UA7991U - Technique for manufacturing composite multicomponent, continuous, fixed splint or microdenture - Google Patents

Technique for manufacturing composite multicomponent, continuous, fixed splint or microdenture Download PDF

Info

Publication number
UA7991U
UA7991U UA20041210728U UA20041210728U UA7991U UA 7991 U UA7991 U UA 7991U UA 20041210728 U UA20041210728 U UA 20041210728U UA 20041210728 U UA20041210728 U UA 20041210728U UA 7991 U UA7991 U UA 7991U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
splint
wax
teeth
microprosthesis
model
Prior art date
Application number
UA20041210728U
Other languages
English (en)
Inventor
Oleksandrii Ivanovych Kudar
Maria Oleksandrivna Kudar
Original Assignee
Oleksandrii Ivanovych Kudar
Maria Oleksandrivna Kudar
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Oleksandrii Ivanovych Kudar, Maria Oleksandrivna Kudar filed Critical Oleksandrii Ivanovych Kudar
Priority to UA20041210728U priority Critical patent/UA7991U/uk
Publication of UA7991U publication Critical patent/UA7991U/uk

Links

Landscapes

  • Dental Prosthetics (AREA)

Description

Опис винаходу
Передбачена корисна модель відноситься до галузі медицини, а саме до стоматологи. 2 В стоматології відомі прямі і непрямі способи виготовлення протезних конструкцій. Прямі способи - протез виробляється на зубах в ротовій порожнині. Непрямий - протез виробляється повністю в лабораторних умовах і в готовому вигляді фіксується на зубах пацієнта. Змішаний спосіб - це використання прийомів непрямого способу для прямого виготовлення шини або мікропротезу.
Відомий спосіб непрямого виготовлення металевих штампованих коронок зуба, складений з зняття відбитку 70 підготовлених зубів обтискною масою, заповнення відбитку гіпсом, отримання гіпсової моделі, моделювання необхідних зубів воском, виготовленням гіпсового стовпчика кожного окремого відмодельованого зуба і заміною його на металевий штамп з легкоплавкого металу з подальшим штампуванням металевої гільзи на металевому стовпчику по Паркеру чи ММС (Цитрину) (11.
Всі описані етапи до процесу штампування використовуються і в заявленому способі з різницею в виконанні 72 гіпсового стовпчика і відповідно металевого штампа. Штампування замінено виготовленням капи.
Відомий непрямий спосіб виготовлення цільнолитих металевих коронок або ковпачків до металокераміки, коли підготовлений гіпсовий стовпчик занурюється в погружний віск (2) або притискається до розігрітої прозорої пластмасової плівки і також занурюється в мілот (21.
Цей етап непрямого виготовлення протезів також використовується в заявленому способі на етапі виготовлення капи.
Відомі також способи шинування зубів композиційними матеріалами хімічного отвердіння, коли хімічний матеріал невеликими порціями вноситься в міжзубні проміжки 2-3 зубів, гладилкою формується шина, яка на 2-3мм не торкається ясен |З, мал.1)|). При використанні матеріалів світового отвердіння (по Момоїпу) ширина смуги композиційного матеріалу не більше 2мм, товщиною 1мм. При цьому застосовується поетапний процес накладання матеріалу з поетапним затвердінням галогеновою лампою |З, мал.2)|. Для посилення стабілізації в зубів в шині ще у вертикальному напряму необхідно перекриття шиною ріжучих країв фронтальних зубів. Для виготовлення такої шини попередньо препарують ріжучі краї зубів і частково вестибулярну і язичну поверхню зубів.
Шина виготовляється з композиційного матеріалу світлового отвердіння з перекриттям ріжучих країв -- фронтальних зубів |З, мал.Зі. Ге»!
Способи шинування рухомих зубів при пародонтитах по Момоїпу і з перекриттям фронтальних зубів композиційними матеріалами найбільш близькі до передбаченого і прийняті за прототип. о
Недоліком способів шинування рухомих зубів при використанні композиційних матеріалів хімічного і ча світового отвердіння в прототипі є багатоетапність: необхідно неодноразово підготовлювати і шинувати ділянки 3о зубного ряду тільки в області 2-3 зубів, а також тривалість виготовлення шини: підготовка зубних поверхонь, формування шини з язичної, ньобних сторін, окремо в міжзубних проміжках. При роботі без кофердама - загроза потрапляння слини в композиційний матеріал. Основним недоліком є те, що практично важко виготовити шину з « композиційного матеріалу хімічного отвердіння з перекриттям ріжучих країв фронтальних зубів. 8
Корисна модель виготовляється змішаним способом. 70 В основу корисної моделі покладено задачу удосконалення способу виготовлення шини або мікропротезу з с композиційних матеріалів як хімічного, так і світового отвердіння шляхом виготовлення відбитку моделі шини
Із» або мікропротезу у вигляді капи, заповнення її композиційним матеріалом хімічного отвердіння, фіксації капи на зубах пацієнта, а при використанні матеріалу світового отвердіння - заповнення відбитків моделі шини чи мікропротезу в капі із прозорої пластмаси фотополімерним матеріалом, її полімеризація, що забезпечить одномоментне виготовлення шини або мікропротезу, уможливить вирішення питання одночасної горизонтальної і і вертикальної стабілізації зубів із матеріалів хімічного отвердіння з перекриттям ріжучих країв зубів по (се) Момоїпу, водночас відновлюючи відсутні зуби в шині.
Окрім цього, запропонований спосіб дозволяє виготовлення не тільки назубної, а і внутрішньозубної шини. іш Процес індивідуального мікропротезування обмежується виготовленням окремої коронки або консольним .а 70 протезом запропонованим способом.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі змішаного виготовлення композиційної багатоланцюгової нез'ємної шини або мікропротезу знімається відбиток зубів, проводиться виготовлення гіпсової моделі, моделювання гіпсової моделі, моделювання шини або мікропротеза воском на моделі, заміна відмодельованої гіпсової моделі на металевий штамп. Згідно запропонованої корисної моделі гіпсова модель з відмодельованою
СС о5 воском шиною або мікропротезом виготовляється по довжині шини або мікропротеза у вигляді цільного, багатоланцюгового стовпчика-блока з наступною заміною його на аналогічний металевий штамп з подальшим зануренням останнього в погружний віск типу "ЧЦерафоль" або "Візіо-Діп", відокремленням воскової капи з металевого штампа, заповненням порожнини капи в місті відбитку моделі шини або мікропротеза композиційним матеріалом із наступною фіксацією капи на зубах пацієнта, видалення воску після затвердіння композиційного 60 матеріалу, поліровки шини або мікропротезу. Також згідно корисної моделі цільний багатоланцюговий металевий штамп притискається до розігрітої прозорої пластмасової плівки і занурюється в мілот.
Виготовлення капи з відбитками моделі шини або мікропротезу дозволяє одномоментно виготовляти шину або мікропротез з композиційного матеріалу хімічного отвердіння на необхідну кількість зубів з можливістю перекриття ріжучих країв фронтальних зубів, одночасно компенсуючи відсутність зуба, що майже неможливо 62 виконати без використання капи. Застосовування виготовленої з прозорої пластмаси капи дозволяє проводити фотополімеризацію, скорочуючи строк накладання, моделювання, час отвердіння матеріалу світлового отвердіння.
Виготовлення шини за допомогою капи, згідно корисної моделі, чудово поєднується з одночасним
Виготовленням внутрішньокоронкової шини |З, мал.5), коли на першому етапі після підготовки зубів (шліфовка, утворення пазів) на першій гіпсовій моделі моделюється і відливається металева шина. На другій моделі виготовляється капа з відбитком моделі шини. Клінічний етап виготовлення комбінованої внутрішньокоронкової шини починається з фіксації блочної шини в пазах зубів пацієнта, а після цього фіксується заповнена композиційним матеріалом капа з відбитком моделі всієї шини. 70 Значення капи при виготовленні як назубної, так і комбінованої внутрішньокоронкової балочної шини підвищується тим, що при моделюванні шини воскові елементи конструкції заповнюють міжзубні проміжки, частково вестибулярну поверхню фронтальних зубів, і в ротовій порожнині забезпечується обмеження руху зубів в горизонтальній та вертикальній площині.
Заявлений спосіб реалізується таким чином:
При виготовленні назубної шини або мікропротеза без перекриття ріжучих країв фронтальних зубів в ротовій порожнині на необхідних зубах алмазним бором видаляється тільки безпризменний прошарок емалі.
При виготовленні внутрішньозубної шини без перекриття ріжучих країв фронтальних зубів, окрім видалення безпризменної емалі додатково бором пропилюються пази в емалево-дентинному прошарку зубів з язиково-ньобної сторони.
При виготовленні назубної шини з перекриттям ріжучого краю фронтальних зубів підготовка ріжучих країв з вестибулярної і язичної (ньобної) поверхонь проводиться по загальноприйнятій методиці.
Процес виготовлення починається в клініці зі зняття відбитку. В лабораторних умовах зубний технік на гіпсовій моделі моделює воском шину або мікропротез по необхідній кількості зубів, потребуючих шинування або мікропротезування. Заповнює міжзубні проміжки, не торкаючись моделювальним воском міжзубних сосочків, з ов виведенням воску на вестибулярну поверхню зубів. Це в подальшому необхідно для надійної горизонтальної стабілізації зубів в ротовій порожнині пацієнта. Потім виготовляється цільний, багатоланцюговий гіпсовий т стовпчик-блок, при цьому зуби не відокремлюються один від другого, а вирізаються у вигляді єдиного блока з кількістю зубів по довжині шини або мікропротезу. В наступному етапі гіпсовий стовпчик-блок з відмодельованою моделлю замінюється на металевий штамп з легкоплавкого металу. Після цього відкоригований металевий «- зо штамп обробляється вазеліном або ізоколом, погружається в ванну, заповнену воском типу "ЦЧЦерафоль" або "Візіо-Діп" на декілька секунд. Після охолодження воскова кала на металевому штампі обробляється ріжучими Ме інструментами. Надлишковий віск видаляється, кара знімається зі штампа, припасовується на дубльованій б моделі або безпосередньо на зубах пацієнта.
При виготовленні капи для композиційних матеріалів світлового отвердіння металевий штамп притискається ї-
Зв ДО розігрітої пластмасової плівки і занурюється в мілот. Надлишки плівки після зняття капи відрізаються, припасовуються на зубах пацієнта, як і воскова капа. В подальшому заздалегідь підготовлені поверхні зубів протравлюються травильним гелем, промиваються водою, ізолюються від слини, підсушуються, на ясна в « міжзубні проміжки вводяться поролонові або пластмасові клинці. Замішується композиційний матеріал хімічного отвердіння, швидко заповнюється відбиток моделі шини або мікропротеза в капі з воску. Відбиток моделі шини із о) пластмаси заповнюється матеріалом світлового отвердіння. Капи одягаються на підготовлені зуби пацієнта, с витримується час отвердіння, згідно інструкції для даного матеріалу. Матеріал світлового отвердіння затверджується скрізь прозору пластмасу поетапно з вестибулярної і язичної сторін. ;» По закінченні цього етапу воскова або пластмасова кала знімається з зубів пацієнта, клинці вилучаються.
Шина або мікропротез обробляється від надлишків композиційного матеріалу, полірується.
Джерела інформації: -І 1. В.Н.Копейкин; Я.С.Кнубовец. Зубопротезная техника. М.: Медицина. 1978г. стр147-148, 141-144, 2. А.Й.Рьібаков; Д.И.Каральник. Фарфоровье коронки й металлокерамические протези. М.: Медицина 1984г. ік стр.42-43.
Ге) 3. А.В.Борисенко. Шинирование зубов в комплексном лечении заболеваний пародонта. Журнал "Дентальнье а 0 технологии" Мо2, 2001. стр.12-17.

Claims (2)

  1. Формула винаходу С;о55 1. Спосіб змішаного виготовлення композиційної, суцільної, багатоланцюгової, незнімної шини або мікропротеза, що включає зняття відбитка з зубів, виготовлення гіпсової моделі, моделювання шини або мікропротеза воском на моделі, заміну відмодельованої гіпсової моделі на металевий штамп, який відрізняється тим, що гіпсова модель з відмодельованою воском шиною або мікропротезом виготовляється по довжині шини або мікропротеза у вигляді суцільного багатоланцюгового стовпчика-блока з наступною заміною його на во аналогічний металевий штамп з подальшим зануренням останнього в віск типу "ДТЦерафоль" або "Візіо-Діп", відокремленням воскової капи з металевого штампа, заповненням порожнини відбитка моделі шини або мікропротеза в капі композиційним матеріалом і наступною фіксацією капи на зубах пацієнта, видаленням воску після отвердіння композиційного матеріалу, шліфуванням та поліровкою протеза.
  2. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що суцільний багатоланцюговий металевий штамп притискається до 65 розігрітої прозорої пластмасової плівки і занурюється в мілот.
    Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 7, 15.07.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. що 2 «- (22) (22) ча -
    с . и? -І се) се) ще 50 Со 60 б5
UA20041210728U 2004-12-27 2004-12-27 Technique for manufacturing composite multicomponent, continuous, fixed splint or microdenture UA7991U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20041210728U UA7991U (en) 2004-12-27 2004-12-27 Technique for manufacturing composite multicomponent, continuous, fixed splint or microdenture

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20041210728U UA7991U (en) 2004-12-27 2004-12-27 Technique for manufacturing composite multicomponent, continuous, fixed splint or microdenture

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA7991U true UA7991U (en) 2005-07-15

Family

ID=34884259

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20041210728U UA7991U (en) 2004-12-27 2004-12-27 Technique for manufacturing composite multicomponent, continuous, fixed splint or microdenture

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA7991U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10258441B2 (en) Method for producing a dental prosthesis
US4380435A (en) Permanent one visit bonded bridge no drilling, and kit therefor
ITCO970015A1 (it) Procedimento per la produzione di protesi dentali fisse in resina inserti per le stesse e protesi fisse cosi' ottenute
JP2009500090A (ja) 歯の代替部品を製造するための方法と材料キット
RU2407481C2 (ru) Способ изготовления гипсовой рабочей модели для изготовления фрезерованных с помощью cad/cam-технологии каркасов мостовидных протезов
RU2458654C2 (ru) Способ снятия оттисков с использованием индивидуальной ложки при протезировании ортопедическими конструкциями
RU2579280C1 (ru) Способ формирования краев индивидуальной ложки для получения функционального оттиска с беззубой челюсти при изготовлении полных съемных пластиночных протезов
US4245988A (en) Apparatus and method for fitting false teeth
UA7991U (en) Technique for manufacturing composite multicomponent, continuous, fixed splint or microdenture
RU2253406C1 (ru) Способ изготовления индивидуальной оттискной ложки
RU2531445C2 (ru) Способ изготовления временного зубного протеза
RU2332187C1 (ru) Способ реставрации зубов с низкой клинической коронкой
RU2531456C1 (ru) Способ получения гипсовых моделей челюстей
RU2786816C1 (ru) Способ получения металлического штампа для изготовления штампованной коронки
RU2195898C2 (ru) Способ изготовления металлокерамической коронки
RU2738677C1 (ru) Способ восстановления керамического покрытия металлокерамической коронки в составе мостовидных протезов
JP2004329656A (ja) ブリッジ用人工歯様補綴物
JP2004008487A (ja) 義歯作製用フィット治具及び義歯作製方法
RU2341228C2 (ru) Способ изготовления цельнолитых каркасов протяженных мостовидных протезов с несколькими опорными коронками
RU2360642C2 (ru) Способ реставрации жевательных зубов с низкой клинической коронкой
JP2024523156A (ja) 歯科修復器具及び方法
RU53143U1 (ru) Штифтовая культевая вкладка
SU1560177A1 (ru) Способ изготовлени металлокерамических зубных протезов
RU2406464C2 (ru) Способ изготовления разборной модели для протезов мягкого неба
RU2619489C1 (ru) Способ изготовления временной коронки прямым методом на сформированную культю зуба