UA35913C2 - Оптико-електронна система огляду та цілевказування - Google Patents

Оптико-електронна система огляду та цілевказування Download PDF

Info

Publication number
UA35913C2
UA35913C2 UA99031812A UA99031812A UA35913C2 UA 35913 C2 UA35913 C2 UA 35913C2 UA 99031812 A UA99031812 A UA 99031812A UA 99031812 A UA99031812 A UA 99031812A UA 35913 C2 UA35913 C2 UA 35913C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
unit
orientation
night vision
reference node
node
Prior art date
Application number
UA99031812A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валерій Тимофійович Глущенко
Original Assignee
Валерій Тимофійович Глущенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Валерій Тимофійович Глущенко filed Critical Валерій Тимофійович Глущенко
Priority to UA99031812A priority Critical patent/UA35913C2/uk
Publication of UA35913C2 publication Critical patent/UA35913C2/uk

Links

Landscapes

  • Photometry And Measurement Of Optical Pulse Characteristics (AREA)
  • Closed-Circuit Television Systems (AREA)

Abstract

Оптико-електронна система огляду та цілевказування відноситься до галузі оптико-електронних оглядових систем і може бути використана при створенні систем огляду, спостереження, в тому числі авіаційних. Оптико-електронна система огляду та цілевказування, містить прилад нічного бачення, до складу якого входять послідовно з'єднані об'єктив, блок перетворення вхідного зображення та блок візуалізації зображення, реперний вузол, виконаний у вигляді набору реперних елементів - IЧ випромінювачів, пристрій дистанційного визначення орієнтації реперного вузла, до складу якого входить оптико-електронний датчик орієнтації реперних елементів і блок формування даних положення реперного вузла, блок формування кутів цілевказування, причому прилад нічного бачення та реперний вузол конструктивно суміщені так, що вектор орієнтації реперного вузла зорієнтований відносно оптичної осі приладу нічного бачення, а також синхронізатор, блок керування роботою приладу нічного бачення, блок керування пристроєм дистанційного визначення орієнтації реперного вузла. Система дозволяє забезпечити спільну роботу приладу нічного бачення та оптико-електронного пристрою дистанційного визначення реперного вузла.

Description

Опис винаходу
Дане технічне рішення відноситься до галузі оптико-електронних оглядових систем і може бути використане 2 при створенні систем огляду, спостереження, в тому числі авіаційних.
При виконанні пошукових, рятувальних робіт в умовах обмеженої візуальної видимості, вночі, для пошуку заданих об'єктів широко застосовуються прилади нічного бачення (ПНБ). Такі прилади оператор тримає в руках або вони встановлені безпосередньо на захисному шоломі оператора, так названі - окуляри нічного бачення.
Оператор, знаходячись на рухомому транспортному засобі, наприклад вертольоті, спостерігає за зовнішнім простором через ПНБ, незалежно від напрямку руху транспортного засобу, керування яким здійснюється водієм за допомогою навігаційних приладів або системи огляду, поле зору якої зорієнтовано строго по напрямку польоту. При виявленні об'єкта, який розшукується, оператор повинен пояснити водію транспортного засобу, в якому напрямку необхідно змінити напрямок руху, що зробити доволі важко, так як немає візуальної видимості, а в полях зору оператора та водія різні орієнтири. 12 ПНБ має в своєму складі електронно-оптичний перетворювач (ЕОП), що підсилює випромінювання яке надходить до нього, та забезпечує його відображення. ЕБОП складається з канального електронного помножувача (КЕП) з блоком високовольтного живлення, фотокатода, люмінесцентного екрану, об'єктива блока візування - окуляра. Фотокатод розташований в фокальній поверхні об'єктива, а люмінесцентний екран розташований в фокальній поверхні окуляра вузла візування. Блок високовольтного живлення формує напругу живлення КЕП З, а також живлення фотокатода 5 і екрана б (анод). Більш детально ЕОП описаний в книзі: (Изнар А.П. "Злектронно-оптические приборь!'", -М., Машиностроение. 1977г,-11с., -79с.). В теперішній час в ПНБ третього покоління використовуються фотокатоди на основі арсеніду галію, які забезпечують високу чутливість на довжинах хвиль 7, - 0,6...0,94мкм.
Для визначення розвороту захисного шолому оператора, наприклад льотчика вертольота, та оперативної с 29 передачі даних його орієнтації в бортові системи керування та індикації часто використовують системи Ге) дистанційного визначення орієнтації (ДВО) віддалених об'єктів. Такі системи містять реперний вузол, який розміщується на рухомому об'єкті (захисному шоломі), а також пристрій дистанційного визначення орієнтації реперного вузла 10 і блок формування кутів цілевказування, що розміщуються на нерухомому об'єкті, наприклад на борту транспортного засобу. Побудова систем ДВО, в основному, здійснюється по оптико-електронній схемі, Шк наприклад, патент США Мо3375375, а також по схемі, в якій використовується електромагнітне випромінювання - радіодіапазону, наприклад, патент США Мо 4314251.
Застосування систем визначення орієнтації, виконаних на основі датчиків електромагнітних полів, обмежене б їх залежністю від змін зовнішнього електромагнітного поля (робота РЛС, внесення магнітних мас), тому найбільш юю широко застосовуються системи, виконані по оптико-електронній схемі.
Зо В оптико-електронній системі ДВО зазвичай для побудови реперного вузла використовують набір реперних о елементів, в якості яких використовують інфрачервоні (14) випромінюючі діоди, просторова орієнтація яких визначається за допомогою пристрою дистанційного визначення орієнтації реперного вузла, а саме датчиком орієнтації реперних елементів спільно з блоком формування даних орієнтації реперного вузла, і потім « використовується для формування кутів цілевказування блоком. Оптико-електронні системи зазвичай будуються З 70 на основі оптопари: потужний швидкодіючий ІЧ- випромінюючий діод, наприклад, діод ЗЛ123, з основним с спектром випромінювання 7, - 0,94мкм (реперні джерела реперного вузла) та фотодіодів на основі кремнію :з» (фотодетектори пристрою дистанційного визначення орієнтації реперного вузла).
Одночасно ПНБ та система ДВО не працюють, так як в цьому випадку випромінювання від реперних випромінювачів, що застосовуються в системі ДВО, засвітлює ПНБ, що різко знижує контраст зображення аж до с 15 повного порушення роботи ПНБ.
Таким чином, побудова системи огляду на основі приладу нічного бачення і оптико-електронної системи 1 дистанційного визначення орієнтації обмежене наступним фактором: використанням одного діапазону спектру со оптичного випромінювання ПНБ і оптико-електронною системою ДВО, що не дозволяє їм працювати спільно.
В якості прототипу застосовується легка універсальна система нічного бачення І ОМО5 (Гідпемеїдні Опімегзаї - 70 Мідні Орзегуайоп Зузіет) фірми ОЕЇГ ЕТ Зепзог Зузіетвз (Бельгія). Система І МОЗ являє собою прилад нічного с» бачення на основі електронно-оптичного перетворювача ІІЇ покоління з канальним електронним помножувачем.
Дана система має суттєвий недолік - не забезпечує можливість одночасної роботи системи нічного бачення та оптико-електронної системи ДВО (нашоломної системи цілевказування) у зв'язку із засвітлюванням фотокатода електронно-оптичного перетворювача ПНБ випромінюванням реперних випромінювачів системи ДВО (відблиск 59 від елементів кабіни).
ГФ) Метою даного технічного рішення по створенню оптико-електронної системи цілевказування та огляду, яка 7 містить прилад нічного бачення, виконаний на основі ЕОП, та оптико-електронну систему дистанційного визначення орієнтації, є забезпечення спільної роботи приладу нічного бачення та оптико-електронної системи дистанційного визначення орієнтації. бо Поставлена мета досягається тим, що в оптико-електронній системі огляду та цілевказування, яка містить прилад нічного бачення, до складу якого входять послідовно з'єднані об'єктив, блок перетворення вхідного зображення та блок візуалізації зображення, реперний вузол, виконаний у вигляді набору реперних елементів, а також пристрій дистанційного визначення орієнтації реперного вузла, та блок формування кутів цілевказування, реперний вузол конструктивно суміщений з приладом нічного бачення так, що вектор орієнтації розміщення бо реперних елементів зорієнтований відносно оптичної осі приладу нічного бачення, пристрій дистанційного визначення орієнтації реперного вузла виконаний як оптико-електронний датчик положення реперного вузла, а до складу системи додатково введені синхронізатор, блок керування роботою приладу нічного бачення, блок керування роботою пристрою дистанційного визначення орієнтації реперного вузла, причому синхронізатор З'єднаний через блок управління роботою приладу нічного бачення з приладом нічного бачення, а також з'єднаний через блок керування пристроєм дистанційного визначення орієнтації реперного вузла з пристроєм дистанційного визначення орієнтації реперного вузла
Рішення з такою сукупністю ознак, як у цього, що заявляється, серед відомих в науці та техніці на даний момент автором не виявлене. Саме використання нових блоків в структурі оптико-електронної системи 7/о Чілевказування і огляду дозволяє запропонованому технічному рішенню досягти нових позитивних якостей і поставленої мети.
Викладена суть запропонованого пристрою пояснюється наступним поясненням і кресленнями, де зображені:
Фіг1 - блок-схема системи огляду і цілевказування, що пропонується.
Фіг.2. - блок-схема прикладу реалізації генератора синхронізації і блоку запам'ятовування сигналів пеленгів.
Фіг.3 - діаграма роботи приладу нічного бачення і пристрою визначення орієнтації.
Фіг.4 - блок-схема варіанту виконання системи огляду і ціле вказування.
Запропонована оптико-електронна система огляду та цілевказування, приклад виконання якої наведено на
Фіг.1 містить прилад нічного бачення 1, до складу якого входить блок перетворення вхідного зображення 2, в якості якого застосовано електронно-оптичний перетворювач (ЕОП) з канальним електронним помножувачем («КЕП) З, блоком живлення 4 КЕП, фотокатодом 5, люмінофорним екраном 6, блок управління 7 роботою приладу нічного бачення, до складу якого входить комутатор живлення КЕП 4, оптичний об'єктив 8, оптично суміщений з фотокатодом 5, і блок візуадізації зображення 9, вхід якого оптично суміщений з люмінофорним екраном 6, реперний вузол 10, який містить набір реперних елементів 11 (точкових ІЧ-випромінювачів), а також пристрій 12 дистанційного визначення орієнтації реперного вузла 10, блок формування кутів цілевказування 13, сч ов синхронізатор 14, блок керування 15 роботою пристрою дистанційного визначення орієнтації реперного вузла.
Синхронізатор 14 через блок керування 7 роботою приладу нічного бачення з'єднаний з приладом нічного і) бачення 1, а через блок керування 15 роботою пристроєм дистанційного визначення орієнтації реперного вузла з'єднаний з пристроєм 12 дистанційного визначення орієнтації реперного вузла. Реперний вузол 10 з'єднаний через блок керування 15 роботою пристроєм дистанційного визначення орієнтації реперного вузла з пристроєм с зо 12 дистанційного визначення орієнтації реперного вузла.
Пристрій 12 дистанційного визначення орієнтації реперного вузла виконаний як оптичний датчик положення -- реперного вузла, який має в своєму складі датчик 16 орієнтації реперних елементів, який виконано як блок Ге! позиційно чутливих фотодетекторів та блок 17 формування даних орієнтації реперного вузла, який складається з послідовно розташованих блока формування 18 даних положення реперних елементів, блока 19 керування о з5 передачею даних положення реперних елементів, блока збереження 20 даних положення реперних елементів та (є блока розрахунків 21 даних положення реперного вузла.
Блок 15 керування роботою пристрою дистанційного визначення орієнтації реперного вузла має в своєму складі комутатор 22 роботи реперних випромінювачів та вузол 23 формування сигналів керування передачею даних положення реперних елементів. «
Реперний вузол 10 може містити в своєму складі 2 реперних випромінювача 11, в цьому випадку вектор ств) с орієнтації реперного вузла 10, співпадає з лінією, що проходить через реперні елементи 11. Реперний вузол 10 . конструктивно суміщений з приладом нічного бачення 1, так щоб вектор орієнтації реперного вузла 10 був и?» колінеарний з оптичною віссю об'єктива 8 ПНБ 1. Розміщення приладу нічного бачення 1 та реперного вузла 11 може бути виконане на захисному шоломі 24 пілота (оператора). Реперні елементи 11 оптично суміщені з полем
Зору датчика 16 орієнтації реперних елементів. 2) Як приклад практичної реалізації нововведених блоків на фіг. і наведена одна з можливих схем комутатора живлення КЕП з складу блоку керування 7, в якості якого застосовано оптрона, який складається з фотодіода 25 о та випромінюючого діода 26. Можливе застосування й інших типів оптронів (транзисторних, тиристорних і т.п.).
Ге) Комутатор може бути виконаний і на базі інших типів комутуючих елементів (реле, транзистори). В залежності
Від величини напруги, що комутується, можливе застосування оптронів типу АЛОР10О3, АСУТО1 та ін. (або на - регістрах серії 765). 4) Комутатор 22 роботи реперних випромінювачів із складу блока керування 15 роботою пристрою дистанційного визначення орієнтації реперного вузла, можлива схема реалізації якого наведена на фіг.1 являє собою багатоканальну (по кількості реперних випромінювачів) комутуючу схему з К7 ... Кп ключів, які по в бигналу керування подають напругу живлення на п випромінювачів 11. При практичній реалізації може бути виконана на базі транзисторів типу 27825, 21837 та ін.
Ф) Синхронізатор 14 може бути виконаний на базі логічних елементів серії 155, 564. Він являє собою пристрій, ка що формує декілька послідовностей імпульсів. Структурна схема синхронізатора 14 при можливій практичній реалізації наведена на фіг.3. Синхронізатор 14 складається із кварцового генератора 27, лічильника імпульсів бо 28, дешифратора 29 та вузла формування 30 заданої послідовності на елементах комбінаційних логічних схем Ї,
АБО. Синхронізатор 14 може бути виконаний з застосуванням цифрових логічних мікросхем серії 155, 133, 564, 765. Наприклад, 564ЛА?7, 564ЛЕ5, 564ЙЕ2 (лічильник), 564ИДЗ (дешифратор).
Блок керування 19 передачею даних являє собою ключову схему, яка пропускає чи ні сигнали кутів-пеленгів по сигналу вузла 23, що формує сигнали під керуванням синхронізатора 14. Блок заборони перезапису може 65 бути виконаний, наприклад, на інтегральних аналогових ключах серії 590, 591 або на цифрових логічних мікросхемах серії 133, 564, 765, як це показано на фіг. 2,
Пристрій оперативної пам'яті 20 може бути виконаний на мікросхемах пам'яті типу 541РУ5, 132ГУб або на регістрах серії 765, 564, 133 типу 765ИРО, 564ИРБб і т.п.
При включенні системи генератор синхронізації 14 формує дві послідовності імпульсів (послідовності а), б), на фіг.3), довжина яких визначає термін активної роботи пристрою 12 дистанційного визначення орієнтації реперного вузла (послідовність а) на фіг. 3) та ПНВ 1 (послідовність б), на фіг.3). Генератор 14 також формує послідовність імпульсів (послідовність в), на фіг.3), яка застосовується для керування блоком 19 керування передачею даних положення реперних елементів - перезапису кутів-пеленгів на час виключення реперних випромінювачів 11. 70 При надходженні імпульсу (послідовність а) фіг.3) з виходу 2 синхронізатора 14 на керуючий вхід комутатора 22 замикаються контакти КІ, К2, ... Кп, і реперні випромінювачі 11 (наприклад, випромінюючі ІЧ- діоди) підключаються до виходу блоку 18 формування даних положення реперних елементів визначення, кількість зв'язків, по яких видається живлення для кожного конкретного ІЧ-діода, відповідає кількості реперних точок. Випромінювання реперних випромінювачів (послідовність г) фіг.3) фіксується фотоприймальною 7/5 бистемою датчика 16 орієнтації реперних елементів, сигнали з виходу якої поступають до блоку 17 формування даних орієнтації реперного вузла, де виконується ідентифікація одержаних сигналів відповідному реперному випромінювачу, так як відомо, який діод випромінює в даний момент. З виходу блоку 18 даних положення реперних елементів сигнали даних положення реперних елементів, наприклад кути-пеленги на реперні елементи, в вигляді набору імпульсів відповідних їх цифровому значенню поступають через відкриті ключі блоку 19 керування передачею даних положення реперних елементів на відповідний регістр блока збереження 20 даних положення реперних елементів. Блок розрахунків 21 даних положення реперного вузла звертаючись до регістрів блоку 20 отримує значення кутів орієнтації реперних елементів, на підставі отриманих даних та відомих даних щодо розміщення реперних елементів в конструкції реперного вузла, проводиться розрахунок даних орієнтації реперного вузла. В блоці формування кутів цілевказування 13, який, наприклад, виконаний як сч обчислювальний засіб, згідно з даними орієнтації реперного вузла, а також з даними взаємної орієнтації векторів напрямку реперного вузла та оптичної вісі ПНБ розраховуються значення кутів цілевказування. По і) закінченні імпульсу, який поступає з виходу 2 генератора 14 (послідовність а) на фіг.3) розмикаються контакти комутатора 22 і реперні елементи 11 відключаються від блоку формування 18 даних положення реперних елементів. В цей час в датчику 16 орієнтації реперних елементів можливе не повне визначення даних орієнтації с зо реперних елементів, при цьому на виході блоку 18 можливе встановлення довільних значень даних орієнтації, якщо застосовується формування даних в імпульсному вигляді то можливе помилкове значення числа імпульсів - (від максимального значення до нульового). Ге!
Для виключення можливості використання цих невірних значень даних орієнтації реперних елементів для визначення даних орієнтації реперного вузла, на керуючий вхід блоку 19 керування передачею даних положення о з5 реперних елементів поступає через блок 23 формування сигналів керування передачею даних з виходу 1 со синхронізатора 14 (послідовність в) фіг.3), який забороняє перезапис імпульсів сигналів кутів-пеленгів з блоку 18 формування в блок збереження 20 даних положення реперних елементів. Таким чином, на час відключення реперних точок 11 в регістрах блока збереження 20 зберігаються значення кутів-пеленгів, визначені в попередньому циклі роботи пристрою 12 при включених реперних елементів, а значить будуть видаватися « правильні значення сигналів цілевказування. з с Коли імпульс із послідовності б) фіг.3 з виходу 1 синхронізатора 14 поступає на керуючий вхід комутатора
Й із блоку управління 7 роботою приладу нічного бачення, тобто на керуючий вхід оптрона, замикається и?» виконавчий зв'язок оптрона (відкривається діод 25) і напруга з виходу блоку 4 подається на живлення КЕП 3, який на час роботи реперного вузла 10 був виключений. З фотокатода 5, який має сталу часу 1 ж1078...1410 с, електрони фотоемісії, просторовий розподіл щільності електричного струму яких (послідовність д) фіг-3) (95) відповідає освітленню фотокатода, підсилюються за допомогою КЕП З, стала часу якого 1 «108, 1410 9с, і сл потрапляють на люмінесцентний екран 6. В результаті люмінесценції на поверхні екрану 6 виникає зображення, яке спостерігається Через окуляр блоку візування 9. Час виникнення зображення визначається швидкістю іс, процесу рекомбінації електронів валентних орбіт атомів люмінофору, тобто часом порядку 121077... 1ж10с, По - 20 0 закінченні імпульсу послідовності б) розмикається зв'язок оптрона 25, напруга знімається з КЕП 3, тобто закінчується підсилювання випромінювання зовнішнього простору, яке поступає на вхід об'єктива 8. В цей час на с» люмінесцентному екрані б буде спостерігатись зображення за рахунок після свічення люмінофору, тобто на протязі часу порядку 0,01... О,05с (графік зміни яскравості е) фіг.3).
Оператор спостерігає за допомогою окуляра блоку візування 9 зображення на екрані 6 ЕОП, яке сформоване 59 за час роботи КЕП З на відрізку часу Її « 1.107с, та яке зберігається при виключенні КЕП З за рахунок (Ф) використання післясвічення люмінофору, обумовлене його інерційністю, так як його стала часу Її з 1.1072 с. Час г виключення КЕП 3, тобто роботи пристрою 12 дистанційного визначення орієнтації реперного вузла визначення, має бути менше сталої часу інерційності (затухання яскравості) люмінофорного екрану 6, та сталої часу ока бо людини (К-»е 1.102 с). Необхідна стала часу електронно-оптичного пристрою 12 дистанційного визначення орієнтації реперного вузла може бути оцінена значенням сталої часу оптопари реперний елемент 11 (ІЧ- діод) - фотодетектор датчика 16 орієнтації реперних елементів, яка складає Ї « 1.10-6б, що відповідає заданій вимозі.
Можливо виконати систему огляду і цілевказування на базі інших складових частин, які конструктивно відрізняються від вищенаведених прикладів. 65 Так на фіг.4 наведено приклад блок-схеми виконання системи з пристроєм 12 дистанційного визначення орієнтації реперного вузла (оптичним датчиком положення реперного вузла), в якому датчик орієнтації реперних елементів 16 виконаний як фотодетектор з вузьким полем зору, яким сканується простір можливого знаходження реперного вузла 10. В складі приладу нічного бачення 1 блок візуалізації зображення 9 виконаний з застосуванням блока електронного формування зображення 31.
Блок електронного формування зображення 31, має в своєму складі послідовно розташовані вузол 32 перетворювання світлового зображення в електричні сигнали (наприклад, фотоприймальну матрицю ПЗС), вузол 33 формування сигналів у вигляд, необхідний для формування зображення, а також вузол формування 34 зображення (наприклад, матриця світло випромінюючих елементів, електронно-променева трубка). Вузол 33 відтворює перезапис сигналів матриці ПЗС до формату (вигляду) необхідного для матриці вузла формування 34 7/0 Зображення. Для виводу сформованого зображення до поля зору оператора можуть застосовуватися різні оптичні вузли, наприклад, окуляр 35.
Датчик 16 орієнтації реперних елементів може мати в своєму складі фотодетектор 36, вузол 37 формування вузького полю зору фотодетектора Зб, а також вузол 38 сканування цим вузьким полем зору. Вузол 37 може бути виконаний в вигляді оптичної схеми - об'єктива, що формує вузьке поле зору. Вузол 38 може бути /5 Виконаний, як дзеркало, що оптично суміщене з об'єктивом вузла 37 та обертається і сканує вузьким полем зору об'єктива 37 зону знаходження реперних елементів 11.
Блок 7 керування приладом нічного бачення виконується як блок формування сигналів керуючих роботою складових вузлів блока електронного формування зображення 31.
Вихід блоку 7 керування приладом нічного бачення підключено до другого входу вузла 33 формування сбигналів у вигляд необхідний для роботи вузла формування зображення. При включенні реперних елементів формується сигнал на блокування вузлом 33 передачі даних з вузла 32 перетворювання світлового зображення в електричні сигнали до вузла 34 формування зображення. Це дозволить провести збереження в полі зору оператора зображення сформованого ПНБ 1 на термін, коли працюють випромінювачі реперного вузла 10.
Можлива також схема побудови блок-схеми системи коли, згідно з сигналами блоку 7 керування приладом с об Нічного бачення, безпосередньо в вузлі 32 перетворювання світлового зображення в електричні сигнали блокується процес формування електричних сигналів. і)
Так вихід блоку 7 керування приладом нічного бачення може бути підключено до вузла 32 перетворювання світлового зображення в електричні сигнали. Сигнали блоку 7 керування приладом нічного бачення безпосередньо синхронізують процес роботи фотоприймальної матриці вузла 32 перетворювання світлового с зо Зображення в електричні сигнали з паузами відключення реперних випромінювачів.
В системі, блок-схема якої зображена на фіг.4 можливо відключать реперні випромінювачі 11 в періоди, коли (87 поле зору фотодетектора 36 не спрямовано в напрямку реперного вузла 10. Ге!
Таким чином, в порівнянні з прототипом, запропонована оптико-електронна система огляду та цілевказування дозволяє забезпечити спільну роботу приладу нічного бачення та оптико-електронного пристрою о дистанційного визначення орієнтації його поля зору, тобто виконувати огляд простору в умовах обмеженої со видимості з одночасною передачею напрямку на об'єкти, що спостерігаються, в систему керування та індикації транспортного засобу.

Claims (1)

  1. Формула винаходу ч -
    с 1. Оптико-електронна система огляду та цілевказування, яка містить прилад нічного бачення, до складу :з» якого входять послідовно з'єднані об'єктив, блок перетворення вхідного зображення та блок візуалізації зображення, реперний вузол, виконаний у вигляді набору реперних елементів, а також пристрій дистанційного Визначення орієнтації реперного вузла та блок формування кутів цілевказування, яка відрізняється тим, що с реперний вузол конструктивно суміщений з приладом нічного бачення так, що вектор орієнтації розміщення реперних елементів зорієнтовано відносно оптичної осі приладу нічного бачення, пристрій дистанційного о визначення орієнтації реперного вузла виконаний як оптико-електронний датчик положення реперного вузла, а о до складу системи додатково введені синхронізатор, блок керування роботою приладу нічного бачення, блок Керування роботою пристрою дистанційного визначення орієнтації реперного вузла, причому синхронізатор - з'єднаний через блок керування роботою приладу нічного бачення з приладом нічного бачення, а також «Фо» з'єднаний через блок керування пристроєм дистанційного визначення орієнтації реперного вузла з пристроєм дистанційного визначення орієнтації реперного вузла.
    2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що блок перетворення вхідного зображення має в своєму складі електронно-оптичний перетворювач з канальним електронним помножувачем та блоком живлення, а блок керування роботою приладу нічного бачення має в своєму складі комутатор, що включений між блоком живлення (Ф) та канальним електронним помножувачем, причому керуючий вхід комутатора з'єднаний з синхронізатором. ГІ З. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що блок візуалізації зображення має в своєму складі блок електронного формування зображення, що складається з послідовно розташованих вузла перетворювання во світлового зображення в електричні сигнали, вузла формування сигналів, необхідних для формування зображення, вузла формування зображення, причому блок керування роботою приладу нічного бачення з'єднаний з блоком електронного формування зображення.
    4. Пристрій за п. 3, який відрізняється тим, що блок керування роботою приладу нічного бачення з'єднаний з вузлом перетворювання світлового зображення в електричні сигнали. 65 5. Пристрій за п. 3, який відрізняється тим, що блок керування роботою приладу нічного бачення з'єднаний з вузлом формування сигналів, необхідних для роботи вузла формування зображення.
    6. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що блок керування роботою пристрою дистанційного визначення орієнтації реперного вузла має в своєму складі комутатор живлення реперних елементів реперного вузла, який включений між реперним вузлом та пристроєм дистанційного визначення орієнтації реперного вузла, причому Керуючий вхід комутатора з'єднаний з синхронізатором.
    7. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що пристрій дистанційного визначення орієнтації реперного вузла має в своєму складі послідовно розташовані блок формування даних положення реперних елементів, блок керування передачею даних положення реперних елементів, блок збереження даних положення реперних елементів, блок розрахунків параметрів положення реперного вузла, причому синхронізатор з'єднаний з блоком 7/0 Керування передачею даних положення реперних елементів. с щі 6) (зе) «- (о) ів) со
    - . и? (95) 1 се) - 70 сю» іме) 60 б5
UA99031812A 1999-03-31 1999-03-31 Оптико-електронна система огляду та цілевказування UA35913C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99031812A UA35913C2 (uk) 1999-03-31 1999-03-31 Оптико-електронна система огляду та цілевказування

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99031812A UA35913C2 (uk) 1999-03-31 1999-03-31 Оптико-електронна система огляду та цілевказування

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA35913C2 true UA35913C2 (uk) 2003-02-17

Family

ID=74181536

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99031812A UA35913C2 (uk) 1999-03-31 1999-03-31 Оптико-електронна система огляду та цілевказування

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA35913C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5903996A (en) Day/night viewing device with laser range finder utilizing two wavelengths of laser light, and method of its operation
US4642452A (en) Semiactive night viewing system
US5973315A (en) Multi-functional day/night observation, ranging, and sighting device with active optical target acquisition and method of its operation
AU2010276689B2 (en) Laser aiming spot distinguishing methods and apparatus
CA2111200C (en) Electronic high-speed camera
US8228591B1 (en) Handheld optics detection system
WO1999005696A1 (en) Multi-function day/night observation, ranging, and sighting device
US3761180A (en) Synchronously gated active night sight
EP1121568B1 (en) Laser range finder and night vision device
US5274430A (en) Process and a system for taking distance images
UA35913C2 (uk) Оптико-електронна система огляду та цілевказування
US3912198A (en) Tracking system
RU2275651C2 (ru) Оптико-электронная система обзора и целеуказания
RU57472U1 (ru) Активно-импульсный телевизионный прибор
CN101681777A (zh) 用于人工增强图像显示对比度的系统
US3903451A (en) Gating network for image intensifier
RU189860U1 (ru) Активно-импульсный телевизионный прибор ночного видения
CN109932729A (zh) 面阵激光雷达
RU186487U1 (ru) Устройство для круглосуточного наблюдения положения пятна излучения на удалённом объекте
RU2037837C1 (ru) Активно-импульсный оптико-электронный прибор визуализации изображения
US4544844A (en) Image tube IR illuminator indicator
RU2014747C1 (ru) Телевизионная система наблюдения объекта
GB2174862A (en) Harmonying the optical axes of combined heat imaging apparatus and sight
CA2331424C (en) Night viewer and laser range finder
RU2040015C1 (ru) Активно-импульсный прибор ночного видения