UA97583C2 - Пристрій для вказування бажаної потужності передачі та плавного керування потужністю в бездротовій мережі - Google Patents

Пристрій для вказування бажаної потужності передачі та плавного керування потужністю в бездротовій мережі Download PDF

Info

Publication number
UA97583C2
UA97583C2 UAA201011972A UAA201011972A UA97583C2 UA 97583 C2 UA97583 C2 UA 97583C2 UA A201011972 A UAA201011972 A UA A201011972A UA A201011972 A UAA201011972 A UA A201011972A UA 97583 C2 UA97583 C2 UA 97583C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
node
interference
interfering
transmission
power
Prior art date
Application number
UAA201011972A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Алексей Ю. ГОРОХОВ
Рави ПАЛАНКИ
Original Assignee
Квелкомм Инкорпорейтед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from PCT/US2009/036853 external-priority patent/WO2009114640A2/en
Application filed by Квелкомм Инкорпорейтед filed Critical Квелкомм Инкорпорейтед
Publication of UA97583C2 publication Critical patent/UA97583C2/uk

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02DCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES [ICT], I.E. INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES AIMING AT THE REDUCTION OF THEIR OWN ENERGY USE
    • Y02D30/00Reducing energy consumption in communication networks
    • Y02D30/70Reducing energy consumption in communication networks in wireless communication networks

Landscapes

  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Abstract

У системі бездротового зв'язку короткострокове ослаблення перешкод може використовуватися, щоб заглушити (наприклад, запобігти або знизити) перешкоди на даній лінії зв'язку, щоб поліпшити виконання передачі даних. Заглушення перешкод знижує потужність передачі утворюючих перешкоди передач з тим, щоб більш високе відношення сигнал-шум + перешкода (SINR) могло бути досягнуте для бажаної передачі даних. Вузол може простежувати високу перешкоду від утворюючого перешкоди вузла, який погіршує виконання передачі даних, посланої по цій лінії зв'язку. Використовуючи канал зв'язку з утворюючим перешкоди вузлом (наприклад, бездротовий канал передачі даних/керування, з'єднання по магістральній мережі, або аналоговий широкомовний сигнал), передавальний вузол може успішно завершити критичний за часом зв'язок, при цьому дозволяючи утворюючому перешкоди вузлу також одночасно здійснювати зв'язок без зниження всіх ресурсів і не обтяжуючи які-небудь керуючі вузли.

Description

У ще додатковому аспекті, комп'ютерний програмний продукт забезпечується для бездротового зв'язку.
Комп'ютерозчитуваний носій зберігання містить перший набір кодів для припису комп'ютеру приймати від другого вузла запит на зниження потужності передачі для вузла третьої сторони, який створює перешкоди передачі, що здійснюється другим вузлом. Другий набір кодів приписує комп'ютеру знижувати потужність передачі відповідно до запитаного рівня потужності.
У ще одному додатковому аспекті, забезпечується пристрій для бездротового зв'язку. Засоби забезпечуються для прийому від другого вузла запиту на зниження потужності передачі для вузла третьої сторони, який створює перешкоди передачі другого вузла. Засоби забезпечуються для зниження потужності передачі відповідно до запитаного рівня потужності.
У ще додатковому аспекті, забезпечується пристрій для бездротового зв'язку. Приймач приймає від другого вузла запит на зниження потужності передачі для вузла третьої сторони, який створює перешкоди передачі, що здійснюється другим вузлом. Обчислювальна платформа знижує потужність передачі відповідно до запитаного рівня потужності.
До реалізації вищевикладених і супутніх задач, один або більше аспектів містять особливості, повністю описані надалі та конкретно вказані в формулі винаходу. Нижченаведений опис і прикладені креслення детально формулюють визначені ілюстративні аспекти, але лише деякі з різних способів, в яких можуть використовуватися принципи аспектів. Інші переваги і нові особливості стануть очевидними з нижченаведеного докладного опису, що розглядається спільно з кресленнями, і розкриті аспекти призначаються, щоб включати в себе всі такі аспекти та їх еквіваленти.
Короткий опис креслень
Ознаки, суть і переваги даного розкриття стануть більш очевидними з докладного опису, сформульованого нижче, при розгляді його спільно з кресленнями, на яких подібні посилальні позиції ідентифікуються відповідним чином по всьому тексту, і на яких:
Фіг. 1 зображає блок-схему системи бездротового зв'язку з передавальним вузлом, який бездротовим чином здійснює передачу в присутності утворюючого перешкоди вузла.
Фіг. 2 зображає блок-схему системи бездротового зв'язку множинного доступу, що включає в себе множину базових станції і множину терміналів.
Фіг. 3 зображає бездротову мережу, що складається з вузлів доступу, ретрансляційних вузлів і терміналів доступу.
Фіг. 4 зображає блок-схему функціональності бездротового вузла.
Фіг. 5 зображає блок-схему послідовності операцій методики або послідовність операцій для вказівки бажаного рівня перешкод за допомогою інформації, включеної в повідомлення, послане вузлу джерела перешкод.
Фіг. б зображає блок-схему послідовності операцій методики або послідовність операцій для зниження перешкод шляхом вказівки бажаної потужності передачі для утворюючого перешкоди вузла за допомогою аналогового кодування.
Фіг. 7 зображає блок-схему послідовності операцій методики або послідовність операцій забезпечується для кодування зниженого рівня потужності для утворюючого перешкоди вузла в повідомлення нарівні з іншою інформацією.
Фіг. 8 зображає блок-схему послідовності операцій методики або послідовність операцій, яка адресується до помилок односторонньої оцінки у виконанні повідомлень використання ресурсів (ВОМ).
Фіг. 9 зображає блок-схему вузла, який має обчислювальну платформу для виконання способу для запиту зниженої потужності перешкод.
Фіг. 10 ілюструє блок-схему системи, що має логічне групування електричних компонентів для виконання заглушення перешкод.
Докладний опис
В одному конкретному зразковому використанні в гетерогенній мережі термінал може здійснювати зв'язок обслуговуючою базовою станцією по прямій і/або зворотній лінії зв'язку. По прямій лінії зв'язку термінал може простежувати високі перешкоди від утворюючої перешкоди базової станції. Це може мати місце, наприклад, якщо обслуговуюча базова станція покриває пікостільник або фемтостільник і має набагато більш низьку потужність передачі, ніж утворююча перешкоди базова станція. По зворотній лінії зв'язку, обслуговуюча базова станція може простежувати високі перешкоди від утворюючого перешкоди термінала. Перешкода на кожній лінії зв'язку може погіршити виконання передачі даних, посланої по цій лінії зв'язку. Заглушення перешкод може також направляти утворюючу перешкоди передачу далеко від станції, що простежує високі перешкоди.
В аспекті, короткострокове заглушення перешкод може використовуватися, щоб заглушити (наприклад, уникнути або знизити) перешкоди по даній лінії зв'язку, щоб поліпшити виконання передачі даних. Заглушення перешкод знижує потужність передачі утворюючих перешкоди передач так, щоб більш високе відношення сигнал/шум ж перешкода (З5ТМА) могло бути досягнуте для бажаної передачі даних.
Система бездротового зв'язку може включати в себе деяку кількість базових станцій та інших мережних суб'єктів. Базова станція може бути стаціонарною станцією, яка здійснює зв'язок з терміналами і може також згадуватися як точка доступу, Вузол В, розвинений Вузол В, тощо. Кожна базова станція може забезпечити зону радіозв'язку для конкретної географічної зони. Термін «стільник» може іменуватися зоною охоплення базової станції і/або підсистеми базової станції обслуговуючої цю зону охоплення, залежно від контексту, в якому використовується термін. Базова станція може забезпечити зону радіозв'язку для макростільника, пікостільника, фемтостільника, і/або інших типів стільників. Макростільник може покривати відносно велику географічну зону (наприклад, декілька кілометрів у радіусі) і може підтримати зв'язок для всіх терміналів з підпискою на обслуговування в системі. Пікостільник може покривати відносно невелику географічну зону і може підтримати зв'язок для всіх терміналів за допомогою підписки на обслуговування. Фемтостільник може покрити відносно невелику географічну зону (наприклад, місцепроживання) і може підтримати зв'язок для ряду терміналів, що мають зв'язок з фемтостільником (наприклад, термінали, що належать мешканцям будинку). Термінали, що підтримуються фемтостільником, можуть відноситися до закритої групи передплатників (С52). Технології, описані тут, можуть використовуватися для всіх типів стільників.
Термінали можуть бути розосереджені по всій системі, і кожний термінал може бути нерухомим або мобільним. Термінал може також згадуватися як термінал доступу, мобільна станція, користувацьке обладнання,
абонентська установка, станція, тощо. Термінал може являти собою стільниковий телефон, особистий цифровий помічник (РОСА), бездротовий модем, пристрій бездротового зв'язку, кишеньковий пристрій, компактний портативний комп'ютер, радіотелефон, станцію місцевого бездротового зв'язку (ММ), тощо. Термінал може здійснювати зв'язок з обслуговуючою базовою станцією і може викликати перешкоди до і/або приймати перешкоди від однієї або більше утворюючих перешкоди базових станцій. Обслуговуюча базова станція є базовою станцією, призначеною для обслуговування термінала по прямій і/або зворотній лінії зв'язку. Утворююча перешкоди базова станція є базовою станцією, що спричиняє перешкоди до термінала по прямій лінії зв'язку.
Утворюючий перешкоди термінал є терміналом, що спричиняє перешкоди до базової станції по зворотній лінії зв'язку.
Термін «зразковий» використовується в даній заявці, щоб означати «що служить як зразок, приклад або ілюстрація». Будь-який варіант здійснення, описаний в даній заявці як «зразковий», не повинен бути обов'язково витлумачений як найкращий або переважний по відношенню до інших варіантів здійснення. Розкриті варіанти здійснення можуть бути застосовані до будь-якої однієї або комбінацій наступних технологій: системи множинного доступу з кодовим розділенням каналів (СОМА), СОМА з множиною несучих (МО-СОМА), Широкосмуговий СОМА (МУ-СОМА), Високошвидкісний пакетований доступ (НБРА, НОРАХЖ), системи множинного доступу з часовим розділенням каналів (ТОМА), системи множинного доступу з частотним розділенням каналів (ЕОМА), системи множинного доступу з ортогональним частотним розділенням каналів (ОБОМА), або інші технології множинного доступу. Система бездротового зв'язку може бути призначена для здійснення одного або більше стандартів, таких як 15-95, сата2о00, І5-856, МУ-СОМА, ТО-5СОМА та інші стандарти.
Докладний опис, сформульований нижче в зв'язку з прикладеними кресленнями, призначається як опис різних конфігурацій винаходу і не призначений представляти тільки конфігурації, в яких винахід може бути здійснений. Докладний опис включає в себе конкретні подробиці з метою забезпечення повного розуміння винаходу. Однак, для фахівців у даній галузі техніки буде очевидно, що винахід може бути здійснений без цих конкретних подробиць. У деяких випадках, відомі структури і компоненти показуються в формі блок-схеми, щоб уникнути затінення концепцій винаходу.
Посилаючись тепер на креслення, на Фіг. 1, система 100 бездротового зв'язку сприяє передавальному вузлу (або Вузол А як використовується тут) 102 успішно здійснювати передачу критичної за часом зв'язку з пакетами даних, як зображено позицією 103, до приймального Вузла (або Вузлу В як використовується тут) 104 шляхом запитання утворюючого перешкоди вузла (вузлів) (або Вузол С як використовується тут) 106, 108, 110 знизити свою потужність передачі. Якщо більш низький рівень потужності може дозволити і передавальному Вузлу 102, і утворюючому перешкоди Вузлу 106, 108, 110 продовжувати, то радіо-ресурси зберігаються, і критичний за часом зв'язок успішно завершується. В одному аспекті, вузол може вирішити не виконувати передачу, якщо його потужність падає нижче визначеного мінімального рівня.
В ілюстративному прикладі, система 100 бездротового зв'язку є гетерогенною, в якій різні класи (тобто, різні рівні максимальної потужності передачі) вузлів (наприклад, фемтостільник, макростільник, ретрансляційний термінал, пікостільник, термінал доступу, базова станція, точка доступу, тощо) знаходяться поблизу один одного (тобто, можуть створювати перешкоди один для одного) Один Вузол 104, зображений як точка доступу, обслуговує передавальний Вузол 102, який зображається як термінал (АТ) доступу або користувацьке обладнання (ШЕ), і, таким чином, знаходиться поблизу бездротового зв'язку як зображено позицією 111, яка дозволяє здійснювати обмін повідомленнями про використання ресурсів (ВОМ) через радіоканал 112 керування або передачі даних. На відміну від цього, утворюючий перешкоди Вузол 108 може являти собою вузол високої потужності, для якого передавальний Вузол 102 має недостатню потужність, щоб бездротовим чином здійснити з'єднання, і таким чином змушений скористатися посиланням ВОМ за допомогою магістрального з'єднання 114 через магістральну мережу 116. Як додатковий приклад, що створює перешкоди Вузол 110 може містити фемтостільник, який знаходиться ближче поблизу як від передавального Вузла 102, так і від приймального Вузла 104 (наприклад, власний фемтостільник користувача), ніж вони один від одного. Однак передавальний Вузол 102 має авторизацію на здійснення бездротового зв'язку з утворюючим перешкоди Вузлом 110, в тому значенні, що у нього відсутні належні захисні ключі аутентифікації. Отже, передавальний Вузол 102 може переважно виконати
ВОМ запит шляхом широкосмугової передачі 118, яка в ілюстративному здійсненні для спрощення інтерпретування ВОМ запиту може містити аналоговий сигнал, що відповідає бажаній потужності перешкод. У зразковому аспекті ця інформація може містити коефіцієнт «А», зведений в квадрат, розділений на бажану потужність перешкод В2/Ірєзінео, де «А» може бути константою або вибірково змінюваною, щоб відповідним чином ввести поправку на різні класи утворюючих перешкоди вузлів. Додатково, достатні дані відносно втрат у тракті передачі тощо можуть існувати таким чином, щоб бажана потужність перешкод могла бути додатково адресована до цих втрат у тракті передачі, а також помилок калібрування внаслідок невідповідності втрат у тракті передачі висхідної лінії зв'язку і низхідної лінії зв'язку.
В іншому аспекті кожний відповідний утворюючий перешкоди Вузол 106, 108, 110 може мати відмінну номінальну потужність ІУмомімдлі, ІЗмомімаі, І"момімаі. перешкод, відповідно. Цей номінальний рівень потужності не обов'язково повинен бути однаковим або постійним, але, замість цього, звертається до рівня потужності, який кожний вузол буде використовувати, але для підпорядкування запиту на скорочення, згідно з даним розкриттям.
Ця відмінність може відноситися до потужності передачі на відповідному Вузлі 106, 108, 110, передбаченої або виявленої прийнятою потужністю на приймальному Вузлі 104, або прийнятої потужності на передавальному Вузлі 102. Передавальний Вузол 102 може запитувати бажану потужність І"оєвівєо, ІЗоєвІнєо, І'ОєвІнєс Перешкод, відповідно, яка є постійною величиною, що вибирається, щоб бути звичайно або у найгіршому випадку задовільною. Запитаний рівень може відображати передбачені або дослідним шляхом визначені втрати в тракті передачі між передавальним Вузлом 102 та утворюючим перешкоди Вузлом 106, 108, 110, або втратами в тракті передачі між приймальним Вузлом 104 та утворюючим перешкоди Вузлом 106, 108, 110.
Передавальний Вузол 102 переважно містить компонент 120 квантування для редукованих вимог смуги пропускання, щоб передавати бажаний рівень перешкод, значення "В", або визначені втрати "с в тракті передачі.
Бажаний рівень перешкод на компоненті 122 частотного каналу переважно визначає, які канали є такими, що відносяться до джерела перешкод або до бажаної передачі при виконанні належного запиту. Адаптивний компонент 124 бажаних перешкод переважно може змінювати необхідний рівень перешкод, беручи до уваги коефіцієнти, такі як відносні втрати в тракті передачі між передавальними та утворюючими перешкоди Вузлами
102, 106, 108, 110, між утворюючими перешкоди і приймальними Вузлами 106, 108, 110, 104, або між передавальними і приймальними Вузлами 102, 104. Адаптивний компонент 124 бажаних перешкод може використовувати об'єднані вимірювання по множині вузлів при вивірянні втрат у тракті передачі. Компонент 126 калібрування каналу може переважно внести поправку на невідповідність в суб'єктивних втратах у тракті передачі прямої лінії зв'язку і зворотної лінії зв'язку між передавальним Вузлом 102 та утворюючим перешкоди Вузлом 106, 108, 110, зумовлених втратами електронних компонентів у приймальному і передавальному ланцюгах.
Також, потрібно мати на увазі, що передавальний вузол (Вузол А) 102 в деяких випадках виявляє перешкоди, не ідентифікуючи джерело перешкод. Вузол 102 може послати загальний запит на зниження рівня потужності без спеціальних пізнань про одержувача і відповідність утворюючому перешкоди вузлу. Альтернативно або додатково, Вузол 102 перспективно може оголосити бажану максимальну потужність перешкод перед тим, як фактично відчує утворюючу перешкоди передачу. Альтернативно або додатково, підслуховуючий вузол 140, який ще не виконав утворюючу перешкоди передачу, може підслухати запит Вузла А 102 і підкоритися.
Потрібно додатково розуміти, що Вузол А 102 може відчувати потужність перешкод, яка походить від множини утворюючих перешкоди вузлів. Вузол 102 може виконати націлений або загальний широкомовний запит(и) так, щоб скомбінована потужність перешкод була нижче бажаного рівня, або імовірнісно очікувалася нижче бажаного рівня. Практично, обслуговуючий Вузол (не зображений) може вказати вузлам, таким як користувацьке обладнання (СЕ) або свій загальний цільовий рівень перешкод (або явним чином, або непрямо через призначення швидкості), або цільовий рівень перешкод по кожному вузлу. В останньому випадку, ШЕ може вивести цільові перешкоди по вузлу. У кінцевому результаті, ШЕ може послати повідомлення про використання ресурсів (ВОМ) з керуванням Ртх-сомтвої потужністю передачі, встановлених відповідним чином, щоб досягнути цільового рівня перешкод у визначеному імовірнісному значенні. Вузли, які приймають цей АОМ, можуть дотримуватися його згідно із забезпеченим правилом. У випадку загального широкомовного запиту, обслуговуючий вузол може здійснити спробу керування макро, загальним рівнем перешкод за допомогою ВОМ, будучи не обізнаним або попередженим про перешкоди, викликані яким-небудь конкретним джерелом перешкод
Є.
В іншому аспекті Вузол 102 може бути нездатним або небажаючим вимірювати перешкоди, надаючи перевагу в перспективі здійснювати широкомовну передачу своєї бажаної потужності перешкод. Альтернативно або додатково, Вузол А 102 може мати непряму вказівку перешкод, основану на запитах повторної передачі від Вузла
В 104 або основану на частоті помилок в даних, що відчуваються Вузлом А 102 по сигналах, які він приймає в даний момент. Альтернативно або додатково, перешкода може бути нерегулярною таким чином, щоб Вузол А 102 в поточний момент не вимірював утворюючий перешкоди сигнал, але спонукався знизити імовірність того, що вона здійсниться в критичний час, що запобіжить успішній передачі.
На основі вищевикладеного і як описано додатково нижче, передавальний Вузол 102 забезпечує одну або більше, а також інші переваги, з: (1) вказівки на квантоване значення постійної «(1» втрат у тракті передачі; (2) накладення ВИМ з різними значеннями бажаного рівня перешкод на різні частини смуги пропускання (наприклад, канали), що переважно досягає вказівки «С» в неявному вигляді, коли значення запиту (Ртх-сомтво:) потужності передачі залежить від частотно-часових ресурсів, що використовуються для сигналізування утворюючому перешкоди вузлу; і (3) калібрування, такого як для обслуговуючого стільника, калібруючи до середньої величини сусідніх стільників, які можуть виконувати точну настройку роботи. Таким чином, вказівка бажаної інформації про перешкоди повідомляється утворюючим перешкоди вузлам, які можуть спільно погодитися на зниження потужності, якщо доцільно, децентралізуючи оптимізацію мережі і рівнодоступність з відповіддю «м'яких» перешкод (тобто, не тільки відповіддю включення-вимкнення). У деяких реалізаціях, забезпечення аналогового механізму для вказівки Ісєзівє6, що використовує взаємність каналів, може розширити сукупність утворюючих перешкоди пристроїв, які можуть взаємодіяти при скороченні впливів перешкод.
Фіг. 2 являє собою ілюстрацію системи 200 бездротового зв'язку множинного доступу відповідно до різних аспектів. В одному прикладі система 200 бездротового зв'язку множинного доступу включає в себе множину базових станцій 210 і множину терміналів 220. Додатково, одна або більше базових станцій 210 можуть здійснювати зв'язок з одним або більше терміналами 220. Кожна із станцій 210 і терміналів 220, що знаходяться поблизу один від одного, може бути одним з утворюючих перешкоди вузлів, таким як зображено позицією 223, передавальним Вузлом 224 і приймальним Вузлом 225 як обговорювалося вище. Як необмежуючий приклад базова станція 210 може бути точкою доступу, Вузлом В, і/або іншим належним мережним суб'єктом. Кожна базова станція 210 забезпечує зону радіозв'язку для конкретної географічної зони 202а-с. Як використовується в даній заявці і, в цілому, в рівні техніки, термін «стільник» може відноситися до базової станції 210 і/або її зони 202а-с покриття залежно від контексту, в якому використовується термін.
З тим, щоб підвищити пропускну здатність системи, зона 202а, 20260, або 202с покриття, що відповідає базовій станції 210, може бути секціонована на множину менших зон (наприклад, зони 204а, 204р та 204с). Кожна з менших зон 204а, 204р, та 204с може обслуговуватися відповідною базовою приймально-передавальною підсистемою (ВТ5, не показана). Як використовується тут і, в цілому, в техніці, термін «сектор» може відноситися до ВТ5 і/або її ділянки покриття залежно від контексту, в якому використовується термін. В одному прикладі сектора 204а, 204р, 204с в стільнику 202а, 2020, 202с можуть бути сформовані групами антен (не показані) на базовій станції 210, де кожна група антен відповідальна за зв'язок з терміналами 220 в частині стільника 202а, 2020, або 202с. Наприклад, базова станція 210, обслуговуюча стільник 202а, може мати першу групу антен, що відповідає сектору 204а, другу групу антен, що відповідає сектору 204р, і третю групу антен, що відповідає сектору 204с. Однак, потрібно розуміти, що різні аспекти, розкриті тут, можуть використовуватися в системі, що має секторизовані і/або несекторизовані стільники. Крім того, потрібно розуміти, що всі відповідні мережі бездротового зв'язку, що мають будь-яку кількість секторизованих і/або несекторизованих стільників, призначаються, щоб знаходитися в обсягі прикладеної до даного документа формули винаходу. Для простоти термін «базова станція», що використовується тут, може відноситися як до станції, яка обслуговує сектор, так і до станції, яка обслуговує стільник. Потрібно розуміти, що як використовується тут, сектор низхідної лінії зв'язку в сценарії непересічної лінії зв'язку є сусіднім сектором. Незважаючи на те, що для простоти нижченаведений опис загалом відноситься до системи, в якій кожний термінал здійснює зв'язок з однією обслуговуючою точкою доступу, потрібно розуміти, що термінали можуть здійснювати зв'язок з будь-якою кількістю обслуговуючих точок доступу.
Відповідно до одного аспекту термінали 220 можуть бути розподілені по всій системі 200. Кожний термінал 220 може бути нерухомим або мобільним. Як необмежуючий приклад термінал 220 може являти собою термінал доступу (АТ), мобільну станцію, користувацьке обладнання, абонентський пункт і/або інший відповідний системний суб'єкт. Термінал 220 може бути бездротовим пристроєм, стільниковим телефоном, персональним цифровим помічником (РОСА), бездротовим модемом, переносним пристроєм, або іншим відповідним пристроєм.
Більше того, термінал 220 може здійснювати зв'язок з будь-якою кількістю базових станцій 210 або ні з однією базовою станцією 210 в будь-який даний момент.
В іншому прикладі система 200 може використовувати централізовану архітектуру, використовуючи системний контролер 230, який може бути з'єднаний з однією або більше базовими станціями 210 і забезпечувати координацію і керування для базових станцій 210. Відповідно до альтернативних аспектів системний контролер 230 може являти собою єдиний мережний суб'єкт або сукупність мережних суб'єктів. Додатково, система 200 може використовувати розподілену архітектуру, щоб дозволити базовим станціям 210 здійснювати зв'язок один з одним, по мірі необхідності. Зв'язок 235 магістральної мережі може полегшити прямий зв'язок між базовими станціями, що використовують таку розподілену архітектуру. В одному прикладі системний контролер 230 може додатково містити одне або більше з'єднань з множиною мереж. Ці мережі можуть включати в себе Інтернет, інші мережі на основі пакетної передачі даних, і/або мережі з комутацією каналів на передачу мовної інформації, які можуть надавати інформацію до і/або від терміналів 220, що знаходяться у взаємодії з однією або більше базовими станціями 210 в системі 200. В іншому прикладі системний контролер 230 може включати в себе або бути приєднаним до планувальника (не показаний), який може планувати передачі до і/або від терміналів 220.
Альтернативно, планувальник може знаходитися в кожному окремому стільнику 202, кожному секторі 204, або їх комбінації.
У прикладі система 200 може використовувати одну або більше схем множинного доступу, наприклад СОМА,
ТОМА, РОМА, ОРОМА, ЕОМА з єдиною несучою (50-ЕОМА), і/або інші підходящі схеми множинного доступу.
ТОМА використовує часове мультиплексування (ТОМ), при якому передачі для різних терміналів 220 ортогоналізуються шляхом передачі в різних інтервалах часу. ЕОМА використовує частотне мультиплексування (РОМ), при якому передачі для різних терміналів 220 ортогоналізуються за допомогою передачі на різних піднесучих. В одному прикладі ТОМА та ЕОМА можуть також використовувати кодове мультиплексування (СОМ), при якому передачі для множини терміналів можуть бути ортогоналізовані за допомогою різних ортогоналізованих кодів (наприклад, коду Уолша), навіть якщо вони відправляються в одному і тому самому інтервалі часу або на одній і тій самій опіднесучій ОБОМА використовує ортогональне частотне мультиплексування (ОБОМ), і БС-ЕОМА використовує частотне мультиплексування з єдиною несучою (5С-ЕОМ).
ОБРОМ та 50-РОМ можуть ділити смугу пропускання системи на множину ортогоналізованих піднесучих (наприклад, тони, біни, ..), кожна з яких може бути модульована даними. Як правило, символи модуляції посилаються в частотній ділянці з ОЕБОМ і у часовій ділянці з 50-ЕОМ. Додатково і/або як альтернатива, смуга пропускання системи може бути розділена на одну або більше несучих, кожна з яких може містити одну або більше піднесучих. Система 200 може також використовувати комбінацію схем множинного доступу, таких як
ОБОМА та СОМА. Незважаючи на те, що техніки керування потужністю, забезпечені тут, в загальному випадку, описуються для ОБОМА системи, потрібно розуміти, що техніки, описані тут, можуть подібним чином бути застосовані до будь-якої системи бездротового зв'язку.
В іншому прикладі базові станції 210 і термінали 220 в системі 200 можуть передавати дані за допомогою одного або більше каналів передачі даних і сигналізувати за допомогою одного або більше каналів керування.
Канали передачі даних, що використовуються системою 200, можуть бути призначені активним терміналам 220 таким чином, щоб кожний канал передачі даних був використаний тільки одним терміналом в будь-який момент часу. Як альтернатива, канали передачі даних можуть бути призначені множині терміналів 220, які можуть бути накладені або ортогонально сплановані на канал передачі даних. З тим, щоб зберегти системні ресурси, канали керування, що використовуються системою 200, можуть також бути розділені серед множини терміналів 220 за допомогою, наприклад, кодового мультиплексування. В одному прикладі канали передачі даних, ортогонально мультиплексовані тільки за частотою і час (наприклад, канали передачі даних не мультиплексовані за допомогою
СОМ), можуть бути менш схильні до втрати при ортогональності через стани каналу і недоліки приймача, ніж відповідні канали керування.
На Фіг. 3 показана бездротова мережа 300 з декількома вузлами бездротового зв'язку, позначеними, загалом, як Вузли 302 бездротового зв'язку і термінали 304 доступу. Вузол бездротового зв'язку може здійснювати прийом, передачу, або те і інше. В обговоренні, яке йде нижче, термін «приймальний вузол» може використовуватися, щоб посилатися на вузол бездротового зв'язку, який здійснює прийом, і термін «передавальний вузол» може використовуватися, щоб звернутися до вузла бездротового зв'язку, який виконує передачу. Ці позначення не означають, що вузол бездротового зв'язку нездатний до виконання функцій і прийому і передачі.
Вузол бездротового зв'язку може функціонувати як точка доступу (АР) або сектор, ретрансляційна точка, термінал доступу, або будь-яка комбінація цього. У прикладі бездротової мережі 300, показаної на Фіг. З, група
Вузлів 302 бездротового зв'язку функціонує спільно, щоб забезпечити магістральні служби деякій кількості терміналів 304 доступу. Група включає в себе вузол 302А бездротового зв'язку, який функціонує як точка доступу за допомогою забезпечення магістрального з'єднання з мережею 330 (наприклад, У/Л/Л/АМ, такий як стільникова мережа, УЛ АМ, ІБР, Інтернет, тощо). Цей вузол 302а бездротового зв'язку, однак, може функціонувати як ретрансляційна точка для інших точок доступу, не показаних на фіг. З, або забезпечувати релейну функцію у відповідь на динамічну реконфігурацію бездротової мережі 300. Група також включає в себе два Вузли 302Б1 та
З02р2 бездротового зв'язку, які функціонують як ретрансляційні точки, щоб з'єднати термінали 304 доступу з точкою 302а доступу. Хоча не показано, ці 302Б01 та 302р2 бездротового зв'язку можуть також надати можливість з'єднання іншим точкам доступу і ретрансляційним точкам. Ті ж самі Вузли 302Б1 та 302р2 бездротового зв'язку можуть функціонувати як точки доступу для інших груп вузлів бездротового зв'язку в мережі 300.
На Фіг. З показані чотири термінали 304 доступу. У цьому прикладі два термінали 3021 та 3022 доступу з'єднуються з точкою 302а доступу через ретрансляційну точку 302Бб1і одна точка 304з3з доступу з'єднується з точкою 302А доступу через ретрансляційну точку 302р2, і точка 3044 доступу, що залишилася, з'єднується напряму з точкою доступу 302а. Термінал 304 доступу може бути будь-яким мобільним користувацьким пристроєм, здатним до підтримки радіозв'язку з Вузлом 302 бездротового зв'язку, в тому числі, як приклад,
мобільним або стільниковим телефоном, персональним цифровим помічником (РОСА), переносним портативним комп'ютером, пристроєм цифрового звукозапису (наприклад, МРЗ-плейєр), ігровою консоллю, цифровою камерою, або іншим голосовим, інформаційним, звуковим, відео пристроєм, пристроєм обміну повідомленнями або мультимедіа. У деяких застосуваннях, термінал 304 доступу може також функціонувати як точка доступу і/або ретрансляційна точка для інших вузлів бездротового зв'язку в мережі 300.
Специфікація радіоіїнтерфейсу, що використовується або прийнята для підтримки бездротової мережі 300, може бути основана на будь-якій підходящій технології множинного доступу, яка дозволяє мобільним абонентам спільно використовувати доступні радіо-ресурси. Приклади таких технологій множинного доступу включають в себе множинний доступ з часовим розділенням (ТОМА), множинний доступ з частотним розділенням (ЕОМА),
СОМА, Широкосмуговий СОМА (М/-СОМА), множинний доступ з ортогональним частотним розділенням (ОБОМА), або деяка комбінація цього.
Фіг. 4 являє собою блок-схему, що ілюструє приклад функціональності Вузла 400 бездротового зв'язку.
Нижченаведений опис має інформаційний характер і приблизно визначає функціональність кожного блока. Буде описана лише функціональність, що відноситься до різних концепцій, описаних по всьому цьому розкриттю.
Фахівці в даній галузі техніки зрозуміють, що ці функціональні блоки можуть забезпечити іншу функціональність, яка не описується тут. У цьому прикладі вузол 400 бездротового зв'язку включає в себе два функціональних блоки: бездротовий мережний адаптер 402 і контролер 404 доступу до середовища.
Вузол бездротового зв'язку може бути точкою доступу або сектором. У вузлі бездротового зв'язку, який служить як точка доступу, мережний адаптер 402 підтримує бездротове з'єднання по низхідній лінії зв'язку з першим вузлом, щоб дозволити контролеру 404 доступу до середовища здійснити зв'язок з другим вузлом.
Перший вузол може бути ретрансляційним вузлом і другий вузол терміналом доступу, однак, інші конфігурації по низхідній лінії зв'язку можуть підтримуватися. Мережний адаптер 402 в точці доступу також підтримує дротове магістральне з'єднання 405 з мережею.
Вузол бездротового зв'язку може бути терміналом доступу. У вузлі бездротового зв'язку, який служить як термінал доступу, мережний адаптер 402 підтримує бездротове з'єднання по висхідній лінії зв'язку з першим вузлом, щоб дозволити контролеру 404 доступу до середовища здійснювати зв'язок з другим вузлом.
Користувацький інтерфейс 403 використовується, щоб керувати контентом, що передається з другим вузлом.
Перший вузол може являти собою ретрансляційну точку, а другий вузол - точку доступу, однак, можуть підтримуватися інші конфігурації по висхідній лінії зв'язку.
Функціональність вузла бездротового зв'язку, описаного вище застосовно до точки доступу і термінала доступу, може бути реалізована в ретрансляційній точці. У цій конфігурації мережний адаптер 402 може використовуватися для підтримки з'єднання або по висхідній лінії зв'язку, або по низхідній лінії зв'язку з першим вузлом, щоб дозволити контролеру 404 доступу до середовища здійснювати зв'язок з другим вузлом. Як приклад, мережний адаптер 402 може підтримувати з'єднання по висхідній лінії зв'язку з іншою ретрансляційною точкою, щоб дозволити контролеру 404 доступу до середовища здійснювати зв'язок з точкою доступу. Як альтернатива, або додатково до цього, мережний адаптер 402 може підтримувати з'єднання по низхідній лінії зв'язку з іншою ретрансляційною точкою, щоб дозволити контролеру 404 доступу до середовища здійснювати зв'язок з терміналом доступу. Як стане зрозуміло фахівцям в даній галузі техніки, інша конфігурація по висхідній лінії зв'язку і низхідній лінії зв'язку може бути підтримана мережним адаптером 402.
Мережний адаптер 402 забезпечує і функцію приймача, і функцію передавача. Функція приймача включає в себе демодулювання радіосигналу і відновлення контенту, що переноситься сигналом. Функція передавача включає в себе модуляцію піднесучої з контентом. Бездротова мережа 402 забезпечує різні функції, такі як попередня обробка радіочастоти (АЕ), аналого-дифрове перетворення (АОС), часову і частотну оцінку, оцінку каналу, турбо-кодування тощо. В суті винаходу бездротовий мережний адаптер 402 забезпечує повну реалізацію фізичного рівня Вузла 102 бездротового зв'язку.
Контролер (МАС) 404 доступу до середовища використовується для керування доступом до бездротового середовища. Він використовує алгоритм планування, щоб пристосувати поточну функціональність вузла бездротового зв'язку (наприклад, точки доступу, ретрансляційні точки, термінала доступу). Контролер 404 доступу до середовища обумовлює планування зв'язку між іншими вузлами бездротового зв'язку за допомогою схеми запиту/надання, обговореної раніше.
Контролер 404 доступу до середовища може бути сконфігурований з можливістю підтримки бездротового з'єднання в низхідному напрямку, що підтримується мережним адаптером 402. У цій конфігурації контролер 404 доступу до середовища приймає запит передачі від першого вузла, який включає в себе заданий розподіл радіо- ресурсів. Задані радіо-ресурси, прийняті в запиті передачі від першого вузла, можуть включати в себе призначення частот, призначення розподілу кодів та інші типи радіо-ресурсів. Задані радіо-ресурси можуть вийти з призначення радіо-ресурсів, посланих раніше контролером 404 доступу до середовища першому вузлу. У відповідь на цей запит контролер 404 доступу до середовища призначає щонайменше частину вказаних радіо- ресурсів. Як альтернатива або додатково, контролер 404 доступу до середовища може призначити додаткові радіо-ресурси не задані першим вузлом. Призначення може бути основане на різноманітності параметрів, що включають в себе, як приклад, вимоги якості обслуговування і/або завантаження. Призначені радіо-ресурси передаються першому вузлу в повідомленні надання.
Контролер 404 доступу до середовища може також бути сконфігурований з можливістю підтримки бездротового з'єднання у висхідному напрямку, що підтримується мережним адаптером 402. У цій конфігурації контролер 404 доступу до середовища посилає в перший вузол запит на здійснення зв'язку, з використанням заданого розподілу радіо-ресурсів. Задані радіо-ресурси, прийняті в запиті передачі від першого вузла, можуть включати в себе призначення частоти, призначення розподілу кодів, та інші типи радіо-ресурсів. У відповідь на запит контролер 404 доступу до середовища приймає від першого вузла дозвіл на здійснення зв'язку, з використанням щонайменше частини заданого розподілу радіо-ресурсів.
В одному аспекті, зображеному на Фіг. 5, методика 500 вказує бажаний рівень перешкод інформацією, включеною в повідомлення, послане вузлу (вузлам) джерела перешкод. При виявленні утворюючого перешкоди вузла (блок 502), виконується визначення того, якою є його номінальна потужність перешкод (блок 504). Коли існує термінова необхідність в передачі критичних за часом даних приймальному вузлу, який в даний момент відчуває перешкоди з боку утворюючого перешкоди вузла, то в одному аспекті, передавальний вузол може визначити один з множини способів зв'язку, які можуть досягнути утворюючого перешкоди вузла (блок 506).
Альтернативно, загальний підхід може використовуватися, щоб досягнути утворюючих перешкоди вузлів (блок 508). Вибраний спосіб зв'язку переносить повідомлення утворюючому перешкоди вузлу, швидше щоб знизити, а не скоротити його рівень потужності, щоб уникнути надмірних перешкод (блок 510). Це повідомлення може бути послане через повітря за допомогою каналу передачі даних або спеціального каналу керування (блок 512). Крім того, як альтернатива, повідомлення може бути відправлене у вузол (вузли) джерела перешкод по магістральному з'єднанню (блок 514), якщо таке з'єднання є доступним. Як додаткова альтернатива, повідомлення може являти собою аналогову широкомовну розсилку, що виконується з утворюючим перешкоди вузлом, який не знаходиться в бездротовому або мережному зв'язку з передавальним вузлом (блок 516).
Залежно від аналітичних або емпіричних ресурсів, доступних передавальному вузлу, значення, яке посилається повідомленням до утворюючого перешкоди вузла, може бути задане відносно передавального вузла, утворюючого перешкоди вузла або приймального вузла (блок 518). Повідомлення може включати в себе, наприклад, рекомендацію потужності передачі, яку вузол джерела перешкод може використовувати (блок 520). З іншого боку, повідомлення може включати в себе бажаний рівень перешкод (блок 522). В одному аспекті джерело перешкод може потім визначити підходящу потужність передачі на основі бажаних перешкод та оцінці втрати в тракті передачі для запитуючого вузла (блок 524). У вищезазначених повідомленнях інформація про бажані перешкоди або бажану потужність передачі може квантуватися відповідним чином, щоб збере!ти біти, як вказано в блоці 526. У блоці 528 запит утворюючого перешкоди вузла на знижену потужність передачі може задавати частину ширини смуги частот, яка застосовна для зниження потужності. У блоці 530 запит утворюючого перешкоди вузла на знижену потужність передачі може задавати часове вікно або тривалість, яка застосовна для зниження потужності.
В іншому аспекті, зображеному на Фіг. 600, забезпечується методика 600 для зниження перешкод шляхом вказівки бажаної потужності передачі утворюючому перешкоди вузлу за допомогою аналогового кодування. Якщо
Вузол А відчуває надмірні перешкоди від Вузла С (і можливо інших вузлів), яка перевищує бажаний рівень ІорєвінєО перешкод (блок 602), тоді Вузол А вирішує, наприклад, відчувати рівень перешкод Іоєзінео, замість цього. У цьому аспекті ІрєвІвЕєО (блок 604). Цей бажаний рівень Ірсєзівєо перешкод може бути одностороннім значенням (блок 606).
Як альтернатива, цей рівень перешкод ІрезІВєо може бути визначений аналітично, основуючись на даних або припущеннях (наприклад, розташування з інтервалами, звіти якості каналів, запланована швидкість передачі даних тощо) відносно втрат у тракті передачі між Вузлом А та Вузлом В, між Вузлом С та Вузлом А, і між Вузлом
С та Вузлом В. Таким чином, Вузол А визначає, що рівень перешкод Ірєзівєюс може бути подоланий потужністю
Вузла А, що передається, (блок 608). Альтернативно, цей поріг ІсєзІвєо може бути визначений дослідним шляхом для рівнів, на яких Вузол В (приймальний вузол) здатний до прийому передачі від Вузла А з прийнятною частотою появи помилкових блоків (ВЕР) (блок 610). Як додаткова альтернатива, ця інформація може також включатися в сигналізування від приймального вузла (блок 612).
В ілюстративному аспекті Вузол А (передавальний вузол) передає повідомлення керування з потужністю Р'їх
Сопгої-В2Лоєвівєо передачі до Вузла С (блок 614). Таким чином, Вузол А бажає відчувати перешкоди Іорєвінєо (В одиницях потужності, наприклад, міліватах) і А є числом (також в одиницях потужності). У блоці 616, за умови, що а є втратою в тракті передачі між Вузлом А і Вузлом С, тоді Вузол С (утворюючий перешкоди вузол) приймає це керуюче повідомлення на потужності Ріх сопгоі-С1А2/ІоєзІВєо. Припустимо, що А відоме Вузлу С (блок 618). Це може мати місце, якщо А є загальносистемною константою, наприклад (блок 620). В одному аспекті інформація про В може включатися в керуюче повідомлення (блок 622). Інформація може квантуватися відповідним чином, наприклад (блок 624). Це може застосовуватися при встановленні відмінностей між різними класами потужності передавачів (таких як фемтостільник і макростільник) (блок 626). В іншому аспекті інформація про А може бути послана у Вузол С по магістральному з'єднанню (блок 628) або по повітрю через інший канал керування або передачі даних (блок 630). Вузол С може потім віддати перевагу здійснити передачу на потужності Р'х
ІчТЕВЕЕВЕН-- В2/Р вх сомтвої - 2 В2ЛоєвівЕ0) -ІоєвІВЕО/ОІ (блок 632). Альтернативно, як зображено в блоці 634, Вузол С може віддати перевагу не виконувати передачу, якщо він вважає, що Ріх ІічтТЕвеєнЕн Не достатня для підтримки передачі до його приймача з бажаною спектральною ефективністю. В іншому додатковому аспекті Вузол С може також вирішити проігнорувати повідомлення незалежно від того, чи є вплив на його передачі (блок 636). Якщо приймається рішення відповідати, передача від Вузла С приймається на Вузлі А при Срт хічтЕВЕЕВЕВ-ЇОЕБІВЕО (бЛОК 638). В одному аспекті взаємність каналів приймається, тобто, коефіцієнт посилення каналу на лінії керування і лінії передачі даних дорівнює Сї (блок 640). Таким чином, потрібно розуміти, з урахуванням переваги даного розкриття, що методика 600 гарантує, що Вузол А приймає свої бажані перешкоди від Вузла С.
На Фіг. 7, в одному аспекті, методика 700 забезпечується для кодування зниженого рівня потужності для утворюючого перешкоди вузла (наприклад, Іоєзівео) нарівні з додатковою інформацією. Згадане вище керуюче повідомлення може бути сигналом одноадресної передачі (блок 702) або, в альтернативі, сигналом широкомовної передачі (блок 704). В останньому випадку декілька вузлів в мережі можуть визначити свої потужності передачі на основі рівня, на якій вони приймають керуюче повідомлення і значенні А, яке може бути закодоване цифровим способом в межах повідомлення (блок 706). У деяких аспектах може не існувати якої-небудь необхідності в точній ідентифікації відправника повідомлення (блок 708). В інших аспектах випадкові дані унікального ідентифікатора відправника можуть включатися в повідомлення, щоб допомогти приймачам (частково) ідентифікувати відправника і визначити їх відповідь (блок 710). Керуючі повідомлення можуть включати в себе іншу інформацію, таку як пріоритет відправника, показники рівнодоступності, тощо (блок 712). Керуючі повідомлення можуть посилатися по висхідній лінії зв'язку (для запобігання перешкодам низхідної лінії зв'язку) (блок 714) або по низхідній лінії зв'язку (для запобігання перешкодам висхідної лінії зв'язку) (блок 716).
У вищезазначеній системі, припускається, що втрати в тракті передачі на обох лініях зв'язку є однаковими.
Це, можливо, не завжди має місце через помилки калібрування, регулювання рівня сигналу, що розрізнюється на лініях зв'язку тощо. Таким чином, в одному аспекті, необхідний Ірєзівєо керуючого повідомлення може привести в результаті до перешкод ОО Ірєзівєю, де ЮО є значенням, яке залежить від неспівпадання каналу, помилки калібрування тощо. «Механізм калібрування» може бути введений для визначення О і внесення поправки на нього або в потужності передачі керуючого повідомлення, або у відповіді джерела перешкод. З цією метою, на
Фіг. 8, методика 800 звертається до помилок односторонньої оцінки при виконанні повідомлень (АОМ) використання ресурсу. Розглянемо ВОМ по прямій лінії зв'язку (Е-ВИОМ) (блок 802), хоча подібне застосування може бути використане для ВОМ по зворотній лінії зв'язку. В ідеальному сценарії точка доступу (АР), що посилає
ВИМ при Рег/оєзівєо, приймає перешкоди Іоєзівео від термінала доступу (АТ), що відповідає на ВИМ. Внаслідок помилок калібрування, АР приймає перешкоди О Ірєзівєо, де двостороння помилка калібрування О--(Садр-нх/САр- тю) (Садт-тх/Сат-вх) (блок 804). Сдр-ях є невідомим коефіцієнтом посилення, застосованим в АХ ланцюга АР, Сдер-тх є невідомим коефіцієнтом посилення, застосованим в ТХ ланцюга АР, тощо, (блок 806) Переважно АТ може калібрувати свою потужність до обслуговуючої АР, щоб визначити О (блок 808). Зокрема, в деяких випадках або реалізаціях АТ може визначити середнє значення О від різних АР (блок 810). З визначеною двосторонньою помилкою О калібрування, АТ застосовує постійну 0" поправку калібрування, щоб внести поправку на неї (блок 812). Для ВОМ зворотної лінії зв'язку (В-ВЮМ), АТ може застосувати 07 до ВОМ потужності (блок 814).
Відносно додаткового аспекту помилок калібрування, розглянемо випадок, коли відправник ВОМ є невідомим (блок 816), і, таким чином, не може застосувати поправочний коефіцієнт, характерний для цього АР (блок 818). У цьому випадку, неспівпадання може бути описане як (Сдр-вх/Сдр-тх)вОм-5ЕМОІМО-АР)(СаР-ВХ/САР-ТХ)5ЕВМІМО-АР. (бЛОК 820). Це неспівпадання калібрування може бути знижене шляхом усереднення калібрування по множині АР (блок 824).
На Фіг. 9, Вузол 900а визначає, що він нездатний виконати успішну передачу до іншого Вузла 90065 і, таким чином, може сигналізувати додатковому Вузлу 900с, щоб запитати рівень зниженої потужності передачі, щоб знизити перешкоди без втрати пропускної здатності для мережі 901 бездротового зв'язку. Крім того, Вузол 90ба може відповідати на запит від Вузлів 9000, 900с з тим, щоб знизити свою потужність передачі для того, щоб надати їм можливість успішно завершити передачі. Для цього, Вузол 900а має обчислювальну платформу 902, яка забезпечує засоби, такі як набори кодів для припису комп'ютеру виконувати ослаблення перешкод. Зокрема обчислювальна платформа 902 включає в себе носій зберігання (наприклад, пам'ять) 904, що комп'ютерно- зчитується, яка запам'ятовує множину модулів 906-914, що виконуються процесором (процесорами) 920.
Модулятор 922, керований процесором 920, готує сигнал низхідної лінії зв'язку для модуляції передавачем 924, що випромінюється антеною(ами) 926. Приймач 928 приймає сигнали висхідної лінії зв'язку від антени (антен) 926, які демодулюються демодулятором 930 і надаються процесору 920 для декодування. Компонент 932 потужності передачі може відрегулювати потужність передачі в цілях, таких як ослаблення перешкод. Прийнятий сигнальний індикатор (А5І) 934 замірює силу прийнятого сигналу для калібрування потужності перешкод і втрат у тракті передачі. Зокрема засіб (наприклад, модуль, набір кодів) 906 забезпечується для виявлення перешкод від утворюючого перешкоди вузла. Засіб (наприклад, модуль, набір кодів) 908 забезпечується для сигналізування запиту, який приймається утворюючим перешкоди вузлом, щоб виконати передачу з рівнем потужності так, щоб досягнути бажаного рівня перешкод. Засіб (наприклад, модуль, набір кодів) 910 забезпечується для бездротової передачі зв'язку з пакетами даних до приймального вузла. Засіб (наприклад, модуль, набір кодів) 912 забезпечується для прийому запиту на зниження потужності передачі, що перешкоджає передачі іншого вузла.
Засіб (наприклад, модуль, набір кодів) 914 забезпечується для зниження потужності передачі відповідно до запитаного рівня потужності.
З посиланням на фіг. 10, ілюструється система 1000, яка забезпечує можливість ослаблення перешкод.
Наприклад, система 1000 може знаходитися щонайменше частково в межах користувацького обладнання (ШЕ).
Потрібно розуміти, що система 1000 представляється як така, що включає в себе функціональні блоки, які можуть бути функціональними блоками, які представляють функції, що реалізовуються обчислювальною платформою, процесором, програмним забезпеченням, або комбінацією цього (наприклад, програмоване обладнання).
Система 1000 включає в себе логічне групування 1002 з електричних компонентів, які можуть діяти спільно.
Наприклад, логічне групування 1002 може включати в себе електричний компонент 1004 для виявлення перешкод від утворюючого перешкоди вузла. Крім того, логічне групування 1002 може включати в себе електричний компонент 1006 для сигналізування запиту, що приймається утворюючим перешкоди вузлом, щоб виконати передачу з рівнем потужності так щоб досягнути бажаного рівня перешкод. Додатково, логічне групування 1002 може включати в себе електричний компонент 1008 для бездротової передачі зв'язку з пакетами даних до приймального вузла. Логічне групування 1002 може включати в себе електричний компонент 1010 для прийому запиту на зниження потужності передачі, що перешкоджає передачі іншого вузла. Логічне групування 1002 може включати в себе електричний компонент 1012 для прийому запиту на зниження потужності передачі, що перешкоджає передачі іншого вузла. Додатково, система 1000 може включати в себе пам'ять 1014, яка запам'ятовує інструкції для виконання функцій, асоційованих з електричними компонентами 1004-1012.
Незважаючи на те, що електричні компоненти 1004-1012 показані зовнішніми по відношенню до пам'яті 1014, потрібно розуміти, що один або більше з цих компонентів може існувати в межах пам'яті 1014.
У той час як опис описує конкретні приклади даного винаходу, фахівці в даній галузі техніки зможуть вивести різновиди даного винаходу, не відступаючи від концепції даного винаходу. Наприклад, розкриття даного опису посилаються на елементи мережі з комутацією каналів, проте, вони в рівній мірі застосовні до елементів доменної мережі з комутацією пакетів.
Наприклад, зразкові аспекти, розглянуті вище, можуть бути здійснені з вузлами, які можуть обмінюватися інформацією, виступаючи в ролі передавального вузла в одному випадку і потім виступаючи в ролі утворюючого перешкоди вузла в іншому випадку. Додатково, рівнодоступність може бути визначена відносно сприйнятливості вузла, щоб сприятливо відповісти на запит зниженої потужності передачі. Альтернативно, вузол може бути забезпечений лише для того, щоб діяти як вибраний один з передавального вузла та утворюючого перешкоди вузла.
Фахівці в даній галузі техніки зрозуміють, що інформація і сигнали можуть бути представлені за допомогою будь-якої з різноманітності різних технологій і технік. Наприклад, дані, інструкції, команди, інформація, сигнали, біти, символи та елементарні посилання, на які може бути зроблене посилання по всьому вищенаведеному опису, можуть бути представлені напругами, струмами, електромагнітними хвилями, магнітними полями або частинками, оптичними полями або частинками або будь-якою комбінацією цього.
Крім того, фахівцям в даній галузі техніки стане зрозуміло, що різні ілюстративні логічні блоки, модулі, схеми, способи та алгоритми, описані застосовно до прикладів, розкритих тут, можуть бути здійснені як електронні апаратні засоби, програмне забезпечення, або комбінація обох. Для розуміння ілюстрації, ця взаємозамінність апаратного і програмного забезпечення, різні ілюстративні компоненти, блоки, модулі, схеми, способи та алгоритми були описані вище в загальному випадку в контексті їх функціональності. Чи здійснюється така функціональність як апаратні засоби, або програмне забезпечення залежить від конкретного застосування і конструктивних обмежень, накладених на всю систему. Фахівці в даній галузі техніки зможуть реалізувати описану функціональність різними способами для кожного конкретного застосування, однак такі рішення з втілення не повинні інтерпретуватися як такі, що викликають відхід від обсягу даного винаходу.
Різні ілюстративні логічні блоки, модулі та схеми, описані застосовно до прикладів, розкритих тут, можуть бути здійснені або виконані з процесором загального призначення, процесором цифрової обробки сигналів (О5Р), інтегральною схемою прикладної орієнтації, прог рамованою користувачем вентильною матрицею (ЕРСА) або іншим програмованим логічним пристроєм логічним елементом на дискретних компонентах або транзисторними логічними схемами, дискретними апаратними компонентами, або будь-якою комбінацією цього, призначеною для виконання функцій, описаних тут. Процесор загального призначення може бути мікропроцесором, але як альтернатива, процесор може бути будь-яким звичайним процесором, контролером, мікроконтролером, або кінцевим автоматом. Процесор може також бути здійснений як комбінація обчислювальних пристроїв, наприклад, комбінація О5Р і мікропроцесора, множини мікропроцесорів, одного або більше мікропроцесорів у з'єднанні з О5Р ядром, або будь-яка інша така конфігурація.
Способи або алгоритми, описані застосовно до прикладів, розкритих тут, можуть бути втілені безпосередньо в апаратних засобах, в програмному модулі, що виконується процесором, або в комбінації двох. Програмний модуль може знаходитися в ВАМ пам'яті, флеш-пам'яті, ВОМ пам'яті, ЕРВОМ пам'яті, ЕЕРВОМ пам'яті, регістрах, жорсткому диску, знімному диску, СО-ВОМ або будь-якій іншій формі носія зберігання, відомого в рівні техніки.
Носій зберігання даних може бути приєднаний до процесора таким чином, щоб процесор міг зчитувати інформацію з, і записувати інформацію на носій зберігання даних. Як альтернатива, носій зберігання даних може бути складовою частиною процесора. Процесор і носій зберігання даних можуть знаходитися на АБІС.
В одному або більше зразкових аспектах описані функції можуть бути здійснені в апаратних засобах, програмному забезпеченні, програмованому обладнанні, або будь-якій комбінації цього. Якщо здійснено в програмному забезпеченні, функції можуть бути запам'ятовані на або передані по, як одна або більше інструкцій або кодів на носії, що комп'ютерно-зчитується. Носії, що комп'ютерно-зчитуються, включають в себе і комп'ютерні носії зберігання даних і середовище зв'язку, включаючи будь-яке середовище, яке полегшує перенесення комп'ютерної програми від одного місця до іншого. Носії зберігання даних можуть бути будь-якими доступними носіями, до яких можна здійснити доступ за допомогою комп'ютера. Як приклад, і не обмеження, такі носії, що комп'ютерно-зчитуються, можуть містити ВАМ, ВОМ, ЕЕРВОМ, СО-ВОМ або інше сховище на оптичних дисках, сховище на магнітних дисках або інші магнітні запам'ятовуючі пристрої, або будь-яке інше середовище, яке може використовуватися для перенесення або зберігання бажаного програмного коду в формі інструкцій або структур даних і до якого можна здійснити доступ за допомогою комп'ютера. Крім того, будь-яке з'єднання по суті називається носієм, що комп'ютерно-зчитується. Наприклад, якщо програмне забезпечення передається від веб- сайта, сервера або іншого віддаленого джерела, використовуючи коаксіальний кабель, волоконно-оптичний кабель, звиту пару, цифрову абонентську лінію (051), або технології бездротового зв'язку, такі як інфрачервоне випромінювання, радіозв'язок і мікрохвилі, то коаксіальний кабель, волоконно-оптичний кабель, звита пара, ОСОБІ. або технології бездротового зв'язку, такі як інфрачервоне випромінювання, радіозв'язок, і мікрохвилі включається у визначення носія. Терміни «аї5К» та «аїзс», як використовуються в даній заявці, включають в себе компакт-диск (СО), лазерний диск, оптичний диск, цифровий універсальний диск (МО), гнучкий диск і диск Віш-гау, де диски звичайно відтворюють дані магнітним способом, в той час як диски звичайно відтворюють дані оптично за допомогою лазерів. Комбінації вищезазначеного повинні також включатися в рамки носіїв, що зчитуються комп'ютером.
Попередній опис розкритих прикладів забезпечується, щоб дозволити будь-якому фахівцеві в даній галузі техніки зробити або використати даний винахід. Різні модифікації до цих прикладів будуть повністю очевидні для фахівців у даній галузі техніки, і основні принципи, визначені тут, можуть бути застосовані до інших прикладів, не відступаючи від суті або обсягу винаходу. Таким чином, даний винахід не призначається, щоб бути обмеженим прикладами, показаними тут, але повинен узгоджуватися з широким обсягом, сумісним з принципами і новими особливостями, розкритими тут.
Посилальні позиції 100, 200 система бездротового зв'язку 102 передавальний вузол 104 приймальний вузол 106, 108, 110 утворюючі перешкоди вузли 112 радіоканал керування або передачі даних 114 магістральне з'єднання 116 магістральна мережа 118 широкосмугова передачі 120 компонент квантування 122 компонент частотного каналу 124 адаптивний компонент бажаних перешкод 126 компонент калібрування 140 підслуховуючий вузол 202, 204 географічна зона 210 базова станція 220 термінал 224 передавальний вузол 225 приймальний вузол 230 системний контролер 235 зв'язок магістральної мережі 300 бездротова мережа 302, 400 вузол бездротового зв'язку 304 термінал доступу 402 бездротовий мережний адаптер
403 користувацький інтерфейс 404 контролер доступу до середовища 405 магістральне з'єднання 900 вузол 901 мережа бездротового зв'язку 902 обчислювальна платформа 904 носій зберігання (пам'ять) 906-914 модулі, що виконуються процесором 920 процесор 922 модулятор 924 передавач 926 антена 928 приймач 930 демодулятор 932 компонент потужності передачі 934 сигнальний індикатор 1000 система, яка забезпечує можливість ослаблення перешкод 1002 логічне групування з електричних компонентів 1004 електричний компонент для виявлення перешкод 1006 електричний компонент для сигналізування запиту 1008 електричний компонент для бездротової передачі зв'язку 1010, 1012 електричний компонент для прийому запиту 1014 пам'ять тоб и
Переязча ВЕЛМихі й і «хи МИ мазстральному з'єднана Коша за з . Не і ке 3) пн є х Ї о З ереляня ВОМ ра ; ї; позлротавим чином й : Р й І і з І Зж'хівний ла ! й лящ Бехвіоровлму гелкавінку» Зк'язуниі пп 7 ЗК ожткоркаичей перешкоді масилреоєтиму у
НД ай ваше БО зедоожна сяк В м Лосєв 1 а зняв ; я пов кот я МН
Нерелязальний вузом 1 де тк м Шон ій я - То тк кі й меч
Гжвннрі канал 100 се 00 Пот Зх не
Арени: ДовенЕЗ ТЯ ж ни чи вич щі вуюд Я
С Каплюрукацих каналу 176 Р Тома; з етос
Ко дення Рокевер : : 3 «Спуозуховуючио вузая ж « ай : -- й ік 14 х - щ к-ї ; Аналиогока ак Ї 1 х, у 8 зівракаюовна Е. ! : х і. х «ВТ -х Й кій "жк с переляча ВИМ Лв'язхний кт еокани - й з о Я «луків позідктця я я
А Б но Кг утколнгкіз Кі пр кузол пк й в ж - 7. пернкнткннто чіт, : т що в Кожен п-к я лднт
ТО т тити ших
Фіг. 1 ї Ода зо зма са в вч ШЕ а 2045 КОХ во 2 о мити даївія | ; з й , кодтволер 230 . базових ра я 5 ме станції . ГК за. и Ї ой " | і 5 ВЯ 20 ос иа ян ; де ЧЕ і -20
ЕВ, ї | а ! ак
А ВХ в шою і ПЕ ! утворіювютчий і риє ли 295. ; нин вену 220 перешкоди уз і , ща жк вк рикжя шк Перенава Її" й НЕ я / й і й льВна ВУЗОЛ Тірнймальний ве пе Ше ї- 54 вуж ія ОК ; щі шк Ше ви
Фіг. З
( їи 3) Точка доступу ; йо (АРІ я / КК
Ретрансляційна точка : Термннал доступу
Я Р) й ЧА шо м У -й
М щ й с В и я Ретрансляцніна точка " див і | (ВР; 302» са
Й | "Дей
ЯМ ос НЯ 304. й ре ум: | денний «ессноняи ВЩЕН
ЩЕ жи; Термінал доступу АТ) не 1: Термінал доступу (АТ)
Термінал даступу САТ ши
Фіг. З пи
Користувацький . інтерфейс (реалізації Контролер доступу Мережний зпаптер Дротова магістраль
Її для пастуцу -д ние у 7 Й
ТВЕН СТУК о») до середовища 404 |, 405 : (реалізації точок лостуцу)
Фіг. 4
Метелики дих вка бажаного рних переко угворжночому йеренкади вузлу 500 і
НН скеннннтя Утровювтчий пейешікомкм у Так пан нузол вилялевиЙй" я ШИ
Низназити ноамЕнатьму потрикть нерецкоя ; з л Визначити підходящий спосіб) зв'язку, щоб Якальтернатива, застосовується загеівний
І досягнути утворюючого перешколи вузла 306 | збо СПОСіЮ Зв'язку ЗИК
Разіоканал Ікерування 7 Матечральне сянання; що використовується Ї Аналюгова мкрОоКОмОвц зва ний ср ск я відсиндння пожеламлення да утворзючаго передача ло утсворичого передачі даних) ПР зв'язку пещд Ов Р й ! р і 5І пореівкоді узий й пейсшікони вузла 516
Застій рулень потужнсвт прийннається по віднашенвню дух передання вного, утворюючего перенколи йо приймального БІ а
УМІ я в спе ні кіл пінні
Визмачити бажанни рівень р Альтернативне, визначити || Як додаткова алютернатиня, потужності передачі для р бажаний рівень перешкод низначити бажаний рівень запиту до утворюючого для запиту до утворюючого Н перешкод з оцінкою втрати я перешкоди вузла Бай перешкоди вузла АЙ тракті передачі 514
Кеаніувати пянервна потужності для споживаниня чено іцнрини смуси часток 5 !
Залати частину ширини смуги частот, застосовної Ло запити 5 Й
Задати чясопе вікно. застосовне до запиту 5 анг, 5
Метоледогія десни ЖжеЕННЯ. перешкод шпяхен вкалвки за поепомесгою аналогового І) ; колування що - плучаянн й г
Ні Визначний надміру Ше й Гак пи перешкоду -
Визначити бажану потужне овувез перешкої вої
Що " Й Іоехневх забезпечується з одиницях ШИ | Щі
Однастиртне Анацчтнуно визначене ' Евпничне двостороннє і ЗЧамкнений зворотний
Значення значення; суб'єктивне визначення наоснаві невдайнх зв'язок тд приймального утаспкнозому перешкоди соцнсн зв'язку і вузив боб вузну 608 ! вн 813 рони ній нні вий ік жинечсаж кіно росі ік ккнососіцеінкжи осн іні ід кет ніню -
Передавальний вузол передає керуюче повідомлення з Р - Н Їнев; ви ; ї ТЕСОМТКИ Я ВЕБІНЕО І
Нвийнять корхюче повідомлення З атратовуєт в траказ передачі Рог соМмВої ш (зн: і ІрЕвІнеЙ бІб
К ВІДОМО УтВОДКИОЧОМУ перецкоди вузлу І 018
Системна Кувипслане за о Каантуватиї 624 Нідігракка й се В череа ражеканал константа допомаєсче : о - мацетральниму ікеруваниюпередяні керукачаго Різні класи утворю леднанею денних) де ях Перешкоди взяв яз
А ЗОВІЧеМмлен В КИ МК ЖК ; 520 ва й ЩЕ БВ щі ІЙ
Зуму виконує передачу як че З В под Вузон с ва К унеу с викл терелячу тв мтЕнеЕвЕв З оввівво С біос 9 " " БО: зключає або Нузаа с - : у " " Е шнорує
Вузаз А приймає : і - і їх
Уч А др ОР'твімтенвенкв з Моєвінко 636
Взаєминяк канашие допущена 54)
Фіг. 6 і Методика для зниження веренжел нивхом вванки за допомогонх ВНатогового 7 00 : й кодування Що ШИ й
Одноглресна передача Її Широкомовна передача ня ро ! ПИ, 8 даче 704
І Пзаємодія мік лекттькома вужтвми, щобувзначнив петужнаст і персдаче на основі прийнятої петгужності керукюиюга ! повілемлення з ЗНЯчення В. Ок
Не нирижена явно денні кант вмитри вних 708 і . Мніканьния 1 відлуння о : ! ані |. пики ОВЕН, і
Керуюче повідомаєння включає й себе политкову виформацію (наприкла, пріюрниєї ! відправника, показники реводоступность тоно) 712
Гізпобнання перентодам визхідноє ліні зеязку л 4 Залі ання нерепколям кисхаднеї тн щої «В ЕЗКЕ ши ле
Фіг. 7 і Мстоднює ля помилок односторонньо овінкн у пикоманн з й повідомлень використання песурсв (КМ 800 і ! ВОМ прямогани: в'язку ПВ) | ВОе ! їх зе яіки рпемийкіми Камерун АВ вБВиМає нерецзанм Певне не ввостзвтння поміка калібрування ;
Ох (Схвах/Сквлх) (Слттх! Сятях) ВО
Следх є НЕВІДОМИМ ХОВФНИСНТОМ пОСНлеННЯ, о застосовується ВЕЖ паникга ! АР 506 ї
АТ може ки брувауносвов потужність ло обелуговуювча АР, зноб визначити р 808
А меже визначити середню величних С ві рних АР ВІЮ
Ї З визначеною двосторонньоск помияке Ю калібрування, АТ застосовує постійну
І коректування капнбруваиня, щоб внести поправку. ДІ хі "Двя ВИМ зворатною зн зв'язму (6. ВОМ АТ застосавуєть де потужност ЕОМ В і о | я Відправник КУМ пепідомни? пе Й Так . о Неможливо застосувати поправочний коефинсне характерний для цього АВ з З
ЕВ
! Наспвпачання трактів і
ГО (Савях 7 Сде-тхівомовномоАе) / (Савах / Сарлх)зевмноме 820
Неспівнадання квибрування, знижене зе допомогою регрсанення кайібрування лю множин АР'ЯЯ
Фіг, 5 ши Вузол 900 що Обчислювальна платформа 902
Носій зберігання (пам'ять), що компютерно-знитується 904
Засіб (модуль, набір кодів) для янявлення перешкод 906 -
І Засіб (модуль, набір кодів для сисналізування запиту, щоб виховнеи передачу з рівнем потужності так, щоб досягнути бажаного рівня :
Ниенкну ПЕДЕЛІКОД 906
Її Засібсмедуль, набір кодів) ви бездротової передачі зв'язку з пакстами даних ло приймасвного вузла ЧНІ І.
Засіб (молуль, набір кодів) для прийому запиту на зниження ( потужності передачі, що перешкоджає іній 912
Засіб (модуль, набір кодія) для зниження потужності передачі ! згідно з запитаним рівнем потужності 4 !
І Процесор 950) . ЦПерелавач 994 - Модупятор 92 Демодупятор 940 4 Приймач 28 г їж ме
Вузол 9066 Вузол ООбс
Фіг. 9
Логічне групування 02
Електричний кампонент для вияклення перешкод їм ящ
Глектричний компонент для сигназзування завиту; ЩО виконати передачу в рівшем Що ; негужнасті так, що досягтуці бажиного рання «І вкчінвро» НЕрешкод ЛО06
Електричний компочент для безлротової передачі зв'язку з пакетами ! даних до приймального вузла ТО08 1 ! Слектричний компонент для прийому запиту на знижених ГІ 1 потужності передачі, утваорютючої перешкоди інфій іно
Електричний компонент для зниження потужності нередачі згідно їз Те запитаним рівшо потужності 1
Пам'ять щи
Фіг. 10
UAA201011972A 2008-03-12 2009-11-03 Пристрій для вказування бажаної потужності передачі та плавного керування потужністю в бездротовій мережі UA97583C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US3597908P 2008-03-12 2008-03-12
PCT/US2009/036853 WO2009114640A2 (en) 2008-03-12 2009-03-11 Method and system to indicate a desired transmit power and soft power control in a wireless network

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA97583C2 true UA97583C2 (uk) 2012-02-27

Family

ID=52288562

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201011972A UA97583C2 (uk) 2008-03-12 2009-11-03 Пристрій для вказування бажаної потужності передачі та плавного керування потужністю в бездротовій мережі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA97583C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2463739C2 (ru) Способ и устройство для указания желательной мощности передачи и плавного управления мощностью в беспроводной сети
US8849340B2 (en) Methods and devices for reducing interference in an uplink
RU2391798C2 (ru) Использование сообщений использования ресурсов в мас с множеством несущих для достижения равноправности
JP5917575B2 (ja) 無線通信ネットワークにおける制御チャネルのための干渉抑圧
CN102356653B (zh) 无线通信网络中的自适应关联以及联合的关联和资源划分的方法和装置
RU2431927C2 (ru) Динамические пороговые величины обнаружения несущей
JP5986324B2 (ja) デバイス・ツー・デバイスとセルラ通信のためのリソース共有方法と装置
KR101354656B1 (ko) 무선 통신 시스템에서 전력 결정 파일럿의 선택적인 전송
JP5237114B2 (ja) 電力制御コマンドおよび消去指示を用いた電力制御およびハンドオフ
US20120322453A1 (en) Mobile guided uplink interference management
TW200939815A (en) Backhaul signaling for interference avoidance
US9955432B2 (en) Method and system for adaptive cell size management
CN101911810A (zh) 无线通信网络中的动态干扰控制
JP2010532967A (ja) 広域ネットワーク使用とピアツーピアシグナリングの間でダウンリンク帯域幅を共有するときの干渉管理に関連した方法および装置
CN102017734A (zh) 利用降低干扰请求和干扰指示符进行的干扰管理
CA2745496A1 (en) Scheduling transmission of data at a base station based on an interference indicator message from another base station
JP2010178225A (ja) 無線システム、送信機、送信電力決定方法、およびプログラム
CN101297570B (zh) 使用资源利用消息的多载波mac
UA97583C2 (uk) Пристрій для вказування бажаної потужності передачі та плавного керування потужністю в бездротовій мережі
So et al. A Simple and Practical Scheme Using Multiple Channels for Improving System Spectral Efficiency of Highly Dense Wireless LANs
Cierny et al. SINR prediction versus reverse reporting for soft reuse and interference management