BG109357A - Устройство за непрекъснато получаване на механична енергия - Google Patents

Устройство за непрекъснато получаване на механична енергия Download PDF

Info

Publication number
BG109357A
BG109357A BG109357A BG10935705A BG109357A BG 109357 A BG109357 A BG 109357A BG 109357 A BG109357 A BG 109357A BG 10935705 A BG10935705 A BG 10935705A BG 109357 A BG109357 A BG 109357A
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
bodies
magnetic polarity
monopole
positive
polarity
Prior art date
Application number
BG109357A
Other languages
English (en)
Inventor
Илчо СЪБЕВ
Original Assignee
Илчо СЪБЕВ
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Илчо СЪБЕВ filed Critical Илчо СЪБЕВ
Priority to BG109357A priority Critical patent/BG109357A/bg
Publication of BG109357A publication Critical patent/BG109357A/bg

Links

Landscapes

  • Supply And Distribution Of Alternating Current (AREA)

Abstract

Устройството работи в конкретна част от земната повърхност - там където земното магнитно поле е с положителна полярност. То представлява ос, разположена хоризонтално, която лежи на фундаменти. На оста, посредством лостове, на еднакво разстояние, в една равнина, са прикрепени неподвижно осем тела с еднакво тегло, разположени взаимно под ъгъл 45 градуса. Четири от тях, разположени срещуположно, симетрично помежду си, носят постоянна монополна външна положителна магнитна полярност. Другите четири тела носят променлива монополна магнитна полярност. Посредством електропроводници те се захранват с постоянен ток от източник на електроенергия, свързан с прекъсвач на електрическата верига, генераторна електрически ток и разпределителна кутия. В лявата част, по вертикал, две от телата са с постоянна положителна монополна магнитна полярност, а другите две (с променлива монополна магнитна полярност), под въздействието на електрическия ток, захранващ бобините, създаващи монополните магнитни полета, също носят външна положителна монополна магнитна полярност. При взаимодействието на тази група тела с магнитното поле на Земята, в точката на работа на устройството, се получава взаимно отблъскване. Телата се стремят да се отдалечат от повърхността на Земята. Върху втората група тела, в дясната част на устройството действат разнопосочни сили. Две от телата са с постоянна положителна монополна магнитна полярност, поради което се отблъскват от магнитното поле

Description

I ОБЛАСТ НА ТЕХНИКАТА
Изобретеното устройство има приложение във всички области на техниката, където е необходима механична енергия - напр. в автомобилостроенето, строителството, добива на инертни материали, устройства за преместване на флуиди, компресори и др., а също така и за производството на електроенергия.
II ПРЕДШЕСТВАЩО СЪСТОЯНИЕ НА ТЕХНИКАТА
До настоящия момент са правени многобройни опити за създаване на такова устройство, но никой, до днес, не е успял да създаде perpetum mobile. Настоящото изобретение е принципно различно като начин на действие и не се основава на известните ми до момента опити за разработки в тази насока.
III ТЕХНИЧЕСКА СЪЩНОСТ
В устройството се използва Метод за създаване на монополни магнитни полета (патентна претенция № ..година). Изобретеното устройство работи в конкретна част от земната повърхност - там където земното магнитно поле е с положителна полярност. Устройството представлява ос, разположена хоризонтално, която лежи на фундаменти. На оста, посредством лостове, на еднакво разстояние, в една равнина, са прикрепени неподвижно осем тела с еднакво тегло, разположени взаимно под ъгъл 45°. Четири от тях, разположени срещуположно, симетрично помежду си, носят постоянна външна монополна положителна магнитна полярност. Другите четири тела носят променлива монополна магнитна полярност. Посредством електропроводници те се захранват с постоянен ток от източник на електроенергия, свързан с прекъсвач на електрическата верига, генератор на електрически ток и разпределителна кутия.
По вертикал, тези тела с монополна магнитна полярност се разделят на две еднакви групи. Всяка от тези групи съдържа две тела с постоянна монополна магнитна полярност и две с променлива монополна магнитна полярност. Групата тела, разположени в лявата част на устройството, са с положителна монополна магнитна полярност, а в дясната - две от телата са с постоянна положителна монополна магнитна полярност и две (с променлива монополна монополна магнитна полярност) са с отрицателна монополна магнитна полярност. Получената разлика в поляритета на двете групи тела, води до дебалансиране на системата, като оста, на която са закрепени телата, се завърта по посока на часовниковата стрелка. Устройството работи по следния начин.
В лявата част, по вертикал, две от телата са с постоянна положителна монополна магнитна полярност, а другите две (с променлива монополна магнитна полярност), под въздействието на електрическия ток, захранващ бобините, създаващи
монополните магнитни полета, също носят външна положителна монополна магнитна полярност. При взаимодействието на тази група тела с магнитното поле на Земята, в точката на работа на устройството, се получава взаимно отблъскване. Телата се стремят да се отдалечат от повърхността на Земята.
Върху втората група тела, в дясната част на устройството действат разнопосочни сили. Две от телата са с постоянна положителна монополна магнитна полярност, поради което се отблъскват от магнитното поле на Земята. Другите две (с променлива монополна магнитна полярност) са с отрицателна монополна магнитна полярност, поради което са привлечени от магнитното поле на Земята. В резултат на това, действащите в дясната част, сили се неутрализират.
Дебалансираната система завърта оста по часовниковата стрелка.
Във всеки един момент от въртенето на оста, в лявата част на устройството ще има повече тела с положителна монополна магнитна полярност, отколкото в дясната. В резултат на това се получава непрекъснатост на въртенето.
Изобретеното устройство може да работи и в зона от земната повърхност с отрицателна магнитна полярност. За целта е необходимо да се промени поляритета на телата с постоянна монополна магнитна полярност - от положителна в отрицателна.
IV ОПИСАНИЕ НА ПРИЛОЖЕНАТА ФИГУРА
Описание на фигура № 1
- тяло с променлива монополна магнитна полярност;
- тяло с променлива монополна магнитна полярност;
- тяло с постоянна положителна монополна магнитна полярност;
- тяло с постоянна положителна монополна магнитна полярност;
- тяло с променлива монополна магнитна полярност;
- тяло с променлива монополна магнитна полярност;
- тяло с постоянна положителна монополна магнитна полярност;
- тяло с постоянна положителна монополна магнитна полярност;
- електропроводници;
- ос на устройството;
- генератор на електрически ток;
- разпределителна кутия;
- общ прекъсвач;
- източник на електрическа енергия;
- положителен електрически извод;
- отрицателен електрически извод;
- превключвател.
V ПРИМЕР ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ
В централната част на устройството, хоризонтално, е разположена оста (10), върху която посредством лостове, на еднакво разстояние, в една равнина, са прикрепени неподвижно осем тела (1-8) с еднакво тегло, разположени взаимно под ъгъл 45
Четири от тях (3,4,7,8), разположени срещуположно, симетрично помежду си, носят постоянна външна положителна монополна магнитна полярност. Другите четири тела (1,2,5,6) носят променлива монополна магнитна полярност. Посредством електропроводници (9) те се захранват с постоянен ток от източник на електроенергия (14), свързан с прекъсвач (13) на електрическата верига, генератор на електрически ток (11) и разпределителна кутия (12), от която излизат отрицателен и положителен електрически изводи (15,16).
При подаване на електрически ток към тела (1,2,5,6) от източника (14) и при включен общ прекъсвач (13), тези тела получават прав (постоянен) електрически ток. В резултат на това, тяло (1), натоварено, до момента с положителен монополен магнитен поляритет, след изключване на превключвател (17), сменя посоката на захранването си и се превръща в тяло носещо отрицателна монополна магнитна полярност. Тяло (2), след подаване на електрическия ток, е получило отрицателна монополна магнитна полярност и бива привлечено от положителното магнитно поле на Земята, в зоната на работа на устройството. Тяло (5), в момента на подаване на електрическия ток, е с отрицателна монополна магнитна полярност и бива привлечено от положителното магнитно поле на Земята, в зоната на работа на устройството. Тяло (6) е получило електрозахранване и се е превърнало в положителен магнитен монопол и се стреми нагоре. При така действащите сили върху тела (1,2,5,6) и в съчетание с постоянно действащите сили на отблъскване върху тела (3,4,7,8), оста (10) на устройството се завърта. Като резултат от получения въртящ момент на оста, в генератора (11) се произвежда електрически ток. Той се насочва към разпределителна кутия (12), от където се отвежда към източника на електричество (14). Част от произведения ток се отвежда извън устройството посредством електрически изводи (15 и 16) за външна консумация.
VI ПРИЛОЖЕНИЕ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО
Изобретението има приложение в областта на електропроизводството, както и в производството на механична енергия.

Claims (1)

  1. VI ПАТЕНТНА ПРЕТЕНЦИЯ
    1. Устройство за непрекъснато получаване на механична енергия, характеризиращо се с това (виж фиг.1), че включва осем устройства е монополни магнитни полета (1-8), като четири от тях(3,4,7,8) са тела е външна положителна монополна магнитна полярност, получена от постоянни магнити, а другите четири устройства (1,2,5,6) са тела с електромагнитни монополни полета, които посредством електропроводници (9) и превключвател, сменящ посоката на постоянния електрически ток (17) захранващ устройството с електрически ток от източник на електроенергия (14) свързан е прекъсвач (13) на електрическата верига, генератор на постояннен електрически ток(11) и разпределителна кутия (12).
BG109357A 2005-11-17 2005-11-17 Устройство за непрекъснато получаване на механична енергия BG109357A (bg)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG109357A BG109357A (bg) 2005-11-17 2005-11-17 Устройство за непрекъснато получаване на механична енергия

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG109357A BG109357A (bg) 2005-11-17 2005-11-17 Устройство за непрекъснато получаване на механична енергия

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BG109357A true BG109357A (bg) 2007-05-31

Family

ID=38229628

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG109357A BG109357A (bg) 2005-11-17 2005-11-17 Устройство за непрекъснато получаване на механична енергия

Country Status (1)

Country Link
BG (1) BG109357A (bg)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4146800A (en) Apparatus and method of generating electricity from wind energy
US20180059704A1 (en) Zpe magnetic battery
CN103327721A (zh) 一种控制会切磁场推力器羽流发散角度的方法
CN103872839B (zh) 一种基于磁悬浮飞轮的能量收集储存系统及方法
US10469012B2 (en) Power system
BG109357A (bg) Устройство за непрекъснато получаване на механична енергия
GB201207736D0 (en) Electrical power generating mechanism
KR20100026594A (ko) 영구자석을 회전시켜 운동에너지를 얻는 방법
WO2017208035A1 (en) A vertical wind and solar energy generator
WO2019066731A1 (en) ELECTROMAGNETIC ELECTRICITY GENERATOR OPERATING THE NATURAL WEIGHT OF THE EARTH
RU2657790C1 (ru) Способ генерирования электроэнергии и устройство для генерирования электроэнергии
Yang et al. Design of vibration exciter by using permanent magnets for application to piezoelectric energy harvesting
EP3852254A1 (en) Magnetic polarised generator
Wihadi et al. Permanent magnet motors used for optimum electric generating from small windmill
KR20090079446A (ko) 다단의 발전기를 구비하는 발전장치 및 그 발전방법
BV et al. Mag Mill-A Novel Methodology of Power Generation.
Strebkov et al. Single-wire electric power system for renewable-based electric grid
KR20130116060A (ko) 무한운동 에너지
CN204476650U (zh) 水力发电站
Ekergård et al. Ideal analytical expression of the magnetic circuit in a permanent magnet linear machine
CN108283411A (zh) 永磁热水杯
WO2018147880A1 (en) Electrical generator
WO2004079881A3 (en) Driving force generator utilizing a magnet or electromagnet, and rotary electric machinery or driving apparatus having the same built therein
CN102647125A (zh) 旋转动能式电能储存装置
CN111181434A (zh) 一种电磁与静电组合多源晃动发电装置