UA34831A - Пристрій для імпедансної ангіотензіотонографії - Google Patents

Пристрій для імпедансної ангіотензіотонографії Download PDF

Info

Publication number
UA34831A
UA34831A UA99073959A UA99073959A UA34831A UA 34831 A UA34831 A UA 34831A UA 99073959 A UA99073959 A UA 99073959A UA 99073959 A UA99073959 A UA 99073959A UA 34831 A UA34831 A UA 34831A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
impedance
pressure
frequency
computer
angiotensiotonography
Prior art date
Application number
UA99073959A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ігор Антонович Плеш
Игорь Антонович Плеш
Ольга Василівна Пішак
Ольга Васильевна Пишак
Ігор Костянтинович Владковський
Игорь Константинович Владковский
Петро Євгенович Ковальчук
Петр Евгеньевич Ковальчук
Original Assignee
Буковинська державна медична академія
Буковинская Государственная Медицинская Академия
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Буковинська державна медична академія, Буковинская Государственная Медицинская Академия filed Critical Буковинська державна медична академія
Priority to UA99073959A priority Critical patent/UA34831A/uk
Publication of UA34831A publication Critical patent/UA34831A/uk

Links

Abstract

Винахід належить до медицини. Пристій для імпедансної ангіотензіотонографії містить перетворювачі напруга-частота, пневмо-механічний датчик тиску, пневмоелектричний перетворювач тиску та персональний комп'ютер, на звукову карту якого подаються сигнали імпедансу ділянки кінцівки, зміни якого перетворені в частотно залежну напругу та тиску в манжеті, прикладеного до цієї ділянки і забезпечує аналіз двох сигналів з визначенням тисків закриття та відкриття артерій та вен при вивченні судинного тонусу із застосуванням вазоактивних фармакологічних засобів.

Description

Винахід відноситься до медицини і може бути використаний "для неінвазивного дослідження тонусу артерій і вен, заснованого на принципі поєднання електроплетизмографії і сфігмоманометр».
Відомий спосіб одночасного визначення показників артеріального і венозного тиску досліджуваної ділянки тіла в умовах компресії і декомпресії; в процесі повільної компресії - тиск закриття вен і артерій (ТЗВ, ТЗА), повільної декомпресії - тиск відкриття артерій і вен (ТВА, ТВВ) за А.А. Аринчиним (11.
Для проведення дослідження потрібен водяний плетизмограф, пишучий пристрій, манжета. нагнітаюча груша, ртутний манометр. При цьому здійснюють синхронну реєстрацію плетизмограми і кривої тиску в манжеті. Проте, виконання способу об'ємне, довготривале не зручне для обстежуваного, потребує проведення герметизації кінцівки, яка вміщена в плетизмограф, використання механічних пишучих пристроїв та рідини навколо кінцівки.
Відома методика реовазографії кінцівок (2| за допомогою тетраполярної реоплетизмографії при накладанні на кінцівку (передпліччя, гомілка) парних електродів (струмоподаючих і потенціальних) і отримання на реєструючому пристрої реографічної кривої - об'ємної реограми і її диференціальної похідної, що дозволяє визначити об'ємні показники припливу артеріальної крові. Проте, отримати комплексну оцінку тонусу артерій і вен досліджуваної ділянки тіла неможливо.
В основу винаходу поставлено завдання вдосконалення пристрою для імпедансної ангіотензіотонографії шляхом введення в систему приладів: перетворювачів напруга-частота, пневмо-механічного датчика тиску, пневмоелектричного перетворювача тиску та персонального комп'ютера, на звукову карту якого подаються сигнали імпедансу ділянки кінцівки, зміни якого перетворені в частотно залежну напругу та тиску в манжеті, прикладеного до цієї ділянки і забезпечує аналіз двох сигналів з визначенням тисків закриття та відкриття артерій та вен при вивченні судинного тонусу із застосуванням вазоактивних фармакологічних засобів.
Пропонований пристрій (фіг.1) складається із: тетраполярного реоплетизмографа (1) (або реоплетизмографічної приставки, наприклад РПГ-2-02), до входу якого підімкнуті 2 парних електроди (а - струмоподаючі, б - потенціальні), накладені на середню третину кінцівки. Вихід тетраполярного реоплетизмографа (1) підключено до перетворювача «напруга-частота» (2) (ПН-Ч). Останній складається із інтегратора (3), компаратора (4), тактового генератора (5) і Д- трігера (6). Вихід перетворювача «напруга-частота» підімкнуто до звукової плати комп'ютера
ІВМ-РО. Пневматична манжета (7) накладена на середню третину плеча або стегна приєднана до задатчика тиску (8), пневмо-механічного датчика тиску (9), а також до пневмоелектричного перетворювача тиску (10). Пневмоелектричний перетворювач тиску складається, із еластичного сільфону, на рухомій мембрані якого прикріплено магнітоелектричний сердечник. Переміщення сердечника викликає зміни індуктивності коливального контура генератора високої частоти (ГВЧ) (11). Крім цього, пристрій складається з другого стабілізованого генератора високої частоти (СГВЧУЧ) (12), змішувача (13). підсилювача - обмежувача різнецевого сигналу (14) і частотного подільника (15), вихідний сигнал якого подається на другий вхід звукової плати комп'ютера.
Принцип роботи пристрою.
Зміни імпедансу ділянки кінцівки між електродами перетворюються тетраполярним реоплетизмографом в напругу і поступають на вхід перетворювача «напруга-частота». Сигнал у вигляді меандра з частотою, що залежить від прикладеної напруги до входу, подається на звукову плату комп'ютера. Вихідний сигнал пневмоелектричного перетворювача поступає на вхід звукової плати комп'ютера. Частота цього сигналу залежить від тиску в манжеті (7) і в сільфоні, створюваного обстежувачем. Оціночний контроль тиску, який задається обстежувачем, здійснюється за пневмо-механічним датчиком тиску (9).
Оцифровані сигнали двох каналів звукової плати комп'ютера обробляються математичними методами за допомогою відповідного програмного забезпечення.
Пристрій дозволяє синхронно, з високою точністю відстежувати і зберігати інформацію про зв'язок імпеданса і тиску в ділянці кінцівки, що вивчається. Інформація про функціональну залежність імпеданса і тиску в ділянці кінцівки відображується на дисплеї комп'ютера у графічній формі. Величини досліджуваних параметрів в характерних точках кривої виводяться також в табличній формі.
Спосіб здійснюється наступним чином: на плече (стегно) накладається манжета, а на середню третину передпліччя (гомілки) - два парні кільцеві електроди на віддалі 7-9 см. На екрані дисплея відображається крива залежності імпеданса ділянки кінцівки від тиску в манжеті.
В динаміці компресії (зі швидкістю 2-3 мм рт.ст./сек) спочатку відбувається закриття поверхневих і глибоких вен, що відтворює тиск закриття вен (ТЗВ), а на плетизмограмі (фіг 2) - момент переходу, горизонтальної частини кривої у висхідну, що свідчить про підвищення кровонаповнення кінцівки нижче манжети, про зниження імпедансу, В момент закриття артерії(- ій) зміни імпедансу не спостерігається, що відтворює тиск закриття артерій (ТЗА). Припиняється компресія і відразу ж здійснюється повільна декомпресія (2-3 мм рт.ст/сек). Крива далі відтворює зниження імпедансу, що відповідає тиску відкриття артерій (ТВА) і максимальному наповненню кінцівки кров'ю до рівня тиску відкриття вен (ТВВ), після чого вона повертається до висхідного рівня.
Використовуючи пристрій для імпедансної ангіотензіотонографії можливе детальне вивчення дії вазоактивних засобів на тонус артерій і вен.
Відомо, що прийнятий під язик нітрогліцерин (НГ) (0,0005 г) - 1 табл. діє на протязі 2-10 хв.
Час на повний цикл визначення парних показників артеріального і венозного тиску в процесі компресії - декомпресії складає близько 2 хв. Ці дані визначають 4-кратне вивчення тонусу артерій і вен до дачі препарату та на 3, 6, 9 хв після застосування нітрогліцерину.
Приклад: Хворий Ю., 54 років. Діагноз: ІХС. Стабільна стенокардія напруження І! ФК.
Кардіосклероз. Атеросклероз аорти. Гіпертонічна хвороба ІІ ст. СНІ ст.
Проведена гостра фармакологічна проба з нітрогліцерином (1 табл. під язик). Параметри парних показників артеріального і венозного тиску до і після застосування препарату (мм рт. ст. ). (див. таблицю). ромен роз рев ер ер ов
ОНИ ПИЛ ПОВНА ОНА НОНННСЛОНННО НАННЯ се 105 10» 1
Представлені дані вказують на: "- відсутність впливу НГ на тонус периферичних вен, " максимальне пониження ТЗА і ТВА, яке наступило на 6-9 хв., " нітрогліцерин (НГ) переважно понижує тиск закриття артерій.
У більшості обслідуваних хворих (38 із 44) спостерігаються подібні зміни. У 4 хворих похилого віку виявлена відсутність зміни артеріального і венозного тиску після прийому НГ. У 2 хворих спостерігались парадоксальні зміни. На 3,6,9 хв. відбувалось підвищення імпедансу, що свідчило про спотворення електропровідності і не дозволяло чітко визначити тиск закриття і відкриття судин.
Вказані реакції судинної системи відповідають типовому, інертному і парадоксальному варіантам реакцій судин кінцівок.
Джерела інформації. 1. Т.б Виноградова. Инструментальнье методьй исследования сердечно-сосудистой системь! (справочник). - М.: Медицина.-1986.- 382 с. 2. А.С Мо 1266622, СССР, 1981. -4 с. п хі ша нтегра- омпара
ЯН т Е
А А З 6
Б» -
Тактови роз й і ЗВ | | ІВМ-РС
Ї | 2
ПЕП в в. 15
ІІ, г що пово чи х т сгвч гвч Н в) т; й ал .
Фіг. 1 к т !
І Декомпресія
ІП ши
АЙ --ннн ян сн т І- нш - ш- АТТРБГ ми ртс | ТВА 450 | |ЇМтза
І | | АТТРБГ - анпотенз | отоно- 420 І | | | реобарограма 90 | | | | БГ - барограма 60 Компресія | | | тв тзв | І -- ---- 04 т, ) М 202 -0 5 мм/сек д--- 4 -- А жтосовнию 0 .
Фіг. 2

Claims (1)

  1. Пристрій для імпедансної ангіотензіотонографії, який містить компресійну манжету і задатчик тиску, парні електроди для проведення тетраполярної реоплетизимографії реоплетизмограф, перетворювач тиску, відрізняється тим, що в пристрій введені перетворювач напруга-чистота, який складається з інтегратора, компаратора, тактового генератора, О-трігера, підімкнутого до першого входу звукової плати комп'ютера, а також пневмоелектричного перетворювача тиску, який складається з генератора, частота якого керується еластичним сіль-фоном, зв'язаним з керованим контуром цього генератора і кварцевого генераторів, змішувача, підсилювача- обмежувача і подільника частоти, підімкнутого до другого входу звукової карти комп'ютера.
UA99073959A 1999-07-12 1999-07-12 Пристрій для імпедансної ангіотензіотонографії UA34831A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99073959A UA34831A (uk) 1999-07-12 1999-07-12 Пристрій для імпедансної ангіотензіотонографії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99073959A UA34831A (uk) 1999-07-12 1999-07-12 Пристрій для імпедансної ангіотензіотонографії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA34831A true UA34831A (uk) 2001-03-15

Family

ID=74204065

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99073959A UA34831A (uk) 1999-07-12 1999-07-12 Пристрій для імпедансної ангіотензіотонографії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA34831A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR960004298B1 (ko) 혈행동태(血行動態)의 추출에 의한 혈압 측정 장치
KR100877753B1 (ko) 혈역학 파라미터 측정 장치 및 방법
JP2831471B2 (ja) 誘発された摂動を測定して生理学的パラメータを測定するための装置および方法
Kaniusas et al. Method for continuous nondisturbing monitoring of blood pressure by magnetoelastic skin curvature sensor and ECG
AU768097B2 (en) Diagnosing medical conditions by monitoring peripheral arterial tone
EP0389579A4 (en) Noninvasive continuous monitor of arterial blood pressure waveform
WO1999026529A1 (fr) Appareil de diagnostic lie aux formes d'impulsion, dispositif de controle de pression arterielle, dispositif de controle de la configuration des formes d'impulsion et dispositif de controle d'effet pharmacologique
KR20080068471A (ko) 휴대형 생체 신호 측정 장치
Cornelissen Instrumentation and data analysis methods needed for blood pressure monitoring in chronobiology
CN112890790A (zh) 一种穿戴式无创血压动态跟踪监测方法
JPWO2009066688A1 (ja) 動脈硬化診断装置
UA82094C2 (uk) Пристрій для вимірювання гемодинамічних параметрів і спосіб здійснення вимірювань
UA34831A (uk) Пристрій для імпедансної ангіотензіотонографії
JP2002320593A (ja) 動脈血圧測定方法および動脈血圧測定装置
JP2009153843A (ja) 血圧測定装置
EP4011284A1 (en) Method and apparatus for determining information about an arterial property of a subject
Wang et al. Development of an arterial applanation tonometer for detecting arterial blood pressure and volume
Groß et al. An arm phantom: a digital simulation system for testing sphygmomanometers
Huang et al. Studying peripheral vascular pulse wave velocity using bio-impedance plethysmography and regression analysis
JP3533122B2 (ja) 脈波モニタ
DE69124553D1 (de) Blutdruckmessgerät
Sidhu et al. Comparison of artificial intelligence based oscillometric blood pressure estimation techniques: a review paper
KR0182818B1 (ko) 맥파검출장치
Tamura Blood pressure
Gao Wrist Pulse Detector with Pneumatic Compression