<Desc/Clms Page number 1>
"Toestel voor het splijten van pillen en dergelijke"
Deze uitvinding heeft hetrekking op een toestel voor het splijten van pillen en dergelijke.
Het doel van de uitvinding is een toestel te ontwerpen waarmede pillen, tabletten en dergelijke van gelijk welke vorm ook kunnen worden doorgesneden of gespleten, welk toestel de stukken en kleine brokjes die bij het splijten zijn ontstaan kan opvangen.
Om dit conform de uitvinding mogelijk te maken, bestaat het toestel volgens de uitvinding uit een houder in combinatie enerzijds met centreermiddelen om bedoelde pil in een gepositioneerde stand te brengen en anderzijds met een snijorgaan om bedoelde pil in de gepositioneerde stand te splijten.
In een bij voorkeur toegepaste verwezenlijkingsvorm bestaat het toestel uit een houder in combinatie enerzijds met centreermiddelen om bedoelde pil in deze houder tussen de twee armen van een V-vormig onderdeel te positioneren en, anderzijds, met een snijorgaan om bedoelde pil volgens de, bissectrice van de hoek gevormd door bedoeld V-vormig onderdeel.
In een merkwaardige uitvoeringsvorm is hogerbedoelde houder een doosvormige houder met deksel en is hogerbedoeld snijorgaan een mes dat deel uitmaakt van of bevestigd is op hogerbedoeld deksel en is het deksel scharnierend verbonden met de houder.
Andere details en voordelen van de
<Desc/Clms Page number 2>
uitvinding zullen blijken uit de hiernavolgende beschrijving van een toestel voor het splijten van pillen en dergelijke, volgens de uitvinding. De verwijzingscijfers hebben betrekking op de hieraan toegevoegde figuren.
Figuur 1 is een bovenaanzicht van een houder volgens de uitvinding.
Figuur 2 is een zijaanzicht van dezelfde houder.
Figuur 3 is een zicht op het scharnierend uiteinde van de houder volgens de uitvinding.
Figuur 4 is een zicht op de van het scharnierend uiteinde afgekeerde zijde van de houder.
Figuur 5 is een zijaanzicht op de houder volgens de uitvinding in de open stand.
Figuur 6 is een zijaanzicht op de houder volgens de uitvinding in de half gesloten stand.
Figuur 7 is een schematisch gehouden zijaanzicht van een onderdeel van de houder volgens de uitvinding.
Figuren 8 en 9 zijn principetekeningen met betrekking tot een variante van een onderdeel uit de houder volgens de uitvinding.
Figuren 10 en 11 zijn principetekeningen met betrekking tot een andere variante van een onderdeel uit de houder volgens de uitvinding.
Figuren 12 en 13 illustreren twee standen van duwpennen in een variante van de houder volgens de uitvinding.
Figuur 14 is een perspectivische voorstelling van een variante van de houder volgens de uitvinding.
Figuren 15 en 16 illustreren twee standen van positioneermiddelen volgens een variante.
<Desc/Clms Page number 3>
Figuur 17 vertoont op een vergrote schaal de positie die een tablet in een houder volgens de uitvinding inneemt.
Figuren 18 tot 20 illustreren verschillende types van tabletten in houders volgens de uitvinding.
De verschillende uitvoeringsvormen door deze figuren voorgesteld hebben meerdere kenmerken gemeen. Het toestel volgens de uitvinding bestaat telkens uit een houder, een middel of een structuur die de te splijten pil door de zwaartekracht of met mechanische middelen positioneert, een snijorgaan dat de gepositioneerde pil middendoor splijt. Hierbij is telkens de houder derwijze gestructureerd dat de bij het splijten ontstane twee stukken alsook mogelijke brokjes in de houder opgevangen blijven.
Dit wordt met het toestel volgens de figuren 1 tot 6 bereikt doordat de houder 1 hier een doosvormige houder is voorzien van een ten opzichte hiervan scharnierend deksel 2.
De houder 1 vertoont een V-vormig uitgespaard gedeelte 3 van de bodem 4 zodat gewoonweg door de zwaartekracht een pil of een tablet correct in de houder wordt gepositioneerd.
De figuren 18 tot 20 verduidelijken het positioneren van rondere tabletten 5 van verschillende formaten, 5'met een ovaalvormige oppervlakte, of 6 met een vierkante oppervlakte. Ook figuur 17 vertoont op een vergrote schaal de wijze waarop, door de zwaartekracht, een tablet 5 in het V-vormig uitgespaard gedeelte 3 in de bodem 4 van een houder 1 gepositioneerd wordt.
In de bodem van de houder 1 volgens de figuren 1, 3 en 4 en 17 tot 20 loopt een rechtlijnige gleuf 7 die samenvalt met de bissectrice van de hoek
<Desc/Clms Page number 4>
gevormd door de armen van het V-vormig bodem-gedeelte van de houder 1.
Een snijorgaan, bestaande meestal uit een mes 9, wordt samen met het deksel 2 bewogen om een pil of tablet in twee gelijke delen te splijten.
Dit mes dringt voor een deel in de rechtlijnige gleuf 7 in de bodem 4 van de houder 1.
Hierdoor wordt de pil of tablet mooi in twee gelijke delen gespleten. Doordat de doosvormige houder 1 van een deksel 2 is voorzien, zullen de twee delen van de pil of tablet en mogelijke brokjes in de doosvormige houder 1 bewaard blijven. Het deksel kan doorzicht zijn en de wijze waarop dit deksel ten opzichte van de houder wordt bewogen, kan op verschillende wijzen worden gerealiseerd. In de meest voordelige uitvoeringsvorm ligt de scharnieras ter hoogte van het punt 8 en loopt de bodem van de doosvormige houder lichtjes naar omlaag in de richting van de scharnieras.
Het deksel 2 kan doorzichtig zijn en eindigt aan de van de scharnieras afgekeerde zijde met een over 900 omgebogen zijde 2'.
Aan het deksel 2 is een mes 9 bevestigd. In figuur 1 is het in de bodem 4 V-vormig uitgespaard gedeelte 3 zichtbaar terwijl een rechtlijnige gleuf 7 zich in deze bodem uitstrekt. Deze gleuf 7 strekt zich uit als een bissectrice van de hoek gevormd door de twee armen van het V-vormig uitgespaard gedeelte 3 van de bodem 4.
Een pil 10 of een tablet van gelijk welk formaat ook zal, wanneer de houder verticaal of schuin wordt gehouden, zieh automatisch op de juiste plaats positioneren en het mes 9 zal deze pil of tablet precies in twee gelijke delen splijten. De snijrand van het mes 9 zal lichtjes in de gleuf 7 dringen en dit is dan ook voldoende om de pil of tablet te splijten.
<Desc/Clms Page number 5>
Het splijten kan al dan niet in samenwerking met een doosvormige houder van het beschreven type worden verwezenlijkt door beroep te doen op technische middelen zoals voorgesteld door de figuren 7 tot 11.
Figuur 7 stelt een mes 9 voor dat is bevestigd op een onderdeel 12 dat met een gelijkaardig onderdeel 14 in 13 scharnierend is verbonden. In het onderdeel 14 moet een overlangse sleuf worden voorzien voor het doorlaten minstens van de snijrand van het mes 9.
Een pil of tablet 10 kan, mocht de doosvormige houder 1 zich hiertoe lenen, ook middendoor worden gesneden door gebruik te maken van een onderdeel zoals afgebeeld in figuren 8 en 9. Dit onderdeel is opgebouwd volgens het principe van een vervormbaar parallellogram. Het mes 9 wordt hier op de zijde 15 van het onderdeel bevestigd, dat met twee andere zijden 16 en 17, die als de bodem van de doosvormige houder kan worden aanzien, bevestigd. Figuur 9 laat de stand van het mes 9 zien waarin een pil of tablet volgens deze variante kan worden gespleten.
Een rechtlijnige neerwaarste beweging van een mes 9 in de richting van een op de bodem 18 van een houder rustende pil 10 laten de figuren 10 en 11 zien. Het mes 9 is hierop vast gemonteerd of maakt deel uit van een plaatje 19 dat in een daartoe geschikte houder hierin rechtlijnig kan worden bewogen. In een houder geschikt voor deze uitvoeringsvorm kunnen uiteraard in de bodem centreermiddelen zijn voorzien.
In figuren 12 en 13 is een principiële uitvoeringsvorm voorgesteld waarbij het tussen de armen van een V-vormig uitgespaarde bodem centreren van een pil 10 verwezenlijkt wordt door gebruik te maken van twee drukpennen 20 die door een niet voorgestelde
<Desc/Clms Page number 6>
drukveer tussen de armen van de V-vormig uigespaarde bodem 4 van een houder in de richting van een te splijten pil 10 kunnen bewogen worden.
Een bijzondere uitvoeringsvorm af geleid van het beginsel dat aan de basis ligt van de uitvinding toont figuur 14. De houder is hier uitgewerkt in de vorm van een half uitgewerkte doosvormige houder bestaande uit een bodemgedeelte 21 zijdelings begrensd door twee opstaande wanden 22. Een schaar 23 met een enkel mes 24 is in 25 ten opzichte van beide wanden 22 scharnierend verbonden. De schaar 23 kan ook als een tang worden uitgevoerd.
Een tablet 10 wordt hier automatisch in de hoek tussen de wanden 22 gepositioneerd, en in deze positie door het mes 24 middendoor gesneden.
Mechanische positioneermiddelen kunnen, zoals dit door de figuren 15 en 16 wordt voorgesteld, een pil 10 in de juiste stand grijpen zodat een mes deze steeds middendoor kan splijten.
Deze mechanische middelen zijn in een open en een gesloten stand in de figuren 15 en 16 afgebeeld. Deze mechanische centreermiddelen bestaan essentieel uit twee samenwerkende sectoren 25 met een theoretische draaias. Drukvingers 26 die onder elkaar zijn verbonden en onder de invloed van een drukveer 27 staan, grijpen in elk van de sectoren 25 die, zoals de figuren 15 en 16 dit voorstellen, van de z. g. open stand (fig. 15) naar de gesloten stand (figuur 16) kunnen worden gebracht. Een buigbare lamel 28, met elk van de sectoren 25 verbonden, is rondom een vaste steun 29 geleid en verzekert de correcte scharnierbeweging van beide sectoren.
Uit de hierboven gegeven beschrijving van verschillende uitvoeringsvormen van een toestel voor het splijten van pillen en tabletten volgens de
<Desc/Clms Page number 7>
uitvinding blijkt dat dank zij technisch eenvoudig en betrouwbare middelen het splijten van pillen en dergelijke in betrouwbare omstandigheden kan plaatsvinden.
<Desc / Clms Page number 1>
"Device for splitting pills or the like"
This invention relates to a device for splitting pills and the like.
The object of the invention is to design a device that can cut or split pills, tablets and the like of any shape, which device can catch the pieces and small pieces that have arisen during splitting.
To make this possible in accordance with the invention, the device according to the invention consists of a holder in combination on the one hand with centering means for bringing said pill into a positioned position and on the other hand with a cutting member for splitting said pill in the positioned position.
In a preferred embodiment, the device consists of a holder in combination on the one hand with centering means for positioning said pill in this holder between the two arms of a V-shaped part and, on the other hand, with a cutting member for said pill according to the bisector of the angle formed by said V-shaped part.
In a curious embodiment, the above-mentioned container is a box-shaped container with a lid and the above-mentioned cutting member is a knife which forms part of or is mounted on the above-mentioned lid and the lid is hingedly connected to the container.
Other details and benefits of the
<Desc / Clms Page number 2>
The invention will become apparent from the following description of an apparatus for splitting pills and the like according to the invention. The reference numbers refer to the attached figures.
Figure 1 is a top view of a container according to the invention.
Figure 2 is a side view of the same container.
Figure 3 is a view of the hinged end of the container according to the invention.
Figure 4 is a view of the side of the container remote from the hinged end.
Figure 5 is a side view of the container according to the invention in the open position.
Figure 6 is a side view of the container according to the invention in the semi-closed position.
Figure 7 is a schematic side view of a part of the container according to the invention.
Figures 8 and 9 are principle drawings with regard to a variant of a part from the container according to the invention.
Figures 10 and 11 are principle drawings with regard to another variant of a part from the container according to the invention.
Figures 12 and 13 illustrate two positions of push pins in a variant of the holder according to the invention.
Figure 14 is a perspective representation of a variant of the container according to the invention.
Figures 15 and 16 illustrate two positions of positioning means according to a variant.
<Desc / Clms Page number 3>
Figure 17 shows on an enlarged scale the position a tablet occupies in a container according to the invention.
Figures 18 to 20 illustrate different types of tablets in containers according to the invention.
The different embodiments presented by these figures have several features in common. The device according to the invention consists in each case of a holder, a means or a structure which positions the pill to be split by gravity or by mechanical means, a cutting member which splits the positioned pill in half. In this case, the holder is structured in such a way that the two pieces resulting from splitting as well as possible chunks are collected in the holder.
This is achieved with the device according to Figures 1 to 6 in that the holder 1 here is a box-shaped holder with a lid 2 hinged relative to it.
The container 1 has a V-shaped recessed portion 3 of the bottom 4, so that simply by gravity a pill or a tablet is correctly positioned in the container.
Figures 18 to 20 illustrate the positioning of rounder tablets 5 of different sizes, 5 'with an oval-shaped surface, or 6 with a square surface. Figure 17 also shows on an enlarged scale the way in which, by gravity, a tablet 5 is positioned in the V-shaped recessed portion 3 in the bottom 4 of a holder 1.
In the bottom of the holder 1 according to figures 1, 3 and 4 and 17 to 20 a rectilinear slot 7 runs which coincides with the bisector of the corner
<Desc / Clms Page number 4>
formed by the arms of the V-shaped bottom part of the holder 1.
A cutter, usually consisting of a knife 9, is moved together with the lid 2 to split a pill or tablet into two equal parts.
This knife partly penetrates into the rectilinear groove 7 in the bottom 4 of the holder 1.
This makes the pill or tablet nicely split into two equal parts. Because the box-shaped container 1 is provided with a lid 2, the two parts of the pill or tablet and possible chunks will be stored in the box-shaped container 1. The lid can be transparent and the way in which this lid is moved relative to the container can be realized in different ways. In the most advantageous embodiment, the hinge axis is at point 8 and the bottom of the box-shaped holder slopes slightly downwards in the direction of the hinge axis.
The cover 2 can be transparent and ends on the side remote from the pivot axis with a side 2 'bent over 900.
A knife 9 is attached to the lid 2. In figure 1, the portion 3 recessed in the bottom 4 is V-shaped, while a rectilinear slot 7 extends in this bottom. This slot 7 extends as a bisector of the corner formed by the two arms of the V-shaped recessed portion 3 of the bottom 4.
A pill 10 or a tablet of any size, if the container is held vertically or at an angle, will automatically position itself in the correct place and the knife 9 will split this pill or tablet exactly into two equal parts. The cutting edge of the knife 9 will penetrate slightly into the slot 7 and this is therefore sufficient to split the pill or tablet.
<Desc / Clms Page number 5>
The splitting can be effected, whether or not in cooperation with a box-shaped container of the described type, by using technical means as represented by figures 7 to 11.
Figure 7 represents a knife 9 mounted on a part 12 hinged to a similar part 14 in 13. A longitudinal slot must be provided in the part 14 to allow at least the cutting edge of the knife 9 to pass through.
If the box-shaped container 1 lends itself to this, a pill or tablet 10 can also be cut in half using a part as shown in figures 8 and 9. This part is constructed according to the principle of a deformable parallelogram. The knife 9 is mounted here on the side 15 of the part, which is fixed with two other sides 16 and 17, which can be regarded as the bottom of the box-shaped holder. Figure 9 shows the position of the knife 9 in which a pill or tablet can be split according to this variant.
Figures 10 and 11 show a rectilinear downward movement of a knife 9 in the direction of a pill 10 resting on the bottom 18 of a container. The knife 9 is fixedly mounted thereon or forms part of a plate 19 which can be moved rectilinearly in a suitable holder. Centering means can of course be provided in the bottom in a holder suitable for this embodiment.
Figures 12 and 13 show a basic embodiment in which the centering of a pill 10 between the arms of a V-shaped recessed bottom is realized by using two pressure pins 20 which are represented by a
<Desc / Clms Page number 6>
compression spring between the arms of the V-shaped recessed bottom 4 of a container can be moved in the direction of a pill 10 to be split.
A special embodiment derived from the principle underlying the invention is shown in figure 14. The holder is here elaborated in the form of a semi-elaborated box-shaped holder consisting of a bottom part 21 bounded laterally by two upright walls 22. Scissors 23 a single knife 24 hinges in 25 relative to both walls 22. The scissors 23 can also be designed as pliers.
Here, a tablet 10 is automatically positioned in the corner between the walls 22, and cut in this position by the knife 24 in the center.
Mechanical positioning means, as represented by Figures 15 and 16, can grip a pill 10 in the correct position so that a knife can always split it in half.
These mechanical means are shown in an open and a closed position in Figures 15 and 16. These mechanical centering means essentially consist of two co-operating sectors 25 with a theoretical axis of rotation. Compression fingers 26 connected together and under the influence of a compression spring 27 engage in each of the sectors 25 which, as figures 15 and 16 represent, of the z. G. open position (fig. 15) can be brought to the closed position (fig. 16). A bendable slat 28, connected to each of the sectors 25, is guided around a fixed support 29 and ensures correct hinge movement of both sectors.
From the above description of various embodiments of a device for splitting pills and tablets according to the
<Desc / Clms Page number 7>
The invention shows that, thanks to technically simple and reliable means, the splitting of pills and the like can take place in reliable conditions.