CS211114B1 - Spona prů silikátový sendvičový panel - Google Patents
Spona prů silikátový sendvičový panel Download PDFInfo
- Publication number
- CS211114B1 CS211114B1 CS176080A CS176080A CS211114B1 CS 211114 B1 CS211114 B1 CS 211114B1 CS 176080 A CS176080 A CS 176080A CS 176080 A CS176080 A CS 176080A CS 211114 B1 CS211114 B1 CS 211114B1
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- silicate
- sandwich panel
- clip
- layer
- thermal insulation
- Prior art date
Links
Landscapes
- Connection Of Plates (AREA)
Abstract
Vynález se týká spony pro silikátový sendvičový panel, která přenáší normálně síly ze silikátové krycí vrstvy přes tepelně izolační vrstvu do silikátové nosné vrstvy. Spona je tvarována tak, že zajištuje mechanické kotvení v silikátových vrstvách sendvičového panelu, brání zátekům z horní silikátové vrstvy do tepelně izolační vrstvy a fixuje polohu spony vzhledem k tepelné izolační vrstvě. Sponu lze vyrobit z plastu s popřípadě upravenými vlastnostmi vhodným plnivem. Šetří se tím dosud používaná nerez ocel a snižuje se prostup tepla sendvičovým panelem. Sponu je možno zabudovat do silikátových sendvičových panelů obytných, občanských, průmyslových, zemědělských a jiných objektů.
Description
Vynález se týká spony pro silikátový sendvičový panel, která přenáší normálně síly ae silikátově krycí vrstvy přes tepelně izolační vrstvu do silikátové nosné vrstvy.
Soudržnost silikátového sendvičového panelu je dosud zajišťována pravidelnou soustavou ocelových spojovacích prvků, často rozlišených na kotvy a spony. Kotvy přenášejí smykové i normálně síly, spony procházející kolmo tepelně izolační vrstvou přenášejí síly normálně. Spony jsou. dosud navrhovány z válcových tyči, z nerezové oceli o průměru od 1,9 aza do 6 mm. Kotveni spon v silikátových vrstvách je zajištěno soudržností nerezové oceli a silikátové hmoty. Spony tvoří početnou soustavu, pravidelně rozmístěnou po celé ploše silikátového sendvičového panelu podle statických požadavků.
Nevýhodou je nenávrat. spotřeba nerezové oceli, která je energeticky náročná při výrobě a obsahuje vysoké procento chrómu. Další nevýhodou dosud užívaných spon z oceli, která má o tři řády vyšší tepelnou vodivost než tepelně izolační materiál tvořící tepelně izolační vretu v silikátovém sendvičovém panelu, je značné zhoršení tepelně izolačních vlastnosti silikátového sendvičového panelu, které vede ke zvýšení spotřeby' energie na vytápění objektů plášťovaných silikátovými sendvičovými, panely po celou dobu jejich životnosti.
Výše uvedené nedostatky odstraňuje spona podle vynálezu, určená pro zajištění nerozebírstelného spojení silikátové nosná vrstvy, tepelná izolační vrstvy a silikátová krycí vrstvy sendvičového panelu, jejíž podstata spočívá v tom, že je vytvořena přímým dříkem, ukončeným na jedné straně protizátekovou plochou a kotvicí hlavou, na opačné straně je opatřena kotvicím tvarováním a hrotem. Kotvicí hlava je vytvořena nejméně jedním kotvicím výstupkem. Protizáteková plocha má průřezovou plochu větší než má dřík. Kotvicí tvarování je ukončené hrotem a je vytvořeno nejméně jedním kotvicím výstupkem o průřezové ploše menší než má dřík.
Spona podle vynálezu je výhodná zejména proto, že ji lze vyrobit z plastu, jehož vlastnosti jsou popřípadě upraveny vhodným plnivem tak, aby poměr meze kluzu v tahu i součiniteli tepelné vodivosti byl vyšší než
2.108 Pa.W'’.m.K, kde Fa je tah udaný v pascalech,
W m',k~, součinitel tepelné vodivosti udaný ve wattech na metr a kelvin.
Spona podle vynálezu je tedy výhodná tím, že umožňuje úsporu nerezové oceli a snížení prostupu tepla sendvičovým panelem. Spona podle vynálezu je výhodná také proto, že její tvarování zabraňuje zátekům betonu z horní silikátové vrstvy do spáry v tepelně izolační vrstvě mezi tepelně izolačním materiálem a tělem spony. Tvarování spony podle vynálezu přitom umožňuje využít různých stupňů mechanizace pro její snadné a rychlé osazování.
Spona podle vynálezu je schematicky znázorněna na přiloženém výkresu, kde je znázorněn boční pohled na sponu umístěnou v silikátovém sendviči.
Spona podle vynálezu sestává z přímého dříku z polyamidu, jehož mechanické vlastnosti jsou upraveny rozptýleným skelným vláknem tak, aby poměr meze kluzu v tahu k součiniteli tepelné vodivosti byl vyšší než
2.108 Pa.W~’m.K.
Dřík 12, kruhového průřezu vytváří na svém spodním konci hrot H, na který navazuje kotvicí tvarování 13. vytvořené změnou kruhového průřezu. Hrot 14 a kotvicí tvarování 13 jsou po zabudování spony do silikátového sendvičového panelu pod tepelně izolační vrstvou 30. Střední část JJ dříku JO, která je po zabudování umístěna v tepelně izolační vrstvě JJ, je válcová. Tvarování JJ spony pod střední částí JJ, dříku JJ má průměr nejvýše roven středit části 12.
211 1 V,
Spona je v horní části ukončena kotvicí hlavou 11. která po zabudování spony do silikátového sendvičového panelu leží nad tepelně izolační vrstvou JO. Tvar kotvicí hlavy .11 je navržen tak, aby umožňoval využití různých způsobů mechanizace při osazování spony. Kotvící hlava JI přiléhá na tepelně izolační vrstvu 30 protizátekovou plochou 15. Protizáteková plocha 15 má větěí průměr než střední část 12 dříku 10, a zabraňuje tak zatékání silikátové hmoty okolo střední části 12 dříku 10 do tepelně izolační vrstvy JO. Zároveň protizáteková plocha 15 fixuje polohu spony vzhledem k tepelné izolační vrstva 30. Kotvicí hlava 11 a kotvicí tvarování 13 zajištují mechanický přenos normálného zatížení spony do silikátové nosné vrstvy 20 a silikátové krycí vrstvy 40.
Sponu podle vynálezu je možno zabudovat do silikátových sendvičových panelů obytných, občanských, průmyslových, zemědělských a jiných objektů. Osazování spony podle vynálezu je možno provádět ručně zatlačením nasazovací rukojetí nebo zatlučením kladivem. K zatlačení je možno využít síly pružiny, pneumatického nebo hydraulického zařízení. Spony podle vynálezu lze zatlačovat buň jednotlivě, nebo při využití deskového přípravku hromadně pro celý silikátový sendvičový panel.
Claims (2)
1. Spona pro silikátový sendvičový panel, kterou je nerozebíratelně vzájemně spojena silikátová nosná vrstva, tepelně izolační vrstva a silikátová krycí vrstva, vyznačená tím, že je vytvořena přímým dříkem (10), ukončeným na jedné straně protizátekovou plochou (15) a kotvicí hlavou (11) a na opačné straně kotvicím tvarováním (13) a hrotem (14).
2. Spona podle bodu 1, vyznačená tím, že kotvici hlava (11) je vytvořena nejméně jedním kotvicím výstupkem, protizátekovou plochou (15) o průřezové ploše větší, než má dřík (10), a že kotvicí tvarováni (13), ukončené hrotem (14), je tvořeno nejméně jedním kotvicím výstupkem.
Priority Applications (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CS176080A CS211114B1 (cs) | 1980-03-14 | 1980-03-14 | Spona prů silikátový sendvičový panel |
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CS176080A CS211114B1 (cs) | 1980-03-14 | 1980-03-14 | Spona prů silikátový sendvičový panel |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CS211114B1 true CS211114B1 (cs) | 1982-01-29 |
Family
ID=5352785
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CS176080A CS211114B1 (cs) | 1980-03-14 | 1980-03-14 | Spona prů silikátový sendvičový panel |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| CS (1) | CS211114B1 (cs) |
-
1980
- 1980-03-14 CS CS176080A patent/CS211114B1/cs unknown
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US3523395A (en) | Furnace construction system | |
| US8544228B2 (en) | Winged anchor and spiked spacer for veneer wall tie connection system and method | |
| US6082063A (en) | Prestressing anchorage system for fiber reinforced plastic tendons | |
| AU2002225337B2 (en) | Undercut anchoring element for fixing plates and/or tiles | |
| US5870869A (en) | Yielding tie bar | |
| Azevedo et al. | Fire behaviour of CFRP-strengthened RC slabs using different techniques–EBR, NSM and CREatE | |
| CA2010108A1 (en) | Flat steel concrete anchor for precast concrete pieces | |
| JP3865660B2 (ja) | セメント系混合材料の養生装置及びその使用方法 | |
| EP1236839A3 (en) | Reinforcing bar connection and method | |
| CS211114B1 (cs) | Spona prů silikátový sendvičový panel | |
| HU9401973D0 (en) | Double joining device for two flagstone, especially for marble or the same kind slab | |
| US4726163A (en) | Prestressed plastic bodies and method of making same | |
| US3204939A (en) | Heat treating apparatus | |
| SK218792A3 (en) | Device for holding of pipes, in particular the pipes in a power station | |
| Al-Mansouri et al. | BEHAVIOR OF BONDED ANCHORS IN UNCRACKED AND CRACKED CONCRETE AT HIGH TEMPERATURE | |
| CN117328569B (zh) | 复合保温墙板及其制备和应用 | |
| US3332116A (en) | Elastomer tension carrying device | |
| KR100860231B1 (ko) | 그물망의 전극 부착방법 및 부착장치 | |
| Nickols | PSA 2; stress analysis multianchor pipe system. | |
| JPH0853890A (ja) | 床構造 | |
| Moens | Reinforcing Member for Cementitious Material | |
| US3407554A (en) | Prestressed, segmented concrete beam | |
| SE8502814D0 (sv) | Infestnings- och armeringsanordning | |
| JPS6335917B2 (cs) | ||
| Zamrik et al. | The effect of surface flaw orientation on fatigue crack growth due to biaxial bending |