CS235970B2 - Method of 2-guanidino-4-triazolylthiazols production - Google Patents

Method of 2-guanidino-4-triazolylthiazols production Download PDF

Info

Publication number
CS235970B2
CS235970B2 CS827452A CS745282A CS235970B2 CS 235970 B2 CS235970 B2 CS 235970B2 CS 827452 A CS827452 A CS 827452A CS 745282 A CS745282 A CS 745282A CS 235970 B2 CS235970 B2 CS 235970B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
guanidino
formula
acid
compounds
pharmaceutically acceptable
Prior art date
Application number
CS827452A
Other languages
Czech (cs)
Inventor
John L Lamattins
Christopher A Lipinski
Original Assignee
Pfizer
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from CS817500A external-priority patent/CS231182B2/en
Application filed by Pfizer filed Critical Pfizer
Priority to CS827452A priority Critical patent/CS235970B2/en
Publication of CS235970B2 publication Critical patent/CS235970B2/en

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Thiazole And Isothizaole Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)

Description

Vynález se týká způsobů výroby nových 2-guanidino-4-triazolylthiazolů. Tyto nové sloučeniny působí jako antisekretorická činidla a jako antagonisty Hg-receptorů histaminu, a lze je tedy používat k prevenci a léčbě překyselení žaludku a peptických vředů.The invention relates to processes for the preparation of novel 2-guanidino-4-triazolylthiazoles. These novel compounds act as antisecretory agents and as antagonists of the Hg-histamine receptors and can therefore be used to prevent and treat gastric hyperacidity and peptic ulcers.

Chronické žaludeční a dvanáctníkové vředy, které jsou společně zahrnovány pod pojem peptické vředy, představují obvyklou chorobu, kterou je možno, v závislosti na závažnosti a rozsahu v tom kterém případě, léčit řadou způsobů, včetně aplikace diety, chemoterapie a chirurgického zákroku. Zvláší cennými terapeutickými činidly užitečnými k léčbě překyselení žaludku a peptických vředů jsou antagonisty Hg-receptorů histaminu, které blokují působení fysiologicky účinné sloučeniny histaminu na Hg-receptory v těle živočicha a tím inhibují sekreci žaludeční kyseliny.Chronic gastric and duodenal ulcers, which are collectively included under the term peptic ulcers, are a common disease which, depending on the severity and extent of the case, can be treated in a number of ways, including diet, chemotherapy and surgery. Particularly valuable therapeutic agents useful for the treatment of gastric hyperacidity and peptic ulcers are Hg-histamine antagonists which block the action of the physiologically active histamine compound on Hg-receptors in the animal body and thereby inhibit gastric acid secretion.

Vynález popisuje způsob výroby nových 2-guanidino-4-triazolylthiazolů užitečných jako antagonisty Hg-receptorů histaminu a jako antisekretorická činidle, které je tedy možno používat k léčbě peptických vředů a jiných stavů způsobených nebo zhoršovaných překyselením žaludku.The present invention provides a process for the production of novel 2-guanidino-4-triazolylthiazoles useful as histamine Hg receptor antagonists and as antisecretory agents which can be used to treat peptic ulcers and other conditions caused or exacerbated by gastric hyperacidity.

V souhlase s tím je tedy předmětem vynálezu způsob výroby 2-guanidino-4-tri8Zolylthiazolů obecného vzorce IAccordingly, the present invention provides a process for the preparation of 2-guanidino-4-triazolylthiazoles of formula I

ve kterémin which

R znamená aminoskupinu nebo alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku, a jejich farmaceuticky upotřebitelných adičních solí s kyselinami, vyznačující se tím, že se sloučenina obecného vzorce II o h2nR represents an amino or C 1 -C 6 alkyl group, and pharmaceutically acceptable acid addition salts thereof, characterized in that the compound of formula (II) oh 2 n

N (II), ve kterémN (II), in which

R má shora uvedený význam, cyklizuje záhřevem ve vodném prostředí a výsledná sloučenina obecného vzorce I se popřípadě převede reakcí s farmaceuticky upotřebitelnou kyselinou ne svou farmaceuticky upotřebitelnou adiční sůl s kyselinou.R is as defined above, cyclized by heating in an aqueous medium, and the resulting compound of formula (I) is optionally converted by reaction with a pharmaceutically acceptable acid, rather than a pharmaceutically acceptable acid addition salt thereof.

Reakční teplota se pohybuje od 75 do 110 °C, přičemž s výhodou se pracuje za varu.The reaction temperature is from 75 to 110 ° C, preferably boiling.

Výhodné jsou ty sloučeniny obecného vzorce I, ve kterém R znamená aminoskupinu nebo methylovou skupinu.Preferred are those compounds of formula I wherein R is amino or methyl.

Nové sloučeniny vyráběné způsobem podle vynálezu je možno používat ve formě farmaceutických prostředků obsahujících antisekretoricky účinné množství sloučeniny shora uvedeného obecného vzorce I nebo její farmaceuticky upotřebitelné adiční soli s kyselinou, společně s farmaceuticky upotřebitelným nosičem nebo ředidlem. Výhodné jsou ty farmaceutické prostředky, které jako účinné látky obsahují shora popsané výhodné sloučeniny obecného vzorce I.The novel compounds produced by the process of the invention may be used in the form of pharmaceutical compositions comprising an antisecretorically effective amount of a compound of formula (I) or a pharmaceutically acceptable acid addition salt thereof together with a pharmaceutically acceptable carrier or diluent. Preferred are those pharmaceutical compositions which contain the above-described preferred compounds of formula I as active ingredients.

Sloučeniny obecného vzorce I je možno používat k léčbě překyselení žaludku u živočichů potřebujících takovéto oěetření, a to tím způsobem, že se živočichovi podá antisekretoricky účinné množství sloučeniny obecného vzorce I nebo její farmaceuticky upotřebitelné adiční soli s kyselinou. Výhodnými látkami pro tento účel jsou shora popsané výhodné sloučeniny obecného vzorce I Výchozí látky shora uvedeného obecného vzorce II se připravují dvěma různými způsoby v závislosti na tom, jaký má význam symbol R.The compounds of formula (I) may be used to treat gastric hyperacidity in animals in need of such treatment by administering to the animal an antisecretorically effective amount of a compound of formula (I) or a pharmaceutically acceptable acid addition salt thereof. Preferred materials for this purpose are the above-described preferred compounds of formula (I) The starting materials of formula (II) above are prepared in two different ways depending on the meaning of R.

V případě, že R znamená elkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku, získají se výchozí látky obecného vzorce II tak, že se sloučenina obecného vzorce II'In the case where R represents a C 1-6 alkyl group, the starting materials of the formula II are obtained by reacting the compound of the formula II '

CONHR' (IIZ), ve kterémCONHR '(II Z ) in which

R' znamená skupinu -NHg, nechá reagovat se sloučeninou obecného vzorceR 'is -NHg, reacted with a compound of formula

R1C(NH)OR, ve kterém znamená elkylovou skupinu s 1 až č atorny uhlíku aR @ 1 C (NH) OR wherein R @ 1 is an alkyl group having from 1 to 5 carbon atoms and

R představuje elkylovou skupinu s 1 až 3 atomy uhlíku, v přítomnosti bázeR is C 1 -C 3 alkyl in the presence of a base

V případě, že R znamená aminoskupinu, připravují se výchozí látky obecného vzorce II reakcí sloučeniny shora uvedeného obecného vzorce II' s methylisothiomočovinou.When R is amino, the starting materials of formula II are prepared by reacting the compound of formula II 'with methylisothiourea.

Výchozí materiál obecného vzorce II se připraví reakcí alkyl-halogenpyruvátu, s výhodou ethyl-brompyruvátu, s N-amininothiomočovinou v organickém rozpouštědle, jako v nižším alkanolu s 1 až 4 atomy uhlíku, s výhodou v methanolu či ethanolu, při teplotě od 0 °C do ,00 °C, s výhodou za varu alkoholického rozpouštědla pod zpětným chladičem, za vzniku alkylesteru 2-guanidino-4-thiszolkarboxylové kyseliny. Tento ester se pak podrobí reakci s hydrazinem v nižším alkoholu jako rozpouštědle, s výhodou v absolutním ethanolu, při teplotě od 0 °C do ,00 °C, výhodně za varu alkoholického rozpouštědla pod zpětným chladičem za vzniku žádaného hydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny.The starting material of formula (II) is prepared by reacting an alkyl halopyruvate, preferably ethyl bromopyruvate, with an N-aminothiourea in an organic solvent such as a lower C 1 -C 4 alkanol, preferably methanol or ethanol, at a temperature of from 0 ° C. to 100 ° C, preferably under reflux of the alcoholic solvent, to give the alkyl ester of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid. This ester is then reacted with hydrazine in a lower alcohol solvent, preferably absolute ethanol, at a temperature of from 0 ° C to 00 ° C, preferably under reflux of the alcoholic solvent to give the desired 2-guanidino-4- hydrazide. thiazolecarboxylic acids.

Hydrazidový derivát připravený shora popsaným způsobem se pak nechá reagovat s alkyl-karboximidátem obecného vzorce RC(NH)OR, kde Rpředstavuje alfcylovou skupinu s , až 3 atomy uhlíku s výhodou skupinu methylovou nebo ethylovou, nebo s jeho adiční solí s kyselinou, s výhodou s hydrohalogenidem, jako hydrochloridem či hyůrobromidem, za vzniku odpovídajícího 2-karboximidohydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny. Reakce se provádí v inertním organickém rozpouštědle, s výhodou v nižším alkylalkoholu, jako v methanolu či ethanolu, v přítomnosti báze, jako alkoxidu alkalického kovu, s výhodou ethoxidu sodného či draselného, při teplotě od 1 0 °C do 100 °C, s výhodou od 20 °C do 75 °C.The hydrazide derivative prepared as described above is then reacted with an alkyl carboximidate of the formula RC (NH) OR wherein R is an alkyl group having up to 3 carbon atoms, preferably methyl or ethyl, or an acid addition salt thereof, preferably a hydrohalide such as hydrochloride or hydrobromide to give the corresponding 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-carboximidohydrazide. The reaction is carried out in an inert organic solvent, preferably a lower alkyl alcohol such as methanol or ethanol, in the presence of a base such as an alkali metal alkoxide, preferably sodium or potassium ethoxide, at a temperature of from 10 ° C to 100 ° C, preferably from 20 ° C to 75 ° C.

Sloučeniny obecného vzorce II, ve kterém R znamená skupinu -NHg, je možno vyrobit z výše popsaného hydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny reakcí s 2-methylisothiomočovinou nebo s její adiční solí k kyselinou, jako s hydrohalogenidem, s výhodou hydrochloridem či hydrobromidem, nebo hemisulfátem, vedoucí k vzniku příslušného 2-amidinohydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny. Reakce se obecně provádí v organickém rozpouštědle, jako v dimethylsulfoxidu, při teplotě od ,50 °C do 225 °C, s výhodou od 180 °C do 200 °C.Compounds of formula II wherein R is -NHg may be prepared from the 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid hydrazide described above by reaction with 2-methylisothiourea or an acid addition salt thereof such as a hydrohalide, preferably hydrochloride or hydrobromide. or with hemisulphate to form the corresponding 2-guidinidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-amidinohydrazide. The reaction is generally carried out in an organic solvent such as dimethylsulfoxide at a temperature of from 50 ° C to 225 ° C, preferably from 180 ° C to 200 ° C.

Farmaceuticky upotřebitelné adiční soli nových sloučenin obecného vzorce I s kyselinami se snedno připraví tak, že se na volnou bázi působí příslušnou minerální nebo organickou kyselinou bud ve vodném roztoku nebo ve vhodném organickém rozpouštědle. Pevnou sůl je pak možno získat vysrážením nebo odpařením rozpouštědla. Mezi farmaceuticky upotřebitelné adiční soli s kyselinami podle vynálezu náležejí následující soli, na něž se ovšem rozsah vynálezu nijak neomezuje: hydrochloridy, sulfáty, hydrogensulfáty, mesyláty, nitráty, fosfáty, acetáty, laktáty, maleáty, fumaráty, citráty, tartráty, sukcináty a glukonáty. Výhodnými solemi jsou hydrochloridy a dihydrochloridy. Je-li to žádoucí, lze sloučeniny obecného vzorce I ve formě volných bází získat z edičních solí s kyselinami působením vhodná báze a následující extrakcí žádané sloučeniny ve formě volné báze vhodným organickým rozpouštědlem.The pharmaceutically acceptable acid addition salts of the novel compounds of formula (I) are readily prepared by treating the free base with the appropriate mineral or organic acid either in aqueous solution or in a suitable organic solvent. The solid salt can then be obtained by precipitation or evaporation of the solvent. The pharmaceutically acceptable acid addition salts of the present invention include, but are not limited to, hydrochlorides, sulfates, hydrogensulfates, mesylates, nitrates, phosphates, acetates, lactates, maleates, fumarates, citrates, tartrates, succinates, and gluconates. Preferred salts are hydrochlorides and dihydrochlorides. If desired, the free base compounds of formula (I) may be obtained from the acid addition salts by treatment with a suitable base followed by extraction of the desired free base compound with a suitable organic solvent.

Sloučeniny obecného vzorce 1 a jejich farmaceuticky upotřebitelná adiční soli a kyselinami vykazují účinnost jako antisekretorická činidla a jako antagonisty Hg-receptorů histaminu a jsou proto terapeuticky cenná k léčbě překyselení žaludku a peptických vředů. Používaný výraz léčba překyselení žaludku zahrnuje léčbu peptických vředů a jiných takovýchto stavů vyvolaných nebo zhoršovaných sekrecí žaludeční kyseliny. Popisované sloučeniny je možno pacientovi potřebujícímu ošetření podávat různými obvyklými cestami, včetně aplikace orální a parenterální. S výhodou se tyto sloučeniny aplikují orálně. Obecně je možno sloučeniny podle vynálezu orálně aplikovat v dávkách od 0,1 do 20 mg/kg tělesné hmotnosti pacienta denně, s výhodou oď 0,2 do 2,5 mg/kg denně. Je-li žádoucí aplikace, lze tyto sloučeniny podávat v dávkách od 0,1 do 1,0 mg/kg tělesné hmotnosti pacienta denně. Je pochopitelná, že v závislosti na ošetřovaném pacientovi a na zvolené sloučenině se nutně vyskytnou odchylky od shora uvedeného dávkování.The compounds of formula (1) and their pharmaceutically acceptable acid addition salts and acids have activity as antisecretory agents and as histamine Hg receptor antagonists and are therefore therapeutically valuable for the treatment of gastric hyperacidity and peptic ulcers. As used herein, the treatment of gastric hyperacidity includes treatment of peptic ulcers and other such conditions induced or impaired by gastric acid secretion. The disclosed compounds may be administered to a patient in need of treatment by a variety of conventional routes including oral and parenteral administration. Preferably, the compounds are administered orally. In general, the compounds of the invention may be orally administered at dosages of from 0.1 to 20 mg / kg of patient body weight per day, preferably from 0.2 to 2.5 mg / kg per day. If desired, the compounds may be administered at dosages of from 0.1 to 1.0 mg / kg patient body weight per day. It will be understood that, depending on the patient being treated and the compound selected, deviations from the above dosage will necessarily occur.

Sloučeniny vyrobené způsobem podle vynálezu je možno aplikovat samotné nebo ve směsi s farmaceuticky upotřebitelnými nosiči nebo ředidly, a to v jednorázové nebo v několika dílčích dávkách. Mezi vhodné farmaceutické nosiče náležejí inertní ředidle nebo plnidla, sterilní vodné roztoky a různé organické rozpouštědla. Farmaceutické prostředky vyrobené smísením nových sloučenin obecného vzorce 1 nebo jejich solí s farmaceuticky upotřebitelnými nosiči lze pohodlně aplikovat v různých lékových formách, jako ve formě tablet, práěků, kapslí, kosočtverečných pastilek nebo sirupů. Tyto farmaceutické preparáty mohou popřípadě obsahovat dalěí přísady, jako aromatické látky, pojidla nebo jiné pomocné látky. Tak je možno k orálnímu podání používat tablety obsahující různé pomocné látky, jako citronan sodný, spolu s různými desintegračními přísadami, jako jsou Škrob, alginová kyselina a různé složitějěí silikáty, s společně s pojidly, jako jsou polyvinylpyrrolidon, sacharosa, želatina a arabská guma. K přípravě tablet se mimoto často používají kluzné látky, jako stearát hořečnatý, natrium-laurylsulfát a mastek. K plnění měkkých a tvrdých želatinových kapslí je možno používat pevné prostředky obdobného typu. Mezi výhodné materiály pro přípravu těchto prostředků náležejí laktosa nebo mléčný cukr a polyethylenglykoly o vysoké molekulové hmotnosti. Mají-li se orálně podávat vodné suspenze nebo elixíry, je možno základní účinnou látku kombinovat s různými sladidly nebo aromatickými látkami, barvivý a popřípadě emulgátory nebo suspendačními činidly, a mísit s ředidly, jako s vodou, ethanolem, propylenglykolem, glycerinem nebo jejich směsmi.The compounds of the present invention may be administered alone or in admixture with pharmaceutically acceptable carriers or diluents, in single or divided doses. Suitable pharmaceutical carriers include inert diluents or fillers, sterile aqueous solutions and various organic solvents. The pharmaceutical compositions produced by admixing the novel compounds of formula I or salts thereof with pharmaceutically acceptable carriers can conveniently be administered in various dosage forms, such as tablets, powders, capsules, lozenges or syrups. These pharmaceutical preparations may optionally contain other ingredients such as flavoring agents, binders or other excipients. Thus, tablets containing various excipients such as sodium citrate may be used for oral administration together with various disintegrants such as starch, alginic acid and various more complex silicates, together with binders such as polyvinylpyrrolidone, sucrose, gelatin and acacia. In addition, glidants such as magnesium stearate, sodium lauryl sulfate and talc are often used to prepare tablets. Solid compositions of a similar type may be used to fill soft and hard gelatin capsules. Preferred materials for preparing these compositions include lactose or milk sugar and high molecular weight polyethylene glycols. When aqueous suspensions or elixirs are to be orally administered, the basic active ingredient may be combined with various sweetening or flavoring agents, coloring agents and optionally emulsifying or suspending agents, and mixed with diluents such as water, ethanol, propylene glycol, glycerin or mixtures thereof.

S výhodou se nové sloučeniny obecného vzorce 1 aplikují orálně v jednotkové dávkovači formě, tj. ve formě jednotlivých oddělených dávek obsahujících přísluěné množství účinné látky v kombinaci s farmaceuticky upotřebitelným nosičem nebo ředidlem. Jako příklady těchto jednotkových dávkovačích forem lze uvést tablety nebo kapsle obsahující od 5 do 1 000 mg účinné látky, jíž je sloučenina obecného vzorce I, přičemž toto množství účinné látky představuje 10 až 90 % celkové hmotnosti dávkovači jednotky.Preferably, the novel compounds of formula I are administered orally in unit dosage form, i.e., in single unit doses containing an appropriate amount of the active ingredient in combination with a pharmaceutically acceptable carrier or diluent. Examples of such unit dosage forms are tablets or capsules containing from 5 to 1000 mg of an active ingredient, which is a compound of formula (I), which amounts to 10 to 90% of the total weight of the dosage unit.

K parenterální aplikaci je možno používat roztoky sloučenin obecného vzorce I ve sterilních vodných roztocích, například ve vodném propylenglykolu, v roztocích chloridu sodného, dextrosy nebo hydrogenuhličitanu sodného. Tyto roztoky se v případě potřeby vhodně pufrují a kapalné ředidlo se nejprve'převede do isotonického stavu přidáním přísluěného množství chloridu sodného nebo glukosy. Přípravě vhodných sterilních kapalných prostředí pro parenterální podání je v daném oboru dobře známá.For parenteral administration, solutions of the compounds of formula I in sterile aqueous solutions such as aqueous propylene glycol, sodium chloride, dextrose or sodium bicarbonate solutions may be used. If necessary, these solutions are suitably buffered and the liquid diluent is first rendered isotonic by addition of an appropriate amount of sodium chloride or glucose. The preparation of suitable sterile liquid media for parenteral administration is well known in the art.

Účinnost sloučenin obecného vzorce I jako antisekretorických činidel a antegonistů Hg-receptorů histaminu je možno zjistit standardními farmakologickými testy, včetně například (1) měření jejich schopnosti antagonisovat účinky histaminu, jež nejsou blokovány takovými antihistaminiky, jako je mepyramin, a (2) měření jejich schopnosti inhibovat sekreci žaludeční kyseliny v žaludku psů s Heidenhainovou kapsou, kterým byl předem podán pentagastrin k stimulaci sekrece žaludeční kyseliny.The efficacy of the compounds of formula I as antisecretory agents and histamine Hg receptor antagonists can be ascertained by standard pharmacological tests, including, for example, (1) measuring their ability to antagonize the effects of histamine not blocked by antihistamines such as mepyramine; inhibit gastric acid secretion in the stomach of dogs with Heidenhain's pocket that had been previously treated with pentagastrin to stimulate gastric acid secretion.

Vynález ilustrují následující příklady provedení, jimiž se věak rozsah vynálezu v žádném směru neomezuje.The invention is illustrated by the following non-limiting examples.

Příklad 1Example 1

Ethylester 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny2-Guanidino-4-thiazolecarboxylic acid ethyl ester

111,2 g (0,94 mol) 2-amidinothiomočoviny se ze varu pod zpětným chládičem rozpustí v 1 litru ethanolu. K roztoku vroucímu pod zpětným chladičem se během deseti minut rychle přidá 200 g (1,02 mol) ethylbrompyruvátu. Po dvouhodinovém varu pod zpětným chladičem se přidá dalěích 20 g (0,1 mol) ethyl-brompyruvátu a v zahřívání k varu pod zpětným chladičem se pokračuje jeětě 2 hodiny. Reakční směs se ochladí na 10 °C a její pH se koncentrovaným roztokem hydroxidu amonného zvýěí na hodnotu 10. Vyloučený pevný produkt se odfiltruje a po dvojnásobném promytí etherem se vysuěí ve vakuu. Získá se 176,4 g (88 %) ethylesteru 2-guanidino-4-thiezolkarboxylové kyseliny, tajícího za rozkladu při 229 až 230 °C.111.2 g (0.94 mol) of 2-amidinothiourea are dissolved in 1 liter of ethanol under reflux. To the refluxing solution was added 200 g (1.02 mol) of ethyl bromopyruvate rapidly over 10 minutes. After refluxing for 2 hours, an additional 20 g (0.1 mol) of ethyl bromopyruvate was added and heating was continued for 2 hours. The reaction mixture is cooled to 10 ° C and its pH is raised to 10 with concentrated ammonium hydroxide solution. The precipitated solid product is filtered off and, after washing twice with ether, dried in vacuo. 176.4 g (88%) of 2-guanidino-4-thiezolecarboxylic acid ethyl ester, melting at 229 DEG-230 DEG C. with decomposition, is obtained.

Příklad 2Example 2

Hydrazid 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny2-Guanidino-4-thiazolecarboxylic acid hydrazide

16,7 g (0,0779 mol) ethylesteru 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny se smísí ,s 25 ml (0,514 mol) hydrazinhydrátu ve 200 ml absolutního ethanolu. Suspenze se zahřeje k varu pod zpětným chladičem . Po 1,5 hodinovém varu pod zpětným chladičem se z původně čirého roztoku začne vylučovat pevný produkt. Po dvouhodinovém varu pod zpětným chladičem se reakční směs ochladí, pevný produkt se odfiltruje a promyje se isopropylalkoholem a etherem. Získá se 12,8 g (82 %) hydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny, tajícího za rozkladu při 247 °C.16.7 g (0.0779 mol) of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid ethyl ester are mixed with 25 ml (0.514 mol) of hydrazine hydrate in 200 ml of absolute ethanol. The suspension is heated to reflux. After refluxing for 1.5 hours, a solid product began to precipitate from the initially clear solution. After refluxing for 2 hours, the reaction mixture was cooled, the solid product was filtered off and washed with isopropyl alcohol and ether. 12.8 g (82%) of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid hydrazide, melting at 247 DEG C. with decomposition, is obtained.

Příklad 3Example 3

Hemisulfát 2-amidinohydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny '7,9 g (0,089 mol) hydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny se smísí s 24,9 g (0,089 mol) síranu 2-methyl-2-thioisomočoviny a směs se ve '25 ml dimethylsulfoxidu rychle zahřeje k varu pod zpětným chladičem. Reakční složky se rozpustí a během pětiminutového varu pod zpětným chladičem se vyloučí těžká sraženina. Ve varu pod zpětným chladičem se pokračuje celkem 30 minut. Reakční směs se ochladí, vyloučená sraženina se odfiltruje, promyje se nejprve malým množstvím dimethylsulfoxidu e pak isopropylalkoholem a etherem.2-Guanidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-amidinohydrazide hemisulfate 7.9 g (0.089 mol) of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid hydrazide are mixed with 24.9 g (0.089 mol) of 2-methyl-2-thioisourea sulfate and the mixture was rapidly heated to reflux in 25 ml of dimethyl sulfoxide. The reactants were dissolved and a heavy precipitate formed during the reflux for 5 minutes. The reflux was continued for a total of 30 minutes. The reaction mixture is cooled, the precipitate formed is filtered off, washed first with a small amount of dimethylsulfoxide and then with isopropanol and ether.

Po vysuěení pevného materiálu ve vakuu se získá 34,6 g 2-amidinohydrezidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny, obsahujícího určité množství krystalového dimethylsulfoxidu.After drying the solid material under vacuum, 34.6 g of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-amidinohydrezide containing some crystalline dimethyl sulfoxide are obtained.

Příklad 4Example 4

2-guanidino-4-(3-amino-5,1,2,4-triazolyl)thiezol2-guanidino-4- (3-amino-5,1,2,4-triazolyl) thiezole

29.1 g (0,1 mol) hemisulfátu 2-amidinohydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny se zahřívá k varu s 250 ml koncentrovaného hydroxidu amonného. Pokles objemu způsobený ztrátou amoniaku se vyrovná přidáním dalšího hydroxidu amonného. Po osmihodinovém zahřívání se ve varu pokračuje tak dlouho, až hodnota pH poklesne pod 8,0, načež se reakční směs nechá zchladnout. Vyloučený pevný materiál se odfiltruje, promyje se malým množstvím vody, vyčeří se aktiv.ím uhlím, překrystaluje se z vody a vysuší se ve vakuu. Získá se 10,8 g (48 %) 2-guanidino-4-(3-amino-5,1,2,4-triezolyl)thiazolu o teplotě tání 173 až 175 °G.29.1 g (0.1 mol) of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-amidinohydrazide hemisulphate are heated to boiling with 250 ml of concentrated ammonium hydroxide. The volume drop caused by the loss of ammonia is compensated by the addition of additional ammonium hydroxide. After heating for 8 hours, boiling is continued until the pH drops below 8.0 and the reaction mixture is allowed to cool. The precipitated solid material was filtered off, washed with a small amount of water, clarified with activated charcoal, recrystallized from water and dried in vacuo. 10.8 g (48%) of 2-guanidino-4- (3-amino-5,1,2,4-triezolyl) thiazole of melting point 173-175 ° C are obtained.

NMR (perdeuterodimethylsulfoxid, hodnoty δ ): 7,07 (singlet, 1H), 6,93 (široký singlet, 4H), 5,53 (široký singlet, 2H),NMR (CDCl3): 7.07 (singlet, 1H), 6.93 (broad singlet, 4H), 5.53 (broad singlet, 2H),

Pro C6H8NaS vypočteno: 32,14 % C, 3,60 % H, 49,97 % N;For C 6 H 8 N and S calculated: 32.14% C, 3.60% H, 49.97% N;

nelezeno : 32,'3 % C, 3,70 % H, 50,15 % N.Found: C, 32%; H, 3.70; N, 50.15.

Příklad 5Example 5

2-ecetiminohydrazid 2-guanidino-4-thiezolkarboxylové kyseliny2-Guanidino-4-thiezolecarboxylic acid 2-ecetiminohydrazide

37.1 g (0,3 mol) ethyl-acetimidát-hydrochloridu se rozpustí ve 200 ml absolutního ethanolu a k tomuto roztoku se přidá roztok ethoxidu sodného, připravený ze 6,9 g (0,3 mol) sodíku ve 300 ml absolutního ethanolu. Vysrážený chlorid sodný se odfiltruje a k čirému filtrá tu se přidá 20,0 g (0,1 mol) hydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny. Výsledná suspenze se 60 hodin míchá při teplotě 25 °C, přičemž dojde k úplnému rozpuštění všech pevných podílů. čirý, světleoranžový roztok se zahustí ve vakuu na měkký pevný zbytek, který po trituraci se směsí ethylacetátu a ethanolu (10 : 1) poskytne 24,0 g (88 surového 2-acetiminohydrazidu 2-guenidino-4-thiazQll£arboxylové kyseliny tajícího za rozkladu v širokém intervalu 150 až 178 °C.37.1 g (0.3 mol) of ethyl acetimidate hydrochloride are dissolved in 200 ml of absolute ethanol and to this solution is added a solution of sodium ethoxide prepared from 6.9 g (0.3 mol) of sodium in 300 ml of absolute ethanol. The precipitated sodium chloride was filtered off and 20.0 g (0.1 mol) of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid hydrazide was added to the clear filtrate. The resulting slurry was stirred at 25 ° C for 60 hours to completely dissolve all solids. The clear, light orange solution was concentrated in vacuo to a soft solid residue, which upon trituration with ethyl acetate / ethanol (10: 1) gave 24.0 g (88) of 2-guenidino-4-thiazole-11-arboxylic acid crude 2-acetiminohydrazide melting with decomposition. in a wide range of 150-178 ° C.

Příklad 6Example 6

2-guanidino-4-(3-methyl-5-l,2,4-triazolyl)thiazol-hemihydrát2-guanidino-4- (3-methyl-5-1,2,4-triazolyl) thiazole hemihydrate

23,0 g (0,095 mol) 2-acetiminohydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny se zahřívá k varu s 200 ml koncentrovaného roztoku hydroxidu amonného. Pokles objemu způsobený ztrátami amoniaku se vyrovná přidáním dalšího hydroxidu amonného. Po sedmihodinovém zahřívání se ve varu pokračuje až do poklesu hodnoty pH pod 8,0, neíež se směs nechá zchladnout. Pevný produkt se odfiltruje, promyje se malým množstvím, vody a 24 hodiny se suší při 110 °G/13 Pa. Získá se 8,6 g (39 %) 2-guanidino-4-(3-methyl-5-1,2,4-triazolyl) thiazol-hemihydrátu tajícího nejprve při 185 °C (ztráta vody) p pak za rozkladu při 260 °C.2-Guanidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-acetiminohydrazide (23.0 g, 0.095 mol) was heated to boiling with 200 ml of concentrated ammonium hydroxide solution. The drop in volume due to ammonia losses is compensated by the addition of additional ammonium hydroxide. After heating for 7 hours, the boiling was continued until the pH dropped below 8.0 before allowing the mixture to cool. The solid product was filtered off, washed with a small amount of water and dried at 110 ° G / 13 Pa for 24 hours. 8.6 g (39%) of 2-guanidino-4- (3-methyl-5-1,2,4-triazolyl) thiazole hemihydrate are obtained, melting at 185 ° C (loss of water) and then decomposing at 260 ° C. Deň: 32 ° C.

NMR (perdeuterodimethylsulfoxid, hodnoty ): 7,22 (singlet, 1H), 6,90 (široký singlet, 4H), 3,50 (široký singlet, IH - HgO), 2,32 (singlet, 3H).NMR (CDCl 3) 7.22 (singlet, 1H), 6.90 (broad singlet, 4H), 3.50 (broad singlet, 1H-HgO), 2.32 (singlet, 3H).

Pro G7H9N7S.l/2 HgO vypočteno: 36,'9 % C, 4,34 % H, 42,22 % N;For G 7 H 9 N 7 Sl / 2 HgO calculated: 36 '9% C, 4.34% H, 42.22% N;

nalezeno : 36,43 % C, 4,29 % H, 42,17 % N.Found: C, 36.43; H, 4.29; N, 42.17.

Příklad 7Example 7

2-butyriminohydrazid 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny2-Guanidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-butyriminohydrazide

K 2,90 g (14,48 mol) hydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny v 50 ml suchého ethanolu se přidá 29,1 mmol ethyl-butyrimidátu připraveného z 4,41 g (29,1 mmol) ethylbutyrimidát-hydroohloridu, výsledná suspenze se 5 dnů míchá při teplotě 25 °C, načež se zfiltruje. Pevný produkt se promyje ethanolem a etherem, a vysuěí se. Získá se 3,071 g (78 %) 2-butyriminohydrazidu 2-guenidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny.To 2.90 g (14.48 mol) of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid hydrazide in 50 ml of dry ethanol is added 29.1 mmol of ethyl butyrimidate prepared from 4.41 g (29.1 mmol) of ethylbutyrimidate hydrochloride, the resulting suspension was stirred at 25 ° C for 5 days, then filtered. The solid product was washed with ethanol and ether, and dried. 3.071 g (78%) of 2-guenidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-butyriminohydrazide are obtained.

Příklad 8Example 8

2-guanidino-4-(3-propy1-5-1 ,2,4-triazolyl)thlazol-hemihydrát2-guanidino-4- (3-propyl-5, 1,2-triazolyl) thlazole hemihydrate

2,547 g (9,5 mmol) 2-butyriminohydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny se v 50 ml vody 2 hodiny zahřívá k varu pod zpětným chladičem. Reakční směs se ochladí a pevný produkt se překrystaluje ze 150 ml směsi vody a ethanolu (4 : 1). Získá se 1,119 g (47 %) 2-guanidino-4-(3-propy1-5-1,2,4-thiazolyl)thiazol-hemihydrátu, tajícího za rozkladu při 268 až 270 °C.2.547 g (9.5 mmol) of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-butyriminohydrazide were heated at reflux for 2 hours in 50 ml of water. The reaction mixture was cooled and the solid product was recrystallized from 150 ml of a 4: 1 mixture of water and ethanol. There was obtained 1.119 g (47%) of 2-guanidino-4- (3-propyl-5-1,2,4-thiazolyl) thiazole hemihydrate, melting at 268-270 ° C with decomposition.

NMR (perdeuterodimethylsulfoxid, hodnoty·^;: 13,68 (široký singlet, 1H), 7,18 (singlet, 1H), 6,90 (široký singlet, 4H), 2,64 (triplet, 2H), 1,70 (multiplet, 2Hl, 0,90 (triplet, 3H).NMR (CDCl 3): 13.68 (broad singlet, 1H), 7.18 (singlet, 1H), 6.90 (broad singlet, 4H), 2.64 (triplet, 2H), 1.70 (multiplet, 2H1, 0.90 (triplet, 3H)).

Pro GgH^l^S.1/2 HjO vypočteno: 41,52 % G, 5,42 % H, 37,66 % N;H, 5.42; N, 37.66.

nalezeno: 41,81 % G, 5,50 % H, 38,10 % N.Found: 41.81% G, 5.50% H, 38.10% N.

Příklad 9Example 9

2-propioniminohydrezid 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny2-Guanidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-propioniminohydrezide

2,90 g (14,48 mmol) hydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny v 50 ml suchého ethanolu se 5 dnů míchá při teplotě 25 °C s 29,1 mmol ethyl-propionimidátu, připraveného z 4,0 g (29,1 mmol) ethyl-propionimidát-hydrochloridu. Výsledné suspenze se zfiltruje a pevný produkt se 2 hodiny suSí ve vakuu při teplotě 60 °C, ěímž se získá 2,802 g (75 %) 2-propioniminohydrazidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny.2.90 g (14.48 mmol) of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid hydrazide in 50 ml of dry ethanol were stirred at 25 ° C for 5 days with 29.1 mmol of ethyl propionimidate prepared from 4.0 g (29 g). , 1 mmol) of ethyl propionimidate hydrochloride. The resulting suspension was filtered and the solid product was dried under vacuum at 60 ° C for 2 hours to give 2.802 g (75%) of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-propioniminohydrazide.

Příklad 10Example 10

2-guanidino-4-(3-ethyl-5-1,2,4-triazolyl)thiazol2-guanidino-4- (3-ethyl-5-1,2,4-triazolyl) thiazole

2,726 g (10,7 mmol) 2-propíoniminohydražidu 2-guanidino-4-thiazolkarboxylové kyseliny se v 50 ml vody 2 hodiny zahřívá k varu pod zpětným chladičem. Po ochlazení reakční směsi se vysráží pevný produkt, který se rozmíchá s 200 ml vroucí vody. Malé množství nerozpustného materiálu se odfiltruje a roztok se ochladí, čímž se vyloučí bílý pevný produkt. Po následujícím dvojnásobném překrystalovéní z vody se získá 1,048 g (41 %) 2-guanidino-4-(3-ethyl-5-t,2,4-triazolyl)thiazolu tajícího za rozkladu při 251 až 257 °C.2.72 g (10.7 mmol) of 2-guanidino-4-thiazolecarboxylic acid 2-propionimino-anhydride were heated to reflux in 50 ml of water for 2 hours. After cooling the reaction mixture, a solid precipitated which was stirred with 200 ml of boiling water. A small amount of insoluble material was filtered off and the solution was cooled to give a white solid. Subsequent recrystallization twice from water gave 1.048 g (41%) of 2-guanidino-4- (3-ethyl-5-1,2,4-triazolyl) thiazole, melting at 251-257 ° C with decomposition.

NMR (perdeuterodimethylsulfoxid, hodnoty δ): 13,80 (Široký singlet, 1H), 7,27 (singlet, 1H), 6,95 (Široký singlet, 4H), 2,70 (kvartet, 2H), 1,25 (triplet, 3H).NMR (δ): 13.80 (broad singlet, 1H), 7.27 (singlet, 1H), 6.95 (broad singlet, 4H), 2.70 (quartet, 2H), 1.25 ( triplet, 3H).

Pro ΟθΗ,,Ν^ vypočteno: 40,49 % C, 4,67 % H, 41,32 % N;H, 4.67; N, 41.32.

nalezeno : 40,61 % C, 4,60 % H, 40,50 % N.Found:% C, 40.61;% H, 4.60;% N, 40.50.

PřikladliThey did

Účinnost sloučenin podle vynálezu na potlačování sekrece žaludeční kyseliny se zjišluje na bdících pseoh s Heidenhainovou kapsou, kteří byli ponecháni přes noc o hladu. K stimulaci sekrece kyseliny se používá pentagastrin (Pentavlon-Ayerst) aplikovaný kontinuální infusí do povrchové žíly ne tlapě psa v dávkách, o nichž bylo předem zjištěno, že stimulují téměř maximální sekreci kyseliny ze žaludečního vaku. Od počátku infuse pentagastrinu se ve třioetiminutovýoh intervalech shromež3ují žaludeční Slávy, jejichž objem se měří s přesností na 0,1 ml. V průběhu pokusu se od každého psa odebere 10 vzorků. Koncentrace kyseliny se zjiěluje titraoí vždy 1,0 ml žaludeční Slávy na pH 7,4 0,1N hydroxidem sodným ze použití automatické byrety a pH-metru se skleněnou elektrodou (Radiometer).The efficacy of the compounds of the invention for inhibiting gastric acid secretion is revealed in the waking pseoh with a Heidenhain pocket who were left fasting overnight. To stimulate acid secretion, pentagastrin (Pentavlon-Ayerst) is applied by continuous infusion into the superficial vein of the dog's paw at doses previously found to stimulate near maximal acid secretion from the stomach bag. From the beginning of the pentagastrin infusion, gastric glory has been collected at three minute intervals and measured to within 0.1 ml. 10 samples are taken from each dog during the experiment. The acid concentration was measured by titration with 1.0 ml of gastric glory to pH 7.4 with 0.1 N sodium hydroxide using an automatic burette and a pH electrode with a glass electrode (Radiometer).

Za 90 minut po zahájení infuse pentagastrinu se intravenosně podá bu3 testovaná látka nebo nosné prostředí, a to v dávce 1 mg/kg. Antisekretorická účinnost na vylučování žaludeční kyseliny se vypočte porovnáním nejnižěí sekrece kyseliny po aplikaci testované látky s průměrnou sekrecí kyseliny před podáním testované látky.90 minutes after the initiation of the pentagastrin infusion, either the test substance or vehicle is administered intravenously at a dose of 1 mg / kg. The antisecretory efficacy for gastric acid secretion is calculated by comparing the lowest acid secretion after administration of the test substance to the average acid secretion before administration of the test substance.

Z dosažených výsledků vyplývá, že sloučeniny z příkladů 4, 6, 8 a 10 vesměs inhibují sekreci žaludeční kyseliny nejméně o 15 %, jsou-li aplikovány v dávce 1 mg/kg.The results obtained show that the compounds of Examples 4, 6, 8 and 10 generally inhibit gastric acid secretion by at least 15% when administered at a dose of 1 mg / kg.

Příklad 12Example 12

Antagonistická účinnost sloučenin podle vynálezu na Hg-receptory histeminu se zjiětuje následujícím způsobem.The antagonist activity of the compounds of the invention on the histamine Hg receptors is determined as follows.

Morčata se rychle usmrtí ranou do hlavy a z jejich srdce se vyjme pravá předsíň, která se isometricky suspenduje v tkáňové lázni (10 ml okysličeného (95 % Og, 5 % Krebs-Henseleitova pufru (pH 7,4) , jejíž teplota se udržuje na 32 + 2 °C, kde se nechá stabilizovat zhruba 1 hodinu, během kteréžto doby se tkáňové lázeň několikrát vymění. Sledují se individuální stahy předsíně, a to za použití převaděče silových posunů spojeného s kardiotachometrem a polygrafickým záznamovým zařízením (Grass). Po získání křivky závislosti odpovědi na aplikované dávce histaminu se lázeň s každou předsíní několikrát propláchne čerstvým pufrem a počet stahů předsíně za jednotku času se reekvilibruje na základní hodnotu. Po dosažení této základní rychlosti se do lázně vnese testované látka v předem určené finální koncentraci a znovu se zjistí křivka závislosti odpovědi na dávce histaminu, tentokrát v přítomnosti antagonistu. Výsledky se vyjadřují jako poměry dávek, tedy jako poměr koncentrací histaminu potřebných k dosažení poloviční hodnoty maximální stimulace v přítomnosti a nepřítomnosti antagonistu, a zjištuje se zdánlivá disociační konstanta antagonistu Hg-receptoru, označovaná pAg.The guinea pigs are quickly killed by a wound to the head and the right atrium is removed from their hearts and isometrically suspended in a tissue bath (10 ml oxygenated (95% Og, 5% Krebs-Henseleit buffer (pH 7.4)) maintained at 32 ° C. + 2 ° C, where it is allowed to stabilize for about 1 hour, during which time the tissue bath is replaced several times, and individual atrial contractions are monitored using a force transducer coupled to a cardiotachometer and a grass printing device. response to the applied histamine dose, the bath with each atrium is flushed several times with fresh buffer, and the number of atrial contractions per unit of time is re-equilibrated to baseline, after reaching this baseline the test substance is introduced at a predetermined final concentration. on the histamine dose, this time in the presence The results are expressed as dose ratios, i.e. the ratio of the concentrations of histamine required to achieve half maximal stimulation in the presence and absence of the antagonist, and the apparent dissociation constant of the Hg-receptor antagonist, called pAg, is determined.

Ze zjiětěných výsledků vyplývá, že sloučeniny z příkladů 4, 6, 8 a 10 mají hodnoty pAg vyěší než 5,7.The results show that the compounds of Examples 4, 6, 8 and 10 have pAg values greater than 5.7.

Claims (1)

PŘEDMĚT VYNÁLEZUSUBJECT OF THE INVENTION Způsob výroby 2-guanidino-4-triazolylthiazolů obecného vzorce IA process for the preparation of 2-guanidino-4-triazolylthiazoles of the formula I N=r a), rN = r a) r h2ncnh— ve kterém.h 2 ncnh— in which. R znamená arainoskupinu nebo alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku, a jejich farmaceuticky upotřebitelných edičních solí s kyselinami, vyznačující se tím, že se sloučenina obecného vzorce IIR represents araino or C 1 -C 6 alkyl group and pharmaceutically acceptable acid addition salts thereof, characterized in that the compound of formula (II) NH *,_NH *, _ H2NCNH-jOlH 2 NCNH-ol HjN RHjN R V (II), ve kterémIn (II), in which R má shora uvedený význam, zahřívá k varu ve vodném prostředí, načež se popřípadě výsledná sloučenina reakcí s farmaceuticky upotřebitelnou kyselinou převede na svoji farmaceuticky upotřebitelnou adiční sůl s kyselinou.R is as defined above, heated to boiling in an aqueous medium, whereupon the resulting compound is optionally converted into a pharmaceutically acceptable acid addition salt by reaction with a pharmaceutically acceptable acid. Severografia, n. p., MosSeverography, n. P., Mos Cena 2,40 KčsPrice 2,40 Kčs
CS827452A 1980-10-14 1982-10-20 Method of 2-guanidino-4-triazolylthiazols production CS235970B2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS827452A CS235970B2 (en) 1980-10-14 1982-10-20 Method of 2-guanidino-4-triazolylthiazols production

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US19623180A 1980-10-14 1980-10-14
CS817500A CS231182B2 (en) 1980-10-14 1981-10-13 Processing method of 2-guanidine-4-imidazolythissole
CS827452A CS235970B2 (en) 1980-10-14 1982-10-20 Method of 2-guanidino-4-triazolylthiazols production

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS235970B2 true CS235970B2 (en) 1985-05-15

Family

ID=25746508

Family Applications (3)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS827450A CS235968B2 (en) 1980-10-14 1982-10-20 Method of 2-guanidine-4-imidazolylthiazols production
CS827451A CS235969B2 (en) 1980-10-14 1982-10-20 Method of 2-guanidine-4-thiazolylthiazols production
CS827452A CS235970B2 (en) 1980-10-14 1982-10-20 Method of 2-guanidino-4-triazolylthiazols production

Family Applications Before (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS827450A CS235968B2 (en) 1980-10-14 1982-10-20 Method of 2-guanidine-4-imidazolylthiazols production
CS827451A CS235969B2 (en) 1980-10-14 1982-10-20 Method of 2-guanidine-4-thiazolylthiazols production

Country Status (1)

Country Link
CS (3) CS235968B2 (en)

Also Published As

Publication number Publication date
CS235969B2 (en) 1985-05-15
CS235968B2 (en) 1985-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA43841C2 (en) IMIDAZOPYRIDINES AND PHARMACEUTICAL COMPOSITION BASED ON THEM
KR850001858B1 (en) Process for preparing 2-guanidino-4-heteroarylthiazoles
CS248750B2 (en) Production method of the 2-(n-subst.guanidino)-4-heteroarylthiazols
RU2184113C2 (en) Novel compounds
JPH0233031B2 (en)
EP0094191B1 (en) Antiulcer 2-guanidino-4-(2-substituted-amino-4-imidazolyl)-thiazoles and process therefor
US4439444A (en) Amidobenzamides, their salts and pharmaceutical compositions containing them
NO144928B (en) ANALOGUE PROCEDURE FOR THE PREPARATION OF PHYSIOLOGICALLY ACTIVE ZANTINE DERIVATIVES
CS235970B2 (en) Method of 2-guanidino-4-triazolylthiazols production
SU1251804A3 (en) Method of producing heterocyclocontaining phenylamidine derivatives or acid-additive salts thereof
EP0074229B1 (en) Triazole gastric anti-secretory agents
CS244145B2 (en) Method of 4,5,6,7-tetrahydrothiazolo-(5,4-c)pyridine derivatives production
US4461901A (en) Pyridyl containing 1,2-benzisothiazole-3-amine derivatives
NO853935L (en) PROCEDURE FOR THE PREPARATION OF 2-PYRIDINE THIOLD DERIVATIVES
SU1205768A3 (en) Method of producing 2-guanidine-4-thiazolthiazole derivatives or their acid-additive pharmaceutically acceptable salts
US4590299A (en) 2-guanidino-4-heteroarylthiazoles
CH623310A5 (en)
US4003901A (en) Nitrosourea derivative
KR860001314B1 (en) Process for preparing thioalkylamide 1-oxide nicotinic acid salts thereof
US4452987A (en) Haloacetyl imidazoles
US4510313A (en) 2-Guanidino-4-heteroarylthiazoles
JPH05163250A (en) Substituted pyrimidinone derivative and antitumor agent containing the same
JPS58170779A (en) Pyridine derivative
JPH0510343B2 (en)
WO2001036411A1 (en) Crystalline salts of (s)-4-(3-[n-(2-[4-(5-carbamoyl-2-pyridyloxy)phenyl]-1,1-dimethylethyl)amino]-2-hydroxypropoxy)indole