CZ2012251A3 - Kompresivní kotníkový návlek a zpusob jeho pouzití - Google Patents

Kompresivní kotníkový návlek a zpusob jeho pouzití Download PDF

Info

Publication number
CZ2012251A3
CZ2012251A3 CZ20120251A CZ2012251A CZ2012251A3 CZ 2012251 A3 CZ2012251 A3 CZ 2012251A3 CZ 20120251 A CZ20120251 A CZ 20120251A CZ 2012251 A CZ2012251 A CZ 2012251A CZ 2012251 A3 CZ2012251 A3 CZ 2012251A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
compression
ankle
sleeve
compressed air
therapy
Prior art date
Application number
CZ20120251A
Other languages
English (en)
Inventor
Hanuliak@Alojz
Original Assignee
Radali S.R.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Radali S.R.O. filed Critical Radali S.R.O.
Priority to CZ20120251A priority Critical patent/CZ2012251A3/cs
Publication of CZ2012251A3 publication Critical patent/CZ2012251A3/cs

Links

Landscapes

  • Massaging Devices (AREA)

Abstract

Kompresivní kotníkový návlek (1) je tvorený vícevrstvým textilním elastickým návlekem, prvky pro kompresní terapii kotníku, prvky pro chlazení nebo zahrívání kotníku, uzavíracím prvkem (2) a elektronickým zarízením (3) pro nastavení a ovládání komprese. Vícevrstvý textilní elastický návlek (1) je opatren alespon jednou nafukovací komorou a/nebo nafukovacím tvarovaným telesem, uzavrenými alespon mezi dvema vzduchotesnými vrstvami (11, 12) návleku (1) a pripojenými ke zdroji tlakového vzduchu pro jejich cyklické plnení a vypoustení. Zdrojem tlakového vzduchu je pritom elektronické zarízení (3) pro nastavení a ovládání komprese spojené s kompresorem a opatrené dále prijímacem signálu mobilního dálkového ovladace schopného vyvolat príslusný signál. Pro chlazení nebo vyhrívání kotníku je vnitrní strana vícevrstvého textilního elastického návleku (1) opatrena pouzdry ci kapsami pro vlození chladicího nebo vyhrívacího prvku. Zpusob pouzití kompresního kotníkového návleku (1) pro kompresní terapii ci autoterapii kotníku spocívá v tom, ze se kompresní kotníkový návlek (1) nasune ci oblece na koncetinu, upraví se jeho poloha vuci kotníku, pomocí ovládací jednotky se nastaví parametry kompresivní terapie a mobilním dálkovým ovládacím zarízením se spustí zdroj tlakového vzduchu. Pomocí ovládací jednotky je mozno kompresivní kotníkový návlek (1) provozovat ve statickém nebo cyklickém modu. Strídavým napoustením a vypoustením do a z nafukovací komory dochází rovnez k natahování a stahování vláken textilního elastického materiálu a tím k intenzivnejsí kompresní terapii kotníku. Pri jednoduchém napustení tlakového vzduchu do nafukovací komory samotného k

Description

Oblast techniky
Vynález se týká kompresivního kotníkového návleku pro kompresivní terapii nebo autoterapii, tejpování nebo chlazení či zahřívání kotníku zejména při namáhání kotníků při provozování různých sportů nebo při prevencí a léčbě některých onemocnění a poranění kotníků, například edému kotníků.
Dosavadní stav techniky
Doposud se pro jednoduchou kompresní terapii kotníků, jejímž principem je zúžení cév tlakem zvenčí, používají textilní kompresní kotníkové návleky, rukávy, vyráběné plochou pletací technologií, které mají vysokou hustotu a pevnost, a u kterých nelze při jejich použití měnit třídu komprese, nebo kompresní obvazy pracující na témže principu. Tyto kompresní kotníkové návleky nebo kompresní obvazy zrychlují proud krve směrem k srdci, čímž brání městnání krve, a jsou využívány zejména při léčbě stavů po operacích, po zranění, léčbě těžkých otoků, apod. Tyto textilní kompresní kotníkové návleky nebo kompresní obvazy jsou pak vyráběny v různých provedeních podle požadovaného stupně komprese. Tlak návleku nebo obvazu přitom musí být dostatečně velký, aby přiměřeně stlačil žíly a současně nesmí být natolik vysoký, aby tepny nepřiměřeně zužoval, což by mohlo vést k bolestivosti a nepříjemným pocitům v noze, nebo v krajním případě až k zastavení přítoku krve do končetiny. Trvale konstantní nastavení tlaku těchto typů kompresních kotníkových návleků nebo kompresních obvazů je také jedním z nedostatků těchto řešení. Z kompresivních obvazů se nejčastěji používají elastická obinadla.
V současnosti se hojně používají nové typy kompresivních kotníkových návleků, vyráběné z vysoce kvalitních elastických materiálů s podílem mikrovlákna. Vysoká elastičnost těchto nových materiálů zaručuje takzvaný komfort efekt, díky kterému se kotníkové návleky lépe oblékají, lépe na kotníku drží a jejich nošení je mnohem pohodlnější. I u těchto nových typů kompresivních kotníkových návleků však platí, že trvale nastavený tlak je jejich částečnou nevýhodou.
V oblasti kompresivní terapie jsou také známa řešení, např. podle CZ užitného vzoru č. 18553, kde je řešen kompresivní návlek ve tvaru lýtkového návleku nebo lýtkové punčochy, vyrobený z elastických materiálů, určený zejména pro kompresivní terapii či autoterapii při venózní insuficienci žil dolních končetin a způsob použití tohoto kompresivního návleku v praxi, jehož podstata spočívá v tom, že lýtkový návlek nebo lýtková punčocha je ve své holenní a/nebo lýtkové části opatřena alespoň jedním vertikálně umístěným dutým prostorem pro zasunutí nafukovacího tubusu, vybaveného vnitřními přepážkami pro zpomalení vypouštění vzduchu, opatřeného vstupem pro postupné plnění a vypouštění tohoto nafukovacího tubusu tzv. graduovaným tlakem, výhodně kombinovaným s uzávěrem nafukovacího tubusu, když zdrojem graduovaného tlaku je externí nebo interní elektronický kompresor, nebo mechanické nafukovací zařízení, připojené ke vstupu přímo, nebo prostřednictvím plnicí hadičky, přičemž k napínání kompresivního návleku ve tvaru lýtkového návleku nebo lýtkové punčochy dochází tažením vláken elastického materiálu kompresivního návleku proti nafukovacímu tubusu při zvětšení objemu tohoto nafukovacího tubusu při jeho cyklickém plnění graduovaným tlakem. Toto řešení umožňuje využít kompresivní terapii na lýtkovou část dolní končetiny, ale nezahrnuje oblast kotníků a neumožňuje použití chladicích nebo zahřívacích prvků spolu s kompresivní terapií. Tak jak je řešení definováno, není také možné použít dálkové ovládací zařízení pro nastavení a ovládání komprese.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky doposud používaných řešení do značné míry odstraňuje kompresivní kotníkový návlek, tvořený textilním elastickým návlekem opatřeným prvky pro kompresní terapii kotníku, prvky pro chlazení nebo zahřívání kotníku, uzavíracím prvkem a elektronickým zařízením pro nastavení a ovládání komprese, určený zejména pro kompresivní terapii či autoterapii, tejpování nebo chlazení či zahřívání kotníku podle tohoto vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že textilní elastický návlek pro kompresní terapii je vícevrstvý a je opatřen alespoň jednou nafukovací komorou a/nebo nafukovacím tvarovaným tělesem, uzavřenými alespoň mezi dvěma vzduchotěsnými vrstvami návleku a připojenými ke zdroji tlakového vzduchu pro jejich cyklické plnění a vypouštění a/nebo pro jednoduché napuštění a vypuštění, přičemž zdrojem tlakového vzduchu je elektronické zařízení pro nastavení a ovládání komprese spojené s kompresorem, výhodně elektronickým, opatřené dále přijímačem signálu mobilního dálkového ovladače, výhodně signálu z mobilního telefonu, dálkového ovladače či jiného mobilního elektronického zařízení schopného vyvolat příslušný signál, připojené ke vstupu do nafukovací komory a/nebo nafukovacího tvarovaného tělesa, když pro chlazení nebo zahřívání kotníku je vnitřní strana vícevrstvého textilního elastického návleku opatřena pouzdry či kapsami pro vložení chladicího nebo zahřívacího prvku, výhodně tvořeného alespoň jedním gelovým polštářkem pro chlazení nebo zahřívání, a/nebo alespoň jedním rašelinovým polštářkem pro zahřívání, když uzavírací prvek, udržující kompresivní kotníkový návlek v provozním stavu na kotníku je výhodně tvořen sestavou suchých zipů, připojených k vnitřní a vnější vrstvě vícevrstvého textilního elastického návleku v jeho bočních krajních částech.
Způsob použití kompresivního kotníkového návleku, jehož podstata spočívá v tom, že se kompresní kotníkový návlek vyrobený z textilního elastického materiálu a opatřeného alespoň jednou nafukovací komorou a/nebo alespoň jedním tvarovaným nafukovacím tělesem podle tohoto vynálezu se běžným způsobem nasune či obleče na končetinu, upraví se jeho poloha vůči kotníkům, pomocí ovládací jednotky se nastaví parametry kompresivní terapie a spustí se zdroj tlakového vzduchu, z něhož se odebírá tlakový vzduch pro cyklické napouštění a vypouštění tohoto kompresního kotníkového návleku a/nebo pro jednoduché napuštění. Střídavým napouštěním a vypouštěním tlakového vzduchu do a z nafukovací komory a/nebo jednoduchým napuštěním dochází rovněž k natahování a stahování vláken textilního elastického materiálu samotného kompresního kotníkového návleku a tak k intenzivnější kompresní terapii kotníku.
Kompresní kotníkový návlek podle tohoto vynálezu umožňuje aplikaci bez přerušení vykonávané práce, přičemž jeho další velkou výhodou je vysoká mobilita celého zařízení. Cyklické napouštění a vypouštění a/nebo jednoduché napuštění a vypuštění tohoto kompresního kotníkového návleku je možné ovládat samotným pacientem, nebo ponechat v automatickém modu.
Kompresivní kotníkový návlek podle tohoto vynálezu je použitelný jednak pro kompresivní terapii nebo autoterapii jako takovou, dále pro tzv. tejpování končetiny jako prevence při provozování různých sportů, a v ne poslední řadě pro tejpování, chlazení či zahřívání kotníků, jako léčebné metody při prevencí a léčbě některých onemocnění a poranění kotníků, například edému kotníků.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže představen na výkresech, kde OBR. 1 znázorňuje celkový půdorysný pohled na rozvinutý tvar kompresního kotníkového návleku s elektronickým kompresorem a uzavíracím prvkem umístěným na obou bočních stranách těla návleku, OBR. 2 znázorňuje zadní pohled na kompresní kotníkový návlek v pracovním sestaveném stavu, OBR. 3 pak znázorňuje celkový půdorysný pohled na rozvinutý tvar kompresního kotníkového návleku s elektronickým kompresorem spolu s upínacím páskem návleku na plosku nohy a jednou částí uzavíracího prvku připojenou k boční části tak, že není celá umístěna na jeho těle, a OBR. 4 znázorňuje zadní pohled na kompresní kotníkový návlek uložený na kotníku uživatele včetně elektronického zařízení pro nastavení a ovládání komprese a k vyvinutí tlakového vzduchu.
Příklady provedení
Př 1. Kompresní kotníkový návlek 1 pro kompresní terapii či autoterapii kotníků, jehož roz vinutý tvar připomíná siluetu motýla, podle OBR. 1 až OBR. 4 je vyroben z textilního elastického materiálu s podílem mikrovlákna. Kompresní kotníkový návlek 1 je tvořen vnitřní vrstvou 11a vnější vrstvou 12, které jsou na svých vnitřních, k sobě obrácených sousedících stranách, opatřeny vzduchonepropustnou úpravou. Tyto vrstvy 11 a 12 mezi sebou uzavírají tvarovanou nafukovací komoru a vytváří tak nafukovací tvarované těleso. Toto nafukovací tvarované těleso je opatřeno vstupem tlakového vzduchu, jehož zdrojem je elektronické zařízení 3 pro nastavení a ovládání komprese, jehož nedílnou součástí je zabudovaný elektronický kompresor spolu s programovací jednotkou pro volbu parametrů komprese či masáže a přijímačem signálů z mobilního dálkového ovládacího zařízení. K napínání kompresního kotníkového návleku 1 dochází napouštěním a vypouštěním tlakového vzduchu do a z nafukovací komory, přičemž toto napouštění a vypouštění současně způsobuje tažení vláken textilního elastického materiálu kompresního kotníkového návleku 1, a tím působí dalším kompresním tlakem na kotník, který je podle nastavení parametrů komprese buď stacionární nebo cyklický.
Př. 2 Kompresní kotníkový návlek 1 pro kompresní terapii či autoterapii kotníků, jehož rozvinutý tvar připomíná siluetu motýla, podle OBR. 1 až OBR. 4 je vyroben z textilního elastického materiálu s podílem mikrovlákna. Kompresní kotníkový návlek 1 je tvořen vnitřní vrstvou 11a vnější vrstvou 12, které jsou na svých vnitřních, k sobě obrácených sousedících stranách, opatřeny vzduchonepropustnou úpravou. Tyto vrstvy 11 a 12 mezi sebou uzavírají dvě nafukovací komory a vytváří tak dělené nafukovací tvarované těleso. Toto dělené nafukovací tvarované těleso je opatřeno vstupem tlakového vzduchu, jehož zdrojem je elektronické zařízení 3 pro nastavení a ovládání komprese, jehož nedílnou součástí je zabudovaný elektronický kompresor spolu s programovací jednotkou pro volbu parametrů komprese či masáže a přijímačem signálů z mobilního dálkového ovládacího zařízení. K napínání kompresního kotníkového návleku 1 dochází napouštěním a vypouštěním tlakového vzduchu do a z nafukovacích komor 2, přičemž toto napouštění a vypouštění současně způsobuje tažení vláken textilního elastického materiálu kompresního kotníkového návleku 1, a tím působí dalším kompresním tlakem na kotník, který je podle nastavení parametrů komprese buď stacionární nebo cyklický. Pro správné umístění na kotníku je kompresivní kotníkový návlek opatřen páskem 4 přidržujícím tento návlek na plosce nohy.
Př. 3 Kompresní kotníkový návlek 1 pro kompresní terapii či autoterapii kotníků, jehož rozvinutý tvar připomíná siluetu motýla, podle OBR. 1 až OBR. 4 je vyroben z textilního elastického materiálu s podílem mikrovlákna. Kompresní kotníkový návlek f je tvořen vnitřní vrstvou
11a vnější vrstvou 12, které jsou na svých vnitřních, k sobě obrácených sousedících stranách, opatřeny vzduchonepropustnou úpravou. Tyto vrstvy 11 a 12 mezi sebou uzavírají tvarovanou nafukovací komoru a vytváří tak nafukovací tvarované těleso. Toto nafukovací tvarované těleso je opatřeno vstupem tlakového vzduchu, jehož zdrojem je elektronické zařízení 3_pro nastavení a ovládání komprese, jehož nedílnou součástí je zabudovaný elektronický kompresor spolu s programovací jednotkou pro volbu parametrů komprese či masáže a přijímačem signálů z mobilního dálkového ovládacího zařízení. K napínání kompresního kotníkového návleku 1 dochází napuštěním tlakového vzduchu do nafukovací komory, přičemž toto napuštění současně způsobuje tažení vláken textilního elastického materiálu kompresního kotníkového návleku 1, a tím působí dalším kompresním tlakem na kotník, který je v tomto případě stacionární. Na vnitřní straně vnitřní vrstvy 11 v místech přiléhajících k vnějšímu a vnitřnímu kotníku jsou dále vytvořeny kapsy pro vložení chladících a/nebo zahřívacích gelových polštářků.
Př. 4 Kompresní kotníkový návlek 1 pro kompresní terapii či autoterapii kotníků, jehož rozvinutý tvar připomíná siluetu motýla, podle OBR. 1 až OBR. 4 je vyroben z textilního elastického materiálu s podílem mikrovlákna. Kompresní kotníkový návlek lje tvořen vnitřní vrstvou 11 a vnější vrstvou 12, které jsou na svých vnitřních, k sobě obrácených sousedících stranách, opatřeny vzduchonepropustnou úpravou. Tyto vrstvy H a 12 mezi sebou uzavírají tvarovanou nafukovací komoru a vytváří tak nafukovací tvarované těleso. Toto nafukovací tvarované těleso je opatřeno vstupem tlakového vzduchu, jehož zdrojem je elektronické zařízení 3_pro nastavení a ovládání komprese, jehož nedílnou součástí je zabudovaný elektronický kompresor spolu s programovací jednotkou pro volbu parametrů komprese či masáže a přijímačem signálů z mobilního dálkového ovládacího zařízení. K napínání kompresního kotníkového návleku 1 dochází napuštěním tlakového vzduchu do nafukovací komory, přičemž toto napuštění současně způsobuje tažení vláken textilního elastického materiálu kompresního kotníkového návleku 1, a tím působí dalším kompresním tlakem na kotník, který je v tomto případě stacionární. Na vnitřní straně vnitřní vrstvy 11 v místech přiléhajících k vnějšímu a vnitřnímu kotníku jsou dále vytvořeny kapsy pro vložení chladících a/nebo zahřívacích gelových polštářků a v místě přiléhajícím k oblasti achillovy šlachy jsou dále vytvořeny kapsy pro vložení zahřívacích rašelinových polštářků. Pro správné umístění na kotníku je kompresivní kotníkový návlek opatřen páskem 4 přidržujícím tento návlek na plosce nohy.
Př. 5 Způsob použití kompresního kotníkového návleku 1 pro kompresní terapii či autoterapii kotníků podle Př. 1 nebo Př. 2 spočívá v tom, že se kompresní kotníkový návlek 1 vyrobený z textilního elastického materiálu a opatřeného alespoň jednou nafukovací komorou 2 a/nebo alespoň jedním tvarovaným nafukovacím tělesem se běžným způsobem nasune či obleče na kotník, upraví se jeho poloha vůči kotníku, pomocí ovládací jednotky se nastaví parametry kompresivní terapie a mobilním dálkovým ovládacím zařízením se spustí zdroj tlakového vzduchu, z něhož se odebírá tlakový vzduch pro cyklické napouštění a vypouštění tohoto kompresního kotníkového návleku. Střídavým napouštěním a vypouštěním tlakového vzduchu do a z nafukovací komory dochází rovněž k natahování a stahování vláken textilního elastického materiálu samotného kompresního kotníkového návleku a tak k intenzivnější kompresní terapii kotníku. Kompresní kotníkový návlek podle tohoto vynálezu umožňuje aplikaci bez přerušení vykonávané práce, přičemž jeho další velkou výhodou je vysoká mobilita celého zařízení. Cyklické napouštění a vypouštění tohoto kompresního kotníkového návleku je možné ovládat samotným pacientem, nebo ponechat v automatickém modu.
Př. 6 Způsob použití kompresního kotníkového návleku 1 pro kompresní terapii či autoterapii kotníků podle Př. 1 nebo Př. 2 spočívá v tom, že se kompresní kotníkový návlek vyrobený z textilního elastického materiálu a opatřený alespoň jednou nafukovací komorou a/nebo alespoň jedním tvarovaným nafukovacím tělesem se běžným způsobem nasune či obleče na kotník, upraví se jeho poloha vůči kotníku, pomocí ovládací jednotky se nastaví parametry kompresivní terapie a mobilním dálkovým ovládacím zařízením se spustí zdroj tlakového vzduchu, z něhož se odebírá tlakový vzduch pro napouštění tohoto kompresního kotníkového návleku. Napuštěním tlakového vzduchu do a z nafukovací komory dochází rovněž k natahování vláken textilního elastického materiálu samotného kompresního kotníkového návleku a tak k intenzivnější kompresní terapii kotníku. Kompresní kotníkový návlek podle tohoto vynálezu umožňuje aplikaci bez přerušení vykonávané práce, přičemž jeho další velkou výhodou je vysoká mobilita celého zařízení. Napuštění a následné vypuštění tohoto kompresního kotníkového návleku je možné ovládat samotným pacientem, nebo ponechat v automatickém modu.
Př. 7 Způsob použití kompresního kotníkového návleku 1 pro kompresní terapii či autoterapii kotníků podle Př. 1 nebo Př. 2 spočívá v tom, že se kompresní kotníkový návlek vyrobený z textilního elastického materiálu a opatřený alespoň jednou nafukovací komorou a/nebo alespoň jedním tvarovaným nafukovacím tělesem a vnitřními kapsami pro vložení chladících nebo zahřívacích gelových či rašelinových polštářků se běžným způsobem nasune či obleče na kotník, upraví se jeho poloha vůči kotníku, pomocí ovládací jednotky se nastaví parametry kompresivní terapie a mobilním dálkovým ovládacím zařízením se spustí zdroj tlakového vzduchu, z něhož se odebírá tlakový vzduch pro napouštění tohoto kompresního kotníkového návleku. Napuštěním tlakového vzduchu do a z nafukovací komory dochází rovněž k natahování vláken textilního elastického materiálu samotného kompresního kotníkového návleku a tak k intenzi vnější kompresní terapii a lepšímu kontaktu chladícího gelového nebo zahřívacího polštářku s kotníkem. Kompresní kotníkový návlek podle tohoto vynálezu umožňuje aplikaci bez přerušení vykonávané práce, přičemž jeho další velkou výhodou je vysoká mobilita celého zařízení. Napuštění a následné vypuštění tohoto kompresního kotníkového návleku je možné ovládat samotným pacientem, nebo ponechat v automatickém modu.
Počet nafukovacích komor kompresivního kotníkového návleku je pochopitelně stejně jako počet vnitřních kapes či pouzder pro vložení chladících nebo zahřívacích gelových či rašelinových polštářků volitelný podle potřeby. Příklady provedení a použití přitom nejsou omezující.

Claims (4)

  1. Patentové nároky
    1. Kompresivní kotníkový návlek (1), tvořený textilním elastickým návlekem opatřeným prvky pro kompresní terapii kotníku, prvky pro chlazení nebo zahřívání kotníku, uzavíracím prvkem (2) a elektronickým zařízením (3) pro nastavení a ovládání komprese vyznačující se t í m , ž e textilní elastický návlek je vícevrstvý, opatřený alespoň jednou nafukovací komorou a/nebo nafukovacím tvarovaným tělesem, uzavřenými alespoň mezi dvěma vzduchotěsnými vrstvami návleku a připojenými ke zdroji tlakového vzduchu pro jejich cyklické plnění a vypouštění a/nebo pro jednoduché napuštění a vypuštění, je na své vnitřní straně vybaven kapsami nebo pouzdry pro vložení alespoň jednoho chladicího a/nebo zahřívacího gelového a/nebo rašelinového polštářku, když zdrojem tlakového vzduchu pro kompresní terapii je elektronické zařízení (3) pro nastavení a ovládání komprese spojené s elektronickým kompresorem a přijímačem ovládacího signálu mobilního dálkového ovladače, když uzavírací prvek (2), udržující kompresivní kotníkový návlek (1) v provozním stavu na kotníku je tvořen sestavou suchých zipů, připojených k vnitřní (11) vrstvě a vnější (12) vrstvě vícevrstvého textilního elastického návleku v jeho bočních krajních částech.
  2. 2. Kompresivní kotníkový návlek (1) podle nároku 1,vyznačující se tím,že zdrojem ovládacího signálu je mobilní telefon, dálkový ovladač či jiné mobilní elektronické zařízení schopné vyvolat příslušný ovládací signál.
  3. 3. Způsob použití zařízení podle nároků 1 a 2, vyznačující se tím,že se kompresní kotníkový návlek (1), vyrobený z textilního elastického materiálu a opatřený alespoň jednou nafukovací komorou a/nebo alespoň jedním tvarovaným nafukovacím tělesem, běžným způsobem nasune či obleče na končetinu, upraví se jeho poloha vůči kotníkům, pomocí ovládací jednotky se nastaví parametry kompresivní terapie a spustí se zdroj tlakového vzduchu, z něhož se odebírá tlakový vzduch pro cyklické napouštění a vypouštění tohoto kompresního kotníkového návleku. Nafukovací komory kompresního kotníkového návleku (1) se pak střídavě napouští a vypouští tlakovým vzduchem a dochází rovněž k natahování a stahování vláken textilního elastického materiálu samotného kompresního kotníkového návleku (1) a tím se zvýší intenzita kompresní terapie kotníku. Cyklické napouštění a vypouštění tohoto kompresního kotníkového návleku ovládá samotný pacient pomocí elektronického zařízení (3) pro nastavení a ovládání komprese pomocí mobilního telefonu, dálkového ovladače či jiného mobilního elektronického zařízení schopného vyvolat příslušný ovládací signál, nebo ho lze ponechat v automatickém modu.
  4. 4. Způsob použití zařízení podle nároků la 2, vyznačující se tím,že se kompresní kotníkový návlek, vyrobený z textilního elastického materiálu a opatřeného alespoň jednou nafukovací komorou a/nebo alespoň jedním tvarovaným nafukovacím tělesem, běžným způsobem nasune či obleče na končetinu, upraví se jeho poloha a poloha vložených chladicích nebo zahřívacích gelových nebo rašelinových polštářků vůči kotníkům, a pomocí ovládací jednotky se nastaví parametry kompresivní terapie načež se spustí se zdroj tlakového vzduchu, z něhož se odebírá tlakový vzduch pro cyklické napouštění a vypouštění tohoto kompresního kotníkového návleku. Nafukovací komory kompresního kotníkového návleku se pak střídavě napouští a vypouští tlakovým vzduchem a dochází rovněž k natahování a stahování vláken textilního elastického materiálu samotného kompresního kotníkového návleku a tím se zvýší intenzita kompresní terapie kotníku. Cyklické napouštění a vypouštění tohoto kompresního kotníkového návleku ovládá samotný pacient pomocí elektronického zařízení pro nastavení a ovládání komprese pomocí mobilního telefonu, dálkového ovladače ěi jiného mobilního elektronického zařízení schopného vyvolat příslušný ovládací signál, nebo ho lze ponechat v automatickém modu.
CZ20120251A 2012-04-12 2012-04-12 Kompresivní kotníkový návlek a zpusob jeho pouzití CZ2012251A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20120251A CZ2012251A3 (cs) 2012-04-12 2012-04-12 Kompresivní kotníkový návlek a zpusob jeho pouzití

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20120251A CZ2012251A3 (cs) 2012-04-12 2012-04-12 Kompresivní kotníkový návlek a zpusob jeho pouzití

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2012251A3 true CZ2012251A3 (cs) 2013-10-23

Family

ID=49378709

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20120251A CZ2012251A3 (cs) 2012-04-12 2012-04-12 Kompresivní kotníkový návlek a zpusob jeho pouzití

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ2012251A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR102581829B1 (ko) 치료용 압박 기구 및 사용 방법
US6592534B1 (en) Inflatable medical appliance for prevention of DVT
US6436064B1 (en) Compression garment for selective application for treatment of lymphedema and related illnesses manifested at various locations of the body
US5288286A (en) Adjustable pressure cast for orthopedic injuries
US20060287621A1 (en) Medical compression devices and methods
US8454542B2 (en) Positive pressure chamber for extremities
US20040111048A1 (en) Compression device for treatment of chronic venous insufficiency
US10561571B2 (en) Pressure cuff or garment
JP2006521142A (ja) 四肢用圧迫装置
CN201085719Y (zh) 一种充气式骨折固定装置
CN103260555A (zh) 骨科助行器
US20210275386A1 (en) Therapeutic compression apparatus and methods of use
CN208287213U (zh) 一种可穿戴式智能加压舱
US20200113578A1 (en) Pressure controllers for blood flow restriction training and other applications
US9211226B1 (en) Inelastic self-adjusting graduated stocking for the treatment of venous stasis disease
JP2000005207A (ja) 空気ポンプとセットの身体矯正具
CZ2012251A3 (cs) Kompresivní kotníkový návlek a zpusob jeho pouzití
US20240180753A1 (en) Compression apparatus
WO2020022973A2 (en) Wearable anti-embolism stockings
CN216021581U (zh) 一种可充气的按摩式丁字鞋
US20220000671A1 (en) Graduated pressure applicator
JP2004154476A (ja) マッサージ機
JP2024054740A (ja) 脚部用マッサージ装置
CN114145974A (zh) 一种用于下肢静脉曲张早期的治疗装置
TWM465153U (zh) 氣壓式牽引理療帶