UA36560C2 - Важкий грунтовий насос - Google Patents

Важкий грунтовий насос Download PDF

Info

Publication number
UA36560C2
UA36560C2 UA2000010012A UA200010012A UA36560C2 UA 36560 C2 UA36560 C2 UA 36560C2 UA 2000010012 A UA2000010012 A UA 2000010012A UA 200010012 A UA200010012 A UA 200010012A UA 36560 C2 UA36560 C2 UA 36560C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
protective
pump
pressure nozzle
conical
supporting body
Prior art date
Application number
UA2000010012A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Сергій Олександрович Лозовський
Олександр Васильович Кривошеєв
Александр Васильевич Кривошеев
Анатолій Михайлович Малетич
Генадій Миколайович Панісько
Микола Никифорович Сахаров
Original Assignee
Відкрите Акціонерне Товариство Інгулецький Гірничо-Збагачувальний Комбінат
Открытое Акционерное Общество Ингулецкий Горно-Обогатительный Комбинат
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Відкрите Акціонерне Товариство Інгулецький Гірничо-Збагачувальний Комбінат, Открытое Акционерное Общество Ингулецкий Горно-Обогатительный Комбинат filed Critical Відкрите Акціонерне Товариство Інгулецький Гірничо-Збагачувальний Комбінат
Priority to UA2000010012A priority Critical patent/UA36560C2/uk
Publication of UA36560C2 publication Critical patent/UA36560C2/uk

Links

Landscapes

  • Structures Of Non-Positive Displacement Pumps (AREA)

Abstract

Винахід належить до галузі машинобудування і може бути використаний при виготовленні та експлуатації важких ґрунтових насосів. Важкий грунтовий насос містить захисний корпус, захисний диск нагнітального боку і конусний вкладиш напірного патрубка несучого корпусу. Конусний вкладиш напірного патрубка несучого корпусу і захисний диск нагнітального боку є частинами захисного корпусу і виконані за єдине ціле з ним, створюючи єдиний безстиковий захисний корпус.

Description

Опис винаходу
Винахід належить до галузі машинобудування, зокрема, насособудування, і може бути використаними при 2 виготовленні та експлуатації важких грунтових насосів.
Відомі центробіжні, горизонтальні, одноступінчасті, консольні важкі грунтові насоси, відмінною рисою котрих є наявність двох корпусів: несучого корпусу, виготовленого разом з напірним патрубком і складеного з верхньої та нижньої половин зі стикуванням за віссю приводного валу. Несучий корпус є базою для монтажу інших вузлів насоса; захисного корпусу, що утворює основу нагнітальної проточної частини. До захисного корпусу прилягають захисні диски всмоктувального та нагнітального боків і конусний вкладиш напірного патрубка, до деталей нагнітальної проточної частини належить робоче колесо, закріплене на консолі приводного валу, що спирається на підшипники станини і муфтою сполученого з електродвигуном. Всі деталі нагнітальної проточної частини виготовлені зі зносостійкої сталі. Отвір у несучому корпусі для встановлення робочого колеса перекритий 12 кришкою насоса, до котрої прикріпленими всмоктувальний патрубок. (Г.Й.Кривченко, "Гидравлические машини",
М., "Знергия", 1978, с.263-265).
Найбільш близьким технічним рішенням, обраним за прототип, є валкий грунтовий насос типу ГруТ, що містить у своїй проточній частині захисний корпус, захисний диск нагнітального боку і конусний вкладиш напірного патрубка несучого корпусу.
Недоліком прототипу є наявність стиків у зонах прилягання до захисного корпусу конусного вкладиша напірного патрубка та захисного диска нагнітального боку, що утворюють нагнітальну проточну частину важкого грунтового насоса, де при роботі важкого грунтового насоса створюються додаткові опори руху абразивних часток гідросуміші, які переміщуються за поверхнею деталей, утворюючих нагнітальну проточну частину насоса, що призводить до руйнування спочатку країв стиків, а потім - до прискореного зношення деталей нагнітальної с проточної частини у зонах стиків та зупинки насоса на ремонт. Ге)
В основу винаходу поставлено завдання збільшення міжремонтного строку служби важкого грунтового насоса шляхом усунення посиленого зношення абразивним матеріалом зон стиків захисного корпусу з конусним вкладишем напірного патрубка та з захисним диском нагнітального боку.
Поставлене завдання вирішується тим, що конусний вкладиш напірного патрубка несучого корпусу і захисний о диск нагнітального боку є частинами захисного корпусу і виконані за єдине ціле з ним (як одне ціле), Ге) створюючи єдиний безтисковий захисний корпус, посилений радіальними ребрами жорсткості в області, що виконує функції захисного диску нагнітального боку, на поверхні, не підданій зносу потоком абразивних часток, о і що має зовнішні розміри конусної частини в області, що виконує функції конусного вкладиша напірного «о патрубка несучого корпусу в межах зовнішніх малої основи конусного вкладиша напірного патрубка несучого 3о корпусу. В результаті застосованого рішення збільшується термін служби нагнітальної проточної частини, а отже о збільшується й міжремонтний строк грунтового насосу.
Вказані істотні ознаки є необхідними і достатніми в усіх випадках використання даного пристрою для одержання заданого технічного результату, тобто збільшення міжремонтного строку важкого грунтового насосу. «
Порівняльний аналіз з прототипом показує: важкий грунтовий насос, який заявляється, відрізняється тим, що З конусний вкладиш напірного патрубка несучого корпусу і захисний диск нагнітального боку є частинами с захисного корпусу і виконані за єдине ціле з ним (як одне ціле), створюючи єдиний безстиковий захисний
Із» корпус, посилений радіальними ребрами жорсткості в області, що виконує функції захисного диску нагнітального боку, на поверхні, не підданій зносу потоком абразивних часток, і що має зовнішні розміри конусної частини в області, що виконує функції конусного вкладиша напорного патрубку несучого корпусу в межах зовнішніх розмірів малої основи конусного вкладиша напірного патрубка несучого корпусу. о Застосування єдиного безстикового захисного корпусу усуває прискорене зношення деталей нагнітальної
Ге»! проточної частини у зонах стиків захисного корпусу, конічного вкладиша напірного патрубка і захисного диска нагнітального боку і збільшує міжремонтний строк важкого грунтового насоса. і-й Таким чином, важкий грунтовий насос, що заявляється, відповідає критерію винаходу "новизна".
Ге»! 20 Порівняння рішення, що заявляється, не лише з прототипом, але й з іншими технічними рішеннями в даній галузі техніки не дозволило виявити в них ознаки, які відрізняють пропоноване рішення від прототипу, що мк дозволяє зробити висновок про відповідність критерію "істотні відміни".
Винахід пояснюється кресленням, на котрому на снігурі 1 зображений важкий грунтовий насос типу Грут, розріз за віссю робочого колеса, на фігурі 2 - розріз по А-А, на фігурі З розташування радіальних ребер 25 короткості на напірній стороні єдиного безстикового захисного корпуса.
ГФ) Важкий грунтовий насос містить несучий корпус 1, виготовлений разом з нагнітальним патрубком 2 і складений з двох половин - верхньої та нижньої зі стикуванням за віссю приводного валу 3. До корпусу 1 о прикріплена кришка насоса 4 зі всмоктуючим патрубком 5. В середині корпусу 1 встановлений єдиний безстиковий захисний корпус б, до якого прилягає захисний диск всмоктуючого боку 7. Робоче колесо 8 60 закріплене на консолі приводного валу З і розміщене всередині корпусу 6. Приводний вал З спирається на підшипники 9 і 10 станини 11 і муфтою 18,сполучений з електродвигуном. На єдиному безстиковому захисному корпусі його ділянки, що виконує функції конусного вкладиша напірного патрубка, позначена цифрою 13, а ділянка, котра виконує пункції захисного диска нагнітального боку, позначена цифрою 14. Лінії стиків позначені штриховими лініями на фігурах 2 і З креслення. Ребра жорсткості позначені цифрою 15. бо При обертанні робочого колеса 8 гідросуміш, що знаходиться в ньому, відкидається під дією центробіжної сили до периферії, внаслідок чого створюється знижений тиск у вході до робочого колеса і в результаті впливу сил атмосферного тиску в насос крізь всмоктуючий патрубок 5 надходять все нові й нові порції гідросуміші, що надходять потім у напірний патрубок 2. При цьому відсутність стиків в єдиному безстиковому захисному корпусі,
Котрий є нагнітальною проточною частиною важкого грунтового насоса, забезпечує збільшення строку роботи напірної частини насоса, а відтак і міжремонтний строк важкого грунтового насоса.
Винахід зроблений, випробуваний і впроваджений на Інгулецькому гірничо-збагачувальному комбінаті.
Використання важкого грунтового насоса, що містить єдиний безстиковий захисний корпус, не відобразилося на технічній характеристиці насоса і дозволило збільшити міжремонтні строки в 1,3 раза, а отже і знизити 7/0 витрати на монтаж і демонтаж важких грунтових насосів при ремонті, на транспортні витрати при доставці їх з робочого місця - у майстерню і назад, трудові витрати на ремонт насосів у майстерні, а також знизити витрати коштовних деталей проточної частини при зменшенні вартості самих деталей за рахунок зменшення витрат на їх виготовлення.

Claims (1)

19 Формула винаходу Важкий грунтовий насос, що містить у своїй проточній частині захисний корпус, захисний диск нагнітального боку і конусний вкладиш напірного патрубка несучого корпусу, який відрізняється тим, що конусний вкладиш напірного патрубка несучого корпусу і захисний диск нагнітального боку є частинами захисного корпусу і виконані за єдине ціле з ним, створюючи єдиний безстиковий захисний корпус, посилений радіальними ребрами жорсткості в області, що виконує функції захисного диска нагнітального боку на поверхні, не підданій зносу потоком абразивних часток, який має зовнішні розміри конусної частини в області, що виконує функції конусного вкладиша напірного патрубка несучого корпусу в межах зовнішніх розмірів малої основи конусного вкладиша сч напірного патрубка несучого корпусу. «в) (Се) ів) (Се) со
- . и? (95) (22) 1 (22) (42) іме) 60 б5
UA2000010012A 2000-01-04 2000-01-04 Важкий грунтовий насос UA36560C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000010012A UA36560C2 (uk) 2000-01-04 2000-01-04 Важкий грунтовий насос

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000010012A UA36560C2 (uk) 2000-01-04 2000-01-04 Важкий грунтовий насос

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA36560C2 true UA36560C2 (uk) 2004-05-17

Family

ID=74182864

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000010012A UA36560C2 (uk) 2000-01-04 2000-01-04 Важкий грунтовий насос

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA36560C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN102985182B (zh) 具有密封布置结构的回转破碎机
CA2074453C (en) Bearing arrangement for centrifugal pump
US2635548A (en) Rotary pump
AU2004201489B2 (en) Diesel engine water pump with improved water seal
CN101245856B (zh) 一种轴承密封装置
US2163464A (en) Centrifugal pump
AU2004201482B2 (en) Diesel engine water pump with thrust bearing preload
US9587641B2 (en) Integrated reciprocating primer drive arrangement
CN103168189A (zh) 泵密封装置
CA2593260C (en) Bearing housing seal system for centrifugal pumps
EP0945656A2 (en) A sealing washer
CN214366878U (zh) 用于离心泵的叶轮
KR101677072B1 (ko) 웨어링을 갖는 케이싱링 및 이를 포함하는 양흡입 펌프
UA36560C2 (uk) Важкий грунтовий насос
KR20120063111A (ko) 가스 포일 스러스트 베어링 및 그것을 구비하는 원심 압축기
KR101647553B1 (ko) 머드 펌프
CA2398257C (en) Liner for centrifugal slurry pumps
RU2405973C1 (ru) Грунтовой насос
US3689931A (en) Centrifugal pumps
US4776756A (en) Pump
WO2007096736A1 (en) Pump seal apparatus
CN210164650U (zh) 耐磨型化工流程泵
RU2591119C1 (ru) Конусная инерционная дробилка с усовершенствованным уплотнением
RU171633U1 (ru) Центробежный шламовый насос
CN210343834U (zh) 一种混流泵