BG63681B1 - Метод за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система и инфекциозни заболявания - Google Patents

Метод за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система и инфекциозни заболявания Download PDF

Info

Publication number
BG63681B1
BG63681B1 BG104359A BG10435900A BG63681B1 BG 63681 B1 BG63681 B1 BG 63681B1 BG 104359 A BG104359 A BG 104359A BG 10435900 A BG10435900 A BG 10435900A BG 63681 B1 BG63681 B1 BG 63681B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
treatment
vitamin
clinoptilolite
diseases
urine
Prior art date
Application number
BG104359A
Other languages
English (en)
Other versions
BG104359A (bg
Inventor
Недялка ИЗМИРОВА
Original Assignee
Недялка ИЗМИРОВА
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Недялка ИЗМИРОВА filed Critical Недялка ИЗМИРОВА
Priority to BG104359A priority Critical patent/BG63681B1/bg
Publication of BG104359A publication Critical patent/BG104359A/bg
Publication of BG63681B1 publication Critical patent/BG63681B1/bg

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)

Abstract

Методът е приложим в долекарската помощ, амбулаторната и клиничната практика в хуманната и ветеринарната медицина за ефективно лечение на болести, по-специално болести на гастро-интестиналния, бъбречния и уринарния тракт, на вирусни и бактериални инфекции. По метода комбинирано се прилага минералътклиноптилолит с витамин С. Клиноптилолитът е термично обработен при 150-2500С, стерилизиран е и имаголемина на частиците 0,1 mm. За лечение на вътрешни болести клиноптилолитът се приема най-малко веднъж дневно по 0,5 до 1 чаена лъжичка (2,5 до 5 g), 30 min до 4 h след ядене. За лечение на кървене на венците, простуди, невралгии, алергии, уртикария, сенна хрема, заразни болести, като морбили, варицела, рубеола, а така също медикаментозни и чревни интоксикации, нощно напикаване, неспокойствиеинапрегнатост, физическа и умствена умора, стресови състояния, смущения в паметта (склонност към разсеяност и забравяне), начални форми на Алцхаймер, гана, склонност към диабет и хроничен алкохолизъморганизмът предварително се пречиства от токсичнибелтъчни отпадъчни продукти. След това организмътконтролирано се насища с витамин С до задоволяване на неговите индивидуални нужди чрез периодичноприемане на дневни дози от 0,5 до 5 g витамин С. Моментът на насищане се определя чрез периодичен мониторинг на организма 4 h след всяко приемане на витамин С, до достигане на ниво на витамин С в урината от 40 до 60 mg %. След като предварителното насищане приключи, с доза витами

Description

Област на техниката
Изобретението се отнася до метод за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система, и на инфекциозни заболявания чрез комбинирано приложение на минерала клиноптилолит с витамин С, и други лекарствени средства, приложим в долекарската помощ, амбулаторната и клиничната практика в хуманитарната и ветеринарната медицина.
Предшестващо състояние на техниката
Известен е метод за профилактика и лечение на заболявания на гастроинтестиналния тракт чрез приложението на минерала клиноптилолит в амбулаторната и клиничната практика в хуманитарната и ветеринарната медицина [1]. Използва се природен стерилизиран и обезводнен при температура 200 - 250°С клиноптилолит с големина на частиците < 0,1mm. Клиноптилолитът се приема при нужда от 1 до 3 пъти дневно по 0,5 до 1 равна чаена лъжичка, 30 min до 4h след ядене.
Недостатък на известния метод е неговото ограничено приложение за лечение само на заболявания на гастроинтестиналния тракт.
Известен е метод за диагностика чрез минерала клиноптилолит, който включва пречистване на организма чрез клиноптилолит, който е термично обработен и стерилизиран при температура 150-250°С и е с големина на частиците < 0,1 mm. На пациента се прилага перорално клиноптилолит в количество от 2,5 до 5 g от 1 до 4 пъти дневно в продължение от 2 до 5 дни.
Недостатък на известния метод е, че е неефективен за лечение на пациенти.
Задачата на изобретението е да се създаде метод за комбинирано лечение чрез минерала клиноптилолит с витамин С и други лекарствени средства с разширено приложение за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система, и на инфекциозни заболявания.
Техническа същност на изобретението
Задачата се решава, като е създаден метод за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система, и на инфекциозни заболявания. Методът включва етап на пречистване на организма от токсични разпадни белтъчни продукти чрез прилагане на термично обработен при 150-250°С клиноптилолит с големина на частиците <0,1 mm в количество 2,5 до 20 g дневно на няколко последователни приема в дози от 2,5 до 5 g. Следва етап на насищане на организма с витамин С в доза от 0,5 до 5 g до достигане на концентрация на витамин С в урината от 40 до 60 mg°0. Следва етап на поддържане на насищането чрез едновременно прилагане на витамин С в доза 0,1 до 0,5 g дневно и клиноптилолит в количество от 2,5 до 10 g дневно до възстановяване на нормални за здрав организъм анизотропни и изотропни кристални структури в урината на пациента. По време на последния етап, в зависимост от заболяването. се прилага допълнително етиологично или симптоматично лечение.
Възможно е симптоматичното лечение да е с ацетизал салициликум.
При инфекциозни заболявания допълнителното лечение е с римантадин.
В друг вариант на изобретението при инфекциозни заболявания допълнителното лечение е с комбинация от сулфаметаксазол и триметроприм.
Възможно е етиологичното лечение да е с комбинация от спирамицин и метронидазол.
В друг вариант на изобретението етиологичното лечение е с хлорамфеникол.
Възможно е симптоматичното лечение да е с прополис и/или Hypericum perforatum и/ или Cotinus coggygria, и/или розова вода, и/ или Matricria chamomolla, и/или Lavandula angustifolia, и/или Achillea millefolium.
Предимство на метода е разширеното приложение за ефективно лечение на различни заболявания.
Описание на приложените фигури
Фигура 1 е диаграма на инфрачервения спектър на амидиноуреен сферолит на сух остатък от урина на здрав организъм, наситен с витамин С (ниво на витамин С урината < 30 mg %).
фигура 2 е фотографско изображение на оптично анизотропен негативно удължен сферолит в сух остатък от урина, обработен с етилов алкохол, на здрав организъм, наблюдаван с поляризационен микроскоп.
фигура 3 е фотографско изображение на негативно удължени амидиноуреени сферолити в пренаситен разтвор на урина от здрав организъм, наблюдавани с поляризационен микроскоп с поставена гипсова пластинка.
Действие на изобретението
Различни екзогенни и ендогенни фактори влияят върху чернодробната функция, като оказват влияние на превръщането на амоняка в карбамид, което може да е предпоставка за повишение на нивото на амоняк в кръвта, съединение със силно изразен невротоксичен ефект [2].
Бъбречните заболявания водят до увеличение на небелтьчния азот в кръвта [2]. Увеличение на уреята в кръвта се наблюдава при анемии, диарии, повръщания и кръвоизливи от различно естество.
Карбамидът образува молекулярни съединения с Н2О2 [(H2N)2C=O.H2O2], както и с органични вещества от мастния ред с нормален строеж. Структурата на карбамида се разглежда като безкрайна спирала, в която отделните молекули на карбамида са свързани с водородни връзки [9].
При бактериално гниене и ферментация в червата се образуват СО2, CH4,H2S, СН3СООН, млечна и маслена киселина, а при бактериално разграждане на лецитин се получава холин и съответно токсични амини, като неврин [3]. Поради високите си абсорбционни и молекулно ситови свойства клиноптилолитът абсорбира необратимо тези съединения, като по този начин очиства организма от токсините.
Калциевата форма на клиноптилолита [Са2*/(К*№*)>1] проявява висок афинитет по отношение на токсичния NH? [8] .*
Инфрачервеният спектър на амидиноуреения сферолит в сух остатък от урина на здрав организъм, наситен с витамин С (ниво на витамина в урината < 30 mg%), е представен на фиг. 1.
При сравнение на резултатите от междуплоскостните разстояния dnA =(A/2)/sinn9 от дафрактограмите на К* -Na* амидиноуреения фосфат-хидратен комплекс с тези на клиноптилолита (при който отношението Са2*/ (К*+ Na*) ж 1,49) се получават сходни резултати. K*-Na* амидиноурееният фосфат-хидратен комплекс в пренаситени разтвори изкристализира в радиално-.тьчесто разположени сфероидални повърхности, групирани в 6 подединици, оформящи централен, различно широк процеп (фиг. 2, 3). Подобно на клиноптилолита (пронизан от множество пори с диаметър от 4 до 8 A) K*-Na* амидиноурееният фосфат-хидратен комплекс се разглежда като йонообменник и молекулно сито на човешкия организъм. Този комплекс е водноразтворим, може да премине през чревната лигавица и при наличие на клиноптилолит да обменя йони, а при включени онечиствания, да бъде пречистен от минерала, след което се връща пречистен в кръвната плазма и след редица полиморфни превръщания и биохимични реакции се отделя с урината. Докато е в пренаситен разтвор, амидиноурееният сферолит се самовъзпроизвежда. Вътрешната и външна страна на сфероидалните слоеве, както и централният отвор на сферичната структура, са покрити с гликопротеин.
Амидиноурееният сферолит е нестабилен и в условия при in vitro разтваряне с вода се разгражда [4, 7].
Докато в орнитиновия цикъл за превръщането на една молекула амоняк, организмът изразходва 3 макроергични връзки, при свързването на амоняка в глутамин и аспарагин организмът изразходва само една макроергична връзка. На свързването на амоняка в глутамян и аспарагин се гледа като на един от найдостъпните механизми за обезвреждане на токсичния за тъканите амоняк. Това е валидно особено за бозайниците. Свързаният в глутамин и аспарагин амоняк е подвижен. Той се използва чрез прехвърляне за различни синтези (на аминокиселини, пуринови нуклеотиди, карбамилфосфат, хексозамини и др.). Освобождава се хидролитно с каталитичното действие на глутаминаза и аспарагиназа, когато е необходимо, например за поддържане на кйселинно/основното равновесие в организма на бозайници. Така на глутамина и аспарагина се гледа като на складове от използваем, безвреден амоняк [6]. Амидиноурееният фосфатхидратен комплекс се разглежда като биологично важна динамична транспортна структура, имаща отношение към по-икономичното детоксикиране на амоняка. Свързаният по този начин амоняк е подвижен и може да бъде из ползван за различни синтези [4]. Чрез превръщането на амоняка в карбамид или адсорбирането му в клиноптилолита, амонякът е неподвижен и не може да бъде обменян [6, 8].
Уреидите принадлежат към пуриновата 5 група. Тук спада и пикочната киселина, която заедно с карбамида е един от важните продукти на обмяната на азотните вещества в животинския организъм [10].
Креатинът с Н^РО^ образува амидино- 10 фосфатна макроергична връзка
Η NH Н I I I -N-C-N~PO3H2
Макроергичните фосфатни съединения като богати на енергия са нестабилни и във водна среда лесно се разграждат, като съдържащата се в тях фосфорна киселина може да се върне на нулево нормоергично равнище [6]. 2θ
По методите на рентгеноструктурния анализ на сух остатък от урина дифрактограмата на сферолита отговаря на съединение с емпирична формула
C6N1203H18.H3P04 (фосфат на амиди- 25 ноуреята) [13]. Съединението може да се разглежда както като уреид на Н3РО4 (съдържа групата н о н о н он
I I I Г I I I30
-N-C-N-C-N-C-N-H така и като съединение, което съдържа амидино група и фосфорна киселина,
Η NH Н
III
-N-C-N- и HjPO4 което при определени условия, подобно на креатина, може да образува богата на енергия макроергична амидинофосфатна връзка. По 40 този начин К -Na амидиноурееният хосфатхидратен комплекс се разглежда като биологично важна структура, участваща в по-икономичната детоксикация на амоняка, в обмяната на азотните вещества и в енергийния ба- 45 ланс на организма [4].
Приемането на водоразтворим антиоксидант (витамин С) увеличава груповия потенциал на редокс-системата на организма. Насищането на организма с витамин С освен, че 50 увеличава груповия редокс-потенциал, има отношение към разгръщането, разплитането и раз падането на амидиноуреения сферолит до много по-хидрофилни продукти, които се отделят с урината. Така завършва един основен процес на пречистване на организма от токсичните разпадни продукти на белтъчната обмяна [4, 7].
Съобразно естествената радиоактивност на клиноптилолита, количеството клиноптилолит, което може да бъде прието като хранителна добавка, без да бъдат превишени границите на годишното постъпление (ОНРЗ-92) 200 g годишно. Тези оценки се базират на предположението, че носителят на естествена радиоактивност е хранителен продукт и е възможно да бъдат различни при условие, че носителят на естествена радиоактивност е клиноптилолит (предвид специфичните свойства на този минерал, като мощен абсорбер на радиоактивност. Клиноптилолит, обработен в продължение на два часа при t 45°С с 0,3N НС1 ; (отговарящо на по-висока от нормалната ки- , селинност на стомашното съдържимо), запазва носителите на естествена радиоактивност ... здраво свързани в алумосиликатния скелет [4]. Плъхове, хранени с фураж, съдържащ 20% клиноптилолит, отделят поетите с храната но- . сители на естествена радиоактивност с фекалиите. В къщи, строени от клиноптилолитови :камъни, не се доказва еманация на радон. В λ питейна вода, минаваща през клиноптилоли- , тови скали, не се доказва радиоктивност [4].
Клиноптилолитът не предизвиква токсични и генотоксични изменения в тъканите на мъжки и женски хибридни мишки BDF1, след 70-дневно непрекъснато приемане на клиноптилолит като 20% съдържание в стандартната храна на лабораторните животни [5].
По-подробно действието на изобретението се илюстрира с няколко примера за реализация на метода за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система и инфекциозни заболявания.
Клиноптилолитът се прилага при лечение на вътрешни заболявания, като се взема перорално в определени дози. Лечението при вътрешна употреба се извършва на няколко последователни етапа. Съгласно метода се използва клиноптилолит, термично обработен при 150-250°С и стерилизиран, с големина на частиците < 0,1mm. Клиноптилолитът се приема при нужда най-малко 1 път дневно по 2,5 до 5 g, 30 минути преди или 30 минути до 4 часа след ядене.
Методът включва и насищане на организма с витамин С. Насищането се постига чрез няколко последователни дози от 0,5 до 5 g витамин С в зависимост от индивидуалните нужди на организма. Насищането продължава до достигане на концентрация на витамин С в урината от 40 до 60 mg%, което се следи чрез периодичен мониторинг на организма 4 h след всяко приемане на витамин С, посредством хартиен тест, например с “НЕЛОН - Red”, за да се предотврати предозирането. Поддържането на насищането се постига чрез едновременно прилагане на витамин С в доза 0,1 до 0,5 g дневно и клиноптилолит в количество от 5 до 10 g дневно, разделени на един или на два приема дневно.
Методът е приложим и за лечение на кървене на венците, простуди, невралгии, алергии, като уртикария, сенна хрема, заразни болести, като морбили, варицела, рубеола, а така също медикаментозни и чревни интоксикации, нощно напикаване, неспокойствие и напрегнатост, физическа и умствена умора, стресови състояния, смущения в паметта (склонност към разсеяност и забравяне), начални форми на алцхаймер, гана, склонност към диабет и хроничен алкохолизъм.
При хронични заболявания се редуват периоди от 10 до 15 дни на насищане на организма с витамин С в комбинация с клиноптилолит, с периоди от 5 до 15 дни, в които при нужда се приема само клиноптилолит [1]. Процесът на оздравяване може се следи чрез изследване на изотропните и анизотропни структури в урината на пациента по известна методика [7], до достигането на нормални за здрав организъм анизотропни и изотропни кристални структури.
През целия период на лечение е препоръчително да се поема не по-малко от 1 -1,51 вода дневно.
Методът на насищане с витамин С е противопоказен при повишена съсирваемост на кръвта, тромбофлебити и други.
Пример 1: Пациент с чревна интоксикация се лекува чрез контролирано насищане на болния организъм с витамин С. Предварително в продължение на 3 дни организмът се чисти от токсични разпадни белтъчни продукти с клиноптилолит, като дневната доза е 10 g, разпределена на два приема: първият 30 min, преди закуска, вторият 30 min след вечеря. Чрез пе риодично приемане на дневни дози от 0,5 g витамин С (за предпочитане ефервесцентен), се постига насищане до задоволяване на индивидуалните нужди на организма. Моментът на насищане се определя чрез периодичен мониторинг на организма 4 часа след всяко приемане на витамин С, посредством хартиен тест, например с “НЕЛОН - Red, за да се предотврати предозирането. Организмът е наситен за период от 10-12 часа след достигане на ниво на витамин С в-урината 40 mg%. През следващите дни насищането се поддържа до ниво 40 mg% с дневна доза витамин С (за предпочитане ефервесцентен) от 0,2 g. Поддържащата доза витамин С в комбинация с 5 g клиноптилолит е разпределена в два приема - сутрин и вечер. При нужда може да се взима допълнително само клиноптилолит.
Пример 2: Пациент с простудно заболяване се лекува чрез контролирано насищане на болния организъм с витамин С. Предварително в продължение на 3 дни организмът се чисти от токсични разпадни белтъчни продукти с клиноптилолит, като дневната доза е 5 g, разпределена на два приема: първият 30 min преди закуска, вторият 30 min след вечеря. Чрез периодично приемане на дневни дози от 1,0 g витамин С (за предпочитане ефервесцентен) , се постига насищане до задоволяване на индивидуалните нужди на организма. Моментът на насищане се определя чрез периодичен мониторинг на организма 4 h след всяко приемане на витамин С, посредством хартиен тест, например с “НЕЛОН - Red”, за да се предотврати предозирането. Организмът е наситен за период от 10-12 часа след достигане на ниво на витамин С в урината 60 mg %. През следващите дни насищането се подържа до ниво 60 mg% с дневна доза витамин С (за предпочитане ефервесцентен) от 0,5 g. Поддържащата доза витамин С в комбинация с 5 g клиноптилолит е разпределена в два приема сутрин и вечер. Паралелно с насищането с витамин С се извършва и допълнително симптоматично лечение с ацетизал салициликум, като пациентът приема пероралто 0,2 g ацетизал салициликум (за предпочитане ефервесцентен) 3 пъти дневно след хранене. Лечението продължава до достигането на нормални за здрав организъм анизотропни и изотропни кристални структури
Пример 3: При пациент с вирусна ин фекция - начална фаза на грипна инфекция, причинена от щамове на грипни вируси от серотип А, по-специално от тип А2, допълнителното лечение е с римантадин. Предварително в продължение на 3 дни организмът се чисти от токсични разпадни белтъчни продукти с клиноптилолит, като дневната доза е 10 g, разпределена на два приема: първият 30 min преди закуска, вторият - 30 min след вечеря. Чрез периодично приемане на дневни дози от 2 g витамин С (за предпочитане ефервесцентен), разделен на 4 приема, се постига насищане до задоволяване на индивидуалните нужди на организма. Моментът на насищане се определя чрез периодичен мониторинг на организма 4 h след всяко приемане на витамин С посредством хартиен тест, например с “НЕЛОН - Red”, за да се предотврати предозирането. Организмът е наситен за период от 10-12 h след достигане на ниво на витамин С в урината 60 mg°/0, след което се пристъпва към приемане на римантадин по схема - първи ден 3 пъти по 2 хапчета по 0,05 g всяко, втори и трети ден - 2 пъти по 2 хапчета, четвърти и пети ден - 1 път по 2 хапчета. Поддържащата насищането доза витамин С от 1 g дневно, комбинирана с 10 g клиноптилолит, се приема в две дози - сутрин преди закуска и вечер преди лягане, което продължава 4-5 дни след приключване на лечението с римантадин или до възстановяване на нормални за здрав организъм анизотропни и изотропни кристални структури в урината.
Пример 4: При пациент с пародонтоза допълнителното лечение по лекарско предписание е с комбинация от сулфаметаксазол и триметроприм [11].
Предварително в продължение на 3 дни организмът се чисти от токсични разпадни белтъчни продукти с клиноптилолит, като дневната доза е 5 g, разпределена на два приема: първият 30 min преди закуска, вторият - 30 min и след вечеря. Чрез периодично приемане на дневни дози от 0,5 g витамин С (за предпочитане ефервесцентен), се постига насищане до задоволяване на индивидуалните нужди на организма. Моментът на насищане се определя чрез периодичен мониторинг на организма 4 h след всяко приемане на витамин С посредством хартиен тест, например с “НЕЛОН - Red”, за да се предотврати предозирането. Организмът е наситен за период от 10-12 часа след достигане на ниво на витамин С в урината 40 mg%.
Комбинацията от сулфаметаксазол и триметроприм, например под формата на рудожил се взима в продължение на 10 дни 2 пъти дневно по 2 таблетки по 125 mg всяка. Поддържащата насищането доза витамин С от 0,5 g дневно. комбинирана с 5 g клиноптилолит дневно, се приема в две дози - сутрин преди закуска и вечер преди лягане, което продължава 4-5 дни след приключване на лечението с комбинация от сулфаметаксазол и триметроприм или до достигането на нормални за здрав организъм анизотропни и изотропни кристални структури. Този курс на лечение се повтаря най-малко след 6 месеца.
Пример 5: При пациент с бактериална инфекция на дихателните пътища допълнителното лечение е с комбинация от сулфаметаксазол и триметроприм [11]. Комбинация от сулфаметаксазол и триметроприм като лекарствено средство, например бисептол, се приема два пъти дневно от 1 до 3 таблетки от 480 g след ядене в зависимост от заболяването в продължение на 5 дни. Паралелно се приема вътрешно клиноптилолит и витамин С до насищане на организма, по описания по-горе (в пример 1) начин. Поддържащата насищането доза витамин С, комбинирана с клиноптилолит се приема в две дози - сутрин преди закуска и вечер . преди лягане, което продължава 4-5 дни след , приключване на лечението с бисептол или до възстановяване на нормални за здрав организъм анизотропни и изотропни кристални струк- , тури в урината.
Същото лечение може да се приложи и при заболявания от рода на бактериални инфекции на бъбречния и уринарен тракт.
Пример 6: При пациент с остър ентероколит приеманото друго лекарствено средство по лекарско предписание е хлорамфеникол. В продължение на 3 дни организмът се чисти от токсични разпадни белтъчни продукти с клиноптилолит, като дневната доза е 15 g, разпределена на три приема: първият 30 min преди закуска, вторият 30 min след, обяд и третият 30 min след вечеря. Чрез периодично приемане на дневни дози от 0,5 g витамин С (за предпочитане ефервесцентен) се постига насищане до задоволяване на индивидуалните нужди на организма. Моментът на насищане се определя чрез периодичен мониторинг на организма 4 часа след всяко приемане на витамин С, посредством хартиен тест, например с “НЕЛОН - Red”, за да се предотврати предозирането. Организмът е наситен за период от 10-12 часа след достигане на ниво на витамин С в урината 40 mg%. Паралелно лекарственото средство хлорамфеникол [11] се приема в дози от 0,05 g на килограм тегло дневно, разпределени на четири приема дневно заедно с една доза от 5 g клиноптилолит, суспендиран в чаша вода. Лечението продължава 5 дни. След приключване на лечението с хлорамфеникол 4-5 дни-се продължава комбинираното лечение с клиноптилолит и насищане с витамин С, като паралелно се приема чай от Hypericum perforatum 4 пъти дневно. Лечението може да продължи и след този период до възстановяване на нормални за здрав организъм анизотропни и изотропни кристални структури в урината на пациента.
Продължителността на лечението с хлорамфеникол може да е от 4 до 10 дни в зависимост от остротата на заболяването и индивидуалното повлияване на пациента.
Пример 7: При пациент с ангина лечението се комбинира с прополис и Cotinus coggygria. В продължение на 3 дни организмът се чисти от токсични разпадни белтъчни продукти с клиноптилолит, като дневната доза е 15 g, разпределена на три приема: първият 30 min преди закуска, вторият 30 min след обяд и третият 30 min след вечеря. Чрез периодично приемане на дневни дози от 1,5 g витамин С (за предпочитане ефервесцентен), разделен на 3 приема, се постига насищане до задоволяване на индивидуалните нужди на организма. Организмът е наситен за период от 10-12 часа след достигане на ниво на витамин С в урината 50 g %. Паралелно се прилага жабуркане и гаргара с 15 капки 20% водно- алкохолен разтвор на прополис (например прополисова вода) и Cotinus coggygria, разтворени в чаша вода, 4 пъти дневно. Паралелно се приема вътрешно 5 g клиноптилолит дневно и 0,5 g витамин С за поддържане на насищането.
Възможно е комбинирането на описаното допълнително симптоматично лечение с 0,1 до 1 % водно-алкохолен разтвор на розово масло, и/или 1-2% водно-алкохолен разтвор на лиофилизат от цвят на Matricria chamomolla, и/или Lavandula angustifoiia, и/или Achillea millefolium.
Пример 8: При пациент, страдащ от гастрит, лечението се комбинира с прополис и
Hypericum perforatum. В продължение на 3 дни организмът се чисти от токсични разпадни белтъчни продукти с клиноптилолит, като дневната доза е 7,5 g, разпределена на три приема: първият 30 min преди закуска, вторият 30 min след обяд и третия 30 min след вечеря. Чрез периодично приемане на дневни дози от 0,5 g витамин С (за предпочитане ефервесцентен), разделен на 3 приема, се постига насищане до задоволяване на индивидуалните нужди на организма. Организмът е наситен за период от 10-12 часа след достигане на ниво на витамин С в урината 40 mg%. Паралелно пациентът приема перорално 30% спиртен разтвор на прополис по 30 капки в чаша вода преди обяд, а 1 чаена лъжичка 2 % водно-спиртен разтвор на лиофилизат от Hypericum perforatum, прибавена към чаша вода, се приема в следобедните часове или преди лягане. Периодите от 20-25 дни на контролирано насищане на организма с витамин С се редуват с периоди от 5 дни, в които се приема само клиноптилолит, комбиниран с описаното лечение с прополис и Hypericum perforatum. Лечението продължава до възстановяване на нормални за здрав организъм анизотропни и изотропни кристални структури в урината на пациента.
Описаното в пример 8 лечение е подходящо и за язва на дванадесетопръстника или стомаха.

Claims (7)

1. Метод за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система и на инфекциозни заболявания, включващ етап на пречистване на организма от токсични разпадни белтъчни продукти чрез прилагане на термично обработен при 150-250°С клиноптилолит с големина на частиците < 0,1mm, характеризиращ се с това, че клиноптилолитът се приема в количества от 2,5 до 20 g дневно, разделен на няколко приема, като методът включва и етап на насищане на организма с витамин С в доза от 0,5 до 5 g до достигане на концентрация на витамин С в урината от 40 до 60 mg%, етап на поддържане на насищането чрез едновременно прилагане на витамин С в доза 0,1 до 0,5 g дневно и клиноптилолит в количество от 2,5 до 10 g дневно до възстановяване на нормални за здрав организъм анизотропни и изотропни кристални структури в урината на пациента, след което, в зависимост от заболяването, се прилага допълнително етиологично или симптоматично лечение.
2. Метод за лечение съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че симптоматичното лечение е с ацетизал салициликум.
3. Метод за лечение съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че при инфекциозни заболявания допълнителното лечение е с римантадин.
4. Метод за лечение съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че етиологичното лечение е с комбинация от спирамицин и метронидазол.
5. Метод за лечение съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че при инфекциозни заболявания допълнителното лечение е с комбинация от сулфаметаксазол и триметроприм.
6. Метод за лечение съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че етиологичното лечение е с хлорамфеникол.
7. Метод за лечение съгласно претенция 1, характеризиращ са с това, че симптоматичното лечение е с прополис и/или Hypericum perforatum и/или Cotinus coggygria, и/или розова вода, и/или Matricria chamomolla, и/или Lavandula angustifolia, и/или Achillea millefolium.
BG104359A 2000-04-19 2000-04-19 Метод за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система и инфекциозни заболявания BG63681B1 (bg)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG104359A BG63681B1 (bg) 2000-04-19 2000-04-19 Метод за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система и инфекциозни заболявания

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG104359A BG63681B1 (bg) 2000-04-19 2000-04-19 Метод за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система и инфекциозни заболявания

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG104359A BG104359A (bg) 2001-04-30
BG63681B1 true BG63681B1 (bg) 2002-09-30

Family

ID=3928060

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG104359A BG63681B1 (bg) 2000-04-19 2000-04-19 Метод за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система и инфекциозни заболявания

Country Status (1)

Country Link
BG (1) BG63681B1 (bg)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BG65537B1 (bg) * 2002-03-12 2008-11-28 Недялка ИЗМИРОВА Хранителна добавка
BG65539B1 (bg) * 2002-04-23 2008-11-28 Недялка ИЗМИРОВА Средства за хигиена на устната кухина, съдържащи модифициран клиноптилолит

Also Published As

Publication number Publication date
BG104359A (bg) 2001-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Little et al. A double-blind, placebo controlled trial of high-dose lecithin in Alzheimer's disease.
CN1102393C (zh) 含有选择的碳酸镧水合物的药物组合物
Pavelić et al. Medical applications of zeolites
CN1302183A (zh) 用于治疗上呼吸道病症的木糖醇组合物
CN1433304A (zh) 睡眠促进用组合物
JPS5838421B2 (ja) 分岐鎖状ケト酸のオルニチン及びアルギニン塩並びに肝臓及び腎臓障害の治療への使用
US20050031708A1 (en) Composition comprising a zeolite compound for treatment of diseases
US4415590A (en) Herpes treatment
WO2005102320A1 (en) Medicinal agent for treating viral infections
AU693076B2 (en) Arsenic medicaments for the treatment of chronic fatigue syndrome
BG63681B1 (bg) Метод за лечение на разстройства на храносмилателната и отделителната система и инфекциозни заболявания
CN1279582A (zh) 用于口服的含血清素配方及其使用方法
US8758775B2 (en) Pharmaceutical composition including clinoptilolite
JPS6064926A (ja) 動物用の嘔吐および下痢の抑制剤
CN1048406C (zh) 兽用复方苦参注射液
RU2154480C1 (ru) Способ лечения больных псориазом в сочетании с хроническим описторхозом
Riccitelli Vitamin C therapy in geriatric practice
RU2040269C1 (ru) Биостимулирующее средство
RU2274467C2 (ru) Средство для лечения язвенной болезни желудка и двенадцатиперстной кишки с эрадикацией helicobacter pylori, протекающей на фоне хронических заболеваний печени
CN1273145C (zh) 亚硒酸钠在制备治疗类风湿性关节炎药物中的应用
Wenhe et al. The effect of electric acupuncture treatment on urinary MHPG-sulphate excretion in unmedicated schizophrenics
CN1537541A (zh) 蒙脱石在制药中的应用
EP1295601A1 (de) Arzneiform auf der basis einer nichtsteroidalen anti-inflammatorischen substanz
RU2016571C1 (ru) Средство для лечения гиперурикемии
JPS63267716A (ja) 尿素サイクル代謝異常症治療剤