CZ19296U1 - Stavebnicová regálová soustava - Google Patents

Stavebnicová regálová soustava Download PDF

Info

Publication number
CZ19296U1
CZ19296U1 CZ200920763U CZ200920763U CZ19296U1 CZ 19296 U1 CZ19296 U1 CZ 19296U1 CZ 200920763 U CZ200920763 U CZ 200920763U CZ 200920763 U CZ200920763 U CZ 200920763U CZ 19296 U1 CZ19296 U1 CZ 19296U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
rails
support
opposing
rail
pair
Prior art date
Application number
CZ200920763U
Other languages
English (en)
Inventor
Klimek@David
Original Assignee
Kovona System, A.S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kovona System, A.S. filed Critical Kovona System, A.S.
Priority to CZ200920763U priority Critical patent/CZ19296U1/cs
Publication of CZ19296U1 publication Critical patent/CZ19296U1/cs
Priority to SK1-2010U priority patent/SK5642Y1/sk

Links

Landscapes

  • Assembled Shelves (AREA)

Description

Stavebnicová regálová soustava
Oblast techniky
Technické řešení se týká stavebnicové regálové soustavy, sestávající ze svislých pravoúhlých stojin a k nim připojených podpěrných podélníkú a příčníků, pro uložení alespoň jedné nosné s desky, kde pravoúhlé stojiny jsou opatřeny prostřihy s prolisy, do nichž jsou podpěrné podélníky a příčníky vodorovné vsazeny, a to pomocí zasunovacích jazýčků, vytvořených na jejich koncích.
Dosavadní stav techniky
Z dosavadního stavu techniky jsou známy regálové soustavy, u kterých je ke spojem jednotlivých prvků užíván běžný spojovací materiál, například šroubový spoj. Dlouhodobá stabilita a únosnost ío takových řešení není velká. Šroubové spoje se časem uvolňují a tím způsobují snížení stability a únosnosti regálové soustavy. Rovněž montáž je pro uživatele časově i technicky velmi náročná.
Je známa regálová soustava podle užitného vzoru CZ 7210 Ul, jehož podstata spočívá v tom, že obsahuje profily, nosníky a nosnou desku, přičemž profily jsou opatřeny po celé délce záchytnými prolisy a nosníky jsou opatřeny prostřihy s jazýčky, a že dále obsahuje spojovací prvky opatis řené alespoň dvěma páry vzájemně protilehlých prostřihů s jazýčky, přičemž jazýčky vzájemně protilehlých prostřihů jsou orientovány v opačných směrech, a přičemž záchytné prolisy v profilech mají v průřezu tvar lichoběžníku a boční stěny s úkosem pod úhlem v rozsahu 35° až 45°, prostřihy v nosnících a ve spojovacích prvcích mají tvar lichoběžníku s bočními stranami s úkosem pod úhlem v rozsahu 1° až 10°, jazýčky v prostřizích se zužují směrem ke svému volnému konci a jejich boční okraje mají úkos pod úhlem v rozsahu 1° až 10°, přičemž úkos bočních stran prostřihů je opačný než úkos jazýčků.
Je rovněž známa víceúčelová, modulová regálová sestava podle užitného vzoru CZ 8119 Ul, která je tvořena minimálně dvěma mřížovými stojinami, s pravoúhlou konstrukcí, které jsou vzájemně upevněné po lícovými prvky. Podstata tohoto konstrukčního uspořádání spočívá v tom, že k vnějším plochám mřížových stojin jsou rovnoběžně s oběma jejími delšími stranami uchyceny drátěné výztuhy, umístěné jednak do prostoru mezi koncové a předposlední drátěné pruty vertikálního mřížoví a jednak vymezující upevňovací část zavětrovacích dílů. Do protilehlých ok stojin jsou prostřednictvím pružných upevňovacích háků zavěšeny policové prvky, přitom za horizontální pruty upevňovací části zavětrovacích dílů jsou zaklesnuty svými kotvami křížově uspořádané zavětrovací díly.
Je také znám užitný vzor CZ 13S49 Ul, Regálový systém, se stojinami, s nosníky a s alespoň jednou nosnou deskou, přičemž stojiny jsou opatřeny po celé délce záchytnými nástřihy ve tvaru lichoběžníku a nosníky jsou na svých koncích opatřeny prostřihy s jazýčky, přičemž jazýčky jsou zasunuty do záchytných nástřihů ve tvaru lichoběžníku. Podstata tohoto řešení spočívá v tom, že stojiny jsou na svých podélných okrajích opatřeny výztužnými profilovými drážkami a navzájem protilehlé nosníkyjsou spojeny alespoň jednou výztuhou.
Známo je rovněž řešení podle užitného vzoru CZ 13951 Ul, Bezšroubový regál, tvořený regálovými stojinami a regálovými policemi. Podstatou tohoto řešení je, že lemy regálové police jsou jednak opatřeny palci, na kterých jsou vytvořeny polojehlanovité prolisy, zkosené ve dvou rovi40 nach kolmých na sebe, a jednak dosedacími plochami, zatímco regálové stojiny ve tvaru písmene L jsou z vnitřní strany opatřeny poíojehlanovými prolisy zkosené ve dvou rovinách kolmých na sebe. Polojehlanové prolisy v regálových policích a v regálových stojinách zajišťují samosvomé spojení regálových stojin s regálovými policemi ve dvou rovinách.
Dalším příkladem je lehký kovový regál podle užitného vzoru CZ 14136 Ul. Podstata technieké45 ho řešení spočívá v tom, že police a stojiny jsou navrženy a vyrobeny tak, že přímo jej ich součástí jsou ozuby a otvory (třmeny) takových tvarů, že umožňuji pevné vzájemné ukotveni tak, že výsledkem je dostatečně pevné a stabilní spojení polic a stojin bez použití dalších montážních prvku. Police jsou tedy opatřeny na každé straně dvěma páry klínových ozubů, které jsou vyrobeny vystřižením a vyztuženy protlačením drážek v plechu, ze kterého je vlastní police vyrobena.
C7. 19296 Ul
Stojiny mají naopak prostřiženy a protlačeny (vytvarovány) vhodné třmeny - kapsy, do kterých se zasunou ozuby polic a tím se dosáhne žádaného spojení polic a stojin.
IQ
Řešení podle užitného vzoru CZ 14929 Ul, Regálový systém, navazuje na užitný vzor CZ 13849 Ul. Obsahuje stojiny s uusuíky a dlospoň jednu nosnou desku, přičemž SLOjiliy jsou opatřeny po celé délce záchytnými nástřihy ve tvaru lichoběžníku a nosníky jsou na svých koncích opatřeny prostřihy' ve tvaru lichoběžníku, zjehoz kratší základny v vstupuji jazycKy, z.u^.ujíci sc srnciCm ze svému volnému konci, přičemž jazýčky jsou zasunuty do záchytných nástrihů, přičemž stojiny jsou na svých podélných okrajích opatřeny výztužnými profilovými drážkami a navzájem protilehlé nosníky jsou spojeny alespoň jednou výztuhou. Podstata technického řešení spočívá v tom, že stojiny a nosníky jsou opatřeny embosováním a/nebo profilováním.
Na řešení užitného vzoru CZ 14929 Ul přímo navazuje další regálový systém, a to podle užitného vzoru CZ 15458 Ul. Ten obsahuje stojiny s nosníky a alespoň jednu nosnou desku, přičemž stojiny jsou opatřeny po celé délce záchytnými nástřihy a nosníky jsou na svých koncích opatřeny prostřihy, z jejichž základny vystupují jazýčky, které jsou zasunuty do záchytných nastřihů, přičemž stojiny jsou na svých podélných okrajích opatřeny výztužnými profilovými drážkami a navzájem protilehlé nosníky jsou spojeny alespoň jednou výztuhou, přičemž stojiny a nosníky jsou vytvořeny jako válcované profily a opatřeny embosováním a/nebo profilováním. Podstata technického řešení spočívá v tom, že horní rameno nosníků je přetvořeno do alespoň dvojitého a výztužného přehybu, v němž je vytvořena nahoru otevřená drážka, do níž je vložen další výztužný prvek.
Je znám i lehký kovový regál, tvořený policemi a stojinami, podle užitného vzoru CZ 15485 Ul. Podstata technického řešení spočívá v tom, že police jsou v každém rohu na bočních stranách opatřeny vždy dvěma ozuby klínovitého tvaru se zámky a výztuhami, a že stojiny jsou opatřeny třmeny lichoběžníkového tvaru, přičemž klínové ozuby a lichoběžníkové třmeny do sebe těsně dosedají a tím vznikne pevné spojení polic a noh.
Je rovněž znám i regálový systém se stojinami z profilů L, s nosníky a s alespoň jednou nosnou deskou, přičemž stojiny jsou opatřeny po celé délce záchytnými nástřihy a nosníky jsou na svých koncích opatřeny prostřihy, z jejichž základny vystupují jazýčky, které jsou zasunuty do záchytných nástrihů, přičemž stojiny jsou na svých podélných okrajích opatřeny výztužnými profilovými drážkami, podle užitného vzoru CZ 15980 Ul. Jeho podstata spočívá v tom, že stojina je v místě svého podélného ohybu opatřena dovnitř profilu L vystupujícím výztužným prolicem, na který dosedají konce nosníků.
Dále je známa stavebnicová regálová soustava, podle užitného vzoru CZ 16654 Ul, sestávající ze svislých pravoúhlých stojin, opatřených prostřihy s prolisy, do nichž jsou vodorovně vsazeny podpěrné podélníky a příčníky, a to pomoci zasunovacích jazýčků, uspořádaných v podpěrných podélnících a příčnících, na nichž jsou uloženy nosné desky, podle tohoto technického řešení, jehož podstata spočívá v tom, že alespoň jeden z dvojíce protilehlých, podpěrných podélníků je opatřen vrchním záhybem Al a alespoň jeden z dvojice protilehlých podpěrných příčníků je opatřen vrchním záhybem Β1, pro uložení nosně desky. Přitom mezi nosnou desku a vrchní záhyb alespoň jednoho z podpěrných podélníků, je situován nejméně jeden vyztužovací prvek.
Konečně je znám i regálový systém podle užitného vzoru CZ 18783 Ul, se stojinami, s nosníky a s alespoň jednou nosnou deskou, přičemž stojiny jsou opatřeny po celé délce záchytnými nástřihy a nosníky jsou na svých koncích opatřeny prostřihy a jazýčky, které jsou svými volnými konci zasunuty do záchytných nástrihů, přičemž stojiny jsou na svých podélných okrajích opatřeny výztužnými profilovými drážkami, přičemž navzájem protilehlé nosníky jsou vždy spojeny alespoň jednou výztuhou mající průřez tvaru ležatého písmene U, a přičemž horní ramena nosníků jsou vždy přetvořena do nosného a výztužného přehybu provedeného s alespoň dvěma ohyby a dolní rameno je provedeno s alespoň jedním ohybem, jehož podstatou je, že konce alespoň jedné výztuhy jsou zahnuty ohybem v pravém úhlu k rovině výztuhy, výztuha je na koncích v místě horního okraje opatřena výřezem, do něhož je vloženo horní rameno nosníku, a v místě dolního okraje je opatřena jazýčkem, zasunutým do štěrbiny, vytvořené v dolním ramenu nosníku a zahnutým pro zajištěni pevného spojeni s nosníkem, stojiny jsou provedeny jako dělené na alespoň ?
CZ 19296 Ul dvě části, přičemž příslušná homí část je na dolním okraji opatřena alespoň dvěma dolními jazýčky, zasunutými do nástřihú provedených na horním okraji příslušné dolní části, nosné desky jsou opatřeny zahnutými okraji, které jsou zasunuty, popřípadě vloženy do nosného a výztužného přehybu horních ramen nosníku.
Nevýhodou známých řešení je, že pri větším zatížení se podélné nosníky, na nichž je uložena nosná deska, začnou ve své vrchní části bortit a zkrucovat směrem dovnitř, takže dochází k porušení stability regálu, následnému snížení jeho nosnosti a nebezpečí zřícení nosné desky, se všemi důsledky z toho vyplývajícími, tzn. nebezpečí úrazu pro obsluhu a poškození skladovaných předmětů. íomu nezabrání ani použití výztuhy, mající průřez tvaru ležatého písmene U, protože i o ji lze situovat pouze do určité, předem připravené příčné polohy mezi dva nosníky, jejichž potřebná tuhost s ohledem na skladování těžkých předmětů tak není v dostatečné míře zajištěna.
Podstata technického řešení
Uvedené nevýhody odstraňuje stavebnicová regálová soustava, sestávající ze svislých pravoúhlých stojin a k nim připojených podpěrných podélníků a příčníku, pro uložení alespoň jedné nosné desky, kde pravoúhlé stojiny jsou opatřeny prostřihy s prolisy, do nichž jsou podpěrné podélníky a příčníky vodorovně vsazeny, a to pomocí zasunovacích jazýčků, vytvořených na jejich koncích, podle tohoto technického řešení, jehož podstata spočívá v tom, že nejméně jedna z dvojic protilehlých, podpěrných podélníků je uspořádána s homí nosnou líštou a dolní přídržnou lištou. Lišty jsou opatřeny zalemováními, v nichž je suvně uložen nejméně jeden vyztužovací
2o prvek ve tvaru ležatého U profilu. Jeho homí i dolní rameno je opatřeno protisměrnými lemy, které jsou u svých okrajů opatřeny příčnými zářezy a podélnými zářezy, pro zasunutí do zalemování homí nosné lišty a dolní přídržné lišty podpěrných podélníků.
Pro zvýšení pevnosti a stability regálu je výhodné, aby v zalemováních homí nosné lišty a dolní přídržné lišty, dvojice protilehlých, podpěrných podélníků byly suvně uspořádány vyztužovací prvky příčné a zároveň i podélně.
Pro zvýšení tuhosti vyztužovací ho prvku je výhodné, aby vyztužovací prvek byl opatřen podélným profilováním.
Je účelné, aby zalemování homí nosné lišty a dolní přídržné lišty, dvojice protilehlých, podpěrných podélníků, bylo uspořádáno směrem dovnitř mezi oběma lištami nebo směrem opačným.
jo Je vhodné, aby zalemování homí nosné lišty a dolní přídržné lišty dvojice protilehlých, podpěrných podélníků. bylo uspořádáno směrem dovnitř mezi oběma lištami nebo směrem opačným, a to pod jakýmkoli shodným úhlem v rozsahu 0° až 90°, vzhledem k oběma lištám.
Je rovněž vhodné, aby sklony protisměrných lemů horního a dolního ramene, vyztužovacího prvku byly komplementární se sklonem zalemování homí nosné lišty a dolní přídržné lišty, dvo35 jice protilehlých, podpěrných podélníků.
Pro zvýšení tuhosti regálu je výhodné, aby nejméně jeden z dvojice podpěrných podélníků byl opatřen alespoň jedním přeplátujícím, zpevňovacím záhybem A.
Obdobně výhodné upořádání spočívá v tom, že nejméně jeden z dvojice podpěrných příčníků je opatřen alespoň jedním přeplátujícím, zpevňovacím záhybem B.
Výhodu tohoto technického řešení lze dále spatřovat v jednoduchosti konstrukčního uspořádání, v úspoře materiálu a lehčí manipulovatelnosti, protože regálová sestava s tímto technickým řešením, ve srovnání s regálovou soustavou bez něho, při získání podstatně vyšší nosnosti, může být vyrobena z lehčích (tenčích) materiálů. Další výhoda spočívá ve variabilitě uspořádání jednotlivých podlaží regálové soustavy, v zabezpečení vyšší pevnosti, tuhosti a stability všech jejích podélníků, a tím i celé regálové soustavy samotné, v zamezení poškození skladovaných předmětů a v neposlední radě v zajištění vyšší úrovně bezpečností práce obsluhy.
(7 19296 Ul
Přehled obrázků na výkresech
Na obr, í je schematicky, v axonometrickém pohiedu znázorněna stavebnicová regálová soustava
V rirt í U ni n 1-AU řziPívrtí r< /4 1 Λ í i UN-n. /4 r-n U Λ -n Lř-nfí *-v <4 1 <->-½ í ,<>
« ^VL.HU I UVH1 pj l M » vu-vn 1 JJUV1V LWlUilVKVilU IVJVlll, l) |)VLl 1111, RUV kli L411V VI uvil pVJVllUljl JV zesíleno vždy jedním vyztužovacím prvkem a první podlaží je zesíleno vyztužovacími prvky s iispořádánvmí dn nnbrnHnvéhn nosníku. Na obr. 2 je v axonometrickém pohledu zobrazen detail
A z obr, 1, schematicky znázorňující spojení svislé stojiny s jedním podpěrným podélníkem a přilehlým příčníkem. Na obr. 3 je v axonometrickém pohledu zobrazen detail B z obr, 1, schematicky znázorňující spojení svislé stojiny s podpěrným podélníkem a přilehlým příčníkem v opačné poloze než je zobrazeno na detailu A, Na obr. 4 je v řezu C-C z obr. 1 znázorněn profil iq jednoho podpěrného podélníků a na obr. 5 je v řezu D-D z obr. 1 znázorněn profil protějšího podpěrného podélníků. Na obr, 6 je schematicky, v axonometrickém pohledu zobrazen rez E-E z obr. 1, včetně detailu spojení jednoho podpěrného podélníků s rovnoběžně situovaným vyztužovacím prvkem. Na obr. 7 je schematicky v axonometrickém pohledu zobrazen vyztužovací prvek.
Příklady provedení technického řešení
Stavebnicová regálová soustava sestává ze čtyř svislých pravoúhlých stojin I, opatřených prostřihy s prolisy J4. Do prostřihů s prolisy ]_[, pravoúhlých stojin J_, jsou za pomoci zasunovacích jazýčků 21, uspořádaných ve dvojici proti sobě situovaných podpěrných podélnících 2 a?, vsazeny tyto podpěrné podélníky 2 a ?, a to od jednoho do několika podlaží nad sebou. Ve stejných rovinách, jsou do dalších prostřihů s prolisy J4, pravoúhlých stojin 1, situovaných pravoúhle od podpěrných podélníků 2 a ?, za pomoci zasunovacích jazýčků 31, proti sobě obdobně vsazeny podpěrné příčníky 3 a?. Podpěrné podélníky 2 a ? jsou opatřeny profilovým vyztužením 241 a 241' uspořádaným ve stěnách 24 a 24' podpěrných podélníků 2 a podpěrné příčníky 3 a V jsou opatřeny profilovým vyztužením 341 a 341', uspořádaným ve stěnách 34 a 34' podpěrných příčníků 3 a 1 Nejméně jedna z dvojic protilehlých, podpěrných podélníků 2 a Z je uspořádána s horní nosnou lištou 22 a 22' a dolní přídržnou lištou 23 a 21. Přitom jsou nosné lišty 22 a 22’ a přídržné lišty 23 a 21 opatřeny zalemováními 221 a 2211 a 231 a 231'. V zalemováních homí nosné lišty 221 a 221' a dolní přídržné lišty 231 a 231' je suvně uložen nejméně jeden vyztužovací prvek 4 ve tvaru ležatého U profilu, jehož homí i dolní rameno 41 a 42 je opatřeno protisměrnými lemy 411 a 421, které jsou u svých okrajů opatřeny příčnými zářezy 4111 a 4111' a 4211 a
3o 4211' a podélnými zářezy 4112 a 4112' a 4212 a 4212’, pro zasunutí do zalemování 221 a 221' a 231 a 231’ homí nosné lišty 22 a 22' a dolní přídržné lišty 23 a 23', podpěrných podélníků 2 a?.
Ve výhodném provedení jsou vyztužovací prvky 4, které jsou uloženy v zalemováních 221 a 221' a 231 a 231’ homí nosné lišty 22, 2? a dolní přídržné lišty 23, 23' dvojíce protilehlých, podpěrných podélníků 2a? suvně. uspořádány příčně i podélně zároveň, takže je jimi vytvořen příhra55 dový nosník. Pro zvýšení pevnosti je vyztužovací prvek 4 opatřen podélným profilováním 43.
Je samozřejmé, že obdobně lze situovat vyztužovací prvky 4 nejen mezi podpěrné podélníky 2 a ?, ale i mezi podpěrné příčníky 3 a?.
Ve variantním provedení je zalemování 221 a 221' a 231 a 231' homí nosné lišty 22 a 22' a dolní přídržné lišty 23 a 2?, dvojice protilehlých, podpěrných podélníků 2a? uspořádáno směrem dovnitř mezi oběma lištami 22 a 22' a 23 a 2? nebo směrem opačným.
Variabilitou konstrukčního uspořádání stavebnicové regálové soustavy je umožněno, aby zalemování 221 a 221' a 231 a 231’ homí nosné lišty 22 a 2? a dolní přídržné lišty 23 a 2?, dvojice protilehlých, podpěrných podélníků 2 a?, bylo provedeno směrem dovnitř mezi oběma lištami 22 a 22' a 23 a 23' nebo směrem opačným, a to pod jakýmkoli shodným úhlem v rozsahu 0° až 90°, vzhledem k oběma lištám 22 a 22' a 23 a 2?. Sklony protisměrných lemů 411 a 421 horního a dolního ramene 41 a 42, vyztužovacího prvku 4, jsou přitom komplementární se sklonem zalemování 221 a 221’ a 231 a 231' homí nosné lišty 22 a 2? a dolní přídržné lišty 23 a 2?, dvojice protilehlých, podpěrných podélníků 2 a ?.
. 4 CZ 19296 Ul
Pro zvýšení pevnosti a únosnosti jednoho nebo všech podlaží stavebnicové regálové soustavy je nejméně jeden z dvojice podpěrných podélníků 2 a Z opatřen alespoň jedním přeplátovaným, zpevňovacím záhybem 25 a 25’.
Obdobně alespoň jeden z dvojice podpěrných příčníků 3 a 31 je opatřen alespoň jedním přepláto5 váným, zpevňovacím záhybem 35 a 35'.
Na podpěrných podélnících 2 a 3 na podpěrných příčnících 3 a 3 jednoho nebo více podlaží je nebojsou umístěny nosné desky 5.
Do čtyř svislých, pravoúhlých stojin i, opatřených prostřihy s prolisy Π, se pomocí zasunovacích jazýčků 21, uspořádaných v podpěrných podélnících 2 a 2* a podpěrných příčnících 3 a 3, od ío jednoho do příslušného počtu podlaží nad sebou, podle velikosti regálu, upevní podpěrné podélníky 2 a 3, s profilovým vyztužením 241 a 241’ a podpěrné příčníky 3 a 3 s profilovým vyztužením 341 a 341’. Do zaíemování 221 a 221' a 231 a 231' uspořádaných na horní nosné liště 22 a
22’ a dolní přídržné liště 23 a 23', podpěrných podélníků 2 a 3, se suvné uloží vyztužovací prvek 4 ve tvaru ležatého U profilu, a to tak, žc příčnými zářezy 4111 a 4111’ a 4211 a 4211’ projde i? ohyb zaíemování 221 a 221' a 231 a 231’ ajeho spodní lem pak podélnými zářezy 4112 a 41121 a
4212 a 4212' až do žádané, nejěastěji příčně osové polohy jednoho podlaží. V případě požadavku na větší zatížení regálu, nejčastěji u nižších podlaží, se nejprve do podpěrných podélníků 2 podélně vloží vyztužovací prvek 4 tak, že protisměrné lemy 411 horního ramene 44, vyztužovacího prvku 4 a protisměrné lemy 421 dolního ramene 42, vyztužovacího prvku 4, se vsunou jednak do zaíemování 221 horní nosné lišty 22 a do zaíemování 231 dolní přídržné lišty 23 a stejně tak se postupuje i u protějšího podpěrného podélníků 3. Z každé strany podélně uložených vyztužovacích prvků 4 se pak příčně uloží další dva vyztužovací prvky 4, jak popsáno výše. Tím se ze čtyř vyztužovacích prvků vytvoří příhradový nosník. Nakonec se na podpěrné podélníky 2 a 3 a na podpěrné příčníky 3 a 3, mezi přeplátovaný zpevňovací záhyb 25 a 25’ a mezi přeplátovaný zpevňovací záhyb B a B’ 25 a 25', vloží nosné desky 5.
Průmyslová využitelnost
Stavebnicová regálová soustava podle technického řešení je využitelná při variantním uspořádání počtu polic pro ukládání předmětů a materiálu stejně tak v průmyslu, stavebnictví, pro vojenské účely, v laboratořích, zdravotnických a jim podobných zařízeních, vc školství a státní správě, v ío kancelářských prostorách a archivech, jako pro soukromé účely občanů.

Claims (8)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1, Stavebnicová regálová soustava, sestávající ze svislých pravoúhlých stojin (1) a k nim připojených podpěrných podélníků (2) a příčníků (3), pro uložení alespoň jedné nosné desky (5), kde pravoúhlé stojiny (1) jsou opatřeny prostřihy s prolisy (11), do nichž jsou podpěrné podélní35 ky (2) a příčníky (3) vodorovné vsazeny, a to pomocí zasunovacích jazýčků (21. 31), vytvořených na jejich koncích, vyznačující se tím, že nejméně jedna z dvojic protilehlých, podpěrných podélníků (2, 2') je uspořádána s horní nosnou lištou (22, 22’) a dolní přídržnou lištou (23, 23'), přičemž lišty (22, 22', 23, 23') jsou opatřeny zalcmováními (221, 221’, 231, 231’), v nichž je suvně uložen nejméně jeden vyztužovací prvek (4) ve tvaru ležatého U profilu, jehož
    40 horní i dolní rameno (41, 42) je opatřeno protisměrnými lemy (411, 421), které jsou u svých okrajů opatřeny příčnými zářezy (4111, 4111', 4211, 4211') a podélnými zářezy (4112, 4112’, 4212. 4212'), pro zasunutí do zaíemování (221, 221', 231, 23 U) horní nosné lišty (22, 22') a dolní přídržné lišty (23, 23'), podpěrných podélníků (2, 2').
  2. 2. Stavebnicová regálová soustava podle nároku 1, vyznačující se tím, žcv zale45 mováních (221,221', 231, 231') horní nosné lišty (22, 22') a dolní přídržné lišty (23, 23'), dvojice
    CZ 19296 Ui protilehlých, podpěrných podélníků (2, 2') jsou suvně uspořádány vyztužovací prvky (4) příčně a zároveň i podélně, takže je jimi vytvořen příhradový nosník.
  3. 3. Stavebnicová regálová soustava podle některého z nároku 1 a/nebo 2. vyznačující se t í m , že vyztužovací prvek (4) je opatřen podélným profilováním (43).
  4. 4. Síuvcbnicuvá icgáíuvá soustava podle některého z nároků i až 3, vyznačující se tím, že zalemování (221, 221’, 231, 231*) horní nosné lišty (22, 22') a dolní přídržné lišty (23, 23'), dvojice protilehlých, podpěrných podélníků (2, 2') je uspořádáno směrem dovnitř mezi oběma lištami (22, 22', 23, 23') nebo směrem opačným.
  5. 5. Stavebnicová regálová soustava podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se iu t í m , že zalemování (221, 221', 231, 231') horní nosné lišty (22, 22') a dolní přídržné lišty (23,
    23'), dvojice protilehlých, podpěrných podélníků (2, 2') je uspořádáno směrem dovnitř mezi oběma lištami (22, 22', 23, 23') nebo směrem opačným, a to pod jakýmkoli shodným úhlem v rozsahu 0° až 90°, vzhledem k oběma lištám (22, 22', 23, 23').
  6. 6. Stavebnicová regálová soustava podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se i5 t í m , že sklony protisměrných lemů (411, 421) horního a dolního ramene (41, 42), vyztužovacího prvku (4), jsou komplementární se sklonem zalemování (221, 221’, 231, 231') homi nosné lišty (22, 22') a dolní přídržné lišty (23, 23’), dvojice protilehlých, podpěrných podélníků (2, 2').
  7. 7. Stavebnicová regálová soustava podle některého z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že nejméně jeden z dvojice podpěrných podélníků (2, 2') je opatřen alespoň jedním pře2o plátovaným, zpevňovacím záhybem (25, 25').
  8. 8. Stavebnicová regálová soustava podle některého z nároků laž6, vyznačující se tím, že nejméně jeden z dvojice podpěrných příčníků (3, 3') jc opatřen alespoň jedním přeplátovaným, zpevňovacím záhybem (33, 33').
CZ200920763U 2009-01-14 2009-01-14 Stavebnicová regálová soustava CZ19296U1 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200920763U CZ19296U1 (cs) 2009-01-14 2009-01-14 Stavebnicová regálová soustava
SK1-2010U SK5642Y1 (en) 2009-01-14 2010-01-12 Modular shelf assembly

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200920763U CZ19296U1 (cs) 2009-01-14 2009-01-14 Stavebnicová regálová soustava

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ19296U1 true CZ19296U1 (cs) 2009-02-02

Family

ID=40339767

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200920763U CZ19296U1 (cs) 2009-01-14 2009-01-14 Stavebnicová regálová soustava

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ19296U1 (cs)
SK (1) SK5642Y1 (cs)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102657436A (zh) * 2012-05-21 2012-09-12 天津市信高设备制造实业有限公司 可拆装置物柜
CN108286548A (zh) * 2017-06-07 2018-07-17 际诺思(厦门)轻工制品有限公司 一种适用于多棱柱件的错位插装结构、置物架及组装方法

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102657436A (zh) * 2012-05-21 2012-09-12 天津市信高设备制造实业有限公司 可拆装置物柜
CN108286548A (zh) * 2017-06-07 2018-07-17 际诺思(厦门)轻工制品有限公司 一种适用于多棱柱件的错位插装结构、置物架及组装方法

Also Published As

Publication number Publication date
SK5642Y1 (en) 2011-02-04
SK12010U1 (en) 2010-08-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9386855B2 (en) Storage rack and cross-bar support
US3127995A (en) Adjustable pallet rack
US8443992B2 (en) Industrial frame rack support assembly
US4317523A (en) Storage structure having two-piece beams
US7614511B2 (en) Locking cross bar
CA2999567A1 (en) Shelving unit with capacity increasing tie members
US3523613A (en) Storage rack
DE2061369C3 (de) Leichtmontierbares Regal
DE3644692A1 (de) Regal, insbesondere palettenregal
EP0364431B1 (de) Baukörper
US20120298600A1 (en) Reinforcement post for pallet rack frame and pallet rack frame incorporating the same
CZ19296U1 (cs) Stavebnicová regálová soustava
US3106297A (en) Pallet rack
US3971476A (en) Rail-carrying storage racks
US3797671A (en) Collapsible structure for a shelving arrangement
CN111226014B (zh) 脚手架和搭建脚手架的方法
CZ297567B6 (cs) Regál
EP2578775B1 (en) Supporting device for safety lines
US3376980A (en) Dismountable structures
CZ16654U1 (cs) Stavebnicová regálová soustava
RU51466U1 (ru) Стеллаж (варианты)
DE202005002424U1 (de) Ausstellungs- oder Verkaufsständer
ES2244356B1 (es) Sistema de sujecion para estantes.
CZ134097A3 (en) Working platform
DE8131121U1 (de) Palettenregal

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20090202

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20130212

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20160218

MK1K Utility model expired

Effective date: 20190114