UA35256A - Ендопротез вертлюгової западини - Google Patents

Ендопротез вертлюгової западини Download PDF

Info

Publication number
UA35256A
UA35256A UA99095046A UA99095046A UA35256A UA 35256 A UA35256 A UA 35256A UA 99095046 A UA99095046 A UA 99095046A UA 99095046 A UA99095046 A UA 99095046A UA 35256 A UA35256 A UA 35256A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cup
knives
endoprosthesis
knife
acetabulum
Prior art date
Application number
UA99095046A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Микола Олексійович Корж
Николай Алексеевич Корж
Володимир Іванович Пахалюк
Владимир Иванович Пахалюк
Михайло Іванович Калінін
Михаил Иванович Калинин
Володимир Акимович Філіпенко
Владимир Акимович Филипенко
Генадій Дмитрович Олініченко
Геннадий Дмитриевич Олиниченко
Original Assignee
Микола Олексійович Корж
Николай Алексеевич Корж
Володимир Іванович Пахалюк
Владимир Иванович Пахалюк
Михайло Іванович Калінін
Михаил Иванович Калинин
Володимир Акимович Філіпенко
Владимир Акимович Филипенко
Генадій Дмитрович Олініченко
Геннадий Дмитриевич Олиниченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Олексійович Корж, Николай Алексеевич Корж, Володимир Іванович Пахалюк, Владимир Иванович Пахалюк, Михайло Іванович Калінін, Михаил Иванович Калинин, Володимир Акимович Філіпенко, Владимир Акимович Филипенко, Генадій Дмитрович Олініченко, Геннадий Дмитриевич Олиниченко filed Critical Микола Олексійович Корж
Priority to UA99095046A priority Critical patent/UA35256A/uk
Publication of UA35256A publication Critical patent/UA35256A/uk

Links

Landscapes

  • Prostheses (AREA)

Abstract

Винахід належить до медичної техніки і може бути використаний в ортопедії та травматології при лікуванні захворювань і пошкоджень кульшового суглобу. Ендопротез вертлюгової западини містить чашку з виконаною на її зовнішній поверхні різьбою з прорізами по висоті профіля, поділяючих різьбову поверхню на сектори, шарнірно встановлені у чашці рівномірно по колу ножі, та нероз'ємний вкладиш.

Description

Винахід належить до медичної техніки і може бути використаний в ортопедії та травматології при лікуванні захворювань і пошкоджень кульшового суглобу.
Відомий ендопрорез вертлюгової западини (а.с. СРСР 1093339, МКВЗ АбТЕ1/00, 1984. Бюл. 19), що містить чашку, виконану у вигляді з'єднаних дисків з отворами, закріплених на роз'ємному вкладиші, між якими встановлені рівномірно по колу висувні ножі.
Недоліками наданого винаходу є: 1) певна складність конструкції, що знижує надійність її роботи; 2) постанова ножів у одній площині при плоскій конструкції чашки забезпечує фіксацію чашки по лінії, а не по поверхні, що створює високу ймовірність звихнення протеза з тазової кістки; 3) висока травматичність при можливому демонтажі протеза, внаслідок заростання тканиною фігурних прорізів в ножах, забезпечуючих їх радіальне переміщення.
Відомий також ендопротез вертлюгової западини (ас. СРСР 925336, МКВЗ АбІТЕ1/03. 1982. Бюл. 17), що містить гладку напівсферичну чашку з шарнірно встановленими у верхній її частині рівномірно по колу ножами, що мають гостру клиновидну форму. Ендопротез використовують слідуючим чином. Після обробки вертлюгової западини в неї з заздалегідь складеними ножами вставляють чашку, а після цього ключом повертають чашку на 1/4. обіга і ножі, повертаючись навколо своїх осей, гострими кромками врізаються в кістку.
Недоліки винаходу укладаються в слідуючому. 1) постанова ножів в одній площині при гладкій напівсферичній чашці забезпечує фіксацію чашки не по поверхні, а по кількох дугах кола і створює тим самим високу ймовірність звихнення протеза з тазової кістки: 2) до цього ж призводить і конструкція ножів, що мають гостру клиновидну форму, яка не забезпечує достатню утримуючу силу за рахунок малої поверхні контакту з кісткою, отвір в якій виконано розширюючоїся форми від дна вертлюгової западини, а також відсутність конструкційних елементів, які не перешкоджають можливій ротації чашки. що характеризує її находження в стані недостатньої рівноваги: 3) розміщення ножів у верхній частині чашки забезпечує її кріплення по краю вертлюгової западини, а також істотно збільшує габарити при постанові пластикового вкладишу за рахунок необхідності підсилення місця кріплення ножів, знижуючи тим самим можливий діапазон типорозмірів ендопротезів.
Найближчим до заявленого винаходу по конструкції та принципу дії є прийнятий за прототип ендопротез вертлюгової западини (а.с. СРСР 1123682, МКВЗ АбІЕ1/00, 1984, Бюл. Мо 42), виконаний у вигляді чашки, що містить різьбу на зовнішній поверхні з прорізами по висоті профіля, поділяючих різьбову поверхню на сектори, і розміщені рівномірно по колу у пазах чашки загострені стопорні стрижні. При цьому кожний стрижень виконаний з різьбовим отвором на протилежному від загострення торці для усунення стрижня при необхідності і з фігурною пластинкою у вигляді зубців пилки, маючи паз у площині пластинки з боку різьбового отвору.
Ендопротез використовують слідуючим чином. Після обробки вертлюгової западини в неї спеціальним інструментом загвинчують чашку. Після цього в пази чашки забивають стопорні стрижні і розширюють при допомозі відкрутки паз фігурної пластинки, щоб її краї закріпили стрижень у протезі.
Недоліки винаходу слідуючі: 1) ударна постанова (шляхом забивання) загострених стопорних стрижнів сприяє підвищеній травматичності і призводить до мікропереміщення з'єднання кісткової тканини і різьби; 2) тривале надходження у надто активному середовищі та заростання кістковою тканиною призводить до того, що існуючий на торці кожного із стопорних стрижнів різьбовий отвір не забезпечує, в разі необхідності, надійний і безтравматичний демонтаж стрижнів.
Ознаками прототипа, співпадаючими з суттєвими ознаками заявленого винаходу, є наявність чашки, що містить різьбу на зовнішній поверхні з прорізами по висоті профіля, поділяючих різьбову поверхню на сектори, наявність стопорних елементів та нероз'ємного вкладишу.
Причинами, що перешкоджують забезпеченню прототипом необхідного позитивного результату, полягаючого у підвищенні надійності фіксації ендопротеза у кістці, зниженні травматичності операції і спрощенні процесу його можливого демонтажу, є конструкція існуючих стопорних елементів та місце їх розміщення по висоті чашки.
В основу винаходу поставлено задачу в підвищенні надійності фіксації ендопротеза у кістці, зниженні травматичності операцій та спрощенні процесу його можливого демонтажу.
Поставлена задача вирішується тим, що в ендопротезі вертлюгової западини, що містить чашку з виконаною на її зовнішній поверхні різьбою з прорізами по висоті профіля, поділяючих різьбову поверхню на сектори, і нероз'ємний вкладиш, у нижній половині чашки на однаковій відстані від її дна рівномірно по колу у вигляді стопорних елементів шарнірно встановлені ножі, що мають форму частини кругового кільця. ширина якого не перевищує ширину сектору з різьбовою поверхнею в місці постанови ножа, а ось обертання ножа паралельна повздовжній осі чашки і розташована на його стороні, протилежній напрямку загвинчування чашки, з іншої ж сторони виконаний навиліт отвір, при цьому на зовнішній поверхні кожного із ножів виконаний елемент витка різьби, що є продовженням такого на різьбові поверхні чашки.
Між сукупністю ознак заявленого винаходу та технічними результатами, що забезпечуються винаходом, існує причинно-наслідковий зв'язок.
Пропонуюча конструкція ендопротеза дозволяє: 1) підвищити надійність фіксації ендопротеза в кістіці і тим самим скоротити післяопераційний реабілітаційний період, оскільки постанова у нижній половині чашки ножів, маючих форму частини кругового кільця, на поверхні якого виконаний елемент різьби, їі маючих ось обертання паралельну повздовжній осі чашки, розміщену на стороні ножа, протилежній напрямку загвинчування чашки, забезпечує після Ті загвинчування в кісткову тканину і висуненні ножів з чашки шляхом їх повороту навколо осі обертання наступне: а) зростання утримуючої сили при врізанні ножів у кістку за рахунок збільшення відстані від ножів до краю вертлюгової западини (росте реактивний момент) і збільшення площі їх контакту з кісткою; б) невелике осеве переміщення чашки до дна вертлюгової западини і обтиснення отим самим різьби за рахунок того, що ніж при висуненні повертається в площині, перпендикулярній повздовжній осі чашки, в напрямку, зворотному її загвинчуванні, а на його поверхні існує елемент витка різьби, розташований під кутом до площини обертання, тобто ніж, висуваючись, довертає чашку вбік загвинчування; 2) знизити травматичність операції, так як форма ножа у вигляді частини кругового кільця забезпечує його плавне висунення і врізання в кістку при допомозі спеціального інструменту шляхом повороту навколо своєї осі; 3) спростити процес можливого демонтажу ендопротеза, оскільки розміщення осі обертання ножа на його стороні, протилежній напрямку загвинчування чашки, забезпечує самостійне повернення ножа назад у чашку при її вигвинчуванні.
Відповідність запропонованого технічного рішення вимозі наявності "суттєвих відрізнянь" забезпечується тим, що нові конструкційні ознаки та їх поєднання, невідомі раніше, дозволяють підвищити надійність фіксації ендопротеза в кістці і отим самим скоротити післяопераційний реабілітаційний період, знизити травматичність операції та спростити процес можливого демонтажу ендопротеза при протезуванні.
На фіг. 1 зображена чашка ендопротеза вертлюгової западини зі складеними всередину ножами, вигляд збоку; на фіг. 2 - чашка, вигляд зверху; на фіг. З - розріз по А-А на фіг. 1 з двома складеними всередину чашки ножами та одним висунутим з неї; на фіг. 4 - ендопротез вертлюгової западини в зборі.
Ендопротез містить чашку 1 з виконаною на її зовнішній поверхні різьбою 2 з прорізами З по висоті профіля, поділяючих різьбову поверхню на сектори, шарнірно встановлені у чашці рівномірно по колу на однаковій відстані від її на осях 4 ножі 5, а також нероз'ємний пластиковий вкладиш б, Кожний ніж 5 виконаний у формі частини кругового кільця, ширина якого не перевищує ширину сектору з різьбовою поверхнею в місці постанови ножа. а ось обертання 4 встановлена паралельно повздовжній осі чашки і розташована на стороні ножа, протилежній напрямку загвинчування чашки.
На іншій же стороні ножа паралельно осі 4 виконаний навиліт отвір 7. Разом з тим на зовнішній поверхні ножа виконаний елемент витка різьби В, що є продовженням такого на різьбові поверхні чашки.
На верхньому торці чашки 1 виконані радіальні пази 9, а на її дні отвір, що має з зовнішнього боку, наприклад, кільцеву фігурну западину 10.
Форма зовнішньої поверхні вкладишу 6 повторює форму внутрішньої поверхні чашки, а внутрішня поверхня вкладишу має форму сфери під штучну головку ендопротеза.
В нижній частині вкладишу виконаний, наприклад. кільцевий виступ 11.
Ендопротез використовують слідуючим чином. Вертлюгову западину обробляють спеціальною фрізою, що має форму зовнішньої поверхні чашки 1, формуючи в западині заглиблення необхідного розміру. Після цього складають одночасно всі ножі 5 всередину чашки і вставляють в неї ключ, що має торцеві виступи для сполучення з пазами 9 чашки і з отворами 7 ножів, отим самим фіксуючи ножі від несанкціонованого повороту навколо своєї осі Обертаючи ключ, чашку поступово загвинчують у сформоване заглиблення в вертлюговій западині за рахунок сполучення виступів на ключі і пазів У на чашці. Причому, наявність елементу різьби на зовнішній поверхні кожного з ножів дозволяє доповнити отим самим невистачаючу частину різьби на зовнішній поверхні чашки і працювати ножу та чашці при загвинчуванні як єдиній ланці Вийнявши із чашки ключ і вдосконалившись крізь донний отвір у чашці, що вона поставлена на місце, встановлюють спеціальний ключ, яким поступово "витискують" ножі з чашки в кісткову тканину шляхом їх одночасного повороту навколо своєї осі, довертаючи отим самим додатково чашку і обтискуючи її в різьбі. Після виведення ножів на потрібний розмір торець ножа, звернений всередину чашки, стає на одній лінії з угтворюючою внутрішньою поверхнею чашки. Наступним етапом є постанова всередину чашки вкладишу б, що при натиску на його верхній торець своїм кільцевим виступом 11 стопориться у кільцевій фігурній западині 10 чашки та забезпечує фіксацію ножів у їх висунутому стані.
При демонтажі ендопротеза усувають пластиковий вкладиш 6 і після цього вигвинчують чашку. При цьому кожний ніж самостійно повертається всередину чашки, обертаючись навколо своєї обі.
За рахунок описаних особливостей конструкції! ендопротеза і створюється позитивний ефект, полягаючий у підвищенні надійності фіксації ендопротеза в кістці і отим самим скорочуванні реабілітаційного періоду, зниженні травматичності операції та спрощенні процесу його можливого демонтажу.
ЗШ --- с и. к з ни ис пани рповоннні нн Ні тини В нти ож рю про еру і «2 учить ню сте
БЕ: «іш -чани 3 8 жк й ,
Фіг. 1 ех їз : і
9 6 хе Ь в» ЧИ З
ДАХ Шен 8

Claims (1)

  1. Ендопротез вертлюгової западини, що містить чашку з виконаною на її зовнішній поверхні різьбою з прорізами по висоті профіля, поділяючих різьбову поверхню на сектори, шарнірно встановлені у чашці рівномірно по колу ножі, та нероз'ємний вкладиш, який відрізняється тим, що ножі встановлені у нижній половині чашки на однаковій відстані від її дна, мають форму частини кругового кільця, ширина якого не перевищує ширину сектору з різьбовою поверхнею в місці постанови ножа, а ось обертання ножа паралельна повздовжній осі чашки і розташована на його стороні, протилежній напрямку загвинчування чашки, з іншої ж сторони виконаний навиліт отвір, при цьому на зовнішній поверхні кожного із ножів виконаний елемент витка різьби, що є продовженням такого на різьбовій поверхні чашки.
UA99095046A 1999-09-10 1999-09-10 Ендопротез вертлюгової западини UA35256A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99095046A UA35256A (uk) 1999-09-10 1999-09-10 Ендопротез вертлюгової западини

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99095046A UA35256A (uk) 1999-09-10 1999-09-10 Ендопротез вертлюгової западини

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA35256A true UA35256A (uk) 2001-03-15

Family

ID=74204729

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99095046A UA35256A (uk) 1999-09-10 1999-09-10 Ендопротез вертлюгової западини

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA35256A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5580353A (en) Prosthetic patella implant of the knee joint
AU782185B2 (en) Apparatus and method for securing a cementless glenoid component to a glenoid surface of a scapula
US9504581B2 (en) Extended articular surface resurfacing head
US6159246A (en) Surgical method and tool for repairing a patella of the knee joint
CN1780595B (zh) 小关节造形术中整关节替代用的假体装置
AU784117B2 (en) Acetabular cup and reamer assembly and associated method for securing the cup to an acetabulum
EP4282383A2 (en) Adjustable orthopedic connections
EP2777637B1 (en) Instruments for use in disassembling implants
WO2016094739A1 (en) Convertible stem / fracture stem
EP3787562B1 (en) Inset/onlay glenoid, porous coated convertible glenoid, and humeral heads with textured undersides
EP2777621B1 (en) Assembling an orthopaedic prosthesis
IL265878B2 (en) Artificial hip joint stem and method of stem delivery
EP2777625B1 (en) Prosthetic component
US12109122B2 (en) Augmented glenoid design
AU2020307535B2 (en) Distal radioulnar joint prosthesis system and method of use
US5824099A (en) Surgical method and tool for repairing a patella of the knee joint
UA35256A (uk) Ендопротез вертлюгової западини
US11903845B2 (en) Tibial tray inserter
RU2163106C1 (ru) Эндопротез вертлужной впадины
RU2233645C2 (ru) Ацетабулярный компонент эндопротеза тазобедренного сустава бесцементной фиксации
US5490853A (en) Orthopedic bone plug cutter
RU2290901C1 (ru) Чашка для вертлужной впадины
KR20240119256A (ko) 스템리스 역방향 상완골 임플란트 시스템
RU2271777C2 (ru) Эндопротез вертлужной впадины