UA61173C2 - Пристрій для моніторингу силових трансформаторів - Google Patents

Пристрій для моніторингу силових трансформаторів Download PDF

Info

Publication number
UA61173C2
UA61173C2 UA2003054346A UA2003054346A UA61173C2 UA 61173 C2 UA61173 C2 UA 61173C2 UA 2003054346 A UA2003054346 A UA 2003054346A UA 2003054346 A UA2003054346 A UA 2003054346A UA 61173 C2 UA61173 C2 UA 61173C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
unit
input
output
transformer
block
Prior art date
Application number
UA2003054346A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Oleksandr Mykolaiov Rassalskyi
Original Assignee
Oleksandr Mykolaiov Rassalskyi
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Oleksandr Mykolaiov Rassalskyi filed Critical Oleksandr Mykolaiov Rassalskyi
Priority to UA2003054346A priority Critical patent/UA61173C2/uk
Priority to RU2003120735/28A priority patent/RU2242830C1/ru
Publication of UA61173C2 publication Critical patent/UA61173C2/uk

Links

Landscapes

  • Protection Of Transformers (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до галузі електротехніки і призначений для контролю основних робочих параметрів трансформатора в реальному масштабі часу в процесі його експлуатації і управління його основними системами. Пристрій для моніторингу силових трансформаторів включає блоки вимірювання величини струму, величини напруги, температури навколишнього середовища, блоки контролю системи масляного охолодження трансформатора, контролю стану високовольтних вводів трансформатора, блок оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту. Пристрій додатково містить блоки контролю температури обмоток, стану трансформаторного масла, положення пристрою регулювання напруги під навантаженням (РПН), блок розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, блок реєстрації аварійних процесів, блок розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, блок управління системою масляного охолодження трансформатора, блок дистанційного управління пристроєм РПН, блок ведення журналів стану трансформатора, блок візуалізації значень вимірюваних параметрів у вигляді таблиць та/або графіків, блок передачі даних і інтеграції системи моніторингу в автоматизовану систему диспетчерського управління і автоматизовану систему обліку електроенергії, блок обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, блок обробки і архівування одержаних даних, споряджений системою, запрограмованою відповідно до основних припустимих параметрів роботи трансформатора в режимі експлуатації. Між блоками пристрою існують зв’язки, які забезпечують роботу пристрою.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області електротехніки і може бути використаний для контролю основних робочих 2 параметрів трансформатора в реальному масштабі часу в процесі його експлуатації і управління його основними системами.
Найбільш близьким за технічною суттю і технічним результатом, що досягається, до пристрою для моніторингу силових трансформаторів, що заявляється, є пристрій для вимірювання спрацьовування силових трансформаторів (див. патент України Мо34253, М. кл.б (018 31/06, від 18.06.1999р., опубл. 15.02.2001Р), 70 який включає блок вимірювання величини струму, що містить засоби для вимірювання значень струму в одній обмотці трансформатора, блок вимірювання величини напруги, блок вимірювання температури навколишнього середовища, блок контролю системи масляного охолодження трансформатора, що містить засоби для вимірювання температури верхніх шарів трансформаторного масла, блок контролю стану високовольтних вводів трансформатора, що містить засоби для вимірювання тиску масла у вводах, пристрій для обробки одержаних т даних і блок оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший, другий, третій, четвертий і п'ятий входи якого з'єднані, відповідно, з виходами блока вимірювання величини струму, блока вимірювання величини напруги, блока вимірювання температури навколишнього середовища, блока контролю системи масляного охолодження трансформатора і блока контролю стану високовольтних вводів трансформатора.
Блок вимірювання величини струму містить засоби для вимірювання значень струму в ланцюзі однієї вторинної обмотки, а блок вимірювання величини напруги містить засоби для вимірювання значень напруги в електричній мережі. Пристрій для обробки одержаних даних виконаний у виді пристрою вибірки-зберігання, перший вхід якого через перетворювач перемінної напруги в постійну напругу з'єднаний з виходом засобу для вимірювання значень напруги в електричній мережі блока вимірювання величини напруги.
Блок оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту виконаний у виді індикаторів і засобів с 29 світлової чи звукової сигналізації. Блок вимірювання величини струму через перетворювач струму в постійну (У напругу, суматор, функціональний перетворювач, компаратор, Кб-тригер, логічні елементи і лічильники імпульсів з'єднаний з першим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту.
Блок вимірювання величини напруги через перетворювач перемінної напруги в постійну напругу, пристрій вибірки-зберігання, функціональні перетворювачі, масштабуючі підсилювачі, суматори, блок множення, о аналогово-дифровий перетворювач, регістри, цифрові компаратори і логічні елементи з'єднаний з другим їх входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту.
Блок вимірювання температури навколишнього середовища через перетворювач температури в постійну -- напругу, суматор, масштабуючий підсилювач, блок множення, аналогово-дифровий перетворювач, суматори і («-- регістри з'єднаний з третім входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту. Блок контролю системи масляного охолодження трансформатора через перетворювач температури в постійну ї-о напругу, а також суматор, КЗ-тригер, логічні лічильники, лічильники імпульсів, компаратор з'єднаний з четвертим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту. Блок контролю стану високовольтних вводів трансформатора через перетворювач тиску в постійну напругу, а також суматор, « дю К5-тригер, логічні лічильники, лічильники імпульсів, компаратор з'єднаний з п'ятим входом блока оповіщення -о обслуговуючого персоналу про стан системи захисту. Пристрій містить також блоки завдання ресурсу. с Відомий пристрій не забезпечує можливості здійснення контролю усіх основних робочих параметрів :з» трансформатора в реальному масштабі часу і одержання інформації про абсолютні значення основних робочих параметрів у виді таблиць та/або графіків у будь-який момент часу в процесі експлуатації трансформатора.
Це обумовлюється тим, що за допомогою відомого пристрою можна вимірювати і контролювати лише б» 395 обмежену кількість робочих параметрів, а саме значення струму в одній вторинній обмотці трансформатора, значення напруги в електричній мережі, значення температури верхніх шарів трансформаторного масла і - величину тиску масла у високовольтному вводі трансформатора, чого недостатньо для того, щоб контролювати і -з оцінювати стан обмоток і таких важливих систем силового трансформатора, як система масляного охолодження, пристрій РПН та інших систем. Лише посередньо, шляхом виконання складних розрахунків, можна приблизно - І 50 судити про стан обмоток і трансформаторного масла, однак достовірні дані про їхній стан одержати неможливо. со При використанні відомого пристрою неможливо контролювати положення пристрою РПН, (РПН - пристрій регулювання напруги під навантаженням) і кількість його переключень. Сигнали, що надходять у регістри у виді цифрових кодів, далі надходять у блоки завдання ресурсу і порівнюються з записаними в них цифровими кодами, У залежності від результатів порівняння цифрові компаратори, що одержують інформацію про це, 59 видають сигнал логічної одиниці, якщо значення цифрових кодів, що надходять від регістрів, перевищують чи
ГФ) дорівнюють цифровим кодам, записаним у блоки завдання ресурсу, після чого включаються індикатори і сигнал т надходить у ланцюг сигналізації блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту.
Відсутність системи архівування результатів вимірювання не дозволяє аналізувати змінення основних робочих параметрів трансформатора в часі, що робить неможливим здійснення діагностики стану трансформатора, бо відсутність блоків управління не дозволяє виконувати управління роботою найважливіших систем трансформатора через автоматизовану систему диспетчерського управління (АСДУ) і включення в автоматизовану систему обліку електроенергії (АСУЕ),
В основу винаходу поставлена задача удосконалити пристрій для моніторингу силових трансформаторів шляхом уведення нових конструктивних елементів, нових зв'язків між конструктивними елементами, нового 62 виконання конструктивних елементів, що забезпечить можливість здійснення контролю усіх основних робочих параметрів трансформатора в реальному масштабі часу і одержання інформації про абсолютні значення основних робочих параметрів у виді таблиць та/або графіків у будь-який момент часу в процесі експлуатації.
Поставлена задача вирішується тим, що в пристрої для моніторингу силових трансформаторів, який включає блок вимірювання величини струму, що містить засоби для вимірювання значень струму в одній обмотці трансформатора, блок вимірювання величини напруги, блок вимірювання температури навколишнього середовища, блок контролю системи масляного охолодження трансформатора, що містить засоби для вимірювання температури верхніх шарів трансформаторного масла, блок контролю стану високовольтних вводів трансформатора, що містить засоби для вимірювання тиску масла у вводах, пристрій для обробки одержаних 7/о даних і блок оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший, другий, третій, четвертий і п'ятий входи якого з'єднані, відповідно, з виходами блока вимірювання величини струму, блока вимірювання величини напруги, блока вимірювання температури навколишнього середовища, блока контролю системи масляного охолодження трансформатора | блока контролю стану високовольтних вводів трансформатора, відповідно до винаходу, новим є те, що він додатково містить блок контролю температури обмоток, блок 7/5 Контролю стану трансформаторного масла, блок контролю положення пристрою РПН, блок розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, блок реєстрації аварійних процесів, блок розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, блок управління системою масляного охолодження трансформатора, блок дистанційного управління пристроєм РПН, блок ведення журналів стану трансформатора, блок візуалізації вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, блок передачі даних 1 інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, блок обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, при цьому блок вимірювання величини струму споряджений засобами для вимірювання миттєвих, середніх і діючих значень струму в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С, блок вимірювання величини напруги споряджений засобами для вимірювання миттєвих, середніх і діючих значень напруги в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С, блок контролю системи сч ов масляного охолодження трансформатора додатково споряджений засобами для вимірювання температури трансформаторного масла на вході і виході охолоджувачів, засобами для контролю рівня масла і засобами для і) контролю тиску масла в баці трансформатора і баці пристрою РПН, блок контролю стану високовольтних вводів трансформатора додатково споряджений засобами для вимірювання струмів витоку в ізоляції, пристрій для обробки одержаних даних виконаний у виді блока обробки і архівування одержаних даних, спорядженого со зо системою, запрограмованою відповідно до основних припустимих параметрів роботи трансформатора в режимі експлуатації, причому перший вихід блока вимірювання величини струму з'єднаний з першим входом блока - розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, другий його вихід з'єднаний з першим входом блока -с де реєстрації аварійних процесів, третій його вихід з'єднаний з першим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, четвертий його вихід з'єднаний з першим входом блока обробки (7 з5 | архівування одержаних даних, п'ятий його вихід з'єднаний з першим входом блока ведення журналів стану со трансформатора, шостий його вихід з'єднаний з першим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, сьомий його вихід з'єднаний з першим входом блока дистанційного управління пристроєм РПН, перший вихід блока вимірювання величини напруги зв'язаний з другим входом блока розрахунку інтегральних характеристик, другий його вихід зв'язаний з другим входом блока реєстрації аварійних процесів, « третій його вихід з'єднаний з другим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному 2-3 с масштабі часу, четвертий його вихід з'єднаний з другим входом блока обробки і архівування одержаних даних,
Й п'ятий його вихід з'єднаний з другим входом блока ведення журналів стану трансформатора, шостий його вихід а з'єднаний з другим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока вимірювання температури навколишнього середовища з'єднаний з третім входом блока розрахункових Моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з третім входом блока б ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з третім входом блока обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з першим входом блока управління системою - масляного охолодження трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з третім входом блока оповіщення - обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока контролю системи масляного охолодження трансформатора з'єднаний з четвертим входом блока розрахункових моделей за даними ш- вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока ведення 4) журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з четвертим входом блока обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з другим входом блока управління системою масляного охолодження трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока оповіщення
Б обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока контролю температури обмоток з'єднаний з п'ятим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу,
Ф) другий його вихід з'єднаний з п'ятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід ка з'єднаний з п'ятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з третім входом блока управління системою масляного охолодження трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний бр З п'ятим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока контролю стану трансформаторного масла з'єднаний з шостим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з шостим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з шостим входом блока обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока управління системою масляного охолодження в5 трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з шостим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока контролю стану високовольтних вводів трансформатора з'єднаний з сьомим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, другий його вихід з'єднаний з сьомим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з сьомим входом блока обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока контролю положення пристрою РІПН З'єднаний з сьомим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з восьмим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з восьмим входом блока обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з другим входом блока дистанційного управління пристроєм РПН, перший вихід блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту з'єднаний з дев'ятим входом блока ведення журналів стану /о трансформатора, другий його вихід з'єднаний з дев'ятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока розрахунку інтегральних характеристик трансформатора з'єднаний з восьмим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з десятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з десятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока реєстрації аварійних процесів з'єднаний з /5 одинадцятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, другий його вихід з'єднаний з одинадцятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, третій його вихід з'єднаний з восьмим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, четвертий його вихід з'єднаний з першим входом блока візуалізації вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, перший вихід блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу з'єднаний з дванадцятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, другий його вихід з'єднаний з дванадцятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, третій його вихід з'єднаний з першим входом блока передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, четвертий його вихід з'єднаний з входом блока контролю температури обмоток, п'ятий його вихід з'єднаний з п'ятим входом блока управління системою масляного охолодження трансформатора, шостий його вихід з'єднаний з другим входом блока візуалізації вимірюваних сч об параметрів у виді таблиць та/або графіків, перший вихід блока дистанційного управління пристроєм РПН з'єднаний з третім входом блока візуалізації значень вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, і) другий його вихід з'єднаний з тринадцятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з другим входом блока передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, четвертий його вихід з'єднаний з дев'ятим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан со зо системи захисту, перший вихід блока управління системою масляного охолодження з'єднаний з четвертим входом блока візуалізації вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, другий його вихід з'єднаний - з чотирнадцятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з третім «- входом блока передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, перший вихід блока обробки і архівування одержаних даних з'єднаний з п "ятим входом блока візуалізації вимірюваних параметрів у виді -- таблиць та/або графіків, другий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока передачі даних і інтеграції «о системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, третій його вихід з'єднаний з входом блока обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, четвертий його вихід з'єднаний з третім входом блока дистанційного управління пристроєм РПН, п'ятий його вихід з'єднаний з шостим входом блока управління « системою масляного охолодження трансформатора, шостий його вихід з'єднаний з десятим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока ведення журналів стану -йд с трансформатора з'єднаний з шостим входом блока візуалізації вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або й графіків, другий його вихід з'єднаний з тринадцятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, "» перший вихід блока обробки Інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, з'єднаний з п'ятим входом блока передачі даних І інтеграції системи моніторингу в АСДУ І АСОЕ, другий його вихід єднаний з чотирнадцятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока
Ге») візуалізації вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків з'єднаний з четвертим входом блока дистанційного управління пристроєм РПН. - Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю суттєвих ознак винаходу і технічним результатом, що - досягається, полягає у такому.
Додаткове введення в пристрій для моніторингу силових трансформаторів блока контролю температури і обмоток, блока контролю стану трансформаторного масла, блока контролю положення пристрою РПН, блока с» розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, блока реєстрації аварійних процесів, блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, блока управління системою масляного охолодження трансформатора, блока дистанційного управління пристроєм РПН, блока ведення журналів стану трансформатора, блока візуалізації вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, блока передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, блока обробки інформації про зміни, що
Ф, відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, а також додаткове спорядженя блока вимірювання ко величини струму засобами для вимірювання миттєвих, середніх і діючих значень струму в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С, блока вимірювання величини напруги засобами для вимірювання бо миттєвих, середніх і діючих значень напруги в обмотках високої, середньої і низької напруги в фазах А, В, С, блока контролю системи масляного охолодження трансформатора засобами для вимірювання температури трансформаторного масла на вході і виході охолоджувачів, засобами для контролю рівня масла і засобами для контролю тиску масла в баці трансформатора і баці пристрою РПН, і виконання пристрою для обробки одержаних даних у виді блока обробки і архівування одержаних даних, спорядженого системою, 65 запрограмованою відповідно до основних припустимих параметрів роботи трансформатора в режимі експлуатації, у сукупності з відомими ознаками і при наявності між блоками зв'язків, що заявляються пропонованим винаходом, забезпечує можливість здійснення контролю усіх основних робочих параметрів трансформатора в реальному масштабі часу і одержання інформації про абсолютні значення основних робочих параметрів в виді таблиць та/або графіків в будь-який момент часу в процесі експлуатації трансформатора, дозволяє аналізувати змінення параметрів трансформатора в процесе! зксплуатації для попередньої оцінки несправностей, які розвиваються.
Блок контролю температури обмоток забезпечує одержання інформації про поточні значення і про всі зміни температури в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В и С у будь-який момент часу. Блок контролю стану трансформаторного масла містить засоби вимірювання, що забезпечують одержання інформації 7/0 про температуру масла, його вологість і про концентрацію розчинених у маслі газів у баці трансформатора і баці пристрою РПН. Блок контролю положення пристрою РПН забезпечує одержання інформації про положення пристрою РПН у фазах А, В и С, про час початку і завершення переключень пристрою РПН у кожній з фаз, про кількість переключень пристрою РПН, що дозволяє здійснювати оперативний контроль за роботою пристрою
РПН. Блок вимірювання величини струму, споряджений засобами для вимірювання миттєвих, середніх і діючих /5 значень струму в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С, і блок вимірювання величини напруги, споряджений засобами для вимірювання миттєвих, середніх і діючих значень напруги в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С, забезпечують можливість контролю усіх значень струму і напруги І спостереження за наявністю або відсутністю перевантажень по струму і напрузі. Інформація від блока вимірювання величини струму і від блока вимірювання величини напруги надходить у блок реєстрації аварійних процесів, де відбувається її обробка, спрямована на виявлення перевищення припустимих миттєвих, середніх І діючих значень кожного з вимірюваних параметрів, і побудова за результатами обробки осцилограм. Інформація від блока вимірювання величини струму і від блока вимірювання величини напруги надходить також у блок розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, який на основі отриманої інформації здійснює розрахунок усіх необхідних електричних і неелектричних характеристик, у тому числі активної, реактивної і сч об повної потужності, енергії, коефіцієнта навантаження, коефіцієнта потужності. За рахунок того, що блок контролю системи масляного охолодження трансформатора додатково споряджений засобами для вимірювання і) температури трансформаторного масла на вході і виході охолоджувачів, засобами для контролю рівня масла і засобами для контролю тиску масла в баці трансформатора і баці пристрою РПН, забезпечується можливість повністю контролювати систему масляного охолодження трансформатора, що дозволяє вчасно попереджати со зо аварійні ситуації, які можуть виникнути при підвищенні або зниженні рівня масла в баці трансформатора або в баці пристрою РПН, при різкому підвищенні тиску масла в баці трансформатора або в баці пристрою РПН, при - підвищенні температури масла в баці трансформатора або в баці пристрою РПН вище припустимої. Блок контролю стану високовольтних вводів трансформатора дозволяє контролювати не тільки тиск масла у високовольтних вводах, але і струми витоків, що протікають через ізоляцію. Дані, одержані при контролі і -- з5 вимірах блоком вимірювання величини струму, блоком вимірювання величини напруги, блоком вимірювання со температури навколишнього середовища, блоком контролю системи масляного охолодження трансформатора, блоком контролю стану високовольтних вводів трансформатора, блоком контролю температури обмоток, блоком контролю стану трансформаторного масла, блоком контролю положення пристрою РПН, безперервно надходять у блок розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу і служать для обчислювання «
Величини температури найбільш нагрітої точки обмотки, якості енергії, що передасться, активної, реактивної і з с повної потужності, середніх значень струму і напруги в трифазній мережі, позитивних і негативних . послідовностей струму і напруги, небалансу струмів і напруг у трифазній мережі, коефіцієнта потужності, и?» відношення амплітуди нульової гармоніки струму до суми усіх гармонік струму, косинуса різниці фаз гармонік струму і напруги, споживання електроенергії (активної та реактивної), загального відсотка гармонійних
Викривлень, коефіцієнта трансформації, припустимого коефіцієнта навантаження, терміну служби
Ге» трансформатора, терміну служби пристрою РПН, швидкості старіння ізоляції. При виникненні аварійної ситуації в одній або декількох системах трансформатора спрацьовує система захисту, що викликає включення звукової та - світлової сигналізації блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту. Аварійна - сигналізація відключається тільки після прийняття обслуговуючим персоналом заходів по усуненню аварійної ситуації. ш- Пристрій, для моніторингу силових трансформаторів, що заявляється, забезпечує автоматичне та 4) дистанційне управління системою масляного охолодження трансформатора і пристроєм РПН. При управлінні системою масляного охолодження трансформатора використовується інформація, що надходить від блока контролю системи масляного охолодження трансформатора і блока розрахункових моделей за даними Вимірювань у реальному масштабі часу. Це дозволяє забезпечити мінімальні коливання температури масла в систем! масляного охолодження трансформатора, а також контролювати знос приводів системи охолодження.
Ф) Блок дистанційного управління пристроєм РПН дозволяє здійснювати переключення пристрою РПН по команді ка оператора або диспетчера з віддаленого диспетчерського пункту через блок візуалізації значень вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків. Блок дистанційного управління пристроєм РПН може блокувати його бо переключення при одержанні інформації від блока вимірювання величини струму про перевантаження трансформатора по струму.
Блок ведення журналів стану трансформатора здійснює безперервну реєстрацію усіх аварійних сигналів, які надходять від блока вимірювання величини струму, блока вимірювання величини напруги, блока вимірювання температури навколишнього середовища, блока контролю системи масляного охолодження трансформатора, 65 блока контролю стану високовольтних вводів трансформатора, блока контролю температури обмоток, блока контролю стану трансформаторного масла, блока контролю положення пристрою РПН. Блок ведення журналів стану трансформатора беперервно реєструє також усі розрахункові параметри, які надходять у нього від блока розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, а також від блока реєстрації аварійних процесів. Блок ведення журналів стану трансформатора реєструє усю інформацію про спрацювання блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, а також про дії, які здійснюються за допомогою блока дистанційного управління пристроєм
РПН ї блока управління системою масляного охолодження трансформатора, а також всі дії оперативного персоналу. Обробку і ведення архівів усіх вимірюваних і розрахункових параметрів, а також усіх подій, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, здійснює блок обробки і архівування одержаних даних, 7/0 споряджений системою, запрограмованою відповідаю до основних припустимих параметрів роботи трансформатора в режимі експлуатації, який порівнює дані, що надходять до нього, із припустимими параметрами роботи трансформатора, Блок обробки Інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, які називаються ще історичними трендами, дозволяє на підставі архівних даних, що надходять із блока обробки і архівування одержаних даних, у будь-який момент часу відновити інформацію /5 про процеси, які відбулися і відбуваються за час експлуатації трансформатора і про зміни в стані його найважливіших систем, а також прогнозувати його стан на основі наявних тенденцій. Блок візуалізації значень вимірюваних параметрів забезпечує оператору можливість зручної роботи з поточними, архівними і отриманими розрахунковим шляхом значеннями робочих параметрів у виді таблиць та/або графіків, що дозволяє вчасно відстежити виникнення псредаварийної або аварійної ситуації і вжити заходи по запобіганню та/або усуненню 2о такої ситуації. Блок передачі даних і інтеграції системи моніторингу, в АСДУ Її АСОЕ дозволяє диспетчерам здійснювати контроль усіх робочих параметрів і роботу з архівними даними, а також з інформацією про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, на відстані. Інформація про значення виміряних робочих параметрів, про параметри, одержані розрахунковим шляхом, і про події, які відбуваються у процесі експлуатації трансформатора надходить до блока передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і сч АСОЕ від блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, блока дистанційного управління пристроєм РПН, блока управління системою масляного охолодження трансформатора, блока і) обробки і архівування отриманих даних, блока обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора. Це дозволяє здійснювати дистанційне управління роботою найважливіших систем трансформатора з центрального диспетчерського пункту і постійне спостереження за режимами його роботи. со зо Пристрій для моніторингу силових трансформаторів пояснюється кресленням, на якому приведена блок-схема пристрою, що заявляється. -
Пристрій для моніторингу силових трансформаторів містить блок 1 вимірювання величини струму, блок 2 «- вимірювання величини напруги, блок З вимірювання температури навколишнього середовища, блок 4 контролю системи масляного охолодження трансформатора, блок 5 контролю стану високовольтних вводів -- з5 трансформатора, блок 6 обробки і архівування одержаних даних, споряджений системою, запрограмованою со відповідно до основних припустимих параметрів роботи трансформатора в режимі експлуатації, блок 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, блок 8 контролю температури обмоток, блок 9 контролю стану трансформаторного масла, блок 10 контролю положення пристрою РПН, блок 11 розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, блок 12 реєстрації аварійних процесів, блок 13 розрахункових « Моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, блок 14 управління системою масляного в с охолодження трансформатора, блок 15 дистанційного управління пристроєм РПН, блок 16 ведення журналів . стану трансформатора, блок 17 візуалізації значень вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, и?» блок 18 передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, блок 19 обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора. Перший вихід блока 1 вимірювання величини струму
З'єднаний з першим входом блока 11 розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, другий його вихід
Ге» з'єднаний з першим входом блока 12 реєстрації аварійних процесів, третій його вихід з'єднаний з першим входом блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, четвертий його вихід - з'єднаний з першим входом блока 6 обробки і архівування одержаних даних, п'ятий його вихід з'єднаний з - першим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, шостий його вихід з'єднаний з першим входом блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, сьомий його вихід з'єднаний з
Ш- першим входом блока 15 дистанційного управління пристроєм РПН, перший вихід блока 2 вимірювання сю величини напруги зв'язаний з другим входом блока 11 розрахунку Інтегральних характеристик, другий його вихід зв'язаний з другим входом блока 12 реєстрації аварійних процесів, третій його вихід з'єднаний з другим входом блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, четвертий його вихід 5Б з'єднаний з другим входом блока 6 обробки і архівування одержаних даних, п'ятий його вихід з'єднаний з другим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, шостий його вихід з'єднаний з другим входом блока 7 (Ф, оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока З вимірювання ка температури навколишнього середовища з'єднаний з третім входом блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з третім входом блока 16 ведення журналів бо стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з третім входом блока 6 обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з першим входом блока 14 управління системою масляного охолодження трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з третім входом блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока 4 контролю системи масляного охолодження трансформатора з'єднаний з четвертим входом блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі б5 часу, другий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з четвертим входом блока 6 обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з другим входом блока 14 управління системою масляного охолодження трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока 8 контролю температури обмоток з'єднаний з п'ятим входом блока 13 розрахункових Моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з п'ятим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з п'ятим входом блока 6 обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з третім входом блока 14 управління системою масляного охолодження трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з п'ятим входом блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока 9 контролю стану трансформаторного /о масла з'єднаний з шостим входом блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з шостим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з шостим входом блока 6 обробки й архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока 14 управління системою масляного охолодження трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з шостим входом блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи /5 захисту, перший вихід блока 5 контролю стану високовольтних вводів трансформатора з'єднаний з сьомим входом блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, другий його вихід з'єднаний з сьомим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з сьомим входом блока 6 обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока 10 контролю положення пристрою РПН з'єднаний з сьомим входом блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з восьмим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з восьмим входом блока б обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з другим входом блока 15 дистанційного управління пристроєм РПН, перший вихід блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту з'єднаний з дев'ятим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, другий його вихід з'єднаний з дев'ятим входом блока 6 обробки І архівування одержаних сч г даних, перший вихід блока 11 розрахунку інтегральних характеристик трансформатора з'єднаний з восьмим входом блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід і) з'єднаний з десятим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з десятим входом блока 6 обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока 12 реєстрації аварійних процесів з'єднаний з одинадцятим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, другий його вихід с зо з'єднаний з одинадцятим входом блока 6 обробки і архівування одержаних даних, третій його вихід з'єднаний з восьмим входом блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, четвертий його вихід - з'єднаний з першим входом блока 17 візуалізації значень вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або -«жд графіків, перший вихід блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу з'єднаний з дванадцятим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, другий його вихід з'єднаний -- з5 З дванадцятим входом блока 6 обробки і архівування одержаних даних, третій його вихід з'єднаний з першим со входом блока 18 передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, четвертий його вихід з'єднаний з входом блока 8 контролю температури обмоток, п'ятий його вихід з'єднаний з п'ятим входом блока 14 управління системою масляного охолодження трансформатора, шостий його вихід з'єднаний з другим входом блока 17 візуалізації значень вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, перший вихід блока 15 « дистанційного управління пристроєм РПН з'єднаний з третім входом блока 17 візуалізащі значень вимірюваних /7-) с параметрів у виді таблиць та/або графіків, другий його вихід з'єднаний з тринадцятим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з другим входом блока 18 передачі даних і з інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, четвертий його вихід єднаний з дев'ятим входом блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока 14 управління системою масляного охолодження з'єднаний з четвертим входом блока 17 візуалізації вимірюваних параметрів у виді
Ге» таблиць та/або графіків, другий його вихід з'єднаний з чотирнадцятим входом блока 16 ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з третім входом блока 18 передачі даних і інтеграції системи - моніторингу в АСДУ і АСОЕ, перший вихід блока 6 обробки і архівування одержаних даних з'єднаний з п'ятим - входом блока 17 візуалізації вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, другий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока 18 передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, третій
Ш- його вихід з'єднаний з входом блока 19 обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації 4) трансформатора, четвертий його вихід з'єднаний з третім входом блока 15 дистанційного управління пристроєм
РПН, п'ятий його вихід з'єднаний з шостим входом блока 14 управління системою масляного охолодження трансформатора, шостий його вихід з'єднаний з десятим входом блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу в про стан системи захисту, перший вихід блока 16 ведення журналів стану трансформатора з'єднаний з шостим входом блока 17 візуалізації вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, другий його вихід (Ф) з'єднаний з тринадцятим входом блока б обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока 19 ка обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, з'єднаний з п'ятим входом блока 18 передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, другий його вихід з'єднаний з бо чотирнадцятим входом блока 6 обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока 17 візуалізації вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків з'єднаний з четвертим входом блока 15 дистанційного управління пристроєм РПН.
Блок 1 вимірювання величини струму споряджений засобами для вимірювання миттєвих, середніх і діючих значень струму в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С. Блок 2 вимірювання величини 65 напруги споряджений засобами для вимірювання миттєвих, середніх і діючих значень напруги в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С. Блок 4 контролю системи масляного охолодження трансформатора споряджений засобами для вимірювання температури верхніх шарів трансформаторного масла, засобами для вимірювання температури трансформаторного масла на вході і виході охолоджувачів, засобами для контролю рівня масла і засобами для контролю тиску масла в баці трансформатора і баці пристрою РПН. Блок 5 контролю стану високовольтних вводів трансформатора споряджений засобами для вимірювання тиску масла у вводах і засобами для вимірювання струмів витоку в ізоляції. Блок 8 контролю температури обмоток споряджений засобами для вимірювання температури в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С. Блок 9 контролю стану трансформаторного масла споряджений засобами для вимірювання температури масла, його вологості і концентрації розчинених в маслі газів у баці трансформатора і 7/0 баці пристрою РПН. Пристрій для обробки одержаних даних виконаний у виді блока 6 обробки і архівування одержаних даних, спорядженого системою, запрограмованою відповідно до основних припустимих параметрів роботи трансформатора в режимі експлуатації.
Пристрій для моніторингу силових трансформаторів працює таким чином.
Всі основні робочі параметри силового трансформатора виміряються і контролюються за допомогою блоків 7/5 Вимірювання первинних параметрів. Блок 1 вимірювання величини струму здійснює вимірювання миттєвих, середніх і діючих значень струму в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С, що забезпечує постійний контроль усіх значень струму і спостереження за наявністю або відсутністю перевантажень по струму. Блок 2 вимірювання величини напруги здійснює вимірювання миттєвих, середніх і діючих значень напруги в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С, що забезпечує постійний контроль 2о усіх значень напруги і спостереження за наявністю або відсутністю перевантажень по напрузі. Блок З вимірювання температури навколишнього середовища здійснює постійний контроль за значенням зазначеної температури. Блок 4 контролю системи масляного охолодження трансформатора здійснює вимірювання температури верхніх шарів трансформаторного масла, вимірювання температури трансформаторного масла на вході і виході охолоджувачів, контроль рівня масла і контроль тиску масла в баці трансформатора і баці сч пристрою РПН, що дозволяє цілком контролювати систему масляного охолодження трансформатора і вчасно попереджати аварійні ситуації, які можуть виникнути при підвищенні або зниженні рівня масла в баці і) трансформатора або в баці пристрою РПН, при різкому підвищенні тиску масла в баці трансформатора або баці пристрою РПН, при підвищенні температури масла в баці трансформатора або в баці пристрою РПН вище припустимої. Блок 5 контролю стану високовольтних вводів трансформатора здійснює вимірювання тиску масла с зо У вводах і вимірювання струмів витоку в Ізоляції. Блок 8 контролю температури обмоток здійснює вимірювання температури в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С. Блок 9 контролю стану - трансформаторного масла здійснює вимірювання температури масла, його вологості і концентрації розчинених с де газів в маслі у баці трансформатора і баці пристрою РПН. Обробку первинних параметрів здійснюють блок 11 розрахунку інтегральних характеристик трансформатора і блок 12 реєстрації аварійних процесів. На основі (87 інформації, що надходить від блока 1 вимірювання величини струму і від блока 2 вимірювання величини напруги, «о блок 11 розрахунку інтегральних характеристик трансформатора здійснює розрахунок усіх необхідних електричних і неелектричних характеристик, у тому числі активної, реактивної і повної потужності, енергії, коефіцієнта навантаження, коефіцієнта потужності. На основі інформації, що надходить від блока 1 вимірювання величини струму і від блока 2 вимірювання величини напруги, і з урахуванням інтегральних характеристик, що « розраховуються, в блоці 12 реєстрації аварійних процесів здійснюється автоматичний запис осцилограм при з с перевищенні припустимих миттєвих, середніх і діючих значень кожного з вимірюваних параметрів. Блок 10 контролю положення пристрою РПН забезпечує одержання інформації про положення пристрою РПН у фазах А, ;» В и С, про час початку і завершення переключень пристрою РПН у кожній з фаз, про кількість переключень пристрою РПН, що дозволяє здійснювати оперативний контроль за роботою пристрою РПН. Блок 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу на основі інформації, що надходить
Ге» від блока 1 вимірювання величини струму, блока 2 вимірювання величини напруги, блока З вимірювання температури навколишнього середовища, блока 4 контролю системи масляного охолодження трансформатора, - блока 5 контролю стану високовольтних вводів трансформатора, блока 8 контролю температури обмоток, блока - 9 контролю стану трансформаторного масла, блока 10 контролю положення пристрою РПН, здійснює обчислення терміну служби трансформатора з урахуванням величини температури найбільш нагрітої точки - обмотки, якості енергії, |Ідо передасться, активної, реактивної і повної потужності, середніх значень струму і 4) напруги в трифазній мережі, позитивних | негативних послідовностей струму | напруги, небалансу струмів напруг у трифазній мережі, коефіцієнта потужності, відношення амплітуди нульової гармоніки струму до суми усіх гармонік струму, косинуса різниці фаз гармонік струму і напруги, споживання електроенергії (активної І в реактивної), загального відсотка гармонійних викривлень, коефіцієнта трансформації, припустимого коефіцієнта навантаження, терміну служби трансформатора, терміну служби пристрою РПН, швидкості старіння ізоляції. При
Ф) виникненні аварійної ситуації в одній або декількох системах трансформатора спрацьовує система захисту, що ка викликає включення звукової та світлової сигналізації блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту. Аварійна сигналізація відключається тільки після прийняття обслуговуючим персоналом бо заходів по усуненню аварійної ситуації. Блок 14 управління системою масляного охолодження трансформатора використовує інформацію, яка надходить від блока 4 контролю системи масляного охолодження трансформатора і блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу.
Управління системою масляного охолодження трансформатора дозволяє забезпечити мінімальні коливання температури масла в системі масляного охолодження трансформатора, а також контролювати знос приводів 65 бистеми охолодження. Блок 15 дистанційного управління пристроєм РПН здійснює переключення пристрою РПІПН по команді оператора або диспетчера з віддаленого диспетчерського пункту через блок 17 візуалізації значень вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, Блок 15 дистанційного управління пристроєм РПН може блокувати його переключення при одержанні інформації від блока вимірювання величини струму про перевантаження трансформатора по струму.
Блок 16 ведення журнала стану трансформатора здійснює безперервну реєстрацію усіх поточних параметрів, вимірюваних | контрольованих блоком 1 вимірювання величини струму, блоком 2 вимірювання величини напруги, блоком З вимірювання температури навколишнього середовища, блоком 4 контролю системи масляного охолодження трансформатора, блоком 5 контролю стану високовольтних вводів трансформатора, блоком 8 контролю температури обмоток, блоком 9 контролю стану трансформаторного масла, блоком 10 7/0 Контролю положення пристрою РПН. Блок 16 ведення журналів стану трансформатора безперервно реєструє також усі розрахункові параметри, які надходять до нього від блока 11 розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, а також від блока 12 реєстрації аварійних процесів. Реєструє блок 16 ведення журналів стану трансформатора і інформацію про спрацювання блока 7 оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, а також 7/5 про дії, здійснювані за допомогою блока 15 дистанційного управління пристроєм РПН і блока 14 управління системою масляного охолодження трансформатора. Блок б обробки і архівування одержаних даних, споряджений системою, запрограмованою відповідно до основних припустимих параметрів роботи трансформатора в режимі експлуатації, здійснює обробку і ведення архівів усіх вимірюваних і розрахункових параметрів, а також усіх подій, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, порівнює дані, що 2о надходять до нього, із припустимими параметрами роботи трансформатора. Блок 19 обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, які називаються ще історичними трендами, дозволяє на підставі архівних даних, що надходять із блока б обробки і архівування одержаних даних, у будь-який момент часу відновити інформацію про процеси, що відбулися і відбуваються за час експлуатації трансформатора | про зміни в стані його найважливіших систем, а також прогнозувати його стан у на основі с ов наявних тенденцій. Блок 17 візуапізації значень вимірюваних параметрів забезпечує оператору можливість зручної роботи з поточними, архівними і отриманими розрахунковим шляхом значеннями робочих параметрів у і) виді таблиць та/або графіків, що дозволяє вчасно відстежити виникнення передаварійної або аварійної ситуації і вжити заходів по запобіганню та/або усуненню такої ситуації. Блок 18 передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ дозволяє диспетчерам здійснювати на відстані контроль усіх робочих параметрів і с зо роботу з архівними даними, а також з інформацією про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора. Інформація про значення заміряних робочих параметрів, про параметри, одержані - розрахунковим шляхом, і про події, що відбуваються у процесі експлуатації трансформатора надходить у блок «- 18 передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ від блока 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, блока. 15 дистанційного управління пристроєм РПН, блока 14 Цї7 з5 управління системою масляного охолодження трансформатора, блока 6 обробки і архівування отриманих даних, со блока 19 обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора. Це дозволяє здійснювати дистанційне управління роботою найважливіших систем трансформатора з центрального диспетчерського пункту і постійне спостереження за режимами його роботи.
Як видно з вищевикладеного, пристрій для моніторингу силових трансформаторів, що заявляється, « забезпечує можливість здійснення контролю усіх основних робочих параметрів трансформатора в реальному /-7-З с масштабі часу і одержання інформації про абсолютні значення основних робочих параметрів у виді таблиць . та/"або графіків у будь-який момент часу в процес, експлуатації трансформатору не тільки обслуговуючи, а персоналом, але і з віддаленого диспетчерського пункту.
У пристрої для моніторингу силових трансформаторів, що заявляється, як засоби для вимірювання миттєвих, бередніх І діючих значень струму в обмотках високої, середньої | низької напруги у фазах А, В, С в блоці 1 б вимірювання величини струму використовуються стандартні, призначені для вимірювання струму засоби, і для вимірювання миттєвих, середніх і діючих значень напруги в обмотках високої, середньої і низької напруги у - фазах А, В, С я в блоці 2 вимірювання величини напруги використовуються стандартні, призначені для - вимірювання напруги засоби, зокрема, прилади Рожег Мопіюг 3000 виробництва фірми Аїйеп Вгадієу. Для
Вимірювання температури навколишнього середовища блок З містить стандартні, призначені для цього засоби,
Ш- наприклад, прилади РТ100. У блоці 4 контролю системи масляного охолодження трансформатора для сю вимірювання температури верхніх шарів трансформаторного масла, для вимірювання температури трансформаторного масла на вході і виході охолоджувачів, для контролю рівня масла і для контролю тиску масла в баці трансформатора і баці пристрою РПН використовуються відомі, призначені для цього засоби, ов Наприклад, прилади контролю температури РТ100, індикатори температури масла ОСТІ виробництва АВ
ОЦАЇІТКОЇ, прилад для вимірювання тиску масла АКМ ої ІемеІ Зегіез 67/69. У блоці 5 контролю стану (Ф, високовольтних вводів трансформатора для вимірювання тиску масла у вводах і для вимірювання струмів ка витоку в ізоляції також використовуються відомі, призначені для цього засоби, наприклад, прилад для вимірювання тиску масла АКМ ої Іеме! Зегіез 67/69 та реєстратори струмів провідності з датчиками ОВ-1 во виробництва компанії "Вібро-Центр". У блоці 8 контролю температури обмоток для вимірювання температури в обмотках високої, середньої и низької напруги в фазах А, В, С використовуються також призначені для цього відомі засоби, наприклад, індикатор температури в обмотці МУТІ Зегіез 35 виробництва АВ ОА ІТКОЇ.. У блоці 9 контролю стану трансформаторного масла для вимірювання температури масла, його вологості і концентрації розчинених в маслі газів у баці трансформатора і баці пристрою РПН використовуються також призначені для 65 цього відомі засоби, наприклад, для вимірювання вологості масла - прилад Юотіпо виробництва фірми Робіеє
Епдіпеегіпд Сотрапу, для вимірювання концентрації розчинених в маслі газів - прилад Нуадгап виробництва фірми СЕ бЗіргоїес Іпк.
Блок 10 контролю положення пристрою РПН, блок 11 розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, блок 12 реєстрації аварійних процесів, блок 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, блок 14 управління системою масляного охолодження трансформатора, блок 15 дистанційного управління пристроєм РІПН, блок 16 ведення журналів стану трансформатора, блок 17 візуалізації значень вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків, блок 18 передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, блок 19 обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, виконані на основі відомої компьютерної техніки і споряджені призначеними для виконання необхідних дій програмами.
Блок 10 контролю положення пристрою 7/0 РПН аналізує величини струму і напруги та визначає положення перемикача РПН.
Блок 11 розрахунку інтегральних характеристик трансформатора визначає параметри холостого ходу та короткого замикання трансформатора, потужність та енергію, які передаються.
Блок 12 реєстрації аварійних процесів реєстрирує осцилограми струмів та напруг при перевищенні заданої величини.
Блок 13 розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу виконує розрахунки за заданими методиками, використовуючи як вихідні /5 дані виміряні у процесі роботьі величини.
Блок 14 управління системою масляного охолодження трансформатора, виконує включення та відключення насосів і вентиляторів охолоджувачів в залежності від температури найбільш нагрітої точки обмотки.
Блок 15 дистанційного управління пристроєм РІШ дозволяє виконувати переключення пристрою РПІПН с віддаленого терминалу.
Блок 16 ведення журналів стану трансформатора здійснює реєстрацію усіх спрацювань контрольної апаратури, а також усіх дій обслуговуючого 2о персоналу.
Блок 17 візуалізації значень вимірюваних параметрів у виді таблиць та/або графіків дозволяє виводити на екран монітора як дані поточних вимірювань, так і дані архівів для їх аналізу.
Блок 18 передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ організує передачу даних, необхідних для інтеграції в існуючі на підстанції (станції) системи автоматизованого управління технологічними процесами.
Блок 19 обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, виконує порівняння та аналіз сч ов Змінення параметрів трансформатора в процесі експлуатації по заданому алгоритму. о

Claims (1)

  1. Формула винаходу що , , . , со зо Пристрій для моніторингу силових трансформаторів, який включає блок вимірювання величини струму, що містить засоби для вимірювання значень струму в одній обмотці трансформатора, блок вимірювання величини в. напруги, блок вимірювання температури навколишнього середовища, блок контролю системи масляного «- охолодження трансформатора, що містить засоби для вимірювання температури верхніх шарів трансформаторного масла, блок контролю стану високовольтних вводів трансформатора, що містить засобидля (-х7 вимірювання тиску масла у вводах, пристрій для обробки одержаних даних і блок оповіщення обслуговуючого «со персоналу про стан системи захисту, перший, другий, третій, четвертий і п'ятий входи якого з'єднані, відповідно, з виходами блока вимірювання величини струму, блока вимірювання величини напруги, блока вимірювання температури навколишнього середовища, блока контролю системи масляного охолодження трансформатора і блока контролю тиску масла у високовольтних вводах трансформатора, який відрізняється « ТИМ, ЩО він додатково містить блок контролю температури обмоток, блок контролю стану трансформаторного ту с масла, блок контролю положення пристрою регулювання напруги під навантаженням (РПН), блок розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, блок реєстрації аварійних процесів, блок розрахункових моделей :з» за даними вимірювань у реальному масштабі часу, блок управління системою масляного охолодження трансформатора, блок дистанційного управління пристроєм РПН, блок ведення журналів стану трансформатора, блок візуалізації значень вимірюваних параметрів у вигляді таблиць та/або графіків, блок ФО передачі даних і інтеграції системи моніторингу в автоматизовану систему диспетчерського управління (АСДУ) і автоматизовану систему обліку електроенергії (АСОЕ), блок обробки інформації про зміни, що відбуваються в - процесі експлуатації трансформатора, при цьому блок вимірювання величини струму споряджений засобами - для вимірювання миттєвих, середніх і діючих значень струму в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С, блок вимірювання величини напруги споряджений засобами для вимірювання миттєвих, середніх і - діючих значень напруги в обмотках високої, середньої і низької напруги у фазах А, В, С, блок контролю системи «Фо» масляного охолодження трансформатора додатково споряджений засобами для вимірювання температури трансформаторного масла на вході і виході охолоджувачів, засобами для контролю рівня масла і засобами для контролю тиску масла в баці трансформатора і баці пристрою РПН, блок контролю стану високовольтних вводів трансформатора додатково споряджений засобами для вимірювання струмів витоку в ізоляції, пристрій для обробки одержаних даних виконаний у вигляді блока обробки і архівування одержаних даних, спорядженого (Ф) системою, запрограмованою відповідно до основних припустимих параметрів роботи трансформатора в режимі ГІ експлуатації, причому перший вихід блока вимірювання величини струму з'єднаний з першим входом блока розрахунку інтегральних характеристик трансформатора, другий його вихід з'єднаний з першим входом блока во реєстрації аварійних процесів, третій його вихід з'єднаний з першим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, четвертий його вихід з'єднаний з першим входом блока обробки і архівування одержаних даних, п'ятий його вихід з'єднаний з першим входом блока ведення журналів стану трансформатора, шостий його вихід з'єднаний з першим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, сьомий його вихід з'єднаний з першим входом блока дистанційного управління де пристроєм РПН, перший вихід блока вимірювання величини напруги зв'язаний з другим входом блока розрахунку інтегральних характеристик, другий його вихід зв'язаний з другим входом блока реєстрації аварійних процесів,
    третій його вихід з'єднаний з другим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, четвертий його вихід з'єднаний з другим входом блока обробки і архівування одержаних даних, п'ятий його вихід з'єднаний з другим входом блока ведення журналів стану трансформатора, шостий його вихід З'єднаний із другим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока вимірювання температури навколишнього середовища з'єднаний з третім входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з третім входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з третім входом блока обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з першим входом блока управління 7/0 системою масляного охолодження трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з третім входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока контролю системи масляного охолодження трансформатора з'єднаний з четвертим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з четвертим входом блока обробки і архівування /5 одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з другим входом блока управління системою масляного охолодження трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока контролю температури обмоток з'єднаний з п'ятим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з п'ятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з п'ятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з третім входом блока управління системою масляного охолодження трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з п'ятим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока контролю стану трансформаторного масла з'єднаний з шостим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з шостим входом блока ведення журналів с г стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з шостим входом блока обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока управління системою масляного охолодження і) трансформатора, п'ятий його вихід з'єднаний з шостим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока контролю стану високовольтних вводів трансформатора з'єднаний з сьомим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, другий його вихід со зо З'єднаний з сьомим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з сьомим входом блока обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока контролю положення пристрою РІПН - з'єднаний з сьомим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, "де другий його вихід з'єднаний з восьмим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з восьмим входом блока обробки і архівування одержаних даних, четвертий його вихід з'єднаний з -- зв другим входом блока дистанційного управління пристроєм РПН, перший вихід блока оповіщення обслуговуючого «о персоналу про стан системи захисту з'єднаний з дев'ятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, другий його вихід з'єднаний з дев'ятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока розрахунку інтегральних характеристик трансформатора з'єднаний з восьмим входом блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу, другий його вихід з'єднаний з « 0 десятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, третій його вихід з'єднаний з десятим входом в с блока обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока реєстрації аварійних процесів з'єднаний з одинадцятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, другий його вихід з'єднаний з ;» одинадцятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, третій його вихід з'єднаний з восьмим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, четвертий його вихід з'єднаний з першим входом блока візуалізації значень вимірюваних параметрів у вигляді таблиць та/або графіків, перший б вихід блока розрахункових моделей за даними вимірювань у реальному масштабі часу з'єднаний з дванадцятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, другий його вихід з'єднаний з дванадцятим входом - блока обробки і архівування одержаних даних, третій його вихід з'єднаний з першим входом блока передачі - даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, четвертий його вихід з'єднаний з входом блока контролю 5о температури обмоток, п'ятий його вихід з'єднаний з п'ятим входом блока управління системою масляного Ш- охолодження трансформатора, шостий його вихід з'єднаний з другим входом блока візуалізації значень 4) вимірюваних параметрів у вигляді таблиць та/або графіків, перший вихід блока дистанційного управління пристроєм РПН з'єднаний з третім входом блока візуалізації значень вимірюваних параметрів у вигляді таблиць та/або графіків, другий його вихід з'єднаний з тринадцятим входом блока ведення журналів стану ов трансформатора, третій його вихід з'єднаний з другим входом блока передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕБЕ, четвертий його вихід з'єднаний з дев'ятим входом блока оповіщення (Ф, обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока управління системою масляного ка охолодження з'єднаний з четвертим входом блока візуалізації вимірюваних параметрів у вигляді таблиць та/або графіків, другий його вихід з'єднаний з чотирнадцятим входом блока ведення журналів стану трансформатора, во третій його вихід з'єднаний з третім входом блока передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, перший вихід блока обробки і архівування одержаних даних з'єднаний з п'ятим входом блока візуалізації вимірюваних параметрів у вигляді таблиць та/або графіків, другий його вихід з'єднаний з четвертим входом блока передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, третій його вихід з'єднаний з входом блока обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, четвертий його 65 вихід з'єднаний з третім входом блока дистанційного управління пристроєм РПН, п'ятий його вихід з'єднаний з шостим входом блока управління системою масляного охолодження трансформатора, шостий його вихід з'єднаний з десятим входом блока оповіщення обслуговуючого персоналу про стан системи захисту, перший вихід блока ведення журналів стану трансформатора з'єднаний з шостим входом блока візуалізації вимірюваних параметрів у вигляді таблиць та/або графіків, другий його вихід з'єднаний з тринадцятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока обробки інформації про зміни, що відбуваються в процесі експлуатації трансформатора, з'єднаний з п'ятим входом блока передачі даних і інтеграції системи моніторингу в АСДУ і АСОЕ, другий його вихід з'єднаний з чотирнадцятим входом блока обробки і архівування одержаних даних, перший вихід блока візуалізації значень вимірюваних параметрів у вигляді таблиць та/або графіків з'єднаний з четвертим входом блока дистанційного управління пристроєм РПН. с щі 6) (зе) ї- «- «- (Се) -
    с . и? (о) - - - 50 сю» іме) 60 б5
UA2003054346A 2003-05-15 2003-05-15 Пристрій для моніторингу силових трансформаторів UA61173C2 (uk)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003054346A UA61173C2 (uk) 2003-05-15 2003-05-15 Пристрій для моніторингу силових трансформаторів
RU2003120735/28A RU2242830C1 (ru) 2003-05-15 2003-07-10 Устройство для мониторинга силовых трансформаторов

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003054346A UA61173C2 (uk) 2003-05-15 2003-05-15 Пристрій для моніторингу силових трансформаторів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA61173C2 true UA61173C2 (uk) 2003-11-17

Family

ID=34392548

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003054346A UA61173C2 (uk) 2003-05-15 2003-05-15 Пристрій для моніторингу силових трансформаторів

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2242830C1 (uk)
UA (1) UA61173C2 (uk)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2011079357A1 (en) * 2009-12-30 2011-07-07 Eduardo Pedrosa Santos System for monitoring oil level and detecting leaks in power transformers, reactors, current and potential transformers, high voltage bushings and similar.
RU2554574C2 (ru) * 2013-03-14 2015-06-27 Светлана Михайловна Рассальская Система мониторинга высоковольтного электротехнического оборудования (вэо)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BRPI0504296B1 (pt) * 2005-10-03 2018-11-21 Pedrosa Santos Eduardo sistema para controle, proteção e monitoração de estado de motores utilizados no resfriamento forçado de transformadores de potência
RU2453859C2 (ru) * 2010-08-18 2012-06-20 Виктор Анатольевич Туркот Устройство для определения допустимых величины и длительности перегрузки силового маслонаполненного трансформаторного оборудования
RU2484486C2 (ru) * 2011-08-26 2013-06-10 Общество с ограниченной ответственностью "АРГО-ЦЕНТР" Способ диагностики технического состояния энергетического оборудования
RU2556704C2 (ru) * 2013-06-28 2015-07-20 Закрытое акционерное общество "Завод электротехнического оборудования" (ЗАО "ЗЭТО") Однофазный трансформатор напряжения
RU2552842C2 (ru) * 2013-10-17 2015-06-10 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Нижегородский государственный технический университет им. Р.Е. Алексеева", НГТУ Цифровая трансформаторная подстанция
RU2559785C1 (ru) * 2014-05-23 2015-08-10 Сергей Иванович Малафеев Способ контроля ресурса изоляции силового трансформатора
RU2615790C1 (ru) * 2016-01-29 2017-04-11 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Магнитогорский государственный технический университет им. Г.И. Носова" (ФГБОУ ВПО "МГТУ") Устройство для мониторинга силовых трансформаторов
RU2634125C1 (ru) * 2016-12-09 2017-10-24 ФЕДЕРАЛЬНОЕ ГОСУДАРСТВЕННОЕ КАЗЕННОЕ ВОЕННОЕ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ ВЫСШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ "Военная академия Ракетных войск стратегического назначения имени Петра Великого" МИНИСТЕРСТВА ОБОРОНЫ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ Устройство диагностики силового масляного трансформатора
RU2683031C1 (ru) * 2018-04-28 2019-03-26 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования Иркутский государственный университет путей сообщения (ФГБОУ ВО ИрГУПС) Способ определения постоянной времени нагрева сухого трансформатора
RU185478U1 (ru) * 2018-09-25 2018-12-06 Павел Владимирович Илюшин Устройство для автоматического ограничения перегрузки трансформатора
CN110672156A (zh) * 2019-10-18 2020-01-10 哈尔滨朗昇电气股份有限公司 带有数据采集与通信报警的变压器状态监测装置
CN112013983B (zh) * 2020-08-28 2022-04-12 重庆大学 一种基于差动电感式传感器的变压器多点温度与油压联合监测装置及方法
CN113237506B (zh) * 2021-03-31 2023-04-07 国网四川省电力公司电力科学研究院 高压套管末屏装置的预警方法、系统及存储介质
CN114113955B (zh) * 2021-12-28 2023-07-21 华北电力大学 一种温湿度压力可控的变压器纸板预处理及电气性能测量装置
CN114496529A (zh) * 2022-03-21 2022-05-13 南京智鹤电子科技有限公司 一种变压器油监控系统及其监控方法
CN117150934B (zh) * 2023-10-30 2024-01-26 南京中鑫智电科技有限公司 变压器套管状态综合监测系统及其在线数据处理方法

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2011079357A1 (en) * 2009-12-30 2011-07-07 Eduardo Pedrosa Santos System for monitoring oil level and detecting leaks in power transformers, reactors, current and potential transformers, high voltage bushings and similar.
RU2554574C2 (ru) * 2013-03-14 2015-06-27 Светлана Михайловна Рассальская Система мониторинга высоковольтного электротехнического оборудования (вэо)

Also Published As

Publication number Publication date
RU2003120735A (ru) 2005-01-10
RU2242830C1 (ru) 2004-12-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA61173C2 (uk) Пристрій для моніторингу силових трансформаторів
CN110007182B (zh) 一种配电变压器的健康状态预警方法及装置
KR100632813B1 (ko) 디지털 그래픽 수배전 시스템
CN110504663A (zh) 一种智能断路器及其保护方法
KR102260550B1 (ko) 운전 중인 전력설비 내부 전기회로정수 측정에 의한 설비 건전상태 감시 방법
RU2615790C1 (ru) Устройство для мониторинга силовых трансформаторов
RU2554574C2 (ru) Система мониторинга высоковольтного электротехнического оборудования (вэо)
JP2005073478A (ja) 機器監視装置及び機器監視システム
CN111369020B (zh) 一种梯级水电站群控制信号自动管控系统及方法
KR102159002B1 (ko) 무전원 온도센서 모듈을 이용한 배전반, 제어반 또는 분전반의 전기열화 모니터링 시스템
CN209247923U (zh) 一种便携式配电变压器现场检测系统
RU162784U1 (ru) Устройство мониторинга силовых трансформаторов
CN105119384A (zh) 高危及重要客户远程监控系统
CN100390779C (zh) 数字图示开关设备系统
Moldoveanu et al. Intelligent system for the on-line real time monitoring of high voltage substations
KR20210053846A (ko) 운전 중인 전력설비 내부 전기회로정수 측정에 의한 설비 건전상태 감시 방법
Ballal et al. Online condition assessment of power transformers using neural network
CN112510838A (zh) 基于油泥处理场站的低压配电系统
Moldoveanu et al. Smart grids: On-line monitoring and condition assessment of high voltage substations
CN114111902B (zh) 一种天然酯变压器智能监测系统
RU106997U1 (ru) Устройство контроля, защиты и мониторинга электроустановки
CN205507004U (zh) 一种运行中电力电缆绝缘工况实时检测预警装置
RU2800630C1 (ru) Система мониторинга качества электрической энергии по измерениям электроэнергетических величин и показателей
CN117852773B (zh) 一种配电网路故障定位系统
KR102198372B1 (ko) 무전원 온도센서 모듈을 이용한 배전반, 제어반 또는 분전반의 전기열화 모니터링 시스템