CZ20001036A3 - Způsob oddělování nitěnek a zařízení k provádění tohoto způsobu - Google Patents

Způsob oddělování nitěnek a zařízení k provádění tohoto způsobu Download PDF

Info

Publication number
CZ20001036A3
CZ20001036A3 CZ20001036A CZ20001036A CZ20001036A3 CZ 20001036 A3 CZ20001036 A3 CZ 20001036A3 CZ 20001036 A CZ20001036 A CZ 20001036A CZ 20001036 A CZ20001036 A CZ 20001036A CZ 20001036 A3 CZ20001036 A3 CZ 20001036A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
heald
bundle
separating
heddle
healds
Prior art date
Application number
CZ20001036A
Other languages
English (en)
Inventor
Daniel Tanno
Original Assignee
Stäubli Ag Pfäffikon
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Stäubli Ag Pfäffikon filed Critical Stäubli Ag Pfäffikon
Priority to CZ20001036A priority Critical patent/CZ20001036A3/cs
Publication of CZ20001036A3 publication Critical patent/CZ20001036A3/cs

Links

Landscapes

  • Auxiliary Weaving Apparatuses, Weavers' Tools, And Shuttles (AREA)

Abstract

Způsob oddělování nitěnek (15, 16), uspořádaných svými koncovými očky (7, 8) na nosnících (1, 2, 3, 4) nitěnek (15, 16) pro vytvoření svazku (5, 6), při němž se přední nitěnka (15, 16) ve svazku vychýlí do strany a oddělí od svazku (5, 6) ve směru pryč od svazku (5, 6). Potom se nitěnka (15, 16) uchopí alespoň v oblasti jednoho ze svých koncových oček (7) a dopravuje dále pryč od svazku (5, 6) po nosnících (1, 2, 3, 4) nitěnek (15, 16). Zařízení má oddělovací ústrojí pro oddělování přední nitěnky (17, 18) a oddělovací prstový element (14) pro dopravu této přední nitěnky (17, 18) a obsahuje tlačný element (34) pro tlačení svazku (5, 6) zpět.

Description

Způsob oddělování nitěnek a zařízení k provádění tohoto způsobu
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu oddělování nitěnek uspořádaných svými koncovými očky na nosnících nitěnek pro vytvoření svazku, při němž se přední nitěnka ve svazku vychýlí do strany a oddělí od svazku ve směru pryč od svazku. Vynález se dále týká zařízení k provádění tohoto způsobu.
Dosavadní stav techniky
Ve spise EP 0 448 957 je popsáno zařízení uvedeného typu, v němž nitěnky zavěšené na nosnících nitěnek, neboli čincích, se v jedné své oblasti bočně vychýlí z roviny tvořené nosníky nitěnek a přitom se pružně zdeformují. Potom se tato bočně vychýlená oblast nitěnky pohybuje ve směru šikmém vůči uvedené rovině po určité dráze od svazku nitěnek, dokud tato dráha opět nevnikne do uvedené roviny a boční deformace nitěnky opět nezmizí. Protože pohybem uvedené oblasti nitěnky po uvedené dráze se nitěnka částečně vychýlí ze své vlastní roviny, definované například koncovými očky, následují tento pohyb se zpožděním další oblasti nitěnky. Koncová očka na nosnících nitěnek se například oddělí od svazku později než bočně vychýlená oblast. Pro ten případ, že části nitěnky ulpí na sousední nitěnce ve svazku, a proto se nepohybují požadovaným způsobem od svazku pryč, je upravena výkyvná páka ve tvaru nože, která se pohybuje ve svazku v rovině rovnoběžné s rovinou nitěnky, a tyto části od svazku oddělí. Pro každý svazek jsou upravena dvě dopravní zařízení, nahoře a dole, a jedna výkyvná páka mezi nimi.
Ve spise EP O 646 668 Al je popsáno zařízení v podstatě stejného provedení. Toto zařízení může být použito k provádění způsobu oddělování nitěnek od sebe, při němž přední nitěnka ve svazku se v každém případě oddělí a pohybuje k dopravnímu zařízení, například nekonečnému pásu, opatřenému úložnými kolíky pro nitěnky. Pro oddělování nitěnek od svazku se nejprve přední nitěnka bočně vychýlí. Potom se tato nitěnka pohybuje ve směru dopravy po celé dopravní dráze k nekonečnému pásu prostřednictvím jednoho nebo více dopravních zařízení přitisknutých v oblasti mezi dvěma koncovými očky nitěnky k nitěnce ve směru šikmém vůči nosníkům nitěnek.
Tato známá zařízení nejsou zcela uspokojivá, protože jednak svazek nitěnek, uvažováno ve směru nosníků nitěnek, dosedá na oddělovací zařízení, takže nitěnky se pohybem oddělovacího zařízení mohou opotřebovat nebo poškodit. Dále jsou nitěnky pro dopravu podél nosníků nitěnek uchopeny více nebo méně daleko od nosníků nitěnek, takže koncová očka mohou na nosnících nitěnek zaujmout šikmou polohu, čímž tření mezi nosníkem nitěnek a koncovým očkem vzroste.
Úkolem vynálezu je vytvořit způsob oddělování nitěnek od sebe, při němž je s nitěnkami při oddělování a následné dopravě od svazku pečlivě manipulováno, přičemž nitěnky jsou namáhány co nejméně, zejména na tření. Úkolem vynálezu dále je vytvořit zařízení k tomuto způsobu.
Podstata vynálezu
Uvedený úkol splňuje způsob oddělování nitěnek uspořádaných svými koncovými očky na nosnících nitěnek pro vytvoření svazku, při němž se přední nitěnka ve svazku vychýlí do strany a oddělí od svazku ve směru pryč od svazku, podle vynálezu, jehož podstatou je, že nitěnka se uchopí alespoň v oblasti jednoho ze svých koncových oček a dopravuje dále pryč od svazku po nosnících nitěnek.
4· · 4·· · « ···· 4·4 ··· • · ···· ··« • · ·· ······« · « • · ··· ···
44·· ··· ·· » .,
U způsobu podle vynálezu se tedy přední nitěnka ve svazku bočně vychýlí v jedné své oblasti a přemístí od svazku do první vzdálenosti. Potom se tato přední nitěnka oddělí od svazku ve svých dalších oblastech ve směru pryč od svazku a nakonec je tato nitěnka ovládána v oblasti svých koncových oček a dopravena dále pryč od svazku nitěnek po nosnících nitěnek do druhé vzdálenosti. Při bočním vychylování nitěnky je svazek nitěnek tlačen zpět.
Uvedený úkol dále splňuje zařízení k oddělování nitěnek od svazku nitěnek, zejména k provádění způsobu podle jednoho nebo více předcházejících nároků, které má oddělovací ústrojí pro oddělování přední nitěnky a oddělovací prstový element pro dopravu této přední nitěnky, podle vynálezu, jehož podstatou je, že obsahuje tlačný element pro tlačení svazku zpět.
Zařízení podle vynálezu má tedy oddělovací ústrojí, vytvořené jako oddělovací nůž a určené k oddělování přední nitěnky od svazku, tlačný element určený k tlačení svazku zpět a oddělovací prstový element určený k oddělování nitěnky od svazku na velké části její délky. Zařízení podle vynálezu může dále obsahovat dopravní zařízení, které je uspořádáno v oblasti koncových oček nitěnek. Přitom je výhodné, když je toto dopravní zařízení vytvořeno rovněž pro podepření nosníků nitěnek proti působení tíže.
Výhody dosažené vynálezem spočívají zejména v tom, že spolehlivě mohou být oddělovány veškeré typy nitěnek, aniž by došlo kjejich poškození nebo poškrábání. Je toho dosaženo tím, že nitěnka při oddělování nevykonává žádný pohyb relativně vůči oddělovacímu noži. Pohon oddělovacího nože a tlačného elementu svazku může být řízen kulisami tak, že pro oba elementy může být upraven pouze jediný společný pohon, což zaručuje odpovídající úspory na nákladech a snižuje složitost provedení zařízení. Protože mezi nitěnkami a dopravním zařízením dochází k co nejmenšímu tření, je opotřebení i po delší době malé. Zařízení podle vynálezu je kromě toho vhodné i v provedení obsahujícím alespoň dvě zařízení uspořádaná vedle sebe a určená pro alespoň dva svazky. Přitom mohou různé pohyby probíhat koordinovaně, takže i v tomto případě je možno upravit společné pohony.
Výhodná provedení vynálezu jsou uvedena v patentových nárocích.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladném provedení s odkazem na přiložené výkresy, na nichž obr. 1 a 2 znázorňují vždy v perspektivním pohledu zjednodušeně zařízení podle vynálezu, obr. 3 v nárysu část zařízení podle vynálezu, obr. 4, 5 a 6 vždy schematické zobrazení různých poloh části zařízení z obr. 3, obr. 7, 8, 9, 10, 11 vždy schematické zobrazení různých poloh další části zařízení podle vynálezu, obr. 12 a 13 vždy část zařízení podle vynálezu a obr. 14, 15 a 16 vždy další část zařízení podle vynálezu v různých polohách.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněna část naváděcího zařízení osnovních nití v nitěnkách, zejména ta část, která způsobuje oddělování nitěnek od svazku 5, 6. Dva svazky 5, 6 nitěnek jsou svými horními koncovými očky 7 a dolními koncovými očky 8 seřazeny vedle sebe ve v podstatě svislé poloze vždy na dvou nosnících I, 2, 3, 4 nitěnek. Každému svazku 5, 6 je v jedné oblasti 11 podél nitěnek v blízkosti dolních koncových oček 8 přiřazeno • · • ·· · · · * · · · · · jedno oddělovací zařízení 9, JLO. Na obr. 1 je tato oblast 11 naznačena například polohou oddělovacího zařízení 10 a oddělovacího zařízení 10\ které pouze označuje další možnou polohu oddělovacího zařízení 10. Dále je možno rozpoznat, že pro každý svazek 5, 6 je v oblasti dolních koncových oček 8 uspořádáno jedno dopravní zařízení 12. 13. Taková dopravní zařízení jsou přiřazena každému nosníku i, 2, 3., 4 nitěnek, a proto i horním koncovým očkům 7. Protože provedení jednotlivých dopravních zařízení může být s výhodou stále stejné, jsou na obr. 1 znázorněna pouze dopravní zařízení 12. 13 dolních nosníků 2, 4 nitěnek. Před svazkem 5, 6 je vždy upraven rovněž příslušný oddělovací prstový element 14. který se nachází na obr. 1 mezi předními nitěnkami 15. 16 a již oddělenými nitěnkami 17, 18.
Na obr. 2 jsou znázorněny tytéž elementy jako na obr. 1. Rozdíl však spočívá v tom, že již oddělené nitěnky 17. 18 se nacházejí ve směru dopravy, popřípadě pohybu, nitěnek za dopravním zařízením 12, 13. Směr dopravy, popřípadě pohybu, nitěnek je na tomto obr. 2 naznačen šipkou 19, která je rovnoběžná s podélným směrem nosníků 1, 2, 3., 4 nitěnek.
Na obr. 3 je ve zvětšeném měřítku znázorněno dopravní zařízení Γ2, 13, přičemž pohled na toto vyobrazení směřuje proti směru šipky 19 a ie rovnoběžný se směrem obou nosníků 2, 4 nitěnek. Dopravní zařízení 12, 13 obsahuje dvě otočná tělesa 20, 21. která jsou pevně uložena na příslušné ose 22, 23 otáčení. Tato otočná tělesa 20. 21 jsou opatřena vždy jedním ozubeným kolem 24. 25. která jsou navzájem v záběru. Otočné těleso 21 ie nad a pod nosníkem 2, 4 nitěnek opatřeno opěrnými tělesy 26, 27, zatímco otočné těleso 20 je opatřeno unašečem 28, který se nachází vedle nosníků 2, 4 nitěnek.
Na obr. 4 je znázorněno dopravní zařízení 12, 13 při pohledu shora v první poloze. Opěrná tělesa 26, 27 vedou nosníky 2, 4 nitěnek prostřednictvím výstupku 29 a společně s plochou 30 tvoří doraz pro oddělenou nitěnku 31. Unašeč 28 uvolňuje průchod pro oddělenou nitěnku
31.
Na obr. 5 je znázorněno dopravní zařízení 12. 13 z obr. 4 ve stejné poloze, avšak s oddělenou nitěnkou 31 v mezipoloze při dosednutí na plochu 30 před dopravním zařízením 12, 13.
Na obr. 6 je znázorněno dopravní zařízení 12, 13 z obr. 4 v další poloze, v níž jsou unašeč 28 a opěrná tělesa 26, 27 pootočena o 90°. Oddělená nitěnka 31 se nachází v další poloze, vzhledem ke směru své dopravy za dopravním zařízením 12, 13.
Na obr. 7 jsou schematicky znázorněny nejdůležitější části oddělovacího zařízení 9, 10, to znamená oddělovací nůž 32, který je uložen pohyblivě ve směru šipky 33 a je rovněž poháněn, a tlačný element 34 pro tlačení svazku, otočně uložený na pevné ose 35. Dále je znázorněno vedení 36 pro svazek 3 7, pružně zatížený ovládací kolík 45 a kulisa 42.. Znázorněnou polohou je výchozí neboli klidová poloha, v níž svazek 37 dosedá do vybrání 38 v oddělovacím noži 32..
Na obr. 8 je znázorněna další poloha s částečně vyjetým oddělovacím nožem 32 a s přední nitěnkou 39 svazku 37 vychýlenou vybráním 38. v rovině 62 nebo rovnoběžně s touto rovinou. Na oddělovacím noži 32 je pevně uspořádán čep 40, který se nachází na kulise 41 na tlačném elementu 34.
Na obr. 9 je znázorněna další poloha s ještě dále vyjetým oddělovacím nožem 32, přičemž čep 40 na kulise 41 dále pokročil a přitom svazek 37 byl zatlačen zpět o několik milimetrů proti síle pružiny 43. Proto se nyní výstupek 44 tlačného elementu 34 nachází mezi svazkem 37 a částečně oddělenou nitěnkou 39.
toto ♦ • « • · ··· *· toto • toto to « ·· « • ·· · • ·· ·
Na obr. 10 je znázorněna další poloha, v níž je oddělovací nůž 32 již opět na zpětné dráze a tlačný element 34 je prostřednictvím vyjetého ovládacího kolíku 45 přidržován kulisou 42. Kulisa 41 již na čep 40 nedosedá.
Na obr. 11 je znázorněna koncová poloha s tlačným elementem 34 vykývnutým zpět a nitěnka 39 uvedená do mezipolohy (viz rovněž obr. 5).
Na obr. 12 je znázorněn oddělovací nůž 32 v perspektivním pohledu a v ještě dále zvětšeném měřítku. Oddělovací nůž 32 obsahuje zejména čep 40. vybrání 38 pro nitěnky a kulisu 42. Kulisa 42 je opatřena šikmou dosedací plochou 42a, v podstatě svislou boční plochou 42b a koncovou plochou 42c.
Na obr. 13 je znázorněn řez ovládacím kolíkem 45, který je na tlačném elementu 34 upevněn tak, že může spolupracovat s kulisou 42 na oddělovacím noži 32.. Ovládací kolík 45 sestává v podstatě z kalíšku 45a. z pružiny 45b uspořádané v kalíšku 45a a z kolíku 45c.
Obr. 14 znázorňuje pohon oddělovacího prstového elementu 14. 14' s pneumatickým válcem 47 bez pístnice, se smýkadlem 48 pro oddělovací prstové elementy 14. 14' a s tlumičem 49 nárazů. Oddělovací prstové elementy 14. 14' jsou uloženy na smýkadle 48 otočně kolem os 63, 63'. Na oddělovacích prstových elementech 14. 14' jsou zase uloženy kladky 50. 50'. které dosedají na pevnou kulisu 51. 51'. Na obr. 14 je přitom znázorněna dolní koncová poloha 52 smýkadla 48..
Na obr. 15 je smýkadlo 48 znázorněno v mezipoloze 53 s vykývnutými oddělovacími prstovými elementy 14, 14', přidržovanými v této poloze neznázorněnou pružinou.
Na obr. 16 je znázorněno smýkadlo 48 v horní koncové poloze 54.
Způsob činnosti řešení podle vynálezu je následující: U dále objasněného příkladu provedení způsobu oddělování nitěnek podle vynálezu se může přední nitěnka ve svazku 5 nejprve v jedné své oblasti JJ_ (viz obr. 1), nacházející se u dolního koncového očka 8, uvažováno v podélném směru nitěnky, bočně, to znamená v podstatě vodorovně a kolmo k nosníkům 1, 2, 3, 4 nitěnek, dotykem vychýlit a oddělit od svazku
5. Tato přední nitěnka zaujme proto před svazkem 5 mezipolohu, jak je například znázorněno na obr. 11 pro nitěnku 39. Přitom se rovněž koncové očko sousedící s vychýlenou oblastí 11 posune na svém nosníku 2, 4 nitěnek do podobné předsunuté mezipolohy. Nitěnka 39 se vychýlí v podstatě v rovině 62. probíhající v podstatě svisle kolmo k nosníkům 1, 2, 3, 4 nitěnek (viz obr. 8), a svazek 37 se mírně zatlačí zpět. Potom se rovněž ostatní a další oblasti nitěnky přemístí pryč od svazku 5 do mezipolohy, takže nitěnka 17, 18 (viz obr. 1) celou svou délkou zaujme mezipolohu v první vzdálenosti od nitěnky 15. 16. jak je znázorněno na obr. 1 pro nitěnky 17. 18. Potom je nitěnka 17. 18 uchopena v oblasti svých koncových oček 7, 8. a dopravena po nosnících i, 2, 3., 4 nitěnek do druhé vzdálenosti dál od svazku 5, dokud nedosáhne polohy, která je na obr. 2 znázorněna pro nitěnky 17. 18.
Nyní budou výše popsané postupy přesněji popsány ve spojení se zařízením: Nitěnky jsou svými koncovými očky 7, 8 seřazeny na nosnících 1, 2., 3., 4 nitěnek do svazků 5, 6. Svazky 5, 6 jsou, uvažováno ve směru dopravování nitěnek, tlačeny zezadu pružinou 43 (viz obr. 9) a jsou připraveny k oddělování nitěnek. Nejprve se uvede do činnosti oddělovací zařízení 9, 10. V oddělovacím zařízení 9, 10 má oddělovací nůž 32 polohu, znázorněnou na obr. 7, přičemž svazek 37 zapadá do vybrání 38 na oddělovacím noži 32. Svazek může rovněž dosedat na oddělovací prstový element 14 (viz obr. 1), který se nachází ve své horní koncové poloze 54 (viz obr. 14). Potom začne oddělovací nůž 32 bočně vychylovat přední • · • · • · • · • · · • · · · · nitěnku 39 ve svazku 37 v její rovině 62 a čep 40 klouže po kulise 41 na tlačném elementu 34. Když čep 40 dosáhne více skloněné části kulisy 44, vykývne se tlačný element 34 rychleji proti svazku 37 a zatlačí jej o několik milimetrů zpět. Zatímco tlačný element 34 tlačí svazek 37 zpět, obíhá kolík 45c (obr. 13) ovládacího kolíku 45 po šikmé dosedací ploše 42a kulisy 42. přitom se pružně zatlačí a na svislé boční ploše 42b opět pružně vytlačí, když tlačný element 34 dosáhne polohy, znázorněné na obr. 10. Tím je svazek 37 přidržován. Tato skutečnost je dále patrná na obr. 9. Předtím, než nitěnka 39 dosáhne bočně vychýlené polohy, znázorněné na obr. 9, se rovněž oddělovací prstový element 14 přemístil do své dolní koncové polohy 52 a přitom byl vykývnut směrem dovnitř kulisou 51. Potom začne oddělovací nůž 32 provádět svůj zpětný pohyb. Přitom ovládací kolík 45 zůstane nejprve viset za boční plochou 42b kulisy 42 a přidržuje tak v této poloze rovněž tlačný element 34. ačkoli čep 40 již na kulisu 41 nedosedá. Jakmile ovládací kolík 45 dosáhne konce kulisy 42, může tlačný element 34 silou pružiny 46 (obr. 10) přesunout nitěnku 39 do mezipolohy, znázorněné na obr. 11. Vrátí-li se nyní oddělovací prstový element 14 opět do své horní koncové polohy 54 zpět, projde rovněž svou mezipolohou 53. v níž je oddělovací prstový element 14 opět zcela vykývnut ven. Oddělovací prstový element 14 přitom zasáhne v oblasti 11 za nitěnku 39 a do mezipolohy uvede i ty oblasti nitěnky, které popřípadě ještě dosedají na svazek. Teprve potom dosáhne nitěnka celou svou délkou mezipolohy, znázorněné na obr. 1 pro nitěnky 17. 18, z níž je potom dále dopravována prostřednictvím dopravních zařízení 12, 13. To znamená, že nitěnka 31 podle obr. 5 je otočnými tělesa 20. 21. otáčejícími se proti sobě, unášena, přičemž vždy je rovněž vedena a nesena na nosnících 2, 4 nitěnek. Tím, že se otočná tělesa 20. 21 otáčejí ve směru šipek 55. 56 (obr. 6), bude se nitěnka 31 nejprve pohybovat dopředu prostřednictvím unaseče 28 a potom i prostřednictvím úseků 57 opěrných těles 26, 27. Přitom nejprve úseky 58. potom úseky 57 a 58 a nakonec opět pouze úseky 57 podpírají nosníky 2, 4 nitěnek směrem vzhůru a dolů proti zemské tíži. Bočně jsou nosníky 2, 4 nitěnek vedeny většinou vnějším obvodem 63 unašeče 28 a • · ·· · ··· ·· • · · · ··· ·«·· • · · · · · ····
Λ · ·«·····«·····
Iv · · ··· ···· ···· ··· ·· · ·· ·· tělesem 59 mezi opěrnými tělesy 26. 27. V tělese 59 a v opěrných tělesech 26, 27 je upraveno vybrání 60 (obr. 6), tvořící průchod pro koncové očko. Když je vybrání 60 natočeno k nosníku nitěnek, není nosník nitěnek po krátkou dobu bočně veden. Otočná tělesa 20, 21 se však otáčejí dál za polohu znázorněnou na obr. 6, dokud není dokončena úplná otáčka a dokud není opět dosaženo polohy, znázorněné na obr. 4. Tím se rovněž nítěnka 31 pohybuje úsekem 57 dál na nosníku nitěnek. Potom znovu začnou popsané postupy pro další nitěnku.
Pro provádění způsobu podle vynálezu postačí, když ovládání zařízení podle vynálezu navzájem koordinuje tři jednoduché pohyby. Jedná se o pohyb oddělovacího nože 32, o pohyb smýkadla 48 a o pohyb dopravních zařízení 12, 13. Když oddělovací nůž 32 dokončí svůj pohyb, následuje pohyb smýkadla 48 z jeho dolní koncové polohy 52 do jeho horní koncové polohy 54· Potom provedou dopravní zařízení 12, 13 pohyb, spočívající v otočení o 360°. Rovněž pohony mohou být provedeny velmi jednoduše, protože oddělovací nůž 32 a smýkadlo 48 vykonávají lineární pohyb a otočná tělesa 20, 21 vykonávají otočný pohyb. Jak již bylo zřejmé z obr. 1,2 a obr. 12 až 14, mohou být všechny díly zařízení při společném pohonu provedeny a uspořádány dvakrát, takže současně je možno manipulovat se dvěma svazky 5. a 6. Je rovněž možno uspořádat společné smýkadlo 48 pro oddělovací prstové elementy 14, 14'. V úvahu však rovněž připadá jednoduché provedení zařízení pro jeden jediný svazek.
Ďtz hec - fC f

Claims (14)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob oddělování nitěnek uspořádaných svými koncovými očky na nosnících (1, 2, 3, 4) nitěnek pro vytvoření svazku (5, 6), při němž se přední nitěnka (15, 16) ve svazku vychýlí do strany a oddělí od svazku ve směru pryč od svazku, vyznačující se tím, že nitěnka (15, 16) se uchopí alespoň v oblasti jednoho ze svých koncových oček (7) a dopravuje dále pryč od svazku po nosnících nitěnek .
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že přední nitěnka (15, 15) ve svazku (5, 6) se z počátku dotykem bočně vychýlí pouze ve své oblasti (11), načež se nitěnka (15, 16) potom oddělí od svazku (5, 6) v dalších oblastech a potom se nitěnka uchopí v oblasti jednoho ze svých koncových oček.
  3. 3. Způsob podle jednoho nebo obou z předcházejících nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že nitěnka se vychýlí v podstatě v rovině (62) a svazek se přidržuje.
  4. 4. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že rovina (62) probíhá v podstatě svisle vůči nosníkům (1, 2, 3, 4) nitěnek.
  5. 5. Způsob podle jednoho nebo více z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že nitěnka se nejprve pohybuje v oblasti (11) nacházející se u jednoho koncového očka a potom v ostatních oblastech do mezipolohy před svazkem a potom odtud se pohybuje dále s více oblastmi společně, zejména celá.
  6. 6. Způsob podle jednoho nebo více z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že nitěnka se uchopí v oblasti svých koncových oček dopravním zařízením, kterým se rovněž podpírá nosník nitěnek vůči zemské tíži.
    Ί. Zařízení k oddělování nitěnek od svazku nitěnek, zejména k provádění způsobu podle jednoho nebo více předcházejících nároků, které má oddělovací ústrojí pro oddělování přední nitěnky a oddělovací prstový element (14) pro dopravu této přední nitěnky, vyznačující se tím, že obsahuje tlačný element (34) pro tlačení svazku zpět.
  7. 8. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že oddělovací ústrojí je vytvořeno jako oddělovací nůž (32), upravený pro oddělování přední nitěnky svazku.
  8. 9. Zařízení podle jednoho nebo obou z předcházejících nároků 7 a 8, vyznačující se tím, že v oblasti koncových oček nitěnek je upraveno dopravní zařízení (12, 13).
  9. 10. Zařízení podle nároku 9, vyznačující se tím, že dopravní zařízení je vytvořeno pro podpírání nosníků nitěnek proti zemské tíži a pro jejich boční vedení.
  10. 11. Zařízení podle jednoho nebo obou z předcházejících nároků 9 a
    10, vyznačující se tím, že dopravní zařízení obsahuje dvě otočná tělesa (20, 21), mezi nimiž prochází nosník (1, 2, 3, 4) nitěnek.
  11. 12. Zařízení podle jednoho nebo více z předcházejících nároků 7 až
    11, vyznačující se tím, že tlačný element (34) je uložen otočně kolem osy (35) a obsahuje kulisu (41) pro pohyb oddělovacím ústrojím.
  12. 13. Zařízení podle jednoho nebo více z předcházejících nároků 7 až
    12, vyznačující se tím, že tlačný element je opatřen výstupkem (44) pro posouvání nitěnky (39) dopředu.
    • ·
  13. 14. Zařízení podle jednoho nebo více z předcházejících nároků 7 až 13, vyznačující se tím, že tlačný element je opatřen ovládacím kolíkem (45) a oddělovací nůž je opatřen kulisou (42) pro ovládací kolík.
  14. 15. Zařízení podle nároku 14, vyznačující se tím, že kulisa (42) je vytvořena pro přidržování svazku při zpět se pohybujícím oddělovacím noži.
CZ20001036A 1998-09-18 1998-09-18 Způsob oddělování nitěnek a zařízení k provádění tohoto způsobu CZ20001036A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20001036A CZ20001036A3 (cs) 1998-09-18 1998-09-18 Způsob oddělování nitěnek a zařízení k provádění tohoto způsobu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20001036A CZ20001036A3 (cs) 1998-09-18 1998-09-18 Způsob oddělování nitěnek a zařízení k provádění tohoto způsobu

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20001036A3 true CZ20001036A3 (cs) 2000-09-13

Family

ID=5470036

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20001036A CZ20001036A3 (cs) 1998-09-18 1998-09-18 Způsob oddělování nitěnek a zařízení k provádění tohoto způsobu

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ20001036A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8381433B2 (en) Grafted seedling producing device
US5447015A (en) High speed insertion device
US3930572A (en) Apparatus for separating a series of objects
US6289658B1 (en) Handling unit, especially inserter
KR860001418Y1 (ko) 웨브형 소재에 파스너를 부착하는 장치
US6230377B1 (en) Method and device for separating strands
US5184380A (en) Method and apparatus for singularizing healds for warp thread drawing-in machine
CZ221394A3 (en) Device for separating healds for drawing-in machines for healding warp threads
CZ20001036A3 (cs) Způsob oddělování nitěnek a zařízení k provádění tohoto způsobu
KR20010075061A (ko) 잉아 또는 드로퍼 피이드
GB2283479A (en) Envelope transport, deskew and stop apparatus
EP0852458B1 (en) Electronic part supplying apparatus
US5570648A (en) Waist band-forming apparatus and method
SK109594A3 (en) Device for selecting delivery of healds
US5168688A (en) Mounting device for inserting slides in slide mounts
US3048696A (en) Spotfilm device
JPH0616232A (ja) 駆動ベルトを自動的な方法にて取り扱う方法及びその装置
JPH0119889B2 (cs)
KR102534466B1 (ko) 이동하는 도구의 위치설정을 위한 장치 및 방법과 차골 제거를 위한 조립체 및 방법
KR870001355Y1 (ko) 박스 및 삽입핀이 달린 분리 가능한 슬라이드 파스너 체인에 박스를 부착한 때의 박스 보지장치
GB1603988A (en) Method and apparatus for aligning a pad
CS198200B2 (en) Apparatus for selective weft insertion into the shed
KR950003779B1 (ko) 자동종광 분리장치
KR870000901Y1 (ko) 슬라이드 파스너의 위치 고정장치
US20190344605A1 (en) Inserting system

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic