CZ305993B6 - Plošný zdroj záření, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro - Google Patents
Plošný zdroj záření, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro Download PDFInfo
- Publication number
- CZ305993B6 CZ305993B6 CZ2015-330A CZ2015330A CZ305993B6 CZ 305993 B6 CZ305993 B6 CZ 305993B6 CZ 2015330 A CZ2015330 A CZ 2015330A CZ 305993 B6 CZ305993 B6 CZ 305993B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- central chamber
- radiation source
- irradiation plate
- diode chips
- irradiation
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61N—ELECTROTHERAPY; MAGNETOTHERAPY; RADIATION THERAPY; ULTRASOUND THERAPY
- A61N5/00—Radiation therapy
- A61N5/06—Radiation therapy using light
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Pathology (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Radiology & Medical Imaging (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Public Health (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Radiation-Therapy Devices (AREA)
- Investigating, Analyzing Materials By Fluorescence Or Luminescence (AREA)
Abstract
Plošný zdroj záření zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro ve vzorcích umístěných v uložišti (3), který je tvořen uzavíratelným tělesem (1) opatřeným shora otevřenou středovou komorou (11) upravenou jednak pro vyjímatelné vložení uložiště (3) s analyzovaným vzorkem a jednak pro nad ním vyjímatelné usazení polotransparentní tenkostěnné ozařovací destičky (4) opatřené diodovými čipy (41) rozmístěnými v řadách se vzájemným hexagonálním uspořádáním, přičemž diodové čipy (41) jsou paralelně propojeny se sběrnicí (42), která je vedena po obvodu ozařovací destičky (4) a je propojena s vnějším napájecím zdrojem, a jsou ustaveny v ozařovací destičce (4) tak, že jejich světelné paprsky jsou směrovány přímo dolů k uložišti (3).
Description
Plošný zdroj záření, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro
Oblast techniky
Vynález se týká uspořádání plošného zdroje záření s homogenitou světelného pole, určeného zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro, především ve standardních analytických Petriho miskách s možností kontinuálního monitoringu změn v běžných mikrodestičkových analyzátorech pro jeho transparentnost a při zajištění možnosti provedení změn ve složení a tlaku okolní atmosféry analyzovaného vzorku.
Dosavadní stav techniky
Fotodynamický jev představuje kombinovaný účinek čtyř složek, a to fotosensitivní látky (sensitizeru), molekulárního kyslíku, světla a substrátu, nejčastěji biologického charakteru. Výsledným produktem této reakce je tvorba různých forem reaktivního kyslíku, zoxidovaný substrát a zregenerovaný sensitizer, který byl aktivován světlem. Tento jev nachází své hlavní uplatnění ve fotodynamické terapii, kde jsou sensitizery přednostně vychytávány v patologicky změněných buňkách. Po následném ozáření buněk viditelným zářením o vlnové délce shodné s absorpčním maximem sensitizeru dochází k jejich destrukci, na níž se účastní převážně singletní kyslík a další radikály. Doba života těchto produktů v buněčném prostředí je velmi krátká, neboť velmi rychle reagují s okolními biomolekulami. V závislosti na velikosti takto navozených změn v jejich molekulární struktuře, a tedy míře buněčného poškození, může dojít k nastartování řady buněčných procesů vedoucí k zániku buňky. Sensitizer je bez světelné aktivace netoxický, a má vlastnost vlastní fluorescence, které se také využívá v diagnostice. Navozené buněčné poškození lze sledovat pomocí různých světlem aktivovaných sond za pomocí detekce, například jejich fluorescence pomocí spektrofluorimetru.
V preklinické výzkumné fázi se při studiu efektivností tohoto druhu terapie využívají různé nádorové a nenádorové buněčné kultury, kultivované např. na Petriho miskách nebo analytických mikrodestičkách. Jako zdroje světelné energie k aktivaci sensitizeru se nejčastěji používá laserové nebo diodové světlo. K vytvoření širší ozařovací plochy se často umísťuje mezi laserový paprsek a zkoumaný objekt optický difuzér. U světla pocházejícího z LED diod je dosaženo osvětlovacího pole různým uspořádáním několika LED diod, vytvářejících různou míru homogenity světelného toku jak pro aplikace in vivo, což je popsáno například v dokumentech KP 2009/0 055 891, EP 2 044 974, US 2009/088 824, CN 101 214 403, US 2007/239 233, US 20007/225 778, WO 02 098 508, WO 2005/035 058, WO 9 321 842, tak pro aplikace in vitro, což je známo z dokumentů DE 102 008 008 875, CZ 302 829, CZ 302 084 nebo WO 9 321 842. Uspořádání diod v ozařovačích je buď nahodilé, nebo v řadách se stejnou nebo rozdílnou vzájemnou vzdáleností.
Vhodné uspořádání diod spojené se vznikem homogenního světelného poleje popsáno v několika spisech, například ve WO 2005/035 058, CZ 302 829, které řeší problém homogenity při ozařovaní ze shora. LED diody jsou u tohoto řešení uspořádány v hexagonálním tvaru, v konstantní vzdálenosti vůči sobě a jsou upevněny na podložce nad úložištěm. U řešení dle spisu CN 203 247 266 (U) je homogenity dosaženo pohybem destičky s umístěnými LED prvky a pomocí rozptylu na přídatném matném skle. Analýza vzorku se běžně provádí detekcí signálu pomocí detekčního zařízení umístěného nad nebo pod vzorkem. Nevýhodou tohoto řešení je, že analýzu výsledného účinku fotodynamické terapie in vitro, tedy stanovení celkového množství oxidované látky, je možno provádět až po určitém čase ozáření. Velmi často užívaným a oblíbeným detektorem je totiž chemická značka, která se po proniknutí do buněk a její oxidaci přeměňuje na fluorescenční produkt, jehož celkový výtěžek lze snadno stanovit pomocí komerčně dostupných fluorescenčních spektrofotometrů nebo readerů. Z důvodu rychlých fotofyzikálněchemických změn spojených se vznikem reaktivních forem kyslíku a samotné autofotooxidaci
- 1 CZ 305993 B6 detekční značky je žádoucí, aby měření probíhala kontinuálně v čase. Určité řešení přináší zařízení dle CZ 302 084, kde je ozařování prováděno z boku. Tento způsob řešení je však vhodný pro relativně malé vzorky a nedosahuje takové homogenity jako u přímého ozařování ze shora.
Úkolem předkládaného vynálezu je představit k využívání takový plošný zdroj záření, který by byl konstrukčně poměrně jednoduchý, poskytoval světlo o poměrně rovnoměrném světelném toku a zároveň umožňoval kontinuální monitorování produktů vzniklých při fotodynamickém jevu pomocí komerčně dostupných spektrofotometrů nebo readerů a při zajištění možnosti provedení změn ve složení a tlaku okolní atmosféry analyzovaného vzorku.
Podstata vynálezu
Stanoveného cíle je dosaženo vynálezem, kterým je plošný zdroj záření zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro ve vzorcích umístěných v úložišti, který je tvořen uzavíratelným tělesem opatřeným shora otevřenou středovou komorou upravenou jednak pro vyjímatelné vložení úložiště s analyzovaným vzorkem a jednak pro nad ním vyjímatelné usazení polotransparentní tenkostěnné ozařovací destičky opatřené diodovými čipy rozmístěnými v řadách se vzájemným hexagonálním uspořádáním, přičemž diodové čipy jsou paralelně propojeny se sběrnicí, která je vedena po obvodu ozařovací destičky a je propojena s vnějším napájecím zdrojem, a jsou ustaveny v ozařovací destičce tak, že jejich světelné paprsky jsou směrovány přímo dolů k úložišti.
Ve výhodném provedení je středová komora vytvořena tak, že její horní rám vystupuje nad horní čelo tělesa a v jejích bočních obvodových stěnách jsou vytvořena oblouková vybrání, která jsou opatřena nákružky pro vertikální ustavení úložiště, a nad obloukovými vybráními jsou vytvořeny v podstatě obdélníkové zářezy pro uložení ozařovací destičky.
Je rovněž výhodné, když je těleso opatřeno odklopným víkem, na jehož vnitřním čele je vytvořen středový výřez, jehož tvar a rozměry odpovídají tvaru a rozměrům horního rámu středové komory tělesa, přičemž na horním rámuje uloženo obvodové těsnění pro umožnění hermetického uzavření středové komory.
Konečně je výhodné, když v tělese jsou zabudovány uzavíratelné průchody, které jsou bočně nebo čelně zaústěny do středové komory, a boční vývod pro umožnění propojení vodičů vedených ze sběrnice ozařovací destičky s napájecím zdrojem.
V optimálním provedení jsou středový výřez víka i dno středové komory opatřeny transparentními okénky pro umožnění kontroly a monitorování procesů uvnitř středové komory.
Zařízením podle vynálezu se dosahuje nového a vyššího účinku v tom, že konstrukční řešení plošného zdroje záření umožňuje kontinuální monitorování produktů vznikajících při fotodynamickém jevu. Další výhodou je, že ozařovací destičky osázené diodovými čipy jsou snadno vyjímatelné a je možné je pouze vysunutím a zasunutím vyměnit za jiné destičky s jinými vyzařovacími charakteristikami. Nezanedbatelnými přednostmi zařízení je jeho nízká pořizovací cena, malé zástavbové rozměry a minimální energetická náročnost provozu.
Objasnění výkresů
Konkrétní příklad konstrukčního provedení plošného zdroje záření je objasněn pomocí přiložených výkresů, kde obr. 1 je celkový axonometrický pohled na zdroj záření v uzavřeném stavu,
-2CZ 305993 B6 obr. 2 pohled na zdroj záření z obr. 1 při odklopení víka a v explodovaném provedení, obr. 3 je pohled na alternativní provedení zdroje záření při odklopení víka a v explodovaném provedení a obr. 4 je detailní pohled na část ozařovací destičky se schématem uspořádání a elektrického zapojení diodových čipů.
Výkresy, které znázorňují představovaný vynález a následně popsané příklady konkrétních provedení v žádném případě neomezují rozsah ochrany uvedený v definici, ale jen objasňují podstatu vynálezu.
Příklady uskutečnění vynálezu
Plošný zdroj záření je v základním provedení tvořen deskovitým tělesem 1, s výhodou obdélníkového tvaru, které je opatřeno shora otevřenou středovou komorou 11, jejíž horní rám 111 vystupuje nad horní čelo 12 tělesa L Boční obvodové stěny 112 středové komory 11 jsou uzpůsobeny pro uložení jednak úložiště 3, například Petriho misky, s analyzovaným vzorkem a jednak polotransparentní tenkostěnné ozařovací destičky 4. V provedení podle obr. 2 jsou v bočních obvodových stěnách 112 nad sebou vytvořena oblouková vybrání 113, která jsou opatřena nákružky 114 pro vertikální ustavení úložiště 3, a v podstatě obdélníkové zářezy 115 pro umístění ozařovací destičky 4. Na horní ploše obdélníkových zářezů 114 jsou pak uloženy neznázoměné vodivé pružné konektory pro umožnění elektrického připojení ozařovací destičky 4 pomocí rovněž neznázoměných vodičů, které jsou vyvedeny vně tělesa 1 jeho bočním vývodem 13 k napájecímu zdroji. Těleso 1 je opatřeno odklopným víkem 2, na jehož vnitřním čele 21 je vytvořen středový výřez 22, jehož tvar a rozměry odpovídají tvaru a rozměrům horního rámu 111 středové komory 11 tělesa L Na horním rámu 111 je uloženo obvodové těsnění 5, které umožňuje hermetické uzavření středové komory 11, například pomocí šroubových spojů 6, přičemž v tělese 1 jsou zabudovány uzavíratelné průchody 7, které jsou opatřeny uzavíracími ventily nebo rychlospojkami a které jsou bočně nebo čelně zaústěny do středové komory 11 a umožňují pomocí změn tlaku nebo druhu vháněného média regulovat okolní atmosféru analyzovaného vzorku. Středový výřez 22 víka 2 i dno 116 středové komory 11 jsou pak opatřeny transparentními okénky 8 pro umožnění kontroly a monitorování procesů uvnitř středové komory 11.
Polotransparentní tenkostěnná ozařovací destička 4, která je základním funkčním členem plošného zdroje záření, je opatřena diodovými čipy 41 rozmístěnými v řadách se vzájemným hexagonnálním uspořádáním a ustavenými tak, že jejich světelné paprsky jsou směrovány přímo dolů k úložišti 3. Jednotlivé řady se sériově zapojenými diodovými čipy 41 jsou paralelně propojeny se sběrnicí 42 vedenou po obvodu ozařovací destičky 4, jak je patrné z obr. 4. Sběrnice 42 je pak propojena pomocí neznázoměných vodičů, které jsou vyvedeny vně tělesa 1 jeho bočním vývodem 13, k napájecímu zdroji.
Konstrukce celého plošného zdroje záření, ale především uspořádání diodových čipů 41 musí být zvoleno tak, aby bylo dosaženo maximální homogenity světelného pole a aby vliv částečného zastínění byl relativně nezávislý na umístění vzorku v úložišti 3. Proto je vhodné hexagonální rozmístění diodových čipů 44. Plošná hustota diodových čipů 41 pak přímo určuje míru homogenity a transparentnost zdroje. Čím je větší, tím je menší transparentnost a naopak. Při studiu fotodynamických procesů je problematika homogenity významnější a z hlediska teoretických výpočtů je nejvhodnější, když transparentnost ozařovací destičky 4 zbytečně nepřevyšuje 50 %.
Účinnost a funkčnost plošného zdroje záření byla testována pro současné, komerčně vyráběné, vysoce svítivé diodové čipy 41 o maximálních rozměrech 0,33 a 0,40 mm s vyzařovacími výkony jednoho diodového čipu 41 až 50 mW a s emitací záření v oblasti vlnových délek 415 a 660 nm. Pro uspořádání pole o 195 čipů byla vytvořena homogenně ozářená plocha pro detekční oblast
-3CZ 305993 B6 dna Petriho misky o průměru 35 mm. Pro dosažení větší homogenity by bylo optimální tento počet chipů v souladu s předchozím odstavcem navýšit. Pro diodové čipy 41 o velikosti 0,4 x 0,4 mm se zanedbáním úzkého sériového propojení by počet diodových čipů 41, který připadá na plochu o průměru 35 mm se zachováním 50% propustnosti, byl cca 6 013 (π x 17,52 / 0,42).
Popsaná konstrukce plošného zdroje záření není jediným možným provedením vynálezu, ale bez vlivu na jeho podstatu může být řešena vlastní konstrukce tělesa 1 jiným způsobem a může být použit jiný počet diodových čipů 41 podle jejich velikosti a velikosti analyzované oblasti, tedy průměru úložiště 3. Uzavíratelné průchody 7 mohou být z tělesa 1 vyvedeny bočně nebo čelně a hermetické uzavírání středové komory 11 může být jiným než šroubovým spojem 6.
Průmyslová využitelnost
Světelného zdroje podle vynálezu lze použít pro sledování fotodynamických změn metodami in vitro ve standardizovaných úložištích, zejména pro fotodynamickou terapii, která se používá k destrukci nádorových buněk pomocí singletního kyslíku a jiných radikálů vznikající v nádorové tkáni po jejím ozáření světlem. Svojí velikostí a transparentností umožňuje studium fotodynamických procesů v běžných komerčně dostupných mikrodestičkových analyzátorech.
Claims (5)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Plošný zdroj záření zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro ve vzorcích umístěných v úložišti (3), vyznačující se tím, že je tvořen uzavíratelným tělesem (1) opatřeným shora otevřenou středovou komorou (11) upravenou jednak pro vyjímatelné vložení úložiště (3) s analyzovaným vzorkem a jednak pro nad ním vyjímatelné usazení polotransparentní tenkostěnné ozařovací destičky (4) opatřené diodovými čipy (41) rozmístěnými v řadách se vzájemným hexagonálním uspořádáním, přičemž diodové čipy (41) jsou paralelně propojeny se sběrnicí (42), která je vedena po obvodu ozařovací destičky (4) a je propojena s vnějším napájecím zdrojem, a jsou ustaveny v ozařovací destičce (4) tak, že jejich světelné paprsky jsou směrovány přímo dolů k úložišti (3).
- 2. Plošný zdroj záření podle nároku 1, vyznačující se tím, že středová komora (11) je vytvořena tak, že její horní rám (111) vystupuje nad horní čelo (12) tělesa (1) a v jejích bočních obvodových stěnách (112) jsou vytvořena oblouková vybrání (113), která jsou opatřena nákružky (114) pro vertikální ustavení úložiště (3), a nad obloukovými vybráními (113) jsou vytvořeny v podstatě obdélníkové zářezy (115) pro uložení ozařovací destičky (4).
- 3. Plošný zdroj záření podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že těleso (1) je opatřeno odklopným víkem (2), na jehož vnitřním čele (21) je vytvořen středový výřez (22), jehož tvar a rozměry odpovídají tvaru a rozměrům horního rámu (111) středové komory (11) tělesa (1), přičemž na horním rámu (111) je uloženo obvodové těsnění (5) pro umožnění hermetického uzavření středové komory (11).
- 4. Plošný zdroj záření podle některého z nároků laž3, vyznačující se tím, že v tělese (1) jsou zabudovány uzavíratelné průchody (7), které jsou bočně nebo čelně zaústěny do středové komory (11), a boční vývod (13) pro umožnění propojení vodičů vedených ze sběrnice (42) ozařovací destičky (4) s napájecím zdrojem.-4CZ 305993 B6
- 5. Plošný zdroj záření podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že středový výřez (22) víka (2) i dno (116) středové komory (11) jsou opatřeny transparentními okénky (8) pro umožnění kontroly a monitorování procesů uvnitř středové komory (11).
Priority Applications (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ2015-330A CZ305993B6 (cs) | 2015-05-18 | 2015-05-18 | Plošný zdroj záření, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro |
PCT/CZ2015/000125 WO2016184441A1 (en) | 2015-05-18 | 2015-10-23 | Planar irradiation source especially for induction and monitoring of photodynamic effect in vitro |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ2015-330A CZ305993B6 (cs) | 2015-05-18 | 2015-05-18 | Plošný zdroj záření, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ2015330A3 CZ2015330A3 (cs) | 2016-06-08 |
CZ305993B6 true CZ305993B6 (cs) | 2016-06-08 |
Family
ID=55022236
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ2015-330A CZ305993B6 (cs) | 2015-05-18 | 2015-05-18 | Plošný zdroj záření, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro |
Country Status (2)
Country | Link |
---|---|
CZ (1) | CZ305993B6 (cs) |
WO (1) | WO2016184441A1 (cs) |
Citations (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO2005035058A1 (en) * | 2003-10-10 | 2005-04-21 | Rudjer Boskovic Institute | Mobile device for photodynamic diagnostics and therapy and methods |
CZ302084B6 (cs) * | 2009-12-18 | 2010-09-29 | Univerzita Palackého | Svetelný zdroj s homogenitou svetelného pole, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro |
Family Cites Families (14)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO1993021842A1 (en) | 1992-04-30 | 1993-11-11 | Quadra Logic Technologies, Inc. | High-power light-emitting diodes for photodynamic therapy |
GB0113899D0 (en) | 2001-06-07 | 2001-08-01 | Photocure Asa | Photodynamic therapy lamp |
TW539853B (en) * | 2001-09-10 | 2003-07-01 | Yamagataken | Grain quality judging sample container, grain quality judger, grain quality judging system, grain image reading device, sample arraying jig for the grain image reading device, sample arraying method, and sample arrayer for the grain image reading device |
US20070225778A1 (en) | 2006-03-23 | 2007-09-27 | Heacock Gregory L | PDT apparatus with an addressable LED array for therapy and aiming |
US20070239233A1 (en) | 2006-04-07 | 2007-10-11 | Life Without Pain L.L.C. | Surface mount light emitting diode medical apparatus |
CZ302829B6 (cs) | 2006-12-20 | 2011-11-30 | Univerzita Palackého v Olomouci | Zdroj svetla o rovnomerné hustote energie k navození fotodynamického jevu v bunkách in vitro |
CN100591394C (zh) | 2007-01-05 | 2010-02-24 | 复旦大学 | 一种发光二极管光治疗仪 |
US9079022B2 (en) | 2007-09-27 | 2015-07-14 | Led Intellectual Properties, Llc | LED based phototherapy device for photo-rejuvenation of cells |
EP2044974A1 (en) | 2007-10-03 | 2009-04-08 | Aracaria B.V. | Light-emitting diode (LED) light therapy device |
KR20090055891A (ko) | 2007-11-29 | 2009-06-03 | 주식회사 웰스킨 | 피부용 엘이디 광 조사기 |
DE102008008875A1 (de) | 2008-02-12 | 2009-08-13 | Hartmut Feuerbacher | LED Auflichteinrichtung für Stereomikroskope |
CN101701183B (zh) * | 2009-10-28 | 2012-07-18 | 福建师范大学 | 一种基于led阵列的离体细胞光动力作用效果比照仪 |
TWM437848U (en) * | 2012-03-27 | 2012-09-21 | Ya-Guo Xiao | Biological multifunctional cultivation instrument containing fan and light source |
CN203247266U (zh) | 2013-05-22 | 2013-10-23 | 河南省医药科学研究院 | 细胞光动力辐照仪 |
-
2015
- 2015-05-18 CZ CZ2015-330A patent/CZ305993B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2015-10-23 WO PCT/CZ2015/000125 patent/WO2016184441A1/en active Application Filing
Patent Citations (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO2005035058A1 (en) * | 2003-10-10 | 2005-04-21 | Rudjer Boskovic Institute | Mobile device for photodynamic diagnostics and therapy and methods |
CZ302084B6 (cs) * | 2009-12-18 | 2010-09-29 | Univerzita Palackého | Svetelný zdroj s homogenitou svetelného pole, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CZ2015330A3 (cs) | 2016-06-08 |
WO2016184441A1 (en) | 2016-11-24 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US12130227B2 (en) | Systems and methods for bio-inactivation | |
Anquez et al. | Cancerous cell death from sensitizer free photoactivation of singlet oxygen | |
Liang et al. | Blue light induced free radicals from riboflavin on E. coli DNA damage | |
Kula et al. | Metabolic activity, the chemical composition of biomass and photosynthetic activity of Chlorella vulgaris under different light spectra in photobioreactors | |
Benedicenti et al. | Intracellular ATP level increases in lymphocytes irradiated with infrared laser light of wavelength 904 nm | |
Scordino et al. | Ultra-weak delayed luminescence in cancer research: A review of the results by the ARETUSA equipment | |
Pedersen et al. | Single cell responses to spatially controlled photosensitized production of extracellular singlet oxygen | |
Scordino et al. | Delayed luminescence to monitor programmed cell death induced by berberine on thyroid cancer cells | |
Forman et al. | Photobiological and thermal effects of photoactivating UVA light doses on cell cultures | |
Chinnathambi et al. | Effect of Moderate UVC Irradiation on Bovine Serum Albumin and Complex with Antimetabolite 5‐Fluorouracil: Fluorescence Spectroscopic and Molecular Modelling Studies | |
CN103792190B (zh) | 光学测量装置及光学测量方法 | |
Kaššák et al. | Mitochondrial alterations induced by 532 nm laser irradiation | |
Simon et al. | In vitro studies of different irradiation conditions for photodynamic inactivation of Helicobacter pylori | |
CZ305993B6 (cs) | Plošný zdroj záření, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro | |
Naumova et al. | Methods of studying ultraweak photon emission from biological objects: III. Physical methods | |
Bounds et al. | LightBox: A multiwell plate illumination system for photoactive molecule characterization | |
CZ28377U1 (cs) | Světelný zdroj, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro | |
CZ302084B6 (cs) | Svetelný zdroj s homogenitou svetelného pole, zejména k navození a monitorování fotodynamického jevu in vitro | |
Cheun et al. | Biophoton emission of MDCK cell with hydrogen peroxide and 60 Hz AC magnetic field | |
Bajgar et al. | New planar light source for the induction and monitoring of photodynamic processes in vitro | |
CN203247266U (zh) | 细胞光动力辐照仪 | |
Lagunas-Solar et al. | COST subcommittee report on UV units, UV sources specifications and experimental procedures | |
Bajgar et al. | High oxygen partial pressure increases photodynamic effect on HeLa cell lines in the presence of chloraluminium phthalocyanine | |
Schmälzlin et al. | Optical Oxygen Measurements within Cell Tissue Using Phosphorescent Microbeads and a Laser for Excitation | |
KR101532282B1 (ko) | 입자빔을 이용한 동물 세포 사멸 실험용 용기 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20210518 |