UA7257U - A method for improving the quality of incubation eggs and young chicken - Google Patents

A method for improving the quality of incubation eggs and young chicken Download PDF

Info

Publication number
UA7257U
UA7257U UA20041109295U UA20041109295U UA7257U UA 7257 U UA7257 U UA 7257U UA 20041109295 U UA20041109295 U UA 20041109295U UA 20041109295 U UA20041109295 U UA 20041109295U UA 7257 U UA7257 U UA 7257U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
eggs
incubation
quality
chickens
level
Prior art date
Application number
UA20041109295U
Other languages
English (en)
Inventor
Yaroslav Ivanovych Kyryliv
Halyna Mykhailivna Stoyanovska
Original Assignee
S Z Hzhytskyi Lviv State Acade
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by S Z Hzhytskyi Lviv State Acade filed Critical S Z Hzhytskyi Lviv State Acade
Priority to UA20041109295U priority Critical patent/UA7257U/uk
Publication of UA7257U publication Critical patent/UA7257U/uk

Links

Landscapes

  • Fodder In General (AREA)
  • Feed For Specific Animals (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель належить до галузі птахівництва, зокрема до способів підвищення продуктивності і якості 2 продукції курей, а саме способів підвищення якості інкубаційних яєць і одержаного молодняка. Спосіб може бути використаний у птахівничих господарствах з різними формами власності для підвищення ефективності ведення галузі.
Відомий "Спосіб годівлі птиці" (АС СРСР Мо8822517 А23К1/14). Спосіб включає використання біологічно-активної кормової добавки рослинного походження (суміш чистотілу, кропиви, подорожника і лободи у співвідношеннях, мас.бо 22-23, 16-18; 20-40; 20-40), яку вводять в раціон молодняка від 2 до 5 місяців і від 6 до 7 місяців у формі чистого соку цих рослин, або водного настою з сухих трав з питною водою, або свіжоподрібленої зеленої маси рослин. Спосіб сприяє підвищенню ваги і якості яєць і нормалізує загальний перебіг обміну речовин.
Недоліками способу є складність виготовлення суміші трав, а також енерговитрати, пов'язані з одержанням 12 соку та подрібненої зеленої маси.
Відомі способи підвищення репродуктивності функції птиці, які включають використання мінеральних речовин, що впливають як на якість кормової добавки, так і на ефективність використання тваринами біологічно-активних речовин, які входять до її складу | АС СРСР Мо1687215 А2З3К1/00; АС СРСР Мо1687223
А2гЗКВ/161.
Недоліками відомих способів є недостатня їх ефективність, складність здійснення та економічна невигідність їх використання.
Відомий також спосіб, який включає годівлю птиці кормом, що містить стандартний комбікорм і мінеральну добавку (АС СРСР Мо1692509), в якості якої використовують суміш натрієвих солей (кремнекислий мета-9-водний натрій, сульфат, бікарбонат і селеніт натрію).
Спосіб забезпечує підвищення м'ясної та яєчної продуктивності, якості продукції та активізацію в репродуктивної функції у курей-несучок.
Проте немає даних про вплив відомого способу на якість інкубаційних яєць, виводимість та вирощування і на формування репродуктивних функцій у племінного молодняку птиці.
Відомий також "Спосіб вирощування ремонтного молодняку курей-несучок" | АС СРСР Мо1528424), який - включає годівлю молодняку курей стандартними повноцінним комбікормом в який додатково введено суміш ою сульфату натрію 0,2-0,395 і метасилікату натрію 0,3-0,7906 від загальної маси комбікорму, при ньому таким комбікорм ремонтний молодняк курей-несучок годують протягом 107-120 днів починаючи з 10-денного віку. сч
Спосіб забезпечує підвищення інтенсивності росту на 2,2-16,895 і досягнення стандартної живої маси на 2-13 - днів раніше ніж в контролі. Крім цього спосіб забезпечує початок яйцекладки на 5-7 днів раніше, а
Зо яйценосність на 5-795 більше ніж в контролі.
Недоліками відомого способу є те, що він недостатньо впливає на формування репродуктивних функцій у молодняка курей-несучок. «
Найбільш близьким по суті до способу, що заявляється, є "Спосіб корекцій обміну речовин і підвищення 8 репродуктивної функції курей-несучок" |Декл. Патент України Моб9659А1. 50 Відомий спосіб включає згодовування ремонтному молодняку курей-несучок починаючи з 10-денною віку с стандартного комбікорму і мінеральної добавки, що містить метасилікат натрію і сульфат натрію, який при цьому
Із» в мінерально-кормову добавку додатково вводять бікарбонат натрію, селеніт натрію і аскорбінову кислоту, а в якості наповнювача - цеоліт при такому співвідношенні компонентів кормової добавки: натрію метасилікат 0,4-0,695 - натрію бікарбонат 0,1-0,3965 ка натрію сульфат 0,2-0,496 аскорбінова кислота 0,0010-0,0020 1 цеоліт до 10095 «м 50 а тваринні корми, що входять до складу комбікорму замінені на борошно екструдованих кормових бобів в кількості 20905.
Спосіб забезпечує одержання високої продуктивності птиці, активізує травну систему, посилює біосинтетичні процеси та сприяє підвищенню живої маси і покращенню розвитку репродуктивних органів у молодняка
СУ 55 курей-несучок,
Недоліки способу полягають в тому, що спосіб розрахований на покращення виводимості та продуктивності промислового стада курей-несучок і невідомо як впливає на якість інкубаційних яєць їх заплідненість та якість одержаного молодняка від племінних курей-несучок маточного стада.
Заявлений нами спосіб усуває недоліки прототипу і забезпечує одержання високоякісних інкубаційних яєць та 60 підвищення заплідненості, виводимості і життєздатності одержаного молодняка.
В основу корисної моделі поставлено завдання створити новий ефективний спосіб підвищення якості інкубаційних яєць і одержуваною молодняка курей, економічно вигідний і зручний у застосуванні.
Технічний результат досягають шляхом додаткового балансування за амінокислотами раціонів курей-несучок, яйця яких використовують на інкубацію, що складаються з стандартною комбікорму, в якому бо м'ясо-кісткове борошно повністю замінено екструдованими кормовими бобами з добавкою синтетичних амінокислот і мінерально-вітамінної добавки що містить солі натрію (метасилікат, бікарбонат, сульфат,
селеніт) та аскорбінову кислоту з наповнювачем цеолітом, при цьому рівень амінокислот в раціоні доводять до метіонінецистину - 0,80-0,8595, а лізину до 0,90-1,00956 і згодовують курям маточного стада протягом періоду яйценосності та відбору яєць для інкубації.
Заміна м'ясо-кісткового та частини рибного борошна, що входить до складу стандартного комбікорму, на борошно екструдованих кормових бобів в кількості 20906 знижує вартість комбікорму в середньому на 1595 при збереженні його поживності.
Метасилікат, що вводить до складу кормової добавки, у метаболічних процесах біохімічно тісно пов'язаний з обміном кальцію, фосфору, натрію, калію, сірки, заліза, молібдену і кобальту. Під впливом метасилікату натрію /о ефективніше засвоюється фітатний фосфор.
Бікарбонат натрію, введений у корм для курей-несучок, нормалізує співвідношення між лужними і кислими елементами підвищуючи активність гідролітичних речовин.
Сульфат натрію, при дефіциті сірковмісних амінокислот (метіоніну і цистину) компенсує недостачу сірки, нормалізуючи обмін речовин, що позитивно впливає на стан фізіологічно-біохімічних процесів.
Селеніт сприяє підвищенню яйценосності і покращенню виведення курчат, здійснюючи позитивний вплив на запліднюючу здатність яєць і життєздатність курчат. Аскорбінова кислота забезпечує високу інтенсивність обмінних процесів і підсилює дію наявних у преміксі вітамінів, діючи як антиоксидант.
Використання неоліту в якості наповнювача для кормової добавки - дозволяє запобігти шлунково-кишкових захворювань, та підвищує ефективність розщеплення і засвоєння поживних речовин корму.
Борошно екструдованих кормових бобів містять цінні рослинні білки, які майже не поступаються за якістю білка тваринного походження, що забезпечує кращий економічний ефект на високу продуктивність.
Додаткове балансування раціонів для курей, яйця яких ідуть на інкубацію за амінокислотами, зокрема метіонін-циститом здійснювали введенням в раціон і -метіоніну до рівня 0,80-0,8595, а за лізином - введенням препарату І -лізин-монохлоргідрат до рівня 0,9-1,095 лізину в раціоні. Це посилює інтенсивність використання ов фітатного фосфору, підвищує інтенсивність синтезу всіх тканинних білків, ферментів і гормонів.
Метіонін є основним донатором сірки та метальних груп і посилює синтез кератину, адреналіну і т норадреналіну. Отже, заявлений спосіб забезпечує підвищення якості інкубаційних яєць, виводимість і життєздатність одержуваного молодняка.
При проведенні патентно-інформаційного пошуку заявником і авторами виявлено технічне рішення (Патент М зо України Моб69659А), що містить найбільшу кількість суттєвих ознак, спільних із заявленим способом: згодовування стандартного комбікорму, в якому м'ясо-кісткове борошно замінено екструдованми кормовими бобами з юю добавкою синтетичних амінокислот і мінерально-вітамінної кормової добавки, що містить солі натрію с (метасилікат, бікарбонат, сульфат, селеніт) та аскорбінову кислоту з наповнювачем цеолітом.
Однак наявність зазначених, спільних з прототипом ознак недостатня для досягнення технічного результату, - який забезпечує заявлений спосіб.
Технічних рішень, які б за сукупністю ознак повністю співпадали з заявленим - не виявлено. Це дозволяє зробити висновок про відповідність заявленого технічного рішення критерію корисної моделі - "новизна". «
В патентній і науково-технічній інформації не знайдено технічних рішень, в яких були б описані відомості про ознаки, що відрізняють заявлений спосіб від прототипу і забезпечують досягнення технічного результату З 70 раціони племінних курей маточного поголів'я, яйця яких використовують на інкубацію, додатково балансують за с вмістом амінокислот до рівня в раціоні метіонін-цистин 0,80-0,859о лізину 0,90-1,0095, і згодовують їх протягом всього періоду яйценосності та відбору яєць для інкубації. ;» Отже, заявлене технічне рішення не випливає явним чином з рівня техніки, що дозволяє зробити висновок про відповідність його критерію корисної моделі "винахідний рівень".
Корисна модель належить до галузі птахівництва, зокрема до способів підвищення продуктивності і якості -І продукції курей, а саме способів підвищення якості інкубаційних яєць і одержаного молодняка курей. Спосіб може бути використаний у птахівничих господарствах з різними формами власності для підвищення ю ефективності ведення галузі, а тому відповідає критерію корисної моделі - "промислова придатність". с Таким чином, заявлене технічне рішення є новим, промислово придатним, має винахідницький рівень, тобто
Відповідає усім умовам патентоспроможності винаходу відповідно до Ст. 7 розділу І Закону України "Про "М охорону прав на винаходи і корисні моделі" Мо1771 - І, 200Ор.
Порядок здійснення способу.
Заявлений спосіб здійснюють наступним чином: в господарстві, що утримує племінних курей-несучок і вирощує племінний ремонтний молодняк курей-несучок, вивчають наявність і якість кормів та кількості
Ган поголів'я. Розраховують необхідну кількість компонентів кормової суміші. Виготовляють кормову добавку в необхідній кількості, і вводять 195 в комбікорм, змішують її з комбікормом, в якому замість кормів тваринного походження вводять борошно екструдованих кормових бобів в кількості 20965.
Балансування раціонів за амінокислотами здійснюємо шляхом додавання препарату лізину, зокрема І! -лізину монохлоргідрату до рівня 0,90-1,095; метіоніну«цистину до рівня 0,80-0,8595 препаратом бі -мітіоніну. Зазначений бо вВаціон згодовують курям протягом всього періоду яйценосності і відбору яєць для інкубації.
Приклади конкретного виконання способу.
Ефективність способу, його переваги перед прототипом та визначення оптимального рівня амінокислот для балансування раціонів курей підтвердженні прикладами конкретного виконання способу.
Приклад 1. 65 Дослід на маточному поголів'ї курей кросу Ломанн-Браун було проведено у умовах ВАТ "Птахофабрика
Львівська" Буського району Львівської області. Було сформовано за принципом аналогів 4 групи курей маточного поголів'я.
Ї група курей (прототип) одержувала основний стандартний комбікорм, в якому тваринні корми було замінено 2096 борошна екстурудованих кормових бобів з додаванням 195 мінерально-вітамінної добавки, що містила: натрій метасилікат - 0,595; натрій бікарбонат - 0,295; натрій сульфат - 0,395; натрій селікат - 0,000225; аскорбінову кислоту - 0,001595, цеоліт до 100 грам.
П, ШО ї М групи курей (дослідні) одержували той самий раціон, який був додатково збалансований за амінокислотами додаванням препаратів лізину (І-лізин моногідрохлорид) і метіоніну (0 -метіонін) для курей
П-ої дослідної групи: до нижнього рівня норми - лізин до 0,9095, метіонінесцистин до 0,8095, для курей ПІ-ої 70 дослідної групи, до середнього рівня норми, лізин до 0,9595, метіонінецистин до 0,8395, для курей ІМ-ої дослідної групи до верхнього рівня норми - лізин до 1,0095, метіонінецистин до 0,8590.
Перед відбором яєць для інкубації кури одержували зазначенні раціони протягом З0 днів.
Яйця перед інкубацією досліджували на: масу яйця, шкаралупи, жовтка, білка, міцність шкаралупи. Визначити коефіцієнт рефракції білка, жовтка, рН білка, жовтка, а у жовтку визначали вміст вітаміну А, Е, каротиноїдів, 75 РНК ДНК.
Результати досліджень наведенні в таблиці 1. 2 З г. щ ю сч в зв «
Дані таблиці свідчать про те, що яйця курей І дослідної групи були більш якісними порівняно з ІІ, ЇМ З групами і прототипом, зокрема за вмістом вітамінів, це і свідчить про ефективність способу. с З метою вивчення ефективності заявленого способу та впливу його на заплідненість і виводимість у м інкубатор було закладено по 140 штук яєць з контрольної (прототипу) і дослідних груп. ,» Заплідненість і виводимість у | групі (прототип) складали - 88,495 та 82,795 і відповідно у І дослідній групі 89,05-83,6090.
Отриманні після інкубації курчата були розміщенні відповідно по групах у цеху для вирощування ремонтного - молодняка І група - прототип, ІЇ - дослідна (новий спосіб) Перед посадкою на вирощування з кожної групи було
ГФ відібрано по 5 курчат для взяття крові та тканини печінки для біохімічних досліджень.
Матеріал для біохімічних досягнень відбирався у одноденному 30 і 9О-денному віці. У крові визначали о загальний білок, амінний азот, аспартатамінотрансферазу (АсАТ), алаліномінотрансферазу (АлАТ), гемоглобін, «м 50 глюкозу та гематокрит. У тканині печінки визначали розчинний білок, фосфор РНК та ДНК, глюкозу, глікоген, вітаміни А та Е і каротиноїди.
Поряд з цими показниками у 90-денному віці брали тканини слизової 12-типалої кишки та яйцепроводу у яких визначали загальний білок, амінний азот та фосфор РНК і ДНК.
Одержанні результати представленні в таблиці 2, 3, 4.
Су; В результаті проведених досліджень встановлено, що у крові добових курчат дослідної групи (новий спосіб) був вищий рівень загального білку та амінного азоту і спостерігалася тенденція до підвищення ферментів переамінування в порівнянні з прототипом (таблиця 2). во и 000171ю01110ю пвототит (новий слосі| РО прототит новий стосю| Р. прототип новий стоою| Р. бо Білок, г/л 51,340,46 56,0-0,26 |«0,001/30,31-0,44| 31,59-40,56 |20,1) 50,5240,80 |51,57-0,60). 20,1
Тежтевнтя 10200000 вразив озвттев ром пово погозоло сот лока миля 02000001: вони тозозо ро те:ого вев:ого | с0ої.
Тенеюфтя 01020001 (00102 зовогове ол зв2хосю долозоло сою
Вт 10110011 ояокоот оз рол теїхозе 1аволе| хол
Й Виамне мог 1020101 злеюл? аввют рол авоово аеоюта зол. і в 00011ю001001 юю проттих еевийстсю| Р | проти | новийстос | Р | прот Геовийстсю| Р. " зв З
Дещо по іншому змінювалися ці показники у ЗО і 90-денних курчат. Зокрема у З0-денних курчат рівень загального білку, амінного азоту та аспартатамінотрансферину був практично однаковий у обох групах, їх» привертає увагу вищий рівень гемоглобіну. Показники рівня глюкози та гематокриту були у межах похибки. Щодо рівня загальних білків і амінного азоту то тут у 90-денних курчат спостерігалася також тенденція як і у й
З0-денних курчат. Рівень активності ферментів переамінування був вищий. Відносно вмісту гемоглобіну то він Ге був вищий, рівень гематокриту був у обидвох групах однаковий.
Що стосується тканини печінки то у добових курчат спостерігалося збільшення глікогену у дослідній групі - (таблиця 3).
Всі інші показники були практично на однаковому рівні або різниця було у межах похибки.
У курчат З0-денного віку спостерігався значно вищий рівень глікогену та глюкози у дослідній групі. «
Концентрація вітаміну А у дослідній групі була дещо нижчою порівняно з контрольною, всі інші показники з були практично на одному рівні або різниця була у межах похибки.
Дослідження рівня показників білкового обміну у слизовій 12-типалої вказує на деяке підвищення рівня с загальних білків та фосфату РНК. Рівень амінного азоту був дещо нижчий у дослідній групі. а У яйцепроводі курчат 90-денного віку дослідної групи спостерігався нижчий рівень амінного азоту, проте "» був вищий вміст загального білка і фосфору РНК (таблиця 4). 4 : 12-типалої кишки та яйцепроводу З0-денних курчат, М т, п-5 й Ши с В 4» со» 60
Молодняк курей, вирощений з інкубаційних яєць маточного поголів'я курей, що одержували раціони, збалансовані за амінокислотним складом був життєздатний, мав підвищену інтенсивність організму, обміну речовин, зокрема процесів синтезу білка, що свідчить про ефективність заявленого способу. б5

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Спосіб підвищення якості інкубаційних яєць і одержуваного молодняка курей, який включає згодовування стандартного комбікорму, в якому тваринні корми замінено 20 96 борошном екструдованих кормових бобів і мінерально-вітамінної добавки, що містить солі натрію (метасилікат, бікарбонат, сульфат, селеніт та аскорбінова кислота) з наповнювачем-цеолітом, який відрізняється тим, що раціони племінних курей маточного поголів'я, яйця яких використовують на інкубацію, додатково збалансовують за вмістом амінокислот до рівня метіонінецистин в раціоні - 0,80-0,85 90 та лізину 0,90-1,0 90 і згодовують протягом всього періоду яйценосності та відбору яєць для інкубації. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 6, 15.06.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. що 2 ча ів) с ча -
    с . и? -І іме) 1 що Со 60 б5
UA20041109295U 2004-11-12 2004-11-12 A method for improving the quality of incubation eggs and young chicken UA7257U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20041109295U UA7257U (en) 2004-11-12 2004-11-12 A method for improving the quality of incubation eggs and young chicken

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20041109295U UA7257U (en) 2004-11-12 2004-11-12 A method for improving the quality of incubation eggs and young chicken

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA7257U true UA7257U (en) 2005-06-15

Family

ID=34883708

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20041109295U UA7257U (en) 2004-11-12 2004-11-12 A method for improving the quality of incubation eggs and young chicken

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA7257U (uk)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102939933A (zh) * 2012-10-31 2013-02-27 丹阳龙润农业开发科技有限公司 一种健鸡的饲养方法
CN103858817A (zh) * 2013-12-22 2014-06-18 罗生芳 一种乌鸡生态养殖方法

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102939933A (zh) * 2012-10-31 2013-02-27 丹阳龙润农业开发科技有限公司 一种健鸡的饲养方法
CN103858817A (zh) * 2013-12-22 2014-06-18 罗生芳 一种乌鸡生态养殖方法

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Chernogradskaya et al. Influence of zeolite honguruu on growth and development, digestibility and metabolism of geese
RU2714261C1 (ru) Кормовая добавка для крупного и мелкого рогатого скота
RU2565831C2 (ru) Способ выращивания и содержания родительской птицы яичного направления
CN102948620B (zh) 一种改性羟基蛋氨酸钙饲料添加剂的制备方法
RU2386344C2 (ru) Биологически активная кормовая добавка для кур
RU2156080C1 (ru) Премикс для сельскохозяйственных животных и птицы
RU2530815C2 (ru) Кормовая добавка для животных и птиц
UA7257U (en) A method for improving the quality of incubation eggs and young chicken
RU2714262C1 (ru) Способ применения активной угольной кормовой добавки
RU2340204C1 (ru) Способ кормления цыплят-бройлеров
RU2679058C1 (ru) Комбикорм для кур-несушек
RU2159558C1 (ru) Способ кормления животных и птицы
Talalay et al. Influence of feeding with hydroponic green fodder from barley on meat quality of chicken-broilers
Slozhenkina et al. Use of feed additives “Valopro” and “Ruprokol” to increase the energy of growth and meat productivity of simmental steers
RU2495588C2 (ru) Способ выращивания ремонтного молодняка для родительского стада кур
SU967439A1 (ru) Стимул тор репродуктивных качеств сельскохоз йственной птицы
Ivanov et al. Protein reguirement of pregnantpregnancy Yakut mares
RU2308200C2 (ru) Способ повышения продуктивности цыплят-бройлеров
RU2819929C1 (ru) Способ повышения продуктивности цыплят-бройлеров
RU2768035C1 (ru) Кормовая добавка для выращивания телят в молочный период
RU2716969C1 (ru) Способ повышения мясной продуктивности бычков мясного типа в условиях якутии
RU2818540C1 (ru) Способ получения комплексной кормовой добавки для сельскохозяйственной птицы
RU2746500C1 (ru) Способ повышения мясной продуктивности крупного рогатого скота
RU2823073C1 (ru) Способ повышения продуктивности индюшат
RU2821731C1 (ru) Способ повышения продуктивности утят