UA58646A - Патрон - Google Patents

Патрон Download PDF

Info

Publication number
UA58646A
UA58646A UA2000127034A UA2000127034A UA58646A UA 58646 A UA58646 A UA 58646A UA 2000127034 A UA2000127034 A UA 2000127034A UA 2000127034 A UA2000127034 A UA 2000127034A UA 58646 A UA58646 A UA 58646A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sleeve
pusher
piston
charge
cartridge
Prior art date
Application number
UA2000127034A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Павло Станіславович Макаров
Павел Станиславович Макаров
Original Assignee
Павло Станіславович Макаров
Павел Станиславович Макаров
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Павло Станіславович Макаров, Павел Станиславович Макаров filed Critical Павло Станіславович Макаров
Priority to UA2000127034A priority Critical patent/UA58646A/uk
Publication of UA58646A publication Critical patent/UA58646A/uk

Links

Landscapes

  • Actuator (AREA)

Abstract

Патрон складається з гільзи і розташованих усередині її метального заряду, з розташованим усередині капсулем-запалювачем, що має можливість ініціювати метальний заряд, поршня-штовхача, що контактує з метальним зарядом, кулі, що метається. Гільза складається з двох половин з розташуванням назовні капсуля-запалювача, що має можливість ініціювати метальний заряд, клапана-перекривача, метального заряду, порожнього поршня-штовхача з поперечними отворами; без крутного моменту відбувається стійкий зв'язок нарізних сполучень на штоку поршня-штовхача й усередині дула гільзи, а назовні поршня-штовхача є порожнина для укладення в неї металевої опереної кулі.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області озброєння, конкретно до унітарних боєприпасів, а саме до унітарних 2 патронів з безшумним спрацьовуванням метального заряду (вибухової речовини), і може бути застосованим для добутку пострілу з довгоствольній автоматичній стрілецькій зброї.
Відомий патрон, що містить з себе гільзу, і розташованих усередині її метальний заряд, капсуль, що має можливість ініціювати метальний заряд, штовхально - замикаючого пристрою (поршня-штовхача) контактуючого з метальним зарядом, тіла що метається (кулі). /1/ 70 Недоліками відомого патрону, є його несумісність застосування в довгоствольній стрілецькій зброї, тому що після пострілу велика частина поршня-штовхача знаходиться назовні, а так само неможливість ведення далекобійної стрілянини через особливість пристрою відомого патрону. До недоліків можна віднести режим небезпеки вибуху, у якому знаходиться гільза після пострілу.
Більш близьким технічним рішенням, є обраний за прототип патрон, що містить з себе гільзу, і розташованих 12 усередині її метальний заряд, капсуль, що має можливість ініціювати метальний заряд, штовхально - замикаючий пристрій контактуючій з метальним зарядом, тіла що метається (кулі). /2/
Недоліками відомого патрону, обраного за прототип, є його мала дальність стрілянини й обмежена дистанція ураження, несумісність застосування в довгоствольній стрілецькій зброї. До недоліків можна віднести режим небезпеки вибуху, у якому знаходитися гільза після пострілу.
В основу винаходу поставлена задача шляхом зміни конструкції патрону, забезпечити підвищення автоматичної ефективної далекості безшумної стрілянини в довгоствольній стрілецькій зброї, а так само усунення режиму небезпеки вибуху гільзи після пострілу.
Рішенням технічної задачі, у патроні що містить з себе гільзу, і розташованих усередині її метальний заряд, капсуль, що має можливість ініціювати метальний заряд, поршня - штовхача, контактуючого з метальним зарядом, кулі, є виконання патрону за формою і розмірами ідентичними для боєприпасів довгоствольної « стрілецької зброї, що включає в себе рознімну гільзу, що складається з двох нерівних половин з розташуванням усередині капсуля, що має можливість ініціювати метальний заряд, метального заряду, клапана - перекривача, штовхаюче - замикаючого пристрою у виді порожнього поршня - штовхача, що має у свою чергу різні діаметри по власної довжини, з різьбленням на кінці і отворами поперек, що у свою чергу упирається в оболонену металеву о оперену кулю. «І
Суть винаходу полягає в тому, що патрон за формою і зовнішніми розмірами ідентичний боєприпасам довгоствольної стрілецької зброї. Гільза його конструктивно складається з двох нерівних частин, саме корпусу, ее, та дуло гільзи, а також включаючи капсуль, що має можливість ініціювати метальний заряд, метального заряду, о клапана - перекривача, порожнього усередині поршня - штовхача, виконаного воєдино зі штоком з отворами, що 39 має у свою чергу різні діаметри по власної довжині, з різьбленням на кінці, що у свою чергу упирається в о оболонену металеву оперену кулю. При спрацьовуванні метального заряду, енергія газів діючи на поршень - штовхач змушують його рухатися і виштовхувати кулю, з високою початковою швидкістю, продовжуючи рух одна частина поршня - штовхача деформуючи різьблення заклинюється в дуло гільзи, а наступна за нею упираючись -«ф у дуло, відламує його від корпуса гільзи по з'єднанню і продовжуючи рух уперед, змушує основний корпус гільзи З 70 рухатися назад, при цьому поршень - штовхач закупорює частину газів усередині гільзи, одночасно порохові с гази, деформуючи клапан - перекривач, прориваються крізь отвори штока назовні при цьому діють тиском крізь
Із» боковий отвір у дулі на механізм затвору, а також крізь утворену порожнину на гільзу, виштовхуючи її. Ефект роботи автоматики та екстрагування гільзи виникає за рахунок передачі енергії газів на затвор, а також енергії імпульсу самої гільзи на затвор. За рахунок елементів оперення - стабілізаторів, збільшуються настильність траєкторії і дальність польоту кулі, з потрібною початковою швидкістю. Застосування в порожнині і-й поршня - штовхача сполучаючих отворів, замкнених до пострілу клапаном - перекривачем, робить гільзу при о вилучанні безпечною.
Порівняльний аналіз технічного рішення, що заявляється, із прототипом показує, що патрон, що заявляється, б відрізняється тим, що, виконання патрона за формою і розмірами ідентично для боєприпасів довгоствольної «їз» 20 стрілецької зброї, що включає в себе рознімну гільзу, що складається з двох частин з розташуванням усередині назовні капсуля, що має можливість ініціювати метальний заряд, клапан - перекривач, метального заряду, с замикаючого поршня - штовхача воєдино зі штоком, що має у свою чергу різні діаметри по власній довжині та поперечні отвори, з різьбленням на кінці, що у свою чергу упирається в оболонену оперену кулю.
Таким чином, патрон, що заявляється, відповідає критерію винаходу "новизна". 25 Суть винаходу пояснюється за допомогою креслення, де на фіг.1-5 показана конструктивно - компонувальна в. схема патрона, на фіг.6-8 зображені схеми спрацьовування патрона.
Патрон конструктивно складається (див. фіг.1-5) з металевої, рознімної, гільзи (1) пляшкової форми, пустотілої. По ходу осі, з торця задньої глухої частини мається специфічна внутрішня проточка - фаска 5, а також знаходиться посадкове місце для капсуля з капсулем (8), вістря-наковаленка (6), а також розташовані на 60 одній лінії два вогнепровідні отвори (7). У передній частині гільзи утворений бурт в усередину (4), який з'єднується з дулом гільзи (2), яке спочатку виконано як окрема деталь форми усіченого конуса. Дуло гільзи (2), що спочатку виконано як окрема деталь, надалі скріплюється воєдино з циліндричною частиною гільзи (4) за допомогою контактного зварювання, або у іншій спосіб, представляє із себе пустотілий, незвичайної форми циліндр, з нарізаної по всій довжині внутрішньої частини дрібного-крокового різьблення (3). Назовні, на місці бо з'єднання утворено отвори (20). Рухливий, замикаючий пристрій, поршень-штовхач (10), що уявляє собою порожній усередині, суцільнометалевий циліндр єдиної конструкції із поперечними отворами (16), і різними зовнішніми діаметрами уздовж довжини, та порожниною (13) для кулі (18). Так діаметр (В) частини (9) дорівнює внутрішньому діаметру гільзи (А), а діаметр (б) частини (11) дорівнює діаметру гільзи (М), діаметр (С) його середньої частини у свою чергу дорівнює внутрішньому діаметру гільзи (0). На всю довжину частини дула гільзи діаметра (М) нарізане дрібне-крокове різьблення (3). Бойовим метальним елементом, конструкції патрона, є металева оперена куля (18). Оперена куля (18), являє собою суцільнометалевий циліндр із високолегованої сталі, із властивої близько до досконалості агродинамічною формою із загостреною передньою частиною. На задньому кінці кулі (22), з метою додання їй стійкості, і стабільності в польоті, методом штампування воєдино 7/0 З тілом кулі рівномірно навколо осі кулі розташовані елементи оперення - стабілізатори (21). Кількість стабілізаторів і їхня форма можуть бути різної. Сама оперена куля (18), укладена в металеву оболонку (19) з легкодеформуючего металу, частиною (22) вкладається в порожнину поршня-штовхача (13). Довжина, геометрична форма опереної кулі і її розташування в патроні може бути різна. У задній частині поршня-штовхача, частину порожнього простору поршня - штовхача (15) займає зарядна камора (17), заповнена 7/5 бумішшю пороху, та клапан-перекривач (14).
Патрон спрацьовує наступним чином (див. фіг.6-8), поданий на лінію пострілу, і замкнений затвором (23) у казенній частині дула зброї (27), готовий до добутку пострілу. Після механічного впливу бойка (24) на капсуль (8), струмінь полум'я, що виникла при ініціюванні, проникає крізь отвори (7), у внутрішню порожнину гільзи (15), і запалює заряд пороху (17). У результаті горіння пороху (17), миттєво утвориться велика кількість продукту його горіння - порохові гази (25). Тому що вільне витікання газів відсутнє, то в позначеній порожнині утвориться дуже високий надлишковий тиск газів (25), що роблячи вплив на поршень-штовхач (10), змушує його пересуватися вперед по ходу з високою швидкістю. У наслідку того, що оперена куля (18) у металевій оболонці (19), своєю задньою частиною (22) упирається в порожню частину поршня - "штовхача (13), то вона рухається зі швидкістю ідентичної швидкості поршня - штовхача (10). По ходу процесу руху, у ов результаті зіткнення різьбової частини поршня - штовхача (12) і внутрішньої, різьбової частини дула гільзи (3), відбувається деформація деталей різьблення, що обумовлює фіксування деталей по відношенню друг до « друга. Тому що подальший хід поршня-штовхача обмежується частиною поршня - штовхача (10), що упирається в частину дула гільзи (20), то на цій фазі припиняється вплив поршня - штовхача (10) на оперену оболонену кулю (18). У результаті описаної дії, оболонена оперена куля (18) з доданої їй швидкістю самостійно рухається Ге зо по осі каналу дула зброї. При цьому (див. фіг.б6-7), відсутність зазору між стабілізаторами кулі (22) і внутрішньою стінкою каналу дула зброї, а так само рівномірне розташування металевої оболонки (19) навколо - самої кулі (18), забезпечують ідеальну співвісність кулі (18) і каналу дула зброї по всій його довжині, не Ге здійснюючи фізичної вади на балістику кулі (18). У цей час, під впливом частини поршня - штовхача (10) умираючого у дуло гільзи (2), під впливом порохових газів, дуло гільзи (2) відривається по стику з'єднання со (20) від основної частини гільзи (4). Але тому що дуло гільзи (2), упираючись у казенну частину дула зброї ю (27) залишається нерухомим, то через вплив порохових газів (25) на поршень - штовхач (1) та ззовні на гільзу, основна частина гільзи (1) починає здійснювати рух убік затвора (23), на довжину поршня-штовхача (10), надалі частина поршня-штовхача (9) фіксується у частині гільзи (4), не дозволяючи вільно виходити пороховим газам (25), при цьому відштовхуючи затвор (23) назад по ходу осі. Через миттєве походження описаного процесу, « Затвор (23) під впливом імпульсу гільзи (1) відкочується назад, і при цьому відбувається екстрагування гільзи. з с Синхронно, з описаними діями, відбувається процес усунення надвисокого тиску порохових газів (25) усередині гільзи, та спрямування сили тиску скрізь отвір (26) на спрацювання вузлів автоматики затвору самої ;» зброї. Він полягає в наступному (див. фіг.5, 7, 8); під впливом порохових газів, деформується клапан - перекривач (14), і завдяки цьому, порохові гази мають змогу проникати з великою швидкістю скрізь отвори (16) поршня - штовхача (10) до отвору (26), маючи змогу діяти на автоматику самої зброї, а також у порожнечу (27) с утворену в наслідку руху гільзи (1) до тилу зброї. Ця дія, відбувається зі швидкістю проходження поршня - штовхача (10) до зіткнення різьбової частини поршня - штовхача (12) і внутрішньої, різьбової частини дула со гільзи (3), після цього отвір (16) перекривається внутрішньою поверхнею дула гільзи (2). У такий спосіб
Ге» відбувається використання енергії, газів, падає внутрішній тиск у гільзи, у результаті чого, гільза стає безпечною. На цьому механізм роботи конструкції патрону що заявляється, завершується. Підвищення о ефективності патрону що заявляється, у порівнянні з прототипом досягається за рахунок змоги користування у
Ф довгоствольній стрілецькій зброї, безшумного спрацювання, а також відводу надвисокого тиску порохових газів на спрацювання автоматики механізму зброї, що у свою чергу, робить гільзу патрона що заявляється після пострілу не шкідливою при вилучанні.
Джерела інформації. 1. Український спеціалізований науково- популярний журнал "Зброя та Полювання" Мо1(6)/2000. Надруковано
Р у видавництві "Преса України", 03047, Київ-47, пр-т Перемоги, 50. Замовлення Мо128001, Тираж 5000. Сторінка 9, 10. Арсенал. Бесшумное оружие спецназа. А. Анатольев, А. Жарков. Патрон СП-3. 2. Український спеціалізований науково-популярний журнал "Зброя та Полювання" Мо1(6)/2000. Надруковано бо У видавництві "Преса України", 03047, Київ-47, пр-т Перемоги, 50. Замовлення Мо128001, Тираж 5000. Сторінка 9, 10. Арсенал. Бесшумное оружие спецназа. А. Анатольев, А. Жарков. Патрон СП-4.

Claims (2)

Формула винаходу б5 , , шк
1. Патрон, що складається з гільзи і розташованих усередині її метального заряду, з розташованим усередині капсулем-запалювачем, що має можливість ініціювати метальний заряд, поршня-штовхача, що контактує з метальним зарядом, кулі, що метається, який відрізняється тим, що виконання патрона за формою і розмірами ідентично для боєприпасів довгоствольної стрілецької зброї, що гільза складається з двох половин з розташуванням назовні капсуля-запалювача, що має можливість ініціювати метальний заряд, клапана-перекривача, метального заряду, порожнього поршня-штовхача з поперечними отворами; без крутного моменту відбувається стійкий зв'язок нарізних сполучень на штоку поршня-штовхача й усередині дула гільзи, а назовні поршня-штовхача є порожнина для укладення в неї металевої опереної кулі.
2. Патрон за п. 1, який відрізняється тим, що внутрішній діаметр гільзи по ходу звужується до дула з 7/0 нахилом ідентично зовнішньому діаметру; виконання товщини гільзи ії розміри ідентичні для боєприпасів довгоствольної стрілецької зброї, що метальний заряд розташований усередині порожнього поршня-штовхача з поперечними отворами. « (Се) « (Се) (ее) І в)
- . и? 1 (ее) (о) щ» 4) 60 б5
UA2000127034A 2000-12-07 2000-12-07 Патрон UA58646A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000127034A UA58646A (uk) 2000-12-07 2000-12-07 Патрон

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000127034A UA58646A (uk) 2000-12-07 2000-12-07 Патрон

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA58646A true UA58646A (uk) 2003-08-15

Family

ID=74219560

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000127034A UA58646A (uk) 2000-12-07 2000-12-07 Патрон

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA58646A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5359937A (en) Reduced energy cartridge
US5492063A (en) Reduced energy cartridge
US7707941B2 (en) Cartridge assembly for multiple projectiles
RU2267080C2 (ru) Снаряды (варианты)
US3713386A (en) Range limited projectile system
US11629941B2 (en) Caseless ammunition for firearm and the mechanism for the extraction of caseless ammunition
US6314670B1 (en) Muzzle loader with smokeless powder capability
US3815503A (en) Self-propelling ballistic projectiles
US5639982A (en) Means to fire a fully automatic gun underwater using a special barrel clearance blank round
RU2079096C1 (ru) Боеприпас для ствольных систем
US20020178960A1 (en) Generation non-lethal and lethal projectiles for arms
RU190211U1 (ru) Патрон безгильзовый
JPH04227492A (ja) 模擬発射用の擲弾投擲機又は迫撃砲弾の射出装置
RU198235U1 (ru) Патрон безгильзовый
RU2736305C1 (ru) Способ уменьшения усилия отдачи огнестрельного оружия и пушка с откидным патронником для его реализации. варианты
US7302773B2 (en) Method of firing of firearms
UA58646A (uk) Патрон
JPS63223500A (ja) 薬筴なしの銃弾を発射する火器の改良とその弾薬
RU2814053C1 (ru) Способ ускорения пуль и многосекционный многопульный унитарный выстрел для его осуществления
RU2812632C1 (ru) Снаряд
RU2828934C2 (ru) БЕЗОТКАТНОЕ ОРУДИЕ (варианты)
KR102063848B1 (ko) 이중 약실 구조를 갖는 탄피 및 이를 포함하는 탄약
RU191143U1 (ru) Высокоскоростной боеприпас "Цель" для огнестрельного оружия
RU2633464C1 (ru) Устройство и способ увеличения скорости снаряда огнестрельного оружия
EP3569972A1 (en) Cartridge arrangement for increased muzzle velocity of guns