UA58417C2 - Reactor - Google Patents

Reactor Download PDF

Info

Publication number
UA58417C2
UA58417C2 UA2003043725A UA2003043725A UA58417C2 UA 58417 C2 UA58417 C2 UA 58417C2 UA 2003043725 A UA2003043725 A UA 2003043725A UA 2003043725 A UA2003043725 A UA 2003043725A UA 58417 C2 UA58417 C2 UA 58417C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
gas distribution
gas
reaction mixture
reactor
pipes
Prior art date
Application number
UA2003043725A
Other languages
English (en)
Inventor
Ziia Naimovych Memedliaiev
Valerii Mykolaiovych Oliinyk
Petro Pavlovych Borysov
Oleksandr Petrovych Mitronov
Oleksandr Pavlovych Kakichiev
Original Assignee
Khimtekhnolohiia State Res And
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Khimtekhnolohiia State Res And filed Critical Khimtekhnolohiia State Res And
Priority to UA2003043725A priority Critical patent/UA58417C2/uk
Priority to RU2003117306/12A priority patent/RU2246345C1/ru
Publication of UA58417C2 publication Critical patent/UA58417C2/uk

Links

Landscapes

  • Devices And Processes Conducted In The Presence Of Fluids And Solid Particles (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід належить до конструкцій шахтних каталітичних реакторів, які використовуються в хімічній та 2 суміжних галузях промисловості.
Відомий реактор для проведення екзотермічних каталітичних реакцій, який містить шар каталізатору з розташованими по його висоті у двох горизонтальних площинах змішувальними тарілками, які становлять собою набір порожнистих радіально розташованих газопроникних касет, кожна з котрих має перфоровану газорозподільну трубу з непроникним торцем, приєднану до групового колектору, а також вбудоване 70 технологічне обладнання (авт.св. ЧССР Мо150463, 00199/04, з.23.04.69р., оп. 15.09.73Зр.).
Недоліком відомого реактору є великий розкид температур у поперечних перетинах шару каталізатору через нерівномірне змішування основного потоку гарячої та додаткового потоку холодної реакційної суміші, що обумовлено нерівномірним витіканням холодної реакційної суміші по довжині газорозподільних труб і великий об'єм, який займають порожнисті газорозподільні касети і вбудоване технологічне обладнання. 12 Найбільш близьким за технічною суттю є каталітичний конвертор, який містить шар каталізатору з розташованими по його висоті в одній або кількох горизонтальних площинах групами паралельних порожнистих газопроникних камер, кожна з яких має перфоровану газорозподільну трубу з непроникним торцем, приєднану зовні конвертору до групового колектору для вводу додаткової кількості реакційної суміші (Патент Англії
Мо1105614, В0199/04, з.22.04.64р., оп.06.03.68р., прототип). 20 Недоліками відомого конвертору є великий розкид температур у поперечних перетинах шару каталізатору через нерівномірне змішування основного поток) гарячої та додаткового потоку холодної реакційної суміші, що обумовлено нерівномірним витіканням холодної реакційної суміші по довжині газорозподільних труб і великий об'єм, який займають порожнисті газопроникні камери. Крім того, розташування групового колектору зовні конвертору сполучено з великою кількістю вхідних штуцерів, що нетехнологічно і знижує міцнісні характеристики с 29 останнього. Ге)
В основу винаходу поставлено задачу створення такого реактору, в якому завдяки новому групуванню і новому розташуванню газорозподільних труб зростає рівномірність і повнота змішування основного потоку гарячої та додаткового потоку холодної реакційної суміші, що зменшує розкид температур у поперечних перетинах шару каталізатору. - 30 Поставлена задача вирішується тим, що в реакторі, який містить корпус, вузли вводу та виводу реакційної «- суміші і продуктів реакції, завантаження та вивантаження каталізатору, шар каталізатору з розташованими по його висоті в одній або кількох горизонтальних площинах групами паралельних порожнистих газопроникних М камер, кожна з яких має перфоровану газорозподільну трубу з непроникним торцем, приєднану до групового о колектору для вводу додаткової кількості реакційної суміші, згідно з винаходом, кожна з порожнистих
Зо газопроникних камер забезпечена другою перфорованою газорозподільною трубою з непроникним торцем, о причому непроникні торці труб розташовані з протилежних боків.
Газорозподільні труби в кожній газопроникній камері розташовані одна над другою.
Отвори на верхній та нижній газорозподільних трубах розташовані відповідно на їх нижній та верхній « половинах під кутом 459. З
На сусідніх газорозподільних трубах отвори виконані з горизонтальним зміщенням один відносно другого. с Крім того, кожний груповий колектор виконаний у вигляді кільця, або кільця та півкільця, або двох "з півкілець, розташованих по периферії поперечного перетину реактору.
Відмінною особливістю запропонованого винаходу, у порівнянні з прототипом, є попарне групування перфорованих газорозподільних труб та розташування їх непроникних торців з протилежних боків, що 75 автоматично веде до рівномірного розподілу додаткового потоку холодної реакційної суміші по довжині о газопроникних камер, тому що на нерівномірність витікання суміші з однієї труби накладається протилежна (ее) нерівномірність її витікання з другої, а мінімальна відстань між паралельними газопроникними камерами, яке визначається з умови вільного просипання сукупності каталізаторних зерен певного розміру, забезпечує т підвищення рівномірності і повноти змішування додаткового потоку холодної і основного потоку гарячої - 70 реакційної суміші, що зводить до мінімуму розкид температур у поперечних перетинах шару каталізатору. що Розташування газорозподільних труб одна над другою при їх попарному групуванні забезпечує мінімальне завалювання поперечного перетину шару каталізатору, тобто створює мінімальний гідравлічний опір основному потоку реакційної суміші при інших рівних умовах.
Розташування отворів на верхній та нижній газорозподільних трубах відповідно на їх нижній та верхній 22 половинах під кутом 45 обумовлює наявність у струменя, який витікає, рівновеликих різноспрямованих
ГФ) горизонтальної та вертикальної складових швидкості, що дозволяє охопити процесом змішування весь 7 навколотрубний простір.
Виконання отворів на сусідніх газорозподільних трубах з горизонтальним зміщенням один відносно другого розосереджує витікаючи струмені, що сприяє їх більш рівномірному та повному змішуванню з основним потоком 60 реакційної суміші
Кожний груповий колектор доцільно виконувати у вигляді кільця (або кільця та півкільця, або двох півкілець, розташованих по периферії поперечного перетину реактору, що дозволяє просто вирішувати питання "живлення" труб трубних пар з протилежних боків.
На Фіг.1 схематично зображений реактор, поздовжній розріз; на Фіг.2 - розріз А-А на Фіг.1; на Фіг.З - бо розріз Б-Б на Фіг.1; на Фіг.4 - розріз В-В на Фіг.2 та 3.
Реактор складається з корпусу 1, вузлів вводу 2 та виводу З реакційної суміші, вузлів завантаження 4 та вивантаження 5 каталізатору, шару каталізатору б з розташованими по його висоті в одній або кількох горизонтальних площинах групами паралельних порожнистих газопроникних камер 7, кожна з яких містить дві перфоровані газорозподільні труби 8 та 9 з протилежним розташуванням непроникних торців 10 та 11, причому труба 8 розташована над трубою 9, а отвори 12 та 13 виконані відповідно на їх нижній та верхній половинах під кутом 452 зі зміщенням по горизонталі як між ними, так і отворами других сусідніх труб, приєднаних до групового колектору 14 з вузлом вводу 15 додаткової кількості реакційної суміші.
Реактор працює наступним чином. 70 Основний потік реакційної суміші подають в реактор крізь вузол 2 вводу на шар каталізатору 6, в якому здійснюється, наприклад, екзотермічна реакція. Для управління температурою процесу в одній або кількох горизонтальних площинах по його висоті крізь вузол 15 вводять додаткову кількість реакційної суміші, яка за допомогою групового колектору 14 роздається з протилежних боків по перфорованим газорозподільним трубам 8 та 9 і витікає крізь отвори 12 та 13 в газопроникну камеру 7, де нерівномірність витікання вздовж однієї 7/5 труби автоматично компенсується протилежною нерівномірністю витікання вздовж другої і, таким чином, рівномірно розподілений по довжині газопроникних камер додатковий потік холодної реакційної суміші зліва та справа пронизує міжкамерний каталізаторний простір мінімально можливої ширини, отже і низхідний основний потік гарячої реакційної суміші.
Підсумком такої взаємодії є найбільш рівномірне зміщення гарячого та холодного потоків з встановленням температури, близької до балансової по всьому поперечному перетину шару каталізатору.
Описаний процес газорозподілення та зміщення, який при необхідності повторюється по висоті шару каталізатору кілька разів, забезпечує проведення тієї чи іншої цільової реакції в оптимальному діапазоні температур.
Ефективність нового технічного рішення підтверджена у ході експериментальної оцінки газорозподілу та с
Зміщення потоків з різними температурами на прямокутному стенді зі сторонами 800х40Омм, крізь який хвостовим вентилятором просмоктують повітря з навколишнього середовища кількістю 480м З/д і о температурою 209С, а в розташовану горизонтально і по центру поздовжню газопроникну камеру довжиною 800мм і максимальною шириною ЗО0Омм крізь одну (згідно з прототипом) та дві перфоровані газорозподільні труби з протилежним розташуванням непроникних торців (згідно з винаходом) нагнітають повітря у кількості о вомЗ/год з температурою 402. В першому випадку заміри температур під газопроникною камерою фіксують «- поздовжній градієнт температур в 2,52С/м, а в другому - хаотичний розкид температур не перевищує 0,520.
Таким чином, запропонований реактор мінімізує розкид температур у поперечних перетинах та, як наслідок, в збільшує вихід цільового продукту при інших рівних умовах. со
Використання реактору пропонується в першу чергу при створенні нових та реконструкції діючих виробництв метанолу; наприклад таких як М-100, М-300, М-750. о

Claims (1)

  1. Формула винаходу « 40 1. Реактор, який містить корпус, вузли вводу та виводу реакційної суміші і продуктів реакції, о) с завантаження та вивантаження каталізатора, шар каталізатора з розташованими по його висоті в одній або "» кількох горизонтальних площинах групами паралельних порожнистих газопроникних камер, кожна з яких має " перфоровану газорозподільну трубу з непроникним торцем, приєднану до групового колектора для вводу додаткової кількості реакційної суміші, який відрізняється тим, що кожна з порожнистих газопроникних камер 45 забезпечена другою перфорованою газорозподільною трубою з непроникним торцем, причому непроникні торці о труб розташовані з протилежних боків. со 2. Реактор за п. 1, який відрізняється тим, що газорозподільні труби в кожній газопроникній камері розташовані одна над одною. пи З. Реактор за пп. 1, 2, який відрізняється тим, що отвори на верхній та нижній газорозподільних трубах -лЩ 20 розташовані відповідно на їх нижній та верхній половинах під кутом 452.
    4. Реактор за пп. 1-3, який відрізняється тим, що на сусідніх газорозподільних трубах отвори виконані з
    Що. горизонтальним зміщенням один відносно одного.
    5. Реактор за пп. 1-4, який відрізняється тим, що кожний груповий колектор виконаний у вигляді кільця або кільця та півкільця, або двох півкілець, розташованих горизонтально по периферії поперечного перерізу реактора. Ф) іме) 60 б5
UA2003043725A 2003-04-23 2003-04-23 Reactor UA58417C2 (en)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003043725A UA58417C2 (en) 2003-04-23 2003-04-23 Reactor
RU2003117306/12A RU2246345C1 (ru) 2003-04-23 2003-06-09 Реактор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003043725A UA58417C2 (en) 2003-04-23 2003-04-23 Reactor

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA58417C2 true UA58417C2 (en) 2005-09-15

Family

ID=35218686

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003043725A UA58417C2 (en) 2003-04-23 2003-04-23 Reactor

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2246345C1 (uk)
UA (1) UA58417C2 (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR3034323B1 (fr) * 2015-04-01 2017-03-17 Ifp Energies Now Dispositif de melange et de distribution avec zones de melange et d'echange
FR3034324B1 (fr) * 2015-04-01 2017-03-17 Ifp Energies Now Dispositf de melange et de distribution comprenant un plateau de distribution avec ouvertures peripheriques

Also Published As

Publication number Publication date
RU2246345C1 (ru) 2005-02-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2670069C (en) Isothermal reactor
EA200400768A1 (ru) Проточные реакторы для химических превращений с использованием гетерогенных катализаторов
NL8800804A (nl) Inrichting voor een endotherme gasreactie.
JP2005518265A5 (uk)
RU2007107174A (ru) Реактор с неподвижным слоем катализатора
US9504979B2 (en) Radial-parallel catalytic reactor
EP2249954A1 (en) Catalytic reactor
JP5260547B2 (ja) 混入装置中での流体出発物質の前混合を伴なって触媒床で2つの流体出発物質の間で反応を実施するための反応器
RU2006110354A (ru) Реактор для гетерогенного синтеза химических соединений
US2418672A (en) Method and apparatus for hydrocarbon conversion
JPH09503961A (ja) 吸熱反応用触媒反応器
UA58417C2 (en) Reactor
BR0105401A (pt) Processo de desidrogenação
CN107530668B (zh) 用于从起始物料释放气体的反应器装置
KR100778536B1 (ko) 촉매 반응기의 유동 균일화 장치
EP0212689B1 (en) Catalytic conversion of liquid and/or gas
CA1243473A (en) Device for achieving a uniform distribution of the gas flowing radially through a catalyst bed
CN111111600A (zh) 反应器
Haase et al. Numbering-up of mini-and microchannel contactors and reactors
KR101670144B1 (ko) 탈수소화 반응기용 가스분산장치
UA81798C2 (uk) Псевдоізотермічний хімічний радіальний реактор та спосіб оптимізації псевдоізотермічних каталітичних реакцій
US20150071835A1 (en) Non-adiabatic catalytic reactor
US1870665A (en) Device for producing exothermic reactions between gases by contact with a solid catalyzer
US4347221A (en) Catalytic converter
RU2366499C2 (ru) Реактор для проведения гетерогенных каталитических реакций