BG63730B1 - Релсово скрепление - Google Patents

Релсово скрепление Download PDF

Info

Publication number
BG63730B1
BG63730B1 BG103333A BG10333399A BG63730B1 BG 63730 B1 BG63730 B1 BG 63730B1 BG 103333 A BG103333 A BG 103333A BG 10333399 A BG10333399 A BG 10333399A BG 63730 B1 BG63730 B1 BG 63730B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
wedge
pad
rail
shaped
elements
Prior art date
Application number
BG103333A
Other languages
English (en)
Other versions
BG103333A (bg
Inventor
Светомир АТАНАСОВ
Original Assignee
Светомир АТАНАСОВ
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Светомир АТАНАСОВ filed Critical Светомир АТАНАСОВ
Priority to BG103333A priority Critical patent/BG63730B1/bg
Publication of BG103333A publication Critical patent/BG103333A/bg
Publication of BG63730B1 publication Critical patent/BG63730B1/bg

Links

Landscapes

  • Road Paving Structures (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Abstract

Скреплението намира приложение при обновяване на релсови пътища и при възстановяване на траверси. Снего се повишава сигурността и се увеличава експлоатационната годност на пътя при опростен монтаж идобро демпфиране, като се избягва концентрацията на напрежения. Върху траверсите (1) с вградени в тях фиксиращи клиновидни тела (2) е монтирана еластичната основна вложка (4), а върху нея - метална подложка (5) с бордове (6) върху горната й повърхност (7). При това фиксиращият зъб (9) на долната повърхност (8) на подложката (5) е поместен в жлеб (10) на клиновидните тела (2) или на горната повърхност на траверсата (1). Върху подложката (5) е поставена еластична подложка (11), върху която се полага релсата (3) и се притиска на мястото си чрез притискащи елементи (12), които са двуделни и включват хоризонтална опорна част (18) с клиновиден външен край (19), покрит с еластомер (20) и опрян о борда (6) й с жлеб (21) върху горната й повърхност,и горна притискаща част (22) с елипсовидно очертание. Винтовите свързващи елементи (13) са с глави (23), под които има тарелчати пружини (24). Еластичната основна вложка (4) и еластичната подложка (11) са армирани с П-образен стоманен профил (32) иимат горна повърхност с конусообразни вдлъбнатини (34).

Description

Релсата е притисната на мястото си чрез притискащи елементи, при което притискащите елементи, подложката и еластичната основна вложка имат съосни отвори, чрез които са монтирани към телата (2) чрез винтови свързващи елементи (13). Под главите на винтовите свързващи елементи са монтирани тарелчати пружини. Фиксиращите клиновидни тела (2) са от материал от вида на стъклопласт или импрегнирана дървесина. Притискащите елементи (12) са двуделни и включват хоризонтална опорна част (18) с клиновиден външен край (19), покрит с еластомер (20) и опрян в борда (6), и с жлеб (21) върху горната й повърхност, както и горна притискаща част (22) с елипсовидно очертание в план. Като винтови свързващи елементи се използват анкерни болтове, разположени в метална тръба, чийто уширен край има клиновидна набраздена повърхност (27). Подложката (5) може да се изпълни като съставен елемент, включващ хоризонтална плоча (38) и вертикални крайни плочи (39), заварени към плочата (38) и оформящи едновременно бордовете (6) и фиксиращия зъб (9).
претенции, 15 фигури (54) РЕЛСОВО СКРЕПЛЕНИЕ
Област на техниката
Изобретението се отнася до релсово скрепление, което ще намери приложение при обновяване на релсови пътища, при възстановяване на траверси на пътища в експлоатация, както и при ново строителство, за постигане на улеснен монтаж и увеличаване на експлоатационната годност на пътя.
Предшестващо състояние на техниката
Известно е релсово скрепление, включващо траверса с вградени в нея фиксиращи клиновидни тела от армопласт, разположени двустранно на местата на релсите, върху които и върху еластична основна вложка е монтирана подложка с бордове върху горната повърхност, като на долната повърхност на подложката има фиксиращ зъб, поместен в жлеб. Подложката е метална. Върху подложката е поставена еластична подложка, върху която е положена релсата, притисната на мястото си. Еластичната основна вложка, както и еластичната подложка, имат П-образна форма, краищата на която са притиснати към траверсата странично. Релсата е притисната на мястото си чрез Г-образни палци на армопластови клеми с клиновиден външен край, покрит с еластомер и опрян в борда на подложката. Притискащите елементи, подложката и еластичната основна вложка са монтирани към фиксиращите клиновидни тела чрез винтови свързващи елементи, които са тирфони и са разположени в съосни отвори в свързваните елементи. Тирфоните имат под главите си пружинни шайби, които представляват пружинен пръстен, обхванат от две тарелчати пружини. Фиксиращият зъб на долната повърхност на подложката е разположен в близост до края й, успоредно на надлъжната ос на релсата. Еластичната основна вложка и еластичната подложка имат горна повърхност с конусообразни вдлъбнатини. Отворите на армопластовите клеми имат вградени метални шайби, а в отворите на металната подложка са фиксирани плътно еластични пръстени.
Недостатъците на известното релсово скрепление са, че армопластовите клеми не позволяват да се осъществява лесно фиксирането им и притискането на релсите при монтажа, тъй като имат точно определени размери, с които не могат да се компенсират отклоненията при производството на клиновидните тела на траверсите. Това усложнява монтажа и намалява надеждността на експлоатация. По същата причина е възможно заклинване и поява на допълнителни напрежения в релсите от температурните разширения. Това би довело до депланиране и нарушаване на комфорта и сигурността на пътуване. При ремонтни работи не е възможно да се регулира междурелсието, без да се пробиват нови отвори за тирфоните, което налага честа подмяна на пластмасовите фиксиращи клиновидни тела.
Техническа същност на изобретението
Задачата на изобретението е да се създаде релсово скрепление, което да се използва както при ново строителство, така и при реконструкция на железни пътища със стоманобетонни или дървени траверси, като при това се улеснява монтажът и се избягва концентрацията на напрежение.
Задачата е решена с релсово скрепление, включващо траверса с вградени в нея фиксиращи клиновидни тела, разположени двустранно на местата на релсите, върху които и върху еластична основна вложка е монтирана подложка с бордове върху горната повърхност. На долната повърхност на подложката има фиксиращ зъб, поместен в жлеб. Подложката е метална, а върху нея е поставена еластична подложка, върху която е положена релсата, притисната на мястото си. Еластичната основна вложка. както и еластичната подложка, имат П-образна форма, краищата на която са притиснати към траверсата странично, а релсата е притисната на мястото си чрез притискащи елементи. Притискащите елементи, подложката и еластичната основна вложка са монтирани към фиксиращите клиновидни тела чрез винтови свързващи елементи, разположени в съосни отвори в притискащите елементи, подложката, еластичната основна вложка и клиновидните тела. Винтовите свързващи елементи имат глави, под които са монтирани пружинни елементи. Съгласно изобретението фиксиращите клиновидни тела са от материал от вида на стъклопласт или импрегнирана дървесина, а притискащите елементи са двуделни и включват хоризонтална опорна част с клиновиден външен край, покрит с еластомер и опрян в борда и с жлеб върху горната й повърхност, и горна притискаща част с елипсовидно очертание в план. Пружинните елементи под главите на винтовите свързващи елементи са тарелчати пружини.
Предпочитан вариант на изобретението е винтовите свързващи елементи да представляват разпорни анкерни болтове, включващи глава и тяло с у ширен край с клиновидна набраздена повърхност и с вътрешен отвор, в който е фиксиран клин. Върху уширения край на разпорния анкерен болт е поставена метална тръба, обхващаща тялото му, като между главата на болта и тази тръба са разположени тарелчатите пружини.
Главата на разпорните анкерни болтове представлява гайка, завита върху тялото му.
Винтовите свързващи елементи представляват болтове, при което металната тръба представлява втулка с вътрешна резба.
Фиксиращите клиновидни тела могат да бъдат с форма на пресечена пирамида с прави или дъговидни стени.
Подходящо е жлебът да бъде оформен във фиксиращите клиновидни тела.
В някои случаи жлебът може да бъде оформен и в горната повърхност на траверсата.
Подложката може да бъде изпълнена и като съставен елемент, включващ хоризонтална плоча и вертикални крайни плочи, заварени към хоризонталната плоча и оформящи едновременно бордовете и фиксиращия зъб.
Предимствата на изобретението се състоят във възможността скреплението да се използва при ново строителство и при реконструкция, както на железни пътища със стоманобетонни, така и с дървени траверси, което се дължи на спецификата на материала, от който са изработени фиксиращите клиновидни тела. При това е постигнат опростен монтаж, тъй като се завиват само винтовите свързващи елементи от двете страни на релсата. Опростеният монтаж и демонтаж се допълват от предимството на чисто предаване на усилията от подвижния състав, което повишава дълготрайността на използване на скреплението и се дължи на приложението на двуделни притискащи елементи. С това се повишава еластичността на съединението особено когато се прилага за криви с малък радиус и намалява износването на релсовия път и се избягва появата на концентрация на напрежения. При това винтовите свързващи елементи могат да бъдат подбирани в зависимост от натоварването на желез ния път, без да се променят останалите елементи, оформящи скреплението.
Пояснение на приложените фигури
Изобретението е пояснено с примерно изпълнение, показано на приложените фигури, от които:
Фигура 1 представлява частичен вертиjg кален разрез през релсово скрепление съгласно изобретението, приложено при стоманобетонни траверси, с разпорен анкерен болт и с фиксиращо клиновидно тяло от ела;
фигура 2 - частичен вертикален разрез през релсово скрепление съгласно изобретени15 ето. приложено при стоманобетонни траверси, с метална втулка с резба, монтирана във фиксиращо клиновидно тяло от армопласт или стьклопласт;
фигура 3 - частичен вертикален разрез 20 през релсово скрепление съгласно изобретението, приложено при стоманобетонни траверси, с анкерен болт, монтиран във втулка с резба и с фиксиращо клиновидно тяло от армопласт или стъклопласт;
фигура 4 - частичен вертикален разрез през релсово скрепление съгласно изобретението, приложено при дървени траверси с разпорен анкерен болт;
фигура 5 - частичен вертикален разрез 2θ през релсово скрепление съгласно изобретението, приложено при стоманобетонни траверси, с разпорен анкерен болт;
фигура 6 - частичен вертикален разрез през релсово скрепление съгласно изобретението, приложено при стоманобетонни траверси, 35 с разпорен анкерен болт и метална втулка;
фигура 7 - аксонометрия на фиксиращо клиновидно тяло с форма на пресечена пирамида;
фигура 8 - поглед отгоре на стоманобетонна траверса с фиксиращи клиновидни тела;
фигура 9 - поглед отгоре на част от железен път с монтирани релси съгласно изобретението при използване на стоманобетонни траверси;
фигура 10 - поглед отгоре на част от железен път с монтирани релси съгласно изобретението при използване на дървени траверси вариант на изпълнение с разместени по дължина на релсата притискащи елементи;
фигура 11 - поглед отгоре на част от железен път с монтирани релси съгласно изобретението при използване на дървени траверси 4 вариант на изпълнение с притискащи елементи, разположени във форма на триъгълник;
фигура 12 - аксонометрия на еластична основна вложка с конусообразни вдлъбнатини по горната повърхност;
фигура 13 - аксонометрия на фиксиращо клиновидно тяло с форма на пресечена пирамида, чиито стени са дъговидни;
фигура 14 - поглед отгоре на основна вложка;
фигура 15 - вертикален разрез на основна вложка, армирана с П-образен стоманен профил.
Примери за изпълнение на изобретението
Релсовото скрепление включва траверса 1 с вградени в нея фиксиращи клиновидни тела 2, разположени двустранно спрямо местата на релсите 3, върху които клиновидни тела 2 и върху еластична основна вложка 4 е монтирана подложка 5 с бордове 6 върху горната повърхност 7. На долната повърхност 8 на подложката 5 има фиксиращ зъб 9, поместен в жлеб 10. Подложката 5 е монтирана към фиксиращите клиновидни тела 2, а върху нея е поставена еластична подложка 11, върху която е положена релсата 3, притисната на мястото си чрез притискащи елементи 12. Монтирането на подложката 5 към фиксиращите клиновидни тела 2 е осъществено чрез винтови свързващи елементи 13, разположени в съосни отвори 14, 15, 16, 17 съответно в притискащите елементи 4, подложката 5, еластичната основна вложка 4 и фиксиращите клиновидни тела 2. Фиксиращите клиновидни тела 2 са от материал от вида на армопласт, стъклопласт или импрегнирана дървесина. Дървесината трябва да бъде избрана от тези видове, които имат висока якост на натиск и на опън, както и особено важно - съпротивление на разцепване, такива например са мура, акация, габър, бук, дъб и някои особени видове ела. Подложката 5 е метална и бордовете й 6 са разположени в краищата й. Еластичната основна вложка 4, както и еластичната подложка 11 имат П-образна форма, краищата на която са притиснати към траверсата 1 странично. Притискащите елементи 12 са двуделни и включват хоризонтална опорна част 18 с клиновиден външен край 19, покрит с еластомер 20 и опрян в борда 6, и с жлеб 21 върху горната й повърхност, и горна притискаща част 22 с елипсовидно очертание в план. Винтовите свързващи елементи 13 имат глави 23, под които има терелчати пружини 24.
Винтовите свързващи елементи 13 представляват разпорни анкерни болтове, включващи глава 23 и тяло 25 с уширен край 26 с клиновидна набраздена повърхност 27 и с 5 вътрешен отвор 28, в който е фиксиран клин 29. Върху уширения край 26 на разпорния анкерен болт 13 е поставена метална тръба 30, обхващаща тялото му 25, като между главата 23 на болта и тази тръба 30 са разположени та[θ релчатите пружини 24. Главата 23 на разпор- ните анкерни болтове представлява гайка, завита върху тялото му 25. Винтовите свързващи елементи 13 представляват болтове, при което металната тръба 30 е изпълнена като втулка с вътрешна резба 31.
Подходящо е еластичната основна вложка 4 и еластичната подложка 10 да са армирани с П-образен стоманен профил 32. Подходящ вариант на изпълнение е еластичната основна вложка 4 и еластичната подложка 11 да 20 са стъклонапълнени и пластифицирани и да имат горна повърхност 33 с конусообразни * вдлъбнатини 34, с което се повишава сигурността на скреплението. В отворите 15 на подложката 5 са фиксирани еластични пръстени ' 25 35 от стъклонапълнен поливинилхлорид, както ь се вижда на фиг. 1. Аналогичен ефект се постига и с разположените в същите отвори метални тръби 30 и/или втулки 31 съгласно посочените по-долу варианти на изпълнение. :
Фиксиращите клиновидни тела 2 могат ” да бъдат с форма на пресечена пирамида с прави или дъговидни стени, както това е показано на фиг. 7 и 13. Подходящо е жлебът 10 да бъде оформен във фиксиращите клиновидни тела 2. В някои случаи жлебът 10 може да 35 бъде оформен и в горната повърхност на траверсата 1.
Изобретението дава възможност да се избират винтови свързващи елементи 13 според предвижданото натоварване и конкретното 40 предназначение на релсовия път. Така например, както е показано на фиг. 1, когато за винтови свързващи елементи 13 се използват анкерни разпорни болтове, те могат да се комбинират с дървени фиксиращи клиновидни те45 ла 2, като се използва металната тръба 30 за осъществяване на предаването на усилията. В разглеждания случай скреплението е приложено за стоманобетонни траверси 1 и постига еластичност на връзката. В този случай фик50 сиращият зъб 9 на подложката 5 е поместен в жлеб 10, оформен във фиксиращото клиновидно тяло 2.
За по-ниски натоварвания е подходящо примерното изпълнение, показано на фиг. 4, където винтовият свързващ елемент 13 е разпорен болт с металната тръба 30, разположени също във фиксиращо клиновидно тяло 2 от дърво, но и то самото е фиксирано в дървена траверса 1. В този вариант фиксиращият зъб 9 на подложката 5 е поместен в жлеб 10, оформен в самата траверса 1.
Вариантите на изпълнение, показани на фиг. 5 и 6, са подходящи за по-тежки натоварвания и се прилагат в случаите на използване на стоманобетонни траверси 1. При варианта, показан на фиг. 5, разпорният болт 13 е поместен във втулка 31, а фиксиращите клиновидни тела 2 са от армопласт или стъклопласт. И при тези варианти е възможно фиксиращият зъб 9 на подложката 5 да е поместен в жлеб 10, оформен във фиксиращото клиновидно тяло (фиг. 5) или в самата траверса 1 (фиг. 6).
Също за използване при стоманобетонни траверси са предвидени и вариантите, показани на фиг. 2 и 3, където са приложени особен вид втулки 31, затворени отдолу, в които е навит съответен винтов свързващ елемент 13. При изпълнението от фиг. 2 втулката 31 има пръстеновидно уширение 36 на околната си повърхност 37, с което се повишава сцеплението с армопластовото фиксиращо клиновидно тяло 2. В този случай фиксиращият зъб 9 на подложката 5 е поместен в жлеб 10, оформен във фиксиращото клиновидно тяло 2.
Самата подложка 5 може да бъде изпълнена и като съставен елемент, както се вижда на фиг. 2, включващ хоризонтална плоча 38 и вертикални крайни плочи 39, заварени към хоризонталната плоча 38 и оформящи едновременно бордовете 6 и фиксиращия зъб 9.
Армирането с П-образен стоманен профил 32 на еластичната основна вложка 4 и на еластичната подложка 11 освен че фиксира формата им, подобрява и носимоспособността и дълговечността на скреплението като цяло. Принос към сигурността на скреплението имат и конусообразните вдлъбнатини 34 по повърхността на тези два елемента. Еластичните пръстени 35 от стьклонапълнен поливинилхлорид и разположените в същите отвори метални тръби 30 и/или втулки 31 дават възможност едновременно да се увеличи устойчивостта на износване и да се подобри демпфиращият ефект на скреплението. С релсовото скрепление е намален клавишният ефект при движение на подвижния състав (непоказан на фигурите).
За да се избегне появата на надлъжни пукнатини в дървените траверси, е подходящо винтовите свързващи елементи 13 да са разположени разместени в план по дължина на рел5 сата, както е показано на фиг. 10 и 11. Във фиксиращите клиновидни тела 2 могат да бъдат вградени предварително втулките 31, както са показани на примерните изпълнения на фиг. 2 и 3.
10 Приложение на изобретението
Изобретението се прилага при изграждане на нови или при реконструкцията на съществуващи железни пътища, независимо да1° ли те са със стоманобетонни или с дървени траверси. Скреплението се изпълнява, като върху траверсите 1 с вградени в тях фиксиращи клиновидни тела 2 се монтира еластичната основна вложка 4, а върху нея - металната 20 подложка 5 с бордове 6 върху горната повърхност 7. При това фиксиращият зъб 9 на долната повърхност 8 на подложката 5 се помества в жлеба 10 на фиксиращите клиновидни тела 2 или на самата траверса 1. Пробиват се отво25 рите 15 в подложката 5 обикновено с хидравлично устройство и се разширяват за набиване на еластичните пръстени 35. При това металът на подложката 5 се провлачва и се създава зона на остатъчни натискови напрежения в 2Q материала непосредствено около отвора 15 и тази зона работи така, че свежда до нула или противодейства на знакопроменливите напрежения, които могат да предизвикат умора и пукнатини в метала. Действието на зоната може да се сравни със скоба, която затваря съ35 ществуващите пукнатини и пречи за възникването на нови. Върху подложката 5 се поставя еластичната подложка 11, върху която се полага релсата 3 и се притиска на мястото си чрез двуделните притискащи елементи 12, ка40 то се поставя хоризонталната опорна част 18 с клиновиден външен край 19, покрит с еластомера 20, която се опира в борда 6. Горната притискаща част 22 с елипсовидно очертание з план се монтира върху горната повърхност 45 на хоризонталната опорна част 18, като се фиксира в жлеба 20. Поставят се тарелчатите пружини 24 и се завиват гайките глави 23 на винтовите свързващи елементи 13. За намаляване на експлоатационните разходи при реконструк50 дия на пътища пукнатините в подрелсовата зона и олющванията се запълват с епоксиден компаунд, за препоръчване от вида “GANTREX 035”. Елас6 тичната основна вложка 4 с конусообразни вдлъбнатини 34 по горната повърхност 33 осигурява вакуумиращ ефект във всяка вдлъбнатина и това допълнително усилва надлъжното съпротивление на железния път срещу свлича- 5 не на релсите.

Claims (8)

Патентни претенции
1. Релсово скрепление, включващо траверса с вградени в нея фиксиращи клиновидни тела, разположени двустранно на местата на релсите, върху които и върху еластична основна вложка е монтирана подложка с бордове върху горната повърхност, като на долната повърхност на подложката има фиксиращ зъб, поместен в жлеб, при което подложката е метална, а върху подложката е поставена еластична подложка, върху която е положена релсата, притисната на мястото си, като еластичната основна вложка, както и еластичната под- 20 ложка, имат П-образна форма, краищата на която са притиснати към траверсата странично, а релсата е притисната на мястото си чрез притискащи елементи, при което притискащите елементи, подложката и еластичната основ- 25 на вложка са монтирани към фиксиращите клиновидни тела чрез винтови свързващи елементи, разположени в съосни отвори в притискащите елементи, подложката, еластичната основна вложка и клиновидните тела, като винтовите свързващи елементи имат глави, под които са монтирани пружинни елементи, характеризираща се с това, че фиксиращите клиновидни тела (2) са от материал от вида на стъклопласт или импрегнирана дървесина, а притискащите елементи (12) са двуделни и включват хоризонтална опорна част (18) с клиновиден външен край (19), покрит с еластомер (20) и опрян в борда (6) и с жлеб (21) върху горната й повърхност, и горна притискаща част (22) с елипсовидно очертание в план, 40 като пружинните елементи под главите (23) на винтовите свързващи елементи (13) са тарелчати пружини (24).
2. Релсово скрепление съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че винтовите свързващи елементи (13) представляват разпорни анкерни болтове, включващи глава (23) и тяло (25) с уширен край (26) с клиновидна набраздена повърхност (27) и с вътрешен отвор (28), в който е фиксиран клин (29), като върху уширения край (26) на разпорния анкерен болт е поставена метална тръба (30), обхващаща тялото му (25), а между главата (23) на болта и тази тръба (30) са разположени тарелчатите пружини (24).
3. Релсово скрепление съгласно претенция 2, характеризиращо се с това, че главата (23) на разпорните анкерни болтове представлява гайка, завита върху тялото му (25).
4. Релсово скрепление съгласно претенция 2, характеризиращо се с това, че винтовите свързващи елементи (13) представляват болтове, при което металната тръба (30) представлява втулка с вътрешна резба (31).
5. Релсово скрепление съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че фиксиращите клиновидни тела (2) имат форма на пресечена пирамида с прави или дъговидни стени.
6. Релсово скрепление съгласно претенция 5, характеризиращо се с това, че жлебът (9)
71.е оформен във фиксиращите клиновидни тела (2).
7. Релсово скрепление съгласно претенция 5, характеризиращо се с това, че жлебът (9) е оформен в горната повърхност на траверсата (1).
8. Релсово скрепление съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че подложката (5) е изработена като съставен елемент, включващ хоризонтална плоча (38) и вертикални крайни плочи (39), заварени към хоризонталната плоча (38) и оформящи едновременно бордовете (6) и фиксиращия зъб (9).
BG103333A 1999-04-14 1999-04-14 Релсово скрепление BG63730B1 (bg)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG103333A BG63730B1 (bg) 1999-04-14 1999-04-14 Релсово скрепление

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG103333A BG63730B1 (bg) 1999-04-14 1999-04-14 Релсово скрепление

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG103333A BG103333A (bg) 2000-10-31
BG63730B1 true BG63730B1 (bg) 2002-10-31

Family

ID=3927738

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG103333A BG63730B1 (bg) 1999-04-14 1999-04-14 Релсово скрепление

Country Status (1)

Country Link
BG (1) BG63730B1 (bg)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103911920A (zh) * 2014-04-21 2014-07-09 江苏海迅铁路器材集团股份有限公司 一种用于米轨的木轨枕

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103911920A (zh) * 2014-04-21 2014-07-09 江苏海迅铁路器材集团股份有限公司 一种用于米轨的木轨枕

Also Published As

Publication number Publication date
BG103333A (bg) 2000-10-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4802623A (en) Concrete cross sleeper system
RU2624765C1 (ru) Рельсовое скрепление
JP5297248B2 (ja) レール締結装置
BG63730B1 (bg) Релсово скрепление
KR100843321B1 (ko) 궤도 방진장치
US3819114A (en) Railroad track assembly
US4783001A (en) Universal non-spreading railroad track haulage tie assembly
KR100844965B1 (ko) 레일 지지 구조
JP3559996B2 (ja) 伸縮継目のまくらぎ継材
JP2001098502A (ja) 枕木の敷設構造
SK78597A3 (en) Railway track
RU2805596C1 (ru) Промежуточное рельсовое скрепление
CN211256632U (zh) 一种钢桁梁上带隔离缓冲垫的轨枕板式轨道结构
KR102433171B1 (ko) 무도상 철도교량의 침목 고정장치
US3291394A (en) Composite rail
RU2006540C1 (ru) Устройство шевцова и.а. для крепления рельса к железобетонной шпале
CN211285229U (zh) 一种钢桁梁上全预制装配式轨道结构
CN220685633U (zh) 一种高低可调式轨道扣件系统
KR102138365B1 (ko) 종방향 슬립을 허용하는 강철도교용 무도상궤도 구조
US2538437A (en) Railway sleeper
CN213507829U (zh) 一种减振道岔用预埋铁座式混凝土岔枕
RU65058U1 (ru) Рельсовое скрепление кб-65
KR100922836B1 (ko) 섬유보강 피씨 침목
KR200247526Y1 (ko) 궤도 방진장치
AU714276B2 (en) Steel sleeper