UA77268C2 - Seeder for distributing seeds and/or fertilizers - Google Patents

Seeder for distributing seeds and/or fertilizers Download PDF

Info

Publication number
UA77268C2
UA77268C2 UA20040907675A UA20040907675A UA77268C2 UA 77268 C2 UA77268 C2 UA 77268C2 UA 20040907675 A UA20040907675 A UA 20040907675A UA 20040907675 A UA20040907675 A UA 20040907675A UA 77268 C2 UA77268 C2 UA 77268C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rollers
planter
coulter
planter according
fact
Prior art date
Application number
UA20040907675A
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE10228020A external-priority patent/DE10228020A1/de
Application filed filed Critical
Priority claimed from PCT/EP2003/001459 external-priority patent/WO2003069973A1/de
Publication of UA77268C2 publication Critical patent/UA77268C2/uk

Links

Landscapes

  • Sowing (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься сівалок для внесення і/або добрив. 2 Сівалка такого типу (описана в ОЕ-0О54235389І| містить раму, накопичу вальний бункер, сошники сівалки й керуючі глибиною ролики, розташовані на сошниках сівалки, що знаходяться за ними й установлені з нахилом під косим кутом до напрямку руху і який має притискні елементи, розташовані на відстані один від одного. Цей притискний ролик виправдав себе при застосуванні сівалки в процесі безпосередньої сівби для посіву на непідготовлених, зокрема, жорстких важких грунтах. Проте при застосуванні сівалки з цим так званим кігтьовим 70 роликом на легких, грудкуватих, злегка заморожених грунтах виявилося, що цей ролик утворює земляні вали й борозни, внаслідок чого утворюється нерівна поверхня грунту.
Метою винаходу є досягнення простими засобами того, що грунт, який викидається долотоподібним сошником із борозни збоку від канавки для сівби з утворенням земляних валів, знову відводиться назад у борозну, щоб одержати після процесу сівби рівну поверхню грунту. 19 Ця мета вирішується за рахунок того, що запропонована сівалка для внесення насіння і/або добрив, яка містить раму, накопичувальний бункер, сошники сівалки й керуючі глибиною ролики, розташовані на сошниках сівалки, що знаходяться за ними й установлені з нахилом під косим кутом до напрямку руху і згідно з даним винаходом до кожного сошника сівалки приєднані два ролики , які, якщо дивитися зверху, встановлені з нахилом у протилежні сторони у вигляді букви М, розхил якої обернений у напрямку руху.
В результаті того, що ролики, встановлені похило відносно напрямку руху, щонайменше частково повертають назад у борозну для сівби грунт, викинутий з борозни сошниками сівалки, і вирівнюють нерівності грунту.
Просте розміщення відповідних роликів, які приєднані до сошника сівалки, може бути досягнуте простим способом, за допомогою приєднання до тримача роликів пружного з'єднання.
Щоб не допустити пошкоджень сошника сівалки або роликів, навіть на кам'янистих і нерівних грунтах, с 29 сівалка виконана таким чином, що до тримача роликів приєднане пружне з'єднання. Го)
Просте конструктивне оформлення роликів досягається за рахунок того, що ролики виконані у формі чаші й мають обід, що проходить по окружності.
Щоб запобігти накопичуванню на роликах великої кількості грунту, навіть за складних умов, обід роликів виконаний зубчастим. со
Для забезпечення повернення назад у борозну якомога більшої кількості грунту, яка викидається з борозни Ге) збоку від неї сошниками сівалки, сівалка виконана так, що ролики нахилені один щодо одного таким чином, що передня зона розхилу має більшу ширину, ніж зовнішній розмір земляних валів, викинутих сошником сівалки. сч
При цьому ролики можуть бути розташовані на своїх осях таким чином, що відстань між ними може ча регулюватися. 3о Щоб досягти компактної конструкції сошника сівалки і приєднаних роликів, сівалка виконана так, що в відстань між задньою кромкою сошника сівалки й передньою зоною контакту роликів із землею складає від 10 до 15см.
Особливо бажаною формою виконання сошників сівалки є долотоподібні сошники. Проте можливе « застосування одно- або дводискових сошників. З
Щоб ризик ушкодження долотоподібного сошника, зокрема, на кам'янистих грунтах, був мінімальним, сівалка с виконана так, що передня нижня ділянка долотоподібного сошника сівалки проходить похило під косим кутом
Із» назад і донизу таким чином, що наконечник сошника обмежує ділянку, що є задньою стосовно до іншої передньої ділянки.
Просте підпружинювання між сошником сівалки і роликами досягається за допомогою розміщення між тримачем роликів і сошником сівалки щонайменше одного гумового пружного елемента. 7 Сприятливе розташування роликів досягається за рахунок того, що ролики, приєднані до сошника сівалки, на -і задній стороні, якщо дивитися в напрямку руху, розташовані один щодо одного на відстані, яка щонайменше приблизно відповідає ширині сошника сівалки. ді Вигідне похиле встановлення роликів для того, щоб, зокрема, на дуже легких, грудкуватих грунтах повертати
Ге»! 20 назад у борозну для сівби якнайбільше грунту для отримання рівної поверхні грунту, може бути отримане таким установленням кожного ролика під косим кутом до напрямку руху, що, коли дивитися зверху, середня лінія со ролика складає з напрямком руху кут від 52 до 102, переважно приблизно 82. Конструкція може бути вибрана такою, що кут нахилу можна регулювати залежно від умов застосування.
Щоб забезпечити гарне подання грунту, а також надійний обертальний рух роликів, ролики виконані так, що 22 їхній обід у зовнішній ділянці поверхні кочення відігнутий назовні. Особливо гарний обертальний рух роликів
ГФ) досягається за рахунок виконання відігнутої ділянки ободу роликів зубчастої. т Вигідна форма зубців утворюється при виконанні зубців, щонайменше приблизно, у формі трикутників або трапецій.
Додаткові деталі винаходу випливають з решти залежних пунктів 60 формули винаходу, опису прикладів виконання й креслень, на яких:
Фіг.1 схематично зображує сівалку на вигляді збоку,
Фіг.2 зображує сошник сівалки на вигляді збоку,
Фіг.3 зображує сошник сівалки в перерізі ПІ-МІ,
Фіг.4 зображує сошник сівалки на вигляді спереду, бо Фіг.5 зображує сошник сівалки з іншим виконанням ролика на вигляді збоку,
Фіг.6 зображує сошник сівалки в перерізі МІ-МІ,
Фіг.7 зображує сошник сівалки на вигляді спереду, і
Фіг.8 зображує ролик у перерізі МПІ-МІП.
Сівалка, призначена для застосування при безпосередній сівбі, має витягнуту несучу раму 1, яка спирається на грунт З колесами 2. Несуча рама 1 має на своїй передній стороні тяглово-зчіпний пристрій 4 для приєднання до триточкового підіймача орного трактора. На зчіпному пристрої 4 можуть бути розташовані опорні стійки 4, виконані з можливістю регулювання по висоті. На задній стороні несучої рами 1 розташований виконаний з можливістю підйому й опускання за допомогою гідравлічних елементів зчіпний пристрій 5 для приєднання 70 робочих знарядь, наприклад сітчастої борони, рядового просапника тощо. Перед колесами 2 на несучій рамі 1 за допомогою несучого пристрою 6 установлені долотоподібні сошники 7 сівалки з роликами 8, які управляють глибиною занурення в грунт долотоподібних сошників сівалки. Накопичувальний бункер 9 знаходиться між колесами 2 і над ними. Через пневматичний подавальний і дозуючий пристрій 10 насіння, що міститься в накопичувальному бункері 9, підводиться до сошників 7 сівалки через розподільні голівки 11 і сім'япроводи 12.
Долотоподібні сошники сівалки встановлені на несучих елементах б за допомогою тримачів 13 у вигляді паралелограма. Тримач 13 у вигляді паралелограма має двосекційні верхні розпірки 14, сполучені одна з одною через шарнір 15. За допомогою спіральної пружини розтягу ці розпірки 14 утримуються в прямолінійному положенні. В показаному варіанті виконання долотоподібний сошник 7 сівалки має розташований у затискачі наконечник 16. Проте передня нижня ділянка долотоподібного сошника 7 сівалки може також проходити похило го назад і донизу так, що наконечник сошника обмежує ділянку, яка є задньою стосовно до іншої передньої ділянки.
До кожного долотоподібного сошника 7 сівалки приєднані два керуючі глибиною ролики 8, які, коли дивитися зверху, як показано на Фіг.3, розташовані з нахилом у протилежні сторони у вигляді букви М, розхил якої обернений у напрямку 17 руху. Обидва ролики 8 закріплені на сошнику 7 за допомогою розташованого між ними тримача 18. Ролики 8 установлені так, що їх можна зміщувати на їхніх осях 19 з можливістю установки сч ов різноманітних відстаней між роликами 8. Ролики 8 нахилені в напрямку 17 руху під косим кутом таким чином, що, коли дивитися зверху, середня лінія 20 ролика 8 складає з прямою 21, що проходить у напрямку 17 руху, кут А і) від 52 до 102, переважно приблизно 82. Приєднані до сошника сівалки ролики 8 розташовані на такій відстані один щодо одного, що на задній у напрямку 17 руху стороні вони відстоять один від одного на відстань А, яка щонайменше приблизно відповідає ширині сошника сівалки. Контактні поверхні 22 роликів 8 відстоять на с
Відстань В від задньої сторони сошника сівалки, що складає 10-15см.
Між тримачем 18, на якому розташовані ролики 8, і сошником 7 сівалки виконане пружне з'єднання 23. Для о цього між тримачем 18 роликів 8 і сошником 7 сівалки розташовані один або декілька гумових пружних елементів.ї су 23.
Ролики 8 виконані у формі чаші й мають обід 24, що проходить по окружності. Обід 24 роликів 8 у кращому -
З5 Варіанті виконаний зубчастим, як показано на Фіг.2-4. В деяких випадках може мати сенс виконання ободу 24 ї- роликів 8 з виступами.
Ролики 8 нахилені один щодо одного таким чином, що передня ділянка розхилу має більшу ширину, ніж зовнішній розмір земляних валів 25, викинутих сошником 7 сівалки. Відповідні ролики 8 розташовані із зсувом убік і назад стосовно до сошника 7 сівалки. Відстань В між задньою кромкою сошника 7 сівалки і передньою «
Контактною зоною 22 роликів 8 складає від 10 до 15см. шщ с Сошник 7 сівалки з роликами 8 працює таким чином: й При прориванні борозни 26 для сівби в грунті, особливо при застосуванні на легких, грудкуватих грунтах і «» грунтах у вигляді перегною, грунт у великих кількостях викидається сошником 7 сівалки збоку від борозни 26 у вигляді земляних валів 25. Без додаткових заходів цей грунт не може бути повернутий назад у борозну 26, унаслідок чого наростають земляні вали 25. Щоб уникнути цього й закрити вкладені сошниками 7 сівалки у грунт -І насіння 27 і/або добрива, і знову закрити борозну 26 для сівби, грунт, викинутий сошником 7 сівалки збоку від борозни 26, повертається назад у борозну 26 роликами 8, розкритими в напрямку руху, в формі букви УМ, як це
Ше показано на Фіг.3. Можна сказати, що розкриті в напрямку руху ролики 8 захоплюють грунт і повертають його ка назад у борозну 26, призначену для сівби.
Варто ще зазначити на те, що, замість виконаних у формі чаші металевих роликів 8, можуть також б застосовуватися ролики з гумовою зоною поверхні кочення, яка проходить по окружності. Це є перевагою, о особливо, на липких грунтах, оскільки гумові шини викликають самоочистку роликів.
Сошник сівалки відповідно до креслень, починаючи з Фіг.5, відповідає сошнику сівалки відповідно до
Фіг.2-4, за винятком іншої конструкції ролика. Замість ролика 8, до цього сошника сівалки, виконаного згідно
З кресленнями, починаючи з Фіг.5, приєднаний ролик 28. У зовнішній ділянці бігової доріжки ролик 28 має зону, відігнуту назовні. Ця зона відігнута або загнута стосовно до бігової доріжки під кутом від 1202 до 160г, переважно о 1359, Ця зона спрямована назовні під косим кутом. Відігнута зона обода роликів виконана зубчастою, як іме) показано на Фіг.5-8. Зубці спрямовані назовні під косим кутом. Зубці виконані у формі трикутників або у формі трапецій. Завдяки зчепленню зубців з грунтом забезпечується надійний обертальний рух роликів. На поверхні бо кочення роликів може бути розташований шкребок (не показаний) для зняття грунту, що міцно пристав до поверхні кочення. Робота роликів, показаних на Фіг.5-8, відповідає роботі роликів, показаних на Фіг.2-4.

Claims (20)

Формула винаходу б5
1. Сівалка для внесення насіння і/або добрив, яка містить раму, накопичувальний бункер, сошники сівалки й керуючі глибиною ролики, розташовані на сошниках сівалки, що знаходяться за ними й установлені з нахилом під косим кутом до напрямку руху, яка відрізняється тим, що до кожного сошника (7) сівалки приєднані два керуючі глибиною ролики (8), які, якщо дивитися зверху, встановлені з нахилом у протилежні сторони у вигляді букви М, розхил якої обернений у напрямку (17) руху.
2. Сівалка за п. 1, яка відрізняється тим, що приєднані до сошника (7) ролики (8) закріплені на сошнику (7) за допомогою тримача (18), розташованого між роликами (8).
З. Сівалка за 1 або 2 пунктом, яка відрізняється тим, що до тримача (18) роликів (8) приєднане пружне з'єднання (23). 70
4. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що ролики (8) виконані у формі чаші і мають окружний обід (24).
5. Сівалка за п. 4, яка відрізняється тим, що обід (24) роликів (8) виконаний зубчастим.
6. Сівалка за пп. 4, 5, яка відрізняється тим, що обід (24) роликів (8) має виступи.
7. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що ролики (8) установлені з /5 нахилом один відносно одного таким чином, що передня ділянка розхилу має ширину, що перевищує зовнішній розмір земляних валів (25), викинутих сошником (7) сівалки.
8. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що відповідний ролик (8) розташований із зсувом убік і назад відносно до сошника (7) сівалки.
9. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що відстань (В) між задньою 2о кромкою сошника (7) сівалки й передньою зоною (22) контакту роликів (8) із землею складає від 10 до 15 см.
10. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що сошники (7) сівалки виконані у вигляді долотоподібних сошників.
11. Сівалка за п. 10, яка відрізняється тим, що передня нижня ділянка долотоподібного сошника (7) сівалки проходить назад й униз під косим кутом таким чином, що наконечник (16) сошника обмежує ділянку, що є сч г Задньою стосовно до іншої передньої ділянки.
12. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що між тримачем (18) і) роликів (8) і сошником (7) сівалки розташований щонайменше один гумовий пружний елемент (23).
13. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що на задній у напрямку (17) руху стороні приєднані до сошника (7) сівалки ролики (8) розташовані один відносно одного на відстані о Зо (А), яка щонайменше приблизно відповідає ширині сошника (7) сівалки.
14. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що кожний ролик (8) ісе) установлений під косим кутом до напрямку (17) руху таким чином, що, коли дивитися зверху, середня лінія (20) с ролика (8) складає з прямою (21), що проходить у напрямку (17) руху, кут А від 52 до 102, краще - переважно 89.
15. Сівалка за одним або декількома з пп. 1-14, яка відрізняється тим, що обід роликів у зовнішній ділянці - бігової доріжки відігнутий назовні. че
16. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що обід відігнутий або загнутий під кутом від 1202 до 1602, переважно 1352, відносно бігової доріжки і спрямований назовні під косим кутом. «
17. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що принаймні відігнута ділянка ободу ролика виконана зубчастою. - с
18. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що зубці спрямовані ц назовні під косим кутом. "»
19. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що зубці виконані, переважно, у формі трикутників або трапецій.
20. Сівалка за одним або декількома з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що між зубцями є проміжки, -І які мають щонайменше ширину зубців. -І іме) б 50 ІЧ е) Ф) іме) 60 б5
UA20040907675A 2002-06-22 2003-02-13 Seeder for distributing seeds and/or fertilizers UA77268C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10228020A DE10228020A1 (de) 2002-02-22 2002-06-22 Sämaschine
PCT/EP2003/001459 WO2003069973A1 (de) 2002-02-22 2003-02-13 Tiefenführungs- und druckrollen für sämaschine

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA77268C2 true UA77268C2 (en) 2006-11-15

Family

ID=37506359

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20040907675A UA77268C2 (en) 2002-06-22 2003-02-13 Seeder for distributing seeds and/or fertilizers

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA77268C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5497717A (en) Furrow closing device
US4244306A (en) Minimum tillage planter
US20080141914A1 (en) Combined Agricultural Machine
CA2493898A1 (en) Method and apparatus of agricultural field seeding
US4520742A (en) Seed planter attachment for chisel plow
CA1036430A (en) Machine for inserting seed and fertilizer into the ground
EA022549B1 (ru) Сеялка
RU2384039C1 (ru) Посевная секция зернотуковой сеялки
KR101727638B1 (ko) 관리기 부착형 파종장치
EA009157B1 (ru) Сеялка
RU2265982C2 (ru) Сеялка
EA007417B1 (ru) Сеялка
EA006409B1 (ru) Управляющие глубиной и уплотняющие ролики для сеялки
RU2103857C1 (ru) Гребневая сеялка
GB2573503A (en) A device for direct seeding
UA77268C2 (en) Seeder for distributing seeds and/or fertilizers
ATE542403T1 (de) Sämaschine
RU2204891C2 (ru) Почвообрабатывающе-посевной агрегат
US4878443A (en) Planter trash guard
EA014578B1 (ru) Сеялка
RU66146U1 (ru) Секция сеялки точного высева
EA008031B1 (ru) Сеялка
RU31905U1 (ru) Сеялка зернотуковая разноуровневая стерневая
JP2000333511A (ja) 直播装置
RU2223624C2 (ru) Сошник для подпочвенного разбросного посева