BE467175A - - Google Patents
Info
- Publication number
- BE467175A BE467175A BE467175DA BE467175A BE 467175 A BE467175 A BE 467175A BE 467175D A BE467175D A BE 467175DA BE 467175 A BE467175 A BE 467175A
- Authority
- BE
- Belgium
- Prior art keywords
- wheel
- gear
- shaft
- fixed
- mechanism according
- Prior art date
Links
- 238000000605 extraction Methods 0.000 description 2
- 238000004804 winding Methods 0.000 description 2
- 230000036461 convulsion Effects 0.000 description 1
- 210000000332 tooth crown Anatomy 0.000 description 1
- 230000000007 visual effect Effects 0.000 description 1
Classifications
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F03—MACHINES OR ENGINES FOR LIQUIDS; WIND, SPRING, OR WEIGHT MOTORS; PRODUCING MECHANICAL POWER OR A REACTIVE PROPULSIVE THRUST, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- F03G—SPRING, WEIGHT, INERTIA OR LIKE MOTORS; MECHANICAL-POWER PRODUCING DEVICES OR MECHANISMS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR OR USING ENERGY SOURCES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- F03G7/00—Mechanical-power-producing mechanisms, not otherwise provided for or using energy sources not otherwise provided for
- F03G7/10—Alleged perpetua mobilia
- F03G7/104—Alleged perpetua mobilia continuously converting gravity into usable power
- F03G7/107—Alleged perpetua mobilia continuously converting gravity into usable power using an imbalance for increasing torque or saving energy
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Combustion & Propulsion (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Gear Transmission (AREA)
Description
<Desc/Clms Page number 1>
Mechanisme om door veeren een ronddraaiende beweging eener as om haar zelf te bekomen.
Onderhavige uitvinding heeft betrekking op een mechanisme om door veeren een ronddraaiende beweging eener as wentelende in een freem te bekomen.
De uitvinding laat toe een wentelen te bekomen van een wentelend orgaan om een as, wanneer de aardrijfsinrichting zelf geplaatst is op het wentelend bewogen orgaan.
Om dit te verwezenlijken, bevat het mechanisme om door veeren een ronddraaiende beweging eener as om haar zelf te be- komen, ten minste één bewegingswiel welk op gezegde as vastge- vestigd is, die als lager dient van ten minste één raderwerk bevattende eén as die er in een kussen wentelt, welke door een veerinrichting aangedreven wordt en welke een tandwiel beweegt dat inwerkt op een reductietandwiel wiens as insgelijks voor- meld bewegingswiel als lager heeft, gezegd reductietandwiel
<Desc/Clms Page number 2>
EMI2.1
met een vast o het freem gevestigd tandrad ingrijpend, deze laatste op eerstegenoemde as,;
middenas geheet, geschoven, der-
EMI2.2
wijze dat bij het aandrijven door de veerinrichting een drijf- koppel geschapen wordt waarvan een kracht werkt op het visueel
EMI2.3
vast contactpunt tusschen het reductietandwiel en het vast tandrad, en \'Jaarvan de andere kracht werkt op het center der as van het reductietandwiel, zoodat het bewegingswiel in een be-
EMI2.4
paalde richting bevlogen wordt.
EMI2.5
Volgens een vel"'dezenlij ldngsv8rm van het voorwerp der
EMI2.6
uitvinding, bevat gezegd mechanisme een tweede bewegingswiel
EMI2.7
voorzien van ten minste een raderwerk en uaandrijfsirlrichtinn zooals hierboven, gezegd tweede bewegingswiel dienende als lager der assen in het eerste b8wegingsvJiel gelagerd, de a3sen van het raderwerk door het tweede bewegingswiel ge1a.13,'el d, ook in het eerste wiel gelagerd zijnde, de raderwerken 1aD',s de buitenkanten van het koppel bevaein,scníl , .'aangebracht zijnde. en bijzonderheid van voormelde vertaezenlijlin,svox. bestaat hierin dat gelijksoortige tandwielen welke evenver van de .'niddelas ver0ijderd zijn, tevens op gelijke afstanden van malkaa r gelagerd zijn, de volgorde der lagering zijnde rc ;
y¯c-
EMI2.8
tievelijk een as van een tandwiel langs den buitenkant van een
EMI2.9
beweginjsuiel gelegen, gevolgd door een as van een t8.Ïld\"Jiel langs dat buitenkant van het ander bewegingsvviel gelegen.
Volgens een andere veruezenlijkingsvorm vertoont liet bovenfel16ilKl tandrad oa zijn bultenperipherie u i tlle.1iÏl.sen van een zeker aantal tanden, derwijze dat het tusscl1enreductietund- wiel op de plaats der ultnemineen los in de uitneming draait
EMI2.10
en alzoo toelaat aan de andere tandwielen van hetzelfde rader- werk bijkomende bewegingen te ontvangen.
EMI2.11
Volgens een bijzonderheid van dezoiver'ezenlijkingsvorm helraa t de uitneming eeij achtste van het totaal aantal tanden
EMI2.12
van voornoemd op het freem vast gevestigd tandrad, derwijze dat
<Desc/Clms Page number 3>
de raderwerlen 0én voor één les komen te draaien door het los- draaien liun tusschentandwiel in de uitneming van het overeen- stemment vast tandrad.
Andere bijzonderheden zullen kla.ar uitschijnen bij de beschrijving van een'mechanisme om door veeren een ronddraaiende beweging eener as om haa r zelf te bekomen, volgens de uitvin- ding, met refenrentie naar de hieraantcegevoegde teckeningen, gegen ven ten titel van voorbeeld, maar die geenszins het voor- werp der uitvinding beperken.
Fig.l stelt schematisch en gedeeltelijk een mechanisme volgens de uitvinding voor.
Fig.2 stelt schematisch een verticale asdorsnee voor van hetzelfde mechanisme volgens de uitvinding.
Het mechanisme bevat een as 1 welke wentelt in twee ko- gellagers van lagers 2. Op deze as 1 zijn twee bewegingswielen 31 en 32 vast gevestigd door klavetten 8 (fig.2) en wentelen met deze as 1 om dezes aslijn mee. Ieder bewegingswiel 31 en 32 bevat twee concentrische ringen'4 en 5, onderling vereenigd door armen 6. De kleinste ring 4 is aan een op de as vastge- zette naaf 7 verbonden. De buitenring 5 dient tot la,ger van acht assen 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, hoekig op gelijken afstand van malkaar. Iedere beweging dezer assen 81 88 is in de beide bewegingswielen 31 en 32 gelagerd. Langs één kant (fig.2) genaamd "buitenkant" ten overstaan van gansch het mechanisme van het bewegingswiel 31, zijn vier raderwerken 20 aangebracht.
Ieder raderwerk 20 bestaat respectievelijk uit een tandwiel, 10 op een a.s 81 gevestigd en een reductietandwiel met tandwielen 11 en 12. Het tandwiel 12 grijpt in met een tand- wiel 13 welke bij tusschenkomst van een haaf 14 vast op het lager t gevestigd is.
<Desc/Clms Page number 4>
Op iedere as 81,82 .......88 is een spiraalveer 15 geves- tigd '.vier ander uiteinde,nadat ze gespannen geweest is, in een inkeep 16 vastgelegd wordt.
Langs denbuitenkant van het andere bewegingswiel 32 is hetzelfde stel raderwerkenken aangebracht met een hoekverschui- ving van 45 ten overstaan van deze langs den buitenkant van het andere bewegingswiel 3 . jerkt nu de veer 15 en tracht ze ziel/te ontplooien, zoo wordt het tandwiel 10 in pijls richting bewogen en wordt het ontwikkelde krachtkoppel overgezet op het vaste tandwiel. Door het feit dat dit tandwiel 13 ten overstaan van het lager 2 vastzit, wordt de door de veer 15 ontwikkelde kracht herleid tot een krachtkoppel 18, eenerzi j ds, op de ring 4 in 17 toegepast en, anderzijds, op den tand 19 van het vast tandwiel 13.
Daar dit laatste punt virtueel onbeweeglijk is, zoo verplaatst zich het toepassingspunt 17 van de andere kracht 18 van het herleide krachtkoppel, volgens de pijlsrichting, zoodat het wiel 3, mede om ae as 1 begint te draaien.
De onbeweeglijkheid van het toepassingspunt 19 is slechts virtueel, daar bij het wentelen van het bewegingswiel 31 het con- tact 19 tusschen tandwiel 12 en het vast tandwiel 13 zich ook rond de middelcirkel vna het onbeweeglijk tandwiel 13 verplaatst.
Len dergelijk krachtkoppel ontwikkelt zich op de zeven andere raderwerken 20.
Zoo is een veerkracht, welke bij voorbeeld op de buitenas 81 werkt, in een om en met de as ronddraaiende beweging omgezet.
Volgens een bijgevoegde bijzonderheid, bevat hettandwiel, welk op de geveerde as zit, honderd tanden, het klein tandwiel van hetreductiewiel 48 tanden, het groot tandwiel van hetzelfde reductietandwiel 120 tanden, het op het lager vastgevestigd tandwiel 40 tanden.
<Desc/Clms Page number 5>
Volgens een variante is de tandenkroon van het tandwiel 13 op zes achtereenvolgende tanden uitgenomen, zooals in fig.3 voorgesteld, door een gestreepte ,lijn 21. Wanneer nu het tand- wiel 13 met zijn tanden in die uitneming komt, kunnen de tand- wielen van het overeenstemmend raderwerk gedurende ongeveer 1,8e van een toer om hun assen wentelen. Indien . bij voorbeeld op de a.s 81 een inrichtin g geplaatst wordt gelijksoortig van dat van een vrijwiel in een fiets, welke aan het tandwiel een weer- gaande wenteling bezorgt, dan kan door deze wenteling de veer weerom gespannen worden.
De opwinding der veer tot wederopspanning wordt bekomen doordat een vinger op de as wentelend geplaatst bij de wenteling tegen een nok komt vast op het freem geplaatst,zoo- dat een averechtsche beweging gegeven wordt welke de opwinding veroorzaakt.
Het is te verstaan dat de hierboven gegeven beschrijving van een mechanisme tot het bekomen van een door veeren ronddraai- ende beweging eener as om haar zelf, met referentie naar de hier- aantoegevoegde teekeningen, geenszins het voorwerp der uitvinding beperkt, maar dat dit voorwerp ieder verwezenlijkingsvorm omvat die er van verschilt door vorm, getal, soort drijfkracht, en in het algemeen door ieder verschillend makend element, voor zoover deze verwezenlijkingsvorm overeenstemt met een der hierna, volgende e ischen. **WAARSCHUWING** Einde van DESC veld kan begin van CLMS veld bevatten **.
Claims (1)
- EISCHEN 1. Mechanisme om door veeren een ronddraaiende beweging eener as wentelende in een freem te bekomen, met het kenmerk, dat het ten minste één bewegingswiel bevat welk op gezegde as vast gevestigd is, die als lager dient van ten minste één rader- werk bevattende een as die er in een kussen wentelt, welke door een veerinrichting aangedreven wordt, en welke'een tandwiel be- weegt dat inwerkt op een reductietndwiel wiens as insgelijks <Desc/Clms Page number 6> voormeld bewegingswiel als lager heeft, gezegd reductietandwiel met een vast op liet freem gevestigd tandrad Ingrijpend, deze EMI6.1 laatste op 8el'ctgen08TI6e as, middenas geheet, geschoven,dervaij- ze dat bij het aandrijven door de veerinrichting een drijfkop-pel geschapen wordt waarvan een kracht werkt op het virtueel vast EMI6.2 contactpunt tusschen het reductietandrniel en het vast tandrad, en vrr;arvan de andere kracht werkt 0:[,) het center der as van het reductietandwiel, Z8at het bewegingswiel in een bepaalde 'richting bevlogen wordt, het virtueel vast contact punt zich ver- plaatsende roet' het ingrijpen van het draaiend re;;uctietusschen- wiel met het vast tandrad.2, Mechanisme volgens eisch 1, met het kenmerk, dat EMI6.3 gezegd be,7egines-jiel vier voornoemde raderwerken bevat.3. Mechanisme volgens eender eischen 1 en 3, ;net het kenmerk, dat -riet een tweede b6\'J6gingswiel bevat voorzien van ten minste een raderrFrlL en aandrijfsin richting, zooals hier- boven, gezegd tv;ceue bevaegingsviel dienende als lager der assen in liet eerste bewegingswiel gelagerd, de assen van het rader- vrerk door het tweede b6\'J8bingswiel gelagerd, ook in liet t'erste wiel gelagerd zijnde, de raderwerken langs de buitenkanten van EMI6.4 het koppelbewegingswiel aangebracht zijnde.4. 1 echanis<#ie volgens eisch 3, met het kenmerk, liet tncede lJ2\iP2.ings\'Jiel vier raderwerken bevat.5. 1 eeiianis..#e volgens een der eischen 3 en 4, et het kClJ;.1er-k, dat iedere aandrijfsveerinrichting vier spiraalveeren bevat, eenerzijds, gevestigd 0] de as van het voornoemd tand- wiel en, anderzijas, op een as vast gevestigd kun;;ende '.'.'orden door een uiteinde, bij voorbeeld door schroeven op elk bewe- gingswiel, derwijze dat bij spanning der veer voornoemd tand- wiel wentelend voortbewogen wordt. <Desc/Clms Page number 7>6. Mechanisme volgens een der eischen 4 en 5, met het kenmerk, dat de assen der gelijksoortige tandwielen welke even- ver van de middenas verwijderd zijn, tevens op gelijke afstan- den van malkaar gelagerd zijn, de volgorde der lagering zijnde respectievelijk een as van een tandwiel langs den buitenkant van een bewegingswiel gelegen, gevolgd door een as van een tandwiel langs den buitenkant van het ander bewegingswiel gelegen.7. Mechanisme volgens eisch 8, met het kenmerk, dat elk der tandwielen welke het raderwerk vormen zulkdanig aantal tanden heeft dat bij een wenteling van het tandwiel welke op een ont-, vangas gevestigd is, het bewegingswiel insgelijks een wenteling maakt.8. Mechanisme volgens een der vorige eischen, met het kenmerk, dat het tandrad op zijn buitenperipherie uitnemingen van een zeker aantal tanden vertoont, derwijze dat het tusschen- reductietandwiel op de plaats der uitnemingen los in de uitne- ming draait en alzoo toelaat aan de andere tandwielen van het- zelfde raderwerk bijkomende bewegingen te ontvangen.9. Mechanisme volgens een der eischen 2, 4 envolgende, met het kenmerk, dat de uitneming een achtste bedraagt van het totaal aantal tanden van voornoemd op het freem vast gevestigd tandrad, derwijze dat de raderwerken één voor één los komen te draaien door het losdraaien van hun tusschenwireductietandwiel in de uitneming van het overeenstemmend tandrad.10. Mechanisme volgens eisch 8, met het kenmerk, dat op iedere as waarop de veeren werken een inrichting aangebracht is welke toelaat door het werken opeen vaste nok, bij voorbeeld op het ïreem gevestigd, aan het tandwiel op gezegde as gevestigd een weergaande beweging te doen uitvoeren van ongeveer een acht- <Desc/Clms Page number 8> EMI8.1 ete wenteling, wanneer het tusochenl.eductiet::mdi,lie1 los in ae uitne'i1ing van liet Vflst tandrad wentelt.11..6(,;h:'1nis"e z00Qls hierboven besc-meven, :;cet referentie naar de hieraan tD8GevegJe teekeningen.
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| BE467175A true BE467175A (nl) |
Family
ID=118268
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| BE467175D BE467175A (nl) |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| BE (1) | BE467175A (nl) |
-
0
- BE BE467175D patent/BE467175A/nl unknown
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| FR2988012A1 (fr) | Dispositif d'entrainement et broyeur correspondant | |
| FR2490607A1 (fr) | Poste de traitement d'une matiere en bande d'une presse a imprimer, equipe d'un mecanisme de mise en phase a mouvement harmonique | |
| SE428544B (sv) | Hoppvalsanordning | |
| BE467175A (nl) | ||
| CN1121961C (zh) | 自行车轮毂传动装置 | |
| FR2496554A1 (fr) | Mecanisme d'entrainement a inversion du sens de rotation pour les rotatives comprenant un groupe imprimant a dix cylindres | |
| EP2934996B1 (en) | Crankset and method for transfering power in a crankset | |
| CN201082754Y (zh) | 一种中轴增速传动装置 | |
| CN210156051U (zh) | 一种便携式零售商品广告宣传装置 | |
| JP6526932B1 (ja) | 自転車のチェーン駆動機構 | |
| CH519742A (fr) | Mécanisme de minuterie pour pièce d'horlogerie | |
| EP4686645A1 (en) | Crankset with relative rotation of crank arms | |
| CA2510329A1 (en) | Variable-ratio transmission device | |
| CN2393812Y (zh) | 变速自行车传动装置 | |
| CN101229839A (zh) | 一种中轴增速传动装置 | |
| AT38934B (de) | Vorrichtung zur Umsetzung der bei Maschinen mit abwechselnd feststehenden und umlaufenden Kolben absatzweise stattfindenden Kolbenbewegung in eine ständige Drehbewegung des Treiborgans. | |
| BE374087A (nl) | ||
| DE122327C (nl) | ||
| JP5700341B2 (ja) | チェンなし自転車 | |
| JPS582543B2 (ja) | 小歯数差内転遊星歯車付ギヤモ−タ | |
| JPS5861079A (ja) | 高速自転車 | |
| HUP0304097A2 (hu) | Hajtószerkezet, különösen egykerekű járműhöz | |
| BE1018863A3 (nl) | Aandrijving voor een fietswiel. | |
| BE523398A (nl) | ||
| BE332897A (nl) |