CZ308025B6 - Zajišťovací prostředek - Google Patents
Zajišťovací prostředek Download PDFInfo
- Publication number
- CZ308025B6 CZ308025B6 CZ2018-427A CZ2018427A CZ308025B6 CZ 308025 B6 CZ308025 B6 CZ 308025B6 CZ 2018427 A CZ2018427 A CZ 2018427A CZ 308025 B6 CZ308025 B6 CZ 308025B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- locking
- counterpart
- guide
- locking device
- door
- Prior art date
Links
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E05—LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
- E05B—LOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
- E05B63/00—Locks or fastenings with special structural characteristics
- E05B63/0056—Locks with adjustable or exchangeable lock parts
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E05—LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
- E05C—BOLTS OR FASTENING DEVICES FOR WINGS, SPECIALLY FOR DOORS OR WINDOWS
- E05C19/00—Other devices specially designed for securing wings, e.g. with suction cups
- E05C19/16—Devices holding the wing by magnetic or electromagnetic attraction
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E05—LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
- E05C—BOLTS OR FASTENING DEVICES FOR WINGS, SPECIALLY FOR DOORS OR WINDOWS
- E05C19/00—Other devices specially designed for securing wings, e.g. with suction cups
- E05C19/16—Devices holding the wing by magnetic or electromagnetic attraction
- E05C19/163—Devices holding the wing by magnetic or electromagnetic attraction a movable bolt being held in the striker by a permanent magnet
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Electromagnetism (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Specific Sealing Or Ventilating Devices For Doors And Windows (AREA)
- Casings For Electric Apparatus (AREA)
Abstract
Zajišťovací prostředek, zejména dveřní magnetický zajišťovací prostředek uspořádaný ve dveřním rámu (4) a ve dveřním křídle (5), sestává z nejméně jedné zajišťovací dvojice (3) obsahující nejméně dvě vzájemně proti sobě uspořádané části (17, 18), kde první částí (17) zajišťovací dvojice (3) je nejméně jeden magnet (1) a druhou částí (18) zajišťovací dvojice (3) je nejméně jeden protikus (2) z materiálu přitahujícího magnet (1). Nejméně jedna z částí (17, 18) zajišťovací dvojice (3) je uložena vzájemně hybně vůči druhé z částí (17, 18) zajišťovací dvojice (3), přičemž hybnost je zajištěna nejméně jedním pružným prostředkem (13, 14) uloženým v nejméně jedné z částí (17, 18) zajišťovací dvojice (3).
Description
Vynález se týká zajišťovacího prostředku, zejména dveřního magnetického zajišťovacího prostředku uspořádaného ve dveřním rámu a ve dveřním křídle.
Dosavadní stav techniky
Ze stavu techniky je známa celá řada dveřních zajišťovacích prostředků pro zajištění přesné polohy dveřního rámu a dveřního křídla. Mezi ně lze zařadit různé typy dveřních zámků, dveřních zarážek a závor. Známa je také celá řada technických řešení, která obsahují k zajištění polohy dveřního rámu a dveřního křídla různé typy magnetických spojení.
Mezi ně lze zařadit zajištění polohy dveřního křídla ve dveřním rámu pomocí dvou dvojic magnetů, známé z patentového dokumentu DE 202005016584, kde každá z dvojice obsahuje dva magnety s různou polaritou. Nevýhodou tohoto řešení je to, že neumožňuje jakékoliv nastavení zádržné síly magnetů.
Principiálně podobné konstrukční řešení se stejnou nevýhodou je známé patentového dokumentu GB 1009996.
Z dalšího patentového dokumentu WO 2009/142513 je známa konstrukce sestávající z dvojice válcových magnetů. Zádržnou sílu je možné nastavit změnou vzdálenosti magnetů tak, že pod jeden z magnetů je umístěna nejméně jedná podložka. Nevýhodou je to, že pro změnu nastavení je nutné jeden z magnetů celý demontovat, což je nezbytné pro provedení změny počtu podložek.
Známa jsou také konstrukční řešení užívající pro vytvoření zádržné síly elektromagnety. Jejich nevýhodou je velice složitá a cenově náročná konstrukce. Takové konstrukční řešení je například známé z patentového dokumentu EP 2049753.
Z patentového dokumentu DE 202017100143 je dále známé uspořádání dveří, které zahrnuje dveřní rám, dveřní křídlo, dveřní závěsy a magnetické zádržné zařízení, které je uspořádané tak, že mezi magnety uspořádanými ve dveřním rámu a magnetickou destičkou uspřádanou na dveřním křídle zůstává volná mezera. Tuto mezeruje možné nastavit pomocí šroubů umístěných v uložení magnetů. Nevýhodou této konstrukce je to, že nastavení je pevné, přičemž při sebemenším změně vzdálenosti dveřního křídla a dveřního rámu je nutné provést korekci nastavení vzdálenosti, protože jinak dochází k výrazné změně zádržné síly. Nevýhodou je také to, že tak, jak je toto zádržné zařízení uspořádáno, tak je velice složitě nastavitelné, protože je vždy nutné současně vyladit nastavení pomocí nejméně dvou šroubů zároveň.
Další nevýhodou je to, že toto zádržné zařízení je primárně určeno pro skleněná dveřní křídla.
Z výše uvedeného stavu techniky je zřejmá celá řada nevýhod stávajícího stavu techniky, přičemž jako nej výraznější se jeví to, že neexistuje jednoduché konstrukční řešení s dlouhodobě nastavitelnou stabilní zádržnou silou.
Cílem vynálezu je konstrukce dveřního magnetického zajišťovacího prostředku, který by umožňoval jednoduše nastavitelnou a dlouhodobě stabilní zádržnou sílu.
- 1 CZ 308025 B6
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky do značné míry odstraňuje zajišťovací prostředek, zejména dveřní magnetický zajišťovací prostředek uspořádaný ve dveřním rámu a ve dveřním křídle, a sestávající z nejméně jedné zajišťovací dvojice obsahující nejméně dvě vzájemně proti sobě uspořádané části, kde první částí zajišťovací dvojice je nejméně jeden magnet a druhou částí zajišťovací dvojice je nejméně jeden protikus, provedeným z materiálu přitahujícího magnet, podle vynálezu podstata spočívá v tom, že nejméně jedna z částí zajišťovací dvojice je uložena vzájemně proti sobě hybně vůči druhé z částí zajišťovací dvojice, přičemž hybnost je zajištěna nejméně jedním pružným prostředkem uloženým v nejméně jedné z částí zajišťovací dvojice. Výhodou je to, že i při změně v prostorovém uložení jedné z částí zajišťovací dvojice zůstane vzájemná poloha obou částí v podstatě neměnná.
Výhodou je také to, že nejméně jedna z částí zajišťovací dvojice je uložena vzájemně proti sobě stavitelně vůči druhé z částí zajišťovací dvojice. Ve spojení s výše uvedenou vzájemnou hybností to umožňuje velice jednoduché a hlavně velice rychlé provedení nastavení vzájemné polohy obou částí zajišťovací dvojice.
Z pohledu jednoduchosti a hlavně stabilnosti konstrukce je výhodné, když je nejméně jeden magnet uložen v pouzdru, které je axiálně stavitelně a hybně uloženo ve vedení, které je uloženo ve dveřním rámu.
Výhodné je, když je nejméně jedno z pouzder s vedením spojeno nejméně jedním stavícím prostředkem, kterým je s výhodou šroub.
Velice výhodné je, když je mezi pouzdrem a vedením uložen nejméně jeden pružný prostředek, což umožňuje použití pouze jednoho stavícího prostředku, a tím jednoduché a levné nastavování vzájemné vzdálenosti obou částí zajišťovací dvojice.
Dále je výhodné, když je nejméně jeden protikus uložen hybně ve vedení, které je uloženo ve dveřním křídle. Výhodou je to, že tato konstrukce umožňuje udržet vzájemnou stabilní polohu obou části zajišťovací dvojice.
Z pohledu jednoduchosti montáže je dále výhodné, když je protikus ve vedení držen priložkou, která je současně připevněna k vedení.
Výhodné je, když je vedení, ve kterém je uložen protikus, ke dveřnímu křídlu připevněno nejméně jedním upevňovacím prostředkem. Výhodou je to, že upevňovací prostředek jednak umožňuje upevnění protikusu, ale zároveň umožňuje hrubší nastavení vzdálenosti obou části zajišťovací dvojice, a tím i nastavení jejich vzájemné zádržné síly.
Přesné vymezení vzdálenosti mezi oběma částmi zajišťovací dvojice umožňuje, když je mezi protikusem a vedením uložen nejméně jeden pružný prostředek.
Velice výhodné je, když protikus obsahuje nejméně jeden tvarový výstupek uspořádaný k dotyku s magnetem. Magnet a protikus jsou ideálně uspořádány vzájemně tak, že je mezi nimi mezera. Velikostí této mezery lze nastavit vzájemnou zádržnou sílu. Výstupek složí k tomu, že případný vzájemný dotyk magnetu a protikusu je minimální, a proto nemůže dojít k zablokování vzájemného pohybu dveřního křídla a dveřního rámu tím, že magnet dosedne celou svou plochou na protikus.
Z výrobních i funkčních důvodů je pak nej výhodnější, když má tvarový výstupek tvar k dosažení bodového nebo liniového dotyku s magnetem.
-2CZ 308025 B6
S ohledem na přesné nastavení vzájemné radiální polohy dveřního křídla a dveřního rámu je výhodné, když je protikus uložen ve vedení, přičemž radiálně je poloha protikusu ve vedení stanovena nejméně jednou podložkou uspořádanou v nejméně jednom prostoru mezi boční stěnou protikusu a boční stěnou vedení.
V nej výhodnějším provedení je nejméně jedna podložka uspořádaná v nejméně jednom prostoru mezi boční stěnou protikusu a boční stěnou vedení k vymezení přesné vzájemné polohy dveřního rámu a dveřního křídla a/nebo vymezení přítlaku na těsnění uspořádaného mezi dveřním rámem a dveřním křídlem, a/nebo k vymezení vzájemné polohy čelní plochy dveřního rámu a čelní plochy dveřního křídla. Výhodou je hlavně to, že je možné přesně nastavit vzájemnou polohu dveřního rámu a dveřního křídla s ohledem na prostorové požadavky konkrétní aplikace.
Z pohledu jednoduchosti konstrukce i jednoduchosti nastavení je výhodné, když je podložka provedena jako magnetická.
Výhodné také je to, když jsou v pouzdru uspořádány nejméně dva magnety, přičemž nejméně jeden z nich má směrem k protikusu jinou polarizaci než ten druhý.
Velkou výhodou zajišťovacího prostředku podle vynálezu je to, že umožňuje velice přesné a velice jemné nastavení obou částí zajišťovací dvojice, přičemž toto nastavení je možné provést velice jednoduše pomocí jednoho stavícího prostředku, kterým je šroub. Další velkou výhodou je to, že díky existenci tvarového výstupku na protikusu je stabilní velikost zádržné síly, přičemž tvarový výstupek zároveň umožňuje velice jemné nastavení této zádržné síly. Tvarový výstupek dále zabraňuje úplnému zablokování změny vzájemné polohy dveřního křídla a dveřního rámu, protože zabraňuje plošnému dosednutí magnetu na protikus.
Objasnění výkresů
Vynález bude dále objasněn pomocí výkresu, na kterém obr. 1 znázorňuje ve schematickém řezu uspořádání jednotlivých částí jedné zajišťovací dvojice, obr. 2 znázorňuje čelní pohled, obr. 3 znázorňuje pohled na příčný řez, obr. 4 znázorňuje pohled na podélný řez, a obr. 5 znázorňuje prostorový pohled na první část zajišťovací dvojice, která obsahuje šest magnetů, obr. 6 znázorňuje čelní pohled, obr. 7 znázorňuje pohled na příčný řez, obr. 8 znázorňuje pohled na podélný řez, a obr. 9 znázorňuje prostorový pohled na druhou část zajišťovací dvojice, která obsahuje dva oblé tvarové výstupky, obr. 10 znázorňuje nastavení vzájemné polohy dveřního křídla s dveřním rámem s užitím čtyř podložek umístěných po dvojicích po každé ze stran protikusu, což umožňuje nastavení čelních ploch dveřního křídla a dveřní rámu do jedné roviny, obr. 11 znázorňuje nastavení vzájemné polohy dveřního křídla s dveřním rámem s užitím čtyř podložek umístěných tak, že tri z podložek jsou uspořádány ve směru otevírání dveřního křídla a jedna z podložek je uspořádány směrem k těsnění uspořádaném na dveřním rámu, což umožňuje nastavení čelních ploch dveřního křídla a dveřní rámu tak, že čelní plocha dveřního křídla je posunuta o 1 mm vzhledem k čelní ploše dveřního rámu, obr. 12 znázorňuje nastavení vzájemné polohy dveřního křídla s dveřním rámem s užitím čtyř podložek umístěných tak, že všechny podložky jsou uspořádány ve směru otevírání dveřního křídla, což umožňuje nastavení čelních ploch dveřního křídla a dveřní rámu tak, že čelní plocha dveřního křídla je posunuta o 2 mm vzhledem k čelní ploše dveřního rámu, obr. 13 znázorňuje nastavení vzájemné polohy obou částí zajišťovací dvojice tak, že se magnety a protikus dotýkají, obr. 14 znázorňuje nastavení vzájemné polohy obou částí zajišťovací dvojice tak, že mezi magnety a protikusem je mezera, obr. 15 znázorňuje uspořádání zajišťovacího prostředku na bezpolodrážkových dveřích, obr. 16 znázorňuje uspořádání zajišťovacího prostředku na polodrážkových dveřích, obr. 17 znázorňuje uspořádání zajišťovacího prostředku na reverzních dveřích, a obr. 18 znázorňuje celkový pohled na dveře s jedním zajišťovacím prostředkem umístěným přibližně ve středu jejich výšky.
-3 CZ 308025 B6
Příklady uskutečnění vynálezu
Dveřní magnetický zajišťovací prostředek (obr. 1, obr. 18) je uspořádaný ve dveřním rámu 4 a ve dveřním křídle 5, přičemž sestává z jedné zajišťovací dvojice 3, která obsahuje dvě vzájemně proti sobě uspořádané části 17, 18, kde první částí 17 zajišťovací dvojice 3 je šest magnetu 1 a druhou částí 18 zajišťovací dvojice 3 je protikus 2, provedeným z materiálu přitahujícího magnet l· Dveřní křídlo 5 obsahuje uchopovací prostředek 28, který je madlo nebo uchopovací mušle.
Magnety 1 mají směrem k protikusu 2 střídavě jinou polarizaci.
Obě části 17, 18 zajišťovací dvojice 3 jsou uloženy vzájemně vůči sobě hybně.
První část 17 zajišťovací dvojice 3 je uložena stavitelně vůči druhé části 17 zajišťovací dvojice 3.
Magnety 1 (obr. 2, obr. 3, obr. 4, obr. 5) jsou uloženy v pouzdru 6, které je axiálně stavitelně a hybně uloženo ve vedení 7, které je uloženo ve dveřním rámu 4.
Pouzdro 6 je s vedením 7 spojeno jedním stavícím prostředkem 12, kterým je šroub.
Vedení 7 je ke dveřnímu rámu 4 připevněno dvěma upevňovacími prostředky 8, kterými jsou šrouby.
Mezi pouzdrem 6 a dnem 25 vedením 7 jsou uloženy dva pružné prostředky 13, kterými jsou tlačné pružiny.
Protikus 2 (obr. 6, obr. 7, obr. 8, obr. 9) je uložen axiálně hybně ve vedení 10, které je uloženo ve dveřním křídle 5, přičemž protikus 2 je ve vedení 10 držen priložkou9, která je současně připevněna k vedení 10.
Vedení 10 je ke dveřnímu křídlu 5 připevněno dvěma upevňovacími prostředky 11, kterými jsou šrouby.
Mezi protikusem2 a dnem 26 vedením 10 jsou uloženy dva pružné prostředky 14, kterými jsou tlačné pružiny.
Protikus 2 (obr. 13) obsahuje dva tvarové výstupky 15 uspořádané k dotyku s magnety 1. Variantně (obr. 14) je mezi tvarovými výstupky 15 a magnety 1 vytvořena mezera 27.
Tvarové výstupky 15 mají oblý tvar k dosažení liniových dotyků s magnety 1. Variantně mohou být tvarové výstupky 15 tvarově provedeny tak, že umožňují bodové dotyky s magnety k
Protikus 2 je uložen ve vedení 10, přičemž radiálně je poloha protikusu 2 ve vedení 10 stanovena čtyřmi magnetickými podložkami 16 uspořádanými v obou prostorech 21 mezi bočními stěnami 19 protikusu 2 a bočními stěnami 20 vedení 10.
Podložky 16 jsou uspořádány v obou prostorech 21 mezi bočními stěnami 19 protikusu 2 a boční stěnou 20 vedení 10 k vymezení (obr. 10) přesné vzájemné polohy dveřního rámu 4 a dveřního křídla 5. Variantně mohou být podložky 16 uspořádány k vymezení (obr. 11) rozdílného přítlaku na těsnění 22 uspořádaného mezi dveřním rámem 4 a dveřním křídlem 5. Podle další varianty mohou být podložky 16 uspořádány k vymezení (obr. 12) jiné vzájemné polohy čelní plochy 23 dveřního rámu 4 a čelní plochy 24 dveřního křídla 5.
-4CZ 308025 B6
Dveřní magnetický zajišťovací prostředek (obr. 15) je v první aplikaci uspořádaný na bezpolodrážkových dveřích, v další aplikaci (obr. 16) je uspořádaný na polodrážkových dveřích, a v poslední aplikaci (obr. 17) je uspořádaný na reverzních dveřích.
Průmyslová využitelnost
Zajišťovací prostředek, podle vynálezu, lze zejména využít jako dveřní magnetický zajišťovací prostředek k zajištění přesné a stabilní polohy dveřního křídla s dveřním rámem.
PATENTOVÉ NÁROKY
Claims (28)
1. Zajišťovací prostředek, zejména dveřní magnetický zajišťovací prostředek uspořádaný ve dveřním rámu (4) a ve dveřním křídle (5), sestávající z nejméně jedné zajišťovací dvojice (3) obsahující nejméně dvě vzájemně proti sobě uspořádané části (17, 18), kde první částí (17) zajišťovací dvojice (3) je nejméně jeden magnet (1) a druhou částí (18) zajišťovací dvojice (3) je nejméně jeden protikus (2) provedený z materiálu přitahujícího magnet (1), vyznačující se tím, že nejméně jedna z částí (17, 18) zajišťovací dvojice (3) je uložena vzájemně proti sobě hybně vůči druhé z částí (17, 18) zajišťovací dvojice (3), přičemž hybnost je zajištěna nejméně jedním pružným prostředkem (13, 14) uloženým v nejméně jedné z částí (17, 18) zajišťovací dvojice (3).
2. Zajišťovací prostředek podle nároku 1, vyznačující se tím, že nejméně jedna z částí (17, 18) zajišťovací dvojice (3) je uložena vzájemně proti sobě stavitelně vůči druhé z částí (17, 18) zajišťovací dvojice (3).
3. Zajišťovací prostředek podle některého z předchozích nároků, vyznačující se tím, že nejméně jeden magnet (1) je uložen v pouzdru (6), které je axiálně stavitelně a hybně uloženo ve vedení (7), které je uloženo ve dveřním rámu (4).
4. Zajišťovací prostředek podle nároku 3, vyznačující se tím, že nejméně jedno pouzdro (6) je s vedením (7) spojeno nejméně jedním stavícím prostředkem (12).
5. Zajišťovací prostředek podle některého z nároků 3 a 4, vyznačující se tím, že mezi pouzdrem (6) a vedením (7) je uložen nejméně jeden pružný prostředek (13).
6. Zajišťovací prostředek podle některého z předchozích nároků, vyznačující se tím, že nejméně jeden protikus (2) je uložen hybně ve vedení (10), které je uloženo ve dveřním křídle (5).
7. Zajišťovací prostředek podle nároku 6, vyznačující se tím, že protikus (2) je ve vedení (10) držen příložkou (9), která je současně připevněna k vedení (10).
8. Zajišťovací prostředek podle některého z nároků 6 a 7, vyznačující se tím, že vedení (10) je ke dveřnímu křídlu (5) připevněno nejméně jedním upevňovacím prostředkem (11).
9. Zajišťovací prostředek podle některého z nároků 6 až 8, vyznačující se tím, že mezi protikusem (2) a vedením (10) je uložen nejméně jeden pružný prostředek (14).
10. Zajišťovací prostředek podle některého z předchozích nároků, vyznačující se tím, že protikus (2) obsahuje nejméně jeden tvarový výstupek (15) uspořádaný k dotyku s magnetem (1).
-5 CZ 308025 B6
11. Zajišťovací prostředek podle nároku 10, vyznačující se tím, že tvarový výstupek (15) má tvar k dosažení bodového nebo liniového dotyku s magnetem (1).
12. Zajišťovací prostředek podle některého z předchozích nároků, vyznačující se tím, že protikus (2) je uložen ve vedení (10), přičemž radiálně je poloha protikusu (2) ve vedení (10) stanovena nejméně jednou podložkou (16) uspořádanou v nejméně jednom prostoru (21) mezi boční stěnou (19) protikusu (2) a boční stěnou (20) vedení (10).
13. Zajišťovací prostředek podle nároku 12, vyznačující se tím, že nejméně jedna podložka (16) je uspořádanou v nejméně jednom prostoru (21) mezi boční stěnou (19) protikusu (2) a boční stěnou (20) vedení (10) k vymezení přesné vzájemné polohy dveřního rámu (4) a dveřního křídla (5) a/nebo vymezení přítlaku na těsnění (22) uspořádaného mezi dveřním rámem (4) a dveřním křídlem (5), a/nebo k vymezení vzájemné polohy čelní plochy (23) dveřního rámu (4) a čelní plochy (24) dveřního křídla (5).
14. Zajišťovací prostředek podle některého z nároků 12 a 13, vyznačující se tím, že podložka (16) je magnetická.
15. Zajišťovací prostředek podle některého z předchozích nároků, vyznačující se tím, že v pouzdru (6) jsou uspořádány nejméně dva magnety (1), přičemž nejméně jeden žních má směrem k protikusu (2) jinou polarizaci než ten druhý.
7 výkresů
Seznam vztahových značek
1 magnet
2 protikus
3 zajišťovací dvojice
4 dveřní rám
5 dveřní křídlo
6 pouzdro I
7 vedení I
8 upevňovacím prostředek I
9 příložka
10 vedení II
11 upevňovací prostředek II
12 stavící prostředek
13 pružný prostředek I
14 pružný prostředek II
15 tvarový výstupek
16 podložka
17 první část
18 druhá část
19 boční stěna protikusu
20 boční stěna pouzdra
21 prostor
22 těsnění
23 čelní plocha I
24 čelní plocha II
25 dno I
26 dno II
27 mezera
28 uchopovací prostředek
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ2018-427A CZ308025B6 (cs) | 2018-08-23 | 2018-08-23 | Zajišťovací prostředek |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ2018-427A CZ308025B6 (cs) | 2018-08-23 | 2018-08-23 | Zajišťovací prostředek |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ2018427A3 CZ2018427A3 (cs) | 2019-10-30 |
CZ308025B6 true CZ308025B6 (cs) | 2019-10-30 |
Family
ID=68295859
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ2018-427A CZ308025B6 (cs) | 2018-08-23 | 2018-08-23 | Zajišťovací prostředek |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
CZ (1) | CZ308025B6 (cs) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP4407130A1 (de) * | 2023-01-26 | 2024-07-31 | Gretsch-Unitas GmbH Baubeschläge | Anschlagvorrichtung und tür- oder fensteranordnung mit einer solchen anschlagvorrichtung |
Citations (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB783393A (en) * | 1954-12-22 | 1957-09-25 | Gen Electric | Magnetic door latches |
US2836453A (en) * | 1957-06-10 | 1958-05-27 | Gen Electric | Adjustable magnetic door latch |
US2867467A (en) * | 1955-10-05 | 1959-01-06 | Gen Electric | Magnetic door latch |
US2904364A (en) * | 1958-07-31 | 1959-09-15 | Westinghouse Electric Corp | Magnetic latch |
GB842883A (en) * | 1955-10-05 | 1960-07-27 | Gen Electric | Improvements in and relating to magnetic latches |
GB2489916A (en) * | 2011-04-04 | 2012-10-17 | Giovanni Maria Laporta | An adjustable magnetic device for enhancing closure of a window or door |
DE202017100143U1 (de) * | 2017-01-12 | 2017-02-06 | Simonswerk Gmbh | Türanordnung |
-
2018
- 2018-08-23 CZ CZ2018-427A patent/CZ308025B6/cs unknown
Patent Citations (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB783393A (en) * | 1954-12-22 | 1957-09-25 | Gen Electric | Magnetic door latches |
US2867467A (en) * | 1955-10-05 | 1959-01-06 | Gen Electric | Magnetic door latch |
GB842883A (en) * | 1955-10-05 | 1960-07-27 | Gen Electric | Improvements in and relating to magnetic latches |
US2836453A (en) * | 1957-06-10 | 1958-05-27 | Gen Electric | Adjustable magnetic door latch |
US2904364A (en) * | 1958-07-31 | 1959-09-15 | Westinghouse Electric Corp | Magnetic latch |
GB2489916A (en) * | 2011-04-04 | 2012-10-17 | Giovanni Maria Laporta | An adjustable magnetic device for enhancing closure of a window or door |
DE202017100143U1 (de) * | 2017-01-12 | 2017-02-06 | Simonswerk Gmbh | Türanordnung |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CZ2018427A3 (cs) | 2019-10-30 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CA2909421C (en) | Hinge | |
JP5608164B2 (ja) | ヒンジ | |
PT8761U (pt) | Macanismo aperfeicoado para um sapato desportivo compreendendo uma mola talao amortecedora de choque, um dispositivo estabilizador do pe e uma placa, e sapato com o referido mecanismo | |
CZ308025B6 (cs) | Zajišťovací prostředek | |
EP1592996B1 (en) | Frame for eyeglasses | |
EP3430218A1 (en) | Hinge with elastic opening means for door leaves of furniture | |
AU2014253673A1 (en) | A hinge | |
US5141271A (en) | Alignment device for electromagnetic door lock | |
US6886935B2 (en) | Nose pad assembly for an eyeglass frame | |
ES2429988T3 (es) | Conjunto de corredera | |
CA2464193A1 (en) | Clip-on glasses assembly and actuating mechanism therefor | |
US20060238081A1 (en) | Inset gripping device for sliding leaves and the like | |
ES1066941U (es) | Bisagra de ajuste multidireccional. | |
CZ33813U1 (cs) | Zajišťovací prostředek | |
US12037829B2 (en) | Hinge for the rotatable movement of a door, a leaf or the like and system for fixing the latter to a stationary supporting structure | |
US20170340074A1 (en) | Piece of jewelry | |
KR20220113723A (ko) | 안경용 프레임의 구성 부분들을 고정시키기 위한 장치 및 고정 장치를 포함하는 안경 | |
ES2345831T3 (es) | Elemento de alojamiento de pernio para perfiles huecos de cerco. | |
JP2018105810A (ja) | 電子天秤 | |
EP3222800A1 (en) | Catch for catching a locking element | |
JP2533991Y2 (ja) | はかりの皿位置決め機構 | |
RU31078U1 (ru) | Выключатель | |
GB2485794A (en) | A handle arrangement | |
PL430862A1 (pl) | Zamek zatrzaskowy | |
ITTO20120764A1 (it) | Occhiale |