CZ305592A3 - Device for protecting electric appliances, machines and installations - Google Patents

Device for protecting electric appliances, machines and installations Download PDF

Info

Publication number
CZ305592A3
CZ305592A3 CS923055A CS305592A CZ305592A3 CZ 305592 A3 CZ305592 A3 CZ 305592A3 CS 923055 A CS923055 A CS 923055A CS 305592 A CS305592 A CS 305592A CZ 305592 A3 CZ305592 A3 CZ 305592A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
lines
transformer
user
line
point
Prior art date
Application number
CS923055A
Other languages
English (en)
Inventor
Henri Parrier
Jean Parrier
Original Assignee
Henri Parrier
Jean Parrier
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Henri Parrier, Jean Parrier filed Critical Henri Parrier
Publication of CZ305592A3 publication Critical patent/CZ305592A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02HEMERGENCY PROTECTIVE CIRCUIT ARRANGEMENTS
    • H02H3/00Emergency protective circuit arrangements for automatic disconnection directly responsive to an undesired change from normal electric working condition with or without subsequent reconnection ; integrated protection
    • H02H3/16Emergency protective circuit arrangements for automatic disconnection directly responsive to an undesired change from normal electric working condition with or without subsequent reconnection ; integrated protection responsive to fault current to earth, frame or mass
    • H02H3/162Emergency protective circuit arrangements for automatic disconnection directly responsive to an undesired change from normal electric working condition with or without subsequent reconnection ; integrated protection responsive to fault current to earth, frame or mass for ac systems
    • H02H3/165Emergency protective circuit arrangements for automatic disconnection directly responsive to an undesired change from normal electric working condition with or without subsequent reconnection ; integrated protection responsive to fault current to earth, frame or mass for ac systems for three-phase systems

Description

Advokátní a patnntov-í kancellS CcrmAk, Hafcjí, Vrba Národní 32 HO DO PRAHA 1 CS
Zařízení pro jištění elektrických přístrojů, strojů a instalací ,'h l2.il· hchflfkq
Vynález se týká zařízení pro jištění elektrických přístrojů, strojů a instalací, při čemž toto zařízení jistí elektrická vedení 2vaná uživatelská spojená s napájecím elektrickým vedením.
Vynález se zejména týká bezpečnosti kompletních elektric kých instalací obydlí, ochrany elektronických nebo informativ nich systémů proti přetížení, bezpečnosti uživatelů elektrických strojů nebo přístrojů v průmyslu nebo v jakékoli oblasti lidské činnosti.
Dosud známá zařízení typu samočinného vypínače nebo tavné pojistky neumožňují přerušit elektrické vedení dosti rychle,aby se vyloučilo zabití. elektrickým proudem nebo poškození pří sluš-, ných složek celého zařízení. Navíc je jejich reakční doba příliš dlouhá k tomu, aby mohla zajistit dobrou ochranu např. v případě bouřek. Ostatně tyto systémy chrání pouze některá elektrická vedení, ale nikoli nulový vodič nebo zemi.
Další známá zařízení měří zbytkový proud se zřetelem k územ nění. Tato zařízení jsou však rovněž citlivá vůči parasitům a jejich přípustná prahová hodnota pro přerušení musí být vysoká.
Navíc všechna uvedená zařízení napojují znovu vedení poté, kdy byla tato vedení přerušena, což může být na závadu v případě poruchy poplašného signálu, ledniček, zmrazovacích strojů, akvárií během dlouhodobé nepřítomnosti uživatele nebo majitele.
Vynález si klade za cíl odstranit všechny tyto nevýhody využitím spojení všech vedení, která mají být jištěna mezi sebou tak, že se vytvoří jedno vedení o potenciálu se stanové nou a konstantní hodnotou během normální funkce instalace, jež se má chránit, a to detekcí variace potenciálu ve vztahu k nu lovému vodiči a automatickým a rychlým vypnutím napájení vedení, které má být jištěno, jakmile je detekována variace tohoto po tenciálu. .
Zařízení, které je předmětem vynálezu, je tedy zařízením pro jištění elektrických přístrojů, strojů a instalací, které má jistit elektrická uživatelská vedení spojená s elektrickými napájecími vedeními a je vyznačeno tím, že v kombinaci obsahuje nejméně jeden odporový můstek spojující uživatelská elektrická vedení a vytvářející v jednom ze svých bodu stanovený poten ciál konstantní během normální funkce instalace, izolační pro středek spojený s tímto bodem a zesilující diferenci potenciálu mezi tímto bodem a zemním vedením nebo nulovým vodičem, prahový obvod spojený s výstupem z tohoto izolačního prostředku, samo činný počítač spojený s výstupem z tohoto prahového obvodu, prostředek pro spojování a rozpojování napájecích vedení ve vztahu k uživatelskému elektrickému vedení, které se má jistit, ovlá daný uvedeným samočinným počítačem takovým způsobem, že nenor mální variace napětí na jednom z elektrických vedení vyvolá variaci potenciálu ve shora uváděném bodě, při čemž tato variace je detekována prahovým obvodem, který ji předá počítači, jenž vyvolá rozpojení elektrických napájecích vedení s elektrickými uživatelskými vedeními.
Funkce zařízení může být ovládána číselným obvodem s při pojením doplňkových funkcí a přípustnou prahovou hodnotu lze regulovat.
Podle varianty provedení zařízení podle vynálezu se může jištění aplikovat částečně na určitých partiích elektrické in stalace. Navíc obnovení funkce instalace znovuzapojením pře rušeného vedení na napájení lze ovládat zařízením ve variabilní lhůtě zapsané v paměti podle počtu již uskutečněných přerušení vedení.
Obecně lze uvést, že všechny funkce jako jsou prahové hodnoty a stanovené lhůty mohou být naprogramovány uživatelem.
Jedna z výhod zařízení podle vynálezu spočívá v tom, že několik sítí nebo množství vedení může být současně kontrolo váno elektronickým obvodem nebo detekční kartou a že čísel ný obvod je uzpůsoben k tomu, aby mohl současně kontrolovat několik detekčních karet. V důsledku toho může být počet tran formátorú, elektrických střídačú nebo elektrického napájení u jedné elektrické instalace jakýkoli a každé z těchto vedení může být hlídáno zařízením, které- je předmětem tohoto vynálezu Naopak může být každé vedení zcela individuelně a paralelně k ostatním vedením kontrolováno.
ti f . 1 ,
- obrázek 1 znázorňuje principiální schéma zařízení pro jištění podle vynálezu ;
- obrázek 2 zobrazuje elektronické schéma detekční karty zabudované na zařízení znázorněném na obrázku 1 ;
- obrázek 3 znázorňuje vývojové schéma funkce stejného zařízení ;
- obrázek 4 znázorňuje spojení zařízení na obrázku 1 s rozvodnou elektrickou sítí ;
- obrázek 6 znázorňuje elektronické schéma detekční karty vykazující stejné funkce jako karta na obrázku 2 a tvořící va riantu. . / rve podíváme na obrázek 1, vidíme elek trická vedení 1 uživatelské instalace spojená s venkovním napájecím elektrickým vedením 2, zemní vedení nebo nulový vo dič J, odporový můstek 4 spojující všechna vedení 1, stáno vený bod potenciálu 5 můstku _4, izolační a zesilovací prostře dek spojený s bodem Jj a s zemním vedením nebo nulovým vodí čem 3, prahový obvod 7 spojený s výstupem z izolačního a zesilovacího prostředku 6, prostředek pro spojení a rozpojení 8 napájecího vedení 2 se zřetelem k uživatetííému vedení 1, spojený na jedné straně s prahovým obvodem 7 a na druhé straně se samočinným počítačem 9, který je napojen na pamět 10, interface 11 a prahový obvod 7.
Odporový můstek 4, bod potenciálu 5, izolační prostředek 6, prahový obvod 7 a prostředek pro spojování a rozpo jování 8 představují dohromady detekční kartu globálně označenou jako.12.
Napájecí vedení 2 a zemní vedení nebo nulový vodič 3 patří mezi vedení napájecí, zejména střídavé třífázové sítě nebo jednofázové sítě.
Bod potenciálu 5 je spojen větvemi odporového můstku 4 s vedením 1 tak, že jeho potenciál má stanovenou a konstantní hodnotu a je zejména nulový, jestliže vedení 1 má normální potenciály.
Izolační prostředek _6 může být na příklad tvořen torickým transformátorem, jak je znázorněno na obrázku 2 nebo operačním zesilovačem, jak je znázorněno na obrázku 5. Tento izolační prostředek 6 zesiluje diferenci potenciálu mezi bo dem 5 a zemním vedením nebo nulovým vodičem 3.
Prahový obvod 7 předává signál, jestliže diference po tenciálu na výstupu z izolačního prostředku 6, což je vlastně diference potenciálu mezi bodem 5 a zemním vedením nebo nulovým vodičem 3, je vyšší než předem stanovená hodnota.
Prostředek pro spojování a rozpojování může být relé, elektromagnetické nebo statické stykače nebo jiná elektro magnetická zařízení. Spojuje nebo rozpojuje napájecí vedení 2 s elektrickým uživatelským vedením 1.
Nakonec samočinný počítač 9 může být číslicový počítač, raikrokontrolér, počitadlo nebo jakýkoli další informační prostředek. Je opatřen interface 11 umožňující dialog mezi uživatelem a zařízením. Samočinný počítač J? je naprogra mován podle programu uloženého v paměti 10 za účelem kontroly funkce prvků zařízení.
Všeobecně umožňuje interface 11 spojení displeje a klá vesnice. Rovněž dovoluje spojení zařízení s informačním systémem neb.o se záznamovými prostředky umožňujíčími. trans f.er informací obsažených v paměti 10. Tyto informace/ se mohou zejména týkat poruch, ke kterým došlo u napájecích vedení 2.
Překročení předem stanovené prahové hodnoty signálem' vystupujícím z izolačního a zesilovacího prostředku _6. uvolní rozpojení uživatelských vedení 1 od napájecích vedení 2.
Samočinný počítač J) nařídí opětné zapojení vedení 1 a 2 po uplynutí lhůty zapsané v paměti 10 a zvolené uživatelem.
Tímto způsobem nenormální variace napětí na jednom z elektrických uživatelských vedení 1 vyvolá variace normálně konstantního potenciálu bodu 5, při čemž tuto variaci dete kuje prahový obvod 7 a předá ji samočinnému počítači 9, který nařídí prostředku 8 rozpojit uživatelská vedení 1 od napá jecích vedení _2_.
Jestliže se nyní budeme věnovat obrázku 2, seznámíme se se způsobem provedení detekční karty 12. Pro lepší pochopení vynálezu zde jsou zobrazeny dvě sítě, tedy jednofázová sít 13 a třífázová sít 14. Jednou z výhod vynálezu je skutečnost, že několik typů různých sítí může být současně jištěno stejnou detekční kartou 12.
Obě sítě 13 a 14,mají napájecí elektrická vedení 2 a elektrická uživatelská vedení 1 separovaná pomocí relé 20 . Uživatelská vedení 1 třífázové sítě 14 jsou spojená konektorem 15, který je napojen na zemní vedení 16 a na toroid 51 napájecími vedeními 17 a 18, zrovna tak jako izolační transformátor 50. Odporový můstek 4 je tak spojen přímo s vedením 1 tří fázové sítě 14 vycházející z třífázového izolačního transfor mátoru 50^ který je napojen na napájecí vedení 2, zatímco izolační transformátor 50 je umístěn mezi odporový můstek 4 a vedení 1 jednofázové sítě 13. Transformátor 51 je toroid uspořádaný okolo dvou vedení 1 jednofázové sítě 13 s nulovým vodičem v zemi.
Odporový můstek 4 spojuje všechna vedení _1 s primárním vinutím 21 torického transformátoru 23 zvyšujícího napětí,' který se používá jako zesilovač. Sekundární vinutí _22 tohoto transformátoru 23 je spojeno s usměrňovacím obvodem 24. Výstupní signál z usměrňovacího obvodu 24, zrovna tak jako hod nota potenciálu stanoveného potenciometrem 25 se vedou do optického spínače 26, který je napojen na klopný obvod 27.' Výstup z klopného obvodu 27 je spojen optickým spínačem 28 se zesilovačem spojeným se stykačem 52.
Konektor 30 je schopen spojit samočinný počítač s de tekční kartou takovým způsobem, že samočinný počítač 9 ovládá klopný obvod 27 a relé 20 a zaznamenává pozici stykače 52.
Je samozřejmé, že transformátor 23 a optické spínače 26 a 28 slouží k izolaci různých funkcí detekční karty 12, při čemž transformátor 23 zesiluje signál dodávaný můstkem 4. Nerovnováha tohoto můstku 4 vyvolává průchod proudu v bodě 5 a potenciálu na svorkách sekundárního vedení 22 transformá toru 23· Tato diference potenciálu je usměrněna obvodem 24 a podle prahové hodnoty stanovené potenciometrem 25 klopný obvod 27 mění stav a vyvolává otevření relé 20 prostřednic tvím stykače 52.
Při porovnání s obrázkem 1 pochopíme, že izolační a zesilovací prostředek 6 zde tvoří transformátor 23, Prahový obvod _7 je vlastně tvořen usměrňovacím obvodem 24 a potenciometrem 25, jakož i prostředkem pro spojování a rozpojování 8 pomocí klopného obvodu 27 spojeného se stykačem 52 a relé 20,
Při optimálním provedení zařízení podle vynálezu musí být primární obvod přizpůsoben tak, aby fungoval od 1 do 2 miliampéru. Tímto způsobem je detekována jakákoli porucha izolace na vedení 1 se zřetelem na zemní vedení 16 a vyvolává rozpojení vedení 1 s vedeními 2.
Jednofázový izolační transformátor 50 umožňuje detekovat přepětí, ke kterým dochází na vedení a vypojit tedy elektrické rozpojení vedení 1 s vedením 2. Nulový vodič primárního obvodu transformátoru ^50 je spojen ( nevyznačeným stykačem ) s napájecím vedením 17 napojeným rovněž na transformátor 51 ; tak je k disposici referenční smyčka umožňující funkci zařízení i tehdy, jestliže uzemnění u uživatelské instalace neexistuje, což tedy představuje dodatečné zabezpečení.
Toroid 51 umožňuje detekovat poruchy izolace vedení 1 se zřetelem na uzemnění ; porucha izolace mezi vedením 1 a zemí 16 vyvolá přepětí mezi napájecími vedeními 17 a 18 toroidu 51, přičemž toto přepětí detekuje prahový obvod 7,
Toroid 51 může být speciálně přizpůsoben tak, aby září zení bylo citlivé při 2 miliampérech. Např. tyto 2 miliampéry mohou na výstupu z toroidu 51 odpovídat třiceti milivoltům. Taková prahová hodnota pro rozpojení umožňuje výborné jištění osob, aniž se riskuje rozpojení z důvodu existence parasitů v síti.
Další výhoda tohoto způsobu provedení spočívá v tom,že parasité o krátké životnosti vyskytující se na vedení 1 nevyvolávají rozpojení, jelikož energie těmto parasitům odpovídající nestačí k tomu, aby byla vypojena funkce optického spínače 26.
Jestliže se nyní podíváme na obrázek 3, vidíme vývojové schéma funkce zařízení podle vynálezu. Toto vývojové schéma umožňuje upřesnit zejména programování samočinného počítače 9 a prostředků umožňujících realizaci variant způsobu pro vedení popsaného s odvoláním na obrázky 1 a 2.
Na obrázku 3 vidíme uživatelská vedení 1 spojená s na pájecím vedením 2 sektoru 31 a se samostatným zdrojem napá jení 32 pomocí spojovacích a rozpojovacích prostředků 8 a s detekční kartou 12. Analyzátor závad 33 je spojen svými vstupy s detekční kartou 12 a s programovacím prostředkem 34 Výstupy z analyzátoru závaz poskytují signály rozpojení a opětného spojení 36 sektoru a signály rozpojeni 37 a spojení 38 samostatného napájení 32, signály zobrazení 39, zapsání do paměti 40 a signalizace 41.
Detekční prostředek 12 tvoří jedna z karet znázorněných na obrázcích 2 nebo-5, při čemž druhá karta je však před - nostní ( viz další popis ) .
Samostatný napájecí zdroj 32 tvoří baterie, elektrický střídač nebo jiné generátorové prostředky. Analyzátor závad 33 analyzuje zejména na vedení 1 přepětí, nosný proud, parasity, mikro - přerušení, variace napětí nebo frekvence. Tyto údaje jsou zachycovány v paměti, zobrazovány a signalizovány vzhledem k jejich důležitosti a četnosti výskytu.
Spojení samostatného napájení 32, a sdruženého rozpojení sektoru 31 jsou na příklad koordinovány, jakmile trvá mikro přerušení více než sekundu. Po rozpojení následuje signál znovuzapojeni 36 nebo 38 po čekací době zapsané v paměti .
Přesto však může být tato doba variabilní vzhledem k funkci informací předem zaznamenaných v paměti. Na příklad po deseti uskutečněných rozpojeních za určitou dobu může být doba mezi rozpojením a znovuzapojením prodloužena, aby se chránily elektrické systémy spojené s vedením 1.
Je třeba poznamenat, že několik detekčních karet 12, každá spojená s určitým elektrickým systémem, může^Jjýt napojeno na jeden analyzátor závad 33. Analyzátor závadní a znamená do pa měti identifikaci detekční karty, která signály závad vydává.
Je možno využít několika prostředků k tomu, aby analyzátor závad 33 obdržel informace o stavu vedení 1.
Jednak může být za účelem detekce přepětí zapojen do serie velký odpor např. o 1 megaohmu s optickým spínačem na vedení 1. Optický spínač může být na výstupu napojen na několik komparátorů prahových hodnot nastavených na různé hodnoty, při čemž výstup z komparátoru je napojen na přerušovací vedení samočinného počítače 9.
Dále lze pro detekci podpětí připojit dolní propust mezi optický spínač pro měření přepětí a komparátor.
Nakonec lze měření frekvence provádět počítáním přechodu napětí vedení 1 nulou. Měřič spojený s hodinami a komparátor umožňují provádět snadno tuto funkci.
Programovací prostředek 34 je např. klávesnice.
Regulovatelný prahový obvod může spočívat ve využití transistoru řízeného polem spojeného s číselně - analogovým mě ničem, jehož vstup je spojen se samočinným počítačem 9. Jiné provedení tohoto regulovatelného prahového obvodu může spo čívat ve využití několika odporů různých hodnot, při— čemž jeden z těchto odporů je vybrán komutátorem spojeným se samočinným počítačem 9.
Vývojové schéma a popis obrázku 1 umožňují realizaci samočinného počítače 9. Za tímto účelem je možno se odvolat na konstituci karet pro úpravu signálu a karet mikroprocesoru
Jestliže se podíváme na obrázek 4, vidíme spoje zařízeni s rozvodnou jednofázovou nebo třífázovou sítí.
Je možno rozlišit, že jsou postupně mezi sebou spojena rozvodná vedení 2, měřič 53, diferenční vypínač 54,prostře dek pro spojení a rozpojení 8, izolační transformátor J55
J^4-UO‘ třcdck pro spojení a rozpojení 8'a jedno z napá jecích vedení elektrické instalace 56. Detekční obvod 12 je spojen s vedením 2. Samočinný počítač J9 je spojen s de tekčním obvodem 12, s zemí 16 a s prostředky pro spojení a rozpojení 8.
Po zabudování tohoto zařízení do elektrické instalace místnosti napojené na elektrickou rozvodnou sít dochází k znovuzapojení ve dvou stupních tak, že elektrické systémy spojené s elektrickými vedeními 1 jsou chráněny.
Obrázek 5 znázorňuje jiné schéma provedení detekční karty 12, která může nahradit kartu zobrazenou na obrázku 2, při čemž aplikace na zde zakreslenou jednofázovou sít není nikterak omezená.
Jeden z význaků vynálezu spočívá v elektrické izolaci můstku 4 a výstupu z izolačního a zesilovacího prostředku 6 a v tom, že zařízení je velice sensitivní díky elektrickému rozpojení. Veškeré napájení prahového obvodu 7, které by bylo společné s jedním z vedení 1 by tuto citlivost na rus no.
Na obrázku 2 je prahový obvod 7 elektricky napájen toric kým transformátorem 23, na kterém primární vinutí 21 a sekun dární vinutí 22 jsou od sebe izolovány.
Jsou možné další napájecí prostředky prahového obvodu 7 elektricky izolované od můstku 4 : napájení solárním článkem, elektrickou baterií, akumulátorem nebo transformátorem.
Na obrázku 5 tvoří napájecí prostředky prahového obvodu transformátor, který je jiný než izolační a zesilující'pro středek 6. Na tomto obrázku 5 vidítfie elektrická napájecí ve dění 2 oddělená od uživatelských elektrických vedení 1 pro středkem pro spojení a rozpojení 8, odporovým můstkem 4 s bodem o stanoveném potenciálu spojeným se vstupem operačního zesi lovače 42, při čemž tento operační zesilovač 42 je napájen transformátorem £3 napojeným na vedení _2_ a výstup z tohoto operačního zesilovače 42 je spojen s analogově - Číslicovým převodníkem 44 spojeným s počítačem _9y který je napojen na prostředek pro spojení a rozpojení 8. Takto napájený zesilovač 42 představuje izolační a zesilovací prostředek 6.
Jedna z výhod tohoto posledního způsobu provedení spo čivá v tom, že počítač 9 může analyzovat nepravidelnosti potenciálů vedení díky číselným hodnotám. Analýza přepětí, mikropřerušení, změn frekvence se tedy může provádět.
Další způsoby provedení s ohledem na poznámky k obrázku 5 umožňují realizovat jiná zařízení v souladu s principy vyná lezu.
Je třeba poznamenat, že zařízení podle popisu 1 až 6 umožňuje detekovat elektrické šoky v důsledku blesku v oblasti 50 kilometrů od bodu dopadu.
Interface 11 počítače 9 rovněž umožňuje výstup informací na tiskárnu nebo na modem. Ukládání nenormálních jevů vyskytu jících se na vedení 1 do paměti rovněž umožňuje např'. analýzu expertů v případě sporu s dodavatelem elektřiny nebo v pří pádě poškození přístrojů v záruce nebo pro jejichž údržbu je uzavřena smlouva.
Je nutno uvést, že jističi zařízení, které je předmě tem tohoto vynálezu musí mít s výhodou uspořádán detekční obvod před každým přístrojem, který je citlivý na variace napájení a po směru a proti směru každého transformátoru nebo střídače jištění elektrické instalace. Navíc .může být každé vedení 1 hlídáno zvláštní detekřní kartou 12.
Je samozřejmé, ře předmětný vynález není nikterak omezen popisem, který předchází některé uvedené způsoby provedení a které je možno samozřejmě ještě několikrát modifikovat, aniž by tím došlo k překročeni rozsahu vynálezu. - ·

Claims (13)

  1. Patentové nároky
    1. Zařízení pro jištění elektrických strojů?^přístrojů a instalací zahrnující uživatelská elektrická vedení , kte rá se mají jistit, spojená s napájecím elektrickým vedením ·. ' vyznačené tím, že má v kombinaci alespoň jeden odporový můstek ( 4 ) spojující uživatelská elektrická vedení ( 1 ) a vytvá řející v jednom ze svých bodů ( 5 ) stanovený potenciál kon stantní během normální funkce instalace, izolační prostředek ( 6 ) spojený s tímto bodem ( 5 ) a zesilující diferenci potenciálu mezi tímto bodem a zemním vedením nebo nulovým vodičem, prahový obvod ( 7 ) spojený s výstupem izolačního prostředku ( 6 ), samočinný počítač ( 9 ) napojený na výstup tohoto praho vého obvodu ( 7 ), prostředek pro spojování a rozpojování ( 8 ) napájecích vedení ( 2 ) vzhledem k uživatelskému elektrickému vedení ( 1 ) ovládaný uvedeným samočinným počítačem { 9 ) takovým způsobem, že nenormální variace napětí na jednom z elektrických vedení ( 1 ) vyvolá variaci potenciálu ve shora uvá děném bodu ( 5 ) a tato variace je detekována prahovým obvodem ( 7 ) , jenž ji předá samočinnému počítači ( 9 ) , který pomocí prostředku ( 8 ) vyvolá rozpojení napájecích vedení ( 2 ) s elektrickým vedením ( 1 ) .
  2. 2. Zařízení podle nároku 1 vyznačené tím, že izolační a zesilovací prostředek ( 6 ) je transformátor pro zvýšení napětí ( 23 ), jehož primární obvod ( 21 ) je spojen s odporovým můstkem M
  3. 3. Zařízení podle nároku 1 vyznačené tím, že izolační a ze silovací prostředek ( 6 ) je operační zesilovač ( 42 ), jehož vstup je spojen se shora uváděným bodem ( 5 ) odporového můstku ( 4 ), při čemž zesilovač ( 42 ) je napájen transformátorem ( 43 ) napojeným na napájecí vedení ( 2 ) .
  4. 4. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 3 vyznačené tím,še odporový můstek ( 4 } má jako jeho bod ( 5 ) stanovený potenciál a to potenciál nulový během normální funkce instalace.
  5. 5. Zařízení podle jednoho z nároku 1 až 4 vyznačené tím, že odporový můstek ( 4 ) má větve spojené s vedeními vycházejí čími z izolačního transformátoru ( 50 ), který je rovněž napojen ’ na uživatelská vedení.
  6. 6. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 5 vyznačené tím, že odporový můstek ( 4 ) má větve spojené napájecími vedeními ( 17, 18 ) s torickým transformátorem (--51 ) uspořádaným na dvou vedeních ( 1 ) jednofázové instalace ( 13 ) s nulovým vodičem do země takovým způsobem, že izolační vada vnikne do země ( 16 ) a jedno z vedení ( 1 ) vyvolá přepětí maži napájecími vedeními ( 17, 18 ) transformátoru ( 51 ) .
  7. 7. Zařízení podle celku nároků 5 a 6, vyznačené tím,že primární obvod izolačního transformátoru ( 50 ) je spojen s napájecím vedením ( 17 ) torického transformátoru ( 51 ) a tak umožňuje funkci zařízení i při absenci uzemnění uživatelské jednofázové instalace ( 13 ) .
  8. 8. Zařízení podle některého z předchozích nároků vyznačené tím, že samočinný počítačce uzpůsoben pro znovuzapojení vedení ( 1 ) s vedeními (2 ) po rozpojení těchto vedení v naprogra mované lhůtě.
  9. 9. Zařízení podle některého z předchozích nároků vyznačené yýř tím, že samočinný počítac^je uzpůsoben k regulaci prahové hod noty v prahovém obvodu ( 7 ) .
  10. 10. Zařízení podle jednoho z předchozích nároků vyznačené tím, že má klopný obvod ( 27 ) umístěný mezi prahovým obvodem ( 7 ) a prostředkem pro spojování a rozpojování ( 8 ), s vý , hodou za vložení optických spínačů ( 26, 28 ) .
  11. 11. Zařízení podle jednoho z předchozích nároků vyznačené tím, že má několik odporových můstků ( 4 ), z nichž každý spo juje uživatelská elektrická vedení ( 1 ) a vytváří v jednom bodě stanovený potenciál konstantní během normální funkce in stalace, izolační a zesilovací prostředky ( 6 ) spojené s tě mito různými body ( 5 ), prahové obvody ( 7 ) spojené s výstupem prostředků pro spojení a rozpojení ( 8 ) napájecích vedení ( 2 ) ve vztahu k uživatelským vedením { 1 ) ovládaným jediným samo činným počítačem ( 9 ) .
  12. 12. Zařízení podle jednoho z předchozích nároků, vyznačené, tím, že samočinný počítač ( 9 ) má interface ( 11 ) pro klávesnici a/nebo displej.
  13. 13. Zařízení podle jednoho z předchozích nároků, vyznačené tím, že je opatřeno pamětí ( 10 ) spojenou se samočinným počí tačem ( 9 ) a uchovávající informace o poruchách na vedení ( 2 ) , přičemž uvedená pamět ( 10 ) může být spojena s informačním systémem nebo s nahrávacím zařízením.
CS923055A 1991-02-08 1992-10-07 Device for protecting electric appliances, machines and installations CZ305592A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9101634A FR2672744B1 (fr) 1991-02-08 1991-02-08 Dispositif selectif et automatique de securite electrique.
PCT/FR1992/000099 WO1992014291A1 (fr) 1991-02-08 1992-02-04 Dispositif de protection pour appareils, machines et installations electriques

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ305592A3 true CZ305592A3 (en) 1993-04-14

Family

ID=9409635

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS923055A CZ305592A3 (en) 1991-02-08 1992-10-07 Device for protecting electric appliances, machines and installations

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5390066A (cs)
EP (1) EP0524300A1 (cs)
JP (1) JPH05506350A (cs)
AU (1) AU647600B2 (cs)
CA (1) CA2080133A1 (cs)
CZ (1) CZ305592A3 (cs)
FR (1) FR2672744B1 (cs)
HU (2) HU9203499D0 (cs)
OA (1) OA09618A (cs)
WO (1) WO1992014291A1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2697384B1 (fr) * 1992-10-27 1994-11-18 Electricite De France Dispositif de protection d'un réseau électrique contre des anomalies de tension.
ES2102954B1 (es) * 1994-07-19 1998-04-01 Circutor S A Interruptor diferencial con dispositivo de reposicion automatica.
WO2003065535A1 (en) * 2002-02-01 2003-08-07 Hi-Power Systems & Industrial Pte Ltd. Electricity supply over-voltage protection device
AU2002950581A0 (en) * 2002-08-02 2002-09-12 Wayne Callen Electrical safety circuit
US20060146464A1 (en) * 2005-01-04 2006-07-06 Fiskars Brands, Inc. Overvoltage protection device
KR20060130310A (ko) * 2005-06-14 2006-12-19 삼성전자주식회사 전자장치 및 그 제어방법
DE102015207456B3 (de) 2015-04-23 2016-09-22 Bender Gmbh & Co. Kg Isolationsüberwachungsgerät mit Spannungsüberwachung und zugrunde liegendes Verfahren

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4054832A (en) * 1975-10-21 1977-10-18 James G. Biddle Company System and method of measurement of insulation qualities of three-phase power equipment
US4053876A (en) * 1976-04-08 1977-10-11 Sidney Hoffman Alarm system for warning of unbalance or failure of one or more phases of a multi-phase high-current load
US4205358A (en) * 1978-10-26 1980-05-27 General Electric Company Ground fault protection system
US4364007A (en) * 1980-04-22 1982-12-14 General Electric Company Unintentional impedance detection system
DE3582797D1 (de) * 1984-10-24 1991-06-13 Om Ahuja Sich selbst wiedereinschaltender schalter.
US4728885A (en) * 1986-01-23 1988-03-01 Desanto Joseph J Method and apparatus for duplicating electrical environmental conditions
DE3735012A1 (de) * 1987-10-16 1989-04-27 Philips Patentverwaltung Ueberspannungsschutzschaltung
US5003486A (en) * 1989-02-24 1991-03-26 Nero Technologies Ltd. Programmable safety electrical socket controller
US5132610A (en) * 1990-02-07 1992-07-21 Ying Chang Liu Digitizing power meter

Also Published As

Publication number Publication date
WO1992014291A1 (fr) 1992-08-20
HU9203499D0 (en) 1993-03-29
AU1362692A (en) 1992-09-07
JPH05506350A (ja) 1993-09-16
AU647600B2 (en) 1994-03-24
FR2672744A1 (fr) 1992-08-14
US5390066A (en) 1995-02-14
CA2080133A1 (fr) 1992-08-09
EP0524300A1 (fr) 1993-01-27
FR2672744B1 (fr) 1993-12-10
HUT62730A (en) 1993-05-28
OA09618A (fr) 1993-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9978553B2 (en) Apparatus, system and method for total protection from electrical faults
US7282921B2 (en) System, apparatus and method for detection of electrical faults
CA2236283C (en) Ground fault circuit interrupter system with uncommitted contacts
US5182547A (en) Neutral wire current monitoring for three-phase four-wire power distribution system
CZ328996A3 (en) Detector for monitoring integrity of electric device grounding
US10291017B2 (en) Electrical protection device and a method of providing electrical protection
US6011680A (en) Connector, in particular a plug-in connector for TT and TN networks
US6867958B2 (en) Loop restoration scheme for distribution feeders
US3852660A (en) Circuit breaker fault simulator
CA1185651A (en) Ground isolation monitoring apparatus having a protective circuit
CZ305592A3 (en) Device for protecting electric appliances, machines and installations
Shah et al. Feasibility of adaptive distribution protection system using computer overcurrent relaying concept
CN210016275U (zh) 高压交流系统电容跳脱改良装置
Ahmed et al. Risk assessment of server outages due to voltage dips in the internal power supply system of a data center
WO2009124338A1 (en) An electrical protection device and an electrical distribution system including an electrical protection device
KR101473224B1 (ko) 블랙아웃 및 아크결함 방지용 세대분전반
KR101902169B1 (ko) 전원 공급 계통의 전력 설비 소손 감시 및 고장 예방 제어 장치와 그 제어 방법
EP3031108B1 (en) Electrical tester
RU2726046C1 (ru) Устройство контроля системы электрообогрева промышленных объектов
Muhaidheen et al. Electrical Safety System for Industry/Residential Applications
KR100532925B1 (ko) 배전자동화기반의 비접지계 지락고장구간 검출방법
Jagadeesh et al. An Intuitive Alert System for Fault Detection and Fuse Burn out Recognition at the Distribution Transf ormer
Jullien The IT earthing system (unearthed neutral) in LV
Radhika et al. Health monitoring and line man security for transformer
Benjamin Single-Phase Smart Protection Unit for Domestic Loads