UA56537A - Ендопротез кульшового суглоба - Google Patents

Ендопротез кульшового суглоба Download PDF

Info

Publication number
UA56537A
UA56537A UA2002075875A UA200275875A UA56537A UA 56537 A UA56537 A UA 56537A UA 2002075875 A UA2002075875 A UA 2002075875A UA 200275875 A UA200275875 A UA 200275875A UA 56537 A UA56537 A UA 56537A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
leg
endoprosthesis
shell
length
bone
Prior art date
Application number
UA2002075875A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Микола Олексійович Корж
Николай Алексеевич Корж
Зоя Михайлівна Мітелева
Зоя Михайловна Мителева
Володимир Акимович Філіпенко
Владимир Акимович Филипенко
Володимир Вікторович Лук'янченко
Владимир Викторович Лукьянченко
Михайло Юрійович Карпінський
Михаил Юрьевич Карпинский
Ігор Анатолійович Суббота
Игорь Анатольевич Суббота
Original Assignee
Інститут Патології Хребта Та Суглобів Ім. Професора М.І. Ситенка Академії Медичних Наук України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Патології Хребта Та Суглобів Ім. Професора М.І. Ситенка Академії Медичних Наук України filed Critical Інститут Патології Хребта Та Суглобів Ім. Професора М.І. Ситенка Академії Медичних Наук України
Priority to UA2002075875A priority Critical patent/UA56537A/uk
Publication of UA56537A publication Critical patent/UA56537A/uk

Links

Landscapes

  • Prostheses (AREA)

Abstract

Ендопротез кульшового суглоба містить з’єднані між собою кульову голівку, шийку та ніжку з розташованою на ній дротяною сіткою. Дротяна сітка виконана у вигляді мішкоподібної оболонки, яка охоплює усю зовнішню поверхню ніжки. Довжина оболонки перевищує довжину ніжки. Проксимальний та дистальний кінці оболонки прикріплені до аналогічних кінців ніжки. Середня частина оболонки вільно з зазором розташована відносно аналогічної частини ніжки. При цьому на зовнішній поверхні ніжки нанесене пористе покриття.

Description

Опис винаходу
Винахід належить до медицини, а саме до травматології та ортопедії. 2 Відомо ендопротез кульшового суглоба, що містить ніжку, шийку та голівку (а.с. СССР Мо 1424829, А 61Е2/28, 1988). Недоліком даного ендопротезу є необхідність використання для кріплення ніжки з кісткою за допомогою цементної маси. Це ускладнює процес протезування, а використання цементної маси, що містить компоненти, які призводять до розігріву маси до 60-70"С, викликають некроз кісткової тканини і погане приживлення ендопротезу. 70 Відомий ендопротез кульшового суглоба, на ніжці якого виконані поздовжні та поперечні канали, які служать як об'єми для розміщення в них кістково-мозкової тканини після її проростання (ас. СССР Мо 1159567, АбТЕ 2/22, 1985). Але вказані канали зменшують поперечний переріз ніжки і, таким чином, знижують механічну міцність протезу.
Найбільш близьким по технічної суті й результату, що досягається до технічного рішення, яке пропонується, 19 в ендопротез кульшового суглобу, який містить з'єднані між собою кульову голівку, шийку й ніжку з розміщеною на ній дротяною сіткою (Заявка ЕНВ Мо 0234358, А 61Е2/28, А 61Е2/37, 1987). Сітка у даному ендопротезі виконана плоскою, охоплює тільки медіальну вузьку сторону ніжки та служить основою для вростання у неї кісткової тканини і з'єднання, таким чином, ніжки ендопротезу з каналом кістки, у який установлюється ніжка.
Зовнішня поверхня ніжки ендопротезу виконана гладкою.
Як правило, кістково-мозковий канал, у який установлюють ніжку ендопротезу при протезуванні суглоба, має в поперечному перерізі неправильну яйцеподібну чи овальну форму. Тому поверхня контакту сітчастої ніжки протеза з кістою незначна, тому що між більшою внутрішньою поверхнею каналу і ніжкою з значний зазор, не заповнений сіткою. Міцність з'єднання ендопротезу за рахунок цього низька, що знижує ефективність застосування зазначеного ендопротезу при протезуванні. 29 Завдання даного винаходу полягає у створенні ендопротеза кульшового суглоба, що підвищує загальну « площу контакту його ніжки з внутрішньою поверхнею кістково-мозкового каналу кістки, яка протезується, а, таким чином, механічну міцність з'єднання та надійність протезування.
Поставлене завдання вирішується тим, що у ендопротезі кульшового суглобу, який включає об'єднані між собою кульову голівку, шийку та ніжку з розташованій на ній сіткою з дроту, у відповідності з винаходом сітка в з дроту виконана у вигляді охоплюючої усю зовнішню поверхню ніжки мішковидної оболонки, довжина якої со перевищує довжину ніжки, проксимальний та дистальний кінці оболонки прикріплені до аналогічних кінців ніжки, а середня частина оболонки вільно з зазором розташована відносно аналогічної частини ніжки, при цьому на о зовнішній поверхні ніжки нанесено пористе покриття. Співвідношення довжини оболонки до довжини ніжки Ге) складає як 1,15 - 1,25.
Зо Порівняння запропонованого ендопротезу з відомим (прототипом) показали, що новими суттєвими ознаками о є наступне: 1. Виконання сітки з дроту у вигляді мішковидної оболонки, яка охоплює усю зовнішню поверхню ніжки, та прикріплення до дистальної і проксимальної частин ніжки, а також розширеної середньої частини оболонки « вільно з зазором відносно аналогічної частини ніжки. З 50 2. Виконання на зовнішній поверхні ніжки пористого покриття. с 3. Виконання співвідношення довжини сітчастої оболонки до довжини ніжки як 1,15 - 1,25.
Із» Виконання дротової сітки у вигляді мішковидної оболонки, яка охоплює усю зовнішню поверхню ніжки та прикріплення зазначеної оболонки до дистальної та проксимальної частин ніжки, а також розташування середньої частини оболонки вільно з зазором відносно аналогічної частини ніжки при установці ніжки ендопротезу у кістково-мозковий канал забезпечує перерозподіл сітчастої оболонки по об'єму середньої її і-й частини та заповнення вільної, не зайнятої ніжкою, зони зазначеного каналу надлишковою частиною оболонки.
Ге») При цьому вростання кісткової тканини через чарунки сітчастої оболонки проходить на значно більшій її площині, що підвищує, таким чином, загальну площу контакту ніжки з внутрішньої поверхнею кістково-мозкового і-й каналу через сітчасту оболонку.
Ге) 20 Виконання на зовнішній поверхні ніжки пористого покриття забезпечує вростання у пори покриття через сітчасту оболонку кісткової тканини, яка створює монолітну структуру стінки кістки з ніжкою ендопротезу. тм Міцність та надійність такого з'єднання при цьому підвищується.
Виконання співвідношення довжини сітчастої оболонки до довжини ніжки як 1,15-1,25 забезпечує гарантований об'єм надлишкової частини оболонки для заповнення нею при розміщенні ніжки ендопротезу у 29 кістково-мозковому каналі вільної, не зайнятою ніжкою зони зазначеного каналу, що підвищує надійність в. з'єднання ендопротезу з кісткою, яка протезується.
У процесі патентно-інформаційного пошуку аналогічних рішень з подібними ознаками не виявлено. Це показує на те, що технічне рішення, яке пропонується, є новим, промислове корисним та має винахідницький рівень. 60 Винахід пояснюється кресленнями, де на фіг.1 схематично зображено ендопротез кульшового суглобу, який пропонується, поздовжній перетин; на фіг.2 - поперечний перетин ніжки ендопротезу при розташуванні її у каналі кістки.
Ендопротез містить з'єднані між собою кульову голівку 1, шийку 2 та ніжку З з сіткою з дроту 4, яка охоплює усю зовнішню поверхню ніжки та виконана у вигляді мішковидної оболонки. Довжина |. оболонки бо перевищує довжину 1 ніжки, а співвідношення І /1 складає як 1,15 - 1,25. Проксимальний 5 та дистальний 6 кінці оболонки прикріплені до аналогічних кінців 7 і 8 ніжки, а середня частина 9 оболонки вільно з зазором "а" розташована відносно аналогічної частини 10 ніжки, на зовнішній поверхні якої нанесено пористе покриття 11.
Останнє може бути керамічним.
Ендопротез при протезуванні суглоба встановлюють ніжкою у попередньо оброблений кістково-мозковий канал 12 кістки 13. Оскільки довжина І оболонки перевищує довжину 1 ніжки, а середня частина оболонки вільно розташована, тобто не прикріплена, відносно зовнішньої поверхні середньої частини 10 ніжки, утворює надзалишковий об'єм оболонки, який заповнює вільну, не зайняту ніжкою, зону каналу 12 та підвищує, таким чином, загальну площу контакту через оболонку внутрішньої поверхні каналу кістки з ніжкою ендопротезу. З /о0 часом відбувається вростання кісткової тканини у чарунки сітчастої оболонки, не тільки у зоні прямого контакту ніжки зі стінкою кістки, але і у зоні контакту надзалишкового об'єму оболонки з внутрішньою поверхнею кістки. При цьому зростає механічне зчеплення ніжки з кісткою за рахунок підвищення площі їх контакту один з одним через сітчасту оболонку. При подальшому проростанні кісткової тканини здійснюється проникнення її через чарунки оболонки у пори покриття 11. Це створює монолітну структуру стінки кістки з 7/5 Ніжкою ендопротезу. Міцність та надійність такого з'єднання при цьому підвищується.
Виконання співвідношення довжини І! сітчастої оболонки 4 до довжини 1 ніжки З як 1,15 - 1,25 забезпечує гарантований об'єм надлишкової частини оболонки для заповнення нею при розміщенні ніжки ендопротезу у кістково-мозковому каналі 12 вільної, не зайнятою ніжкою, зони зазначеного каналу, що підвищує надійність з'єднання ендопротезу з кісткою яка протезується. При виконанні зазначеного співвідношення Г/1. « 1,15 об'єм го над залишкової частини оболонки може бути недостатнім, що знижує загальну площу контакту ніжки ендопротезу через оболонку з внутрішньою поверхнею кістки 13 та механічна міцність цього з'єднання також зменшується. При виконанні зазначеного співвідношення 1/1 » 1,25 створюється надзалишковий об'єм оболонки.
При встановленні ніжки ендопротезу у канал 12, при такому виконанні зазначеного співвідношення І/1, за рахунок виникнення надзалишкової деформації спостерігається руйнування оболонки, що знижує монолітність ов структури ділянки кістки з ніжкою ендопротезу.
Подальше спостереження у процесі реабілітації хворих, яким виконано ендопротезування кульшових « суглобів з використанням конструкції ендопротезу, що пропонується, показали, що негативних наслідків у хворих не спостерігалося. Навантаження суглобів, які підлягали протезуванню, можливе на 7 - 10 діб раніше в порівнянні з відомими ендопротезами. М со

Claims (2)

Формула винаходу ІС)
1. Ендопротез кульшового суглоба, який містить з'єднані між собою кульову голівку, шийку та ніжку з |се) 35 розташованою на ній дротяною сіткою, який відрізняється тим, що дротяна сітка виконана у вигляді ю мішкоподібної оболонки, яка охоплює усю зовнішню поверхню ніжки, довжина якої перевищує довжину ніжки, проксимальний та дистальний кінці оболонки прикріплені до аналогічних кінців ніжки, а середня частина оболонки вільно з зазором розташована відносно аналогічної частини ніжки, при цьому на зовнішній поверхні ніжки нанесене пористе покриття. «
2. Ендопротез кульшового суглоба за п. 1, який відрізняється тим, що співвідношення довжини оболонки до з с довжини ніжки складає 1,15 - 1,25. ;» 1 (22) 1 о 50 що Р 60 б5
UA2002075875A 2002-07-16 2002-07-16 Ендопротез кульшового суглоба UA56537A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002075875A UA56537A (uk) 2002-07-16 2002-07-16 Ендопротез кульшового суглоба

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002075875A UA56537A (uk) 2002-07-16 2002-07-16 Ендопротез кульшового суглоба

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA56537A true UA56537A (uk) 2003-05-15

Family

ID=74208408

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002075875A UA56537A (uk) 2002-07-16 2002-07-16 Ендопротез кульшового суглоба

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA56537A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6749639B2 (en) Coated prosthetic implant
EP0337757B1 (en) Endoprostheses with bone resorption preventing means
US6120544A (en) Femur endoprosthesis for articial hip joint
US3938198A (en) Hip joint prosthesis
EP2730254B1 (en) Dual modulus hip stem
US20080195218A1 (en) Prosthetic implant for use without bone cement
JPS639465B2 (uk)
WO2008103408A2 (en) Percutaneous implant for limb salvage
CN109481098B (zh) 趾关节假体
JPS5841856B2 (ja) コシカンセツナイギシノダイタイブブン
CN104042361A (zh) 用于植入式髋关节假体的股骨部件
US5222985A (en) Implantation of articulating joint prosthesis
US8858634B2 (en) Soft tissue attachment device
US4851004A (en) Implantation of articulating joint prosthesis
US7211113B2 (en) Hip prosthesis
US9687347B2 (en) Percutaneous implant
JPH1156883A (ja) 人工股関節用大腿骨頸内補装具
EP2606861A2 (en) Femoral lesser trochanter securing device for firmly securing the lesser trochanter and the surrounds and stably strengthening the same so as to allow artificial hip replacement surgery
US4919665A (en) Implantation of articulating joint prosthesis
US4636214A (en) Implantation of articulating joint prosthesis
GB2495272A (en) Bone implant comprising auxetic material
UA56537A (uk) Ендопротез кульшового суглоба
IE54180B1 (en) Articulating joint prostheses
US20090248158A1 (en) Combined fixation bone implant
CN212308140U (zh) 一种胫骨假体