CS209988B1 - Dělený skluz bezkosorového kolesa - Google Patents
Dělený skluz bezkosorového kolesa Download PDFInfo
- Publication number
- CS209988B1 CS209988B1 CS455280A CS455280A CS209988B1 CS 209988 B1 CS209988 B1 CS 209988B1 CS 455280 A CS455280 A CS 455280A CS 455280 A CS455280 A CS 455280A CS 209988 B1 CS209988 B1 CS 209988B1
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- wheel
- split
- axis
- wear ring
- rotation
- Prior art date
Links
Landscapes
- Crushing And Grinding (AREA)
Abstract
Vynález řoěi dělený skluz bezkoaorového koleee kolesových dobýveclch strojů, zojeéna vybavených výklopný* drtici* zařízeni* a otočný* otěrový* prstene·* s pojištěni*. Sikaá funkční plocha děleného skluzu kolesa je tvořena dvěaa ěáetai vzájeaně oddělenými spárou, Cáet horní jo pevně spojena e otěrový* prstence* kolese e část dolní je pevně spojena e konstrukci kolesového výložníku, přlčenž její petřlě< ná část je provedena ve formě deformační zčny. Dělící epára leží v rovině kolně k ose otáěenl kolos* e ti* je umožněno bezdeetrukčnl natočeni ěáeti horní proti části dolní.
Description
Dělený skluz bezkosorového kolesa
Vynález řoěi dělený skluz bezkoaorového koleee kolesových dobýveclch strojů, zojeéna vybavených výklopný* drtici* zařízeni* a otočný* otěrový* prstene·* s pojištěni*.
Sikaá funkční plocha děleného skluzu kolesa je tvořena dvěaa ěáetai vzájeaně oddělenými spárou, Cáet horní jo pevně spojena e otěrový* prstence* kolese e část dolní je pevně spojena e konstrukci kolesového výložníku, přlčenž její petřlě< ná část je provedena ve formě deformační zčny. Dělící epára leží v rovině kolně k ose otáěenl kolos* e ti* je umožněno bezdeetrukčnl natočeni ěáeti horní proti části dolní.
209 988 (51) Int. Cl? E 02 F 3/24
209 988
Vynález ee týká děleného skluzu bezkomorového kolesa, zejména vybaveného výklopným drtícía zařízeni· a otočný· otěrový· prstencem a pojištěni·,
V současná době aa k vynášeni těženého materiálu, padajícího z korsčků do vnitřního prostoru bezkoaorového kolose, používá bu3 pevných celistvých skluzů, vynášecích pásků, vynáěedch talířů nebo vynáěeclch bubnů, S výjimkou pevných celistvých skluzů ee jedná o zařízeni složitá, investičně J. převozné nákladná, poruchová a energeticky náročná, V poslední době, kdy jo nutno dobývat partie e výskyte· cizích předmětů - sterá důlní díla ap.
- bylo nutno vyřeěit bezpečnost vlastního kolesa e zejména jeho výsypu před destrukcí zaklíněným cizím předmětem, ee začalo používat otečných otěrových prstenců kolesa e pojistným zařízením. Toto opatřeni bylo umožněno použitím vynáěedho bubnu, zabudovaného v horní části otěrového prstence kolese k vynáěeni materiálu z kolesa. Tento vynáěed buben ee může v případě zaklíněni cizího předmětu ve výsypu kolesa spolu s otočným otěrovým prstencem po překonáni pojistného odporu protočit kolen osy otáčeni kolesa, aniž by doělo k destrukci, Po nasazeni kolesových strojů do geologických partii s kueovltým materiálem byl problém likvidace kuoovítoeti přímo v koleso řeěen výklopným drticím zařízením, umístěným v prostoru výsypu kolesa, přičemž i v tomto případě bylo nutno ee vypořádat β problémem zaklíněni cizích předmětů bez destrukce životně důležitých části stroje. Těmto podmínkám nevyhovělo žádné z výše uvedených zařízeni pro vynášeni materiálu z prostoru kolese, ani vynáěed buben, který pro svoji hmotnost a řozměrnost nebyl pro součinnost s výklopným drtícím zařízením použitelný.
a
Uvedené nedostatky odstraňuje dělený skluz bezkomorového kolesa podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že činné plocha skluzu js rozdělena na část horal a část dolní spárou, která leží v rovině kolmé k oso otáčeni kolese. část horal je pevně spojena β otěrovým prstencem kolesa a část dolní e konstrukci kolesového výložníku a to tak, že je nožné netočeni části horal proti čéeti dolní kolon osy otáčeni kolesa e část části delni je provedena ve formě deformační zóny.
Výhodou zařízeni podle vynálezu je, že je jednoduché a tla 1 spolehlivé a levné, má relativně malou hmotnost, nespotřebovává elektrickou energii, umožňuje montáž výklopného drtícího zařízeni, přičemž současně umožňuje protočeni celého otěrového prstence kolesa včetně výklopného drtícího zařízeni v případě zaklíněni cizího předmětu bez destrukce životně důležité části stroje.
Přiklad provedeni vynálezu je aohematieky znázorněn na připojeném výkresu, kde na obr. 1 jo nárys, tj, pohled na zařízeni ve směru osy otáčeni kolesa a na obr. 2 je řez
A-A z obr, 1, □ělený skluz bezkomorového kolesa, umístěný uvnitř horní části bezkoaorového kolesa £» je tvořen části horní J., která je pevně spojena s otěrovým prstencem 2 kolesa £ a části dolní 2 pevně spojenou s konstrukci kolesového výložníku 8, přičemž krajní část £ části dolní 2, která jo pod Zadní nohou 10 výklopného drtícího zařízeni je provedena ve
209 988 formě snadno deformovátelné zóny. Mezi části horní 2 a části dolní 2 je spára která leží v rovině kolaá ne osu otáčení £ kolesa 2» což umožňuje netočeni částí horní 2 proti čáetl dolní 2·
Při normálním provozu stroje funguje dělený ekluz tak, že funkční plochy 22 e 22 ááeti horní 2 o čáetl dolní 2 tvoří jednu Šikmou plochu, po které padá těžlvo z korečkO 2i kolesa 2 na hlavní pás 14. Spáre 2 J® tak úzká, že tok těživá neovlivňuje. Při zaklíněni cizího předmětu v místě výsypu, tj, mezi část horní 2 8 koleso 2 nebo výklopná drtící zařízeni £ a koleeo 2 o® přemůže nastavený odpor pojistného zařízeni otěrového prstence 7 kolesa 2 8 tím dojde místo destrukce pouze k netočení otěrového prstence 2 spolu e výklopným drticím zařízením 2 8 části horní 2 holém osy otáčeni 2 kolese 2 proti dolní Části 2 a kolesovému výložníku 2» přičemž ee pohyb kolesa 2 automaticky zastaví, V případě vyklopení výklopného drtícího zařízení 2 dojde ke kolizi krajní částí 4 části dolní 2 88 zadní nohou 22 výklopného drtíoiho zařízeni 2 8 tí® 1 h J®J1 deformaci, která věak nepředstavuje prakticky žádnou Škodu, nebol se likviduje rychlou výměnou deformované deformační zóny ze novou nedeformovanou.
Dělený ekluz podle vynálezu je možno aplikovat ne věech kolesových rýpadlech, která jsou vybavena bezkomorovým kolesem 2 8 otěrovým prstencem 2 e pojistným zařízením, V každém případě je prakticky nevyhnutelná využiti tohoto vynálezu v případě vybaveni těchto etrojfi výklopným drticím zařízením.
Claims (1)
- PŘEDMĚT VYNALEZUDělený ekluz bezkomorováho kolesa, tvořený Šikmou plochou umístěnou nad osou otáčeni uvnitř kolesa v prostoru, kde je zabudováno výklopná drticí zařízeni, vyznačený tím, že činná plocha ekluzu je rozdělena na část horní (1) β čáet dolní (2) spárou (3), která leží v rovině kolmá k ose otáčení (6) kolesa (5), přičemž část horní (1) je pevně spojena e otěrovým prstencem (7) kolesa (5) e čáet dolní (2) e konstrukcí kolesového výložníku (8), β možnosti netočení části horní (1) proti části dolní (2) kolem osy otáčeni (6) kolesa (5) a krajní část (4) části dolní (2) je provedena ve formě deformační zóny.
Priority Applications (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CS455280A CS209988B1 (cs) | 1980-06-26 | 1980-06-26 | Dělený skluz bezkosorového kolesa |
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CS455280A CS209988B1 (cs) | 1980-06-26 | 1980-06-26 | Dělený skluz bezkosorového kolesa |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CS209988B1 true CS209988B1 (cs) | 1981-12-31 |
Family
ID=5388550
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CS455280A CS209988B1 (cs) | 1980-06-26 | 1980-06-26 | Dělený skluz bezkosorového kolesa |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| CS (1) | CS209988B1 (cs) |
-
1980
- 1980-06-26 CS CS455280A patent/CS209988B1/cs unknown
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US5052134A (en) | Tooth mounting apparatus for excavation bucket | |
| FR2636669A1 (fr) | Unite mobile de regenerateur de boues de forage | |
| RU2212938C2 (ru) | Щековая дробилка | |
| US3478449A (en) | Excavating bucket digging blade | |
| AU732604B2 (en) | Wall exposed to wear, wear-resisting lining element and fastening means therefor | |
| CS209988B1 (cs) | Dělený skluz bezkosorového kolesa | |
| US3096035A (en) | Rotary impact crusher | |
| US2711035A (en) | Bucket cleaner attachment for wheeltype ditch digger | |
| US3556413A (en) | Flail-type material spreader with load opener | |
| KR101357796B1 (ko) | 연속식 하역기의 디깅장치 | |
| US1946763A (en) | Rock-crushing machine | |
| US3188756A (en) | Digging tooth with resilient plug in rearwardly extending shank | |
| US2807104A (en) | Rotary earth excavating machine | |
| US3989115A (en) | Adjustable gage cutter scraper for tunneling machines | |
| EP0243731A1 (en) | Wear resistant chain and guide for a tramming conveyor | |
| BE897248A (fr) | Support de toit our etre utilise dans les mines | |
| US2528195A (en) | Dredge digging structure | |
| US1217752A (en) | Excavator. | |
| US1253547A (en) | Rock-pulverizer. | |
| CA2073675A1 (en) | Fastening of buckets and possibly also the skim cutters on cutting wheels | |
| US2405692A (en) | Grinding mill | |
| WO2020251367A1 (en) | Coupling element and system for connecting a bucket element and a side element in a loading machine bucket | |
| US1010325A (en) | Bottom-dumping bucket. | |
| US350494A (en) | Rock-crusher | |
| KR100354790B1 (ko) | 보조 미끄럼 경사면이 장착된 연속식하역기의 스파이어럴슈트 |