UA51601A - Спосіб одержання водно-бітумної емульсії - Google Patents

Спосіб одержання водно-бітумної емульсії Download PDF

Info

Publication number
UA51601A
UA51601A UA2002097380A UA200297380A UA51601A UA 51601 A UA51601 A UA 51601A UA 2002097380 A UA2002097380 A UA 2002097380A UA 200297380 A UA200297380 A UA 200297380A UA 51601 A UA51601 A UA 51601A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
water
emulsion
bitumen
liquid
mixture
Prior art date
Application number
UA2002097380A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Миколайович Алєйніков
Олександр Станіславович Алонзов
Александр Станиславович Алонзов
Євген Владиславович Гарбуз
Максим Іванович Лещенко
Леонід Анатольович Лясоцький
Руслан Петрович Циплаков
Руслан Петрович Цыплаков
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю Дочірнє Підприємство "Торгівельний Будинок "Фмс"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю Дочірнє Підприємство "Торгівельний Будинок "Фмс" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю Дочірнє Підприємство "Торгівельний Будинок "Фмс"
Priority to UA2002097380A priority Critical patent/UA51601A/uk
Publication of UA51601A publication Critical patent/UA51601A/uk

Links

Landscapes

  • Colloid Chemistry (AREA)
  • Working-Up Tar And Pitch (AREA)

Abstract

Спосіб одержання водно-бітумної емульсії, при якому рідкий бітум емульгують у суміші води з рідкими компонентами емульсії, при цьому суміш води з рідкими компонентами емульсії попередньо емульгують перепуском під тиском через отвори диспергуючої решітки.

Description

Опис винаходу
Пропозиція відноситься до механізації дорожньо-будівельних робіт і стосується засобів і способів 2 одержання дорожніх водно-бітумних емульсій, які використовують у якості в'язкого чи плівкоутворювального матеріалу при будівництві і ремонті автомобільних доріг.
Відомо, що емульсіями називають дисперсні системи, у яких одна рідина (фаза) у виді дрібних крапель диспергована (роздроблена) в іншій рідині (середовище), що не змішується з нею (И.М. Грушко и др.
Дорожно-строительнье материаль. М. Транспорт, 1991, с. 208). 70 Дорожні водно-бітумні емульсії являють собою рідини, одержувані шляхом диспергування рідкого бітуму в суміші води з рідкими компонентами емульсії; утворення і стійкість емульсії досягаються введенням у неї спеціальних емульгаторів - поверхнево-активних речовин (там же, с. 208-211).
Відповідно до ГОСТ 18659-81. Емульсії бітумні дорожні. Технічні умови, стійкість емульсій є одним з основних показників, що характеризують можливості збереження готового продукту (п.2.8) і його 12 транспортування (п.2.99; зокрема, іспит емульсії струшуванням протягом двох годин при відсутності її необоротного поділу (п.5.8), що свідчить про прийнятну якість емульсії, еквівалентно її транспортуванню на відстань до 100км. Флокуляція часток бітуму водно-бітумної емульсії і її необоротний поділ при струшуванні, зв'язаному з транспортуванням, і с основною причиною того, що установки для одержання водно-бітумної емульсії проектуються як мобільні, здатні слідувати за фронтом робіт, не відстаючи від нього більш, ніж на 1обкм.
Відома установка ДС-71 для готування водно-бітумних емульсій, що включає диспергатор механічного типу, що представляє собою набір рухливих і нерухомих дисків із крильчаткою, у якому рідкий бітум диспергується у водяному розчині емульгатора; водяний розчин емульгатора одержують в установці змішуванням гарячої води і концентрованого розчину емульгатора в змішувачі черв'ячного типу (С.М. Полосин-Никитин. Механизация дорожньх работ. М. Транспорт, 1974, с. 102-104). «
У відомій установці, таким чином, реалізується спосіб одержання водно-бітумної емульсії, при якому рідкий бітум емульгують у водяному розчині емульгатора.
Ці ж, власне кажучи, ознаки технології одержання емульсії притаманні і запропонованому способу.
Емульсія, одержувана у відомій установці, імовірно, задовольняє вимогам по її стійкості, зазначеним у -- згаданому вище стандарті ГОСТ 18659-81. Емульсії бітумні дорожні. Технічні умови. ав
Відома установка безперервної дії для одержання водно-бітумної емульсії шведської фірми АК7О Морбеї (проспект додається). Установка включає колоїдний млин, у якому рідкий бітум диспергується в суміші води з ее, рідкими компонентами емульсії; підготовка зазначеної суміш і здійснюється циркуляцією води з рідкими «-- компонентами емульсії через статичний міксер і одне з відділень здвоєного резервуара суміші. 3о Таким чином, у відомій установці реалізований спосіб одержання водно-бітумної емульсії, при якому рідкий о бітум емульгують у суміші води з рідкими компонентами емульсії.
Зазначені ознаки відомої технології одержання водно-бітумної емульсії притаманні і запропонованому способу; спосіб, реалізований у зазначеній шведській установці, є прототипом запропонованого. «
Відомо, що за рахунок мінімальної дисперсності і вузького розкиду розміру часток емульсії на виході З колоїдного млина, емульсія, одержувана на устаткуванні АКго Море! більш стабільна, ніж у конкурентів; с значення стабільності (стійкості при збереженні) - від 2-3 тижнів до 6 місяців у залежності від процентного
Із» вмісту емульгатора і дотримання умов збереження (Інтернет: повідомлення "Бітумні емульсії" від 17.01.2002).
Дані про стійкість при транспортуванні емульсії, отриманої на устаткуванні шведської фірми АКго МоБбеї!, відсутні, однак, судячи з повідомлення журналу "Будівельна техніка і технологія" Мо 4 (8), серпень 2000 р. фірма уклала угоду з Адміністрацією Східного АО м. Москви на впровадження технології бітумної емульсії для і-й укладання і ремонту дорожніх покрить; зазначена обставина свідчить про те, що якість бітумних емульсій, - одержуваних на установках фірми АКго МорБбеї, відповідає вимогам згаданого вище стандарту ГОСТ 18659-81 і в частині стійкості емульсії при транспортуванні (Інтернет: повідомлення "Дорожній проект у Москві", додається). б В основу винаходу поставлена задача удосконалення способу одержання водно-бітумної емульсії шляхом ав! 20 додаткової обробки суміші води з рідкими компонентами емульсії для того, щоб забезпечити тонке диспергування не змішуються з водою рідких компонентів емульсії у воді, а також більш рівномірне по об'єму та суміші розподіл емульгатора, стабілізатора та ін.
Установка, що реалізує пропонований спосіб одержання водно-бітумної емульсії, показана на прикладених кресленнях, на яких: 29 фіг.1 - приводить схему установки; в. фіг.2 - вузол А по фіг.1; фіг.З - вузол Б по фіг.1.
Установка (див.фіг.1) містить два ідентичних по конструкції вузла А и Б, кожний з яких являє собою струминний насос з диспергуючою решіткою на виході; при цьому перший вузол - А - забезпечує одержання 60 готового продукту: водно-бітумної емульсії; другий вузол - Б - одержання емульгованої суміші води з рідкими компонентами емульсії.
Вузол А (див.фіг.2) містить струминний насос 1 з камерою 2 змішання і дифузором 3, диспергуючу решітку 4 і трубопровід 5 видачі емульсії; до вхідного напірного патрубка 6 струминного насоса 1 приєднаний трубопровід 7 подачі рідкого бітуму; до вакуумного вхідного патрубка 8 насоса - трубопровід 9 подачі емульгованої суміші бо води з рідкими компонентами від вузла Б.
Вузол Б (див.фіг.3) містить струминний насос 10 з камерою 11 змішання і дифузором 12, диспергуючу решітку 13 ії трубопровід 9 емульгованої суміші води з рідкими компонентами; до вхідного напірного патрубка 14 струминного насоса 10 приєднаний трубопровід 15 подачі води; до вакуумного вхідного патрубка 16 насоса - трубопроводи 17 подачі рідких компонентів емульсії.
Трубопроводами 17 забезпечується подача дозованих кількостей рідких компонентів від ротаметрів 18 (див.фіг.1), розміщених поруч з видатковими баками 19 рідких компонентів суміші. Вузли і комунікації установки, що забезпечують подачу дозованої кількості рідкого бітуму, виконані такими, що обриваються, і обладнані зовнішньою теплоізоляцією. 70 Диспергуючі решітки 4 і 13, у вузлах А и Б відповідно, виконані ідентично і являють собою поверхні, переважно, у формі коаксіальної труби, перфорованої отворами діаметром до 1Омкм, через які суміші продавлюються напором насосів подачі води і рідкого бітуму.
Працює установка в такий спосіб.
Ротаметрами 18 установлюють необхідні по рецептурі витрати рідких компонентів емульсії і води, що /5 надходять у вузол Б установки; вода, витікаючи з великою швидкістю із сопла струминного насоса 10, створює вакуум в області вакуумного входу 16, завдяки чому рідкі компоненти надходять у струминний насос 10, перемішуються з водою в камері 11 змішання; суміш, пройшовши дифузор 12, продавлюється через отвори диспергуючої решітки 13. Таким чином, на виході вузла Б одержують емульговану суміш води з рідкими компонентами (емульгатором, розріджувачем, стабілізатором та ін.), у тому числі з тими, що не змішуються з го Водою, такими, як гас.
Емульгована водяна суміш трубопроводом 9 подасться на вакуумний вхід 8 (вузол А) струминного насоса 1, підсмоктується за рахунок вакууму, створюваного напірним струменем рідкого бітуму, що витікає із сопла струминного насоса 1, і перемішується з бітумом у камері 2 змішання; пройшовши дифузор З, суміш рідкого бітуму й емульгованої водяної суміші продавлюється через отвори диспергуючої решітки 4, утворюючи на виході ов ВузлаА кінцевий продукт - водно-бітумну емульсію.
Швидкорозпадна водно-бітумна емульсія, яка здобута на описаній вище установці пропонованим способом, « була випробувана на стійкість при збереженні - протягом З місяців і на стійкість при струшуванні - протягом
З00 годин; необоротного поділу емульсії по закінченні зазначеного періоду в обох видах іспитів не відбулося.
Водно-бітумна емульсія, отримана по запропонованому способу, мас підвищену стійкість при збереженні і - зо транспортуванні завдяки тому, що емульгування води з рідкими добавками перепуском під тиском через отвори диспергуючої решітки забезпечує тонке диспергування добавок, що не змішуються з водою, і більш рівномірний о розподіл по об'єму суміші емульгатора, стабілізатора та ін; при диспергуванні рідкого бітуму в такому Ге середовищі адсорбція емульгатора на поверхні крапель бітуму відбувається відразу по їх утворенні, чим запобігається флокуляція часток бітуму. --
І в)

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Спосіб одержання водно-бітумної емульсії, при якому рідкий бітум емульгують у суміші води з рідкими «
    70 Компонентами емульсії, який відрізняється тим, що суміш води з рідкими компонентами емульсії попередньо з с емульгують перепуском під тиском через отвори диспергуючої решітки. . и?
    1 - (о)
    («в) -
    60 б5
UA2002097380A 2002-09-11 2002-09-11 Спосіб одержання водно-бітумної емульсії UA51601A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002097380A UA51601A (uk) 2002-09-11 2002-09-11 Спосіб одержання водно-бітумної емульсії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002097380A UA51601A (uk) 2002-09-11 2002-09-11 Спосіб одержання водно-бітумної емульсії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA51601A true UA51601A (uk) 2002-11-15

Family

ID=74246558

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002097380A UA51601A (uk) 2002-09-11 2002-09-11 Спосіб одержання водно-бітумної емульсії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA51601A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3681479B2 (ja) 低粘性流体を高粘性流体に混合する装置及び方法
US4533254A (en) Apparatus for forming emulsions
RU1793953C (ru) Установка дл получени эмульсии типа масло в воде
US4908154A (en) Method of forming a microemulsion
US6042089A (en) Foam generating device
US7866881B2 (en) Dry polymer hydration apparatus and methods of use
Xu et al. Formation of monodisperse microbubbles in a microfluidic device
US9527048B2 (en) Rotor-stator system for the production of dispersions
US6677387B2 (en) Preparation of stable emulsion using dynamic or static mixers
Kundu et al. Formation and stability of water‐in‐oil nano‐emulsions with mixed surfactant using in‐situ combined condensation‐dispersion method
JPS5658530A (en) Dispersing method
EP1913994A2 (en) Emulsification apparatus and fine-grain manufacturing apparatus
US3946994A (en) System for producing emulsions
CN103249476B (zh) 用于气体扩散的装置和方法
CN206253093U (zh) 重质燃料油调和装置
WO2011121631A1 (ja) 気液供給装置
WO2008074138A1 (en) Polydispersed composite emulsions
UA51601A (uk) Спосіб одержання водно-бітумної емульсії
US4164960A (en) Apparatus for mixing fluids
EP0872538B1 (en) On-line and/or batch process for production of fuel mixtures consisting of coal/asphaltenes, fuel oil/heavy crude oil, surfactant and water (CCTA), and the obtained products.
US11434817B2 (en) Systems for supplying liquid fuel emulsion to a combustion system of a gas turbine
RU2021005C1 (ru) Гидродинамический гомогенизатор-смеситель
CN102527284B (zh) 一种油水乳化装置
US6903138B2 (en) Manufacture of stable bimodal emulsions using dynamic mixing
CN109749793A (zh) 一种制备沥青基燃料油的方法