CS256777B1 - Zařízení pro korekci polohy .jednotky maohaňižovaná výztuže - Google Patents

Zařízení pro korekci polohy .jednotky maohaňižovaná výztuže Download PDF

Info

Publication number
CS256777B1
CS256777B1 CS603986A CS603986A CS256777B1 CS 256777 B1 CS256777 B1 CS 256777B1 CS 603986 A CS603986 A CS 603986A CS 603986 A CS603986 A CS 603986A CS 256777 B1 CS256777 B1 CS 256777B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
support
lever
reinforcement
position correction
free end
Prior art date
Application number
CS603986A
Other languages
English (en)
Inventor
Emil Dzierza
Stanislav Novotny
Arnost Sevcik
Ivan Tkac
Original Assignee
Emil Dzierza
Stanislav Novotny
Arnost Sevcik
Ivan Tkac
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Emil Dzierza, Stanislav Novotny, Arnost Sevcik, Ivan Tkac filed Critical Emil Dzierza
Priority to CS603986A priority Critical patent/CS256777B1/cs
Publication of CS256777B1 publication Critical patent/CS256777B1/cs

Links

Landscapes

  • Working Measures On Existing Buildindgs (AREA)

Abstract

Zařízení pro korekci polohy jednotky mechanizovaná výztuže v porubeoh s úklonem podél pilíře, jeho podstata spočívá v tom, že je vytvořeno z připojovaoí desky, která je opatřena lůžkem opčrý, ke kterému je připojena výkyvně jedna část silového prvku, jehož opačná část je opatřena závěsem, v němž je uložena alespoň jedna dvojice pák. Volný koneo první páky je spojen a připojovaní deskou a volný koneo druhá páky je spojen s opěrou.

Description

Vynález se týká zařízeni pro korekci polohy jednotky důlní mechanizované výztuže ve stěnových porubech hlubinných uhelných dolů, zejména v porubech s úklonem podél pilíře.
V průběhu dosavadního provozu mechanizovaných, výztuží bylo zjištěno, že při úklonu podél pilíře nad 7° až 10° dochází k naklápění sekcí proti úklonu. Důvodem je· větší· šířka stropnice než základových rámů. Navíc jsou stropnice vybaveny hydraulicky ovládanými bočními'kryty, které se vzájemně opírají. Mezi základovými rámy jsou Však mezery, do kterých při úklonu sloje základové rátný ujíždějí. U některých dosud známých výztuží je tento problém řešen.pomocnými hydraulickými válci pro směrování polohy základových rámů, V základovém rámu je uložen vodorovně a kolmo na podélnou osu základového rámu hydraulický ' válec, jehož pístnice vysunutím a odtlačením od sousedního rámu může posunout· základový rám odpleněné sekce proti úklonu. Nevýhodou uvedeného řešení je, že pístnice tohoto válce je poškoditelná jednak drtíkterá je mezi základovými rámy a jednak ohybem při posunu jednoho z rámů, mezi kterými je vysunutá pístnice, Z popisu vynálezu k československému autorskému o— svědčení č. l$8047 je známo zařízení pro ovládání součástí důlní posuvné výztuže s alespoň jedním silovým prvkem, jehož prodlužovatelný silový prvek jě na jednotce výztuže umístěn v podstatě kolmo na směr přemísťování součástí a na každém ze svých protilehlých konců ve směru své podélné osy je opatřen jedním závěsem, k němuž jsou výkyvné připojeny první páka, jejíž volný konec je připevněn výkyvné.k součásti a druhá páka, jejíž vnější část je výkyvné připojena k jednotce výztuže, popřípadě k její další přemísťované součásti. Určitou nevýhodou tohoto zařízení je, že je trvalou součástí mechanizované výztuže a je montováno na pravé i levé straně stropnic a štítů. Je s výho256777
- 2 don použitelné pro ovládání polohy bočních krytů stropnio a štítů, ale nikoliv základových rámů výztuže· Z popisu vynálezu k československému autorskému osvědčení č. 216 500 je známo zařízení pro stabilizaci jednotky důlní posuvné výztuže s alespoň jednou výkyvnou operou, uloženou ve štítu a ovládanou přímo hydraulickým válcem, působícím za závěsem opěry· Toto zařízení není opatřeno připojovací deskou a je přímo součástí štítu výztuže. Určitou nevýhodou je nutnost konstrukčních úprav sekce výztuže pro vestavění zařízení pro stabilizaci·
Výše uvedené nevýhody jsou odstraněny zařízením pro korekci polohy jednotky mechanizované výztuže s výkyvnou opěrou, ovládanou silovým prvkem, působícím na volném konci opěry, podle vynálezu. Podstatou vynálezu je, že zařízení je vytvořeno z připojovací desky, která je opatřena lůžkem opěry, kex ♦ kterému je připojena výkyvně jedna část silového prvku, jehož opačná část je opatřena závěsem. V závěsu je uložena alespoň jedna dvojice pák. Volný konec první páky je spojen s připojovací deskou a volný konec druhé páky je spojen s operou·
Hlavní výhodou navrhovaného zařízení je, že vytváří samostatnou kompaktní jednotku, montovatelnou podle potřeby na levou nebo pravou boční stěnu základového rámu, popřípadě na levou nebo pravou stranu štítu výztuže. Tato jednotka je konstruována tak, aby mohla být v činnosti bez ohledu na to, zda základové rámy, mezi kterými je umístěna, jsou v pohybu nebo v klidu. Zařízení podle vynálezu je jednoduché, přemístitelné na .sekce pracující v podmínkách, které vyžadují korekci polohy bučí základových rámů, nebo celých sekcí·
Ha přiložených výkresech je znázorněn příklad provedení zařízení pro korekci polohy jednotky mechanizované výztuže podle vynálezu. Obr. 1 znázorňuje půdorys základových rámů dvou sousedních sekcí se zařízením podle vynálezu, obr. 2 znázorňuje půdorys zařízení podle vynálezu.
Zařízení pro korekci polohy jednotky mechanizované výztuže sestává z připojovací desky 1, která je opatřena lůžkem 10 opěry 2. K lůžku 10 opěry 2 je připojena výkyvně jedna část silového prvku v tomto případě přímočarý hydromotor. Výkyvná opěra £ je ovládána tímto silovým prvkem působícím na vol256777 ný konec opery 2. Opačná část silového prvku 2 Je opatřena závěsem 4, v němž jo uložena alespoň jedna dvojice pák 41, 42. Volný konec první páky 41 je spojen s připojovací deskou j. a volný konec druhé páky 42 je spojen s oporou 2. Celé zařízení je upevněno na vnější boční stene 2 základového rámu 6 výztuže. Alternativně může být toto zařízení upevněno i na štítu výztuže,
Poloha opery 2 je ovládána prostřednictvím výkyvně uložené dvojice pák 41, 42.. Při vysouvání pístnice přímočarého' hydromotoru 2 se závalový konec opery 2, vzdaluje od připojovací desky 1 a opačně. Pohybem opery 2 po opření o základový rám 62 sousední sekce 620 .je dosaženo požadované posunutí tohoto základového rámu 62 proti směru úklonu počvy. Posunutí základového rámu 6 je možné, pokud je sekce výztuže odpleňena. Je-li navrhované září·* zení umístěno na níže postavené sekci 610 na straně základového rámu 61 proti úklonu, lze korigovat polohu základového rámu 62 výše postavené sekce 620 výztuže* Je-li zařízení umístěno na výše postavené sekci 620' na straně po úklonu, lze korigovat polohu tohoto základového rámu 62, na kterém je zařízení upevněno.

Claims (1)

  1. Zařízení pro korekci polohy jednotky mechanizované výztuže s výkyvnou operou, ovládanou silovým prvkem působícím na volném konci opěry, vyznačené tím, že je vytvořeno z připojovací desky i (1), která je opatřena lůžkem (10) opěry (2), ke kterému je připojena výkyvně jedna část silového prvku (5), jehož opačná část je opatřena závěsem (.4), v němž je uložena alespoň jedna dvojice pák (41), (42), přičemž volný konec první páky (41$ je spojen, s připojovací deskou (i) a volný konec druhé páky (42) je spojen s operou (2).
CS603986A 1986-08-18 1986-08-18 Zařízení pro korekci polohy .jednotky maohaňižovaná výztuže CS256777B1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS603986A CS256777B1 (cs) 1986-08-18 1986-08-18 Zařízení pro korekci polohy .jednotky maohaňižovaná výztuže

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS603986A CS256777B1 (cs) 1986-08-18 1986-08-18 Zařízení pro korekci polohy .jednotky maohaňižovaná výztuže

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS256777B1 true CS256777B1 (cs) 1988-04-15

Family

ID=5406532

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS603986A CS256777B1 (cs) 1986-08-18 1986-08-18 Zařízení pro korekci polohy .jednotky maohaňižovaná výztuže

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS256777B1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4313698A (en) Hydraulic shield-type support
US5333936A (en) Low profile mining machine having a cutter mounted on a slidable carriage
PL127964B1 (en) Apparatus for setting up temporary roof support in a heading
CS216237B2 (en) Shield reinforcement
US5238330A (en) Displaceable mine roof support assemblies
CS256777B1 (cs) Zařízení pro korekci polohy .jednotky maohaňižovaná výztuže
US4186969A (en) Apparatus for controlling the position of a mining machine
US4037419A (en) Mine roof support
CS253555B2 (en) Forward reinforcing equipment for forward reinforcing ceiling joist
US4102140A (en) Self-advancing mine roof supports
US4094422A (en) Bucket loader boom
CA1125797A (en) Arrangement for controlled engagement of the tools of a mining machine with a mine face
CS199746B2 (en) Walking mechanism for shield or frame support
US4191497A (en) Mine roof supports
KR100341456B1 (ko) 케이싱 오실레이터
AU9145398A (en) Anchor boring and setting device
US6428109B1 (en) Mining machine with sliding cutting tool assembly
CS229457B1 (cs) Stropnica pro důlní mechanizovanou výztuž
GB2044331A (en) Mine-roof Supports
SU1629555A1 (ru) Крепь сопр жени
RU93013002A (ru) Механизированная крепь сопряжения
PL115454B1 (en) Apparatus for endwise supporting a walking roof supportin inclined and steep excavations
SU1559173A1 (ru) Щит дл проходки тоннел
PL152597B1 (pl) Zestaw zmechanizowanej obudowy górniczej, zwłaszcza do pracy na upadach
CZ297994A3 (en) Device for adjusting cutting horizon of a mining machine, particularly of a coal plough