UA80678U - Well device - Google Patents

Well device Download PDF

Info

Publication number
UA80678U
UA80678U UAU201213909U UAU201213909U UA80678U UA 80678 U UA80678 U UA 80678U UA U201213909 U UAU201213909 U UA U201213909U UA U201213909 U UAU201213909 U UA U201213909U UA 80678 U UA80678 U UA 80678U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
module
well
power supply
eddy current
analog signal
Prior art date
Application number
UAU201213909U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Владимир Алексеевич Моцак
Сергей Викторович Кривуля
Василий Иванович Коцаба
Анатолий Михайлович Шульга
Галина Александровна Величко
Николай Сергеевич Педык
Виктор Михайлович Светлицкий
Сергей Михайлович Клименко
Олег Алексеевич Олейник
Степан Андреевич Бабий
Original Assignee
Дочерняя Компания «Укргазодобыча» Национальной Акционерной Компании «Нефтегаз Украины»
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дочерняя Компания «Укргазодобыча» Национальной Акционерной Компании «Нефтегаз Украины» filed Critical Дочерняя Компания «Укргазодобыча» Национальной Акционерной Компании «Нефтегаз Украины»
Priority to UAU201213909U priority Critical patent/UA80678U/uk
Publication of UA80678U publication Critical patent/UA80678U/uk

Links

Landscapes

  • Arrangements For Transmission Of Measured Signals (AREA)

Abstract

Свердловинний прилад складається з вихорострумового перетворювача та електронного блока обробки інформації. Також прилад додатково містить автономний блок живлення, а електронний блок обробки інформації складається з модуля аналогового сигналу та модуля цифрової обробки та реєстрації вимірів, який містить електронний носій пам'яті для запису інформації про стан ліфтової колони НКТ в реальному часі. При цьому автономний блок живлення та підключені до нього вихорострумовий перетворювач, модуль аналогового сигналу, модуль цифрової обробки та реєстрації вимірів розміщені у захисному корпусі.

Description

Корисна модель належить до видобувної промисловості і може бути використана для діагностування стану ліфтових колон фонтануючих нафтових, газових та газоконденсатних свердловин.
Відомий скануючий електромагнітний дефектоскоп-товщиновимірювач ЗМДО-С (Краткий каталог ОДО НПП ВНИЙ ИС Геофизических Исследований Скважин. - Російська Федерація, 2010. - С. 84), що має декілька зондів, які містять генераторні і прийомні котушки. По генераторній котушці пропускаються імпульси струму, які збуджують в навколишнє середовище змінне електромагнітне поле. Це поле індукує в обсадних колонах вихрові струми. Присутність в колоні дефектів (тріщин, корозійного зношення і наскрізних отворів), викликає зміну щільності вихрових струмів, а також величини магнітного потоку, що протікає по колоні. В результаті змінюється величина вторинного магнітного поля всередині колони і, відповідно, величина сигналу в приймальних котушках.
Недоліком даного приладу є те, що він спускається в свердловину на каротажному кабелі, що призводить до втрати (затухання) сигналу по довжині кабелю з відповідною похибкою вимірів.
Відомий апаратурно-програмний комплекс АПК-ДИСТ (сайт ОБО "ГЕОТЕРМ", пир:/деотегт- їда.пагод.пи/0І51-75.йіт, який призначений для дослідження обсадних колон експлуатаційних свердловин методом електромагнітної дефектометрії для виявлення інтервалів площинної корозії. Пристрій складається зі свердловинного приладу ДИСТ-75 і програмного забезпечення
ДИСТ-ПО. Кінцевим результатом обробки даних, що отримуються свердловинним пристроєм, є внутрішній діаметр і товщина стінки обсадної колони труб. Програма обробки даних дозволяє також наглядно показати стінку обсадної колони в розрізі і розрахувати відносну втрату металу.
Свердловинний прилад ДИСТ-75 має два вимірювальних канали: канал індексу внутрішнього діаметра і канал індексу товщини стінки. Співвісність пристрою в свердловині забезпечується центраторами.
Недоліком даного пристрою є те, що він спускається в свердловину на каротажному кабелі, а це призводить до втрати (затухання) сигналу. Крім того, прилад ДИСТ-75 має великі габаритні розміри та низьку рекомендовану швидкість запису (не більше 200 м/год.) під час спуску в свердловину.
Зо Відома портативна установка "Експрес Д-скан" для дефектоскопії труб нафтогазового сортаменту (Полтавське відділення УкрДГРІ, м/млм.їр.ронама.ца/.../Бигіп. Копіго!б.піт), яка призначена для проведення вхідного контролю обсадних труб, вхідного та періодичного контролю бурильних труб. Установка забезпечує автономну систему контролю труб по всій довжині діаметрами від 73 мм до 245 мм, працює як в польових, так і в стаціонарних умовах.
Недоліком даної установки є неможливість проведення контролю стану насосно- компресорних труб (НКТ) в діючих свердловинах, де наявні надлишковий тиск та температура.
Відомий автономний внутрішньотрубний інтроскоп (А.А. Абакумов, Магнитная диагностика газонефтепроводов. - Москва: Знергоатомиздат, 2001. - С. 392-397), що призначений для виявлення і візуалізації дефектів стінки підземних магістральних газонафтопроводів, який містить циліндричний намагнічуваний прилад у вигляді постійного магніту і складений з окремих магніточутливих елементів ланцюговий перетворювач магнітних полів.
Недоліком даного інтроскопа є те, що він не може бути ефективно використаний для контролю експлуатаційних колон свердловин, тому що при наявності постійного магніту ускладнений його спуск в свердловину під дією власної ваги.
Найбільш близьким за технічною суттю до пристрою, що заявляється, є свердловинний прилад «Дефектограф-НКТ» (НПЦ Технології Буріння, 2009, Полтава Бізнесінформ - Бізнес- каталог м. Полтава, пер://Бі.рокама.ца/) для контролю за корозійним і ерозійним пошкодженням насосно-компресорних труб у свердловині, який складається з перетворювача свердловинного і електронного блока обробки інформації та узгодження з функціональними блоками каротажної геофізичної станції. Прилад працює в комплекті з типовою каротажною станцією і одножильним геофізичним кабелем.
Недоліком даного приладу є обов'язковий виклик геофізичного загону та прив'язка до типової каротажної станції та одножильного геофізичного кабелю, що викликає додаткову втрату сигналу по довжині кабелю через електромагнітне поле.
Задачею корисної моделі є підвищення точності діагностування стану ліфтової колони НКТ та автономний запис інформації в пам'ять, що знаходиться в свердловинному приладі.
Поставлена задача вирішується шляхом розміщення в захисному корпусі, що спускається у свердловину, вихорострумового перетворювача, електронного блока запису та обробки інформації та автономного блока живлення, при цьому запис інформації здійснюється в бо реальному часі на внутрішній електронний носій пам'яті електронного блока, який знімається.
Принцип дії свердловинного приладу реалізовано на методі вихрових струмів, який полягає в генеруванні електромагнітного поля низької частоти та збудженні в товщі стінки контрольованої труби вихрових струмів. Амплітуда і фаза цих струмів, а також величина електрорушійної сили, яка ними наводиться в котушці перетворювача, залежать в основному від товщини та цілісності металу. Ця залежність і використовується при пошуку експлуатаційних дефектів ліфтової колони НКТ, таких як корозійне та ерозійне руйнування.
Контроль ліфтової колони НКТ здійснюється під час спуску приладу в діючу газову, газоконденсатну або нафтову свердловину, тому для реалізації вихорострумового контролю вибрано типовий трансформаторний внутрішній прохідний перетворювач, до складу якого входять кілька котушок індуктивності. Блочне виконання свердловинного приладу пояснюється кресленням.
Свердловинний прилад складається з вихорострумового перетворювача (ВСП) 1, модуля аналогового сигналу (МАС) 2 і модуля цифрової обробки та реєстрації вимірів (МЦО) 3, які підключені до автономного блока живлення (БЖ) 4.
Модуль аналогового сигналу 2 містить генератор, оптимальна частота якого була встановлена в результаті експериментальних досліджень, підсилювач потужності для збудження в товщі металу за допомогою перетворювача вихрових струмів достатньої інтенсивності, детектор та підсилювач для отримання корисного сигналу потрібного рівня.
Аналоговий сигнал подається на модуль цифрової обробки та реєстрації вимірів З для перетворення його в цифровий формат. Модуль цифрової обробки та реєстрації вимірів З складається з аналого-дифрового перетворювача, вбудованого мікропроцесора з модулем пам'яті, таймера та мікросхеми узгодження з персональним комп'ютером. Мікропроцесор здійснює керування процесом реєстрації вимірів та через технологічний роз'єднувач підключається для обміну інформацією з персональним комп'ютером на денній поверхні.
Живлення перетворювача 1 та електронного блока здійснюється автономним блоком живлення 4 у вигляді комплекту акумуляторів або батарей. Оснащення приладу автономним джерелом струму виключає необхідність прив'язки до каротажної станції, передачі сигналу по каротажному кабелю та втрату точності запису інформації про стан корозійного зношення ліфтової колони НКТ.
Зо Прилад здатний забезпечити контроль стану ліфтової колони НКТ 2 60, 73 і 89 мм в діапазоні температур 0-120 "С і тиску до 40,0 МПа в працюючих свердловинах.
Запис інформації в елементи пам'яті приладу здійснюється автономно під час спуску (підйому) приладу у свердловину за допомогою дослідницької лебідки.
Конструкція вихорострумового перетворювача, друкованих плат модуля аналогового сигналу і модуля цифрової обробки та реєстрації вимірів, модуля живлення монтуються в циліндричному металевому захисному корпусі з внутрішнім діаметром не більше 35 мм.
Використання розробленого приладу дозволяє у декілька разів зменшити витрати на проведення капітальних ремонтів свердловин по заміні ліфтових колон, що веде до значного заощадження матеріальних ресурсів і збільшення видобутку вуглеводневої сировини.
Операція перевірки стану ліфтової колони НКТ з використанням автономного свердловинного приладу вимагає лише наявності лубрикатора, лебідки з тросом або дротом та реєстратора (ноутбука) з незалежним енергозабезпеченням (до 8 годин) і проводиться силами працівників газовидобувного підприємства впродовж світлового дня.
Завдяки запропонованій конструкції прилад свердловинний простий і надійний в роботі, має невеликі радіальні розміри і масу, при цьому забезпечується точність вимірювань та автономний запис на вбудовану пам'ять.
За допомогою запропонованого свердловинного приладу здійснюється оперативний контроль за станом ліфтових колон газоконденсатних свердловин, працюючих в умовах високих термобаричних умовах, та визначаються: втрата металу поперечного перерізу труб по всій довжині ліфтових колон в свердловинах, працюючих в умовах високих термобаричних умовах; кінець ліфтової колони або місце її обриву; швидкість корозійно-ерозійних руйнувань ліфтових колон з точною прив'язкою до глибин, шляхом періодичних проведень діагностики без виклику каротажної бригади.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Свердловинний прилад, що складається з вихорострумового перетворювача та електронного блока обробки інформації, який відрізняється тим, що містить автономний блок живлення, а електронний блок обробки інформації складається з модуля аналогового сигналу та модуля бо цифрової обробки та реєстрації вимірів, який містить електронний носій пам'яті для запису інформації про стан ліфтової колони НКТ в реальному часі, при цьому автономний блок живлення та підключені до нього вихорострумовий перетворювач, модуль аналогового сигналу, модуль цифрової обробки та реєстрації вимірів розміщені у захисному корпусі, що спускається у свердловину.
    К і -- Ка Н я і Гі як і -х :
    Е Е рі ке ЕШ «АХ і ВС ще МАС ге Мо
UAU201213909U 2012-12-06 2012-12-06 Well device UA80678U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201213909U UA80678U (en) 2012-12-06 2012-12-06 Well device

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201213909U UA80678U (en) 2012-12-06 2012-12-06 Well device

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA80678U true UA80678U (en) 2013-06-10

Family

ID=51949201

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201213909U UA80678U (en) 2012-12-06 2012-12-06 Well device

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA80678U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10662758B2 (en) Multiple-depth eddy current pipe inspection with a single coil antenna
AU2013273664B2 (en) System and method for monitoring tubular components of a subsea structure
RU2405932C2 (ru) Способы и устройства для осуществления связи сквозь обсадную колонну
JP6186336B2 (ja) 誘導型広帯域3成分ボアホール磁場計測センサーおよびこれを用いたボアホール電磁探査方法
US9249657B2 (en) System and method for monitoring a subsea well
US10670562B2 (en) Micro-focused imaging of wellbore pipe defects
CN106596715A (zh) 一种阵列式瞬变电磁法多层管柱损伤检测系统及方法
US9341733B2 (en) Method and apparatus for determining the nature of a material in a cavity between one inner metal wall and one outer metal wall
EP3482262A1 (en) Locating positions of collars in corrosion detection tool logs
CN202421128U (zh) 一种高分辨率电磁探伤组合仪
RU2382357C1 (ru) Интроскоп магнитный скважинный
WO2018182894A1 (en) Systems and methods for monitoring subsea wellhead systems
GB2566001A (en) Condition monitoring device and safety system
UA80678U (en) Well device
RU2372478C1 (ru) Электромагнитный скважинный дефектоскоп
CN107304672A (zh) 在注水井分层测调中同时完成井下管柱检测的方法及装置
CN108051499A (zh) 一种修井作业油管在线检测装置
US20190113439A1 (en) Wireline Signal Noise Reduction
Stroud et al. New electromagnetic inspection device permits improved casing corrosion evaluation
Ganiev et al. Sectorial Scanning Electromagnetic Defectoscope: The Next Stage in Well Integrity Diagnostics
RU2298646C1 (ru) Способ измерения глубины скважины при геофизических исследованиях
RU2713282C1 (ru) Устройство для магнитной дефектоскопии насосных штанг
RU2721311C1 (ru) Устройство для магнитной дефектоскопии скважинных труб
RU2507394C1 (ru) Способ контроля коррозионного состояния обсадных колонн скважин
RU2477853C1 (ru) Сканирующий магнитный интроскоп для дефектоскопического контроля стальных эксплуатационных колонн скважин