UA59894A - Пристрій для знезаражування води - Google Patents

Пристрій для знезаражування води Download PDF

Info

Publication number
UA59894A
UA59894A UA20021210778A UA20021210778A UA59894A UA 59894 A UA59894 A UA 59894A UA 20021210778 A UA20021210778 A UA 20021210778A UA 20021210778 A UA20021210778 A UA 20021210778A UA 59894 A UA59894 A UA 59894A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
water
heat generator
hydrodynamic
liquid
cavitation
Prior art date
Application number
UA20021210778A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Сергій Анатолієвич Мартиненко
Сергей Анатольевич Мартыненко
Дмитро Леонідович Воробйов
Original Assignee
Сергій Анатолієвич Мартиненко
Сергей Анатольевич Мартыненко
Дмитро Леонідович Воробйов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сергій Анатолієвич Мартиненко, Сергей Анатольевич Мартыненко, Дмитро Леонідович Воробйов filed Critical Сергій Анатолієвич Мартиненко
Priority to UA20021210778A priority Critical patent/UA59894A/uk
Publication of UA59894A publication Critical patent/UA59894A/uk
Priority to RU2003135774/15A priority patent/RU2003135774A/ru

Links

Landscapes

  • Heat Treatment Of Water, Waste Water Or Sewage (AREA)
  • Apparatus For Disinfection Or Sterilisation (AREA)

Abstract

Застосування гідродинамічного теплогенератора як пристрою для знезаражування води.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до обробки води, зокрема промислових, або побутових вод, і може бути використаний в 2 сільському і комунальному господарстві, а також у медицині, харчовій і інших галузях промисловості.
Відомі пристрої для знезаражування води за допомогою термічної і хімічної обробки, а також з використанням ефекту кавітації, ультразвуку й-ультрафіолетового випромінювання.
Відомий пристрій для знезаражування води (авторське свідоцтво СРСР Мо891587, МКВ З: С 02 Е 11/18, пріоритет від 05.07.79), до складу якого входять дробарка, яка зв'язана а ємністю, що має барботер і з'єднана 70 з насосами. Насоси приєднуються до камери струминного апарата з джерелом пара, який зв'язаний із трубчастим баком теплообмінника.
Пристрій працює таким чином. Воду з органічними включеннями по трубопроводах подають у дробарку, де органічні частки подрібнюють до 4-бмм. Для запуску пристрою ємність заливають водопровідною водою, яку нагрівають до 90"С барботуванням пару під тиском 4-5атн. в масу води. Далі воду з ємності насосами подають в т сопло струминного апарата під тиском 4-батн. Під дією розрідження, створюваного струменем підігрітої до 907 рідини, із джерела пару в камеру струминного апарату надходить теплоносій, що має температуру 140-160 і нагріває рідину до 1207С. Після цього воду направляють на повільне охолодження в трубчастому баці розрахункової довжини і прохолоджують.
Описаний пристрій дозволяє шляхом здрібнювання органічних часток і температурного впливу забезпечити часткову інактивацію мікроорганізмів - частково знезаразити воду. Частково - тому що температури, які розвиваються при обробці води таким способом, недостатні для знешкодження, наприклад, оболонок яєць гельмінтів. Вода в результаті такої обробка придатна тільки для поливу рослин.
Відомий пристрій для обробки стічних вод тваринницьких підприємств (патент СРСР Мо1820904, МКВ? С 02
Е 11/18, пріоритет від 22.01.91... Пристрій включає корпус, в якому розташовані два диски, виконані з радіальними канавками на робочих поверхнях і забезпечені автономними приводами обертання. Вал верхньою « диска для подачі води у міждисковий зазор виконаний порожнистим, а корпус має патрубок, з'єднаний з теплообмінником.
Пристрій працює таким чином. Стічні води, що підлягають обробці, подають через порожнистий вал у « 20 міждисковий зазор, в якому вони піддаються багаторазовому впливу робочих поверхонь дисків, що обертаються в протилежних напрямках. Патогенні мікроорганізми, які присутні в стічних водах, знищуються. За рахунок (22) відцентрових сил стічні води транспортуються через міждисковий зазор і радіальні канавки до периферії со корпуса, а потім, через патрубок і теплообмінник у систему оборотного водопостачання.
Описаний пристрій забезпечує часткову інактивацію мікроорганізмів - частково знезаражує воду. Частково - 0) зв лому що температури, які розвиваються при обробці води таким способом, недостатні для знешкодження, ою наприклад, оболонок яєць гельмінтів. Вода в результаті такої обробки придатна тільки для поливу рослин.
Відомий також пристрій для очищення стічних вод тваринницьких підприємств (авторське свідоцтво СРСР
Мо1122625, МКВУ: С 02 Е 11/18, пріоритет від 26.08.81). Пристрій включає прийомний бункер, рухливий і нерухомий диски з виїмками в центрі, що утворюють камеру здрібнювання і перемішування, що зв'язана з « прийомним бункером. Між дисками виконана калібрована щілина. Рухливий диск виконаний з ріжучими пу с елементами, розташованими у виїмці. Нерухомий диск розташований у бункері з нагрівальними елементами і форсунками, для введення реагенту, а також з вузлом відведення стічних вод. Обидва диска розміщені в корпусі, :з» що має патрубок виводу знезараженої води, і розташований під ним теплообмінник.
Пристрій працює таким чином. Стічна вода, що має тверді включення, надходить через прийомний бункер на
Бухливий диск і, перетираючись за рахунок взаємного переміщення твердих часток віддентровими силами, с транспортується до каліброваної щілини між дисками, а потім виходить з камери здрібнювання. У каліброваній щілині створюється тонкошаровий потік води, яка у момент проходження по нагрітій поверхні нерухомого диска ісе) піддається імпульсному тепловому впливу. Нагріта вода прохолоджується в теплообміннику. Відносна швидкість о обертання дисків - 200-300об/с. Хімічні речовини (формалін, персульфат амонію гашене вапно та ін.) подаються
В тонкошаровий потік за допомогою форсунок. ісе) Описаний пристрій, як і вище приведені аналоги тільки частково знезаражує воду. Частково - тому що
Т» температури, які розвиваються при обробці води таким способом, недостатні для знешкодження, наприклад, оболонок яєць гельмінтів. Вода в результаті такої обробки придатна тільки для поливу рослин.
В якості пристрою для знезаражування води пропонується гідродинамічний теплогенератор (патент Україна ов на корисну модель Мо899, МКВ7: 24) 3/00), що має наступну конструкцію. Гідродинамічний теплогенератор складається з корпуса, активного колеса і реактивного колеса, розташованих усередині корпуса, і привода,
Р з'єднаного з активним колесом. Привод виконаний у вигляді привода обертання з приводним валом. Активне і реактивне колеса виконані з каналами, які утворені радіальними лопатками. Активне колесо має лопатки з вирізами, які утворюють кільцеву порожнину з центральною зоною, що являється продовженням приосьової 60 поверхні реактивного колеса. При цьому активне і реактивне колеса співвісні одне одному, розташовані з зазором, що утворює міждисковий проміжок, і звернені одне до одного лопатками. Реактивне колесо закріплене на корпусі і виконане з вхідним каналом. На периферії активного і реактивного коліс розташований вихідний канал.
Гідродинамічний теплогенератор працює таким чином. При обертанні приводного вала і жорстко зв'язаного з дб Ним активного колеса вода підсмоктується з вхідного каналу і кільцевої порожнини в канали активного колеса і, одержуючи прискорення під дією відцентрових сил, рухається до периферії каналів. Потім, змінюючи напрямок,
вода попадає на периферію каналів реактивного колеса, після гальмування в яких переміщається по приосьовим поверхням каналів реактивного колеса в центральну зону кільцевої порожнини, з якої знову підсмоктується в канали активного колеса, і процес повторюється. Частина нагрітої рідини через зазор між активним і реактивним Колесами по вихідному каналу надходить в систему гарячого водопостачання.
В даний час гідродинамічний теплогенератор застосовується в якості нагрівача води під надлишковим тиском і насоса.
В процесі експлуатації гідродинамічного теплогенератора були виявлені нові його властивості, а саме, здатність знезаражувати воду внаслідок комплексного впливу ефекту кавітації, температури та ультразвуку - 7/0 фізичних факторів, що виникають при роботі гідродинамічного теплогенератора. Відбувається це таким чином.
При проходженні води через канали активного і реактивного коліс гідродинамічного теплогенератора її швидкість збільшується, абсолютний тиск падає, і в потоці води, що виходить в приосьову порожнину, створюється розрідження чи вакуум. Виникають умови розвитку кавітаційних процесів. Кавітація - це ефект утворення пузирів у рідині. Якщо тиск в якому-небудь місці рідини стає рівним тиску насиченої пари цієї рідини, то рідина в 7/5 цьому місці випаровується й утворюється паровий пузир. Коли ж тиск навколишнього середовища стає більше тиску насиненої пари рідини, кавітаційній пузир з силою змикається. Таке змикання пузирів викликає вібрацію, акустичні збурення, приводить до розриву клітинної оболонка і гибелі бактеріальної клітки. Гідравлічні збурення в кавітаційній області у вигляді імпульсів стиску і мікропотоків, породжуваних пульсуючими пузирями, супроводжуються розігрівом речовини, тривалий вплив якого також вбиває патогенні мікроорганізми. При 2о Змиканні пузирів випромінюються короткочасні (тривалість 10 с) імпульси тиску до 100Мпа і більш. В умовах розвиненої кавітації в різні, випадково розподілені моменти часу, змикається безліч пузирів, в результаті чого генерується ультразвукове випромінювання з спектром частот від декількох десятків КГЦ до МГц. При дії ультразвуку на рідину в ній виникають інтенсивні коливальні процеси, в результаті чого в рідині реалізуються різні фізичні ефекти, які згубно впливають на мікроорганізми.
Комплексний вплив кавітації ультразвуку і температури (вище 60"С) викликають руйнування бактерій, наприклад, тифозних і туберкульозних паличок, вірусів поліомієліту, енцефаліту, сказу, а також гельмінтів, в « результаті чого відбувається знезаражування води.
При проведенні випробувань гідродинамічного теплогенератора як пристрою для знезаражування води накопичувальну систему заповнили водою, що мала загальне мікробне число - КУО/см3-310, при цьому воду, «Ж яку знезаражували, пропускали через гідродинамічний теплогенератор, нагріваючи від 20 до 1107. При включенні теплогенератора проводили виміри показників води на вході в гідродинамічний теплогенератор. Під Ф дією ультразвуку, що виник в процесі роботи гідродинамічного теплогенератора, в воді, яка зберігала свою (ее) первісну температуру (207С) знизився показник загального мікробного числа, яке склало - КУО/см З - 200. При Фо проведенні вимірів показників води, яку пропускали через гідродинамічний теплогенератор, при її нагріванні до 80"С загальне мікробне число склало - КУО/см3-0, тобто в воді були відсутні мікроорганізми. Результати о випробувань приведені в таблиці, де К - базові показники, води. «
Ме піп Характеристики води. а 7 0 еритюсрнетторотмем не тюсввтиюсьиттоо З
Фо 0100001101111331511561110118181 хз» (1 (Ватальне мікробне число, КУсємО. 0320200 40001010010 ие щі 6 Метй мідні 01111111 мама 122123 0бє13и1лем 00007 прим 000000000003000009 00500052 005 0 оо 00050 оо во Нтватямідмо 10000000000570 571053 520049849 2348
ФО осеюммдмо 00000000 о0ов оооз обоз | бооз обоз | бо 00 оо ї» ло хлороформ, мідм3. 00000000 0038 00261111
Випробування продемонстрували, ефективність застосування гідродинамічного теллогенератора по патенту
України на корисну модель Мо899 в якості пристрою для-знезаражування води.

Claims (1)

  1. » Формула винаходу
    60 Застосування гідродинамічного теплогенератора як пристрою для знезаражування води.
    Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 9, 15.09.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
    б5
UA20021210778A 2002-12-29 2002-12-29 Пристрій для знезаражування води UA59894A (uk)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20021210778A UA59894A (uk) 2002-12-29 2002-12-29 Пристрій для знезаражування води
RU2003135774/15A RU2003135774A (ru) 2002-12-29 2003-12-11 Устройство для обеззараживания воды

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20021210778A UA59894A (uk) 2002-12-29 2002-12-29 Пристрій для знезаражування води

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA59894A true UA59894A (uk) 2003-09-15

Family

ID=35820208

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20021210778A UA59894A (uk) 2002-12-29 2002-12-29 Пристрій для знезаражування води

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2003135774A (uk)
UA (1) UA59894A (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
RU2003135774A (ru) 2005-05-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7758025B2 (en) Apparatus for air treatment and surface treatment installation having the same
Loraine et al. Disinfection of gram-negative and gram-positive bacteria using DynaJets® hydrodynamic cavitating jets
US20090000639A1 (en) Method for Energy Coupling Especially Useful for Disinfecting, and Various Systems Using It
WO2003080132A1 (en) Apparatus and method for fine mist sterilization or sanitation using a biocide
CA2437783C (en) Method and apparatus for disinfecting a product by surface treatment thereof
US20170252712A1 (en) Ultrasonic nutrient mixing reactor
EP2753196A2 (en) Uv liquid steriliser
KR960703627A (ko) 폐기물의 살균 또는 소독방법 및 장치(a method and a machine for sterilizing or disinfecting waste)
AU2002252970A1 (en) Method and apparatus for disinfecting a product by surface treatment thereof
KR101276188B1 (ko) 음식물쓰레기 처리장치
UA59894A (uk) Пристрій для знезаражування води
ES2309549T3 (es) Procedimiento para la desinfeccion de fluidos.
US4028242A (en) Method of thermal disinfection of sewage and plant realizing same
Dehghani et al. The effect of acoustic cavitation on Chlorophyceae from effluent of wastewater treatment plant
UA61473A (en) A process for disinfection of water
US20130068700A1 (en) System and Method for Treatment of Liquids by Cavitation with Pressure Recovery Capability
Mizgiryov et al. Using hydrodynamic cavitators for wastewater post-treatment and desinfection
KR101320995B1 (ko) 초음파를 이용한 인라인 수처리용 자외선 반응기
RU2628387C1 (ru) Роторный аппарат
CN101535188A (zh) 利用超声波振动的能量活化装置
RU2284964C1 (ru) Способ стерилизации водных систем
RU2339404C2 (ru) Способ и устройство для стерилизации инфицированных отходов
RU2325329C2 (ru) Способ стерилизации жидких сред
ATE193210T1 (de) Vorrichtung zur unterstützung einer gas- bzw. dampfbewegung im inneren einer verschliessbaren sterilisations- bzw. desinfektionskammer
Koval et al. Change of bacterial amount during sonication