UA55538C2 - Пристрій для визначення розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів - Google Patents

Пристрій для визначення розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів Download PDF

Info

Publication number
UA55538C2
UA55538C2 UA2000116755A UA2000116755A UA55538C2 UA 55538 C2 UA55538 C2 UA 55538C2 UA 2000116755 A UA2000116755 A UA 2000116755A UA 2000116755 A UA2000116755 A UA 2000116755A UA 55538 C2 UA55538 C2 UA 55538C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
distribution
insert
tapes
pallet
loose material
Prior art date
Application number
UA2000116755A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валерій Васильович Адамчук
Валерий Васильевич Адамчук
Original Assignee
Інститут Механізації Та Електрифікації Сільського Господарства Української Академії Аграрних Наук
Институт Механизации И Электрификаци Сельского Хозяйства Украинской Академии Аграрных Наук
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Механізації Та Електрифікації Сільського Господарства Української Академії Аграрних Наук, Институт Механизации И Электрификаци Сельского Хозяйства Украинской Академии Аграрных Наук filed Critical Інститут Механізації Та Електрифікації Сільського Господарства Української Академії Аграрних Наук
Priority to UA2000116755A priority Critical patent/UA55538C2/uk
Publication of UA55538C2 publication Critical patent/UA55538C2/uk

Links

Landscapes

  • Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)

Abstract

Пристрій для визначення розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів відноситься до сільського господарства і включає піддон з перегородчастою вставкою та додаткову перегородчасту вставку, причому перша вставка виконана в вигляді пересічних радіальних та криволінійних стрічок і моделює розподіл сипкого матеріалу по площі висіву відцентрового розкидача. Друга вставка виконана в вигляді паралельних стрічок і моделює розподіл сипкого матеріалу по ширині захвату розкидача. Це дозволяє зменшити витрати сипкого матеріалу, пального, затрати праці та скоротити час вимірювання.

Description

Винахід відноситься до сільського господарства і може використовуватись для регулювання відцентрових розкидачів. Найбільше застосування він може знайти при використанні полідисперсних туків.
Відомий пристрій для дослідження відцентрових розкидачів сипких матеріалів, виконаний в вигляді кільця з комірками, розташованими з його внутрішнього боку. (Ав.св. СРСР Мо214897, МПК АО1С 15/00).
Пристрій встановлюють на розкидач таким чином, щоб кільце було розташовано навколо відцентрового диска. Під час роботи розкидача туки, чи інший сипкий матеріал, злітають з диска та заповнюють комірки.
Через деякий час кільце знімають, сипкий матеріал пересипають з комірок в бюкси чи іншу тару і зважують.
Отримані результати використовують для визначення: кута сектора сходу сипких матеріалів з віддентрового диска, зони його розміщення відносно диска та кількісної оцінки сходу сипких матеріалів з окремих ділянок відцентрового диска. Однак ці параметри зараз добре вивчені і вже б можливість їх знаходити і аналітичним шляхом.
Тому відомий пристрій не набув широкого вжитку в практичній діяльності і переважно використовувався в наукових дослідженнях.
Відомий пристрій для знаходження розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів. Цей пристрій включає декілька піддонів з перегородчатими вставками. Перегородчаті вставки виконані з двох груп перетнених між собою стрічок. Стрічки в відомому пристрої перетинаються під прямим кутом і утворюють з піддоном квадратні в плані комірки (Инструкция по контролю за качеством внесения минеральньх удобрений и химических мелиорантов в производственньїх условиях. М.: Агропромиздат, 1986. с.5 - 68). Цей пристрій найбільш близький до запропонованого і тому прийнятий за прототип.
Для налагодження розкидача треба мати бошт. піддонів розміром 0,5х0,5х0,05м з вставками - гратками, стрічки яких утворюють комірки розміром 0,05х0,05м.
Піддони встановлюють на рівній площадці в один ряд, розташований поперек напрямку руху розкидача.
При проході розкидача в піддони потрапляють сипкі матеріали. Вставки з перетнених стрічок перешкоджають вилітанню сипких матеріалів з піддонів. Після проходження розкидача крізь ряд піддонів і його віддалення від них на відстань, більшу відстані (довжині) кидання диску, піддони збирають, вставки з них виймають, а сипкий матеріал з піддонів збирають в бюкси чи в поліетиленові пакети, зважують та знаходять його розподіл по ширині захвату розкидача.
Відомий пристрій дозволяє здійснювати знаходження розподілу сипкого матеріалу по ширині захвату розкидача прямим методом вимірювання, що гарантує велику точність та надійність знайдених величин розподілу.
Недоліком пристрою є те, що для нього потрібна велика рівна площадка. Виміри займають багато часу, а при їх здійсненні витрачається пальне, причому не тільки під час самих вимірів, а і під час транспортування розкидача з сипким матеріалом до вимірювальної площадки. В процесі вимірів за допомогою відомого пристрою лише незначна частина сипкого матеріалу потрапляє до піддонів, а основна їх частина потрапляє на площадку та губиться. Крім того, виміри необхідно проводити в суху безвітрову погоду.
Задачею винаходу є пристрій для знаходження розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів, в якому, завдяки зміні форми та конструкції вставок до піддонів, досягається зменшення габаритів пристрою, зменшення витрат сипкого матеріалу під час вимірювання, зменшення часу, потрібного для вимірювання, а також відпадає потреба в пальному для проведення вимірів та залежності від погодних умов.
Поставлена задача вирішується завдяки тому, що пристрій для знаходження розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів, включаючий піддон з перегородчатою вставкою яка виконана з двох груп перетнених між собою стрічок, відрізняється тим, що додатково містить другу перегородчату вставку, виконану в вигляді групи паралельних стрічок, причому стрічки однієї з груп першої перегородчатої вставки розташовані в вигляді радіального пучка, що виходить з одного з кутів піддона, а друга група стрічок першої перегородчатої вставки виконана з криволінійних стрічок, розміщених по дугах концентричних кіл, центр яких знаходиться на лінії перетину пучка стрічок першої групи.
Завдяки такому виконанню пристрою, піддон з першою перегородчатою вставкою моделює розподіл сипкого матеріалу по площі розкидання, а той же піддон з другою перегородчатою вставкою моделює розподіл сипких матеріалів по ширині захвату розкидача. Замінюючи вставки на піддоні, можна переходити від моделі розподілу сипкого матеріалу по площі розкидання до моделі розподілу того самого сипкого матеріалу по ширині захвату. Тобто, винахід дозволяє замінити реальний процес розкидання добрив моделлю цього процесу, що скорочує витрати часу, сипкого матеріалу, пального, тощо під час висірювання.
Приклад виконання пристрою пояснюється кресленнями, де - фіг.1 - піддон - вид зверху; - фіг.2 - піддон - вид збоку (поздовжній розріз); - фіг.3 - перша перегородчата вставка - (вид зверху); - фіг.4 - друга перегородчата вставка (виз зверху); - фіг.5 - піддон з першою перегородчатою вставкою (вид зверху); - фіг.6 - піддон з другою перегородчатою вставкою (вид зверху).
Пристрій для знаходження розподілу сипких матеріалів по ширині захвату віддентрових розкидачів містить піддон 1 та дві вставки 2 і 3.
Піддон 1 з трьох сторін мав борта 4. Задній край 5 піддона 1 відігнутий до низу. Перша вставка 2 виконана перегородчатою. Вона складається з двох груп перетнених між собою стрічок. Стрічки 6 однієї з груп першої перегородчатої вставки 2 розташовані в вигляді радіального пучка, що виходить з одного із її кутів. Стрічки 7, що утворюють другу групу стрічок першої перегородчатої вставки 2 виконані криволінійними. Вони розміщені по дугах концентричних кіл, центр яких знаходиться на лінії перетину пучка радіального розташованих стрічок 6. Друга перегородчата вставка З виконана в вигляді групи паралельних стрічок 8. Стрічки 8 по кінцях скріплені між собою поперечинами 9 та 10. Вставки 2 та З мають однакові зовнішні розміри. Вони дещо менші внутрішнього розміру піддона 1 і легко вставляються в нього. При цьому, кінці стрічок 8 другої вставки З розташовані над відігнутим заднім краєм 5 піддона 1.
Працює пристрій таким чином.
Попередньо аналітичним чи експериментальним шляхом знаходять границі розсіювання кожної фракції добрив, які будуть утворювати дуги двох концентричних кіл, центром яких з достатньою точністю можна вважати центр відцентрового диска. Для кожного сектора, що утворений радіальними стрічками першої перегородчатої вставки, з урахуванням його площі і дози внесення набирають пробу необхідної маси сипкого матеріалу. Кожну пробу шляхом ситового аналізу ділять на фракції. Піддон 1 встановлюють на рівну поверхню і вставляють в нього першу перегородчату вставку 2. Оскільки, перша перегородчата вставка 2 моделює розподіл сипкого матеріалу по площі висіву відцентрового розкидача, то комірки між радіальними стрічками 6 та криволінійними стрічками 7 заповнюють частинами кожної фракції сипкого матеріалу. Після того, як відповідні комірки першої перегородчатої вставки 2 будуть заповнені всією порцією сипкого матеріалу, сипкий матеріал в кожній комірці перемішують і розрівнюють. Першу перегородчату вставку 2 піднімають вгору та виймають з піддона 1 і на її місце ставлять другу перегородчату вставку 3, опускаючи її на піддон 1 з гори до низу. Під задній відігнутий край 5 піддона 1 ставлять бюкси і заповнюють їх порціями сипкого матеріалу, що знаходиться в кожному з проміжків між паралельними стрічками 8 другої вставки 3. Отримані порції сипкого матеріалу зважують і по загальноприйнятій методиці знаходять розподіл сипкого матеріалу по ширині захвату розкидача. й ще гу я ! «4. ї . 5 х я | 7 / 5
І
Фіг.1 Фіг.2 ших Пх / їз 2057, 7 9 ще у
І / АК и ех і
І, Гу Ф Х 5 тій
ЩОКА
КАТ сг ввнй / ай НИ ШИ ШО | ААРОН УМ
Фіг.З Фіг.4
СА І у. 4
КАК
ККЗ з ! - | ХУ СОУ / те
І а БУД а | 5
СОКИ У м ! / й ше | е ХМ 4 то 5 щі ї
М по - г Ії нин ПУЕ НО Но ШК НО НО НО. ПС НК)
Фіг.5 Фіг.6

Claims (1)

  1. Пристрій для визначення розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів, що містить піддон з перегородчастою вставкою, яка виконана з двох груп пересічних між собою стрічок, який відрізняється тим, що містить додатково другу перегородчасту вставку, виконану в вигляді групи паралельних стрічок, причому стрічки однієї з груп першої перегородчастої вставки розташовані в вигляді радіального пучка, що виходить з одного з кутів піддона, а друга група стрічок першої перегородчастої вставки виконана з криволінійних стрічок, розміщених по дугах концентричних кіл, центр яких лежить на лінії перетину пучка першої групи.
UA2000116755A 2000-11-28 2000-11-28 Пристрій для визначення розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів UA55538C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000116755A UA55538C2 (uk) 2000-11-28 2000-11-28 Пристрій для визначення розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000116755A UA55538C2 (uk) 2000-11-28 2000-11-28 Пристрій для визначення розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA55538C2 true UA55538C2 (uk) 2003-04-15

Family

ID=74206856

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000116755A UA55538C2 (uk) 2000-11-28 2000-11-28 Пристрій для визначення розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA55538C2 (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US12063879B2 (en) 2017-02-02 2024-08-20 Amazonen-Werke H. Dreyer SE & Co. KG Adhesive mat and use of an adhesive mat for determining a distribution of agricultural scattering material by imaging

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US12063879B2 (en) 2017-02-02 2024-08-20 Amazonen-Werke H. Dreyer SE & Co. KG Adhesive mat and use of an adhesive mat for determining a distribution of agricultural scattering material by imaging

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Kim et al. Fertiliser application performance of a variable-rate pneumatic granular applicator for rice production
Fulton et al. Performance assessment and model development of a variable–rate, spinner–disc fertilizer applicator
Dintwa et al. Calibration of a spinning disc spreader simulation model for accurate site-specific fertiliser application
WO2020057767A1 (de) Verfahren zur ermittlung der verteilung von mittels einer verteilmaschine ausgebrachten verteilgutpartikeln
DE102008052269B4 (de) Einrichtung zum Überprüfen der Querverteilung an Zweischeibenstreuern
UA55538C2 (uk) Пристрій для визначення розподілу сипких матеріалів по ширині захвату відцентрових розкидачів
Reumers et al. Experimental characterisation of the cylindrical distribution pattern of centrifugal fertiliser spreaders: towards an alternative for spreading hall measurements
Ştefan et al. Experimental results on the solid organic fertilizer machine MG 5
Miller et al. Variable rate applications of granular fertilizer for citrus test plots
Wilhoit et al. Evaluation of spreader distribution patterns for poultry litter
Jones et al. A statistical comparison of international fertiliser spreader test methods—Confidence in bout width calculations
Parish Comparison of spreader pattern evaluation methods
Miller et al. VRT citrus test plot applications of granular fertilizer
Faulkner Evaluation of erosion control practices under large-scale rainfall simulation following ASTM D6459 standard test methods
Cojocaru Ecosystem-Reproduction of sustainable structure in agriculture as a factor of soil fertility
Smith et al. Uniformity of granular fertilizer applications with a spinner truck
Yildirim Effect of side to side spreader angle on pattern uniformity in single-and twin-disc rotary fertilizer spreaders
Fan et al. Structure and operation mode of centrifugal side-throwing organic fertilizer spreader for greenhouses
Norman-Ham et al. Solid manure distribution by rear-and side-delivery spreaders
El-Sheikha et al. Development and testing of tractor-mounted fertiliszrs spreader
Field et al. Machinery Calibration
Diallo et al. Buggy flow rates and truck/buggy pattern comparisons of granular spreaders
Nation The application of granular pesticides
Crozier et al. Granular fertilizer spreader swath uniformity achieved at varying target application rates
Yildirim et al. Band application performance of single-disc rotary fertilizer spreaders