CZ232697A3 - Stroj na srážení lan střídavým rázem - Google Patents
Stroj na srážení lan střídavým rázem Download PDFInfo
- Publication number
- CZ232697A3 CZ232697A3 CZ972326A CZ232697A CZ232697A3 CZ 232697 A3 CZ232697 A3 CZ 232697A3 CZ 972326 A CZ972326 A CZ 972326A CZ 232697 A CZ232697 A CZ 232697A CZ 232697 A3 CZ232697 A3 CZ 232697A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- rope
- elements
- machine according
- discs
- disks
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01B—CABLES; CONDUCTORS; INSULATORS; SELECTION OF MATERIALS FOR THEIR CONDUCTIVE, INSULATING OR DIELECTRIC PROPERTIES
- H01B13/00—Apparatus or processes specially adapted for manufacturing conductors or cables
- H01B13/02—Stranding-up
- H01B13/0235—Stranding-up by a twisting device situated between a pay-off device and a take-up device
- H01B13/0257—Stranding-up by a twisting device situated between a pay-off device and a take-up device being a perforated disc
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Manufacturing & Machinery (AREA)
- Ropes Or Cables (AREA)
- Structure Of Belt Conveyors (AREA)
Description
(57) Anotace:
Stroj na srážení lan střídavým rázem, zejména na srážení lanových prvků (4) většího průřezu, zejména tvaru kruhové výseče, je opatřen srážecí hlavou (1), sestávající alespoň ze tří kotoučů (6, 7, 8), otočně uložených na společné ose (5) a střídavě otočně vratně poháněných. V těchto kotoučích (6, 7, 8) jsou uspořádány otvory (11). do nichž jsou ze zásobníku zaváděny jednotlivé lanové prvky (4). Za posledním vnějším kotoučem (6), ve směru (3) pohybu lanových prvků (4), je uspořádáno odváděči zařízení (2) svazku (29) lana, vytvořeného z lanových prvků (4). Oba vnější kotouče (6, 7) jsou poháněny v menším úhlu otáčení než prostřední kotouče (8), uspořádané mezi nimi, čímž dochází k tvarování lanových prvků (4) ve srážecí hlavě (1) podél plynulé křivky bez dlskontuálních bodů a tím je také zabráněno mechanickému poškození lanových prvků (4) a Izolaci obepínající tyto lanové prvky (4).
- i - 77
Ί Λ i 3 , M j S' V J A °^rrsAwgyd o j/či Cl
Stroj na srážení lan střídavým rázem ' i θ ΠΛ Z Z ! i
01S0Q * i
Oblast techniky < |
Vynález se týká stroje na srážení lan střídavým Já^efei,^ S 0 i | zejména na srážení lanových prvků většího průřezu neokro’ú'-2 hlého tvaru, například tvaru kruhové výseče, se srážecí hlavou, ke které jsou přiváděny jednotlivé lanové prvky ze zkrutného zásobníku, přičemž je s výhodou ve směru pohybu lanových prvků za srážecí hlavou uspořádáno odváděči zařízení svazku.
Dosavadní stav techniky
Stroje na srážení lanových prvků střídavým rázem se používají k výrobě lan, přičemž jednotlivé lanové prvky jsou střídavě krouceny doprava a doleva. Výhoda takových strojů na srážení lan střídavým rázem spočívá v tom, že jednotlivé lanové prvky mohou být odtahovány ze stacionárních bubnů, tedy z bubnů, které se neotáčejí kolem své osy, a také, že svazek lana může být navíjen na stacionární buben, čímž je značně zjednodušena konstrukce zařízení.
U známých strojů na srážení lan střídavým rázem pro výrobu kabelů z lanových prvků malého kruhového průřezu, sestává srážecí hlava z vratně se otáčejícího válce, na jehož povrchu jsou provedeny vodicí drážky pro jednotlivé lanové prvky. Od výstupních čelních stran válce přecházejí lanové prvky přes zaoblené hrany k bodu srážení, kde dochází v důsledku střídavého otáčení srážecí hlavy k vytváření svazku lana. Jednotlivé lanové prvky jsou ke srážecí hlavě přiváděny pomocí tak zvaného zkrutného zásobníku, který zabraňuje tomu, aby se lanové prvky při vratném otáčivém pohybu srážecí hlavy navzájem dotýkaly a tím způsobovaly velké třecí síly, které by mohly omezovat srážecí postup při výrobě lana. Takové známé zkrutné zásobníky sestávají například z trubic, jimiž procházejí lanové prvky, nebo z otočně uložených kotoučů, opatřených otvory pro průchod lanových prvků.
Svazek lana, vytvářený ve srážecím bodu, je zpravidla odtahován odváděcím zařízením, které zabraňuje tomu, aby se při změně směru otáčení srážecí hlavy svazek znovu otevřel.
Pokud se mají na takovém srážecím stroji srážet lanové prvky většího průřezu, je k tomu zapotřebí značný kroutící moment, a při tvarování jednotlivých lanových prvků na ně působí značné síly. Jsou-li tyto síly zaváděny do lanových prvků pouze přes jeden bod, jak je tomu u dosud známých strojů, je nebezpečí, že tyto lanové prvky budou mechanicky poškozeny. Jsou-li lanové prvky opatřeny izolací, může v důsledku místně příliš vysokého plošného stlačení dojít k uvolnění nebo i k oddělení izolace. Pokud mají lanové prvky jiný než kruhový průřez, například průřez tvaru kruhové výseče, přičemž se z několika lanových prvků vytváří svazek se zcela vyplněným kruhovým průřezem, je třeba dbát na to, aby jednotlivé lanové prvky při srážení navzájem zaujaly relativně určitou polohu, což vyžaduje přídavné zkrucování jednotlivých lanových prvků.
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je zdokonalení stroje popsaného druhu na srážení lan tak, aby jím bylo možno srážet lana z lanových prvků většího průřezu bez jejich poškození, a aby byla u lanových prvků, které nemají kruhový průřez, zejména u lanových prvků, které mají průřez tvaru kruhové výseče, zajištěna potřebná poloha jednotlivých lanových prvků pro vytvoření svazku.
Tento úkol splňuje stroj na srážení lan střídavým rázem, zejména na srážení lanových prvků většího průřezu neokrouhlého tvaru, například tvaru kruhové výseče, se srážecí hlavou, ke které jsou přiváděny jednotlivé lanové prvky ze zkrutného zásobníku, přičemž je s výhodou ve směru pohybu lanových prvků za srážecí hlavou uspořádáno odváděči zařízení svazku, podle vynálezu, jehož podstatou je, že srážecí hlava sestává z alespoň tří střídavě vratně otočně poháněných kotoučů, svou střední částí otočně uložených kolem společné osy, a opatřených otvory pro průchod lanových prvků, přičemž oba vnější kotouče jsou poháněny do menšího úhlu natáčení než prostřední kotouče, uspořádané mezi těmito vnějšími kotouči. Tím se dosahuje výhody, že do srážecí hlavy se přivádějí síly potřebné pro zkrucování lanových prvků přes několik zaváděcích bodů, odpovídajících počtu kotoučů, přičemž tím, že oba vnější kotouče jsou vždy mezi oběma body reverzace směru otáčení pootočeny o menší úhel než prostřední kotouče, dochází k tvarování lanových prvků v souvislé křivce bez bodů zlomu, čímž je při srážení ve srážecí hlavě bezpečně zabráněno poškození lanových prvků, zejména jejich izolace.
Zkrutné zásobníky, sestávající z několika kotoučů opatřených otvory pro jednotlivé lanové prvky, jsou známé. Tyto zkrutné zásobníky však, jak již bylo uvedeno, slouží k tomu, aby zabránily dotyku jednotlivých lanových prvků, přiváděných do srážecí hlavy. Tyto kotouče, které jsou svým obvodem uloženy otočně, jsou zpravidla vykyvovány jen lanovými prvky, které jimi procházejí, přičemž sousedící kotouče mohou být za účelem odlehčení lanových prvků spojeny pružnými napínacími prvky. Tyto kotouče, tvořící zkrutný zásobník, však nejsou spojeny s pohonem, jak je tomu u řešení podle vynálezu .
Většinou je postačující, jsou-li u stroje na srážení lanových prvků podle vynálezu uspořádány tři kotouče tak, že mezi oběma vnějšími kotouči je uložen jen jeden prostřední kotouč. Při uspořádání celé soustavy prostředních kotoučů, jsou všechny tyto prostřední kotouče účelně synchronně vratně poháněny ve stejném úhlu otáčení.
U výhodného provedení stroje na srážení lan podle vynálezu je pohon kotoučů odvozen od společného hřídele prostřednictvím řemenů, s výhodou ozubených řemenů, nebo pomocí řetězových převodů a podobně, přičemž do pohonu obou vnějších kotoučů jsou zapojeny přenášecí orgány, které způsobují zpomalování začátku a/nebo zpomalování konce otáčivého pohybu těchto vnějších kotoučů při změně směru otáčivého pohybu. Při takovém provedení stačí v určitém rozmezí střídavě obra5 cet směr otáčení společného hřídele, čímž je jednotlivým kotoučům udělován vratný otáčivý pohyb, přičemž je přenosovými prvky zajištěno, že pohon obou vnějších kotoučů je prováděn v menším úhlu otáčení.
Pro ovlivnění předčasného ukončení otáčivého pohybu při obracení směru otáčení, je možno do pohonu vnějšího kotouče, s výhodou do pohonu prvního kotouče, uspořádaného ve směru pohybu lanových prvků na vstupní straně stroje, zapojit pružné tlumiče, například z pryže, plastu nebo podobně, popřípadě pružiny, přičemž otáčivý pohyb tohoto kotouče je omezen dorazy. Pokud je otáčivý pohyb zastaven dorazem, stlačí se při pokračujícím pohonu, odvozeném od společného hřídele, pružné tlumiče, čímž je zajištěno, že přes klidovou polohu tohoto vnějšího kotouče je zajištěna žádoucí funkce.
Pro zajištění zpožděného začátku otáčivého pohybu při obracení směru otáčení, může být pohon vnějšího kotouče, s výhodou toho, který je ve směru pohybu lanových prvků uspořádán jako poslední a sousedí s odváděcím zařízením, proveden pomocí unašeče s vůlí, přičemž musí být překonána tato vůle dřív, než je kotouč uveden do otáčivého pohybu, k čemuž jsou v čase potřebném pro překonání vůle již pootočeny prostřední kotouče.
Je-li vnější kotouč poháněn prostřednictvím pružných tlumičů, je hřídel s výhodou pevně spojen s pohonným prvkem, který je prostřednictvím pružných tlumičů spojen s kolem otočně uloženým na hřídeli, s výhodou s ozubeným kolem pro pohon vnějšího kotouče prostřednictvím ozubeného řemene. Při pohonu vnějšího kotouče pomocí unašečů je účelné pevně spojit hřídel s unašečem, který má alespoň jedno vybrání, jehož protilehlé stěny tvoří dorazy pro čep, uspořádaný rovnoběžně s osou hřídele, a vyčnívající z kola, s výhodou z ozubeného kola, otočně uloženého na hřídeli, a propojeného prostřednictvím řemene s vnějším kotoučem.
Aby byla zajištěna požadovaná poloha jednotlivých lanových prvků ve srážecím bodu, což je zapotřebí zejména v tom případě, kdy lanové prvky mají jiný než kruhový průřez, je podle vynálezu navrženo, aby alespoň jeden z kotoučů byl podél obvodu otvorů opatřen vodícími válečky pro lanové prvky. Tyto vodicí válečky jsou přizpůsobeny průřezu lanových prvků a jsou uspořádány tak, že je zajištěna žádoucí vzájemná poloha lanových prvků. Dotyková plocha vodicích válečků může také být přizpůsobena tvaru průřezu lanových prvků. Tak je u lanových prvků o průřezu tvaru kruhové výseče účelné vytvořit opěrnou plochu vodícího válečku konkávně.
Je také třeba volit počet vodicích válečků v závislosti na momentálním tvaru průřezu lanových prvků. Při průřezu tvaru kruhové výseče je například vhodné použít tři takové vodicí válečky.
Vodicí válečky mohou také být uspořádány ve vnitřní části otvorů. Účelné však je, jsou-li vodicí válečky uspořádány na přední straně kotoučů, to je ze strany pohybu lanových prvků, neboť je tím zjednodušena konstrukce. Výhodně jsou tedy vodicí válečky otočně uloženy na přední straně kotoučů .
Pro snadné přizpůsobování zařízení různým velikostem průřezů lanových prvků je podle vynálezu výhodné, je-li uložení alespoň jednoho z vodicích válečků, přiřazených k jednomu otvoru, přestavitelné.
Další výhodné řešení podle vynálezu spočívá v tom, že ve směru pohybu lanových prvků je za posledním kotoučem uspořádáno odváděči zařízení, sestávající ze dvou pásů, obepínajících svazek lana, které jsou na straně odvrácené od svazku opatřeny výstupky, s výhodou tvaru klínového řemene, pohyblivými v podélném směru pásu a zasahujícími do drážek opěrných kladek. Tím jsou při procesu srážení lanových prvků s průřezem, lišícím se od okrouhlého průřezu, optimálně zachycovány značné síly, vznikající při odtahování svazku.
Přehled obrázků na výkresech
Příkladná provedení vynálezu jsou znázorněna na výkresech, kde obr. 1 představuje schematický boční pohled na stroj na srážení lan střídavým rázem, obr. 2 čelní pohled na vnější kotouč srážecí hlavy, obr. 3 řez unašečem vedený podle čáry Ill-lll v obr. 1, obr. 4 řez ozubeným kolem vedený podle čáry IV-IV v obr. 1 a obr. 5 příčný řez odváděcím zařízením svazku.
Příklady provedení vynálezu
Stroj na srážení lan střídavým rázem je opatřen srážecí hlavou 1 a odváděcím zařízením 2 svazku. Ve směru 1 pohybu jednotlivých lanových prvků 4 je před srážecí hlavou i uspo8 řádán neznázorněný zkrutný zásobník pro zabránění vzájemnému dotyku lanových prvků 4, přiváděných do srážecí hlavy 1, a tím omezování srážení.
Srážecí hlava 1 sestává ze čtyř kolem společné osy 5 otočně uložených kotoučů, a to ze dvou vnějších kotoučů 6, 7 a ze dvou prostředních kotoučů 8. Může však být použit jen jeden prostřední kotouč £ nebo také celá soustava prostředních kotoučů 8..
Pohon kotoučů 6, 7, £ je proveden dále popsaným způsobem ozubenými řemeny 1, které jsou v záběru s ozubenými koly spojenými s kotouči £, 7, β.
Jak je zřejmé z obr. 2, jsou kotouče 6, 7, β opatřeny otvory 11 o průřezu odpovídajícím průřezu lanových prvků 4, které se mají srážet do lana, tedy u znázorněného příkladného provedení maj í otvory 11 tvar kruhové výseče. Na čelní straně 12 každého kotouče £, 7, £ jsou otočně uloženy vodicí válečky 13. 14, které jsou uspořádány a vytvořeny pro podpírání průřezu lanových prvků 4. Vodicí válečky 13, podpírající boky průřezu lanových prvků 4 tvaru kruhové výseče, mají rovnou styčnou plochu, zatímco styčná plocha dalšího vodícího válečku 14 je konkávní. Je výhodné, je-li uložení tohoto dalšího vodícího válečku 14 přestavítělně, čímž je umožněno jeho přizpůsobení různým velikostem průřezu.
Na obr. 2 jsou znázorněny vodicí válečky 13. 14 jen u jednoho z otvorů 11. Je však samozřejmé, že všechny otvory jsou opatřeny takovými vodícími válečky 13. 14.
Po výstupu lanových prvků 4 z otvorů 11 vnějšího kotou9 če 7 následuje ve splétacím bodu 15 slaňování a odváděcím zařízením 2, na něj navazujícím, je svazek 2J. lana (obr. 5) odtahován, přičemž odváděči zařízení 2 zabraňuje tomu, aby se otevřel svazek spojovaného lana při změně směru otáčení kotoučů £, 7, 8, tvořících srážecí hlavu 1.
Pohon prostředních kotoučů 8 je přímo odvozen od hřídele 16 prostřednictvím ozubených kol 17 na něm naklínovaných, které jsou v záběru se zmíněnými ozubenými řemeny 9.. Oba vnější kotouče £, 2 jsou naproti tomu poháněny s menším úhlem natáčení než prostřední kotouče £., čímž je zajištěno, že ke zkrucování jednotlivých lanových prvků 4 ve srážecí hlavě 1 dochází podél kontinuální křivky bez bodů zlomu a je tak zabráněno poškození lanových prvků 4, popřípadě jejich izolace.
Pohon vnějšího kotouče £ je odvozen od ozubeného kola 18. otočně uloženého na hřídeli 16 a spolupracujícího s ozubeným řemenem 9. Od ozubeného kola 18 vyčnívají souběžně s osou hřídele 16 uspořádané čepy 19, které zasahují do vybrání 20 unašeče 21 pevně spojeného s hřídelem 16. Stranové omezení 22 (obr. 3) vybrání 20 tvoří dorazy pro čepy 19.
Hřídel 16 je alternativně poháněn do vratného otáčivého pohybu. Při obrácení otáčivého pohybu se čep 19 ve vybrání 20 unašeče 21 pohybuje, až dosáhne k dorazu na protilehlém stranovém omezení 22 tohoto vybrání 20. Teprve tím se prostřednictvím čepu 19 uvede do otáčivého pohybu ozubené kolo 18 a také vnější kotouč £, čímž po každé změně směru otáčení hřídele 16 dochází ke zpožděnému začátku otáčení vnějšího kotouče 6.
Pohon vnějšího kotouče 7 je odvozen od například pryžových pružných tlumičů 23., které jsou vždy jedním koncem podepřeny výstupky 24 (obr. 4) s hřídelem 1£ pevně spojeného pohonného prvku 25. a opačnými konci jsou opřeny o osazení 26 ozubeného kola 27, které je otočně uloženo na hřídeli 1£ a je v záběru s ozubeným řemenem 9.· Na ozubeném kole 27. jsou uspořádány dorazy 28 pro omezení úhlu natáčení, který má provádět ozubené kolo 27.
Pokud je pohonný prvek 25 poháněn hřídelem 1£, otáčí se společně s ním přes pružné tlumiče 23 i ozubené kolo 22 a tím i vnější kotouč 7, a to tak dlouho, až doraz 22 dosedne na dosedací část, čímž se zastaví otáčení ozubeného kola 27. Další otáčení pohonného prvku 25. pevně spojeného s hřídelem 16. umožňuje stlačení pružného tlumiče 22· Tato konstrukce tak zajiščuje předčasné ukončení otáčivého pohybu vnějšího kotouče 7 ještě před obrácením otáčivého pohybu hřídele 16.
Na obr. 5 znázorněné odváděči zařízení 2 sestává ze dvou pásů 22, obepínajících svazek 29 lana, a které jsou na straně odvrácené od svazku 29 opatřeny výstupky 31 tvaru klínového řemene, probíhajícího v podélném směru pásu a zasahujícího do drážek 32 opěrných kladek 32· Tím je zajištěno, že značné příčné síly, vznikající při srážení, jsou optimálně pohlcovány pásy 30.
Claims (11)
- PATENTOVÉ NÁROKY | J01S00 i < ~ i1. Stroj na srážení lan střídavým rázem, zejména na sráž^njj p f ζ 0 lanových prvků většího průřezu neokrouhlého tvaru, | na- Q I příklad tvaru kruhové výseče, se srážecí hlavou, ke ré jsou přiváděny jednotlivé lanové prvky ze zkrutného zásobníku, přičemž je s výhodou ve směru pohybu lanových prvků za srážecí hlavou uspořádáno odváděči zařízení svazku, vyznačující se tím, že srážecí hlava (1) sestává z alespoň tří střídavě vratně otočně poháněných kotoučů (6, 7, 8), svou střední částí otočně uložených kolem společné osy (5), a opatřených otvory (11) pro průchod lanových prvků (4), přičemž oba vnější kotouče (6, 7) jsou poháněny do menšího úhlu natáčení než prostřední kotouče (8), uspořádané mezi těmito vnějšími kotouči (6, 7).
- 2. Stroj na srážení lan podle nároku 1, vyznačuj ící se tím, že synchronně a ve stejném úhlu natáčení je střídavě vratně poháněna soustava prostředních kotoučů (8).
- 3. Stroj na srážení lan podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že pohon kotoučů (6, 7, 8) je odvozen od společného hřídele (16) prostřednictvím řemenů, s výhodou ozubených řemenů (9), nebo pomocí řetězových převodů a podobně, přičemž do pohonu obou vněj12 ších kotoučů (6, 7) jsou zapojeny přenašeči orgány (19 až 22; 23 až 28) pro zpomalování začátku a/nebo konce otáčivého pohybu těchto vnějších kotoučů (6, 7) při změně směru otáčivého pohybu.
- 4. Stroj na srážení lan podle nároků 1 a 2 nebo 3, vyznačující se tím, že do pohonu jednoho z vnějších kotoučů, s výhodou do pohonu vnějšího kotouče (7), který je ve směru (3) pohybu lanových prvků (4) zařazen jako první na vstupní straně stroje, jsou zařazeny pružné tlumiče (23) z pryže, plastu a podobně, nebo pružiny, přičemž otáčivý pohyb tohoto vnějšího kotouče (7) je omezen dorazy (28).Stroj na srážení lan podle nároků 1 a 2 nebo 3, vyznačující se tím, že pohon vnějšího kotouče (6) , který je ve směru (3) pohybu lanových prvků (4) uspořádán jako poslední a sousedí s odváděcím zařízením (2), je proveden pomocí unašeče (21) s vůlí, čímž je dosaženo zpoždění začátku otáčivého pohybu tohoto vnějšího kotouče (6) při obracení jeho směru otáčení.
- 6. Stroj na srážení lan podle nároků 3a4, vyznačující se tím, že hřídel (16) je pevně spojen s pohonným prvkem (25), který je prostřednictvím pružných tlumičů (23) spojen s kolem otočně uloženým na hřídeli (16), s výhodou s ozubeným kolem (27) pro pohon vnějšího kotouče (7) prostřednictvím ozubeného řemene (9)
- 7. Stroj na srážení lan podle nároků 3a5, vyznačující se tím, že hřídel (16) je pevně spojen s unašečem (21), který je opatřen vybráním, jehož protilehlé stěny (22) tvoří dorazy pro čep (19), uspořádaný rovnoběžně s osou hřídele (16) a vyčnívající z kola, s výhodou z ozubeného kola (18), otočně uloženého na hřídeli (16), a propojeného prostřednictvím řemene (9) s vnějším kotoučem (6).
- 8. Stroj na srážení lan podle alespoň jednoho z nároků 1 až7, vyznačující se tím, že alespoň jeden z kotoučů (6, 7, 8) je podél obvodu otvorů (11) opatřen vodícími válečky (13, 14) pro lanové prvky (4).
- 9. Stroj na srážení lan podle nároku 8, vyznačuj ίο í se tím, že vodicí válečky (13, 14) jsou ve směru (3) pohybu lanových prvků (4) uspořádány na přední straně (12) kotoučů (6, 7, 8).
- 10. Stroj na srážení lan podle nároku 8 nebo 9, vyznačující se tím, že vodicí válečky (13, 14) jsou otočně uloženy na přední straně (12) kotoučů (6, 7, 8) .
- 11. Stroj na srážení podle alespoň jednoho z nároků 8 až 10, vyznačující se tím, že uložení alespoň jednoho z vodicích válečků (14), přiřazených k otvoru (ll), je přestavitelné.
- 12. Stroj na srážení lan podle alespoň jednoho z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že odváděči zařízení (2) sestává ze dvou svazek (29) lana obepínajících pásů (30), které jsou na straně odvrácené od svazku (29) opatřeny výstupky (31), s výhodou tvaru klínového řemene, pohyblivého v podélném směru pásu (30) a zasahujícího do drážek (32) opěrných kladek (33).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
AT0135096A AT403702B (de) | 1996-07-26 | 1996-07-26 | Wechselschlagverseilmaschine |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ232697A3 true CZ232697A3 (cs) | 1998-02-18 |
Family
ID=3511999
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ972326A CZ232697A3 (cs) | 1996-07-26 | 1997-07-22 | Stroj na srážení lan střídavým rázem |
Country Status (3)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0821372A2 (cs) |
AT (1) | AT403702B (cs) |
CZ (1) | CZ232697A3 (cs) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
ATE265735T1 (de) * | 1998-12-14 | 2004-05-15 | Rosendahl Masch Gmbh | Vorrichtung zum verseilen von kabeln mit wechselnder schlagrichtung |
Family Cites Families (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
AT278129B (de) * | 1966-12-03 | 1970-01-26 | Kabel Metallwerke Ghh | Vorrichtung zum kontinuierlichen Verseilen von Formsträngen mit reversierendem Schlag |
DE3729534A1 (de) * | 1987-09-04 | 1989-03-16 | Philips Patentverwaltung | Vorrichtung zum reversierenden verseilen (sz-verseilung) mindestens eines verseilelements eines kabels |
-
1996
- 1996-07-26 AT AT0135096A patent/AT403702B/de not_active IP Right Cessation
-
1997
- 1997-07-02 EP EP97890116A patent/EP0821372A2/de not_active Withdrawn
- 1997-07-22 CZ CZ972326A patent/CZ232697A3/cs unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
ATA135096A (de) | 1997-09-15 |
EP0821372A2 (de) | 1998-01-28 |
AT403702B (de) | 1998-05-25 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
RU2084573C1 (ru) | Устройство для свивания жгутообразных изделий | |
US4813223A (en) | Apparatus for forming an SZ cable and method of use | |
US3641755A (en) | Machine and process for making wire cables | |
US5092117A (en) | Method of and an apparatus for producing an optical multi-fiber cable element | |
CZ232697A3 (cs) | Stroj na srážení lan střídavým rázem | |
US4341065A (en) | Production of bindings of fiber bundles | |
US4195469A (en) | Method and device for producing metallic cords | |
CN106835391B (zh) | 一种兔毛毛条加捻装置 | |
CS254962B2 (en) | Device for yarn free ends' mechanical connection | |
CS249510B2 (en) | Free yarn ends' mechanical splicing device | |
US4214432A (en) | Apparatus for forming S-Z twisted strand units | |
GB1119361A (en) | Improvements in or relating to methods and apparatus for crimping yarns | |
US4990125A (en) | Flat belt, belt drive, and method | |
US5039372A (en) | Component elements of an apparatus for the manufacture of a tire reinforcement | |
US4276716A (en) | Multi-stage energy storage device | |
US3035397A (en) | Belt false twisting apparatus for crimping of textile yarns | |
US6634164B2 (en) | Apparatus for producing a stranded cable with alternating twist direction made of strand elements | |
US3805852A (en) | Assemblies and method for making cable beads | |
AU2004280204B2 (en) | Device for winding an elongate, threadlike element on a winding element | |
PL91838B1 (cs) | ||
SU1497314A2 (ru) | Машина дл изготовлени витых изделий с переменным направлением свивки | |
US5727375A (en) | Method and apparatus for stranding elongated elements into reversely twisted strand | |
US3407586A (en) | Apparatus for crimping yarn | |
US3826072A (en) | Double bend stranded wire making machine | |
SU1601225A1 (ru) | Тангенциальный привод крутильных органов двусторонней текстильной машины |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic |