamy a činnosti probíhající vdané lokalitě, například na pracovišti. Tato komunikační činnost bude doplněna i o různé faktory působící na celkové vnímání prostředí (barvy, vůně, zvuky) a psychickou pohodu (mikroemócie) veřejnosti. V případě pohybu kolem zařízení bude toto schopno prostřednictvím snímače pohybu, resp. snímače přítomnosti detekovat přítomnost osob a okamžitě přizpůsobit prostředí vlivem barev, zvuků a vůni této skutečnosti, a to při zohlednění počasí, teploty prostředí, ale také pohlaví a přibližného věku kolemjdoucích. Výhodou zařízení je, že současně zaznamená reakci publika (zejména na základě výrazů jejich tváře) na prezentaci a flexibilitu zařízení. Získaná zpětná vazba umožní provést analýzu reakcí a následně provést změny, které přispějí ke zlepšení samotné prezentace, resp. komunikaci zařízení a tvorbě příznivého, poutavého prostředí. Jelikož zařízení má příslušné periferní prvky k ovlivnění atmosféry prezentace, zařízení je schopné nejen sbírat údaje pro další hodnocení vlivu prezentace, ale je schopné okamžitě upravovat aktuální podmínky prezentace.
Zařízení a způsob podle tohoto technického řešení bude velmi efektivně využitelný v marketingových
-3CZ 32181 UI odděleních obchodních společností, ve všech sférách podnikání, v průzkumně - marketingových agenturách, v reklamních agenturách, ve výzkumných a vědeckých centrech, v neziskových organizacích, ve veřejných institucích (úřady, nádraží, nemocnice, univerzity, školy). Zařízení s připojením do komunikační sítě se může plně ovládat na dálku, na dálku se může měnit prezentován obsah, jakož i kritéria prezentace. Zároveň se pomocí vzdáleného přístupu mohou ze zařízení získávat nasbíraná data a informace. To umožní spravovat více zařízení pomocí centrálního bodu.
Výhodou technického řešení je automatizovaný proces získávání zpětné vazby a možnost ovlivňovat podmínky prezentace. Existuje široká škála různých prezentačních zařízení, všechny pracují v zásadě na jednostranném principu předávání předem uložených nebo dálkově přijímaných informací. Předložené technické řešení prolamuje tento stereotyp, poskytuje technické prostředky na mnohem flexibilnější předávání informací, kdy se prezentace může přizpůsobit okamžité interakcí s publikem a zařízení umí s určitou pravděpodobností odhadnout postoj publika a interaktivně s ním žít. To vyvolává u zúčastněných osob větší zájem i o obsah prezentace. Zařízení a způsob podle tohoto technického řešení se vyznačuje určitou mírou empatických schopností, což je publiku podvědomě blízké a lidské.
Objasnění výkresů
Technické řešení je blíže vysvětleno pomocí obrázků 1 až 3. Zobrazený tvar panelu jakož i přesná pozice jednotlivých prvků v rámci zařízení je jen ilustrační, nemá být vysvětlující jako zužující rozsah ochrany.
Na obrázku 1 je pohled na samostatně stojící zařízení, které má komplexnější výbavu s více periferními prvky.
Obrázek 2 zobrazuje schéma zapojení nej základnější sestavy informačního zařízení se současným získáváním zpětné vazby.
Na obrázku 3 je schéma zapojení zařízení s komplexnější sestavou prvků.
Příklady uskutečnění technického řešení
Příklad 1
V tomto příkladu podle obrázku 2 informační zařízení má zobrazovací jednotku 1 v podobě ploché velkoplošné obrazovky, která je připojena k miniaturnímu PC počítači 3. Součástí zobrazovací jednotky 1 jsou také reproduktory 2. Počítač 3 má paměť 4, v níž je mimo jiné uložen soubor různých multimediálních prezentací.
K počítači 3 je připojena stabilní kamera 6, která má dva optické členy se vzájemným bočním odstupem. Obrazový výstup je analyzován ve vlastním modulu 7 rozpoznávání polohy osoby. Z tohoto modulu 7 přicházejí do počítače 3 informace o aktuální pozici osoby před zobrazovací jednotkou 1.
V počítači 3 je ovládací program, který na základě zjištěné polohy osoby nasměruje směrově polohovatelnou kameru 5. Ta zaznamenává obraz obličeje osoby, v jednotce 8 hodnocení výrazů se analyzují obrazová data, výsledek se zaznamenává do paměti 4 spolu s přesným časem ve vztahu k prezentovanému multimediálnímu obsahu s různými informacemi. Podle obrazu obličeje se také v jednotce 8 odhadne věk a pohlaví osoby před zobrazovací jednotkou E
Výsledky z hodnocení výrazů obličeje se nejen uchovávají v paměti, ale podle nich se také mění prezentace multimediálních souborů. Zpětná vazba se zohledňuje podle nastavených kritérií, například podle odhadnutého věku a pohlaví se změní hudba, která doprovází prezentaci informací. Pokud se osoba na hudbu pohybuje v jejím rytmu, zařízení tento stav hodnotí jako souhlas s výběrem hudby a zvýší její hlasitost.
Příklad 2
Informační zařízení podle obrázků 1 a 3 má vnější podobu samostatně stojícího panelu 9. V něm
-4CZ 32181 UI jsou uloženy jednotlivé prvky zařízení. V přední stěně je zobrazovací jednotka 1, na ní je dvojice stabilních kamer 6, směrově polohovatelná kamera 5, alfanumerický zobrazovací prvek 12 a indikátor 14 vybuzení. Pod zobrazovací jednotkou 1 je pohybový snímač 11 přítomnosti. Na bocích panelu 9 jsou pásy s RGB LED osvětlením 13, výstup z aromatizéra 10, a boční reproduktory 2.
K mini počítači 3, který je uložen ve skříni panelu 9 je připojena zobrazovací jednotka 1 směrově polohovatelná kamera 5, komunikační prvek 19, dva reproduktory 2, dvojice stabilních kamer 6 s modulem 7 rozpoznávání polohy osoby (systém Kinect) a indikátor 14 vybuzení. Ostatní prvky zařízení jsou k mini počítači 3 připojeny nepřímo přes dva mikrokontroléry 17. Jeden mikrokontrolér 17 obsluhuje alfanumerický zobrazovací prvek 12 a snímač 16 teploty. RGB LED osvětlení 13, pohybový snímač 11 přítomnosti, snímač barometrického tlaku 15, aromatizér JO jsou připojeny k druhému mikrokontroléru 17.
Indikátor 14 vybuzení v tomto příkladu pracuje ve dvou základních režimech. V prvním režimu funguje jako světelný doprovod ozvučení, kdy dynamicky svítí podle rytmu a změny tónu reprodukované hudby. V druhém režimu se znázorňuje vybuzení podle míry schopnosti zařízení rozpoznat výraz tváře nebo jinou hodnocenou vlastnost. Například na zeleno rozsvícených pět světelných LEDek vyjadřuje výborný kontakt, tedy výborně hodnocenou zpětnou vazbu. Pokud oranžově svítí tři LEDky, znamená to dobrý kontakt, pokud svítí jen jedna červená LED dioda, vyjadřuje to minimální kontakt s osobou před zařízením. Konkrétní světelný projev může být v jiném příkladu odlišný, s odlišným počtem a barvou světel, podstatné je, že indikátor 14 vybuzení představuje navenek pozorovatelný dynamický projev některé funkce zařízení.
V pohotovostním stavu je aktivní pohybový snímač 11 přítomnosti. Při přiblížení osoby do blízkosti zařízení snímač 11 přítomnosti aktivuje spuštění multimediální prezentace. Během úvodní části prezentace je pomocí stabilní kamery 6 a modulu 7 rozpoznávání polohy osoby zjištěn přibližný věk a pohlaví osoby před zobrazovací jednotkou 1_. Podle této informace je zvolen další obsah prezentace. Například pro děti jsou informace prezentovány přiměřeně jednodušším způsobem.
Z modulu 7 rozpoznávání polohy osoby jsou do mini počítače 3 průběžně zasílány informace o poloze osoby, pozici končetin a obličeje. Na pozici obličeje je směrována směrově polohovatelná kamera 5, z jejího obrazu se analyzuje postoj a emoce osoby. Hodnocením obrazových dat z kamer 5, 6 se získávají údaje o reakci osoby na prezentovány informace. Tyto reakce se uchovávají v paměti 4 spolu s časovou synchronizací. Zároveň jsou tyto reakce využívány na průběžné ovlivňování způsobu prezentace. Podle naprogramovaných kritérií se mění barevnost a intenzita RGB LED osvětlení 13, vypouští se vůně pomocí aromatizéra 10, mění se doprovodný zvuk a jeho intenzita. Při těchto změnách se bere v úvahu i údaj o teplotě ze snímače 16 teploty a údaj o barometrickém tlaku, který přibližně určuje charakter okamžitého počasí. Počasí ovlivňuje náladu osoby a podle nastavení může také měnit obsah prezentovaných informací.
K mini počítači 3 je v tomto příkladu připojen i komunikační prvek 19, který umožňuje bezdrátový přenos v obou směrech, v jednom směru na nahrávání multimediálních souborů a na nahrávání kritérií prezentace a ve druhém směru pro přenos získaných hrubých nebo zpracovaných dat o zpětných reakcích. Komunikační prvek 19 může mít podobu síťové karty, kterou je zařízení připojeno k internetu. Připojení k internetu lze využít nejen na obousměrnou komunikaci s obsluhou zařízení, ale také například pro zjišťování údajů o lokálním počasí z příslušných webových stránek. Všechny měřené údaje a nasnímané video lze bezdrátově přenášet pomocí komunikačního prvku 19. Pomocí internetového připojení se na dálku může měnit, resp. doplňovat obsah prezentace a také se může updatovat software, který ovládá zařízení a vzájemné vazby jednotlivých prvků a funkcí.
Zařízení má také volné porty pro připojení dodatečných periferních prvků jako například externího snímače vlhkosti a teploty a snímače blesků.
V tomto příkladu má směrově polohovatelná kamera 5 i dálkové ovládání 18, kterým se dá ovládat z okolí zařízení. Směrově polohovatelnou kameru 5 je možné tímto natáčet i manuálně.
-5 CZ 32181 UI
Průmyslová využitelnost
Průmyslová využitelnost je zřejmá. Podle tohoto technického řešení je možné průmyslově a opakovaně sestavovat a používat informační zařízení, které zároveň získává zpětnou vazbu a mění okolní vjemy a způsob multimediální prezentace informací.

Claims (23)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby, kde zařízení zahrnuje zobrazovací jednotku (1) na zobrazení vizuálně prezentovaných informací, alespoň jeden reproduktor (2) a počítač (3) s pamětí (4) na prezentované informace, kde zobrazovací jednotka (1) je propojena s počítačem (3), vyznačující se tím, že zahrnuje alespoň jednu kameru (5, 6) orientovanou do prostoru před zobrazovací jednotkou (1) a výstup z této kamery (5, 6) je propojen s počítačem (3), ve kterém je jednotka (8) hodnocení výrazů obličeje
  2. 2. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby, podle nároku 1, vyznačující se tím, že zahrnuje dvě kamery (5, 6), jedna kamera (5) je směrově polohovatelná, druhá kamera (6) je stabilní, obě kamery (5, 6) jsou orientovány do prostoru před zobrazovací jednotkou (1), stabilní kamera (6) je propojena s modulem (7) na rozpoznávání polohy osoby a na určení pozice obličeje, výstup z tohoto modulu (7) je propojen s řízením směrování polohovatelné kamery (5) a výstup z polohovatelné kamery (5) je propojen s jednotkou (8) hodnocení výrazů obličeje v počítači (3).
  3. 3. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že obě kamery (5, 6) jsou umístěny na přední ploše zařízení, kde je zobrazovací jednotka (1), přičemž jsou umístěny nad zobrazovací jednotkou (1).
  4. 4. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že má vnější obal v podobě samostatného panelu (9), který je určen na samostatné postavení na podlahu nebo na zavěšení na zeď.
  5. 5. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 4, vy značuj ící se tím, že máaromatizér (10).
  6. 6. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 5, vy značuj ící se tím, že má snímač (11) přítomnosti propojen s počítačem (3).
  7. 7. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle nároku 6, v y z n a ču j í c í se tím, že snímač (11) přítomnosti je pohybový snímač nebo snímač zvuku nebo termovizní snímač nebo snímač tlaku na podložce před zařízením.
  8. 8. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 7, vy značuj ící se tím, že má alfanumerický zobrazovací prvek (12).
  9. 9. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků
    -6CZ 32181 UI
    1 až 8, v y z n a ču j í c í se tím, že má RGB LED osvětlení (13) s nastavitelnou barevností.
  10. 10. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle nároku 9, vyznačující se tím, že RGB LED osvětlení (13) je umístěno na bocích panelu (9).
  11. 11. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 10, vy značu j ící se tím, že má indikátor (14) vybuzení.
  12. 12. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle nároku 11, vyzná ču jící se tím, že indikátor (14) vybuzení je určen pro světelný doprovod s ozvučením podle rytmiky nebo změny tónu ozvučení.
  13. 13. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle nároku 11 nebo 12, vyzná ču jící se tím, že indikátor (14) vybuzení je dále určen k zobrazení míry schopnosti rozpoznat výraz tváře.
  14. 14. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 13, vyzná ču jící se tím, že má snímač (15) barometrického tlaku.
  15. 15. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 14, vyzná ču jící se tím, že má snímač (16) teploty a/nebo snímač vlhkosti.
  16. 16. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 15, vyzná ču jící se tím, že má alespoň jeden periferní prvek a má alespoň jeden mikrokontrolér (17) k propojení periferních prvků s počítačem (3).
  17. 17. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle nároku 16, vyzná ču jící se tím, že periferní prvek je určen k ovlivnění atmosféry prezentace nebo pro snímání vlhkosti a teploty nebo pro snímání blesku.
  18. 18. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 17, vyzná ču jící se tím, že má komunikační prvek (19) propojen s počítačem (3).
  19. 19. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle nároku 18, vyznačující se tím, že komunikační prvek (19) je připojen k internetu na vzdálené ovládání prezentovaného obsahu a/nebo na vzdálený sběr údajů získaných zařízením.
  20. 20. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 19, vy značuj ící se tím, že má dálkové ovládání (18) směrově polohovatelné kamery (5).
  21. 21. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 20, vyznačující se tím, že je připojeno k internetu na zjištění počasí v lokalitě umístění zařízení.
  22. 22. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků laž21, vyznačující se tím, že je propojeno se vzdáleným centrem na řízení prezentovaného obsahu nebo na řízení podmínek prezentace.
  23. 23. Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby podle kteréhokoliv z nároků 1 až 22, vy značu j ící se tím, že je připojeno k internetu pro přenos dat nasbíraných zařízením do vzdáleného centra.
CZ2018-35034U 2015-11-03 2015-11-04 Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby CZ32181U1 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK50074-2015A SK289006B6 (sk) 2015-11-03 2015-11-03 Informačné zariadenie so súčasným získavaním spätnej väzby, spôsob prezentácie informácií

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ32181U1 true CZ32181U1 (cs) 2018-10-16

Family

ID=55024174

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2018-35034U CZ32181U1 (cs) 2015-11-03 2015-11-04 Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP3371763A1 (cs)
CZ (1) CZ32181U1 (cs)
SK (1) SK289006B6 (cs)
WO (1) WO2017077364A1 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN115398375A (zh) * 2020-01-24 2022-11-25 弗门尼舍有限公司 用户姿态数据采集系统、多感官体验系统及相应方法

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5504675A (en) * 1994-12-22 1996-04-02 International Business Machines Corporation Method and apparatus for automatic selection and presentation of sales promotion programs
DE19511713A1 (de) * 1995-03-30 1996-10-10 C Vis Computer Vision Und Auto Verfahren und Vorrichtung zur automatischen Bildaufnahme von Gesichtern
AU2248501A (en) * 1999-12-17 2001-06-25 Promo Vu Interactive promotional information communicating system
US20040044564A1 (en) * 2002-08-27 2004-03-04 Dietz Paul H. Real-time retail display system
US8725567B2 (en) * 2006-06-29 2014-05-13 Microsoft Corporation Targeted advertising in brick-and-mortar establishments
US20110128385A1 (en) * 2009-12-02 2011-06-02 Honeywell International Inc. Multi camera registration for high resolution target capture
US8473304B2 (en) 2010-03-08 2013-06-25 Iverification Services, Llc Systems and methods for providing and obtaining validated customer feedback information
FR2998077A1 (fr) 2012-11-09 2014-05-16 Fabrice Boutain Dispositif interacti de suivi d'activite et d'emotion de bonheur
AU2014100131A4 (en) 2014-02-13 2014-03-20 Blackcitrus Pty Ltd iComplain - A process that allows users to provide feedback on any goods and/or services that the user may come across from any location through a web based portal using any connectible device.

Also Published As

Publication number Publication date
EP3371763A1 (en) 2018-09-12
WO2017077364A1 (en) 2017-05-11
SK289006B6 (sk) 2022-11-24
SK500742015A3 (sk) 2017-05-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20190057615A1 (en) Methods and systems for monitoring and treating individuals with sensory processing conditions
US9137878B2 (en) Dynamic lighting based on activity type
CN109074117B (zh) 提供基于情绪的认知助理系统、方法及计算器可读取媒体
US20180032126A1 (en) Method and system for measuring emotional state
JP5249223B2 (ja) 感情反応及び選択傾向を測定するための方法
Tentori et al. A smart environment for children with autism
KR20150058699A (ko) 디지털 사이니지를 이용한 맞춤형 광고서비스 제공시스템
KR101353195B1 (ko) 이동통신단말을 이용한 조명 제어 방법
KR20210076539A (ko) 스마트 미러 장치 및 그 제어 방법
Pogorelc et al. Semantic ambient media: From ambient advertising to ambient-assisted living
CN103744513A (zh) 一种带互动式3d人物的交互系统及交互方法
KR101988334B1 (ko) 이동 전화기 및 이동전화기에서 재생되는 미디어 컨텐츠의 효율성 분석 방법
US20190278310A1 (en) Device, system and method for assessing and improving comfort, health and productivity
CN108937970A (zh) 一种评测情感状态的方法及装置
CZ32181U1 (cs) Informační zařízení se současným získáváním zpětné vazby
SK501172017U1 (sk) Informačné zariadenie so súčasným získavaním spätnej väzby, spôsob prezentácie informácií
Ducasse et al. Playful ambient augmented reality systems to improve people’s well-being
US20220198371A1 (en) Action management method, program, and action management system
Eng et al. An investigation of collective human behavior in large-scale mixed reality spaces
KR20190064421A (ko) 알림장치
WO2015125142A1 (en) Methods and systems for personalized sensory sensitivity simulation and alerting
Tomitsch et al. Design Implications for a Ubiquitous Ambient Sound Display for the Deaf.
CN108764200A (zh) 一种评测意识状态的方法及装置
KR20180033754A (ko) 스마트 미러를 이용하여 사용자의 감정에 따른 맞춤형 테라피를 제공하는 시스템
WO2023182022A1 (ja) 情報処理装置、情報処理方法、端末装置及び出力方法

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20181016

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20191209

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20221207