CZ24464U1 - Zdravotní a rehabilitacní cvicební pomucka - Google Patents

Zdravotní a rehabilitacní cvicební pomucka Download PDF

Info

Publication number
CZ24464U1
CZ24464U1 CZ201226711U CZ201226711U CZ24464U1 CZ 24464 U1 CZ24464 U1 CZ 24464U1 CZ 201226711 U CZ201226711 U CZ 201226711U CZ 201226711 U CZ201226711 U CZ 201226711U CZ 24464 U1 CZ24464 U1 CZ 24464U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
medical
central segment
exercise aid
rehabilitation exercise
exercise
Prior art date
Application number
CZ201226711U
Other languages
English (en)
Inventor
Drastíková@Dagmar
Original Assignee
Zdravé Beskydy, s.r.o.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zdravé Beskydy, s.r.o. filed Critical Zdravé Beskydy, s.r.o.
Priority to CZ201226711U priority Critical patent/CZ24464U1/cs
Publication of CZ24464U1 publication Critical patent/CZ24464U1/cs
Priority to SK50100-2013U priority patent/SK6781Y1/sk

Links

Landscapes

  • Rehabilitation Tools (AREA)

Description

I rad průmyslového vlastnictví v zápisném řízeni nezjišťuje, zda předmět užitného vzoru splňuje podmínky způsobilosti k ochraně podle § 1 zák. č. 478/1992 Sb.
Zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka
Oblast techniky
Technické řešení spadá do oblasti zařízení pro posilování svalové soustavy člověka a týká se pružné zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcky, určené pro protahovací, uvolňovací a stabilizační cvičení pohybové soustavy, a to nejen s pasivním, ale i aktivním léčebným účinkem. Cvičební pomůcka je určena jak pro zdravé jedince, tak i pro osoby se sníženou nebo zcela omezenou hybností končetin včetně ztrátových poranění.
Dosavadní stav techniky
Svalová soustava člověka se skládá ze třech druhů svalové tkáně, a to svalovíny příčně pruhované, hladké a srdeční. Svalstvo příčně pruhované neboli kosterní je vůlí ovlivnitelné a umožňuje nám pohyb. Vůlí neovlivnitelná hladká svalovina se nachází ve stěně vnitřních orgánů, jako je systém trávicí, dýchací, močový apod. Srdeční svalovina je zvláštní forma svaloviny příčně pruhované. Příčně pruhované svalstvo kosterní sestává ze svalů hlavy, krku, trupu a končetin. Tyto svaly jsou lokalizovány v anatomických a fyziologických neboli funkčních skupinách. Tyto skupiny pak umožňují jednotlivé pohyby, které většinou nejsou způsobeny jen jedním svalem, ale skupinou svalů s větším či menším podílem na konkrétním pohybu. Ze širšího hlediska pak jsou svaly seskupeny do tzv. svalových zřetězení, která začínají na hlavě, pokračují postupně pres celé tělo a končí na nohou. Kolem pátere se člověku vytvořil svalový korzet, který přiměřeným posilováním cvičením umožňuje, při vzpřímené postavě člověka na rozdíl od zvířat, její stabilitu a správnou funkci pro provádění běžných denních činností. Hlavní pohybové aktivity, které mají vliv na formování pohybového aparátu člověka, jsou chůze, běh a práce s rozsáhlým pohybem paží ve vzpřímené pozici. V posledních desetiletích se bohužel stále více mění životní styl, kdy ubývá přirozeného pohybu. Dřinu nám sice usnadňují stroje a další technické vymoženosti, máme tedy relativní pohodlí, ale často nebo téměř vždy je to na úkor pohybové aktivity. Dnes převažuje u lidí sedavý způsob života, čímž trpí především pohybová soustava, kdy dochází u člověka k různým dysfunkcím či nemocem porušujícím vzpřímené držení těla, jako je například řídnutí kostí, tedy osteoporóza, atrofie neboli ubývání svalové hmoty z nečinnosti, usazeniny v kloubech čili artróza. K narušení rovnováhy a souměrnosti svalové a také kosterní či kloubní soustavy přispívají i Činnosti, které tělo jednostranně zatěžují, tedy jednotvárná práce, jako je řízení dopravních prostředků či práce na počítači, dále některé druhy sportů jako je squash či tenis atd.
Je známa celá řada rozličného cvičebního nářadí ve formě mechanických strojů, sloužících k posilování či protažení různých částí pohybového aparátu člověka, jako jsou končetiny, bedra, břišní svaly, trup atd. Nevýhodou takovýchto zařízení je skutečnost, že jsou nepřenosné, zabírají mnoho prostoru a jejich účelné použití je velké míře omezeno jen na určitou část pohybové soustavy. Ve spisech US 5571064 AaUS 8038584 Bl jsou popsána zařízení umožňující variabilní procvičení různých částí těla, avšak tato řešení jsou realizovaná ve formě závěsných popruhů, pásů, smyček či úchytů a pro vlastní cvičení je nutné je připojit k nosnému členu, například ke stromu či rámu dveří. Jsou známy i jednodušší cvičební pomůcky obsahující různé pružné expandery, jako jsou popruhy, gumová lana či pružiny různých délek, sloužící pro procvičování různých částí pohybového aparátu člověka. Například ve spisech WO 0024474 Al, CZ 22556 jsou popsána cvičební zařízení ve formě pružného pásu opatřeného na koncích oky pro úchyt končetin, kterými je pás natahován. Podobné cvičební zařízení pro posilování břišních svalů je známo ze spisu US 5921903 A. Použití takovýchto zkušebních zařízení neumožňuje variabilní procvičování svalových zřetězení celého svalového korzetu. Dále jsou známa řešení, uvedená například ve spisech WO 2007104509 Al, US 6368255 Bl, US 5624359 A, US 3966204 A, US 5984845 A, kde prostřednictvím kombinace pružného lana, smyček či úchytu je umožněno procvičování různých částí svalového aparátu. Nevýhodu těchto řešení je skutečnost, že končetiny nejsou udržovány ve správném postavení, čímž ve většině cviků nelze páteř vyrovnat do středové linie a protáhnout ji směrem vzhůru. Nedochází k otevřenému postavení obratlů umožňujícímu pohyb, ani k rovnoměrnému rozdělení pohybu na jednotlivé segmenty páteře a velkých kloubů. Předmětem zájmu cvičebních pomůcek v souvislosti s rehabilitačním a léčebným účinkem je vytvářet rov
- 1 CZ 24464 U1 noměmě rozložený pohyb, který předchází zvýšenému opotřebení kloubů v přechodových zónách mezí pohybovými bloky. U pohybu rozlišujeme složku statickou, dynamickou, dechovou a psychickou, přičemž pohyb je závislý na přesném provedení a kvalitě. Při cvičení, včetně kompenzačního cvičení v důsledku úrazu, operace či ochrnutí, využíváme pohyb vedený, kyvadlový a švihový. Pro vedený pohyb se často využívá elastických expanderů, které jsou na obou svých koncích opatřeny úchyty, nnnřínadě ve střední Části i sou vybaveny dalším úchytem či plochým opěrným segmentem. Taková to technická řešení jsou popsána například ve spisech WO 2011065883 AI, US 5514059, WO 02058798 Al. Nevýhodu takových cvičebních pomůcek je skutečnost, že cvičenci neumožňují souběžnou a pohodlnou fixaci končetin ve středové části, navíc jsou Často tyto expanderové pomůcky zhotoveny z pryžových materiálů, které jednak nejsou pro uživatele pohodlné, jelikož dochází k uvolňování končetin nebo naopak jsou způsobovány otlačeniny, a jednak mají neomezenou elasticitu a cvičební pomůcku tak lze natahovat v závislosti na síle cvičence.
Podstata technického řešení
Úkolem předkládaného řešení je představit novou pohodlnou didaktickou cvičební a relaxační pomůcku s omezenou délkovou elasticitou, která je určena ke zlepšení koordinace pohybů a dechových cvičení. Technické řešení umožňuje jednoduchým způsobem kompletní procvičení pohybového systému, tj. svalů, kostí a kloubů. Při cvičení je pomocí správné polohy končetin a prostřednictvím účinného rozložení pohybu vytvářena síla, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, čímž umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Cvičební pomůcka je přenosná a nezabírá mnoho prostoru, přičemž je určena pro všechny věkové kategorie, a to jak pro zdravé jedince tak i pro osoby se sníženou nebo zcela omezenou hybností končetin včetně ztrátových poranění, i osoby s omezenou úchopovou silou rukou či zcela bez ní. Pomůcka může být vyrobena z textilních či gumových materiálů, a to v různých velikostech a délkách dle tělesných dispozic uživatele, jako je například výška či míra postižení, přičemž cvičební pomůcka umožňuje odporové stimulační cvičení, cvičení vlastní vahou a pomáhá ke správnému provedení cvičení jednomu či dokonce dvěma cvičencům. Cvičební pomůcka je určena i na cvičení bez tělocvičny.
Stanoveného cíle je do značné míry dosaženo technickým řešením, kterým je zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka, určená pro protahovací, uvolňovací a stabilizační cvičení pohybové soustavy a obsahující plochý v podélném směru orientovaný středový segment a dvě koncová záchytná oka, kde podstata řešení spočívá v tom, že středový segment je se záchytnými oky spojen tažnými popruhy vyrobenými z materiálu s omezenou délkovou elasticitou a jsou v něm vytvořeny dva vedle sebe umístěné tunelové hlavní funkční sektory a/nebo jeden tunelový pomocný funkční sektor.
Dále je výhodné, když tažné popruhy jsou pod záchytnými oky zakončeny fixačními uzly, přičemž tažné popruhy a/nebo středový segment jsou vytvořeny z alespoň dvou plochých pásů, které jsou v oblasti tažných popruhů provázány do pletenců a v oblasti středového segmentu jsou vzájemně uloženy nad sebou.
Rovněž je výhodné, když ploché pásy jsou na okrajích středového segmentu spojeny prostřednictvím příčných bočních spojů a v prostřední části středového segmentu pomocí alespoň jednoho příčného vnitřního spoje.
V optimálním provedení je zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka tvořena třemi plochými pásy vyrobenými z materiálu s omezenou délkovou elasticitou, které jsou v oblasti tažných popruhů provázány do trojramenných pletenců a v oblasti středového segmentu je vnitřní pás vzájemně propojen příčnými vnitřními spoji s jedním ze dvou vnějších pásů tak, že vytváří dva stejným směrem orientované hlavní funkční sektory a jeden protilehle orientovaný pomocný funkční sektor.
Také je výhodné, když pomůcka podle tohoto technického řešení obsahuje fixační válec rozměrově vytvořený tak, že je vyjímatelně uložitelný do pomocného funkčního sektoru, a konečně je výhodné, když tažný popruh sestává z pružného členu a omezujícího členu, který je vyroben z materiálu s omezenou délkovou elasticitou.
Předkládaným technickým řešením se dosahuje vyššího účinku v tom, že rozdělením středové části zdravotní cvičební pomůcky do třech funkčních sektorů tvořených průchozími otvory a doplněním elastického cvičebního pásu o fixační uzly a fixační válec je zajištěno zlepšení funkčních vlastností cvičebního zařízení, zejména schopnost držení správné polohy jednotlivých částí lidského těla. Cvičební pomůcka umožňuje variabilní použití z hlediska věkové kategorie čí míry postižení, kdy samotné cvičení nevyžaduje úchop a cvičení lze uskutečnit i při omezené či zcela vymizelé hybnosti končetin včetně absence končetin nebo jejich částí, přičemž cvičení je možno provádět jak jedním cvičencem, tak ve dvojici.
Přehled obrázků na výkresech
Konkrétní příklady provedení technického řešení jsou schematicky znázorněny na připojených výkresech, kde:
obr. 1 a je čelní pohled na zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcku, obr. lb je čelní pohled na cvičební pomůcku opatřenou fixačními uzly, obr. 2 je boční pohled a dva Čelní pohledy na středovou část cvičební pomůcky, obr. 3a je boční pohled na cvičební pomůcku opatřenou fixačním válcem, obr. 3b je axonometrický pohled na fixační válec, obr. 4a, obr. 4b a obr. 4c jsou boční pohledy na středovou část cvičební pomůcky v alternativních provedeních, obr. 5a je čelní pohled na alternativní provedení cvičební pomůcky, obr. 5b je příčný řez cvičební pomůckou z obr. 5a, obr. 6 je boční pohled na středovou část cvičební pomůcky tvořenou dvěma pásy, obr. 7a je axonometrický pohled na fixační válec zdravotní cvičební pomůcky, a obr. 7 až obr. 17 jsou ukázky způsobu cvičení se cvičební pomůckou.
Výkresy, které znázorňují technické řešení, a následně popsané příklady konkrétních provedení v žádném případě neomezují rozsah ochrany uvedený v definici, ale jen objasňují podstatu technického řešení.
Příklady provedení technického řešení
Zdravotní cvičební pomůcka je v základním provedení podle obr. la tvořena třemi plochými pásy 1 vyrobenými z materiálu s omezenou délkovou elasticitou, například z textilní tkaniny tvořené směsí polyesteru a fleece. Pásy 1 jsou vzájemně uspořádány tak, že jsou svými prostředními částmi uloženy nad sebou a tvoří středový segment 2, v jehož krajích jsou spojeny příčnými bočními spoji 21, tvořenými například jedním či více švy. Ze středového segmentu 2 přecházejí pásy 1 oboustranně do tažných popruhů 3, v nichž jsou provázány do tříramenných pletenců zakončených fixačními uzly 5, ke kterým jsou upevněna záchytná oka 6, jakje patrné z obr. lb.
Jak je detailně znázorněno na obr. 2, je vnitřní pás 11 v oblasti středového segmentu 2 dále čtyřikrát vzájemně propojen příčnými vnitřními spoji 22 s jedním ze dvou vnějších pásů 12 tak, že jsou vytvořeny tunelové funkční sektory 44, 42, a to na jednu stranu orientované dva vedle sebe umístěné hlavní funkční sektory 41 určené pro vkládání končetin 8 cvičence a na druhou stranu orientovaný pomocný funkční sektor 42, který slouží pro vkládání fixačního válce 7, jak je patrné z obr. 3a. Fixační válec 7 znázorněný na obr. 3b je pak s výhodou tvořen blíže neoznačenou vnitřní polyuretanovou výplní trubkovitého tvaru potaženou pláštěm optimálně vytvořeným ze stejné textilní tkaniny jako pásy L
Popsané usponi dá ní jednotlivých částí zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcky není jediným možným provedením technického řešení. Například, jak je znázorněno na obr. 4a, muže být vnitřní pás 11 v oblasti středového segmentu 2 vzájemně propojen s jedním ze dvou vnějších pásů 12 jen jedním příčným vnitřním spojem 22. Vnitřní pás 11 může být v oblasti středového segmentu 2 vzájemně propojen také s oběma vnějšími pásy 12 pomocí dvou příčných vnitřních
- 3 CZ 24464 U1 spojů 22 tak, že jsou vytvořeny buď pouze dva stejným směrem orientované hlavní funkční sektory 41 nebo pouze jeden pomocný funkční sektor 42, jak je patrné z obr. 4b a obr. 4c.
Další možné provedení technického řešení je znázorněno na obr. 5a, kde tažné popruhy 3 nejsou sestavené z pružných pásů 1 ve formě textilní tkaniny, ale délkově omezená elasticita tažného popruhu 3 je realizována spojením pružného členu 31 a omezujícího členu 32, který určuje maximální délkový rozsah rozpínání tažného popruhu 3. Na obr. 5b jsou znázorněny varianty možného uspořádání pružného členu 31 ve formě gumového pásku či pružného pouzdra a omezujícího členu 32 realizovaného například textilním pásem Či obalem, nebo také provazem či lanem.
Alternativní provedení zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcky je znázorněno na obr. 6, kdy středový segment 2 je sestaven pouze ze dvou pásů 1, přičemž středový segment 2 obsahuje buď dva hlavní fiinkční sektory 41 nebo pouze jeden pomocný funkční sektor 42. Tato provedení jsou vhodná zejména pro omezená použití nebo pro určité druhy cvičení, kdy je vyžadována vyšší elasticita nebo jednoduší manipulace s cvičební pomůckou.
Pružná zdravotní cvičební pomůcka podle tohoto technického řešení je určena pro cvičení v různých polohách, a to ve stoje, vleže či vsedě a umožňuje procvičovat držení správné polohy jednotlivých částí lidského těla. Například na obr. 7 a 7a je znázorněn cvičenec ve vzpřímené poloze, kde jeho horní končetiny 81 jsou provlečeny záchytnými oky 6 a dolní končetiny 82 jsou vsunuty do hlavních funkčních sektorů 41 vytvořených ve středovém segmentu 2, přičemž udržení jejich správné polohy je zajištěno prostřednictvím fixačního válce 7 vloženého do pomocného funkčního sektoru 42. Obouručním uchopením fixačních uzlů 5 nebo přímo tažných popruhů 3 pod záchytnými oky 6 a natahováním směrem vzhůru dochází k protažení pohybového systému cvičence, například vzpřimovače trupu, svalů v oblasti pánve, ohýbače kyčelního a kolenního kloubu. Elasticita zdravotní cvičební pomůcky je dána materiálovými charakteristikami použitých materiálů, kdy tažné popruhy 3 nebo středový segment 2 je možné natahovat pouze do krajní meze dané stupněm elasticity daného materiálu, jak je schematicky znázorněno na obr. 8. Na obr. 9 je znázorněn ležící cvičenec, kdy do jednoho z funkčních sektorů 44, 42 ve středovém segmentu 2 je vsunuta pouze jedna z dolních končetin 82. K udržení správné polohy těla pro osoby s omezenou úchopovou silou není nutné uchopení fixačních uzlů 5, ale pouze provlečení horních končetin záchytnými oky 6. Rovněž délka každého z tažných popruhů 3 může být přizpůsobena tělesným dispozicím uživatele, jak je uvedeno na obr. 10. Cvičení se zdravotní pomůckou je možné provádět i tak, že do záchytných ok 6 jsou vloženy dolní končetiny 82 a horní končetiny 81 jsou vsunuty do hlavních funkčních sektorů 41 vytvořených ve středovém segmentu 2, jak je patrné z obr. 11. Rovněž je možné provádět cvičení, kdy v jednom ze záchytných ok 6 je umístěna dolní končetina 82 a v druhém pak horní končetina 81, jak je znázorněno na obr. 12. Na obr. 13 je vyobrazen cvičenec na kolečkovém křesle, kde toto technické řešení umožňuje pracovat s úrovní nervosvalové koordinace cvičence, kdy rovnovážná schopnost je závislá především na činnosti vestibulámího ústrojí. Pomocí předkládaného technického řešení je při užívání vytvářen rovnoměrně rozložený pohyb, kdy například při cvičení uvedeném na obr. 14 a obr. 15 dochází k posilování a uvolňování v oblasti zádového svalstva a protahování flexorů neboli ohvbačů dolních končetin, čili svalů na zadní straně dolních končetin. Jak je patrné z obr. 16 a obr. 17, cvičení je možno provádět jak jedním uživatelem, tak ve dvojici.
Průmyslová využitelnost
Technické řešení je využitelné v oblasti sportovního, volnočasového, zdravotního nebo rehabilitačního cvičební za účelem procvičení pohybového systému, přičemž je určeno jak pro zdravé jedince, tak i pro osoby s různými tělesnými dysfunkcemi či postiženími.

Claims (7)

1. Zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka, určená pro protahovací, uvolňovací a stabilizační cvičení pohybové soustavy a obsahující plochý v podélném směru orientovaný středový segment (2) a dvě koncová záchytná oka (6), vyznačující se tím, že středový segment (2) je se záchytnými oky (6) spojen tažnými popruhy (3) vyrobenými z materiálu s omezenou délkovou elasticitou a jsou v něm vytvořeny dva vedle sebe umístěné tunelové hlavní funkční sektory (41) a/nebo jeden tunelový pomocný funkční sektor (42).
2. Zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka podle nároku 1, vyznačující se tím, že tažné popruhy (3) jsou pod záchytnými oky (6) zakončeny fixačními uzly (5).
3. Zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že tažné popruhy (3) a/nebo středový segment (2) jsou vytvořeny z alespoň dvou plochých pásů (1), které jsou v oblasti tažných popruhů (3) provázány do pletenců a v oblasti středového segmentu (2) jsou vzájemně uloženy nad sebou.
4. Zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že ploché pásy (1) jsou na okrajích středového segmentu (2) spojeny prostřednictvím příčných bočních spojů (21) a v prostřední části středového segmentu (2) pomocí alespoň jednoho příčného vnitřního spoje (22).
5. Zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že je tvořena třemi plochými pásy (1) vyrobenými z materiálu s omezenou délkovou elasticitou, které jsou v oblasti tažných popruhů (3) provázány do trojramenných pletenců a v oblasti středového segmentu (2) je vnitřní pás (11) vzájemně propojen příčnými vnitřními spoji (22) s jedním ze dvou vnějších pásů (12) tak, že vytváří dva stejným směrem orientované hlavní funkční sektory (41) a jeden protilehle orientovaný pomocný funkční sektor (42).
6. Zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že obsahuje fixační válec (7) rozměrově vytvořený tak, že je vyjímatelně uložitelný do pomocného funkčního sektoru (42).
7. Zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že tažný popruh (3) sestává z pružného členu (31) a omezujícího členu (32), který je vyroben z materiálu s omezenou délkovou elasticitou.
CZ201226711U 2012-09-21 2012-09-21 Zdravotní a rehabilitacní cvicební pomucka CZ24464U1 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201226711U CZ24464U1 (cs) 2012-09-21 2012-09-21 Zdravotní a rehabilitacní cvicební pomucka
SK50100-2013U SK6781Y1 (sk) 2012-09-21 2013-08-19 Zdravotná a rehabilitačná cvičebná pomôcka

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201226711U CZ24464U1 (cs) 2012-09-21 2012-09-21 Zdravotní a rehabilitacní cvicební pomucka

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ24464U1 true CZ24464U1 (cs) 2012-10-22

Family

ID=47066722

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ201226711U CZ24464U1 (cs) 2012-09-21 2012-09-21 Zdravotní a rehabilitacní cvicební pomucka

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ24464U1 (cs)
SK (1) SK6781Y1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
SK6781Y1 (sk) 2014-05-06
SK501002013U1 (sk) 2013-12-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7998041B1 (en) Rubber band musculoskeletal exercise device
US5209712A (en) Proprioceptive exercise, training and therapy apparatus
US9289641B2 (en) Antigravity whole body exercise garments
US10232209B2 (en) Postural dynamics exercise system
RU2768670C2 (ru) Многофункциональный тренажер для коррекции осанки
US20170246071A1 (en) Apparatus and method for muscle, central nervous system and viscera stimulation for wheelchair bound persons
WO2014131446A1 (en) Training harness and training system
US20060073955A1 (en) Device for the practice of exercises, sports, gymnastics and different activities that join techniques, concepts and theories from west and east related to exercise, sports and health
US20140213421A1 (en) Weighted Device
RU2302274C1 (ru) Комплексное устройство для тренировки мышц и шлем, жилет, пояс, перчатка, ложемент для предплечья, ложемент для голени, ложемент для стопы, платформа для ног
US6063010A (en) Exercise apparatus
KR101861041B1 (ko) 상체 운동기능을 겸비한 교정용 상의
US11628326B2 (en) Adjustable resistance band and method of use thereof
RU2704366C1 (ru) Носимый тренажер для рук, пригодный для использования при ходьбе
KR100606336B1 (ko) 다목적 운동기구
CN107073309A (zh) 核心肌肉训练设备和方法
JP2018099497A (ja) トレーニング器具及びその使用方法
CZ36867U1 (cs) Zdravotní a rehabilitační cvičební pomůcka
CZ24464U1 (cs) Zdravotní a rehabilitacní cvicební pomucka
JP6575887B1 (ja) 膝関節生理的固定器具
AU2010100900A4 (en) Antigravity Whole Body Exercisers
RU220119U1 (ru) Универсальный тренажер для шеи
Catuna et al. Recovery of the Mobility of the Scapulo-Humeral Joint Using Ball
Gulick et al. Quad rugby: a strength and conditioning program for the elite athlete
RU43468U1 (ru) Спортивно-оздоровительный тренажер для тренировки мышц ног и улучшения динамики кровообращения в тазобедренной области

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20121022

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20160913

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20191003

MK1K Utility model expired

Effective date: 20220921