CS229666B2 - Apparatus - Google Patents

Apparatus Download PDF

Info

Publication number
CS229666B2
CS229666B2 CS813856A CS385681A CS229666B2 CS 229666 B2 CS229666 B2 CS 229666B2 CS 813856 A CS813856 A CS 813856A CS 385681 A CS385681 A CS 385681A CS 229666 B2 CS229666 B2 CS 229666B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
handle
handles
rope
end portion
intended
Prior art date
Application number
CS813856A
Other languages
English (en)
Inventor
Edward Stolba
Original Assignee
Edward Stolba
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Edward Stolba filed Critical Edward Stolba
Publication of CS229666B2 publication Critical patent/CS229666B2/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63BAPPARATUS FOR PHYSICAL TRAINING, GYMNASTICS, SWIMMING, CLIMBING, OR FENCING; BALL GAMES; TRAINING EQUIPMENT
    • A63B21/00Exercising apparatus for developing or strengthening the muscles or joints of the body by working against a counterforce, with or without measuring devices
    • A63B21/0004Exercising devices moving as a whole during exercise
    • A63B21/00043Exercising devices consisting of a pair of user interfaces connected by flexible elements, e.g. two handles connected by elastic bands
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63BAPPARATUS FOR PHYSICAL TRAINING, GYMNASTICS, SWIMMING, CLIMBING, OR FENCING; BALL GAMES; TRAINING EQUIPMENT
    • A63B5/00Apparatus for jumping
    • A63B5/20Skipping-ropes or similar devices rotating in a vertical plane
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63BAPPARATUS FOR PHYSICAL TRAINING, GYMNASTICS, SWIMMING, CLIMBING, OR FENCING; BALL GAMES; TRAINING EQUIPMENT
    • A63B21/00Exercising apparatus for developing or strengthening the muscles or joints of the body by working against a counterforce, with or without measuring devices
    • A63B21/002Exercising apparatus for developing or strengthening the muscles or joints of the body by working against a counterforce, with or without measuring devices isometric or isokinetic, i.e. substantial force variation without substantial muscle motion or wherein the speed of the motion is independent of the force applied by the user
    • A63B21/0023Exercising apparatus for developing or strengthening the muscles or joints of the body by working against a counterforce, with or without measuring devices isometric or isokinetic, i.e. substantial force variation without substantial muscle motion or wherein the speed of the motion is independent of the force applied by the user for isometric exercising, i.e. substantial force variation without substantial muscle motion

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Physical Education & Sports Medicine (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Human Computer Interaction (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • Orthopedic Medicine & Surgery (AREA)
  • Rehabilitation Tools (AREA)
  • Fishing Rods (AREA)
  • Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Walking Sticks, Umbrellas, And Fans (AREA)

Description

Vynález se týká tělocvičného náčiní sestávajícího ze dvou podlouhlých držadel vzájemně spojených lamel s měnitelnou délkou mezi držadly.
Po celém světě se v přítomné době pracuje u psacích stolů a pracovních stolic, což jsou všechno zaměstnání spojená s jednostrannou a statickou svalovou prací. Takovéto pracovní polohy velmi namáhají svalstvo na krku, na zádech, v ramenech a pažích a způsobují bolesti v těchto svalech, která jsou nyní jednou z hlavních příčin pracovní absence v důsledku pracovní neschopnosti nebo nemoci.
Případy dočasné chronické nebo trvalé neschopnosti ukládají velké břemeno veřejné zdravotní péči, která se musí snažit o co nejsvědomitější léčení vzniklých fyzických obtíží. Je proto zřejmé, že jak pro dobro společnosti jako celku, tak i jednotlivého pracovníka, je nejdůležitější používat v daleko větší míre než dosud preventivních opatření pro snížení vzniku a závažnosti tohoto druhu fyzických obtíží.
, To znamená, že každý, kdo má sklon к obtížím vznikajícím ze svalového napětí, by měl mít snadný a účinný přístup к léčebným 'prostředkům, které mu mohou pomoci kompenzovat fyzické napětí způsobené prací. Za tímto účelem je dnes к dispozici řa2 da zařízení a přístrojů pro cvičení a gymnastiku pro udržování fyzické kondice. Jako například ribstoly, veslovací stroje, zvedací náčiní, šlapací mlýny a podobně. Všechna tato zařízení však mají několik společných nedostatků, spočívajících v tom, že vyžadují velký prostor, jsou velká a těžká, a proto jsou obvykle instalována trvale na jednom místě, nehledě к tomu, že jsou drahá.
Mimoto většina známých zařízení umožňuje ipouze specifické kondiční cvičení a vyžadují, aby byla umístěna v místnosti. Zpravidla může zařízení používat současně pouze jedna osoba a zařízení je obvykle velmi specializované, donucující uživatele, aby cvičil jen v rozsahu technických možností nářadí a nikoli podle svých potřeb. Všechny shora uvedené nevýhody omezují a snižují značnou a nežádoucí měrou používání obchodně dostupných zařízení.
Je proto zřejmá potřeba lehkého, cenově přístupného a snadno přenosného náčiní, které si může každý pořídit a které může vyhovět individuálním potřebám každého uživatele.
Pokus o odstranění nedostatků známé techniky v oboru tělocvičného náčiní a o řešení shora uvedeného problému byl proveden tělocvičným náčiním obsahujícím ne229666 konečnou smyčku lana, opatřeného dvěma držadly.· - I - toto náčiní však má podstatnou nevýhodu spočívající v tom, že ho není možno přesně přizpůsobit fyzické velikosti uživatele, pro něhož je určeno. Náčiní -má pouze tři polohy, jichž -lze dosáhnout ovinutím jedné nebo - několika smyček lana okolodržadel.
Mimoto, -aby se vyhovělo -shora zmíněným potřebám, je též velmi žádoucí a důležité, aby takovéto tělocvičné náčiní bylo možno přesně, rychle a - snadno - nastavit podle, potřeb jednotlivého uživatele bez ohledu na to, zda je uživatelem dítě nebo dospělý, začátečník nebo zkušenější uživatel.
Shora -uvedené potřeby splňuje tělocvičné náčiní podle vynálezu, skládající -se -ze dvou protáhlých držadel -spojených lanem, jehož délka je mezi -držadly -měnitelná. Podstata vynálezu spočívá v tom, že každé z držadel je tvořeno první koncovou částí, opatřenou drážkou nebo průchodem pro lapo a dutinou pro uchycení uzlu lana a druhou koncovou částí spojenou -s první koncovou -částí střední spojovací částí. Dutina první koncové části je opatřena- závitem - a protilehlý konec střední -spojovací části je ppatřen šroubem.
Výhoda náčiní podle- - vynálezu -spočívá - - v tom, že umožňuje cvičení a - trénování statickým i dynamickým stahováním svalů, a to při měnících -se stupních odporu a je možno ho využít k cvikům zlepšujícím postavu a zvedací techniku. Vzhledem k jeho nepatrné velikosti je možno je nosit sebou kamkoli, což -umožňuje výkon účinného cvičení a trénování i na pracovištích, na nichž jsou - -zaměstnanci - nuceni k jednostranné statické - námaze, kde - však - . nemají možnost opustit pracoviště. Náčiní - nevyžaduje -speciálního umístění - a - účinek - jeho užívání - je stejně - velký - bez rozdílu, kde- se ho užívá. Záleží - na - uživateli, kdy a kde se . rozhodnenáčiní použít - a tak získat co nejžádoucnější zlepšení, zdravotního - -stavu. Náčiní, podle vynálezu - mohou - používat-- i osoby- upoutané na lůžko nebo vykonávající sedavé -zaměstnání - a je jím. - -možno - napodobit- řadu sportovních - trénovacích. cviků a nacvičovat - zvýšení- rychlosti - pohybu, pohyblivost -a dosáhnout - zlepšení . - celkového - fyzického stavu, síly a pružnosti.
Vynález. - je - znázorněn - na- připojených; výkresech, kde - značí obr. 1 držadlo, s lanem v. pohledu ze strany, obr. 2 držadlo, jehož jedna . koncová část je . vyšroubována,; obr. 3 - průřez držadlem- v - rovině A — A na obr. 2, obr. 4 částečný řez druhým provedením předmětu vynálezu v pohledu - - ze strany, obr. 5 provedení - podle - obr. . 4 v pohledu shora,přičemž - vnitřní dutina je -u tohoto, provedení znázorněna čárkovaně, obr. 6 - řez v rovině B — B na obr. 2 a 5, obr. 7a až 7c znázorňují možné způsoby užívání nářadí.
Obr. 1 znázorňuje držadlo 1 tvořené; spojovací částí 4 - a dvěma koncovými částmi,. první koncovou částí 3 s prstencovým vybráním 12, a druhou koncovou částí 5 s podélným - rýhováním 11 a lanem 2 připevněným· - k spojovací části 4 držadla 1. Lano 2 je připevněno k spojovací části 4 ležící v blízkosti první koncové části 3 držadla 1. t Na obr. 2 je znázorněno provedení, u něhož je - možno - první koncovou část .. 3 - ze zbytku držadla 1 vyšroubovat, přičemž- krajní spojovací část. 4 - je opatřena šroubem- - 0“ -zabírajícím;. .do -závitu 6‘, vytvořenýmvv- první koncové části 3. Mimoto je kon^- spsjovací části 4' držadla 1 opatřen drážkou 7 -pro lano 2.- a - v - dutině - - 8 první koncové části 3 je uložen konec lana 2, -opatřený uzlem. 10, jímž - je lano 2 pevně- připojeno k držadlu Γ, když je první koncová - část držadla 1 našroubována na spojovací část 4 držadla . 1.
Na obr. -4 je znázorněno výhodné provedení předmětu vynálezu, u něhož spojovací -část 4 a obě koncové -části 3, - 5 - jsou - vytvořeny z jednoho kusu a dutina -8 - - - - a průchod 9 (obr. 5] provedený v koncovém kusu - 3 .- slouží, pro. uložení - lana 2, . které- je - - rovněž v tomto případě zajištěno uzlem 10 na laně 2.
Pro snadné - - uchopení - držadla - 1 - rukou . - - ' je ..třeba, aby průměry všech tří částí, první koncové -části 3, -střední spojovací části 4 a druhé koncové části 5 měly různé průměry. Průměr spojovací - -střední části 4 je - .o 1/3 -až 1/2 menší než největší průměr první koncové části 3 a průměr druhé koncové části 5 je o 1/4 až 1/3 menší než největší průměr první koncové části 5 držadla- 1.
Obr. 7a až- 7c znázorňují . jednoduchý - způsob, jímž - je - - možno, náčiní . nastavit, - aby. - vyhovovalo. - konkrétnímu uživateli, ovinutím lana 2 kolem držadla 1 a - poté otáčením držadla- - 1, čímž -. se. umožňuje - každému . uživateli měnit - do - nekonečna - vzdálenost - mezi - držadly 1.
Tímto způsobem se - udržuje - lano 2- - napjaté, - -přičemž se - držadla 1 . otáčejí - a. buď se k sobě přibližují,. nebo se od - sebe - vzdalují, ,č.ímž se vzdálenost mezi . nimi . zvětšuje nebo zmenšuje. Lano 2 - . se navíjí na . tenčí střední - spojovací . -část . 4 . držadla 1, čímž - - nepřekáží .nijak uživateli při následujícím^ . užívání - náčiní. Držadla- 1 . jsou utvářena v - souladu (S anatomií ruky a odpovídají činnosti ruJko.u - a zápěstí, takže - se- .neztrácí pevnost·- uchopení - ani při -značně velkém - namáhání,což - dovoluje neomezený pohyb --ve všech směrech.
. Délku lana .2 . je možno regulovat - podle přání a možností uživatele . -a - zvláště - při . cvičeních,- jejichž účelem je- zvýšení, pohyblivosti kloubů, která je - u - každého člověka - jiná, - je - každý jednotlivec schopen nastavit náčiní na optimální - stupeň. podle - - své --zvláštní - dispozice.

Claims (4)

  1. PŘEDMĚT vynálezu , 1. Tělocvičné náčiní, sestávající ze dvou podlouhlých držadel, vzájemně spojených lanem s měnitelnou délkou mezi držadly, vyznačující se tím, že každé z držadel (1) je tvořeno první koncovou částí (3), opatřenou drážkou (7) nebo průchodem (9) pro lano [2] a dutinou (8) pro uchycení uzlu (10) lana (2) a druhou koncovou částí (5), spojenou s první koncovou částí (3) střední spojovací částí (4).
  2. 2. Tělocvičné náčiní podle bodu 1, vyznačující se tím, že 'dutina (8) první koncové části (3) je opatřena závitem (6‘) a protilehlý konec střední spojovací části (4) je opatřen odpovídajícím šroubem (6“).
  3. 3. Tělocvičné náčiní podle bodů 1 až 3, vyznačující se tím, že povrch první koncové části (3) je opatřen prstencovým vybráním (12).
  4. '4. Tělocvičné náčiní podle bodů 1 až 3, vyznačující se tím, že povrch druhé koncové části (5) je opatřen podélným rýhováním (11).
CS813856A 1980-05-28 1981-05-25 Apparatus CS229666B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NO801576A NO146264C (no) 1980-05-28 1980-05-28 Gymnastikk/mosjonsutstyr

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS229666B2 true CS229666B2 (en) 1984-06-18

Family

ID=19885507

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS813856A CS229666B2 (en) 1980-05-28 1981-05-25 Apparatus

Country Status (11)

Country Link
US (1) US4423866A (cs)
EP (1) EP0052614A1 (cs)
JP (1) JPS57500679A (cs)
AU (1) AU7079081A (cs)
CA (1) CA1164491A (cs)
CS (1) CS229666B2 (cs)
DK (1) DK32782A (cs)
HU (1) HU183464B (cs)
NO (1) NO146264C (cs)
RO (1) RO84838B (cs)
WO (1) WO1981003429A1 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4828253A (en) * 1987-07-20 1989-05-09 Schicketanz Jay S Two person exercise device
US4815731A (en) * 1987-10-23 1989-03-28 Fitness Quest, Inc. Exercise device
US5746687A (en) * 1995-09-27 1998-05-05 Vial; Silvano Multi-purpose exercise device
US5709637A (en) * 1996-11-06 1998-01-20 Gow; Gordon Rotator cuff strength training device
US20060135330A1 (en) * 2004-12-21 2006-06-22 Fitness Quest Inc. Apparatus and method for a grip for an exercise device
US8764614B2 (en) * 2010-03-31 2014-07-01 Daniel W. Emick Center pull cable handle apparatus
CN108079483B (zh) * 2018-01-10 2020-04-17 深圳市菲普莱体育发展有限公司 用于跳绳手柄的简易卡线结构
US11992724B1 (en) * 2021-09-07 2024-05-28 Oscar D. Reap Cable handles

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3068001A (en) * 1959-11-23 1962-12-11 Merrill A Portman Push and pull exercising device

Also Published As

Publication number Publication date
WO1981003429A1 (en) 1981-12-10
NO801576L (no) 1981-11-30
AU7079081A (en) 1981-12-21
HU183464B (en) 1984-05-28
NO146264C (no) 1982-09-01
RO84838B (ro) 1984-11-30
NO146264B (no) 1982-05-24
RO84838A (ro) 1984-11-25
JPS57500679A (cs) 1982-04-22
US4423866A (en) 1984-01-03
EP0052614A1 (en) 1982-06-02
DK32782A (da) 1982-01-26
CA1164491A (en) 1984-03-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4033580A (en) Elastic type exercising
US5407405A (en) Grip handle for sport and physical exercise implements
US5833587A (en) Apparatus and method for exercising
US4852874A (en) Portable isokinetic exercising device
US4245840A (en) Resistive exercise device
US7819789B2 (en) Exercise handle and methods of use
US2719038A (en) Weighted skip rope handle
US5556369A (en) Exercise device
US4585229A (en) Exercising apparatus
US7086999B2 (en) Bar with sliding handgrips for resistance exercise device
US5669862A (en) Portable exercise device
US7244220B2 (en) Exercise log
US4949957A (en) Isolation leverage weight training cuff
US4132405A (en) Balanced swivel exercising device
US20060276314A1 (en) Bar with sliding handgrips for resistance exercise devices
US5060933A (en) Wrist stick combination unit exercise device
US5967950A (en) Load mechanism of body building device
US3068003A (en) Exerciser
US11583727B2 (en) Shoulder motion exercise device and method of use
US4949956A (en) Pull-up bar exercise device
US4192500A (en) Racquet game exerciser
US5897471A (en) Upper body muscle toner device and leg and knee exerciser
CS229666B2 (en) Apparatus
US4936571A (en) Exercising aid
US5833588A (en) Hand-held resilient exerciser