UA45822A - Спосіб прогнозування слабості родової діяльності - Google Patents

Спосіб прогнозування слабості родової діяльності Download PDF

Info

Publication number
UA45822A
UA45822A UA2001074912A UA200174912A UA45822A UA 45822 A UA45822 A UA 45822A UA 2001074912 A UA2001074912 A UA 2001074912A UA 200174912 A UA200174912 A UA 200174912A UA 45822 A UA45822 A UA 45822A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pregnant woman
minutes
pregnant
weakness
labor
Prior art date
Application number
UA2001074912A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Михайлович Астахов
Владимир Михайлович Астахов
Марина Олександрівна Єгорова
Валерій Васильович Жулковський
Original Assignee
Володимир Михайлович Астахов
Владимир Михайлович Астахов
Марина Олександрівна Єгорова
Валерій Васильович Жулковський
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Михайлович Астахов, Владимир Михайлович Астахов, Марина Олександрівна Єгорова, Валерій Васильович Жулковський filed Critical Володимир Михайлович Астахов
Priority to UA2001074912A priority Critical patent/UA45822A/uk
Publication of UA45822A publication Critical patent/UA45822A/uk

Links

Landscapes

  • Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)

Abstract

Спосіб прогнозування слабості родової діяльності включає немедикаментозний вплив на організм вагітної. Реакцію у відповідь впливу на системи організму вагітної отримують шляхом проведення однократного безперервного двоступеневого велоергометричного навантаження.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини, а саме до акушерства, і може бути використаний для прогнозування 9 слабості родової діяльності.
Відомий спосіб прогнозування слабості родової діяльності, заснований на визначенні особливостей скорочувальної діяльності матки (СДМ) у вагітних напередодні термінових родів з використанням зовнішньої гістерографії (НГГ) (1). При допомозі одноканального динамоутерографа проводиться НГТ при терміні гестації 38-42 тижня. Вагітну укладають на кушетку. Датчик приладу розташовують в області дна матки. Протягом 20 70 хвилин реєструють фонову маткову активність. Потім вагітна механічно роздратовує сосок молочної залози (мамарний тест), що сприяє виділенню ендогенного окситоцину і виникненню маткових скорочень. На цьому фоні протягом ЗО - 40 хвилин проводиться НГГ. При зниженні вихідної (початкової) скорочувальної діяльності матки до 200 умовних одиниць, відсутності або підвищенні її активації до 5095 на фоні мамарного тесту судять про високий ризик (100905) розвитку слабості родової діяльності. 12 Однак даний спосіб сприяє гіперстимуляції матки, гіпотензії у вагітних при тривалому положенні жінок на спині, вимагає спеціальної підготовки лікаря.
В основу винаходу поставлена задача створення способу, в якому забезпечується виявлення відсутності тренованості шляхом оцінки резервних можливостей організму і визначення рівня толерантності до фізичних навантажень.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі прогнозування слабості родової діяльності, що включає не медикаментозний вплив на організм вагітної, згідно з винаходом, реакцію у відповідь систем отримують шляхом проведення однократного безперервного двоступеневого велоергометричного навантаження (ВЗН) в режимі 50 - 100Вт тривалістю 10 хвилин.
Спосіб здійснюють таким чином:
До проведення даного методу вагітні уникають інтенсивних фізичних або емоційних навантажень, щоб « уникнути помилкових результатів ВЕН. Вагітну усаджують в крісло велоергометра (конструкція ВЕ-02) в добре провітреному приміщенні таким чином, щоб спина була притиснута до спинки крісла. Крісло відрегульоване так, щоб при обертанні педалей стегно вагітної жінки утворювало між вертикальною віссю тіла вагітної кут 90".
Вагітна обертає ногами педалі велоергометра доводячи до 20 - 25об/хв. Швидкість обертання педалей с контролюють на датчику пульта управління і на датчику, передбаченому конструкцією, розташованому на штанзі с зліва від сидячої вагітної жінки. Проводять безперервне двоступеневе ВЕН в режимі 50 - 100Вт тривалістю 10 хвилин. При цьому спочатку вагітна виконує протягом 5 хвилин навантаження в 50ОВт, а потім, не роблячи со зупинки, навантаження збільшують до 100 Вт і жінка продовжує обертати педалі велоергометра ще 5 хвилин. ою
Даний спосіб здійснюється в терміни гестації 38 - 42 тижнів в умовах жіночої консультації або акушерського 3о стаціонару. Перед початком велосергометрії, відразу і через 7 хвилин після її закінчення проводять вимірювання З
АТ (артеріального тиску), ЧСС (частоти серцевих скорочень), ЧДР (частота дихальних рухів в хвилину), оцінку загального стану вагітної що дозволяє визначити суб'єктивні і об'єктивні ознаки неадекватності реакції організму вагітної на навантаження. До суб'єктивних виявів відносять появу під час проведення ДФН (дозованого « фізичного навантаження) і після його закінчення втоми, загальної слабості, запаморочення. До об'єктивних З відносять тахікардію після закінчення ДФН більше за 150 ударів в хвилину, збільшення систолічного тиску с більш, ніж на ЗОмм. рт. ст. від вихідного, підвищення діастолічного тиску більш, ніж на бмм. рт. ст. від
Із» вихідного, тахіпное більше за 26 в хвилину, а також відсутність нормалізації цих показників через 7 хвилин після закінчення ВЕН.
У даному способі імітується стан, виникаючий саме в період родової діяльності. Енергетичні витрати в період проведення ВЕН тотожні енергетичним витратам 2 - З годин родового процесу. Поява ознак шк неадекватності реакції організму вагітної на дозоване навантаження свідчить про відсутність тренованості її 4! функціональних систем і розцінюють як несприятливий прогноз в динаміці родової діяльності, а саме, слабості родової діяльності, що експериментально обгрунтовано і достовірно у 9895 випадків. бо Приводимо конкретні приклади. ка 20 Приклад 1. Історія родів Мо1208. Вагітна П., 24 років. Поступила в акушерський стаціонар для розродження з діагнозом. Вагітність І, 38 тижнів. Спостерігалася консультацією з б тижнів вагітності. Досліджена із кардіореспіраторна система вагітної ЖЄЛ (життєва ємність легень) - 3100, АТ110/7Омм. рт. ст., ЕКГ без особливостей, ритм синусовий, регулярний, 72 в 1 хвилину.
З метою прогнозування слабості родової діяльності вагітної була призначена безперервне двоступеневе ВЕН 29 в наростаючому режимі 50 - 100Вт, тривалістю 10 хвилин (5 хвилин по 50Вт, 5 хвилин по 100Вт), з швидкістю в. обертання педалей 20 - 25об/хв. Велоергометрія проводилася в добре провітреному приміщенні.
Перед початком ВЕН, відразу і через 7 хвилин після її закінчення проводилося вимірювання АТ, ЧСС, ЧДР (таблиця 1). Оцінка загального стану вагітною проводилася і у час ДФН. На 8 хвилині велоергометрії вагітна відмітила появу почуття втоми. бо Враховуючи появу втоми під час проведення ВЕН, підвищення ЧСС, ЧДР, а також підйом систолічного і діастолічного тиску вище за гранично допустимі показники, відсутність нормалізації останніх Через 7 хвилин після завершення ДФН, вагітної виставлений діагноз: Вагітність І, 38 тижнів. Вагітна має загрозу розвитку слабості родової діяльності. б5 Таблиця 1 збсвжиму 0000000072000000000001ю0000011111во
На 40 тижні у вагітної П. сталися термінові роди шляхом операції кесаревого розтину, що ускладнилися /о первинною слабістю родової діяльності, що не піддається медикаментозній корекції. Народилася жива доношена дівчинка з вагою 3200,0г, на зріст 5Осм, з оцінкою по шкалі Апгар 7 - 8 балів. Стан при народженні задовільний. Період адаптації протікав без особливостей.
Приклад 2. Історія родів Мо1182. Вагітна Д, 22 років. Поступила в акушерський стаціонар для розродження з діагнозом: Вагітність І, 39 тижнів. Спостерігалася консультацією з 11 тижнів вагітності. Досліджена кардіореспіраторна система вагітної: ЖЄЛ - 3200, АТ115/75мм. рт. ст., ЕКГ без особливостей, ритм синусовий, регулярний, 76 в 1 хвилину.
З метою прогнозування слабості родової діяльності вагітної була призначена безперервна двоступенева ВЕН в наростаючому режимі 50 - 100 Вт, тривалістю 10 хвилин, з швидкістю обертання педалей 20 - 25об/хв.
Перед початком ВЕН, відразу і через 7 хвилин після її закінчення проводилося вимірювання АТ, ЧСС, ЧДР (таблиця 2), оцінка загального стану вагітної.
З вказаним ВЕН вагітна Д. легко справилася, втоми, погіршення загального стану під час велезргометрії не відмічала. 7 « сч сч
На 40 тижні у вагітної Д. сталися термінові нормальні роди. Народився живий доношений хлопчик з вагою 3400,0г, із на зріст 51см, з оцінкою по шкалі Алгар 8 - 9 балів. Стан при народженні задовільний. Період 09 адаптації протікав без особливостей. Іо)
Даний спосіб експериментально обгрунтований. Прогнозування слабості родової діяльності проводилося 170 вагітним за розробленою методикою на базі жіночої консультації і родильного відділення ЦМКЛ Моб м. Донецька. ч
Виявлено, що перший рівень ВЕН (навантаження 50Вт) легко переносять всі вагітні. При проведенні другого рівня ВЕН суб'єктивні ознаки неадекватної реакції організму вагітної на ДФН виникають у 9905 жінок.
Перевага способу, що заявляється, полягає в тому, що в порівнянні з прототипом даний спосіб не викликає « дю гіпотензії у вагітних, зумовленої синдромом здавлювання нижньої порожнистої вени, не вимагає спеціальної з лікарської підготовки, легко клінічно контролюється. Спосіб прогнозування слабості родової діяльності с фізіологичний, достовірний, безпечний як для матері, так і для плоду. Використання дозованого фізичного :з» навантаження сприяє природній активації і підготовці до родів органів і систем.
Джерела інформації, що бралися до уваги: 1. Рева Н. Л., Дворянский С. А., Циркин В. Й. Использование маммарного теста у беременньїх накануне їх що срочньїх родов в целях прогнозирования срока наступления родов и характера родовой деятельности//Вестник
Российской ассоциации акушеров-гинекологов. -2000. -Мо2. -С.19 - 24. 1 бо

Claims (1)

  1. Формула винаходу з 50 "з Спосіб прогнозування слабості родової діяльності що включає немедикаментозний вплив на організм вагітної, який відрізняється тим, що реакцію у відповідь впливу на системи організму вагітної отримують шляхом проведення однократного безперервного двоступеневого велоергометричного навантаження в режимі 50-100 Вт тривалістю 10 хвилин.
    в. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2002, М 4, 15.04.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. 60 б5
UA2001074912A 2001-07-13 2001-07-13 Спосіб прогнозування слабості родової діяльності UA45822A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001074912A UA45822A (uk) 2001-07-13 2001-07-13 Спосіб прогнозування слабості родової діяльності

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001074912A UA45822A (uk) 2001-07-13 2001-07-13 Спосіб прогнозування слабості родової діяльності

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA45822A true UA45822A (uk) 2002-04-15

Family

ID=74206687

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001074912A UA45822A (uk) 2001-07-13 2001-07-13 Спосіб прогнозування слабості родової діяльності

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA45822A (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2634039C1 (ru) * 2016-06-15 2017-10-23 Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Уральский государственный медицинский университет" Министерства здравоохранения Российской Федерации (ГБОУ ВПО УГМУ Минздрава России) Способ прогнозирования первичной слабости родовой деятельности

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2634039C1 (ru) * 2016-06-15 2017-10-23 Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Уральский государственный медицинский университет" Министерства здравоохранения Российской Федерации (ГБОУ ВПО УГМУ Минздрава России) Способ прогнозирования первичной слабости родовой деятельности

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Murray et al. Change and adaptation in pregnancy
Artal et al. Fetal bradycardia induced by maternal exercise
Liao et al. Normal labor: mechanism and duration
Benfield et al. Hydrotherapy in labor
CN1206958C (zh) 孕妇体脂测量系统
Ehrstrom Fetal movement monitoring in normal and high-risk pregnancy
Buhimschi et al. The effect of fundal pressure manoeuvre on intrauterine pressure in the second stage of labour
Krammer et al. Pre-induction cervical ripening: a randomized comparison of two methods
Vintzileos et al. The use of fetal biophysical profile improves pregnancy outcome in premature rupture of the membranes
Dibblee et al. A longitudinal study of changes in aerobic fitness, body composition, and energy intake in primigravid patients
Liberati et al. Uterine artery Doppler velocimetry in pregnant women with lateral placentas
UA45822A (uk) Спосіб прогнозування слабості родової діяльності
Sarinoglu et al. Fetal startle response observed under ultrasonography: a good predictor of a reassuring biophysical profile
Schneider et al. The implication of upright posture on pregnancy
Baskett et al. Fetal movement monitoring: clinical application
Pijpers et al. Acute effect of maternal smoking on the maternal and fetal cardiovascular system
Adler et al. Pneumothorax as a function of gestational age: Clinical and experimental studies
Adetoro et al. Hydrolethalus syndrome in consecutive African siblings
UA45823A (uk) Спосіб оцінки готовності матки до родів
Kayama et al. Heart‐rate evaluation using fetal ultrasonic Doppler during neonatal resuscitation
Hamilton Jr et al. Effects of monitoring high‐risk pregnancies and intrapartum FHR monitoring on perinates
Vyden et al. Effect of sex difference and pregnancy on the normal reactive hyperemia curve
Napoli et al. Use of repaglinide during the first weeks of pregnancy in two type 2 diabetic women
Ponniah Midline cleft lip with associated abnormalities
Kitagawa et al. Development and clinical application of a telemedicine support system in the field of perinatal patient management