CZ290287B6 - Způsob stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s pouľitím polohování mobilních telefonů a systém k provedení způsobu - Google Patents

Způsob stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s pouľitím polohování mobilních telefonů a systém k provedení způsobu Download PDF

Info

Publication number
CZ290287B6
CZ290287B6 CZ20011464A CZ20011464A CZ290287B6 CZ 290287 B6 CZ290287 B6 CZ 290287B6 CZ 20011464 A CZ20011464 A CZ 20011464A CZ 20011464 A CZ20011464 A CZ 20011464A CZ 290287 B6 CZ290287 B6 CZ 290287B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
transport network
sections
evaluated
cellular phones
moving
Prior art date
Application number
CZ20011464A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20011464A3 (cs
Inventor
Tomá© Ing. Juřík
Original Assignee
CROSS Zlín, s. r. o.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by CROSS Zlín, s. r. o. filed Critical CROSS Zlín, s. r. o.
Priority to CZ20011464A priority Critical patent/CZ20011464A3/cs
Priority to PCT/CZ2002/000022 priority patent/WO2002089089A1/en
Priority to SK5542002A priority patent/SK5542002A3/sk
Publication of CZ290287B6 publication Critical patent/CZ290287B6/cs
Publication of CZ20011464A3 publication Critical patent/CZ20011464A3/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G08SIGNALLING
    • G08GTRAFFIC CONTROL SYSTEMS
    • G08G1/00Traffic control systems for road vehicles
    • G08G1/01Detecting movement of traffic to be counted or controlled
    • G08G1/0104Measuring and analyzing of parameters relative to traffic conditions

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Traffic Control Systems (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Abstract

Topologicky se definuje dopravn s a jej ·seky (1 a n) s uzlov²mi body. Pro zvolenou dopravn s a jej jednotliv ·seky (1 a n) se definuj minim ln nastaven rychlosti V.sub.nast 1 a n.n. pohybuj c ch se mobiln ch telefon po t chto ·sec ch. Ze v ech polohovan²ch mobiln ch telefon (MT) se topologicky vyhodnot mno ina mobiln ch telefon p°imykaj c ch se k definovan²m ·sek m (1 a n) dopravn s t . Z mno iny mobiln ch telefon p°imykaj c ch se definovan²m ·sek m (1 a n) dopravn s t se topologicky vyhodnot podmno iny pohybuj c ch se mobiln ch telefon po definovan²ch ·sec ch (1 a n) rychlost V.sub.mob 1 a n.n., p°i em do podmno iny pohybuj c ch se mobiln ch telefon rychlost V.sub.mob 1 a n.n. se zahrnou v echny mobiln telefony spl uj c podm nku V.sub.mob.n. p° slu n ho ·seku > V.sub.nast.n. p° slu n ho ·seku a n sledn se matematicky vyhodnot j zdn doby mezi uzlov²mi body ·sek (1 a n) dopravn s t . Syst m pro proveden zp sobu obsahuje komunika n a v²po etn za° zen (11) oper tor s t mobiln ch telefon , kter vyhodnocuje polohovan mobiln telefony. Toto komunika n a v²po etn za° zen (11) oper tor s t mobiln ch telefon obsahuje vyhodnocovac za° zen (12) pro topologick vyhodnocen pohybuj c ch se mobiln ch telefon p°i°azen²ch k dopravn s ti, ze kter ho jsou vyhodnocen data pohybuj c ch se mobiln ch telefon p°ed na v²po etn mu za° zen (13) pro vyhodnocen a progn zy j zdn ch as mezi uzlov²mi body dopravn s t .\

Description

Způsob stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s použitím polohování mobilních telefonů a systém k provedení způsobu
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s použitím polohování mobilních telefonů a systém k provedení způsobu.
Dosavadní stav techniky
Pro stanovení jízdních časů v silniční dopravní síti se používají zejména následující technologická zařízení:
snímání projíždějících dopravních prostředků pomocí indukčních smyček, snímání projíždějících dopravních prostředků pomocí videokamer, s vyhodnocením a registrací státní poznávací značky, snímání projíždějících dopravních prostředků pomocí videokamer, s vyhodnocením dopravních parametrů (rychlost, rozměry vozidla,...), snímání projíždějících dopravních prostředků pomocí laserů, snímání projíždějících dopravních prostředků pomocí radarových senzorů, snímání projíždějících dopravních prostředků pomocí infračervených senzorů, snímání projíždějících dopravních prostředků pomocí zvukových senzorů.
Všechny výše uvedené technologie mají následující nevýhody:
Vyžadují zřízení nákladné speciální infrastruktury na kontrolních bodech dopravní sítě.
Kontrolní body musí být četné - řádově tisíce kontrolních bodů pro středně velký evropský stát.
Všechna výše uvedená zařízení s výjimkou video rozpoznávání státních poznávacích značek nejsou schopna provádět směrová sčítání (tzn. odkud kam jede vozidlo přes více kontrolních bodů, protože vozidlo zůstává anonymní pouze s dopravními údaji jako je např. rychlost, kategorie vozidla osobní nebo nákladní apod.).
Někteří poskytovatelé dopravních informací o jízdních dobách kombinují zařízení kontrolních bodů s jednoúčelovými identifikačními zařízeními, které poskytují další informace o poloze a pohybu dopravního prostředku jako doplňkový údaj pro informace z pevných kontrolních bodů a zároveň slouží v dopravním prostředku jako přijímač dopravního zpravodajství poskytovatele. Tyto služby ovšem využívají pouze dopravní prostředky vyšší kategorie a z toho plynou následující nevýhody:
množina palubních identifikačních zařízení je omezená, palubní identifikační zařízení se instalují převážně do osobních vozidel vyšší kategorie, které mají v nočních hodinách velmi redukovaný provoz a informace o nočním provozu je pak silně omezena.
-1 CZ 290287 B6
Podstata vynálezu
Nedostatky známých řešení odstraňuje způsob stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s použitím polohování mobilních telefonů podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že se topologicky definuje dopravní síť a její úseky s uzlovými body. Pod pojmem uzlové body se rozumí např. města, obce, křižovatky apod., úsek je trasa mezi uzlovými body. Pro zvolenou dopravní síť a její jednotlivé úseky se definují minimální nastavené rychlosti pohybujících se mobilních telefonů po těchto úsecích. Pod pojmem pohybující se mobilní telefon se rozumí pohyb osob s mobilními telefony v dopravních prostředcích. Ze všech polohovaných mobilních telefonů se topologicky vyhodnotí množina mobilních telefonů přimykajících se k definovaným úsekům dopravní sítě. Z množiny mobilních telefonů přimykajících se k definovaným úsekům dopravní sítě se topologicky vyhodnotí podmnožina pohybujících se mobilních telefonů po definovaných úsecích rychlostí VmOb i ažn, přičemž do podmnožiny pohybujících se mobilních telefonů rychlostí Vmob i ažn se zahrnou všechny mobilní telefony splňující podmínku Vmob příslušného úseku > Vnast příslušného úseku a následně se matematicky vyhodnotí jízdní doby mezi uzlovými body dopravní sítě.
Podle dalšího provedení vynálezu, z vyhodnocených jízdních dob mezi uzlovými body dopravní sítě se zpracuje a vyhodnotí prognózy těchto jízdních dob mezi jednotlivými uzlovými body dopravní sítě s využitím znalostí o uplynulém chování dopravní sítě a při doplnění o známé aktuální dopravní podmínky, zejména dopravní kongesce, sjízdnost, nehody, uzavírky.
Systém pro provedení způsobu obsahuje komunikační a výpočetní zařízení operátorů sítí mobilních telefonů, které zahrnuje síť základnových radiostanic GSM a stacionární centrální dispečink pro vyhodnocení polohování mobilních telefonů. Ke komunikačnímu a výpočetnímu zařízení operátorů sítí mobilních telefonů je přiřazeno vyhodnocovací zařízení pro topologické vyhodnocení pohybujících se mobilních telefonů přiřazených k dopravní síti, ze kterého jsou vyhodnocená data pohybujících se mobilních telefonů předána výpočetnímu zařízení pro vyhodnocení a prognózy jízdních časů mezi uzlovými body dopravní sítě.
K hlavním výhodám vynálezu patří společensky žádaná informace o jízdních dobách poskytovaná cestující veřejnosti, která je tímto vynálezem kvalitně změřena i předpovídána a to i pro rozsáhlou a komplikovanou dopravní síť. Pro získání jízdních dob není nutné vybavovat vozidla žádnými přidaným identifikátory - např. transpondéry, ale postačí pouze sledovat dostatečnou množinu mobilních telefonů osob přítomných v pohybujících se dopravních prostředcích. Dále není nutné zřizovat rozsáhlou a nákladnou speciální síť kontrolních dopravních bodů za účelem měření a prognózy chování dopravního proudu. Pro tyto účely vystačí tento vynález s dobudováním kvalitního výpočetního centra vyhodnocovacího zařízení pro topologické vyhodnocení pohybujících se mobilních telefonů přiřazených k dopravní síti a výpočetního centra zařízení pro vyhodnocení a prognózy jízdních časů. Oba tyto celky jsou založeny na počítačích a kvalitním jednoúčelovém expertním software. Je tak navíc lépe využita již existující síť operátorů mobilních telefonů pro tento nový účel.
Široká distribuce informací o jízdních dobách má velký společensko - ekonomický přínos zejména tehdy, kdy cestující veřejnost vlivem kongescí apod. ztrácí svůj produktivní čas cestováním v komplikovaném úseku dopravní sítě. Při včasné informaci je možno volit náhradní trasu nebo si přeorganizovat pracovní program a v komplikovanou dobu do komplikovaného úseku vůbec nevjíždět. Dále je možno předpověď jízdních časů využít pro přesnější plánování cestovního času nutného pro přesun po dopravní síti. Informovaná cestující veřejnost není vystavena nutnosti časového plánování s velkou rezervou a není ani vystavena stresům a ztrátám způsobeným případným podhodnocením časové náročnosti přesunu po dopravní síti. Tímto způsobem lze přímo podpořit produktivitu práce a zamezit zbytečným ztrátám času, který je pak možno věnovat práci, zábavě i odpočinku. Vybrané informace dle dynamického modelu jízdní doby lze poskytovat cestující veřejnosti například formou rozhlasového vysílání, pomocí informačních
-2 CZ 290287 B6 dopravních tabulí, pomocí pagerů nebo pomocí GSM telefonů. Výpočet konkrétní jízdní doby lze poskytovat i na základě poptávkového režimu, kdy uživatel dotazem vyžádá konkrétní jízdní dobu mezi vybranými body dopravní sítě.
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1 schematicky znázorňuje dopravní síť s uzlovými body, obr. 2 znázorňuje dopravní síť podle obr. 1 s úseky mezi uzlovými body a s parametry minimálních nastavených rychlostí pohyio bu mobilních telefonů pro jednotlivé úseky dopravní sítě, obr. 3 znázorňuje dopravní síť se všemi polohovanými mobilními telefony přimykajícími se jednotlivým úsekům dopravní sítě, obr. 4 znázorňuje dopravní síť s vyznačenými polohovanými mobilními telefony přimykajícími se jednotlivým úsekům sítě s lychlostí pohybu mobilních telefonů větší, než je nastavený parametr minimální rychlosti pohybu mobilních telefonů pro jednotlivé úseky, obr. 5 znázorňuje 15 dopravní síť pro výpočet jízdních časů mezi více jejími úseky, obr. 6 znázorňuje historicky naměřený průběh jízdní doby jednoho úseku dopravní sítě dle obr. 5, obr. 7 znázorňuje systém pro provedení způsobu.
Příklady provedení
Obr. 1 až 4 charakteristicky znázorňují postup výběru pohybujících se mobilních telefonů po dopravní síti pro stanovení jízdních časů mezi jednotlivými uzlovými body dopravní sítě. Pohyb mobilních telefonů je nutno chápat, jako pohyb osob s mobilními telefony v dopravních prostřed25 cích.
Obr. 1 a 2 znázorňuje topologicky definovanou dopravní síť, např. se sedmi úseky 1 až 7 a jejich uzlové body A, B, C, D, E. Pod uzlovými body se rozumí města, obce, křižovatky apod. Vysílače sítě základnových radiostanic GSM 11.1 po této zvolené dopravní síti monitoruj í-polohují pohyb 30 všech mobilních telefonů MT a údaje jsou shromažďovány ve vyhodnocovacím zařízení 12 operátorů sítí mobilních telefonů (obr. 7). Pro tuto zvolenou dopravní sít se pro každý její jednotlivý úsek 1 až 7 mezi jednotlivými uzlovými body A, B, C, D, E definují minimální nastavené rychlosti Vnast i až7 pohybujících se mobilních telefonů, tzn., že pro úsek 1 mezi uzlovými body A a C je nastavena rychlost Vnast i, pro úsek 2 mezi uzlovými body B a C je nastavena rychlost Vnast 35 2, pro úsek 3 mezi uzlovými body C a D je nastavena rychlost Vnast 3 atd., až pro úsek 7 mezi uzlovými D a E body je nastavena Vnast 7
Rychlost Vnast 1 až 7 pro jednotlivé úseky 1 až 7 je specifická absolutní rychlost nastavená pro daný úsek a čas dopravní sítě. Její hodnota podléhá mnoha vlivům a získá se statisticky a empiricky, 40 aby odpovídala minimální rychlosti dopravního proudu v daném úseku a daném čase. V závislosti na čase - ranní nebo odpolední špička, dopravní sedlo, nehoda, kongesce, bude její hodnota systémem adjustována. Tato podmínka tedy slouží jako filtr pro selekci mobilních telefonů v jedoucích dopravních prostředcích.
Ze všech potahovaných mobilních telefonů MT se ve vyhodnocovacím zařízení 12, které je přiřazeno k zařízení 11, topologicky vyhodnotí množina MT1 až MT7 mobilních telefonů, přimykajících se k definovaným úsekům 1 až 7 mezi uzlovými body A, B, C, D, E dopravní sítě. Tyto množiny MT1 až MT7 jsou znázorněny na obr. 3 plným černým čtverečkem. Pro úsek 1 jsou do množiny MT1 zahrnuty mobilní telefony 1.1. 1.2 až l.n, pro úsek 2 jsou do množiny 50 MT2 zahrnuty mobilní telefony 2,1, 2.2 až 2.n až pro úsek 7 jsou do množiny MT7 zahrnuty mobilní telefony 7.1, 7.2 až 7.n
Z množin MT1 až MT7 mobilních telefonů přimykajících se pro jednotlivé definované úseky 1 až 2 dopravní sítě se ve vyhodnocovacím zařízení 12 topologicky vyhodnotí podmnožiny MT1.1 až MT1.7 pohybujících se mobilních telefonů rychlostí VmOb i až7, přičemž pro každý úsek 1 až 7 platí, že Vmob příslušného úseku > Vnast příslušného úseku, tj. Vmob i > V^, i, Vmob 2 > NmSa až
Vmob 7 > Vnast 7· Do těchto podmnožin MT1.1 až ΜΊΤ.7 nebudou již zahrnuty mobilní telefony označené na obr. 4 přeškrtnutým černým čtverečkem, které v každém úseku nesplňují podmínku
Vmob příslušného úseku > Vnast příslušného úseku.
Z podmnožin MT1.1 až MT1.7 pohybujících se mobilních telefonů po jednotlivých úsecích 1 až 7 definované dopravní sítě a splňujících podmínku V mob příslušného úseku > Vnast příslušného úseku, se následně ve výpočetním zařízení 13 matematicky vyhodnotí jízdní doby úseků 1 až 7 mezi jednotlivými uzlovými body A, B, C, D, E dopravní sítě.
Jízdní doba tAC úseku 1 se vypočte z podmnožiny MT1.1 pohybujících se mobilních telefonů mezi uzlovými body A a C (obr. 4) dle následujícího postupu:
1. Vyloučí se odlehlé hodnoty ze souboru dat Vmob] až Vmobn pro úsek 1. K vyloučení se použije standardní statistický test:
Studentův test s koeficientem alfa = 0,95.
Provedením vyloučení odlehlých hodnot se odstraní rychlosti pohybu vozidel, výrazně odlišné od běžných. To jsou zejména hodnoty:
vozidel s nízkou rychlostí oproti běžné - to mohou být vozidla s nízkou provozní rychlostí, ale také to může být způsobeno přerušením jízdy mezi body trasy, vozidel s výrazným překročením obvyklé cestovní nebo povolené rychlosti.
2. Soubor dat bez vyloučených hodnot je podroben výpočtu mediánu, čímž je získána nejpravděpodobnější rychlost Vme<j pohybu vozidel v daném úseku 1 j. Medián je zvolen proto, že dává spíše informaci, jakou střední rychlostí se pohybují vozidla, zatímco běžný aritmetický průměr opravdu znamená průměrnou rychlost vozidel. Následně se vypočítá jízdní doba tAc mez body A aC:
délka úseku 1
ÍAC =--------------------V med 1
Analogicky se vypočítá jízdní doba každého úseku dopravní sítě mezi dvěma uzlovými body.
Příklad výpočtu jízdní doby na trase delší než jen mezi dvěma uzlovými body dopravní sítě, např. na trase dané uzlovými body A, B, C, E, tj. na třech označených úsecích 5, 2, a 4 dopravní sítě. Vyhodnocuje se jízdní doba ϊλβοε - trasa je označena silnou čarou (obr. 5). Po stanovení podmnožin MT1.5, MT1.2 aMT1.4 pohybujících se mobilních telefonů po jednotlivých úsecích se postupuje stejně jako u předešlého příkladu pro jednoduchý výpočet mezi dvěma uzlovými body. Následně však nelze provést pouhý matematický součet jízdních dob + tBc + íce jednotlivých úseků 5, 2 a 4, ale je nutné kalkulovat s tím, že vozidlo, které vyrazí na trasu ABCE v čase t bude absolvovat úsek AB v čase t^, ale do úseku BC vjede až po uplynutí času tAB. Z tohoto důvodu nelze vycházet ze současné jízdní doby tBc, aleje nutné využít historických dat dle grafu znázorněného na obr. 6. Na tomto grafu, jehož vodorovná souřadnice znázorňuje čas dne tj v hodinách a svislá souřadnice znázorňuje jízdní dobu tBc úseku 2 v minutách, vidíme historicky naměřený a vypočtený průběh jízdní doby tBc, který mívá obvykle v průběhu 24 hodin dvě špičky - ranní špička 20 a odpolední špička 21. Dále je zde patrné poledni sedlo 22, kdy dochází ke zkrácení jízdní doby. Tyto průběhy jsou závislé na hustotě dopravy v daný čas td příslušného dne. Pokud tedy srovnáváme standardní průběh této závislosti mezi dvěma srovna
-4CZ 290287 B6 telnými dny (např. mezi dvěma pondělky - 1. pracovními dny v týdnu), vysledujeme velkou shodu za předpokladu, že v některém z těchto dní nedojde k výrazné anomálii způsobené například zimní kalamitní situací ve sjízdnosti daného úseku dopravní sítě.
Na obr. 6 je jízdní doba tBC předpovězena dle historických grafů výpočetní jízdní doby tBc pro daný čas dne td= t + tAB.
Pro vysvětlení - měření jízdních dob v dopravní síti v daném úseku poskytuje informaci o obvyklé jízdní době - např. v pondělí v období 8:00 hod až 9:00 hod mezi body B a C - tBo Pokud tyto historická data opravíme o hledisko neočekávaných dopravních anomálií jako např. nehody, špatná sjízdnost nebo kongesce v daném úseku, lze pak provést celkový výpočet jízdní doby dle vzorce:
ÍaBCE ÍAB + tBC v čase td = t - tab + tcE v £ase td = t + tab + tbc
Přičemž čas tCE v čase td = t + tab + tbc se stanovuje obdobně jako čas tBC v čase td=t + tab·
Výše uvedený vzorec lze aplikovat na libovolnou trasu mezi jednotlivými body v dopravní síti s vysokou procentní pravděpodobností na kratších kombinovaných úsecích, s klesající pravděpodobností na úsecích časově i vzdálenostně delších. Zahrnuje tedy v sobě již prvek prognózy celkové jízdní doby.

Claims (3)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s použitím polohování mobilních telefonů, vyznačující se tím, že se topologicky definuje dopravní síť a její úseky (1 až n) s uzlovými body, pro zvolenou dopravní síť a její jednotlivé úseky (1 až n) se definují minimální nastavené rychlosti Vnast i pohybujících se mobilních telefonů po těchto úsecích, ze všech polohovaných mobilních telefonů (MT) se topologicky vyhodnotí množina mobilních telefonů přimykajících se k definovaným úsekům (1 až n) dopravní sítě, z množiny mobilních telefonů přimykajících se definovaným úsekům (1 až n) dopravní sítě se topologicky vyhodnotí podmnožiny pohybujících se mobilních telefonů po definovaných úsecích (1 až n) rychlostí VmOb i až n, přičemž do podmnožiny pohybujících se mobilních telefonů rychlostí Vmob i ažn se zahrnou všechny mobilní telefony splňující podmínku Vmob příslušného úseku > Vnast příslušného úseku a následně se matematicky vyhodnotí jízdní doby mezi uzlovými body úseků (1 až n) dopravní sítě.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že z vyhodnocených jízdních dob mezi uzlovými body dopravní sítě se zpracuje prognóza těchto jízdních dob mezi těmito uzlovými body dopravní sítě s využitím znalostí o uplynulém chování dopravní sítě a při doplnění o známé aktuální dopravní podmínky, zejména dopravní kongesce, sjízdnost, nehody, uzavírky.
  3. 3. Systém pro provedení způsobu podle nároků 1 a 2, obsahující komunikační a výpočetní zařízení (11) operátorů sítí mobilních telefonů, které vyhodnocuje polohované mobilní telefony, vyznačující se tím, že komunikační a výpočetní zařízení (11) operátorů sítí mobilních telefonů obsahuje vyhodnocovací zařízení (12) pro topologické vyhodnocení pohybujících se mobilních telefonů přiřazených k dopravní síti, přičemž vyhodnocovací zařízení (12) je upraveno pro předání vyhodnocených dat pohybujících se mobilních telefonů výpočetnímu zařízení (13) pro vyhodnocení a prognózy jízdních časů mezi uzlovými body dopravní sítě.
CZ20011464A 2001-04-25 2001-04-25 Způsob stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s pouľitím polohování mobilních telefonů a systém k provedení způsobu CZ20011464A3 (cs)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20011464A CZ20011464A3 (cs) 2001-04-25 2001-04-25 Způsob stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s pouľitím polohování mobilních telefonů a systém k provedení způsobu
PCT/CZ2002/000022 WO2002089089A1 (en) 2001-04-25 2002-04-15 Method of determination of travel times and travel time forecasts in a traffic network using the positioning of mobile telephones and system for the implementation thereof
SK5542002A SK5542002A3 (en) 2001-04-25 2002-04-23 Method of determination of travel times and travel time forecasts in a traffic network using the positioning of mobile telephones and system for the implementation thereof

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20011464A CZ20011464A3 (cs) 2001-04-25 2001-04-25 Způsob stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s pouľitím polohování mobilních telefonů a systém k provedení způsobu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ290287B6 true CZ290287B6 (cs) 2002-07-17
CZ20011464A3 CZ20011464A3 (cs) 2002-07-17

Family

ID=5473371

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20011464A CZ20011464A3 (cs) 2001-04-25 2001-04-25 Způsob stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s pouľitím polohování mobilních telefonů a systém k provedení způsobu

Country Status (3)

Country Link
CZ (1) CZ20011464A3 (cs)
SK (1) SK5542002A3 (cs)
WO (1) WO2002089089A1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7885758B2 (en) 2005-06-30 2011-02-08 Marvell World Trade Ltd. GPS-based traffic monitoring system
US9047765B2 (en) 2005-06-30 2015-06-02 Marvell World Trade Ltd. GPS-based traffic monitoring system
EP2006818B1 (en) 2007-06-15 2012-04-25 Xanavi Informatics Corporation Traffic information providing system and method for generating traffic information
US8849309B2 (en) 2007-12-20 2014-09-30 Telecom Italia S.P.A. Method and system for forecasting travel times on roads
WO2015035185A1 (en) 2013-09-06 2015-03-12 Apple Inc. Providing transit information
US9267805B2 (en) 2013-06-07 2016-02-23 Apple Inc. Modeling significant locations
US9843894B2 (en) 2014-05-30 2017-12-12 Apple Inc. Determining a size of a significant user location

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5539645A (en) * 1993-11-19 1996-07-23 Philips Electronics North America Corporation Traffic monitoring system with reduced communications requirements
NO980890L (no) * 1998-02-27 1999-08-30 Ericsson Telefon Ab L M Måling av trafikk og transport
US6341255B1 (en) * 1999-09-27 2002-01-22 Decell, Inc. Apparatus and methods for providing route guidance to vehicles

Also Published As

Publication number Publication date
SK5542002A3 (en) 2003-01-09
WO2002089089A1 (en) 2002-11-07
CZ20011464A3 (cs) 2002-07-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Luo et al. A new framework of intelligent public transportation system based on the internet of things
CN109118758B (zh) 一种面向移动共享的智能网联交通管理系统
Yagar et al. A procedure for real-time signal control that considers transit interference and priority
US6539300B2 (en) Method for regional system wide optimal signal timing for traffic control based on wireless phone networks
CN102297700B (zh) 用于时间相关的路线计划的方法和导航装置
CN109612488B (zh) 基于大数据微服务的混合出行方式路径规划系统及方法
KR20140128063A (ko) 교통 상황 예측 시스템
CN103177561A (zh) 公交实时路况的生成方法及系统
CN114037158A (zh) 一种基于od路径的客流预测方法及应用方法
Zhang et al. Analysis of Spatial‐Temporal Characteristics of Operations in Public Transport Networks Based on Multisource Data
Zhang et al. A data-driven analysis for operational vehicle performance of public transport network
McDonald et al. ROMANSE (road management system for Europe) PROJECT
CZ290287B6 (cs) Způsob stanovení jízdních časů a prognóz jízdních časů v dopravní síti s pouľitím polohování mobilních telefonů a systém k provedení způsobu
Lin et al. New transit signal priority scheme for intersections with nearby bus rapid transit median stations
CN108831148A (zh) 一种免费通行下高峰拥堵的高速路网管控方法及系统
Mátrai et al. Route planning based on urban mobility management
Mishra et al. Transit signal priority along a signalized arterial: A passenger-based approach
CN113658429B (zh) 一种公交廊道的协同调度方法及相关装置
Ova et al. Evaluation of transit signal priority strategies for small-medium cities
Hounsell et al. Intelligent systems for priority at traffic signals in London: The INCOME project
CN114418349A (zh) 公交高峰专线的评估方法、装置、设备和存储介质
Son et al. Bus arrival time prediction method for ITS application
Park et al. Location-based dynamic route guidance system of Korea: system design, algorithms and initial results
Liu Bi-level optimization algorithm for dynamic reversible lane control based on short-term traffic flow prediction
Sananmongkhonchai et al. Cell-based traffic estimation from multiple GPS-equipped cars

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20060425