CZ20002945A3 - Střešní krytina - Google Patents

Střešní krytina Download PDF

Info

Publication number
CZ20002945A3
CZ20002945A3 CZ20002945A CZ20002945A CZ20002945A3 CZ 20002945 A3 CZ20002945 A3 CZ 20002945A3 CZ 20002945 A CZ20002945 A CZ 20002945A CZ 20002945 A CZ20002945 A CZ 20002945A CZ 20002945 A3 CZ20002945 A3 CZ 20002945A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
tiles
along
edge
rib
laid
Prior art date
Application number
CZ20002945A
Other languages
English (en)
Inventor
Iole Baldini
Mariagrazia Mazzoli
Original Assignee
Iole Baldini
Mariagrazia Mazzoli
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Iole Baldini, Mariagrazia Mazzoli filed Critical Iole Baldini
Priority to CZ20002945A priority Critical patent/CZ20002945A3/cs
Publication of CZ20002945A3 publication Critical patent/CZ20002945A3/cs

Links

Landscapes

  • Roof Covering Using Slabs Or Stiff Sheets (AREA)

Abstract

Taška, která může být vytvořena z tuhé tvarované a popřípadě recyklované syntetické pryskyřice, obsahuje podél okrajů (3A, 3B), které jsou po položení v podstatě kolmé k linii maximálního sklonu, jednak horní žebro (5) se souvislým obrysem, uspořádané podél okraje (3A), který je po položení horní okraj, a jednak dolní žebro (7) se souvislým obrysem, uspořádané podél okraje (3B), který je po položení dolní okraj, a podél okrajů (3C, 3E), které jsou po položení v podstatě rovnoběžné s linií maximálního sklonu, obrysy 3H; 3K<3L·),"kteréjsou vzájemně doplňkové při"Ξτ-.·ν j částečném vzájemném překrývání mezi okraji přilehlých tašek pro vytváření labyrintových těsnění, vedoucí dešťovou vodu směrem ke spodní řadě tašek. Žebra (5, 7)jsou stupňovitě tvarována pro vzájemné zapadání po položení s vodorovnou kontinuitou řady spodních tašek s řadou horních tašek, přičemž kotevní prostředky obsahují na taškách průchozí otvor (26) podél dolního žebra (7) a štěrbinu (24) podél horního žebra (5) pro upevnění dvou tašek přilehlých řad, které se částečně překrývají podél žeber (5, 7), k nosné konstrukci (S) šroubem nebo vrutem.

Description

Vynález se týká střešní krytiny pro rovinné nebo obloukové střechy z tašek.
Dosavadní stav techniky
Vynález se zaměřuje na krytiny, vytvořených z tašek jako tvarovaných prvků, které mohou být ze syntetické pryskyřice, pro umožňování účinné ochrany proti infiltraci dešťové vody, tepelné a zvukové izolace a jiných výhod, jak bude patrné z dalšího textu. Takové krytiny jsou zejména zvlášť odolné po dobu života stavby proti povětrnostním vlivům, vyznačují se vysokou barevnou stálostí (z estetických i jiných důvodů) a jsou ekologicky příznivé, protože celá krytina je zhotovena ze zcela recyklovatelného materiálu. Tašky, odstraňované z demolovaných budov, mohou být také snadno Znovu používány.
Taková krytina obsahuje tašky a prostředky pro upevňování tašek k nosné trámové konstrukci nebo bednění. Tašky mohou být zhotoveny z tuhé tvarované syntetické pryskyřice a mohou obsahovat podél okrajů, které jsou po položení v podstatě kolmé k linii maximálního sklonu, jednak horní žebro se souvislým obrysem, uspořádané podél okraje, který je po položení horní okraj, a jednak dolní žebro se souvislým obrysem, uspořádané podél okraje, který je po položení dolnf^okrajT^aÚ^po^T^kř^jůV^které*jsou-po«^položení-v podstatě rovnoběžné s linií maximálního sklonu, obrysy, které jsou vzájemně doplňkové při částečném vzájemném překrývání mezi okraji přilehlých tašek pro vytváření labyrintových těsnění, vedoucí dešťovou vodu směrem ke spodní řadě tašek.
-2Podstata vynálezu
Vynález navrhuje, že uvedená žebra jsou stupňovitě tvarována pro vzájemné zapadání, když jsou tašky položeny, s vodorovnou kontinuitou, řady spodních tašek s řadou horních tašek, přičemž uvedené kotevní prostředky obsahují na taškách průchozí otvor podél dolního žebra a štěrbinu podél horního žebra pro upevnění dvou tašek přilehlých řad, které se částečně překrývají podél žeber, k uvedené nosné konstrukci šroubovitým prostředkem.
S výhodou mají uvedená souvislá žebra tvar hranatého stupně, který také dovoluje omezené relativní naklonění omezenou relativní vůlí.
Otvory pro šroubovité prostředky jsou vytvořeny u dolního okraje, jehož žebro přesahuje přes žebro spodní tašky, opatřené dvěma štěrbinami. Štěrbiny mohou být vytvořeny v polohách odpovídajících rozšířením žeber na horním okraj i.
Podle dalšího znaku vynálezu ten z uvedených vzájemně doplňkových labyrintových obrysů, který je pod druhým, když je krytina položená, a tvoří žlábky na hřbetním povrchu, končí dole ve stupňovitém výřezu pro usnadňování odvodu vody na spodní tašku.
Střešní krytina podle vynálezu může obsahovat hřebenáče ve tvaru obrácených žlábků, které se vyznačují tím, že mají vzájemně se překrývající profily pro vytváření odváděčích žlábkovitých labyrintů, a podél jejich každého podélné-
•fí 'ďfi • *, *, φ »
Φ Φ Φ · Φ *
Φ Φ * Φ * ·· Φ·
-3ι i
« · Φ Φ
Φ ΦΦΦ ho okraje je uspořádána ohebná příruba, vhodná pro přizpůsobování sklonu střechy a pro kotvení k taškám, na nichž hřeí benáč spočívá, když je položen. í
Střešní krytina může obsahovat poloviční tašky pro dokončování každé vodorovné řady přilehlých tašek, k uložení střídavě na jednom konci a na opačném konci přilehlých řad, obsahujících tašky, které jsou přesazeny vzhledem k taškám přilehlých řad, přičemž tyto poloviční tašky mohou být také vytvořeny řezáním tašky.
V možném tvarovém řešení tvoří plošná část tašky prohnutý taškový obrys s vnějším obloukovým koncovým okrajem a vnitřním obloukovým koncovým okrajem, které do sebe vzájemně zapadají, když jsou položeny, s okraji plošných částí přilehlých řad.
Některé tašky mohou být vyrobeny z čirého materiálu, jako je polykarbonát nebo ekvivalentní materiál, pro vytváření světlíků jednoduchým osazením čirých tašek v určitých místech střechy.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popisu na příkladech provedení s odvoláním na připojené výkresy, ve kterých znázorňuje obr.l perspektivní pohled na střešní krytinu, ^*cá'Š ťSi®*ódňá tými“ př o· vě t š l2» ná ž ornostý^ obr τ»2 •pohledána» sku- ~ pinu tašek, z nichž pouze jedna je znázorněna plnými čarami, pro znázornění řad s přesazenými taškami na krytině, obr.3 perspektivní pohled na tašku shora, obr.4 perspektivní pohled na tašku zespodu, obr.5 řez rovinou V-V z obr.2, obr.6
-4VII-VII řez rořez rovinou VI-VI z obr.2, obr.7 řez rovinou z obr.2, obr.8 řez rovinou VIII-VIII z obr.2, obr.9 vinou IX-IX z obr.2, obr.10 řez rovinou X-X z obr.2, obr.11 řez rovinou XI-XI z obr.2, obr.12 perspektivní pohled na část tašky podél strany, tvořící labyrint, obr.13 půdorysný pohled na část z obr.12 s přilehlou částí v částečném řezu, obr.14 řez rovinou XIV-XIV z obr.l, napříč hřebene mezi dvěma šikmými střešními rovinami, obr.15 řez rovinou XV-XV, vyznačenou an obr.16, obr.16 řez rovinou XVI-XVI z obr.14, obr.17 řez rovinou XVII-XVII z obr.14, v různých měřítcích, obr.18 půdorysný pohled shora na tašku zmenšeného rozměru, obr.19 půdorysný pohled zespodu na tašku zmenšeného rozměru, obr.20 řez rovinou XX-XX z obr.19 a obr.21 perspektivní pohled na obměněné provedení tašky.
Příklady provedení vynálezu
Jak je patrné u výkresů, má taška 1 tvar desky 3 relativně malé tlouštky a v podstatě obdélníkového tvaru, s horním okrajem 3A a dolním okrajem 3B (při uvažování v poloze ve sklonu střechy). Dále má taška okraje 3C a 3E rovnoběžné s linií maximálního sklonu (spádnicí) střechy. Deska 3 je relativně tenká a je vyztužená žebrováním rovnoběžným s okraji 3C, 3E, které tvoří drážky 3F na hřbetní straně, t.j. vnějším povrchu, když je taška položena. Drážky začínají v omezené vzdálenosti od horního okraje 3A a jsou otevřené v úrovni dolního okraje 3B tak, že odvádějí deštovou vodu na rhřbetníi«straněsatašek«směremí>idolŮ7a»>»t-ť-jrr5ipoespádu*podé'l linie— maximálního sklonu a směrují proud vody tak, jak je vyznačeno šipkami f1.
•J
Na povrchu tašky je podél jejího horního okraje 3A
Β 9 9 »» ΒΒ «,·♦· ·* «Β 9 9 9 ϊ· ·' Β?· ·
9 9 Β · ·· » --91-9 · « · 9 9 9 9 9 9 <ι 9 9-9 * • · · «· 9 9 9 9 9 9 vytvořeno stupňovité žebro 5. Může vybíhat ve v podstatě pravém úhlu. Podél dolního okraje 3B je vytvořeno souvislé žebro 7, vybíhající na spodní stranu povrchu tašky, a mající profil v podstatě doplňkový s tvarem žebra 5. Obě žebra 5 a 7 do sebe vzájemně zapadají a vytvářejí spolu dvojici, jak je zejména patrné z obr.5, 8, 9, 10 a 11, s omezenou vůlí, která dovoluje v případě potřeby omezené úhlové přizpůsobení mezi taškami, následujícími po sobě ve směru linie maximálního sklonu. To zajišťuje snadné napojování mezi po sobě následujícími taškami podél linie maximálního sklonu (spádnice) a také umožňuje sledovat jakékoli křivky na krytině .
Okraje 3C a 3E, které mají po položení krytiny maximální sklon, mají vzájemně doplňkové obrysy, které vytvářejí při částečném vzájemném překrývání mezi uvedenými okraji 3C, 3E přilehlých tašek vodorovné řady tašek, labyrintová těsnění, odvádějící vodu směrem k taškám spodní řady. Pro tento účel je okraj 3C tašky, který je určen k tomu, aby zůstával ve spoji vzájemně se překrývajících okrajů dole, opatřen dvěma podélnými žebry 3G, 3H, vymezujícími dva žlábky, zatímco okraj 3E, který je ve spoji nahoře, má dvě podélná žebra 3K, 3L, ležící mezi prvními dvěma žebry 3G, 3H, a vytvářejí tak výše uvedený labyrint (viz zejména obr.6 a 7). Okraj 3E každé tašky může být doplněn vystupujícím žebrem 3E1, které kryje spoj mezi dvěma taškami v téměř ceíTém*spoj'i*:s::BE^výj,imkouema'lé®části«asměrem!s>kwe.hornímu«iOkřaji 3A a žebra 5. Souvislé žebro 5 má v rohu mezi okrajem 3C a okrajem 3A výřez 9, který zmenšuje profil stupně. V žebru 7 je vytvořeno v rohu mezi okrajem 3C a okrajem 3B vybrání 11, kam vedou žlábky tvořené podélnými žebry 3G, 3H. Toto stup;Ί|
-6Φ» • · Φ · • 9
4Λ 99 ·' ·|· * • Φ Φ· • Φ'Φ φ
Φ 9 9 9 ňovité vybrání 11 usnadňuje stékání vody směrem dolů podél žlábků, tvořených uvedenými žebry 3G, 3H. Na okraji 3E je dále vytvořen stupeň 13 (viz zejména obr.2,3 a 4), který je tvarován tak, aby se do něj uložila zbytková část 9 tvarovaného žebra 5, kde je na přilehlé tašce vytvořen stupeň 9..
V místě styku mezi okrajem 3E a okrajem 3B je dále vytvořen výřez 15, který umožňuje okrajům 3C a 3E přilehlých tašek se vzájemně překrývat a udržovat kontinuitu mezi tvarovanými žebry 7_ přilehlé tašky v řadě. To zajišťuje, že během pokládání je vytvořen mezi vybráním 11 a výřezem 15 přiměřený průchod pro odvádění vody ze žlábků, tvořených žebry 3G a 3H na tašky spodní řady. Zahnutý výběžek 11A na vybrání 11 stabilizuje polohu mezi taškami v místě výřezu 15 (viz konkrétně obr.12 a 13).
Tašky 1 jsou zhotoveny vstřikováním z termoplastické pryskyřice. Tato pryskyřice může být buď barevná nebo čirá (například pro výrobu pevných světlíků). Tyto materiály jsou zcela schopné zpětného zpracování a jsou dokonce opakovaně recyklovatelné.
Kotvení dlaždic k nosné konstrukci S střechy je zajišťováno podél vodorovného okraje 3A plošné části tašky 1. Nosná konstrukce může S tvořena z trámů nebo krokví s bedněním, kde je potřeba, nebo jako jiné ekvivalentní kon'strukceT^na^něžese^uložř^a^ukotví^prof řly^Tyto^prof řiy^mohou být tvořeny z dřevěných latí 18, vodorovně kotvených ke konstrukci S. Do latí 18 se mohou zašroubovávat vruty apod.
Tašky 1 jsou opatřeny lineárními žebry 20A a 20B, na
-ΊφΦ <· · *? *·. ♦’ *1 * · φφφ φ · ♦ ·' φ Φ...Φ * φ · φφφ » φ φφφ ·)♦ · φ φ · Φ Φ φ φ Φ Φ Φ' ·
ΦΦΦ Φ·' Φ®· φφ Φ·,' Φ·, jejich dolním povrchu a podél dolní výztuhy 5A na žebru 5, která jsou navržena tak, aby spočívala na vodorovných latích 18 (nebo jiné nosné konstrukci), aby se přitom vytvořila mezi taškami a latěmi 18 mezera pro cirkulaci vzduchu. Podél okraje 3A jsou žebro 5 a odpovídající výztuha 5A opatřeny rozšířeními 5B, kde jsou vytvořeny průchozí štěrbiny 24 (obr.2-4), rovnoběžné s okrajem 3A (viz též obr.10).
V každé tašce 1 je v blízkosti žebra 7 a dolního okraje 3B vytvořen otvor 26 s horním rozšířením 26A. Při sestavení může být do otvoru 26, 26A tašky a do štěrbiny 24 pod ní ležící tašky vložen velký vrut 28 pro upevnění do latě 18.. Tento vrut upevňuje tašky 1 k latím 18. Pod hlavu vrutu 28 je uloženo těsnění pro zabránění vnikání vody.
Žebro podél okraje 3A tašky má dvě zúžené oblasti 5E (obr.2,3) z výrobních důvodů.
Na horním povrchu každé tašky a spolu s výše uvedenými reliefy mohou být vytvořena speciální lineární žebra 30 pro zajištění přiměřené tuhosti a pro zabránění tomu, aby osoby chodící po střeše, například pro účely prohlídek, mohly uklouznout.
Montáž krytiny začíná od okapu, podél něhož se tašky ukládají na nosné konstrukci a upevňují se vruty 28 k lati IS^v^blízkosti—okapuT^Po^té^se^ukiádá^přes^první—okapní—řadu'tašek další řada tašek 1, přičemž se obě řady spojují zasunutím žeber 7 horní řady do žeber 5 tašek první řady, a tak dále. Je možné dosáhnout lehké výchylky sklonu mezi taškami jedné řady a taškami přilehlé řady. Celou krytinu je možné
-8• 99 • · · · • · · • 9 9
9 .·' • •9 99 ·» .99 ·· ·9 ; -«/·' > r ♦:·< 9
9 9 9 9 · 9 9
9Ρ9· 9 9 9' 9-9 9
9' 9 · · 9· 9 9 9.99 99 ·· 99 upevňovat při použití jednoho vrutu 28 pro každou tašku. Zá- * sáhy, které mohou být potřebné po montáži, pro účely výměny j nebo pro jiné účely, jsou možné při vyšroubování jen velmi ) omezeného počtu vrutů 28. Pokládka krytiny pokračuje dále ke hřebeni.
Tašky jednotlivých po sobě následujících řad mohou být vzájemně vůči sobě přesazeny. Tašky, mající vodorovný rozměr (t.j. vzdálenost mezi okrajem odpovídajícím okraji 3C a okrajem odpovídajícím okraji 3E) menší než běžné tašky, se mohou ukládat střídavě na koncích po sobě následujících řad. Když jsou tašky uspořádány prostřídané vzhledem k taš- Ώ kám v přilehlých řadách, mohou být použity tašky, mající ve- í likost rovnou polovině vzdálenosti mezi okraji 3C, 3E. jak jsou znázorněné na obr.18-20. Alternativně mohou být běžné tašky řezány na poloviny podél osy mezi oběma okraji 3C,
3E, pro získání dvou doplňkových polovičních tašek. Stejná krytina se získá, pokládájí-li se podél maximálního sklonu poloviční tašky střídavě na jednom konci řady tašek a na <
opačném konci přilehlé řady tašek. ;
d
Stejné tašky mohou být vyrobeny s inertním plnicím ) materiálem, zvoleným pro poskytování tepelné a akustické 1 izolace. Při použití latí 18 vhodné výšky může být prostor mezi konstrukcí S a taškami využit pro uložení tepelně nebo zvukově izolačního materiálu a/nebo kanálků apod.
Pro dokončení krytiny podél hřebene je možné použít hřebenáčů 34 (obr.14-17), zejména pro krytí spáry mezi plochami se stejnými, ale opačnými sklony. Tyto hřebenáče mohou mít tvar po osazení obráceného žlabu, přičemž se
• »0 • ’0 0 0 0 0' 0»
• 0 · 0 01 «> 0 0 ’ 0 0 »
0 0 0 0 0 00 • 0' 0
00: 00' 0 0 0 0 0 0 00
vzájemně přes sebe překládají svými konci, a to vzhledem j í
k přítomnosti obloukových okrajů 34A, které se vkládají do j obloukových žlábkú 34B v přilehlém hřebenáči, jak je patrné z výkresů. Hřebenáče 34 se hodí pro krytí tašek poslední horní řady každé šikmé roviny tak, že se uloží přes horní žebra 5 tašek posledních řad, jak je patrné z řezu na obr.14.
Hřebenáče 34 jsou kotveny v podélných rozích přírub 36, vybíhajících z nich po jejich alespoň větší části, které jsou vzhledem ke zmenšení tloušťky v místě 38 ohebné, takže se mohou proměnlivě natočit. V důsledku toho mohou být pří- j ruby 36 přizpůsobeny prakticky jakémukoli sklonu střešních ?
rovin a mohou být upevněny k taškám pomocí nýtů, šroubů, vrutů, hřebů apod. Tyto příruby 36 zajišťují kotvení hřebenáčů 34 bez rizika vnikání dešťové vody. Těsnost může zajištěna přilnutím příruby 36 k tašce, v podstatě vodotěsnou povahou nýtů 40 nebo ekvivalentních upevňovacích prostředků, a vzhledem ke skutečnosti, že uvnitř prostoru krytého hřebe- j náči leží žebra 5. Na konci, nebo na obou koncích hřebenu j střechy mohou být použity speciální hřebenáče s konci 34E, j zakončenými příčkou místo jednoduché strany, pro vytvoření 1 žlábku 34B. Podobná strana může být použita také pro všechny další hřebenáče. Hřebenáče se mohou řezat pilou jako tašky.
Obr.21 znázorňuje obměněnou tašku pro vytváření kry11 in“ pódóbhýčh'01 ěffiT“ j áké“se vy tvare j í*» z * p lochých“hTadkých“ ta·2* šek a z tašek tvarovaných do obráceně prohnutých žlábků.
Část 101, která je v tomto případě jediná, se podobá tašce popsané výše, ale plošná část 103 je uprostřed pozměněná do prohnutého obrysu 203 se směrem ven vystupujícím oblouko• 4
-1099 99 •ϊ *.ť·/ «
9‘ 9· 99 ,·· · • i · 4 *1 ·(· • »4 • ·· vitým okrajem 205 na konci odpovídajícím žebru 105, a se směrem dovnitř vystupujícím obloukovítým okrajem 207 na konci odpovídajícím žebru 107. V položeném stavu zapadá za okraj 205 spodní části 101 okraj 207 horní části 101. Přilehlé části 101 po sobě následujících řad tak v tomto uspořádání leží proti sobě místo toho, aby byly vzájemně přesazené jako v uspořádání podle obr.l. Prohnuté tašky 101 mohou být podobně ukládány s omezeným zakřivením v linii maximálního sklonu.
Je zřejmé, že výkresy znázorňují pouze příklady pro účely praktické demonstrace vynálezu a že tvary a uspořádání mohou být obměňovány bez opuštění myšlenky, na níž je vynález založen. Vztahové značky v patentových nárocích jsou určeny pouze pro jejich snazší čtení ve vztahu k popisu a výkresům a neomezují rozsah ochrany definovaný v nárocích.
Je vhodné poznamenat, že materiál tašek může být barevný podle estetických požadavků, čirý materiál, jako polykarbonát, může být použit pro krytinu, která dovoluje přirození osvětlení interiéru.
• · • 0, ·
9
-1190 0* • ·· · • · >·
0 9 0 ·<
».8S?BŠ^otóÍ aÉvs&át «5 a, HAwal

Claims (10)

1. Střešní krytina pro budovy apod., obsahující tašky (1) a prostředky pro kotvení těchto tašek k nosné konstrukci (S), přičemž tašky obsahuj í podél okrajů (3A, 3B), které jsou po položení v podstatě kolmé k linii maximálního sklonu, jednak horní žebro (5) se souvislým obrysem, uspořádané podél okraje (3A), který je po položení horní okraj, a jednak dolní žebro (7) se souvislým obrysem, uspořádané podél okraje (3B), který je po položení dolní okraj, a podél okrajů (3C, 3E), které jsou po položení v podstatě rovnoběžné s linií maximálního sklonu, obrysy (3G, 3H; 3K, 3L), které jsou vzájemně doplňkové při částečném vzájemném překrývání mezi okraji přilehlých tašek pro vytváření labyrintových těsnění, vedoucí dešťovou vodu směrem ke spodní řadě tašek, přičemž žebra (5, 7) jsou stupňovitě tvarována pro vzájemné zapadání, když jsou tašky položeny, s vodorovnou kontinuitou, řady spodních tašek s řadou horních tašek, vyznačená tím, že uvedené kotevní prostředky obsahují na taškách průchozí otvor (26) podél dolního žebra (7) a štěrbinu (24) podél horního žebra (5) pro upevnění dvou tašek přilehlých řad, které se částečně překrývají podél žeber (5, 7), k uvedené nosné konstrukci (S) šroubovitým prostředkem (28) , přičemž tento ^rouboví tý^.prostředek(.2 8-) =»j e»přástupný*a - uveděné okraje (3C, 3E) se vzájemně překrývají.
2. Střešní krytina podle nejméně nároku 1, vyznačená tím, že otvory (26, 26A) jsou vytvořeny u dolního okraje
• • · 9 9 · · 99 99 • 9' · ♦ • 9 1», ·· · 9 9 · 9 ».· ·· ·· ».· • ·
(3B), jehož žebro (7) přesahuje přes žebro (5) spodní tašky, | opatřené dvěma štěrbinami (24). ž
3. Střešní krytina podle nároku 1 nebo 2, vyznačená tím, že štěrbiny (24) jsou vytvořeny v polohách odpovídajících rozšířením (5B) žeber (5A) na horním okraji (3A).
4. Střešní krytina podle nároku 1, vyznačená tím že ten (3C, 3G, 3H) z uvedených vzájemně doplňkových labyrintových obrysů, který je pod druhým, když je krytina položená, a tvoří žlábky na hřbetním povrchu, končí dole ve stupňovitém výřezu (11) pro usnadňování odvodu vody na spodní tašku. i í
5. Střešní krytina podle kteréhokoli z nároků 1 až
4, vyznačená tím, že obsahuje hřebenáče (34) ve tvaru obrá- ’ cených žlabů, které se vyznačují tím, že mají vzájemně se překrývající profily (34A, 34B) pro vytváření odváděčích žlábkovitých labyrintů, a podél jejich každého podélného okraje je uspořádána ohebná příruba (36), vhodná pro přizpůsobování sklonu střechy a pro kotvení k taškám, na nichž hře- í benáč spočívá, když je položen.
6. Střešní krytina podle kteréhokoli z nároků 1 až
5, vyznačená tím, že obsahuje poloviční tašky pro dokončování každé vodorovné řady přilehlých tašek, k uložení střídavě na jednom konci a na opačném konci přilehlých řad, obsahujícíchxítašky,í^lrkteréagsou<*přesazeny-.vzhledem«-i»k«taškám»při-leh- lých řad, přičemž tyto poloviční tašky mohou být také vytvořeny řezáním tašky.
7. Střešní krytina podle kteréhokoli z nároků 1 až • 9 99
9 9 9
9 9' 9
9 9 9’ 9
9 6' 9 »
-13 —
99 »9 9«
9 9 9 9 < <
9 9 9 9 99 • 9 9 9 9 9 9
9 9 9 · 9 9
9 »9 99 99
5, vyznačená tím, že plošná část (103) tašky (101) tvoří prohnutý taškový obrys (203) s vnějším obloukovým koncovým ___Ί_____<____ T_ .
okrajem (205) a vnitřním oDiouKovym koncovým okrajem (207), které do sebe vzájemně zapadají, když jsou položeny, s okraji plošných částí přilehlých řad.
8. Střešní krytina podle kteréhokoli z nároků 1 až 7, vyznačená tím, že některé tašky jsou vyrobeny z čirého materiálu, jako je polykarbonát nebo ekvivalentní materiál.
9. Střešní krytina podle nejméně nároku 1, vyznačená tím, že tašky (1) mají lineární žebra (20, 20A) na spodním povrchu a podél dolní výztuhy (5A) na žebru (5), pro spočinutí na opěrné konstrukci.
10. Střešní krytina podle kteréhokoli z nároků 1 až 9, vyznačená tím, že uvedené tašky jsou vytvořeny z tuhé tvarované a popřípadě recyklovatelné syntetické pryskyřice.
CZ20002945A 1999-02-08 1999-02-08 Střešní krytina CZ20002945A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20002945A CZ20002945A3 (cs) 1999-02-08 1999-02-08 Střešní krytina

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20002945A CZ20002945A3 (cs) 1999-02-08 1999-02-08 Střešní krytina

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20002945A3 true CZ20002945A3 (cs) 2001-03-14

Family

ID=5471595

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20002945A CZ20002945A3 (cs) 1999-02-08 1999-02-08 Střešní krytina

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ20002945A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4914885A (en) Roofing tile
EP1055038B1 (en) Roofing for buildings, with synthetic resin molded components
US6148578A (en) Slate and interlayment roof and a method of preparing the same
CZ287665B6 (en) Base element for plane plate-like structural element
US20060137279A1 (en) Roof tile support
US4730426A (en) Standing seam skylight for tile roofs
US5946877A (en) Composite shingle having target nailing areas
US5671577A (en) Roofing shingle
US20030029098A1 (en) Multi-pitch improved ridge-seal for tiled roofs
US7596919B1 (en) Lightweight composite roofing tiles
EP3406818B1 (en) Dormer assembly
US6233895B1 (en) Light-weight, reinforced, extruded roofing tile
CZ20002279A3 (cs) Izolační rám
CA1092773A (en) Roof tile edge cover
US4418505A (en) Starter strip for a tile roof
US20040144040A1 (en) Weather block for low or high profile tile
CZ309498A3 (cs) Fotoelektrický systém pro šikmou střechu
EP0395290B1 (en) Roof structure
CZ20002945A3 (cs) Střešní krytina
GB2160559A (en) Weathering member for tiled or slated roofs
GB2307922A (en) Roof valley unit
GB2263712A (en) Roof valleys
GB2334980A (en) Roof valley strip
EP1304422A1 (en) Ridge tile assembly
GB2197359A (en) Roof flashing