CZ2013969A3 - Skrytý závěs - Google Patents

Skrytý závěs Download PDF

Info

Publication number
CZ2013969A3
CZ2013969A3 CZ2013-969A CZ2013969A CZ2013969A3 CZ 2013969 A3 CZ2013969 A3 CZ 2013969A3 CZ 2013969 A CZ2013969 A CZ 2013969A CZ 2013969 A3 CZ2013969 A3 CZ 2013969A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
coupling
door
arm
pin
guide grooves
Prior art date
Application number
CZ2013-969A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ305075B6 (cs
Inventor
Milan PivniÄŤka
Original Assignee
Tokoz A.S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tokoz A.S. filed Critical Tokoz A.S.
Priority to CZ2013-969A priority Critical patent/CZ305075B6/cs
Publication of CZ2013969A3 publication Critical patent/CZ2013969A3/cs
Publication of CZ305075B6 publication Critical patent/CZ305075B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05DHINGES OR SUSPENSION DEVICES FOR DOORS, WINDOWS OR WINGS
    • E05D3/00Hinges with pins
    • E05D3/06Hinges with pins with two or more pins
    • E05D3/18Hinges with pins with two or more pins with sliding pins or guides
    • E05D3/186Scissors hinges, with two crossing levers and five parallel pins

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Hinges (AREA)

Abstract

Skrytý závěs zahrnuje zárubňové úložné těleso (4), dveřní úložné těleso (5), první spojku (1), která je uchycená svým kotevním ramenem (15) otočně kolem prvního kotevního čepu (63) k dveřnímu úložnému tělesu (5) a svým přesuvným ramenem (13) otočně kolem prvního přesuvného čepu (61) k zárubňovému úložnému tělesu (4), druhou spojku (2), která je uchycená svým kotevním ramenem (25) otočně kolem druhého kotevního čepu (64) k zárubňovému úložnému tělesu (4) a svým přesuvným ramenem (23) otočně kolem druhého přesuvného čepu (62) k dveřnímu úložnému tělesu (5), a propojovací čep (60) procházející první spojkou (1) a druhou spojkou (2), přičemž vzdálenost podélné osy hřbetní dutiny (12) od podélné osy dutiny (14) pro první přesuvný čep (61) v první spojce (1) je kratší než vzdálenost podélné osy hřbetní dutiny (22) od podélné osy dutiny (24) pro druhý přesuvný čep (62) ve druhé spojce (2) a první vodicí drážky (41) v zárubňovém úložném tělese (4) mají délku odpovídající alespoň 1,3 násobku, lépe alespoň 1,5 násobku délky druhých vodicích drážek (52) ve dveřním úložném tělese (5) a současně podélné osy druhých vodicích drážek (52) jsou v podstatě kolmé na rovinu střední části dveřního úložného tělesa (5).

Description

Skrytý závěs
Oblast techniky
Vynález se týká skrytého závěsu pro dveře nebo okna, který zahrnuje zárubňové úložné těleso pro uchycení závěsu k zárubni, které zahrnuje dvojici protilehlých, navzájem rovnoběžných prvních vodicích drážek, dále dveřní úložné těleso pro uchycení závěsu k dveřnímu nebo okennímu křídlu, které zahrnuje dvojici protilehlých, navzájem rovnoběžných druhých vodicích drážek, dále první kotevní čep upevněný k dveřnímu úložnému tělesu, druhý kotevní čep upevněný k zárubňovému úložnému tělesu, dále první přesuvný čep suvně uchycený ve dvojici prvních vodicích drážek, dále druhý přesuvný čep suvně uchycený ve dvojici druhých vodicích drážek, dále závěs zahrnuje první spojku se hřbetní částí, s kotevním ramenem a s přesuvným ramenem, která jsou k sobě navzájem přivrácená, přičemž první spojka je uchycená svým kotevním ramenem otočně kolem prvního kotevního čepu k dveřnímu úložnému tělesu a svým přesuvným ramenem otočně kolem prvního přesuvného čepu k zárubňovému úložnému tělesu, dále druhou spojku se hřbetní částí, s kotevním ramenem a s přesuvným ramenem, která jsou k sobě navzájem přivrácená, přičemž druhá spojka je uchycená svým kotevním ramenem; otočně kolem druhého kotevního čepu k zárubňovému úložnému tělesu a svým přesuvným ramenem otočně kolem druhého přesuvného čepu k dveřnímu úložnému tělesu, a dále propojovací čep, který je uspořádaný rovnoběžně s prvním kotevním čepem a druhým kotevním čepem a který je provlečený hřbetní dutinou ve hřbetní části první spojky a hřbetní dutinou ve hřbetní části druhé spojky, přičemž první spojka a druhá spojka jsou nezávisle na sobě otočné kolem osy propojovacího čepu.
Dosavadní stav techniky
Skrytým uspořádáním dveřního nebo okenního závěsu je označováno takové uspořádání, u kterého při zavřených dveřích / zavřeném okně není viditelný příslušný závěs, resp. pant. Výhodou je jednak dokonalejší estetický vzhled dveří / oken, který není rušen vyčnívajícími částmi závěsu, a dále lepší zabezpečení závěsu před neoprávněnými zásahy z vnějšku.
Příklady dosud známých provedení skrytého závěsu jsou popsány například EP|939381. Závěs obsahuje čtyři spojky, které jsou tvarově totožné a každá má hřbetní část, z níž vystupuje na jednu stranu kotevní rameno a na druhou stranu
-2přesuvné rameno. Všechny spojky jsou propojené pomocí společného propojovacího čepu tak, že jsou vždy nad sebou uspořádané střídavě kotevní rameno jedné spojky a přesuvné rameno sousední spojky.
Nevýhodou známých skrytých dveřních závěsů je jejich konstrukční šířka, což je problematické zejména u té části závěsu, která se instaluje do dveřního křídla, zvláště v případě, že je dveřní křídlo opatřené polodrážkou procházející podél svislé hrany dveřního křídla přiléhající k vnitřní části zárubně. Vytvořením dutiny ve dveřním křídle pro instalaci uvedené části závěsu dojde u běžných tlouštěk dveří (40 mm) k zeslabení materiálu na jedné jejich straně až na 3 mm. Při frézování závěsové kapsy pak může dojít k nežádoucímu ovlivnění vzhledu přilehlé vnější části dveřního křídla, případně je instalace závěsu zkomplikována opatřeními k zamezení tohoto jevu. Navíc se v některých případech u takovýchto dveří instaluje obvodová hliníková lišta, u které je pro její spolehlivé upevnění požadována tloušťka materiálu dveří v oblasti přiléhající ke kapse pro závěsové těleso alespoň 5 mm a v případě zeslabení na 3 mm je nutno zajistit obvodovou hliníkovou lištu ještě dodatečnými opatřeními.
V
Spis DEp02011000150 uvádí dveřní závěs, jehož znaky odpovídají znakům definovaným v předvýznakové části nároku 1 této přihlášky. První spojka v tomto závěsu má přesuvné rameno relativně krátké a uložené v relativně krátké vodicí drážce, zatímco druhá spojka má přesuvné rameno relativně dlouhé a uložené v relativně dlouhé vodicí drážce (ve dveřní části). Výsledkem je úložná dutina ve dveřní části, která je stejně široká nebo možná širší než úložná dutina v zárubni.
Úkolem vynálezu tedy je navrhnout takové zařízení pro uspořádání dveřního nebo okenního závěsu, které umožní zmenšit konstrukční šířku dutiny pro instalaci skrytého závěsu ve dveřním křídle.
Podstata vynálezu
Tento úkol je splněn konstrukcí skrytého závěsu pro dveře nebo okna, který zahrnuje:
- zárubňové úložné těleso pro uchycení závěsu k zárubni, které zahrnuje dvojici protilehlých, navzájem rovnoběžných prvních vodicích drážek,
- dveřní úložné těleso pro uchycení závěsu k dveřnímu nebo okennímu křídlu, které zahrnuje dvojici protilehlých, navzájem rovnoběžných druhých vodicích drážek,
- první kotevní čep upevněný k dveřnímu úložnému tělesu,
- druhý kotevní čep upevněný k zárubňovému úložnému tělesu,
- první přesuvný čep suvně uchycený ve dvojici prvních vodicích drážek,
- druhý přesuvný čep suvně uchycený ve dvojici druhých vodicích drážek,
- první spojku se hřbetní částí, s kotevním ramenem a s přesuvným ramenem, která jsou k sobě navzájem přivrácená, přičemž první spojka je uchycená svým kotevním ramenem otočně kolem prvního kotevního čepu k dveřnímu úložnému tělesu a svým přesuvným ramenem otočně kolem prvního přesuvného čepu k zárubňovému úložnému tělesu,
- druhou spojku se hřbetní částí, s kotevním ramenem a s přesuvným ramenem, která jsou k sobě navzájem přivrácená, přičemž druhá spojka je uchycená svým kotevním ramenem otočně kolem druhého kotevního čepu k zárubňovému úložnému tělesu a svým přesuvným ramenem otočně kolem druhého přesuvného čepu k dveřnímu úložnému tělesu, a
- propojovací čep, který je uspořádaný rovnoběžně s prvním kotevním čepem a druhým kotevním čepem a který je provlečený hřbetní dutinou ve hřbetní části první spojky a hřbetní dutinou ve hřbetní části druhé spojky, přičemž první spojka a druhá spojka jsou nezávisle na sobě otočné kolem osy propojovacího čepu, přičemž v řezu kolmém na podélnou osu propojovacího čepu první spojka tvarově odlišná od druhé spojky, přičemž vzdálenost podélné osy hřbetní dutiny od podélné osy dutiny pro první přesuvný čep v první spojce je kratší než vzdálenost podélné osy hřbetní dutiny od podélné osy dutiny pro druhý přesuvný čep ve druhé spojce.
Podle vynálezu mají u tohoto skrytého závěsu první vodicí drážky v zárubňovém úložném tělese délku odpovídající alespoň 1,3 násobku, lépe alespoň 1,5 násobku délky druhých vodicích drážek ve dveřním úložném tělese a současně podélné osy druhých vodicích drážek jsou v podstatě kolmé na rovinu střední části dveřního úložného tělesa.
S výhodou je hřbetní část první spojky na své straně přivrácené ramenům rovinná, zatímco hřbetní část druhé spojky je na své straně přivrácené ramenům lomená a nebo konkávní, přičemž lom nebo osa výdutě prochází rovnoběžně s osou hřbetní dutiny druhé spojky.
Rovněž je výhodné, když je hřbetní část druhé spojky na své straně, k níž jsou přivrácená ramena, opatřená podélnou drážkou s lomeným dnem, která prochází rovnoběžně s podélnou osou hřbetní dutiny druhé spojky, a to v té oblasti hřbetní části, která přiléhá k přesuvnému ramenu druhé spojky.
Ve výhodném provedení se sklon podélných os prvních vodicích drážek vzhledem k rovině centrální části zárubňového úložného tělesa liší od sklonu podélných os druhých vodicích drážek vzhledem k rovině centrální části pomocného dílu.
Podle předpokládaného zatížení skrytého závěsu může tento zahrnovat další první spojku, přičemž druhá spojka je na propojovacím čepu uložená mezi uvedenými prvními spojkami, nebo zahrnuje další první spojku a další druhou spojku, přičemž první spojky a druhé spojky jsou uložené na propojovacím čepu navzájem střídavě, nebo zahrnuje další dvě první spojky a jednu další druhou spojku, přičemž první spojky a druhé spojky jsou uložené na propojovacím čepu navzájem střídavě.
Z hlediska ustavení polohy dveřního křídla vzhledem k zárubni ve směru rovnoběžném s podélnou osou propojovacího čepu je výhodné, když skrytý závěs dále zahrnuje tvarovaný dveřní seřizovači dílec, který je upevněný k dveřnímu úložnému tělesu a který má plochou část s první podélnou seřizovači drážkou procházející ve směru rovnoběžném s podélnou osou dveřního úložného tělesa a U ohyb, který navazuje na plochou část, přičemž rameno U ohybu přilehlé k ploché části prochází kolmo k ploché části a zahrnuje průchod pro ovládání prvního seřizovacího šroubu, zatímco druhé rameno zahrnuje protilehle k průchodu uspořádaný výřez pro navléknutí za hlavu prvního seřizovacího šroubu.
Pro zpevnění polohy ustavené pomocí tvarovaného dveřního seřizovacího dílce je výhodné, když skrytý závěs dále zahrnuje plochý dveřní seřizovači dílec, který je upevněný k dveřnímu úložnému tělesu a který zahrnuje druhou podélnou seřizovači drážku procházející ve směru rovnoběžném, nejlépe totožném se směrem první podélné seřizovači drážky.
Pro seřizování přítlaku zavřeného dveřního křídla do zárubni může skrytý závěs zahrnovat zárubňový seřizovači dílec ve formě tvarovaného plechu, ke kterému je zárubňové úložné těleso upevněno pomocí polohovacích šroubů a jehož koncové části jsou opatřené průchozími otvory s vnitřním závitem pro polohovací šrouby.
-5S výhodou jsou koncové části zárubňového seřizovacího dílce dále opatřené jednak průchozími otvory pro upevňovací šrouby pro upevnění zárubňového seřizovacího dílce k zárubňovému upevňovacímu tělesu a jednak bočními vyrovnávacími patkami pro vyrovnávání polohy seřizovacího dílce vzhledem k zárubňovému upevňovacímu tělesu ve směru příčném vzhledem k podélné ose seřizovacího dílce.
Přehled obrázků na výkresech
Příkladná provedení závěsu podle vynálezu jsou znázorněna na výkresech, kde na obr. 1 je axonometrický pohled na podsestavu spojek závěsu s úložnými tělesy, na obr. 2 je axonometrický pohled na podsestavu z obr. 1 z druhé strany, na obr. 3 je půdorys podsestavy z obr. 1, obr. 4 je řez E-E z obr. 3, obr. 5 je řez F-F z obr. 3; na obr. 6 axonometrický pohled na druhou spojku, na obr. 7 je sestava zahrnující podsestavu z obr. 1 až 5, upevňovací tělesa a seřizovači ústrojí, na obr. 8 je axonometrický pohled na sestavu z obr. 7 z druhé strany, na obr. 9 je axonometrický pohled na zárubňové upevňovací těleso, na obr. 10 nazárubňový seřizovači dílec, na obr. 11 na základní dílec, na obr. 12a a 12b jsou axonometrické pohledy ze dvou různých směrů na tvarovaný dveřní seřizovači dílec.
Popis příkladných provedení
Podsestava znázorněná na obr. 1 a 2 zahrnuje zejména zárubňové úložné těleso 4 pro uchycení závěsu v zárubni, dveřní úložné těleso 5 pro uchycení závěsu v dveřním křídle, dále dvojici prvních spojek 1 a druhou spojku 2 uspořádanou mezi dvojicí prvních spojek 1.
První spojky 1 jsou navzájem stejné a každá z nich zahrnuje hřbetní část 11 s průchozí válcovitou hřbetní dutinou 12 pro propojovací čep 60, přesuvné rameno 13 s průchozí válcovitou dutinou 14 pro první přesuvný čep 61 a kotevní rameno 15 s průchozí válcovitou dutinou 16 pro první kotevní čep 63. První spojka 1 má hřbetní část 11 v podstatě rovinnou, na straně, k níž je přivrácené přesuvné rameno 13 a kotevní rameno 15 je hřbetní část 11 zcela rovinná, na opačné straně z jejího rovinného povrchu obloukovitě vystupuje oblast obklopující hřbetní dutinu 12. Přesuvné rameno 13 i kotevní rameno 15 jsou rovněž v podstatě rovinná, ovšem na stranách, kterými jsou k sobě navzájem přivrácená, jsou jejich konce vyboulené oblastí přiléhající k průchozí válcovité dutině 14,16. Rovina přesuvného ramene 13 a
-6rovina kotevního ramene 15 spolu navzájem svírají ostrý úhel, zatímco s rovinou hřbetní části 11 svírají tupý úhel.
Druhá spojka 2 zahrnuje hřbetní část 21 s průchozí válcovitou hřbetní dutinou 22 pro propojovací čep 60, přesuvné rameno 23 s průchozí válcovitou dutinou 24 pro druhý přesuvný čep 62 a kotevní rameno 25 s průchozí válcovitou dutinou 26 pro druhý kotevní čep 64. Hřbetní část 21 druhé spojky 2 je lomená, přičemž podél zlomu je uspořádaná hřbetní dutina 22 druhé spojky 2 tak, že oblast obklopující hřbetní dutinu 22 obloukovitě vystupuje ze hřbetní části 21. Na té straně hřbetní části 21 druhé spojky 2, ke které je přivrácené její přesuvné rameno 23 a kotevní rameno 25, je povrch hřbetní části 21 tvořen rovinnou částí přiléhající ke kotevnímu ramenu 25 a v podstatě rovinnou částí přiléhající k přesuvnému ramenu 23, a tyto v podstatě rovinné části svírají navzájem tupý úhel. V uvedené, v podstatě rovinné části přivrácené a přiléhající k přesuvnému ramenu 23 jsou utvořeny navíc jednak dvojice okrajových zahloubení 27, a jednak podélná drážka 28, jejíž podélná osa je rovnoběžná s podélnými osami dutin 22, 24, 26. Podélná drážka 28 a okrajová zahloubení 27 jsou uspořádány tak, že když závěs přechází do stavu zcela otevřených dveří, doléhá (nejlépe s vůlí) podélná drážka 28 svým lomeným dnem na materiál dveřního křídla a okrajová zahloubení 27 na hlavy prvních kotevních čepů 63.
Druhá spojka 2 je tedy tvarově odlišná od první spojky 1., přičemž tvarovou odlišností se rozumí především odlišnost jejich tvaru v řezu kolmém na podélnou osu hřbetní dutiny 12, 22, a to i v tom smyslu, že uvedené řezy nejsou navzájem ani zrcadlově symetrické. Vzdálenost podélné osy hřbetní dutiny 12 od podélné osy dutiny 14 pro první přesuvný čep 61 v první spojce 1. je s výhodou 0,6 až 0,9 násobkem vzdálenosti podélné osy hřbetní dutiny 22 od podélné osy dutiny 24 pro druhý přesuvný čep 62 ve druhé spojce; v tomto příkladném provedení jsou uvedené vzdálenosti 19,95 mm a 25,51 mm.
Zárubňové úložné těleso 4 je sestavené z trojice tvarovaných kovových plátů, a to ze základního dílce 40 a dvojice pomocných dílců 46, které jsou na základní dílec 40 nalisované pomocí patek 49. Základní dílec 40 zárubňového tělesa 4 je tvořený obdélníkovým plátovým materiálem, jehož koncové části 45 jsou vzhledem k jeho střední části stupňovitě ohnuté a vytváří na každém konci dvojici stupňů procházejících v rovinách v podstatě rovnoběžných s rovinou střední části základního dílce 40. V koncových částech 45 základního dílce je v každém z krajních
-7stupňů vytvořená průchozí manipulační drážka 73 s podélnou osou procházející ve směru kolmém k podélné ose základního dílce 40. V každém z přechodových stupňů mezi krajním stupněm a střední částí je vytvořená průchozí příčná seřizovači drážka 75 s podélnou osou procházející ve směru kolmém k podélné ose základního dílce 40. Střední část základního dílce 40 zárubňového tělesa je opatřená bočními výztuhami 44. Každý z pomocných dílců 46 zahrnuje střední část 48, která přiléhá ke střední části základního dílce 40 a koncové části 47, které prochází v podstatě kolmo ke střední části 48. V koncových částech 47 pomocných dílců 46 zárubňového tělesa jsou vytvořeny protilehlé, navzájem rovnoběžně procházející první vodicí drážky 41 pro vedení translačního pohybu prvního přesuvného čepu 61 a současně jsou v koncových částech 47 navzájem protilehle uspořádané průchozí otvory pro upevnění druhého kotevního čepu 64.
Poloha pomocných dílců 46 vzhledem k základnímu dílci 40 je dána jednak tím, že jejich střední části k sobě navzájem přiléhají, dále je zajištěna patkami 49, dále každý z pomocných dílců 46 přiléhá jednou svou koncovou částí ke koncové části základního dílu 40 v jeho oblasti procházející kolmo k rovině jeho střední části, a dále je vzájemný rozestup mezi dvojicí pomocných dílců 46 zajištěn přehybem základního dílce 40 tvořícím boční výztuhu 44.
Dveřní úložné těleso 5 je sestavené z dvojice tvarovaných plátů, a to ze základního dílu 50 a pomocného dílu 56, který je upevněn ke střední části základního dílu 50, v tomto příkladném provedení je vzájemné upevnění realizováno pomocí středového úchytu 58 - přesahující část pomocného dílu 56 je nalisována na základní díl 50. Koncové části 55 základního dílu 50 a koncové části 57 pomocného dílu 56 jsou ohnuté všechny na jednu stranu a v podstatě kolmo vzhledem k jejich středním částem. Koncové části 55 základního dílu 50 obsahují průchozí otvory pro upevnění prvních kotevních čepů 63. Koncové části 57 pomocného dílu 56 obsahují jednak navzájem protilehle uspořádané průchozí otvory pro upevnění prvních kotevních čepů 63 a jednak protilehlé, navzájem rovnoběžné druhé vodicí drážky 52 pro vedení translačního pohybu druhého přesuvného čepu 62.
Rovněž by bylo možné vytvořit konstrukčně jednodušší dveřní úložné těleso z jednoho dílu (neznázorněno), tedy základního dílu 50, přičemž by byl použit pouze jeden první kotevní čep 63, připevněný svými konci ke koncovým částem 55, ve kterých by byly rovněž druhé vodicí drážky 52 pro vedení (příslušně prodlouženého) druhého přesuvného čepu 62. Nicméně znázorněné provedení je výhodné, neboť
-8zaručuje výrazně vyšší tvarovou stabilitu dveřní části závěsu, který tak má daleko větší únosnost. Obdobně by bylo možné vytvořit zárubňové těleso z jednoho dílu a s jedním přesuvným čepem o odpovídající délce, ovšem znázorněné provedení je výhodnější z hlediska tvarové stability zárubňové části závěsu.
Jak je zejména zřejmé z obr. 1 a 2 je propojovací čep 60 provléknutý hřbetní dutinou 12 první spojky 1, hřbetní dutinou 22 druhé spojky 2 a hřbetní dutinou 12 druhé z dvojice prvních spojek 1. Tyto tři spojky jsou tak uspořádané s možností vzájemného rotačního pohybu kolem společné osy tvořené propojovacím čepem 60, který může být na svých koncích roznýtovaný do roviny, čímž je vytvořena zarážka proti sejmutí spojek 1, 2 z propojovacího čepu 60.
U každé první spojky 1 je kotevním ramenem 15, resp. dutinou 16, první spojky 1^ provléknutý první kotevní čep 63, který je jedním svým koncem upevněný v průchozím otvoru v koncové části 55 základního dílu 50 a druhým svým koncem v průchozím otvoru v koncové části 57 pomocného dílu 56. Tím je realizováno uchycení prvních spojek 1 k dveřnímu úložnému tělesu 5 s možností otáčení kolem prvních kotevních čepů 63.
Kotevním ramenem 25, resp. dutinou 26, druhé spojky 2 je provléknutý druhý kotevní čep 64, který prochází průchozími otvory v koncových částech 47 pomocných dílců 46 zárubňového úložného tělesa 4 a je na svých koncích roznýtovaný tak, aby byl pevně zajištěn proti jeho vysunutí. Tím je realizováno uchycení druhé spojky 2 k zárubňovému úložnému tělesu 4 s možností otáčení kolem druhého kotevního čepu 64. Pro zvýšení stability závěsu je na druhém kotevním čepu 64 navléknuta dvojice rozpěrných trubiček 65 uspořádaných vždy mezi koncovými částmi 47 každého pomocného dílce 46 zárubňového úložného tělesa 4 a napomáhajících zachovávání polohy druhé spojky 2 tak, aby podélná osa její hřbetní dutiny 22 odpovídala podélné ose propojovacího čepu 60.
Současně je přesuvným ramenem 13 každé z prvních spojek 1 provléknutý první přesuvný čep 61, jehož koncové části jsou suvně uloženy a zajištěny v prvních vodicích drážkách 41 příslušného pomocného dílce 46 pro vedení translačního pohybu prvního přesuvného čepu 61 vzhledem k zárubňovému úložnému tělesu 4. První spojky 1 tak mohou vykonávat pohyb složený z translačního pohybu a rotačního pohybu kolem prvního přesuvného čepu 61.
Přesuvným ramenem 23 druhé spojky 2 je provléknutý druhý přesuvný čep 62, jehož koncové části jsou suvně uloženy a zajištěny v druhých vodicích drážkách 52
-9vytvořených v koncových částech 57 pomocného dílu 56 pro vedení translačního pohybu druhého přesuvného čepu 62 vzhledem k dveřnímu úložnému dílu 5. Druhá spojka 2 vykonává rotační pohyb kolem druhého kotevního čepu 64, ovšem vzhledem ke dveřnímu úložnému tělesu 5 vykonává pohyb složený z výše uvedeného translačního pohybu a z rotačního pohybu kolem druhého přesuvného čepu 62.
Sklon podélných os prvních vodicích drážek 41 vzhledem k rovině, podél které prochází střední část základního nebo pomocného dílce 40, 46 zárubňového úložného tělesa 4, se liší od sklonu podélných os druhých vodicích drážek 52 vzhledem k rovině, podél které prochází střední část 59 pomocného dílu 56, ve znázorněném případě je sklon podélných os prvních vodicích drážek 41 přibližně 78° vzhledem k rovině střední části pomocného dílce 46 zárubňového úložného tělesa 4 a podélné osy druhých vodicích drážek 52 jsou v podstatě kolmé na rovinu střední části 59 pomocného dílu 56. První vodicí drážky 41 mají v tomto příkladném provedení délku 18,4 mm, zatímco druhé vodicí drážky 52 délku 12 mm. Tvarová odlišnost druhých spojek 2 od prvních spojek 1 umožňuje vytvoření krátkých druhých vodicích drážek 52, jejichž podélné osy jsou navíc v podstatě kolmé vzhledem k rovině střední části 59, což zase umožňuje zúžení pomocného dílu 56 a tedy i celého dveřního úložného tělesa 5, a v důsledku toho je šířka příslušné kapsy ve dveřním křídle menší, než tomu bylo u dosavadních skrytých závěsů.
Když je dveřní křídlo zavřené, jsou zárubňové úložné těleso 4 a dveřní úložné těleso 5 navzájem přivrácená svými koncovými částmi 45, 47, resp. 55, 57, hřbetní část 11 prvních spojek 1 leží v podstatě v jedné rovině s tou částí hřbetní části 21 druhé spojky 2, která přiléhá k přesuvnému ramenu 23 druhé spojky 2. První přesuvné čepy 61 jsou posunuté v prvních vodicích drážkách 41 do polohy, v níž jsou nejblíže středním částem pomocných dílců 46 zárubňového úložného tělesa 4. Druhý přesuvný čep 62 je posunutý v druhých vodicích drážkách 52 do polohy, v níž je nejblíže střední části dveřního úložného tělesa 5. Když se dveřní křídlo začne otevírat, začnou se první přesuvné čepy 61 posouvat v prvních vodicích drážkách 41 do polohy, v níž jsou nejdále od středních částí jim příslušejících pomocných dílců 46 zárubňového úložného tělesa 4, druhý přesuvný čep 62 je veden v druhých vodicích drážkách 52 na jejich konec do polohy, v níž je nejvíce vzdálen od střední části dveřního úložného tělesa 5, a současně dochází k vzájemnému natáčení prvních spojek 1 vzhledem ke druhé spojce 2 kolem propojovacího čepu 60, otáčení prvních
- 8 · * ‘ ‘ » » t ; - ”.
U,
- 10spojek 1 kolem prvních kotevních čepů 63 a otáčení druhé spojky 2 kolem druhého kotevního čepu 64. Když je dveřní křídlo zcela otevřené, což odpovídá pozici závěsu znázorněné na obr. 1 až 5, je dveřní úložné těleso 5 uspořádané v podstatě vedle zárubňového tělesa 4 a jejich střední části jsou uspořádané v podstatě v rovnoběžných rovinách, přičemž hřbetní části 11 prvních spojek 1 jsou uspořádané v podstatě v jedné rovině (nebo rovnoběžně) s tou částí hřbetní části 21 druhé spojky 2, která přiléhá ke kotevnímu ramenu 25 druhé spojky 2.
Při otevírání i při zavírání proběhne posuv druhého přesuvného čepu 62 z jednoho konce druhé vodicí drážky 52 na druhý v podstatě v průběhu pohybu dveřního křídla ze zavřené polohy do polohy kolmé k rovině původně zavřeného dveřního křídla, případně v průběhu opačného pohybu, zatímco posuv prvních přesuvných čepů 61 z jednoho konce prvních vodicích drážek 41 na druhý doprovází v podstatě celý pohyb dveřního křídla z jeho zavřené polohy do polohy zcela otevřené (otočení dveřního křídla o 180°), případně pohyb v opačném směru.
Na obr. 7 a následujících je ilustrováno příkladné provedení upevnění a seřízení podsestavy z obr. 1 až 5 ve dveřním upevňovacím tělese 8 a v zárubňovém upevňovacím tělese 7.
Dveřní upevňovací těleso 8 je vytvořené z tvarovaného plechu a ve svých koncových oblastech je opatřené kotevními otvory 82 pro jeho upevnění k dveřnímu křídlu.
Jak je zřejmé z obr. 7, je dveřní úložné těleso 5, resp. jeho základní díl 50 svými bočními úchyty 53 nalisováno při jednom svém konci k tvarovanému dveřnímu seřizovacímu dílci 83 a při druhém svém konci k plochému dveřnímu seřizovacímu dílci 89. Dveřní seřizovači dílce 83, 89 jsou zase rozebíratelně připevněny k dveřnímu upevňovacímu tělesu 8 uzpůsobenému pro přichycení k dveřnímu křídlu.
Tvarovaný dveřní seřizovači dílec 83 (obr. 12a, 12b) zahrnuje jednak plochou část 84 a jednak na ni navazující U ohyb 86. V uvedené ploché části 84 je vytvořená první podélná seřizovači drážka 85, procházející ve směru podélné osy uvedené ploché části 84, resp. ve směru rovnoběžném s podélnou osou dveřního úložného tělesa 5 (když je závěs v sestaveném stavu). Dveřní upevňovací dílec 8 je v přilehlé části opatřený otvorem s vnitřním závitem, do kterého je zašroubatelný první přídržný šroub 101 provléknutý svým dříkem první podélnou seřizovači drážkou 85. U ohyb 86 tvarovaného dveřního seřizovacího dílce 83 má v rameni sousedícím s plochou částí 84 průchod 87 a ve druhém rameni protilehle uspořádaný navlékací výřez 88
- 11 pro navléknutí na dřík prvního seřizovacího šroubu 100 ovladatelného skrz průchod 87. U ohyb 86 svým koncovým, resp. volným ramenem, tedy ramenem, které nenavazuje na plochou část 84, přiléhá (s odstupem nebo bez) k dveřnímu upevňovacímu tělesu 8 v oblasti, ve které dveřní upevňovací těleso 8 prochází kolmo k jeho podélné ose a je opatřené otvorem s vnitřním závitem, do kterého je zašroubavetelný první seřizovači šroub 100. Navlékací výřez 88 je otevřený a spolu s U ohybem 86 jsou dimenzovány tak, že v sestaveném stavu je první seřizovači šroub 100 částečně zašroubovaný do dveřního upevňovacího tělesa 8, jeho hlava je uspořádaná v prostoru U ohybu 86, přesahuje výřez 88 a na tomto přesahu je ustaveno tvarované dveřní seřizovači těleso 83 vzhledem k upevňovacímu dveřnímu tělesu 8.
Plochý dveřní seřizovači dílec 89 je tvořený obdélníkovým plechem, ve kterém je vytvořena druhá podélná seřizovači drážka 90 procházející ve směru jeho podélné osy, resp. ve směru rovnoběžném s podélnou osou dveřního úložného tělesa 5, zejména ve směru rovnoběžném, nejlépe totožném se směrem první podélné seřizovači drážky 85. Dveřní upevňovací dílec 8 je v přilehlé části opatřený otvorem s vnitřním závitem, do kterého je zašroubatelný druhý přídržný šroub 102 provléknutý druhou podélnou seřizovači drážkou 90.
Při sestavování se do dveřního upevňovacího tělesa 8 částečně našroubuje první seřizovači šroub 100. na jeho dřík se výřezem 88 navlékne / zavěsí tvarovaný dveřní seřizovači dílec 83, ke kterému bylo předem připevněno (nalisováno) dveřní úložné těleso 5 (operace nalisovávání dveřního úložného tělesa 5 na tvarovaný dveřní seřizovači dílec 83 a na plochý dveřní seřizovači dílec 89 se s výhodou provádí současně). Skrz průchod 87 se otáčením prvního seřizovacího šroubu 100 posouvá tvarované dveřní seřizovači těleso 83 spolu s dveřním úložným tělesem 5 v podélném směru, resp. ve směru podélné osy dveřního úložného tělesa 5, do požadované polohy. První přídržný šroub 101 se provlékne skrz první podélnou seřizovači drážku 85 a zašroubuje do přilehlého závitového otvoru v dveřním upevňovacím tělese 8 a druhý přídržný šroub 102 se provlékne skrz druhou podélnou seřizovači drážku 90 a zašroubuje do přilehlého závitového otvoru v dveřním upevňovacím tělese 8. Utažením prvního a druhého přídržného šroubu 101, resp. 102, se jednak zafixuje poloha dveřního úložného tělesa 5 vzhledem k upevňovacímu tělesu 8 a jednak se dveřní část závěsu zpevní. Pokud je potřeba opětovné seřízení, uvolní se první a druhý přídržný šroub 101, resp. 102, načež se
- 12otáčením prvního seřizovacího šroubu 100 poloha dveřního úložného tělesa 5 upraví a přídržné šrouby 101, 102 se opět utáhnou. Tímto způsobem lze regulovat výšku dveřního křídla, případně jeho polohu v podélném směru dveřního úložného tělesa 5.
Jak je zřejmé z obr. 8, je mezi zárubňovým úložným tělesem 4, resp. jeho základním dílcem 40, a zárubňovým upevňovacím tělesem 7 vložený zárubňový seřizovači dílec 71. Zárubňové upevňovací těleso 7 je vytvořené z tvarovaného plechu, přičemž má střední rovinnou část a na obou koncích je tvarované stupňovitě. V koncových oblastech zárubňového upevňovacího tělesa 7 jsou vytvořeny kotevní otvory 79 pro průchod šroubů pro upevnění závěsu k zárubni.
Zárubňový seřizovači dílec 71 prochází podél střední části zárubňového upevňovacího tělesa 7 a podél jeho přilehlých přechodových stupňů. V této oblasti, tedy v přechodové oblasti mezi střední a koncovou částí zárubňového upevňovacího tělesa 7, je v zárubňovém upevňovacím tělese 7 vždy vytvořen průchozí otvor s vnitřním závitem a současně je v přilehlé (koncové) části zárubňového seřizovacího dílce 71 vždy vytvořen průchozí otvor 74. Toto opatření umožňuje seřízení vzájemné polohy zárubňového upevňovacího tělesa 7 a zárubňového seřizovacího dílce 71 a tedy i zárubňového úložného tělesa 4 ve směru kolmém k rovině jejich střední části. Uvedená vzájemná poloha je dána mírou zašroubování upevňovacích šroubů 103 provléknutých průchozími seřizovacím otvory 74 do přilehlých závitových otvorů v zárubňovém upevňovacím tělese 7. Tak lze realizovat seřízení dveří v horizontální rovině. Vyrovnávací patky 77 vystupují po obou stranách z koncových částí zárubňového seřizovacího dílce 71 a brání bočnímu posuvu seřizovacího dílce vzhledem k zárubňovému upevňovacímu tělesu 7, tedy brání jeho posuvu v příčném směru.
V koncových částech zárubňového seřizovacího dílce 71 je navíc vždy vytvořen závitový otvor 72 pro připevnění základního dílce 40 zárubňového tělesa 4 pomocí polohovacího šroubu 104. Základní dílec 40 je přitom opatřený ve svých koncových částech jednak manipulační drážkou 73, skrz kterou se ovládá upevňovací šroub 103, a jednak příčnou seřizovači drážkou 75, skrz kterou je provléknutý dřík polohovacího šroubu 104 zašroubovaný do závitového otvoru 72 v zárubňovém seřizovacím dílci 71.
Po uvolnění polohovacího šroubu 104 lze tedy realizovat větší či menší přítlak zavřeného dveřního křídla do zárubni.
- 13 Je zřejmé, že obecně pro správnou funkci zařízení podle vynálezu postačuje, když je počet spojek omezen na jednu první spojku 1 a jednu druhou spojku 2, zejména pokud je zařízení použito u dveřního křídla s relativně nízkou hmotností. Naopak v případě dveřních křídel s vyšší hmotností může být vhodné použít čtyři nebo více spojek, například dvojici prvních spojek 1 a dvojici druhých spojek 2, které jsou uspořádané na propojovacím čepu 60 střídavě, případně tři první spojky 1., mezi nimiž jsou na propojovacím čepu 60 uložené dvě druhé spojky 2. V dalším alternativním provedení závěsu je možné použít dvojici druhých spojek 2, mezi nimiž je uspořádaná jedna první spojka 1. Je zřejmé, že počtu prvních spojek 1 a druhých spojek 2 pak musí být přizpůsobeno zárubňové a dveřní úložné těleso 4, 5, případně počet pomocných dílců 46 zárubňového úložného tělesa 4, počet přesuvných čepů 61, 62, počet rozpěrných trubiček 65 apod.
Obecně se v celé přihlášce podélným směrem, resp. směrem podélné osy rozumí směr rovnoběžný s podélnou osou propojovacího čepu 60, což u běžných dveřních křídel bude v sestaveném stavu směr svislý. U vík a poklopů, případně atypických aplikací se může jednat o vodorovný nebo šikmý směr. U vodicích drážek 41, 52 se ovšem podélným směrem rozumí směr, v němž vodicí drážky 41, 52 vedou příslušné přesuvné čepy 61, 62, což bude u běžných dveřních křídel v sestaveném stavu směr horizontální.
Veškeré výkresy jsou ilustrativní, a tedy schématické, a pro lepší přehlednost neobsahují některé části, jako jsou například distanční kroužky uspořádané mezi některými navzájem pohyblivými částmi.
Ačkoli je závěs uváděn jako dveřní, je zřejmé, že je použitelný i pro okenní či jiná otevíratelná křídla, například poklopy nebo víka ke skládacím půdním nebo sklepním schodkům.
Seznam vztahových značek první spojka druhá spojka zárubňové úložné těleso dveřní úložné těleso zárubňové upevňovací těleso dveřní upevňovací těleso hřbetní část hřbetní dutina přesuvné rameno dutina pro první přesuvný čep kotevní rameno dutina pro první kotevní čep hřbetní část hřbetní dutina přesuvné rameno dutina pro druhý přesuv, čep kotevní rameno dutina pro druhý kotevní čep drážka se zaobleným dnem drážka s lomeným dnem základní dílec první vodicí drážka boční výztuha koncová část pomocný dílec koncová část střední část patka základní díl druhá vodicí drážka boční úchyty koncové části základního dílu pomocný díl koncové části pomocného dílu středový úchyt střední část pomocného dílu propojovací čep první přesuvný čep druhý přesuvný čep první kotevní čep druhý kotevní čep rozpěrná trubička zárubňový seřizovači dílec závitový otvor manipulační drážka průchozí otvor příčná seřizovači drážka vyrovnávací patka kotevní otvor kotevní otvor tvarovaný dveřní seřizovači dílec plochá část první podélná seřizovači drážka
U ohyb průchod navlékací výřez plochý dveřní seřizovači dílec druhá podélná seřizovači drážka
100 první seřizovači šroub
101 první přídržný šroub
102 druhý přídržný šroub
103 upevňovací šroub
104 polohovací šroub

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Skrytý závěs pro dveře nebo okna, který zahrnuje:
    - zárubňové úložné těleso (4) pro uchycení závěsu k zárubni, které zahrnuje dvojici protilehlých, navzájem rovnoběžných prvních vodicích drážek (41),
    - dveřní úložné těleso (5) pro uchycení závěsu k dveřnímu nebo okennímu křídlu, které zahrnuje dvojici protilehlých, navzájem rovnoběžných druhých vodicích drážek (52),
    - první kotevní čep (63) upevněný k dveřnímu úložnému tělesu (5),
    - druhý kotevní čep (64) upevněný k zárubňovému úložnému tělesu (4),
    - první přesuvný čep (61) suvně uchycený ve dvojici prvních vodicích drážek (41),
    - druhý přesuvný čep (62) suvně uchycený ve dvojici druhých vodicích drážek (52),
    - první spojku (1) se hřbetní částí (11), s kotevním ramenem (15) a s přesuvným ramenem (13), která jsou k sobě navzájem přivrácená, přičemž první spojka (1) je uchycená svým kotevním ramenem (15) otočně kolem prvního kotevního čepu (63) k dveřnímu úložnému tělesu (5) a svým přesuvným ramenem (13) otočně kolem prvního přesuvného čepu (61) k zárubňovému úložnému tělesu (4),
    - druhou spojku (2) se hřbetní částí (21), s kotevním ramenem (25) a s přesuvným ramenem (23), která jsou k sobě navzájem přivrácená, přičemž druhá spojka (2) je uchycená svým kotevním ramenem (25) otočně kolem druhého kotevního čepu (64) k zárubňovému úložnému tělesu (4) a svým přesuvným ramenem (23) otočně kolem druhého přesuvného čepu (62) k dveřnímu úložnému tělesu (5), a
    - propojovací čep (60), který je uspořádaný rovnoběžně s prvním kotevním čepem (63) a druhým kotevním čepem (64) a který je provlečený hřbetní dutinou (12) ve hřbetní části (11) první spojky (1) a hřbetní dutinou (22) ve hřbetní části (21) druhé spojky (2), přičemž první spojka (1) a druhá spojka (2) jsou otočné kolem osy propojovacího čepu (60), přičemž v řezu kolmém na podélnou osu propojovacího čepu (60) je první spojka (1) tvarově odlišná od druhé spojky (2) a vzdálenost podélné osy hřbetní dutiny (12) od podélné osy dutiny (14) pro první přesuvný čep (61) v první spojce (1) je
    - 16kratší než vzdálenost podélné osy hřbetní dutiny (22) od podélné osy dutiny (24) pro druhý přesuvný čep (62) ve druhé spojce (2), vyznačující se tím, že první vodicí drážky (41) v zárubňovém úložném tělese (4) mají délku odpovídající alespoň 1,3 násobku, lépe alespoň 1,5 násobku délky druhých vodicích drážek (52) ve dveřním úložném tělese (5) a současně podélné osy druhých vodicích drážek (52) jsou v podstatě kolmé na rovinu střední části dveřního úložného tělesa (5).
  2. 2. Skrytý závěs podle nároku 1, vyznačující se tím, že hřbetní část (11) první spojky (1) je na své straně přivrácené ramenům (13, 15) rovinná, zatímco hřbetní část (21) druhé spojky (2) je na své straně přivrácené ramenům (23, 25) lomená a nebo konkávní, přičemž lom nebo osa výdutě prochází rovnoběžně s osou hřbetní dutiny (22) druhé spojky (2).
  3. 3. Skrytý závěs podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že hřbetní část (21) druhé spojky (2) je na své straně, k níž jsou přivrácená ramena (23, 25), opatřená podélnou drážkou (28) s lomeným dnem, která prochází rovnoběžně s podélnou osou hřbetní dutiny (22) druhé spojky (2), a to v té oblasti hřbetní části (21), která přiléhá k přesuvnému ramenu (23) druhé spojky (2).
  4. 4. Skrytý závěs podle kteréhokoli z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že sklon podélných os prvních vodicích drážek (41) vzhledem k rovině centrální části zárubňového úložného tělesa (4) se liší od sklonu podélných os druhých vodicích drážek (52) vzhledem k rovině centrální části dveřního úložného tělesa (5).
  5. 5. Skrytý závěs podle kteréhokoli z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že - zahrnuje další první spojku (1), přičemž druhá spojka (2) je na propojovacím čepu (60) uložená mezi uvedenými prvními spojkami (1), nebo
    - zahrnuje další první spojku (1) a další druhou spojku (2), přičemž první spojky (1) a druhé spojky (2) jsou uložené na propojovacím čepu (60) navzájem střídavě, nebo
    - zahrnuje další dvě první spojky (1) a jednu další druhou spojku (2), přičemž první spojky (1) a druhé spojky (2) jsou uložené na propojovacím čepu (60) navzájem střídavě.
  6. 6. Skrytý závěs podle kteréhokoli z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že zahrnuje tvarovaný dveřní seřizovači dílec (83), který je upevněný k dveřnímu úložnému tělesu (5) a který má plochou část (84) s první podélnou seřizovači drážkou (85) procházející ve směru rovnoběžném s podélnou osou dveřního úložného tělesa (5) a U ohyb (86), který navazuje na plochou část (84), přičemž rameno U ohybu (86) přilehlé k ploché části (84) zahrnuje průchod (87) pro ovládání prvního seřizovacího šroubu (100), zatímco druhé rameno zahrnuje protilehle k průchodu (87) uspořádaný výřez (88) pro navléknutí za hlavu prvního seřizovacího šroubu (100).
  7. 7. Skrytý závěs podle nároku 6, vyznačující se tím, že dále zahrnuje plochý dveřní seřizovači dílec (89), který je upevněný k dveřnímu úložnému tělesu (5) a který zahrnuje druhou podélnou seřizovači drážku (90) procházející ve směru rovnoběžném, nejlépe totožném se směrem první podélné seřizovači drážky (85).
  8. 8. Skrytý závěs podle kteréhokoli z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že zahrnuje zárubňový seřizovači dílec (71) ve formě tvarovaného plechu, ke kterému je zárubňové úložné těleso (4) upevněno pomocí polohovacích šroubů (104) a jehož koncové části jsou opatřené průchozími otvory (72) s vnitřním závitem pro polohovací šrouby (104).
  9. 9. Skrytý závěs podle nároku 8^/yznačující se tím, že koncové části zárubňového seřizovacího dílce (71) jsou dále opatřené jednak průchozími otvory (74) pro upevňovací šrouby (103) pro upevnění zárubňového seřizovacího dílce (71) k zárubňovému upevňovacímu tělesu (7) a jednak bočními vyrovnávacími patkami (77) pro vyrovnávání polohy seřizovacího dílce (71) vzhledem k zárubňovému upevňovacímu tělesu (7) ve směru příčném vzhledem k podélné ose seřizovacího dílce (71).
CZ2013-969A 2013-12-05 2013-12-05 Skrytý závěs CZ305075B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2013-969A CZ305075B6 (cs) 2013-12-05 2013-12-05 Skrytý závěs

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2013-969A CZ305075B6 (cs) 2013-12-05 2013-12-05 Skrytý závěs

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2013969A3 true CZ2013969A3 (cs) 2015-04-22
CZ305075B6 CZ305075B6 (cs) 2015-04-22

Family

ID=52963638

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2013-969A CZ305075B6 (cs) 2013-12-05 2013-12-05 Skrytý závěs

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ305075B6 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT201700090353A1 (it) * 2017-08-04 2019-02-04 Krona Koblenz Spa Cerniera a scomparsa invisibile per porte e/o per ante di mobili con corpo di connessione a struttura modulare

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT248724Y1 (it) * 1999-06-25 2003-02-12 Koblenz Spa Cerniera a scomparsa, in particolare per porte e/o per ante di mobili.
DE202004004341U1 (de) * 2004-03-19 2005-07-21 Dr. Hahn Gmbh & Co. Kg Band für eine verdeckte Anordnung zwischen Zarge und Flügel
DE102004054708C5 (de) * 2004-11-12 2009-10-15 Simonswerk, Gesellschaft mit beschränkter Haftung Türband
DE102005039509B3 (de) * 2005-08-20 2006-06-22 Simonswerk, Gmbh Türband für eine verdeckte Anordnung zwischen Türzarge und Türflügel
DE102008027209B3 (de) * 2008-06-06 2009-07-16 Simonswerk, Gesellschaft mit beschränkter Haftung Türband
EP2476837A1 (de) * 2011-01-12 2012-07-18 Bartels Systembeschläge GmbH Türband
DE102011000150B3 (de) * 2011-01-14 2011-10-06 Simonswerk, Gesellschaft mit beschränkter Haftung Türband für eine verdeckte Anordnung zwischen Türrahmen und Türflügel

Also Published As

Publication number Publication date
CZ305075B6 (cs) 2015-04-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2021201278A1 (en) Hinge
US20100115729A1 (en) Concealed door hinge
US20130014345A1 (en) Hidden door hinge
EP2912248B1 (en) Concealed hinge for furniture doors and doors
BRPI0804631B1 (pt) porta de correr com mecanismo de regulação para portas de correr embutidas
AU2006224541A1 (en) Frameless glass door
US20130333160A1 (en) Adjustable hinge
EA025755B1 (ru) Мансардное окно с устройством крепления к накладкам
CZ2013969A3 (cs) Skrytý závěs
PL219926B1 (pl) Zawias obrotowego okna dachowego oraz zespół mocowania zawiasu do ramy, zwłaszcza skrzydła, obrotowego okna dachowego
CA3020835C (en) End load arm
US11988028B2 (en) Door hinge
RU2519982C2 (ru) Петля для поворотного соединения створки с рамой
EP3580419A1 (en) Door closers
JP5358042B2 (ja) 隠し丁番
KR101392231B1 (ko) 힌지조립체와 이를 포함하는 도어조립체의 설치방법
NL2005595C2 (en) Hinge with adjustment means.
JPS5854534Y2 (ja) 門扉等の蝶番
GB2523171A (en) Anti-Tamper device
PL215456B1 (pl) Czesc zawiasu do drzwi, okien i temu podobnych
KR102664810B1 (ko) 스윙도어용 피봇힌지 고정장치
GB2514559A (en) Improvements in or relating to hinge assemblies
EP1576247B1 (en) Door or window fitted with a support device
EP4310284A1 (en) A hinge, preferably for a shower cubicle
US11891851B2 (en) Door-ready molding

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20181205