UA43943A - Пристрій для визначення антропометричних даних - Google Patents

Пристрій для визначення антропометричних даних Download PDF

Info

Publication number
UA43943A
UA43943A UA99105521A UA99105521A UA43943A UA 43943 A UA43943 A UA 43943A UA 99105521 A UA99105521 A UA 99105521A UA 99105521 A UA99105521 A UA 99105521A UA 43943 A UA43943 A UA 43943A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tube
anthropometric
head
hip
flexible
Prior art date
Application number
UA99105521A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Іван Іванович Петрушевський
Иван Иванович Петрушевский
Станіслав Михайлович Канішевський
Станислав Михайлович Канишевский
Ірина Юрівна Карпюк
Original Assignee
Іван Іванович Петрушевський
Иван Иванович Петрушевский
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Іван Іванович Петрушевський, Иван Иванович Петрушевский filed Critical Іван Іванович Петрушевський
Priority to UA99105521A priority Critical patent/UA43943A/uk
Publication of UA43943A publication Critical patent/UA43943A/uk

Links

Landscapes

  • Measurement Of The Respiration, Hearing Ability, Form, And Blood Characteristics Of Living Organisms (AREA)
  • A Measuring Device Byusing Mechanical Method (AREA)

Abstract

Пристрій для визначення антропометричних даних має засіб локації тіла пацієнта і визначення його форми, засіб антропометричних вимірювань і засіб їх фіксації. Засіб локації тіла пацієнта і визначення його форми виконано у вигляді гнучкої водомірної трубки з нетягучого прозорого матеріалу з кінцевими рукоятками, що мають наливні отвори з запорами у вигляді рухливих насаджених на них гільз і фіксаційні щупи антропометричних точок тіла пацієнта у вигляді прикріплених до них краплевидних куль, та з насадженим на цю трубку за допомогою гнучкої трубчастої напрямної корпусом рухливого крана перекриття води і забезпечено гнучкими головною і стегновою тасьмами з міцної нетягучої матерії і жорстким щупом-зачіпом у вигляді пластинчастого стрижня, а засіб антропометричних вимірювань виконано у вигляді мірних шкал, нанесених на поверхню водомірної трубки, головної і стегнової тасьми і стрижня щупа-зачепа, засіб же фіксації виконано у вигляді карабінів, закріплених в рукоятках водомірної трубки і на кінцях стегнової тасьми, вушка з отворами, які прикріплені до корпусу рухливого крана і до кінця щупа-зачепа, м’яких петель головної і стегнової тасьми та липучок на кінцях головної тасьми.

Description

Опис винаходу
Запропонований винахід відноситься до медицини, зокрема до антропометричних пристроїв. 2 Є "Антропометричний циркуль", що мав зігнуті вимірювальні ніжки: одна ніжка коротко з'єднана з вимірювальною шкалою, а інша виконана з можливістю пересування по штанзі /"а.є. СССР Мо 1258378, Аб1В 5/10, БИ Мо 35, 1986/.
Недолік цього аналога в обмеженості можливостей антропометричних вимірювань - можливості одержання тільки лінійних і діаметральних розмірів тіла людини. 70 Відомо "Ростомер", що має основу, полу стійку, рухливу вимірювальну планку і блок переміщення і вимірювання лінійних розмірів тіла /"а.с. СССР Мо 1438708, АбЄ1В 5/10, БИ Мо 43, 1988/.
Недолік ростомера в його обмеженості у можливостях повного антропометричного вимірювання і в незручності застосування в польових умовах, без стаціонару.
Відомо описання антропометричного інструментарію в книзі Е.Г. Мартиросова "Методи исследования в спортивной антропологии", М., ФиС, 1982, с. 11 - 12, включающий штанговий антропометр Мартина, телетотний циркуль, сантиметрову стрічку, каліпери та інші пристосування.
Недолік цього інструментарію в тому, що він не має ні одного засобу для вимірювання і оцінки скривлення хребта. Це і зрозуміло - він призначений для вимірювання здорових людей. Але багато на вигляд здорові люди мають серйозні захворювання (сколіоз, лордоз та кіфоз) і це при антропометрії і оцінці тілоскладення і постави зостається непомітним.
Відомо пристрій для самоконтролю постави, який мав корпус з елементами кріплення на тілі людини і контактні датчики ступеня деформації хребта з блоком електрозабезпечення і електростимуляції /а.с. СССР Мо 1685401, Аб1В 5/10, БИ Мо 39, 1991/,
Недолік цього пристрою в тому, що при його значній конструктивній складності можливості його в антропометрії і оцінці постави обмежені. «
Відомо пристрій для визначення кривизни хребта, що має основу зі стійкою, записуючий пристрій з можливістю переміщення його стійки і зв'язані в записуючими пристроями самописці /асє. СССР Мо 1581277,
АбІ1В 5/103, БИ Мо 28, 1990/,
Недолік цього пристрою в тому, що він призначений тільки для оцінки кривизни хребта в різних площинах. Це о гарно, але явно недостатньо для антропометричних вимірювань, для одержання повної картини тілобудови «І людини і його постави. Окрім того пристрій, як і ряд раніш відмічених, окладний за конструкцією і для обстеження в польових умовах непридатний. о
Відомо пристрій вимірювання кривизни хребта, що мав транспортир з двома браншами, з контактними со площинами і вказівник, розміщений в центрі транспортира для вимірювання сколіотичної деформації в різних 325 відділах хребта /а.с. СССР Мо 1326244, Аб1В 5/00, БИ Мо 28, 19877. в
Недолік цього аналога в тому, що він має обмеженість по відношенню до об'єму вимірювань в антропометрії, що вимагається, хоч своє вузьке направлення - вимірювання кривизни хребта, цей пристрій реалізує достатньо успішно. «
Найбільш близьким за технічною суттю, а головне за направленістю, є пристрій для вихначення З 50 антропометричних даних, необхідних для реалізації нового способу антропометрії. Він має рухливий с сприймаючий об'єктив, який направляється на об'єкт вимірювання і мав монохрометричний випромінювальний з» прийомно-передаточний пристрій з антеною для прийому і обробки відбивного сигналу /а.сє. СССР Мо 1487867,
АбІ18 5/10, 6/00, БИ Мо 23, 1989/.
Недолік прототипу в тому, ще при всій складності його конструкції і необхідності мати висококваліфікованих спеціалістів для його обслуговування, можливості його обмежені у розумінні отримання е достатньо повного об'єму антропометричних даних. Так, за його допомогою важко отримати величину асиметрії, оз особливо об'ємної що необхідно для оцінки кривизни хребта. Головне ж, прототип ніяк не може бути використаний за призначенням без стаціонару, в польових умовах, що вкрай необхідно для вирішення урядової о програми обстеження населення України. ї» 20 В основу винаходу поставлена задача з урахуванням позитивних і негативних сторін прототипу - Пристрою для визначення антропометричних даних відповідного способу, представити варіант подібного пристрою - с» антропометра, що відрізняється основною якістю - придатністю для необхідних антропометричних вимірювань з метою оцінки тілобудови і постави людини при визначенні стану його здоров'я в повсякденних для нього польових умовах - на роботі, дома, під час відпочинку, у відрядженні та в інших подібних ситуаціях, що дуже 22 необхідно для вирішення задач оцінки і підвищення фізичної підготовленості населення України - виконання цієї в. важливої урядової програми. Виконати це передбачалось за рахунок упрощення конструкції пристрою, застосування гнучкої водомірної трубки і простих застосувань, зв'язаних з нею, при умові максимального приближення до данних методів антропометрії і характеру отриманих вимірювальних данних з акцентом на оцінку таких показників як вираженість сколіозу, лордозу, кіфозу і різних сполучень кривизни хребта. 60 Поставлена задача вирішина тим, що в пристрої, який має засіб локації об'єкту і визначення його форми, засіб антропометричних вимірювань і засіб фіксації, відповідно запропонованому винаходу, засіб локації об'єкта і визначення його форми виконано у вигляді гнучкої водомірної трубки з нетягнущогося міцного матеріалу з кінцевими рукоятками, які мають наливні отвори з запорами у вигляді рухомих насаджених на неї гільз, і фіксуючими щупами у вигляді прикріплених до них точечних шариків і антропометричних точок тіля бо пацієнта, і насадженим на цю трубку за допомогою гнучкої трубчатої направляючої - корпусом пересувного крана перекриття води, і забезпечено гнучкими головною і стегновою тасьмами з міцної нетягнучої матерії і жорстким щупом-зацепом у вигляді пластинчатого стрижня, а засіб антропометричних вимірювань виконано у вигляді мірних шкал, нанесених на поверхні водомірної трубки, головної і стегнової тасьм і пластинчатого стрижня щупа-зацепа, засіб же фіксації виконано у вигляді карабінів, закріплених в рукоятках водомірної трубки і на кінці стегнової тасьми, провушини з отворами, прикріплених до корпусу пересувного крана і до кінців щупа-зацепа, м'яких петель головної і стегнової тасьм і липучок на кінцях головної тасьми.
Технічний результат, що досягається від використання сукупності основних відрізняючих ознак запропонованого пристрою, в тому, що зі опрощенням конструкції пристрою - антропометра вдалося /о забезпечити об'єктивне вимірювання основних антропометричних ознак з виділенням оцінки кривизни хребта в звичайних умовах життя людини - поза стаціонару, в польових умовах, що особливо важливо при масових обстеженнях.
Суть запропонованого пояснюється кресленням, де на фіг. 1 зображені варіанти використання антропометра при вимірюванні рівня асиметрії висоти над тілом різних антропометричних точок тіла пацієнта при його 7/5 фронтальному і сагитальному положенні; на фіг. 2 - те ж, при оцінці сколітичної фесиметрії за показниками обхвату тіла; на фіг. З - те ж, при вимірюванні обхватів /а/ і довжини /б/ тіла і його різних сигментів /ланок/; а також при визначенні вираженості шийного і поясничного лордозу і грудного кіфозу /в/; на фіг. 4 - комплект пристосувань антропометру: а - вимірювальна трубка з міліметровою шкалою, вид спереду, 6 - те ж, вид збоку, в - головна тасьма, вид зверху, г - стегнова тасьма, вид зверху, д - щуп-захват, вид збоку; на фіг. 5 - вимірювальна трубка з пересувним краном, з розривами і лінія розрізу А - збільшено; на фіг. 6 - варіанти пересувного крану в розрізі по лінії А фіг. 5: а - гвинтівний, б - пружинний; зліва - відкрито, зправа - закрито; на фіг. 7 - вимірювальна трубка з рукоятками, з розривом; на фіг. 8 - чохол для укладання антропометра.
Конкретно пристрій для визначення антропометричних данних має трубку 1 з пересувним краном 2, головну ов тасьму 3, стегнову тасьму 4 і щуп-захват 5.
Вимірювальна трубка 1 представляє собою або вимірювальну трубку або капіляр, виконані з гнучкого « хлорвінілового чи іншого нетягнучого прозорого матеріалу. Трубка 1 наповнена водою 6, зафарбованою метиленовою синькою (або іншим фарбником). Кінці трубки закриті ціліндричними заглушками, що мають карабіни 7 з м'якими шаровидними фіксаціонними щупами 8 у вигляді краплевидної кулі, закріпленої на її с зо пересувних кранах. Зверху на кінці трубки і насаджені запори у вигляді пересувних гільз 9 з перепускними отворами 10, виконаними в споворі з отворами 11, які є в стінці трубки 71. Ці елементи (7, 8, 9) в - конструктивній сукупності складають рукоятки 12, які використовуються для оперування трубкою 1. На поверхні Ге! трубки 1 нанесена мірна міліметрова шкала 13. На середню частину трубки | надягають з'ємний пересувний кран 2, який має гнучку направляючу 14, теж виконану у вигляді трубки, насаджену з можливістю переміщення по о трубці 1 і фіксації на ній. Кран 2 у гвинтовому варіанті має вгвинчений у різьбовий отвір корпусу 15 гвинт 16 «Е з грибковидним упором 17. В пружинному варіанті в корпусі 15 його встановлено з можливістю переміщення підковообразна пружина 18. Корпус 15 знизу має проушину 19 з отворами для пропуску з'ємної стегнової тасьми 4, яка має аналогічну шкалу 13, на одному кінці - карабін 20 а на іншому - м'яку петлю 21. Головна тасьма З на кінцях має шкали з липучками 22, а на середині її - прикріплену м'яку петлю 23 з трьома отворами для «
Кріплення карабінів трубки 1. Щуп-захват 5 представляє собою плоський стрижень з кінцевою проушиною 24 і з с міліметровою шкалою 25. Для укладання елементів антропометра призначений чохол 26 з "Слискавкою".
Користуються антропометром з метою: ;» 1/ вимірювання і оцінки вираженості кривизни хребта; 2/ вимірювання довжини тіла та його сегментів; 3/ вимірювання окружності грудей, талії та інших обхватів тіла і його сегментів. ї5» Апарат портативний, предназначений для польових досліджень, і звичайно, може бути використаний і в стаціонарних умовах. о 1. При вимірюванні і оцінці виявленої кривизни хребта елементи антропометрії достають з чохла 26,
Ге) наповнюють трубку 1 водою (зафарбованою або не зафарбованою) і приступають до вимірювань. Для 5р Наповнення водою суміщують отвори 10 ії 11, пересуваючи гільзу 9 вздовж трубки, а її розміщують в сосуді з ве водою, або використовують лійку (не показано). При капілярному виконанні вимірювальної трубки ці операції сю виключаються.
Кривизну скаліоза оцінюють за двома показниками: по асиметрії висоти антропометричних точок на лівій і правій стороні тіла пацієнта і по асиметрії обхвату лівої і правої частини тулуба. Урахування обох показників необхідно, так як оцінка сколіозу тільки по асиметрії висоти іноді неможлива в силу направленої корекції пацієнта при компенсації асиметрії і її слабкої вираженості. Для оцінки асиметрії по висоті щупи 8 рукояток
Р 12 суміщають з антропометричними точками. Наприклад, при оцінці асиметрії плечей - з акроміальними відростками лопаток. Потім за різницею показників шкали 13 в лівій і правій гільзі трубки 1 оцінюють висоту перевищення одного плеча над іншим, що характерно для сколіозу (див. фіг. 1). во Для покращення і більш об'єктивної оцінки сколіозу доповнюють це вимірювання виміром обхвату лівої і правої частини тулуба, що необхідно особливо для виявлення ступеня розвитку горба. В цьому вигадку одягають на голову головну тасьму З і до неї прикріплюють обидві вітки трубки 1 - її карабіни 7 закріплюють на крайніх отворах петлі 23. Трубку 1 при цьому розташовують на спині пацієнта, пропустивши її вітки під плечима у підмишечних впадинах (див. фіг. 2). 65 При відсутності асистента вимірювання може робити пацієнт самостійно. Для цього на трубку 1 одягають трубку 14 з краном 2, опускають їх вниз, розташувавши на лінії копчика, і в цьому положенні, якщо необхідно,
фіксують кран 2 за допомогою стегнової тасьми 4 - зв'язуванням Її кінців, а кран 2 закривають: перекривають воду. Асиметрію обхвату тіла встановлюють різницею показників лівої і правої вітки трубки 1 по шкалі 13 безпосередньо на пацієнті або у випадку самостійного вимірювання - після зняття трубки 1.
В сагітальній площині (при виді збоку) вимірюють також вираженість лордозів і кіфозу. Трубку для цього прикріплюють на надітій головній тесьомці З, на її середній отвір петлі 23 одним кінцем, а інший її кінець фіксують до полу за допомогою стегнової тасьми 4 (карабін 7 з'єднують з карабіном 20, а кінець її з петлею 21 наступають ногою). Шийний лордоз вимірюють в точці остистого відростку 5-го шийного хребта за допомогою щупа-захвата, перпендикулярно направляючи його до цієї точки і упираючись в неї, а по шкалі 25 визначають 7/0 Величину лордозу на рівні вертикального розташування трубки 1. Аналогічним чином виміряють поясничний лордоз, а кіфоз - за величиною відхилення трубки 1 від вертикалі (див. фіг. З, середній силует, в). 2. Вимірювання довжини тіла і його сегментів (ланок).
Використовують трубку 1 як мірну сантиметрову стрічку. Довжина тіла (ріст) оцінюють за показниками шкали 13 на рівні верхівки голови при розташуванні пацієнта біля стіни. При цьому, якщо довжина трубки 1 /5 Недостатня, її подовжують приєднанням за допомогою карабінів 7 і 26 і петлі 21 стегнової тасьми 4. В тому і іншому випадку використовують щуп-захват 5, який пацієнт наступає ногою і до його проушини 24 прикріплюють одним кінцем трубку 1 або її подовжувач - стегнову тасьму 4, а довжину тіла визначають по шкалі 13.
Ріст сидячи вимірюють аналогічним чином. Щуп-захват 5 фіксують тілом пацієнта при посадці його на сидіння.
Довжину ланок тіла виміряють встановленими антропометричними методами, користуючись трубкою 1 або тасьмою 4 і їх шкалою 13.
Воду з трубки можна не випускати. Отвори 10 і 11 слід перекрити, перемістивши відповідно гільзи 9 рукояток 12 (див. фіг. З, б). 3. Вимірювання окружності грудей, талії та інших обхватів тіла і його сегментів (ланок).
Використовують трубку 1 або стегнову тасьму 4 (що зручніше). Вимірювання здійснюють за правилами антропометрії, використовуючи шкали 13 трубки 1 або тасьми 4. Обхвати голови і її розміри краще визначати за « допомогою головної тасьми З за показниками її шкал 22 (див. фіг. З, а).
Після вимірювання елементи антропометра украдають для транспортування в чохол 26. Воду при цьому можна не випускати (якщо не холодно), але тоді закрити гільзами 9 отвори 11. с зо Технічна перевага запропонованого в зрівнянні з прототипом в тому, що вдалось при спрощенні конструкції пристрою - антропометру забезпечити основні види антропометричних вимірювань людини з відділенням і - уточненням оцінки стану і деформації хребтового ствпа без стаціонару, в польових умовах, завдяки досягнутій Ге! портативності всього комплекту. Це на наш погляд, особливо актуально в сучасний період становлення держави, завданням якої є підняття рівня здоров'я населення України. і)

Claims (1)

  1. Формула винаходу Пристрій для визначення антропометричних даних, що має засіб локації тіла пацієнта і визначення його « форми, засіб антропометричних вимірювань і засіб їх фіксації, який відрізняється тим, що засіб локації тіла з с пацієнта і визначення його форми виконано у вигляді гнучкої водомірної трубки з нетягучого прозорого матеріалу з кінцевими рукоятками, що мають наливні отвори з запорами у вигляді рухливих насаджених на них :з» гільз і фіксаційні щупи антропометричних точок тіла пацієнта у вигляді прикріплених до них краплевидних куль, та з насадженим на цю трубку за допомогою гнучкої трубчастої напрямної - корпусом рухливого крану Перекриття води і забезпечений гнучкими головною і стегновою тасьмами з міцної нетягучої матерії і жорстким їз щупом-зачіпом у вигляді пластинчастого стрижня, а засіб антропометричних вимірювань виконано у вигляді мірних шкал, нанесених на поверхню водомірної трубки, головної і стегнової тасьми і стрижня щупа-зачепа, о засіб же фіксації виконано у вигляді карабінів, закріплених в рукоятках водомірної трубки і на кінцях со стегнової тасьми, проушини з отворами, які прикріплені до корпусу рухливого крана і до кінця щупа-зачепа, м'яких петель головної і стегнової тасьми та липучок на кінцях головної тасьми. щ» сю»
    Р 60 б5
UA99105521A 1999-10-11 1999-10-11 Пристрій для визначення антропометричних даних UA43943A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99105521A UA43943A (uk) 1999-10-11 1999-10-11 Пристрій для визначення антропометричних даних

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99105521A UA43943A (uk) 1999-10-11 1999-10-11 Пристрій для визначення антропометричних даних

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA43943A true UA43943A (uk) 2002-01-15

Family

ID=74173465

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99105521A UA43943A (uk) 1999-10-11 1999-10-11 Пристрій для визначення антропометричних даних

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA43943A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Adams et al. An electronic inclinometer technique for measuring lumbar curvature
Clapper et al. Comparison of the reliability of the Orthoranger and the standard goniometer for assessing active lower extremity range of motion
US5588444A (en) Human range of motion measurement system
DK2892430T3 (en) APPARATUS AND METHOD OF KNEE FLEXURE ASSESSMENT
EP3773196B1 (en) Body center measuring and balance compensating apparatus and body center measuring and balance compensating system
US9730617B2 (en) Power measurement method and apparatus
Preston et al. Accelerometer validity and placement for detection of changes in physical activity in dogs under controlled conditions on a treadmill
Azevedo et al. Reliability of sagittal pelvic position assessments in standing, sitting and during hip flexion using palpation meter
CA3043505A1 (en) Device for measuring the circumference of an object
KR20170062113A (ko) 신체균형측정시스템 및 신체균형측정방법
CN107613869B (zh) 指标导出设备、可穿戴设备以及便携式设备
Lou et al. The daily force pattern of spinal orthoses in subjects with adolescent idiopathic scoliosis
Garcia et al. A comparison of accelerometers for predicting energy expenditure and vertical ground reaction force in school-age children
Tousignant et al. Criterion validity study of lumbar goniometers BROM II and EDI-320 for range of motion of lumbar flexion of low back pain patients
WO2009053671A1 (en) Device for measuring spinal curvature
UA43943A (uk) Пристрій для визначення антропометричних даних
KR20130077009A (ko) 발목 유연성 측정기구
US10786181B1 (en) Goniometer
ES2942029T3 (es) Aparato de medición del centro del cuerpo y de compensación del equilibrio y sistema de medición del centro del cuerpo y de compensación del equilibrio
KR102269255B1 (ko) 건강체력 요소 통합 측정장치
SMITH et al. Anthropometry in preschool children in Hawaii
CN208355037U (zh) 一种起立行走计时测试椅
Vergara et al. Technique to measure lumbar curvature in the ergonomic evaluation of chairs: description and validation
Yankai et al. Reliability of the universal and invented gravity goniometers in measuring active cervical range of motion in normal healthy subjects
US20240148279A1 (en) Hip knee range of motion measurement device