UA75554C2 - Tightening appliance for doors and windows - Google Patents

Tightening appliance for doors and windows Download PDF

Info

Publication number
UA75554C2
UA75554C2 UAA200510212A UAA200510212A UA75554C2 UA 75554 C2 UA75554 C2 UA 75554C2 UA A200510212 A UAA200510212 A UA A200510212A UA A200510212 A UAA200510212 A UA A200510212A UA 75554 C2 UA75554 C2 UA 75554C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sealing
support elements
grooves
fixed
elements
Prior art date
Application number
UAA200510212A
Other languages
English (en)
Inventor
Kyrylo Volodymyrovych Fetisov
Mykola Mykolaiovych Prydybailo
Mykola Stepanovych Tipailo
Serhii Anatoliiovyc Plakhotnii
Anatolii Valentynovych Telnyi
Viacheslav Leonidovyc Stepanov
Original Assignee
Kyrylo Volodymyrovych Fetisov
Mykola Mykolaiovych Prydybailo
Mykola Stepanovych Tipailo
Serhii Anatoliiovyc Plakhotnii
Anatolii Valentynovych Telnyi
Viacheslav Leonidovyc Stepanov
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kyrylo Volodymyrovych Fetisov, Mykola Mykolaiovych Prydybailo, Mykola Stepanovych Tipailo, Serhii Anatoliiovyc Plakhotnii, Anatolii Valentynovych Telnyi, Viacheslav Leonidovyc Stepanov filed Critical Kyrylo Volodymyrovych Fetisov
Priority to UAA200510212A priority Critical patent/UA75554C2/uk
Publication of UA75554C2 publication Critical patent/UA75554C2/uk

Links

Landscapes

  • Extensible Doors And Revolving Doors (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до будівництва і може бути використаний для ущільнюючих пристроїв дверей, вікон або 2 подібних ущільнюючих елементів будівлі.
Вже відомий ущільнюючий пристрій для вікон або дверей, див. наприклад патент ОЕ 1187779 клас МКВ Е 04
Її, 1965г. в якому як ущільнюючі елементи використовуються планки. При цьому в пазу на фальцях стулки або рами встановлений з можливістю переміщення в подовжньому напрямі 5 приводний елемент у вигляді засувки, який спирається на нерухому направляючу О-подібну опорну планку і приводиться в рух за допомогою рукоятки 70 управління.
В приводному елементі і в опорній планці передбачені нахилені до подовжньої осі під кутом 4592 похилі прорізи, через які проходить поперечний штифт. При переміщені приводного елемента в подовжньому напрямі поперечні штифти міняють положення усередині похилих прорізів, що приводить до переміщення ущільнюючої планки, через отвір в якій також проходить поперечний штифт. При цьому переміщення ущільнюючої планки відбувається під кутом 45: і підтискання Ті до поверхні рами або входження в протилежний паз рами.
Внаслідок цього монтаж всього пристрою утрудняється тим, що похилі прорізи приводного елемента і відповідні прорізи планок необхідно сумістити один з одним, що дозволяє ввести поперечний штифт.
Найближчим до пристрою, що заявляється, є пристрій, описаний в патенті ЕР 0945581 клас МКВ " Е О6В 7/18, 1999г., який прийнятий як прототип.
Проте, монтаж його в стулці також утруднений необхідністю застосування гвинтів як кріпильних елементів для кріплення планок.
Тому задачею винаходу є таке удосконалення пристрою, яке забезпечувало б можливість простого і економічного виготовлення і монтажу без використання кріпильних елементів і досягнення надійного ущільнення сч ов Зазорів між стулкою і рамою.
Ця задача в ущільнюючому пристрої для дверей і вікон, які містять нерухому раму і рухому щодо неї стулку, (о) що складається з планок, одна з яких ущільнююча, - П-подібного профілю і розташовані з можливістю переміщення щодо одна одної в пазах на фальцах стулки за допомогою приводних елементів у вигляді засувки на якій закріплені опорні елементи, згідно винаходу розв'язується тим, що з внутрішніх сторін ущільнюючої « зр планки виконані перемінні поперечні виступи і пази зв'язані з такими ж поперечними виступами і пазами на зовнішніх бічних поверхнях іншої планки виконаної О-подібного профілю і нерухомо закріпленої в пазах на іс) фальцах стулки, причому засувка з опорними елементами розміщена усередині О-подібної планки, а опорні ю елементи забезпечені коромислами, які зв'язані з ними обертальними парами і іншими своїми кінцями з опорними елементами зафіксованими з внутрішньої сторони ущільнюючої планки, при цьому в розущільненому стані пристрою коромисла розташовані під гострими кутами до планок. їм
Таким чином, виконавши ущільнюючу планку П - подібного профілю і давши їй можливість поперечного переміщення щодо охоплюваної нею нерухомої планки О - подібного профілю за допомогою їх спряження у вигляді перемінних поперечних виступів і пазів, усередині них утворився вільний простір. В цьому просторі з'явилася можливість розмістити по всій довжині планок засувку з подовжнім переміщенням і пов'язати Її з « 20 ущільнюючою планкою рівномірно розташованими по Її довжині коромислами з опорними елементами, ш-в перетворивши тим самим пристрій на коромислово-повзунковий механізм, додаючи планці ущільнююче с переміщення із зусиллям яке передається від засувки. При цьому є можливість всі деталі пристрою виготовляти :з» стандартними з пластмаси методом екструзії для різних розмірів дверей і вікон, а складання проводити простим защипуванням однієї деталі з іншою без застосування кріпильних деталей.
Доцільно для підвищення міцності і надійності роботи пристрою, коромисла в поперечному перетині виконати -1 прямокутними.
Інші переважні варіанти виконання приведені в описі до креслень, на яких зображено: о Фіг. 1 - схемне зображення дверей з розташуванням пристрою ущільнювача в пазах нижнього і верхнього с фальца стулки;
Фіг. 2 - поперечний розріз складової частини пристрою в збільшеному масштабі по А - А на фиг.1 і 3; о Фіг. З - розріз по Б - Б з фиг.2 в розущільненому стані пристрою;
Т» Фіг. 4 - подовжній розріз В - В з фіг.З по обертальній парі коромисла з опорним елементом;
Фіг. 5 - розташування елементів пристрою в стані ущільнення.
Пристрій, що заявляється, показаний на прикладі застосування в дверях для ущільнення зазорів між рамою 1 і стулкою 2, тоді як він з таким же успіхом може бути використаний у вікнах або подібних елементах будівлі (див. фіг.1). Рама 1 виконана без виступу її нижнього фальца над рівнем З підлоги в кімнаті. В даному (Ф) прикладі виконання ущільнюючий пристрій розміщений в нижньому 4 і верхньому 5 фальцях стулки у вигляді
ГІ рівномірно розміщених по їх довжині однакових складових частин б, управляючу дію на які проводять за допомогою рукоятки 7 і засувок 8 виконаних у вигляді плоских гнучких стрічок з'єднаних зі складовими вро Частинами 6. Повернення ущільнюючих пристроїв в початковий розущільнений стан проводиться пружинами 9.
Ущільнюючий пристрій складається з планок, одна з яких ущільнююча 10, -П - подібного профілю, яка охоплює іншу планку 11 виконану Ш - подібного профілю і нерухомо встановлену в пазу 12 нижнього і верхнього фальца стулки 2 (див. фіг.2). Ущільнююча планка 10 має можливість поперечного переміщення щодо планки 11 засувкою 8 за рахунок того, що з внутрішніх сторін ущільнюючої планки виконані перемінні виступи 13 і пази 14 65 зв'язані з такими ж поперечними виступами і пазами на зовнішніх бічних поверхнях планки 11 (див. фіг.4).
Кінематичний зв'язок між засувкою 8 і планкою 10 здійснено за допомогою коромисел 15 які мають на своїх кінцях обертально встановлені опорні елементи 16 і 17 зафіксовані відповідно на засувці 8 і в планці 10.
Причому засувка 8 з опорними елементами 16 розміщена усередині О-подібної планки 11, а опорні елементи 17 зафіксовані з внутрішньої сторони ущільнюючої планки 10. При цьому в розущільненому стані коромисла 15 розташовані під гострими кутами до планок 10ОМ1.
Для підвищення міцності і надійності роботи пристрою коромисла в поперечному перетині виконані прямокутними, а обертальні пари коромисел 15 з опорними елементами 16 і 17 утворені за допомогою виконання на кінцях коромисел співвісних циліндричних виступів 18 зв'язаних з відповідними отворами в опорних елементах (див. фіг. 2, З і 4). 70 Для поліпшення ущільнюючого ефекту доцільно ущільнюючу планку 10 армувати еластичним матеріалом, наприклад, гумою 19.
Фіксація опорних елементів 16 на засувці 8 здійснена за допомогою виконання на ній поперечних виступів 20, що входять у відповідні виїмки на торцях опорних елементів, і буртів 21 на крилах и - подібної планки 11, які охоплюють протилежні торці опорних елементів 16. 15 Опорні елементи 17 на інших кінцях коромисел 15 зафіксовані в ущільнюючій планці 10 виконанням на її крилях таких же буртів 22 і поперечних виступів 23 на дні, що входять у відповідні виїмки на торцях опорних елементів 17 (див. фіг. 2 і фіг. 3). При цьому бічні грані 24 цих опорних елементів виконані похилими у бік буртів 22 з розташуванням паралельно ним наскрізних трикутних пазів 25.
Доцільно також щоб перемінні виступи 13 і пази 14 в планках 10 і 11, а також поперечні виступи на дні 20 Уущільнюючої планки 10 і засувці 8 були виконані по всій їх довжині. Це необхідно для того, щоб виготовляти згадані деталі стандартними і придатними для установки на дверях або вікнах будь-якого розміру, а також рівномірно розташовувати складові частини 6 ущільнюючого пристрою і потрібну їх кількість по довжині фальців, як це показано на фіг.1 і 4.
При цьому є можливість всі деталі пристрою виготовляти з пластмаси методом екструзії, а складання сч ов проводити простим защипуванням однієї деталі з іншою без застосування кріпильних деталей.
Щоб це здійснити, складання вищеописаного пристрою проводять в наступному порядку. і)
Спочатку проводять складання необхідної кількості коромисел 15 з опорними елементами 16 і 17 розсовуванням стінок 26 виїмок 27 співвісними циліндричним виступами 18 на кінцях коромисел 15 та утопленням їх по відповідних скосах 28 в стінках 26 до з'єднання з отворами в опорних елементах (див. фіг. 2 «г зо 13).
Далі в наперед відрізані по довжині фальців стулок О - подібні планки 11 укладають стрічку 8 з о поперечними виступами 20, що служить засувкою пристрою, так що в намічених її місцях також розсовуванням ю крил планки 11 встановлюють опорні елементи 16 складених з коромислами 15 до входження виступів 20 у відповідні виїмки на торцях опорних елементів і охопленням їх протилежних торців буртами 21 і тим самим о 35 фіксацією їх на засувці 8 усередині планки 11. ї-
Планки 11 складені з коромислами 15 встановлюють в пази 12 на фальцах стулки і фіксують їх в стулці виступом 29 виконаному на торцях планок 11 (див. фіг. 1). В подальшому коромисла 15 з опорними елементами 17 орієнтують у відповідному пристосуванні перпендикулярно до планки 11 і встановлюють ущільнюючу планку вводячи виступи 13 і пази 14 у відповідні виступи і пази на зовнішніх бічних поверхнях планки 11 до « фіксації опорних елементів 17 у виступах 23 ущільнюючої планки 10, а також розпрямленням і входженням під з с бурти 22 деформованих бічних граней 24 за рахунок наскрізних трикутних пазів 25.
Далі після звільнення від складального пристосування ущільнюючу планку 10 здвигають в пазу стулки до ;» зіткнення опорних елементів 16 і 17 так, щоб коромисла були нахилені під гострим кутом до планок проти напряму переміщення засувки 8 при спрацьовуванні ущільнюючого пристрою. Після цього кінці ущільнюючої планки обрізують в розмір фальця стулки, а один з кінців засувки з'єднують з пристроєм рукоятки 7, а інший з -І пружиною 9.
Ущільнюючий пристрій діє таким чином. о При переміщенні засувки 8 в нерухомій О-подібній планці 11 в напрямі, показаному стрілкою на фіг. З, с коромисла пристрою зсовують ущільнюючу планку 10 в поперечному напрямі щодо планки 11 у виступах 13 і 5о пазах 14 до зіткнення з поверхнею рами 1 і відповідно підлогою З, здійснюючи ущільнення зазорів між рамою і о стулкою, а також між стулкою і підлогою. При цьому величина зазорів, які ущільнюють, вибирається такою, що в ї» стані ущільнення коромисла були б розташовані під кутом а до планок, що становить від 802 до 852 (див. фіг. 5), для придання найбільшого підтискного зусилля до ущільнюючих планок.
Запропонований ущільнюючий пристрій для дверей і вікон дозволяє ущільнювати достатньо великі зазори 5Б Між рамою і стулкою, які можуть служити для натуральної вентиляції приміщення при закритій стулці, економічний і технологічний у виготовленні, оскільки дозволяє значно спростити складання пристрою без іФ) застосування кріпильних деталей. км Перелік позицій. 1.Рама. во 2. Стулка.
З. Рівень підлоги в приміщенні. 4 і 5. Відповідно нижні і верхні фальці стулки. 6. Складові частини ущільнюючого пристрою. 7. Рукоятка дверей. 65 8. Засувки. 9. Пружини.
10. Ущільнююча планка П - подібного профілю. 11. Нерухома планка и - подібного профілю. 12. Пази у фальцах стулки. 13 і 14. Виступи і пази в планках. 15.Коромисла. 16 і 17. Опорні елементи. 18. Виступи на кінцях коромисел. 19. Еластичний матеріал на ущільнюючих планках. 70 20. Поперечні виступи на засувці. 21 і 22. Бурти на крилах планок. 23. Поперечні виступи на ущільнюючій планці. 24. Бічні грані опорних елементів. 25. Наскрізні трикутні пази в опорних елементах. 26. Стінки виїмок. 27. Виїмки в опорних елементах. 28. Скоси в стінках виїмок. 29. Виступ на торці планка О-подібного профілю.

Claims (7)

Формула винаходу
1. Ущільнювальний пристрій для дверей і вікон, які містять нерухому раму і рухому щодо неї стулку, що складається з планок, одна з яких - ущільнювальна - П-подібного профілю, і розташовані з можливістю переміщення одна щодо одної в пазах на фальцах стулки за допомогою привідних елементів у вигляді засувки, сч ов на якій закріплені опорні елементи, який відрізняється тим, що з внутрішніх сторін ущільнювальної планки виконані змінні поперечні виступи і пази, зв'язані з такими ж поперечними виступами і пазами на зовнішніх (о) бічних поверхнях іншої планки, виконаної О-подібного профілю і нерухомо закріпленої в пазах на фальцах стулки, причому засувка з опорними елементами розміщена усередині О-подібної планки, а опорні елементи забезпечені коромислами, які зв'язані з ними обертальними парами і іншими своїми кінцями з опорними «т зо елементами, зафіксованими з внутрішньої сторони ущільнювальної планки, при цьому в розущільненому стані пристрою коромисла розташовані під гострими кутами до планок. іт)
2. Пристрій за п.1, який відрізняється тим, що коромисла в поперечному перерізі виконані прямокутними. ю
З. Пристрій за п.1, який відрізняється тим, що обертальні пари коромисел з опорними елементами утворені за допомогою виконання на їх кінцях співвісних циліндричних виступів, зв'язаних з відповідними отворами в ів) з5 опорних елементах. їч-
4. Пристрій за пп.1-3, який відрізняється тим, що опорні елементи зафіксовані на засувці за допомогою виконання на ній поперечних виступів, спряжених з відповідними виїмками на торцях опорних елементів, і буртами на крилах О-подібної планки, охоплюючих протилежні торці опорних елементів, а опорні елементи на інших кінцях коромисел зафіксовані в ущільнювальній планці виконанням на її крилах таких же буртів і « 70 поперечних виступів на дні, що спряжені з відповідними виїмками на торцях цих опорних елементів, причому їх у с бічні грані виконані похилими у бік буртів з розташуванням паралельно їм наскрізних трикутних пазів.
5. Пристрій за пп.1-4, який відрізняється тим, що змінні поперечні виступи і пази в планках виконані по :з» всій їх довжині.
б. Пристрій за пп.1-4, який відрізняється тим, що поперечні виступи з внутрішніх сторін планок і на засувках виконані по всій їх довжині. -І
7. Пристрій за пп.1-6, який відрізняється тим, що в стані ущільнення коромисла розташовані під кутом А до планок, що становить від 802 до 859. 1 1 с 50 с» Ф) іме) 60 б5
UAA200510212A 2005-10-31 2005-10-31 Tightening appliance for doors and windows UA75554C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200510212A UA75554C2 (en) 2005-10-31 2005-10-31 Tightening appliance for doors and windows

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200510212A UA75554C2 (en) 2005-10-31 2005-10-31 Tightening appliance for doors and windows

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA75554C2 true UA75554C2 (en) 2006-04-17

Family

ID=37456935

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200510212A UA75554C2 (en) 2005-10-31 2005-10-31 Tightening appliance for doors and windows

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA75554C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2015340757B2 (en) Sealing device
US7707773B2 (en) Seal activation system positioned within panel for door/window
US6978820B2 (en) Sliding screen door
JP4027993B2 (ja) 可撓性カーテンドアの案内装置
US4519165A (en) Sealing device for the bottom of a door
AU2017267190B2 (en) Threshold seal apparatus, a kit of parts and a method
UA79608C2 (en) Door block (variants)
UA75554C2 (en) Tightening appliance for doors and windows
US4314598A (en) Integral window units
HU220920B1 (en) Sealing and bolt for windows, doors or similars
EP2447452A1 (en) Catch for a lock, assembly of a catch and lock and/or a closing element and a method for closing a closing element
US6035920A (en) Screening arrangement
US4662422A (en) Support for an operating element of a vertical blind assembly
US2688365A (en) Folding door
EP3456912B1 (en) Elongated modular element, or slat , for the production of blinds, shutters, roll-up shutters, wall panels of wardrobes and casing for electrical equipment or similar
JP2018524500A (ja) ドロップダウンシール
IT201900006985A1 (it) Dispositivo a cerniera compatto e smorzato
AU2014304295A1 (en) Threshold seal and elongate seal member
EP1579098B1 (en) Draft stopper device, particularly for doors and similar
US2570312A (en) Window sash control and weather strip
JP2003161089A (ja) スクリーン装置
US912104A (en) Roller window-screen.
UA82046C2 (uk) Пристрій з регульованою запірною планкою
US1052576A (en) Spring-cushion and weather strip.
US775915A (en) Metallic sliding window.