CZ271794A3 - Arrangement of contact springs for relay for conducting and switching of high currents - Google Patents

Arrangement of contact springs for relay for conducting and switching of high currents Download PDF

Info

Publication number
CZ271794A3
CZ271794A3 CZ942717A CZ271794A CZ271794A3 CZ 271794 A3 CZ271794 A3 CZ 271794A3 CZ 942717 A CZ942717 A CZ 942717A CZ 271794 A CZ271794 A CZ 271794A CZ 271794 A3 CZ271794 A3 CZ 271794A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
contact
spring
contact spring
gap
current
Prior art date
Application number
CZ942717A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Weiser
Robert Esterl
Gerhard Furtwaengler
Horst Tamm
Original Assignee
Siemens Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19924216080 external-priority patent/DE4216080A1/de
Application filed by Siemens Ag filed Critical Siemens Ag
Publication of CZ271794A3 publication Critical patent/CZ271794A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H1/00Contacts
    • H01H1/50Means for increasing contact pressure, preventing vibration of contacts, holding contacts together after engagement, or biasing contacts to the open position
    • H01H1/54Means for increasing contact pressure, preventing vibration of contacts, holding contacts together after engagement, or biasing contacts to the open position by magnetic force
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H51/00Electromagnetic relays
    • H01H51/22Polarised relays
    • H01H51/2272Polarised relays comprising rockable armature, rocking movement around central axis parallel to the main plane of the armature
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/30Means for extinguishing or preventing arc between current-carrying parts
    • H01H9/38Auxiliary contacts on to which the arc is transferred from the main contacts

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Relay Circuits (AREA)
  • Contacts (AREA)

Description

Uspořádání kontaktních pružin pro relé k vedení a spínání vysokých proudů
PJ?iast_ techniky
Vynález se týká uspořádání kontaktních pružin pro relé k vedení a spínání vysokých proudů s nejméně jednou podlouhlou kontaktní pružinou nesoucí kontakt,která, spolupůsobí s pevným, rovněž kontakt nesoucím protikontaktním prvkem a s nejméně jedním tuhým přípoj ným ramenem pro kontaktní pružinu, které je přibližně rovnoběžné s ní a vytváří s ní mezeru na straně protilehlé ke kontaktu a které vede spínaný proud v opáč ném směru ke kontaktní pružině.
Dosavadní stav techniky
Pro připojování přístrojů na sítové napětí v domácnosti a průmyslu jsou používaná tak zvaná malá spínací relé, která při relativně malé konstrukci s pružnými kontakty ' \ zvládnou proudová zatížení, vysky tující se při tomto použití az do rozsahu 50 A. Pro vyšší proudy používají se zpravidla stykače, které pro své oblasti použití jsou předem vybaveny jinak vytvořenými kontaktními prvky a přiměřeně silnějším hnacím systémem. Podle toho jsou ale také podstatně větších rozměrů, nežli uvedená relé.
Existuje tudíž přání, používat tak zvaná malá spínací relé v důsledku jejich nepatrných rozměrů i v technice velkých instalací, tedy v instalčních zařízení v kancelářských budovách, klinikách a průn^ * šlových zařízení. Pro proudy, vyskytující se v nor málním spínacím provozu jsou tato relé také bez dalšího vhodná. Problémy se však vyskytují v případe zkratu ve vodicím systému nebo elektrických spotřebičích, neboí i v těchto případech nesmějí se kontakty relé svařit, dokud předřazený pojistný systém nebo orgán, např. jistič vedení nebo tavná pojistka nevypnou. V takových případech vyskytující se tak zvané vzrůstající zkratové proudy jsou řádové velikosti od 1000 až do 1500 A a tekou až do vybavení pojistného systému v časovém intervalu od 3 do 5 ms uzavřenými kontakty nefunkčního relé. Na druhé straně může se také přihodit, že tako véto relé při zkratovém proudu shora uvedeného druhu musí sepnout. Při takovémto zatížení existuje pro pružinový kontaktní systém obvyklé konstrukce velké nebezpečí, že se kontakty svaří. V takovém případě nevystačí u takovýchto relé síly magnetického systému vytvořit dostatečně vysokou kontaktní sílu pro vysky tující se proudy. Dále, při rovnoběžných kontaktních pružinách působí s opačně tekoucím proudem elektrodynamické síly proti hnacímu systému, takže se tím kon taktní síla přídavně zmenšuje, J?říliš nepatrná kontaktní síla vede v důsledku sil vyvolaných proudy ú í v kombinaci s odpařováním kontaktního materiálu v hor - „ i kých dotykových pásmech kontaktu ke krátkodobému nad— ' zvedávání kontaktů a tím ke tvoření elektrického ob louku a v důsledku toho ke svaření při zpětném uzavření kontaktů»·
Aby se uvedené elektrodynamické síly využily ni 3 koliv ke zmenšení, nýbrž ke zvýšehí kontaktní síly,byla již v DE 40 26 425 navržena konstrukce, u které úsek kontaktní pružiny sjednávající kontakt, obepíná třmenovitě odpovídající úsek druhé kontaktní pružinu. Se silami, vytvářenými přitom proudovou smyčkou se může zabránit otevření kontaktů při zkratu. Ovšem obepínající smyčka má ten nedostatek, že mezi navzájem se přibližujícími úseky pružiny působí spínaný elektrický potenciál} Přitom může dojít k přeskoku elektrických oblouků v normálním spínacím provozu a ke zničení kontaktních pružin.
U známých uspořádání kontaktních pružin v úvodu jmenovaného druhuj kterých přípojné’ rameno pro kontaktní pružinu probíhá na straně pružiny protilehlé ke kontaktu, způsobují elektrodynamické síly sice určitý odpuzující efekt, který prostřednictvím pružiny vede k zesílení kontaktní síly. Ve všech těchto známých případech, například u relé podle EP 0 425780 A, nedostačuje však efekt, docilovaný u tamního dimenzování, k tomu, aby se při zkratových proudech shora uvedeného druhu zabránilo svařování kontaktů.
Podstata_vynálezu
Cílem vynálezu je, navrhnout pro takovéto uspořá• ní kontaktních pružin shora uvedeného druhu takové dimenzování, kterým se může spolehlivě zabránit svaření kontaktů i při výskytu nejvyšších zkratových proudů.
Tohoto cíle se podle vynálezu dosáhne tím,že pru4 žinová mezera se táhne nejméně přibližně po celé délkontaktní pružiny od jejího upevňovacího místa až ke kontaktu a že pomvěr délky ke vzdálenosti v pružinové mezeře při uzavřeném kontaktu přibližné vyhovuje následující podmínce:
o* kde L = délka pružinové mezery
D - střední vzdálenost v pružinové mezeře magnetická konstanta pole = 1,256 · ÍO”'^
H_= mezní intenzita teola něho únosnost nroudu kontaktního materiálu tf-i
Tato rovnice spočívá na zjednodušujících předpo kladech pro mechanické chování popsaného uspořádání kontaktních pružin. Pro krátkou dobu působení zkra tového impulsu (< 5 ms) se například pružina považuje sa tuhé těleso. Tím začíná kladný efekt v experimentu již při přibližně 2/3 teoretické hodnoty L/D.
Podle vynálezu se teply pružinová mezera vytvo řená mezi kontaktní pružinou a jejím přípojným prvkem dimenzuje tak, že odpudivé síly, vytvořené prou dovou snyčkou, které se snaží uzavřít kontakt, nacházející se na protilehlé straně pružiny, jsou i při nejvyšších zkratových proudech větší, nežli opačně působící síly, které se pokoušejí kontakt otevřít.Bylo Bylo shledáno, že existuje jednoduchá závislost mezi tak zvanou mezní teplenou intenzitou nebo proudovou únosností, které se definují jako podíl z mezní prou5 dová velikosti JkA^J svaření a kontaktní síly £nJ a je konstantou pro určitý materiál. Pro definování tohoto pojmu viz knihu Keil, Verl, Vinaricky: Elektri sche Kontakte und ihre Werkstoffe”, Springer-Verlag, 1984, ISBN 3-540,12233-8.
Pro stříbro a slitiny stříbra, které pro zde uvažované použití zejména přicházejí v úvahu, činí mezní tepelná velikost Hg = 0,165 · z toho se vypočítá teoreticky poměr délky ke vzdálenosti v pru-J žiňové ; mezeře hodnota 30^ Když tedy je délka pru žiny v mezeře nejméně 30-krát tak velká, jako je střední vzdálenost, pak se zamezí svařování kontaktů i při nejvy-šších zkratových proudech. Experimentálně se prokázalo, že tento efekt funguje již od hodnoty 20.
Vynález bude v dalším textu blíže objasněn na příkladech provedení za pomoci výkresů.
Na obr, 1 a 2 je znázorněno relé s kontakními prvky vytvořenými podle vynálezu ve dvou pohledech v řezu.
Na obr. 3 je znázorněn konstrukční princip podle vynálezu na schématicky ukázáném uspořádání kontaktních pružin.
Na obr. 4 je znázorněno rozvinutí vynálezu s ví cenásobně přeloženou kontaktní pružinou.
Na obr. 5 je schématické znázornění obvyklého uspořádání kontaktních pružin v relé pro objasnění rozdílných způsobů působení oproti vynálezu.
Příklady_orovedení_vynálezu
V obr. 1 a 2 .je znázorněno relé pro použití v silnoproudu, jehož uspořádání kontaktů je vytvořeno podle vynálezu, V základním tělese 1 je uspořádán ze shora magnetický systém s cívkou, jádrem 3, dvě ma jhy 4, trvalým magnetem 5 a kolébkovou kotvou 6. Ovládací výstupek 7 kotvy ovládá prostřednictvím šoupátka 8 kontaktní pružinu 9, která v tomto pří kladu je rozštěpena v hlavní pružinové rameno 10 a’ úředbíhající pružné rameno 11. Nosič 12 pružin probíhá od svého přípojného kolíku 12a až k upevňovací12b pro kontaktní pružinu 9 přibližně rovnosesne mi kontakty s ní, číms je vytvořena pružinová mezera 13·. 14 a 15 kontaktní oruzinv 9 20 nachá — zejí nad přípojným kolíkem 12a na opačné straně vzhledem k nosiči 12 pružin. Spolupůsobí s odpovídající16 a 17 protikontaktního prvku 18,kte12 pružin zakotven zasunutím do štěrbiny základního tělesa a vykazuje přípojný kol-íi 18a.
Nosič 12 pružin je v oblasti mezi kontaktem 14 a upevňovacím místem 12b tak přiblížen ke kontaktní pružině 9, že délka kontaktové mezery 13 je více než 30-krát, nejméně však 20-krát tak velká, jako střední vzdálenost mezi nosičem 12 pružin a kontaktní pružinou 9. Tím se stává odpuzovači síla mezi nosičem 12 pružin a kontaktní pružinou 9 při vyso - ' kých zkratových proudech tak silná, že se zabrání krá- j tkodobému nadzvednutí kontaktu 14 od kontaktu 16 a p/ zabrání se svaření kontaktu. Protikontaktní prvek
I v tomto
V Z - V* npa&e z -< Z \z Z \z 1 usooradan napne x pružin. Tím nestojí proti pohybované kontaktní pru žíně 9 žádné velkoplošné kovové díly, které by mohly vésti ke vzniku sil vířivými proudy. Takovéto vířivými proudy vzniklé síly mohly by jinak žádané odpuzování proudové smyčky ovlivnit.
fyzikální úvahy pro měření, resp. dimenzování zrní něné proudové smyčky mezi nosičem 12 pružin a kontaktní pružinou 9 budou nyní za pomoci obrázků 3 a 5 v porovnání se stavem techniky přesněji popsány.
V obr. 5 je znázorněna obvyklá sada kontaktních pružin se spínající kontaktní pružinou 21 a proti kontaktní pružinou 22, které prostřednictvím kon taktů 23 resp. 24 uzavírají proudový obvod. Jestli že se nyní prostřednictvím takovýchto kontaktních pružin musí vésti vysoký zkratový proud, dostaví se následující efekt: Jestliže kontaktní síly nedosa hly předem zadané hodnoty, potom se nadzvednou uza vřené kontakty sil avy volaný mi' proudem v kombinaci s odpařováním kontaktního materiálu v příliš horkých pásmech kontaktního dotyku a v důsledku vývinu vel kých tlaků par; přitom se vytáhne elektrický oblouk s vysokou velikostí proudu i^, přičemž se kontaktové povrchy vykoplošně roztaví. Konečně spadne kontakt opět zpět do taveniny vlastního materiálu a svaří se.
Aby se tomuto katastrofickému průběhu zabránilo, musí se otevření kontaktů zabránit vytvořením dostačujících kontaktních sil. Dnešní relé s relativně malým oběmém magnetického obvodu s dosažitelnými kontaktními silami menšími nežli 100 cN jsou pro zkratové proudy shora uvedené řádové velikosti příliš mal^f aby zabránila popsanému otevření kontaktů u kontaktního zařízení podle obr. 5. U tohoto zařízení s opačně směrovanými proudovými drahami v paralelních spolupůsobících kontaktních prvcích se vytvářejí elektrodynamické odpuzující síly, které působí přídavně proti kontaktní síle. Takovéto kontakty se tedy při vysokých proudech otevírají, což přídavně zvyšuje nebezpečí svaření. Přitom se vyskytující odpuzující síly jsou kvadrátem proudu podle následujícího vztahu:
. 10-6 W
P s---— · - · i™· »0,2·S 2% K kde ju! = 1,256 . 10~6 [----J
Am
L = D = PS délka pružiny vzdálenost pružin kontaktní proud v £aJ síla proudové smyčky v JTnJ takovýchto konstrukcí oodle obr. 5 pohybují se maximálně v oblasti pod 50 cM, nebot vzdálenost D je v řádové velikosti dvojité výšky kontaktu. Rozhodující činitel geometrie přitom je poměr L/D s Číselnými hodnotami méně než 10.
Jak bylo shora uvedeno, popisuje se v DE 40 26 425 Cl opatření, s navzájem obepínajícími se kontaktními pružinami, využít proudovou smyčku ke zvýšení kontaktní síly a přitom zabránit otevření kontaktů při zkratech, U zařízení tam ukázaného existuje však ten nedostatek, že proudová smyčka se vytvoří dvěma kontak nimi prvky, které při otevřených kontaktech mají rozdílný potenciál a tak v normálním spínacím provozu vy9 volávaji nebezpečí vzniku elektrického oblouku.
Tvar proudově smyčky použité u vynálezu jev obr.
ještě jednou schématicky znázorněn. Zde je vytvořena proudová smyčka mezi nosičem 12 pružin kontaktní pružinou 9_ na zadní straně spínajícího kontaktu 14, přičemž se použijí dobré elektrické vodiče jako nosič 12 pružin z mědi a dostatečně dimenzovaná pružina vodící velikost proudu i^, rovněž ze slitiny mědi. Na spínací straně nese tato pružina § kontakt 14,který je výhodně z mědi resp. slitiny stříbra, jako AgCdO (stříbro a oxid cadmia) nebo AgSnOg (stříbro a oxid
S). ' Proud teče při uzavřeném kontaktu v nosiči 12 pružin opačně ke směru proudu v kontaktní pružině 9. Pružina 9 a kovový díl (nosič 12 pružin ) jsou v místě 12a elektricky vodivě spojeny, Pokud však takováto uspořádání s nosičem pružin a kontaktní pružinou ve známých relé vytvářely takovouto proudo vou smyčku, nebylo dimenzování zvoleno tak, že by vytvářená odpuzovači síla dostačovala k zabránění svařen?* při -zkratu.
Pro proudovou srryčku v obr. 3 platí v případě zkratu následující bilanze sil:
K vlastní kontaktní síle relé se připočítává proudově závislá síla Fg proudové smyčky v důsledku v ní opačně tekoucího proudu i^·. Jsouli tyto obě síly větší nežli únosnost proudvé síly Pj, potom se kontakty v případě zkratu nenadzvednou a nešvaří;jsou li menší, potom dojde k již dříve vylíčenému nadzvednutí s nebezpečím svaření kontaktů. V případě obvyk 10 lých zkratových proudů ( > 1000 A) lze vlastní kon taktní sílu P^ oproti síle Pg smyčkových pružin, zanedbat, takže se předchozí vztah zjednoduší:
I*
Kromě toho platí:
S dříve citovanými fyzikálními zákonitostmi a
Hg = 0,165 stůíorO jako kontaktní materiál dostane se pro rovnováhu sil násleující zjednodušená souvislost:
o 2 í i
C « — · J.TT
D K
0,165
4» • χκ» přičemž ig se udává v £kA-| .
Proud se tedy v této rovnice eliminuje a zůstává podmínka:
S 30.
D
D je přitom po celé délce L pružinové mezery prů měrná vzdálenost pružin.
Lze seznat, že si tento i^-kontakt”, nezávisle od proudu, svou potřebnou kontaktní sílu sám dostatečně vytvoř?', jestliže činitel geometrie smyčky L/D > 30 se konstrukčně zajistí. L/D 9á tedy b;'t tal veůký,jak je jen možná. Teoreticky by mahl být proud i^ libo volně velký. Jestliže by neexistovalo omezení dané vodivostí jiných proud vedoucích prvků v obvodu kontaktů S tímto činitelem geometrie se dostane ze shora uve děné rovnice při 1000 A t.j. 1 kA síly 6N odpoví^ dající 600 cN. Experimenty také ukázaly, že již hod noty od L/D >20 jsou kladné. Čím je však tento čini tel vyšší,’o to spolehlivěji se zabrání svaření kontaktů ne jen při zkratu přes uzavřené kontakty, ale i zapínání do zkratu. Příznivě se přitom projevuje nucené vedení pohybovaného kontaktního prvku k hnacímu systému relé.
Ύ r Z , -Z SZ Z ·, Z « , 5 . Z sz 1 ·> - ' 11 - νή s>. -»17 + '· ·: Γ) ry ** </ 4 C. ··: vm -1 .4~o i V» t_4 ne se pro relé tehdy, jestli še se pružina smyčky rozdělí na předbíhající kontakt s wolframovými kontakty a hlavní konstakt s kontakty ze slitiny stříbra (AgCdo, o’?r.
odnoví dajícími
AgSnOp). Tato vými Špičkami. Pro spínání v oblasti jmenovitých proudů je nákladově příznivější dvojité osazení jen s kontakty ze slitiny stříbra. Jednoduché osazení kon takty je přirozeně nejlevnější řešení, které pro mnohá použití je ale postačující po dobu živo«tnosti.
V normálním spínacím provozu u střídavého proudu se vytvářejí v důsledku proudové smyčky kmitave mikroefekty při zavřených kontaktech, které působí výhodně na přenos proudu, t.j. na kontaktní odpor.
Možné ale také je rozvinutí vynálezu na ten způsob, že kontaktní pružina je přehnuta na způsob ta OUdO12 hací harmoniky, jak je toto znázorněno schématicky v obr. 4. Tam má zpřehýbaná kontaktní pružina 30 pěti střídavě proti sobě opačný probíhajících úseků. 31» 32, 33, 34 a 35» takže společně s^nqsičem 12 pružin se vytváří pět pružinových mezerys Odpovídajícími středními vzdálenostmi Dl, D2, D3, D4 a D5· Sou čet všech délek L sniyček musí potom v poměru ke středním hodnotám všech vzdáleností Dl až D5 splňovat shora uvedené podmínky,.tedy u stříbrných kontaktů nejméně 20-ti násobek hodnoty střední vzdálenosti mezer. Vzdálenosti Dl až D5 mohly by být.přitom stejné a například zajistit tenkými izolačními fóliemi.
Jako magnetický hnací systém pro popsaný kontaktní princip přicházejí v uvahu všechny druhy magne tických obvodů. Přednost je však třeba dát raagnetic kým systémům necitlivým vůči otřesům, především bistabilním magnetickým systémům se středově uloženou kot vou, například podle příkladu provedení v obr. 1.Vazba síly magnetického systému může probíhat mezi upevněním kontaktních pružin a kontaktem, ale také v oblasti mezi kontaktem a volným koncem pružiny.

Claims (4)

1. Uspořádání kontaktních pružin pro relé k vedení a spínání vysokých proudů, s nejméně jednou podlouhlou ' kontaktní pružinou, nesoucí kontakt, která spo lupůsobí s pevným, rovněž kontakt nesoucím protikon taktním prvkem a nejméně s jedním Mtíhým přípojným ramenem pro kontaktní pružinu, které probíhá přibližně rovnoběžně s ní a vytváří s ní mezeru na straně pro tilehlé ké kontaktu a které vede spínaný proud v opačném směru ke kontaktní pružině, vyznačující se tím, že pružinová mezera (13) se táhne alespoň přibližně po v
celé délce kontaktní pružin;/ od. jejího upevňovacího místa (12b) až ke kontaktu (14, 15) a že poměr délky (L) ke vzdálenosti (Ώ) v pružinové mezeře (13) při uzavřeném kontaktu vyhovuje přibližně následující podmínce:
£>-.
D kde L = délka pružinové mezery,
D = střední vzdálenost v pružinové mezeře, - magnetická konstanta pole = 1,256 . 10
H = mezní intenzita teola nebo únosnost
3 _ aX ·4 proudu kontaktního materiálu J
HP
2. Uspořádání kontaktních pružin podle nároku 1, vyznačující se tím, pOmgr délky kontaktní pružiny k ke vzdálenosti v oblasti pružinové mezery vyhovuje následující podmínce:
- > 20 a výhodně 30.
D * D1 “*
3. Uspořádání kontaktních pružin podle nároku 1, nebo 2, vyznačující ge tím, že přehýbáním kontaktní pružiny (30) na způsob tahací harmonikýse vytvoří více pružinových mezer (36, 37, 38, 39, 40) seřazených navzájem nad sebou, přičemž součet délek mezer v poměru ke střední šířce mezer vyhovuje následujícímu vztahu:
í L .
4. Uspořádání kontatkních pružiny podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že kontaktní pružina je rozdělena v hlavní pružinové rameno (10) s hlavním kontaktem (14) ze slitiny stříbra a v ořeš(11) irenornarcim taktem (15) z wolframu.
CZ942717A 1992-05-15 1993-05-13 Arrangement of contact springs for relay for conducting and switching of high currents CZ271794A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19924216080 DE4216080A1 (de) 1992-05-15 1992-05-15 Kontaktfedersatz zum Schalten hoher elektrischer Ströme
DE4305034 1993-02-18

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ271794A3 true CZ271794A3 (en) 1995-02-15

Family

ID=25914832

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ942717A CZ271794A3 (en) 1992-05-15 1993-05-13 Arrangement of contact springs for relay for conducting and switching of high currents

Country Status (7)

Country Link
US (1) US5583471A (cs)
EP (1) EP0640242B1 (cs)
JP (1) JPH07506697A (cs)
AT (1) ATE129594T1 (cs)
CZ (1) CZ271794A3 (cs)
SI (1) SI9300215A (cs)
WO (1) WO1993023863A1 (cs)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9317260D0 (en) * 1993-08-19 1993-10-06 Blp Components Ltd Solenoid operated switching devices
KR20000069919A (ko) * 1997-01-06 2000-11-25 지멘스 일렉트로미케니컬 컴포넌츠, 인코포레이티드 계전기 자석 유지 장치
GB2353598B (en) * 1999-08-24 2003-09-10 Siemens Metering Ltd Improvements in or relating to current measurement
GB2382467B (en) * 2001-11-22 2004-04-14 Blp Components Ltd Electrical contactor apparatus and method
US8395464B2 (en) * 2008-05-30 2013-03-12 Itron, Inc. Actuator/wedge improvements to embedded meter switch
CA2716046C (en) 2009-09-30 2016-11-08 Itron, Inc. Gas shut-off valve with feedback
US8890711B2 (en) 2009-09-30 2014-11-18 Itron, Inc. Safety utility reconnect
US20110074600A1 (en) * 2009-09-30 2011-03-31 Itron, Inc. Utility remote disconnect from a meter reading system
DE102012006438A1 (de) 2012-03-30 2013-10-02 Phoenix Contact Gmbh & Co. Kg Relais mit zwei gegensinnig betätigbaren Schaltern
DE102012006433B4 (de) 2012-03-30 2014-01-02 Phoenix Contact Gmbh & Co. Kg Relais mit verbesserten Isolationseigenschaften
US9005423B2 (en) 2012-12-04 2015-04-14 Itron, Inc. Pipeline communications
JP2014203783A (ja) * 2013-04-09 2014-10-27 パナソニック株式会社 接点装置およびそれを用いた電磁リレー
EP2806441B1 (en) * 2013-05-24 2017-07-12 Tyco Electronics Austria GmbH Electric switching device with enhanced Lorentz force bias
GB2520572A (en) 2013-11-26 2015-05-27 Johnson Electric Sa Electrical Contactor
GB2520575A (en) 2013-11-26 2015-05-27 Johnson Electric Sa Electrical contactor
CN104362044B (zh) * 2014-10-28 2017-01-18 浙江正泰电器股份有限公司 防止大电流触点分离的继电器
DE202019103631U1 (de) * 2019-07-02 2019-07-10 Johnson Electric Germany GmbH & Co. KG Federbasiertes Kontaktsystem für die Schaltfunktion einer durch elektrischen Strom betriebenen Schalteinrichtung

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3419828A (en) * 1966-12-13 1968-12-31 Arrow Hart Inc Means proportional to magnetic flux to bias electric switch contacts closed
CH677162A5 (cs) * 1989-10-30 1991-04-15 Carlo Cavazzi Electromatic Ag
DE4026425C1 (cs) * 1990-08-21 1992-02-27 Siemens Ag, 8000 Muenchen, De

Also Published As

Publication number Publication date
SI9300215A (sl) 1993-12-31
WO1993023863A1 (de) 1993-11-25
JPH07506697A (ja) 1995-07-20
ATE129594T1 (de) 1995-11-15
US5583471A (en) 1996-12-10
EP0640242A1 (de) 1995-03-01
EP0640242B1 (de) 1995-10-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ271794A3 (en) Arrangement of contact springs for relay for conducting and switching of high currents
EP2251887B1 (en) Electromagnetic trip device
EP1879204B1 (en) Design and method for keeping electrical contacts closed during short circuits
AU681175B2 (en) Switching devices
CN107533927B (zh) 接触器组件
US2679561A (en) Circuit breaking device
US11410825B2 (en) Disconnecting device for interrupting a direct current of a current path as well as a circuit breaker
RU2363066C2 (ru) Коммутационный аппарат
KR19980032645A (ko) 회오리형 아크 소멸기구를 갖는 전류 스위칭 장치
US6770828B2 (en) System and method for electrical contacts and connections in switches and relays
US4630014A (en) Current limiting circuit breaker stationary contact assembly with integral magnetic activating means
EP0482197A1 (en) Circuit breaker
RU220606U1 (ru) Коммутационный аппарат
US11817283B2 (en) Electrical switching system
RU216014U1 (ru) Коммутационный аппарат
CN109716471B (zh) 具有电磁式接触负载支持的低压开关设备
WO2021001471A1 (en) Switching contact system for a switching system
WO1989007327A1 (en) Electric switching device
US8143977B2 (en) Electromagnetic drive and an electromechanical switching device
CN114097055A (zh) 继电器
JPS587723A (ja) 電気開閉器
JPS6350807B2 (cs)
JPH0228213B2 (cs)