CZ305355B6 - Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli - Google Patents

Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli Download PDF

Info

Publication number
CZ305355B6
CZ305355B6 CZ2014-427A CZ2014427A CZ305355B6 CZ 305355 B6 CZ305355 B6 CZ 305355B6 CZ 2014427 A CZ2014427 A CZ 2014427A CZ 305355 B6 CZ305355 B6 CZ 305355B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
ferromagnetic
permanent magnets
annular
yoke
magnetic field
Prior art date
Application number
CZ2014-427A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2014427A3 (cs
Inventor
Mattia Butta
Pavel Ripka
Original Assignee
České Vysoké Učení Technické V Praze, Fakulta Elektrotechnická
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by České Vysoké Učení Technické V Praze, Fakulta Elektrotechnická filed Critical České Vysoké Učení Technické V Praze, Fakulta Elektrotechnická
Priority to CZ2014-427A priority Critical patent/CZ2014427A3/cs
Publication of CZ305355B6 publication Critical patent/CZ305355B6/cs
Publication of CZ2014427A3 publication Critical patent/CZ2014427A3/cs

Links

Abstract

Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli obsahuje permanentní magnety (1), které jsou rozmístěny paprskovitě ve společné rovině a mají směrem ke středu shodnou orientaci. Tyto permanentní magnety (1) obklopují vnitřní otvor (2) pro uložení prstencového vzorku, na kterém se vytváří prstencová magnetická vrstva.

Description

Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli
Oblast techniky
Předkládané řešení se týká zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli pomocí aplikace radiálního magnetického pole.
Dosavadní stav techniky
Vrstva magnetického materiálu se vyrábí elektrolytickou metodou, také známou jako elektrodepozice. V elektrolytu je ponořena elektrodová struktura. Proud procházející mezi anodou a katodou způsobí chemickou reakci a na katodě se začne tvořit vrstva magnetického materiálu.
Vlastnosti magnetické vrstvy vzniklé takovýmto způsobem závisí na mnoha parametrech jako je složení roztoku, teplota, pH, proudová hustota a podobně. Možný způsob, jak dosáhnout anizotropie, je aplikovat silné lineární magnetické pole během procesu elektrolýzy. Nicméně tento přístup nemůže být aplikován na prstencovitý tvar jádra, protože lineární magnetické pole by způsobilo, že na prstenci budou oblasti s požadovanou radiální anizotropií a oblasti s nežádoucím směrem anizotropie.
Pokud se má získat radiální anizotropie, musí se aplikovat radiální pole, při procesu elektrolytického nanášení magnetického materiálu.
Je známé řešení podle WO2013044233 Systems and methods for making radially anisotropic thin-film magnetic torroidal cores, and radially anisotropic cores having radial anisotropy, and inductors having radially aniosotropic cores. V tomto případě je prstenec, který má být opatřen feromagnetickou vrstvou, umístěn nad jhem a permanentní magnety směřují vertikálně, přičemž se spoléhá na vytvoření radiálního pole nad jhem. Tato metoda je určena pro naprašovací technologii, nikoli pro elektrolýzu. Naprašování je velmi rozdílná technologie oproti elektrolytickému nanášení. Obě metody se sice používají pro nanesení magnetického materiálu za přítomnosti magnetického pole, ale při naprašování postačí pouze slabá magnetická pole pro tvorbu anizotropie, kdežto u elektrolýzy jsou nutná silná magnetická pole. Navíc elektrolýzou je možno vytvořit silnější anizotropií magnetického materiálu.
Je také známé řešení podle US 3247331 A, kde se ale jedná o magnetický obvod, který se používá u elektrodynamického reproduktoru, tedy řešení se týká zcela jiné aplikace. V reproduktorech se využívá feritových magnetů toroidního tvaru, magnet je tedy tvořen jedním dílem. V některých elektrodynamických reproduktorech se k vytvoření radiálního magnetického pole užívá NdFeB magnetů. Tyto magnety mají tvar axiálně magnetované tablety a změnu směru magnetického pole na radiální zajišťuje magnetický obvod z magneticky měkkého železa.
Patent JP H02214023 A popisuje přípravu anizotropní magnetické vrstvy elektrolytickým nanášením. Zdrojem magnetického pole je zde elektrický proud tekoucí radiálním směrem. Tímto způsobem je však možno vytvořit pouze disky nebo toroidy s cirkumferenciálním směrem snadné magnetizace, což není vhodné pro magnetické senzory s nízkým šumem.
Patent JP H08213233 A popisuje výrobu vrstvy s diamagnetickou anizotropií. Taková vrstva není vhodná pro použití v jádrech magnetických senzorů.
Patent US 3160576 AI popisuje metodu výroby feritových vrstev specifického složení sjednoosou anizotropií. Feritové materiály obecně nejsou vhodné pro jádra nízkošumových magnetických senzorů.
- 1 CZ 305355 B6
Patent JP 2006156485 A popisuje proces výroby anizotropního feritového magnetu lisováním v magnetickém poli. Magnetické poleje vytvořeno v axiálním směru a ve stejném směru je výsledná osa snadné magnetizace. To není použitelné pro tenkovrstvá jádra, protože taková anizotropie by nebyla stabilní.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nevýhody odstraňuje zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli obsahující plastovou nádobu pro naplnění elektrolytickým roztokem a permanentní magnety. Jeho podstatou je, že permanentní magnety jsou rozmístěny paprskovitě ve společné rovině a mají směrem ke středu shodnou orientaci, čímž je dáno, že vektor magnetizace směřuje do středu. Vnitřní póly permanentních magnetů se dotýkají a vytvářejí vnitřní otvor pro uložení substrátu pro nanášení feromagnetické vrstvy.
Ve výhodném provedení je dno plastové nádoby vytvarované pro vložení do vnitřního otvoru.
Je výhodné, jsou-li permanentní magnety z NdFeB, neboť tento materiál umožňuje vytvořit velmi silné magnetické pole. V našem provedení je magnetů několik. Magnety jsou magnetovány jednotlivě v externím magnetizačním zařízení a teprve pak je magnetický obvod sestaven. Orientace magnetů je radiální.
Vjednom možném provedení prochází vnitřním otvorem pro vytváření prstencové magnetické vrstvy válcový feromagnetický tm. Tento tm homogenizuje magnetické pole a snižuje magnetický odpor celého zařízení, čímž se zvyšuje velikost magnetického pole ve vzduchové mezeře.
V jiném výhodném provedení jsou permanentní magnety obklopeny prstencovým feromagnetickým jhem ajejich vnější póly se dotýkají vnitřního pláště tohoto prstencového feromagnetického jha. Toto prstencové jho má stejné výhody jako válcový tm.
Zařízení lze upravit spojením výše uvedených dvou řešení, kdy je zařízení realizováno jak s válcovým feromagnetickým trnem, tak s prstencovým feromagnetickým jhem. Výhodou je další zvýšení dosažitelné velikosti magnetického pole ve vzduchové mezeře. V tomto případě lze ještě zařízení doplnit tak, že prstencové feromagnetické jho a vnitřní válcový feromagnetický tm jsou propojeny spojovacím jhem do jednoho magnetického obvodu. V této variantě je dosažitelné pole nejvyšší.
Objasnění výkresů
Na Obr. 1 je znázorněna hysterezní smyčka senzoru s velkým šumem, strmá smyčka, a senzoru s nízkým šumem, skloněná smyčka. Na Obr. 2A a 2B je uveden pásek feromagnetického materiálu s anizotropií paralelně ke směru budicího pole a na Obr. 3 A a 3B je tentýž pásek s anizotropií kolmou ke směru budicího pole. Na Obr. 4 je znázorněno základní uspořádání zařízení s paprskovitě umístěnými permanentními magnety. Znázornění směru magnetického pole v prstencovém feromagnetickém jhu je schematicky naznačeno na Obr. 5, Obr. 6. Jeden příklad konkrétního provedení je uveden v rozloženém stavu na Obr. 7 a ve složeném stavu na Obr. 8. Obr. 9 znázorňuje zařízení i s uzavíracím víčkem a jeho připojení k čerpadlu. Vyobrazení víčka se svorkou pro připojení proudového generátoru a s trubičkami pro promíchávání je na Obr. 10.
Příklady uskutečnění vynálezu
Fluxgate senzory jsou senzory, které měří magnetické pole na principu periodicky přemagnetovaného feromagnetického jádra. Největší část šumu senzoru pochází právě z feromagnetického
-2 CZ 305355 B6 jádra, a proto je důležité, aby toto jádro mělo vhodnou charakteristiku tak, aby se minimalizoval šum, a tím se vylepšila přesnost senzoru. Má-li se dosáhnout radiální anizotropie, musí se aplikovat radiální pole při procesu elektrolytického nanášení magnetického materiálu.
Jedna z nejvíce důležitých charakteristik jádra je právě magnetická anizotropie. Typická hysterezní B-H smyčka je zobrazena na Obr. 1 s označením I. Ukazuje se, že pokud se má redukovat šum senzoru, musí se snížit sklon hysterezní smyčky. Jinými slovy smyčka by se měla změnit, jak je naznačeno v Obr. 1 křivkou s označením Π.
K dosažení tohoto cíle se musí změnit anizotropie magnetického materiálu jádra. Anizotropie může být popsána jako snadnost magnetování v daném směru. Pro jednoduchost lze předpokládat pásek oproti prstencovému tvaru. Když magnetický materiál pásku má anizotropii v podélném směru magnetizace, potom hysterezní smyčka dosáhne rychle saturace, Obr. 2A a Obr. 2B. Když má magnetický materiál naopak anizotropii kolmou ke směru vektoru magnetizace, Obr. 3A a 3B, bude těžší materiál saturovat. Lze tedy pozorovat na tvaru hysterezní smyčky, že je třeba dosáhnout vyšší intenzity magnetického pole H pro saturaci materiálu.
Pokud se jedná o prstencové jádro, je buzeno magnetickým polem v tangenciálním směru vzhledem ke středu jádra. Proto, má-li být anizotropie vždy kolmá k vektoru H, musí být anizotropie radiální. Tuto podmínku splňuje nově navržené zařízení, které vytváří radiální anizotropii na prstenci tím způsobem, že při procesu elektrolytického nanášení magnetického materiálu je aplikováno radiální magnetické pole.
Nově navržené zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli má permanentní magnety i rozmístěny paprskovitě ve společné rovině, Obr. 4. Tyto permanentní magnety i mají směrem ke středu shodnou orientaci a obklopují vnitřní otvor 2 válcového nebo prstencového tvaru pro uložení prstencového vzorku 8, na kterém se vytváří prstencová magnetická vrstva. Vektor magnetizace tedy směřuje do středu. Za účelem vytvoření silného magnetického pole byly permanentní magnety s výhodou realizovány z NdFeB.
Toto základní zařízení je možné nadále upravovat tak, že je doplněno středovým válcovým feromagnetickým trnem 3 a/nebo permanentními magnety i obklopit prstencovým feromagnetickým jhem 4, kdy se vnější póly permanentních magnetů 1 dotýkají vnitřního pláště tohoto prstencového feromagnetického jha 4. Pokud se použijí oba tyto prvky, lze prstencové feromagnetické jho 4 a vnitřní válcový feromagnetický tm 3 propojit spojovacím jhem 5 do jednoho magnetického obvodu, Obr. 5 a Obr. 6. To má za následek zlepšení homogenity vytvořeného magnetického pole a zvýšení jeho velikosti.
Magnetické pole vychází z permanentních magnetů 1, prochází vnitřním otvorem 2 vytvářejícím vzduchovou mezeru, vstupuje do středního válcového feromagnetického tmu 3 a následně postupuje přes spojovací jho 5 a prstencové feromagnetické jho 4 a vrací se zpět do permanentních magnetů, jak je znázorněno na Obr. 5.
Tímto způsobem se získá magnetické pole, které má vždy směr do středu. Simulací metodou konečných prvků bylo ověřeno, že magnetické poleje radiální a horizontální ve středu vzduchové mezery. Toto bylo také přímo měřeno na vyrobeném přípravku.
Dále bude popsáno jedno možné konkrétní provedení zařízení podle předkládaného řešení. Na Obr. 7 je zařízení v rozloženém stavu, na Obr. 8, jsou jeho jednotlivé prvky složeny v jeden celek a na Obr. 9 je zařízení doplněné víkem.
Permanentní magnety 1 z NdFeB jsou umístěny v prstencovém feromagnetickém jhu 4, a to paprskovitě a rovnoběžně sjeho dnem. Jeden jejich pól se dotýká v horní části vnitřního pláště prstencového feromagnetického jha 4. Vnitřní póly permanentních magnetů i vytvářejí ve vnitřním otvoru 2 vzduchovou mezeru, do které směřuje vektor magnetizace. Mezi vnitřními pólovými
-3 CZ 305355 B6 nástavci permanentních magnetů I prochází válcový feromagnetický trn 3. Prstencové feromagnetické jho 4 a vnitřní válcový feromagnetický trn 3 jsou propojeny ve spodní části spojovacím jhem 5 do jednoho magnetického obvodu. Válcový feromagnetický trn 3 je u svého spodního konce opatřen feromagnetickým kuželovitým nálitkem 6 rozšiřujícím se směrem ke spojovacímu jhu 5. Jeho výška je mešní než vzdálenost spodních ploch permanentních magnetů 1 od spojovacího jha 5. Účelem tohoto nálitku 6 je zvýšení průřezu válcového feromagnetického trnu 3 a tím zabránění saturace prstencového feromagnetického jha 4. Na prstencovém feromagnetickém jhu 4 je těsně nasunuta plastová nádoba 7 s dutinou pro naplnění elektrolytickým roztokem, který těsně obepíná vnější plášť prstencového feromagnetického jha 4. Dno plastové nádoby 7 je uzpůsobeno pro uložení prstencového vzorku 8 se smaltovanými přívody 9 v prostoru mezi vnitřními póly permanentních magnetů i, na kterém se bude vytvářet ferromagnetická vrstva. Dno plastové nádoby 7 je zároveň tvarované pro těsné zapadnutí mezi vrchní část válcového tmu 3 a vnitřní póly permanentních magnetů i. Plastová nádoba 7 je opatřen odnímatelným víčkem 10, jehož střední část je zde zapuštěna do dutiny plastové nádoby 7 a její dno je opatřeno mřížkou J_J_ z platinových drátků a dvěma přívodními trubičkami 12 pro propojení s čerpadlem 13, které jsou vně víčka 10 opatřeny zahřívacími elementy 14. Límec víčka J_0 dosedá na horní okraj plastové nádoby 7 a je opatřen svorkou 15 pro propojení smaltovaných přívodů 9 s proudovým generátorem.
Když už je vytvořeno magnetické radiální pole, jak bylo popsáno výše, musí se umístit prstencový vzorek 8 na prstencové feromagnetické jho 4 tak, aby bylo možné provést elektrolytické nanášení. Problémem je, že roztok použitý pro elektrolýzu má kyselé pH a způsobil by korozi prstencového feromagnetického jha 4. Navíc, roztok by při interakci s železem prstencového feromagnetického jha 4 chemicky reagoval a změnil by chemické složení. Toto lze obejít pokrytím prstencového feromagnetického jha 4 inertním materiálem. Z tohoto důvodu byla navržena speciálně tvarovaná plastová nádoba 7, Obr. 7, která zapadne do vzduchových mezer a elektrolýza bude probíhat v uzavřeném prostoru oddělené od prstencového feromagnetického jha 4. Poté se prstencový vzorek 8, na který má být nanášena magnetická vrstva, vloží do plastové nádoby 7 a plastová nádoba 7 je vyplněna kapalným roztokem, Obr. 8. Smaltované přívody 9 spojené s prstencovým vzorkem 8 jsou připraveny pro připojení ke zdroji proudu. Nakonec je plastová nádoba 7 přikryta víčkem JHO s mřížkou jT z platinových drátů, které tvoří v obvodu anodu. Následně je proudový zdroj připojen k prstencovému vzorku 8 a k platinové mřížce 11. Aby bylo možné míchat roztokem, a tak zkvalitnit nanášení magnetické vrstvy, jsou na uzávěru dvě přívodní trubičky 12, které jsou připojeny k čerpadlu 13. Čerpadlo 13 provádí potřebnou cirkulaci roztoku a potřebné promíchání. Tím se ale snižuje teplota roztoku, což je nežádoucí, a proto se udržuje na požadované teplotě 55 °C pomocí zahřívacích elementů 14, které jsou umístěny kolem přívodních trubiček 12.
Proces elektrolýzy je velmi dobře znám. Také složení roztoku pro nanášení magnetické vrstvy je již popsáno. Nová je ovšem myšlenka aplikace radiálního pole na prstencový vzorek 8 během elektrolytického procesu za pomoci navržené struktury prstencového feromagnetického jha 4 a paprskovitě rozmístěných permanentních magnetů 1 se speciální plastovou nádobou 7, která zapadne do prstencového feromagnetického jha 4 tak, aby na prstencový vzorek 8 působilo pouze radiální pole permanentních magnetů L
Průmyslová využitelnost
Zařízení je využitelné ve výrobě senzorů pro přesné měření magnetického pole. Tyto senzory nacházejí použití v geofyzice, kosmické technice a navigačních, bezpečnostních a vojenských systémech.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli obsahující plastovou nádobu (7) pro naplnění elektrolytickým roztokem a permanentní magnety, vyznačující se tím, že permanentní magnety (1) jsou rozmístěny paprskovitě ve společné rovině, mají směrem ke středu shodnou orientaci a obklopují vnitřní otvor (2) válcového nebo prstencového tvaru pro uložení substrátu pro nanášení feromagnetické vrstvy.
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že dno plastové nádoby (7) je vytvarované pro vložení do vnitřního otvoru (2).
  3. 3. Zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že permanentní magnety jsou zNdFeB.
  4. 4. Zařízení podle nároků 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že vnitřním otvorem (2) pro uložení substrátu pro nanášení feromagnetické vrstvy prochází válcový feromagnetický tm (3).
  5. 5. Zařízení podle nároků 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že permanentní magnety (1) jsou obklopeny prstencovým feromagnetickým jhem (4) a jejich vnější póly se dotýkají vnitřního pláště tohoto prstencového feromagnetického jha (4).
  6. 6. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že permanentní magnety (1) jsou obklopeny prstencovým feromagnetickým jhem (4) a jejich vnější póly se dotýkají vnitřního pláště tohoto prstencového feromagnetického jha (4).
  7. 7. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že prstencové feromagnetickéjho (4) a vnitřní válcový feromagnetický tm (3) jsou propojeny spojovacím jhem (5) do jednoho magnetického obvodu.
CZ2014-427A 2014-06-20 2014-06-20 Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli CZ2014427A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2014-427A CZ2014427A3 (cs) 2014-06-20 2014-06-20 Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2014-427A CZ2014427A3 (cs) 2014-06-20 2014-06-20 Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ305355B6 true CZ305355B6 (cs) 2015-08-12
CZ2014427A3 CZ2014427A3 (cs) 2015-08-12

Family

ID=53838147

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2014-427A CZ2014427A3 (cs) 2014-06-20 2014-06-20 Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ2014427A3 (cs)

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3160576A (en) * 1959-11-16 1964-12-08 Steatit Magnesia Ag Method of producing thin ferromagnetic layers of uniaxial anisotropy
JPH02214023A (ja) * 1989-02-14 1990-08-27 Fujitsu Ltd 垂直磁気ディスクの製造方法
JPH08213233A (ja) * 1994-12-08 1996-08-20 Ricoh Co Ltd 異方性薄膜及びその製造方法
JP2006156485A (ja) * 2004-11-25 2006-06-15 Tdk Corp 磁場中成形方法、ラジアル異方性セグメント磁石の製造方法及び磁場中成形装置
WO2013044233A2 (en) * 2011-09-22 2013-03-28 The Trustees Of Dartmouth College Systems and methods for making radially anisotropic thin-film magnetic torroidal cores, and radially anisotropic cores having radial anisotropy, and inductors having radially aniosotropic cores

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3160576A (en) * 1959-11-16 1964-12-08 Steatit Magnesia Ag Method of producing thin ferromagnetic layers of uniaxial anisotropy
JPH02214023A (ja) * 1989-02-14 1990-08-27 Fujitsu Ltd 垂直磁気ディスクの製造方法
JPH08213233A (ja) * 1994-12-08 1996-08-20 Ricoh Co Ltd 異方性薄膜及びその製造方法
JP2006156485A (ja) * 2004-11-25 2006-06-15 Tdk Corp 磁場中成形方法、ラジアル異方性セグメント磁石の製造方法及び磁場中成形装置
WO2013044233A2 (en) * 2011-09-22 2013-03-28 The Trustees Of Dartmouth College Systems and methods for making radially anisotropic thin-film magnetic torroidal cores, and radially anisotropic cores having radial anisotropy, and inductors having radially aniosotropic cores

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2014427A3 (cs) 2015-08-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8587300B2 (en) Magneto-impedance sensor element and method for producing the same
US9659706B2 (en) Methods for making radially anisotropic thin-film magnetic torroidal cores
US3091732A (en) Gyromagnetic resonance method and apparatus
EP2995962A1 (en) Magnetic current sensor and current measurement method
CN108152859B (zh) 一种基于3He核自旋进动高精度磁场测量装置及方法
IN2012DE00125A (cs)
CN108776317A (zh) 一种圆柱形核磁共振探头
Ducharne et al. Anomalous fractional magnetic field diffusion through cross-section of a massive toroidal ferromagnetic core
CN104833930B (zh) 开放式磁共振系统梯度线圈磁场强度的计算方法
RU2013112893A (ru) Радиочастотный экран для формирования магнитно-резонансных изображений, включающий в себя проводящее покрытие в качестве экранирующего материала
CZ305355B6 (cs) Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli
CN205844507U (zh) 基于霍姆赫兹线圈的磁通门探头结构
CN105427871B (zh) 一种硬磁/软磁巨磁阻抗效应复合丝及其制备方法
CN104240884B (zh) 多极整体永磁环及其制备方法和生产系统
CN101527197A (zh) 扼流线圈
CZ28292U1 (cs) Zařízení pro elektrolytické nanášení feromagnetické vrstvy v magnetickém poli
KR101539376B1 (ko) 다목적을 위한 로고스키 코일
Cronemberger et al. Model for the growth of electrodeposited ferromagnetic aggregates under an in-plane magnetic field
CN113707405B (zh) 一种适用于真空镀膜设备的磁场发生装置
Butta et al. Effect of electroplated Ni 1–x Fe x composition on the field-induced anisotropy
Butta Effect of saccharin in electroplated NiFe alloy on the noise of fluxgate
Saito et al. Determination of the size of a polystyrene nanosphere by the pulsed field gradient nuclear magnetic resonance method
WO2019111744A1 (ja) Mi素子の製造方法、及び、mi素子
Butta et al. Electroplated multi-ring core planar fluxgate
Butta Effect of Thickness of Electroplated NiFe Cores on the Noise of Fluxgates

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20200620