CZ20001140A3 - Poháněči a nosný systémje pro spodní prací desku (50), uspořádanou ve dně pracího koše (26) u automatické pračky (20). Spodní prací deska (50) je poháněna výstupním hřídelem (62) tak, aby v radiálním směru kroužila nebo se otočně kývala v prostoru pracího koše (26). Výstupní hřídel (62) prochází směrem vzhůru dnem a je otočný v prvním a druhém směru. Otočná trubka (60) je uspořádaná souosee kolem výstupního hřídele (62), přičemž její horní konec zabírá se dnem pracího koše (26. Otočná trubka (60) se může současně otáčet v druhém směru spolu s výstupním hřídelem (62). Univerzální spoj otočně nese prací desku (50), kolem horního konce otočné trubky (60). Poháněči prostředky připojují prací desku (50) k hornímu konci výstupního hřídele (62) tak, že prací deska (50)je umístěna ve skloněné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v prvním směru, zatímco je prací deska (50) umístěna ve vodorovné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v druhém směru. Tímto způsobemje spodní prací deska (50) nesena pro účely kývavého pohybu v průběhu prací části pracího cyklu, přičemž je nesena ve vodorovné poloze v průběhu otáčivé odstředivé části pracího cyklu. - Google Patents

Poháněči a nosný systémje pro spodní prací desku (50), uspořádanou ve dně pracího koše (26) u automatické pračky (20). Spodní prací deska (50) je poháněna výstupním hřídelem (62) tak, aby v radiálním směru kroužila nebo se otočně kývala v prostoru pracího koše (26). Výstupní hřídel (62) prochází směrem vzhůru dnem a je otočný v prvním a druhém směru. Otočná trubka (60) je uspořádaná souosee kolem výstupního hřídele (62), přičemž její horní konec zabírá se dnem pracího koše (26. Otočná trubka (60) se může současně otáčet v druhém směru spolu s výstupním hřídelem (62). Univerzální spoj otočně nese prací desku (50), kolem horního konce otočné trubky (60). Poháněči prostředky připojují prací desku (50) k hornímu konci výstupního hřídele (62) tak, že prací deska (50)je umístěna ve skloněné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v prvním směru, zatímco je prací deska (50) umístěna ve vodorovné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v druhém směru. Tímto způsobemje spodní prací deska (50) nesena pro účely kývavého pohybu v průběhu prací části pracího cyklu, přičemž je nesena ve vodorovné poloze v průběhu otáčivé odstředivé části pracího cyklu. Download PDF

Info

Publication number
CZ20001140A3
CZ20001140A3 CZ20001140A CZ20001140A CZ20001140A3 CZ 20001140 A3 CZ20001140 A3 CZ 20001140A3 CZ 20001140 A CZ20001140 A CZ 20001140A CZ 20001140 A CZ20001140 A CZ 20001140A CZ 20001140 A3 CZ20001140 A3 CZ 20001140A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
winding
control
voltage
transformer
arm
Prior art date
Application number
CZ20001140A
Other languages
English (en)
Inventor
Christian Sasse
Bengt Rydholm
Udo Fromm
Mats Leijon
Original Assignee
Abb Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Abb Ab filed Critical Abb Ab
Priority to CZ20001140A priority Critical patent/CZ20001140A3/cs
Publication of CZ20001140A3 publication Critical patent/CZ20001140A3/cs

Links

Landscapes

  • Coils Of Transformers For General Uses (AREA)

Abstract

Indukční řízený napěťový regulátor, zejména pro vysokonapěťovou regulaci, obsahuje magnetický obvod založený najádru (1) sjednou nebo více proudovými drahami nebo rameny (2), obklopenými vinutými (3,15) vysokého a nízkého napětí. Rameno (2)je rozděleno a nejméně dvě odbočná ramena (2A, 2B), ze kterých nejménějedno rameno (2B) obsahuje regulační uspořádání s oblastí (5) měnitelné permeability. Změna permeability může být provedena tyčovýmmagnetem(4), pohyblivým dovnitř a ven z oblasti (5) měnitelné permeability, vytvořenéjako vzduchová mezera. Další provedení pro takovou změnu zahrnuje použití vinutí (6) regulátoru působícího na magnetický tok procházející skrze odbočné rameno (2B). Kompenzační vinutí (7) může být uspořádáno kolemodbočného ramene (2B), zahrnující oblast (5) měnitelné permeability. Toto kompenzační vinutí (7)je elektricky zapojeno do série s prostředky (8) kondenzátoru. Nejménějedno z těchto vinutí (6,7)je navinuto vysokonapěťovýmkabelem(61) obsahujícímvodič (631), obklopený vnitřnímpolovodičem (632), izolační vrstvou (633) a vnějšímpolovodičem(634).

Description

MAGNETICKÝ TRANSFORMÁTOROVÝ PŘEPÍNAČ
Oblast techniky
Předložený vynález se obecně týká indukčních řízených napěťových regulátorů a zejména takové indukční regulace elektrickými transformátory nebo prostředky tlumivky, jak je uvedeno v předvýznakové části hlavního patentového nároku. Vynález se také týká regulačního vinutí použitého u takového indukčního řízeného napěťového regulátoru, který je popsán v patentovém nároku 10 a způsobu řízení napětí v elektrickém vedení nebo pro řízení jalového výkonu v regulovaných soustavách jak je uvedeno v patentovém nároku 13.
Dosavadní stav techniky
Běžné indukční řízené napěťové regulátory pro rozsahy nízkého napětí jsou vytvořeny s použitím induktorů s cívkami otočenými nebo posunutými vůči sobě navzájem jak je popsáno v literatuře, například I.L. la Cour a K. Faye-Hansen v knize „Drehtransformator und Schubtransformator, Die Wechselstromtechnik Bd. 2, Die Transformatoren“, Verlag von Julius Spronger, Berlin, SRN, 1936, stránky 586-598. Avšak takové indukční řízení nemůže být vytvořeno pro vysoké napětí za přiměřenou cenu. Izolační konstrukce by měla řadu omezení ve tvarovém provedení.
« · • · ··· ······· ·· · ·· «· ·· · ·· ··
Další technické provedení je známé z amerického dokumentu US-A-4 206 434 kde je popsána opakované rozvedení magnetického toku mezi různými rameny indukčního řízeného napěťového regulátoru při proměnné stejnosměrné magnetizaci. Pro tento účel je nezbytný proměnný stejnosměrný zdroj.
Takže řízení vysokého elektrického napětí je většinou provedeno elektrickými transformátory, které obsahují jedno nebo více vinutí navinutá na jednom nebo více ramenech transformátorového železného jádra. Tato vinutí obsahují odbočky pro možnost napájení různými úrovněmi napětí z transformátoru. Předložené výkonové transformátory a rozvodné transformátory jako výše uvedené a použité v napěťových vedeních obsahují odbočkové měniče pro regulaci napětí. Jsou vystaveny mechanickému opotřebení a elektrofyzikální erozi způsobené vybíjením mezi kontakty. Regulace je možná pouze po krocích. Tudíž skoková regulace napětí a pohyblivé kontakty jsou požadovány pro spojení s různými odbočkami.
Podstata vynálezu
Nevýhody známého stavu techniky z oboru regulace napětí odstraňuje indukční řízený napěťový regulátor podle předloženého vynálezu. Charakteristické znaky spočívají v krátké délce cesty toku nebo ramene magnetického obvodu, obklopeného vysoko a nízko napěťovým vinutím, které je rozděleno na nejméně dvě větve, z nichž nejméně jedna obsahuje regulační uspořádání s oblastí měnitelné permeability.
Výhodné provedení regulátoru podle vynálezu má vysokonapěťové vinutí navinuto daleko ven pro obsáhnutí všech
jader. Nízkonapěťové vinutí regulátoru je potom rozděleno na nejméně dvě části vinutí, kde jedna část vinutí obsahuje většinu částí závitů a je navinuta uvnitř vysokonapěťového vinutí. Další část nebo části vinutí obsahují menší část závitů, je nebo jsou navinuta kolem nejméně jednoho ramene větve se zónou měnitelné permeability. Počet závitů ramene větve závisí na požadovaném rozsahu napěťové regulace.
Rozdělení magnetického toku nezbytné mezi různými rameny větví je dosaženo změnami magnetického odporu v různých větvích, které je zaneseno zónou měnitelné permeability. Jsou možná různá provedení v rámci vynálezu. Nejvýhodnější provedení obsahuje tyčový magnet pohyblivý dovnitř a ven z oblasti vytvořené jako vzduchová mezera nebo regulační vinutí navinuté na oddělená magnetická jádra, vytvářející příčnou cestu k ramenu větve zahrnující tuto oblast. Toto regulační vinutí je napájeno řídícím napětím magnetického toku procházejícího skrze rameno větve.
Větší magnetický odpor ve vzduchové mezeře může být kompenzován kompenzačním vinutím obklopujícím oblast zmíněné zóny a elektricky připojeným v sérii s kondenzátorem jako samostatný uzavřený obvod.
Tak kompenzační vinutí s kondenzátorem vytváří záporný magnetický odpor Rc=-n2co2C. Počet n závitů vinutí a regulace kapacity kondenzátoru C může být zvoleno tak, aby to odpovídalo kladnému magnetickému odporu vzduchové mezery Ι^ι_=Ι/Αμο, kde
I je (efektivní) délka vzduchové mezery,
A je průřez oblastí magnetického jádra a μο je permeabilita vzduchu.
Typické hodnoty kapacity C jsou v řádu od několika mikrofaradů do několika milifaradů pro napětí řádu 1 kV.
• · · « ·
Důležitou podmínkou pro možnost dosažení takových napěťových regulací vysokého napětí, jako například 36 kV až 800 kV, je to, že nejméně část kteréhokoliv z výše uvedených vinutí je zkonstruována z vysokonapěťového kabelu, který zahrnuje vodič, vnitřní polovodič, izolant a vnější polovodič. Tudíž transformátor/tlumivka bude takzvaný suchý typ. Použití takto vytvořených vysokonapěfových kabelů umožňuje „zajetí“ elektrického pole uvnitř kabelové izolace. To znamená, že je možné vytvářet indukční řízené napěťové regulátory pro vysoko napěťové aplikace.
Další výhodou je to, že zmíněné vrstvy jsou uspořádány tak, že k sobě lnou v případě, že je kabel ohýbán. Je tak dosaženo dobrého kontaktu vrstev během životnosti kabelu.
Pro odborníka v daném oboru jsou možné různé aplikační možnosti. Tak například je možné upotřebit předložený vynález k jednofázovým indukčním řízeným napěťovým regulátorům. Taktéž na zátěžových zařízeních s měnitelnými odbočkami, tzn. například jednofázový indukční řízený napěťový regulátor integrovaný v transformátor, je možné zařízení podle vynálezu nasadit. Navíc mohou být multifázové indukční řízené napěťové regulátory vytvořeny s řízením jednotlivé fáze stejně jako se společným řízením fází.
Přehled obrázků na výkresech
Tyto a další znaky a výhody předloženého vynálezu budou více patrné z následujícího podrobně popsaného příkladného provedení, které je znázorněno na přiložených výkresech, na kterých:
obr. 1 je průřez částí transformátorového jádra podle tohoto vynálezu,
obr. 2 je pohled ze strany na krátkou část transformátorového jádra, částečně znázorněnou v řezu, podle jednoho provedení vynálezu, obr. 3 je pohled ze strany podobný tomu z obr. 2, ale znázorňující další provedení vynálezu a obr. 4 je pohled na průřez vysoko napěťovým kabelem použitým v regulačním vinutí podle předloženého vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Vynález bude nyní dále podrobněji popsán s odkazem na některá přednostní provedení, jejichž princip je znázorněn na přiložených výkresech. Čísla vztahových značek použitých na odlišných obrázcích odpovídají podobným nebo dalším zařízením s odpovídající funkcí. Na obr. 1 a 2 je znázorněna pouze důležitá část napěťového regulátoru předloženého vynálezu.
Obr. 1 znázorňuje pohled na transformátorové jádro 1 dráhy toku nebo ramene 2, jehož polovina je rozdělena na dvě odbočné větve 2A a 2B. Vysokonapěťové vinutí 3 obklopuje nerozdělenou polovinu ramene 2 ve vnější poloze, uvnitř které je navinuta první část 15A nízkonapěťového vinutí kolem ramene 2. Vinutí jsou znázorněna při pohledu v řezu. Tato první část 15A nízkonapěťového vinutí obsahuje větší část závitů vinutí a je elektricky připojena do série s druhou částí 15B nízkonapěťového vinutí. Tato druhá část 15B vinutí, která má menší počet závitů, obklopuje odbočnou větev 2B.
Napěťová regulace transformátoru je založena na principu změny součinu magnetického toku φ a počtu závitů v transformátorovém vinutí při řízení magnetického odporu
• · · · · · · v rozdílných odbočných větvích 2A, 2B jádra. Za tím účelem jedna nebo obě odbočné větve jádra mohou obsahovat oblast(i) 4 permeability, která je snižována a/nebo zvyšována prostředky řízení.
Obr. 2 znázorňuje výhodné provedení vynálezu, kde rameno 2 transformátorového jádra 1 je obklopeno vysokonapěťovým vinutím 3 a (hlavní) první část 15A nízkonapěťového vinutí je navinuta proti bodu, ve kterém je rameno rozděleno na dvě odbočné větve 2A a 2B. Právě tak v provedení znázorněném na obr. 1 je druhá část 15B nízkonapěťového vinutí navinuta kolem odbočné větve 2B. Tato odbočná větev 2B zahrnuje vzduchovou mezeru 5, ve které je uspořádána magnetická tyč 4. Tato tyč 4 je pohyblivá směrem ven i dovnitř vzduchové mezery 5, jak znázorňuje dvojitá šipka A. Pohyb magnetické tyče 4 může být řízen vhodnými mechanickými prostředky manuálně nebo nějakými elektrickými řídícími prostředky. Výsledkem pohybování se magnetické tyče 4 bude ten, že tok uvnitř druhé části 15B nízkonapěťového vinutí by mohl být měněn mezi nulou a plným tokem odbočky jádra. Počet závitů vinutí ve druhé části 15B nízkonapěťového vinutí bude omezen regulační oblastí.
Jak je znázorněno pomocí přerušovaných čar na obr. 2, může také další odbočné rameno 2A obsahovat vzduchovou mezeru 5 s pohyblivou tyčí 4. Použití takových pohyblivých tyčí 4 ve dvou odbočných ramenech 2A, 2B může přispět k lepší regulaci magnetického odporu v jádru 1. Pohyby tyčí 4 mohou být dělány kombinovaně a řízeny buď pohybem tyčí směrem k sobě nebo od sebe. Výchozí poloha tyčí 4 ve vzduchových mezerách 5 může být odlišná, například tyč v odbočném ramenu 2B zcela vyplňuje vzduchovou mezeru 5 (jak je znázorněno na obr. 2), zatímco tyč v odbočném rameni 2A v tu samou dobu je v poloze více či méně vysunuté z odpovídající vzduchové mezery.
• · • · · ··· ····
Další provedení vynálezu je znázorněno na obr. 3, kde jsou mechanická tyč a vzduchová mezera nahrazeny vnějším magnetickým polem. Takovéto vnější magnetické pole může být získáno odděleným magnetickým jádrem 9, jehož osa leží v příčném směru k ose odbočného ramene 2B. Jádro 9 může být předmagnetizováno, nebo přednostně může jít o jádro obklopené regulačním vinutím 6. Vnější magnetické pole vytvořené regulačním vinutím 6 a/nebo odděleným magnetickým jádrem 9 ovlivňuje více nebo méně tok skrze odbočné rameno podle řízení napájecího napětí do regulačního vinutí 6. Řídicí napětí může být střídavé napětí ve fázi s řízeným vysokým napětím nebo, přednostně, stejnosměrné napětí. To samé indukční řízené napětí transformátoru nebo tlumivky je získáno v tomto provedení jako v provedeních znázorněných na obr. 1 a 2.
Jak je znázorněno na obr. 2, je kompenzační vinutí 7 navinuto kolem cesty toku nebo ramene 2 transformátorového jádra T Toto kompenzační vinutí 7 vytváří a uzavírá obvod obsahující prostředky kondenzátoru 8.
Právě popsaný kompenzační obvod může být také součástí provedení znázorněného na obr. 3.
Aby bylo možné dosáhnout regulace vysokého napětí, například v řádu asi 36 až 800 kV, nejméně jedno z vinutí 3, 6, 7, 15A a 15B, nebo část kteréhokoliv z nich, je navinuto vysokonapěťovým kabelem 61., znázorněným na obr. 4 jako příklad.
Kabel použitý v předloženém vynálezu je ohebný, pružný a je takového druhu, který je popsán podrobněji v dokumentech WO 97/45919 a WO 97/45847. Další popisy týkající se kabelu lze nalézt v dokumentech WO 97/45918, WO 97/45930 a WO 97/45931.
• · ··· ···« • · ··** ···· • · · · ······· *· » *· · · ·· · ·· ··
Vinutí v provedení podle vynálezu jsou přednostně druhu odpovídajícím kabelům s masivní, protlačovanou izolací, které se v současné době používají pro rozvod elektrické energie, takové jako jsou XLPE kabely nebo kabely s izolací EPR. Takové kabely obsahují vnitřní vodič z jedné nebo více částí, vnitřní polovodivou vrstvu obklopující vodič, masivní izolační vrstvu obklopující toto a vnější polovodičovou vrstvu, která obklopuje izolační vrstvu. Takové kabely jsou ohebné, pružné, což je důležitá vlastnost v kontextu toho, že technologie pro uspořádání podle předloženého vynálezu je založena především na systémech vinutí, ve kterých je vinutí vytvořeno z kabelu, který je ohýbán v průběhu montáže. Pružnost kabelu XLPE obyčejně odpovídá poloměru zakřivení přibližně 20 cm pro kabel s průměrem 30 mm a poloměr zakřivení přibližně 65 cm pro kabel s průměrem 80 mm. V předložené přihlášce je termín „flexibilní“ použit pro znázornění, že vinutí je flexibilní k poloměru zakřivení v řádu čtyřnásobku průměru kabelu, přednostně osmi až dvanáctinásobek průměru kabelu.
Vinutí by mělo být konstruováno tak, aby si udrželo své vlastnosti v případě kdy je ohnuto a když je vystaveno teplotnímu nebo mechanickému namáhání během technologické operace. Je životně důležité aby si vrstvy udržely přilnavost jedna k druhé v tomto smyslu. Vlastnosti materiálu vrstev jsou zde rozhodující, zejména pak jejich elastičnost a koeficient relativní teplotní roztažností. Například v XLPE kabelu obsahuje izolační vrstva příčně pruhovaný, polyethylén s nízkou hustotou a polovodivá vrstva sestává z polyethylénu se smíchanými částicemi kovu a sazí. Změny velikosti jako výsledek teplotních fluktuací jsou zcela absorbovány jako změny v poloměru kabelu a díky srovnatelně drobným rozdílům mezi koeficienty teplotní roztažností vrstev ve vztahu k elasticitě těchto materiálů, může radiální expanze proběhnout bez ztráty přilnavosti vrstev.
• ·
Kombinace materiálů výše stanovené mohou být považovány pouze jako příklady. Další kombinace splňující uvedené podmínky a také podmínky polovodivosti, tzn. s měrným odporem v rozsahu 1/10 až 10 000 000 ohm-cm, například 1-500 ohm-cm, nebo 10-200 ohm-cm, přirozeně také spadnou do rozsahu vynálezu.
Izolační vrstva může sestávat například z pevného termoplastického materiálu jako je polyethylén (LDPE) s nízkou hustotou, polyethylén (HDPE) s vysokou hustotou, polypropylén (PP), polybutylén (PB), polymethyl pentén (TPX), příčně pruhované materiály jako polyethylén (XLPE), nebo guma jako je ethylén propylén kaučuk (EPR) nebo křemíkový kaučuk.
Vnitřní a vnější polovodivé vrstvy mohou být z materiálů na té samé bázi, ale s částicemi polovodivých materiálů jako jsou saze nebo kovový prášek smíchanými do sebe.
Mechanické vlastnosti těchto materiálů, zejména jejich koeficient teplotní roztažnosti, jsou ovlivněny relativně málo, neboť saze nebo kovový prášek jsou nebo nejsou smíchány nejméně v proporcích požadovaných k dosažení vodivosti nezbytné podle vynálezu. Izolační vrstva a polovodivé vrstvy tak tedy mají stejný koeficient teplotní roztažnosti.
Vhodnými polymery pro polovodivé vrstvy mohou taktéž být ethylén-vinyl-acetát kopolymer/nitril kaučuk (EVA/NBR), butyl graft polyethylén, ethylén-butyl-akrylát kopolymer (EBA) a ethylén-ethyl-akrylát kopolymer (EEA).
V případě, že jsou použity rozdílné druhy materiálů jako základ v rozličných vrstvách, je žádoucí pro jejich koeficienty teplotní roztažnosti, aby byly v podstatě shodné. To je případ kombinací materiálů uvedených výše.
• · • · • ·
Výše uvedené materiály mají relativně dobrou pružnost s modulem pružnosti E<500 Mpa, přednostně E<200 Mpa. Pružnost je dostatečná pro jakékoliv malé rozdíly mezi koeficienty teplotní roztažností pro materiály ve vrstvách absorbované v radiálním směru pružnosti tak, že se neobjeví žádné trhliny nebo jiné poškození a vrstvy tak nejsou navzájem uvolněny. Materiál ve vrstvách je pružný a přilnavost mezi vrstvami je alespoň tak veliká jako v nejslabším z materiálů.
Vodivost těchto dvou polovodivých vrstev je dostatečná k úplnému vyrovnání potenciálu podél každé vrstvy. Vodivost vnější polovodivé vrstvy je dostatečně vysoká pro uzavření elektrického pole uvnitř kabelu, ale zároveň dostatečně nízká na to, aby nezvýšila podstatné ztráty způsobené proudy indukovanými v podélném směru vrstvy.
Tedy každá z těchto dvou polovodivých vrstev v podstatě vytváří povrch s vyrovnaným potenciálem a tyto vrstvy úplně uzavřou elektrické pole mezi sebou.
Samozřejmě nic nebrání přidání jedné nebo více přídavných polovodivých vrstev uspořádaných do izolační vrstvy.
Takový vysokonapěťový kabel 61 může obsahovat jeden nebo více elektrických vodičů 631. Provedení takového kabelu znázorněného na obr. 4 obsahuje izolaci a vodič 631 v přímém spojení s první vrstvou 632 s polovodivými vlastnostmi. První vrstva 632 je dokola obklopena pevnou izolační vrstvou 633, která je dále obklopena druhou vrstvou 634 s polovodivými vlastnostmi.
Detail vynálezu podle obr. 4, který se týká kabelu, znázorňuje uspořádání tří vrstev 632, 633, 634, které k sobě lnou v případě ohnutí kabelu. Znázorněný kabel je pružný a tuto vlastnost si drží po celou dobu životnosti kabelu.
• · ·· ·· · ·· ··
S výhodou jsou tyto vrstvy 632, 633, 634 vyrobeny z téhož plastického materiálu nebo dalších materiálů se stejným koeficientem roztažnosti. Tím je dosažena důležitá výhoda, že se eliminují vady, praskliny ap. při teplotních pohybech ve vinutí. Plastický materiál první a druhé vrstvy 632, 634 má přidaný elektricky vodivý materiál.
Ačkoli předložený vynález byl výše popsán s ohledem na transformátory nebo tlumivky znázorněné na obrázcích jako jednofázová provedení, je zřejmé, že je možné použít toto řešení i na vícefázové transformátory a podobná zařízení, například v autotransformátorech a přídavných zvyšovacích sériových transformátorech.

Claims (17)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Indukční řízený napěťový regulátor, zejména transformátor nebo prostředky tlumivky, obsahující magnetický obvod zahrnující jádro (1) s nejméně jednou dráhou toku nebo ramenem (2), obklopenou vysoko a nízkonapěťovým vinutím (3,15), v y z n a č u j í c í se tím, že krátká délka zmíněného nejméně jednoho ramene (2) je rozdělena na nejméně dvě odbočky (2A, 2B), kde nejméně jedna z nich má regulační uspořádání (4 nebo 6) obsahující zónu (5) měnitelné permeability, a tím, že nejméně jeden ze závitů vysokonapěťového vinutí (3) je navinut vysokonapěťovým kabelem (61) obsahujícím vodič (631), vnitřní polovodič (632), izolátor (633) a vnější polovodič (634).
  2. 2. Regulátor podle nároku 1, dále se vyznačující tím, že uvedené vysokonapěťové vinutí (3) je navinuto nejdále vně zahrnující všechny toky jádra a tím, že nízkonapěťové vinutí (15) je rozděleno na nejméně dvě části (15A, 15B) vinutí, kde jedna část (15A) vinutí obsahuje větší část závitů a je navinuta uvnitř vysokonapěťového vinutí (3) a další část (15B) vinutí, obsahující menší část závitů, je navinuta kolem uvedeného nejméně jednoho odbočného ramene (2B) s uvedenou zónou (5) měnitelné permeability.
  3. 3. Regulátor podle nároku 1 nebo nároku 2, dále se vyznačují c í tím, že uvedená zóna (5) měnitelné permeability • · · · · · ·
    9 f « . · · • · obsahuje magnetickou tyč (4) pohyblivou dovnitř a vně ze zóny (5), vytvořené jako vzduchová mezera.
  4. 4. Regulátor podle nároku 1 nebo nároku 2, dále se vyznačují c i t í m, ž e zmíněná zóna (5) měnitelné permeability obsahuje regulační vinutí (6) navinuté na oddělené samostatné magnetické jádro (9) vytvářející příčnou cestu k uvedenému nejméně jednomu odbočnému ramenu (2B) a napájené řídícím napětím pro řízenou změnu magnetického toku, procházejícího skrz uvedené nejméně jedno odbočné rameno (2B).
  5. 5. Regulátor podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, dále se vyznačující tím, že kompenzační vinutí (7) obklopující oblast zmíněné zóny (5) s proměnnou permeabilitou, a elektricky připojené v sérii s prostředky (8) kondenzátoru.
  6. 6. Regulátor podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, dále se vyznačující tím, že také nejméně jedno z dalších vinutí (6, 7, 15A, 15B) je navinuto vysokonapěťovým kabelem (61) obsahujícím vodič (631), vnitřní polovodič (632), izolátor (633) a vnější polovodič (634).
  7. 7. Regulátor podle kteréhokoliv z předcházejících nároku, dále se vyznačující tím, že uvedený regulátor je vícefázový transformátor, uvedené nejméně jedno odbočné rameno (2B) každé fáze obsahuje regulační uspořádání (4 nebo 6) pro nezávislou regulaci každé fáze.
  8. 8. Regulátor podle kteréhokoliv z nároků 1 - 6, dále se v y znáčů j í c í t í m, ž e uvedený regulátor je vícefázový transformátor, uvedené nejméně jedno odbočné rameno (2B) každé fáze obsahuje regulační uspořádání (4 nebo 6) připojené pro spojitou regulaci.
    R/ -/7 v o ··· · » ·· l LS • · · ·
  9. 9. Regulátor podle kteréhokoliv z nároků 1 - 6, dále se v y znáčů j í c í t í m, ž e uvedený regulátor je autotransformátor nebo přídavný zvyšovací sériový transformátor.
  10. 10. Regulátor podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, dále se vyznačující tím, že uvedené vrstvy (632, 633, 634) jsou uspořádány tak, aby lnuly k sobě navzájem v případě, že kabel je ohnut.
  11. 11. Regulační vinutí (6) pro indukční řízený napěťový regulátor, zejména transformátor nebo prostředky tlumivky obsahující vysokonapěťové vinutí (3) a nízkonapěťová vinutí (15A, 15B) podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačující se t í m, že nejméně jedno z uvedených vinutí (3, 6, 15A, 15B) nebo část kteréhokoliv z nich je navinuta vysokonapěťovým kabelem (61) obsahujícím vodič (631), vnitřní polovodič (632), izolant (633) a vnější polovodič (634).
  12. 12. Vinutí podle nároku 11, dále se vyznačující tím, že uvedené polovodiče (632, 634) a uvedený izolant (633) mají stejný koeficient roztažností.
  13. 13. Vinutí podle nároku 11 nebo 12, dále se vyznačuj ící t í m, že uvedené polovodiče (632, 634) a uvedený izolant (633) jsou zhotoveny ze stejného plastikového materiálu, plastikový materiál polovodičů s přidaným elektricky vodivým materiálem.
  14. 14. Způsob napěťového řízení v elektrickém vedení a/nebo pro řízení jalového výkonu zařízení obsahující nejméně transformátor nebo tlumivku s nejméně jedním vinutím nebo část kteréhokoliv z nich je z kabelu typu vysokonapěťového kabelu podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, kde napěťového řízení je dosaženo indukční regulací měnící součin magnetického toku v cívce a počtu závitů ve vinutích • « · · • · . pí/T7i}.c· - r v ο takovým způsobem, že magnetický odpor rozdílných odbočných ramen uvedeného transformátoru/tlumivky je změněn.
  15. 15. Způsob podle nároku 14, vyznačující se tím, že uvedené indukční regulace je dosaženo pohybováním magnetické tyče ven z nebo dovnitř vzduchové mezery v rozmezí nejméně jednoho z uvedených rozdílných odbočných ramen.
  16. 16. Způsob podle nároku 14, vyznačující se tím, že uvedené indukční regulace je dosaženo změnou regulačního napětí napájeného vinutí navinutého okolo regulačního ramene uvedeného transformátoru/tlumivky.
  17. 17. Způsob podle nároku 16, vyznačující se tím, že uvedené změny regulačního napětí je dosaženo řízením kondenzátoru s řiditelnou kapacitancí.
CZ20001140A 1998-09-29 1998-09-29 Poháněči a nosný systémje pro spodní prací desku (50), uspořádanou ve dně pracího koše (26) u automatické pračky (20). Spodní prací deska (50) je poháněna výstupním hřídelem (62) tak, aby v radiálním směru kroužila nebo se otočně kývala v prostoru pracího koše (26). Výstupní hřídel (62) prochází směrem vzhůru dnem a je otočný v prvním a druhém směru. Otočná trubka (60) je uspořádaná souosee kolem výstupního hřídele (62), přičemž její horní konec zabírá se dnem pracího koše (26. Otočná trubka (60) se může současně otáčet v druhém směru spolu s výstupním hřídelem (62). Univerzální spoj otočně nese prací desku (50), kolem horního konce otočné trubky (60). Poháněči prostředky připojují prací desku (50) k hornímu konci výstupního hřídele (62) tak, že prací deska (50)je umístěna ve skloněné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v prvním směru, zatímco je prací deska (50) umístěna ve vodorovné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v druhém směru. Tímto způsobemje spodní prací deska (50) nesena pro účely kývavého pohybu v průběhu prací části pracího cyklu, přičemž je nesena ve vodorovné poloze v průběhu otáčivé odstředivé části pracího cyklu. CZ20001140A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20001140A CZ20001140A3 (cs) 1998-09-29 1998-09-29 Poháněči a nosný systémje pro spodní prací desku (50), uspořádanou ve dně pracího koše (26) u automatické pračky (20). Spodní prací deska (50) je poháněna výstupním hřídelem (62) tak, aby v radiálním směru kroužila nebo se otočně kývala v prostoru pracího koše (26). Výstupní hřídel (62) prochází směrem vzhůru dnem a je otočný v prvním a druhém směru. Otočná trubka (60) je uspořádaná souosee kolem výstupního hřídele (62), přičemž její horní konec zabírá se dnem pracího koše (26. Otočná trubka (60) se může současně otáčet v druhém směru spolu s výstupním hřídelem (62). Univerzální spoj otočně nese prací desku (50), kolem horního konce otočné trubky (60). Poháněči prostředky připojují prací desku (50) k hornímu konci výstupního hřídele (62) tak, že prací deska (50)je umístěna ve skloněné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v prvním směru, zatímco je prací deska (50) umístěna ve vodorovné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v druhém směru. Tímto způsobemje spodní prací deska (50) nesena pro účely kývavého pohybu v průběhu prací části pracího cyklu, přičemž je nesena ve vodorovné poloze v průběhu otáčivé odstředivé části pracího cyklu.

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20001140A CZ20001140A3 (cs) 1998-09-29 1998-09-29 Poháněči a nosný systémje pro spodní prací desku (50), uspořádanou ve dně pracího koše (26) u automatické pračky (20). Spodní prací deska (50) je poháněna výstupním hřídelem (62) tak, aby v radiálním směru kroužila nebo se otočně kývala v prostoru pracího koše (26). Výstupní hřídel (62) prochází směrem vzhůru dnem a je otočný v prvním a druhém směru. Otočná trubka (60) je uspořádaná souosee kolem výstupního hřídele (62), přičemž její horní konec zabírá se dnem pracího koše (26. Otočná trubka (60) se může současně otáčet v druhém směru spolu s výstupním hřídelem (62). Univerzální spoj otočně nese prací desku (50), kolem horního konce otočné trubky (60). Poháněči prostředky připojují prací desku (50) k hornímu konci výstupního hřídele (62) tak, že prací deska (50)je umístěna ve skloněné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v prvním směru, zatímco je prací deska (50) umístěna ve vodorovné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v druhém směru. Tímto způsobemje spodní prací deska (50) nesena pro účely kývavého pohybu v průběhu prací části pracího cyklu, přičemž je nesena ve vodorovné poloze v průběhu otáčivé odstředivé části pracího cyklu.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20001140A3 true CZ20001140A3 (cs) 2000-08-16

Family

ID=5470126

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20001140A CZ20001140A3 (cs) 1998-09-29 1998-09-29 Poháněči a nosný systémje pro spodní prací desku (50), uspořádanou ve dně pracího koše (26) u automatické pračky (20). Spodní prací deska (50) je poháněna výstupním hřídelem (62) tak, aby v radiálním směru kroužila nebo se otočně kývala v prostoru pracího koše (26). Výstupní hřídel (62) prochází směrem vzhůru dnem a je otočný v prvním a druhém směru. Otočná trubka (60) je uspořádaná souosee kolem výstupního hřídele (62), přičemž její horní konec zabírá se dnem pracího koše (26. Otočná trubka (60) se může současně otáčet v druhém směru spolu s výstupním hřídelem (62). Univerzální spoj otočně nese prací desku (50), kolem horního konce otočné trubky (60). Poháněči prostředky připojují prací desku (50) k hornímu konci výstupního hřídele (62) tak, že prací deska (50)je umístěna ve skloněné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v prvním směru, zatímco je prací deska (50) umístěna ve vodorovné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v druhém směru. Tímto způsobemje spodní prací deska (50) nesena pro účely kývavého pohybu v průběhu prací části pracího cyklu, přičemž je nesena ve vodorovné poloze v průběhu otáčivé odstředivé části pracího cyklu.

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ20001140A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20050030140A1 (en) Multiphase induction device
US7205877B2 (en) Method and apparatus for transferring energy in a power converter circuit
US20040012472A1 (en) Flux control for high power static electromagnetic devices
US6801421B1 (en) Switchable flux control for high power static electromagnetic devices
EA001725B1 (ru) Мощный трансформатор или катушка индуктивности
SE511372C2 (sv) Förfarande och anordning för reglering av transformator/ reaktor samt transformator/reaktor
AU733243B2 (en) Magnetic tap changer
CZ20001140A3 (cs) Poháněči a nosný systémje pro spodní prací desku (50), uspořádanou ve dně pracího koše (26) u automatické pračky (20). Spodní prací deska (50) je poháněna výstupním hřídelem (62) tak, aby v radiálním směru kroužila nebo se otočně kývala v prostoru pracího koše (26). Výstupní hřídel (62) prochází směrem vzhůru dnem a je otočný v prvním a druhém směru. Otočná trubka (60) je uspořádaná souosee kolem výstupního hřídele (62), přičemž její horní konec zabírá se dnem pracího koše (26. Otočná trubka (60) se může současně otáčet v druhém směru spolu s výstupním hřídelem (62). Univerzální spoj otočně nese prací desku (50), kolem horního konce otočné trubky (60). Poháněči prostředky připojují prací desku (50) k hornímu konci výstupního hřídele (62) tak, že prací deska (50)je umístěna ve skloněné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v prvním směru, zatímco je prací deska (50) umístěna ve vodorovné poloze, pokud je výstupní hřídel (62) poháněn v druhém směru. Tímto způsobemje spodní prací deska (50) nesena pro účely kývavého pohybu v průběhu prací části pracího cyklu, přičemž je nesena ve vodorovné poloze v průběhu otáčivé odstředivé části pracího cyklu.
MXPA00003039A (en) Magnetic tap changer
JP2001518701A (ja) 誘導制御電圧調整器
WO1999017314A2 (en) A step-free induction controlled voltage regulator
CN1327601A (zh) 用于大功率静止电磁装置的可转换的磁通控制
CZ20001139A3 (cs) Způsob a zařízení pro regulaci transformátoru/tlumivky a transformátor/tlumivka
CZ20001950A3 (cs) Statické elektromagnetické zařízení s vysokým výkonem
MXPA00003029A (es) Metodo y arreglo parala regulacion de un transformador/reactor y un trnasformador/reactor

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic