UA31760U - Спосіб анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива - Google Patents

Спосіб анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива Download PDF

Info

Publication number
UA31760U
UA31760U UAU200712522U UAU200712522U UA31760U UA 31760 U UA31760 U UA 31760U UA U200712522 U UAU200712522 U UA U200712522U UA U200712522 U UAU200712522 U UA U200712522U UA 31760 U UA31760 U UA 31760U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
reactor
biogas
liquid
fractions
solid
Prior art date
Application number
UAU200712522U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Гарри Ервандович Мовсесов
Original Assignee
Inst Of Mechanization Of Cattl
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inst Of Mechanization Of Cattl filed Critical Inst Of Mechanization Of Cattl
Priority to UAU200712522U priority Critical patent/UA31760U/uk
Publication of UA31760U publication Critical patent/UA31760U/uk

Links

Landscapes

  • Fertilizers (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Abstract

Спосіб анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива, при якому фракціонування відходів на тверду та рідку фракції проводиться одночасно з їх завантаженням в реактор з подальшим накопиченням твердої фракції в проникній ємності, що занурена в рідку фракцію, яка накопичується в реакторі, зброджуванням та перемішуванням обох фракцій з відбором біогазу, роздільним вивантаженням зброджених фракцій, причому при вивантаженні збродженої твердої фракції із проникної ємності проводять її фракціонування і повернення її рідкої частини з анаеробними мікроорганізмами у проникну ємність.

Description

Опис винаходу
Спосіб відноситься до сільського, комунального господарства, зокрема до технології переробки органічних відходів з одержанням біогазу і добрива.
Відомий спосіб та установка для анаеробної біологічної очистки стічних вод |заявка ФРН МеО5 З 305 476 кл.
СО2Е3/28, 3/30, Бюл. Мо34, 1984), що включає попереднє відокремлення із вихідної маси у побічний потік речовин, що довільно метаболізуються в анаеробних умовах і присутні у нерозчиненому і крупнорозмірній формі, та окрему обробку цього побічного потоку в реакторі, завантаження основного потоку маси органічних відходів в 70 головний реактор, зброджування в анаеробних умовах.
Недоліки даного способу: не забезпечується ефективна переробка різноманітних відходів з одержанням потенційно можливого виходу біогазу; складність технологічної схеми та необхідність додаткового обладнання, автономних реакторів; відокремлення та відведення крупних часток в побічний потік, який відповідно обробляється в окремому реакторі в анаеробних умов. 12 Як прототип прийнятий спосіб переробки сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива (патент України на корисну модель Мо12596, кл. СО2Е11/04, 3/28, Бюл. Мо2 від 15.02.2006), що включає відокремлення відходів, завантаження їх в реактор, внесення анаеробних мікроорганізмів, анагробне метанове зброджування з відбором біогазу та вивантаження збродженої маси з частковим залишенням рідини з анаеробними мікроорганізмами в реакторі Причому попереднє відокремлення проводиться шляхом фракціонування з подальшим завантажуванням рідкої частини в реактор, а твердої частини відходів - порізно в проникні контейнери, які занурюються в реактор, тривалість перебування контейнерів не перевищує технологічної тривалості бродіння кожної окремої частини відокремлених відходів.
Недоліки прототипу: загальна складність технології, чисельність попередніх сепараційних процесів, у тому числі значна трудоємність процесів відокремлення фракціонуванням вихідної сировини та завантаження - вивантаження твердої фракції в різні проникні контейнери, а рідкої частини в резервуар реактора, подальше 3 завантаження - вивантаження цих контейнерів в реактор та з реактора; циклічність роботи з контейнерами та необхідність при цьому часткової розгерметизації реактора з неминучими втратами біогазу. Відсутність перемішування твердої частини відходів в контейнері. Такий спосіб потребує також значної кількості контейнерів і підвищує трудоємність, металоємність всієї технології. о
Поставлена задача створення способу анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з «се одержанням біогазу і добрива, у якому фракціонування відходів на тверду та рідку фракції проводиться одночасно з їх завантаженням в реактор з подальшим накопиченням твердої фракції в проникній ємності, що - занурена в рідку фракцію, яка накопичується в реакторі, зброджування та перемішування обох фракцій з «- відбором біогазу, роздільне вивантаження зброджених фракцій, причому при вивантаженні збродженої твердої 3о фракції із проникної ємності проводять її фракціонування і повернення її рідкої частини з анаеробними со мікроорганізмами у проникну ємність. Цим досягається підвищення продуктивності з переробки відходів і загального виходу біогазу та біодобрив за рахунок безперервності роботи, скорочення попередніх процесів та обладнання підготовки вихідної сировини, покращення умов зброджування кожної фракції, запобігання втрат газу « та коркоутворення, поліпшення використання робочого об'єму реактора, зниження трудомісткості переробки та підвищення загальних питомих показників технології й обладнання. - с Поставлена задача вирішується тим, що в способі анаеробної переробки органічних сільськогосподарських з» відходів з одержанням біогазу і добрива, що включає фракціонування відходів на тверду і рідку фракції, завантаження їх в реактор, внесення анаеробних мікроорганізмів, зброджування з відбором біогазу та вивантаження збродженої маси з частковим залишенням рідини з анаеробними мікроорганізмами в реакторі, 49 згідно з винаходом фракціонування відходів на тверду та рідку фракції проводиться одночасно з їх со завантаженням в реактор з подальшим накопиченням твердої фракції в проникній ємності, що занурена в рідку - фракцію, яка накопичується в реакторі, зброджування та перемішування обох фракцій з відбором біогазу, роздільне вивантаження зброджених фракцій, причому при вивантаженні збродженої твердої фракції із
Ш- проникної ємності проводять її фракціонування і повернення Її рідкої частини з анаеробними мікроорганізмами у
Ф 20 проникну ємність.
Завдяки тому, що одночасно з завантаженням органічних сільськогосподарських відходів в біореактор с проводиться їх фракціонування на тверду та рідку фракції досягається об'єднання попередніх сепараційно - завантажувальних процесів в одному місці та в одній проникній ємності, спрощення технологічної схеми.
Скорочення зовнішніх (до реактора) процесів фракційно-сепараційної обробки субстратів сприяє поліпшенню 25 умов зброджування шляхом запобігання внесення та насичення рідин додатковим повітрям, яке стримує с життєдіяльність анаеробів і є негативним фактором при метановому процесі. Відокремлення твердої фракції в окремій ємкості, але в середині реактора, дає можливість проведення групування і окремої обробки в одному місці грубодисперсних часток, що довільно метаболізуються в анаеробних умовах і присутні у нерозчиненому і крупнорозмірній формі, речовини яких в основному мають однорідні фізико-хімічні властивості та відповідно 60 відносно однакові швидкості зброджування. Проникність заглибленої ємності забезпечує поліпшення умов внесення та доступ вологи і активної анаеробної біомаси до завантаженої твердої речовини, прискорюючи розвиток метаболізму і утворення біогазу. При вивантаженні збродженої твердої фракції проводять Її фракціонування з поверненням рідкої частини з активною біомасою анаеробних мікроорганізмів у проникну ємність, що поліпшує умови та прискорює зброджування, підвищує питомі показники виходу біогазу. бо Створюються умови концентрації, іммобілізації та утримання специфічних анаеробів, що ефективно діють для даного виду речовин у твердій фракції що також підвищує продуктивність біогазу. Забезпечуються безперервність роботи, конструктивно - технологічна компактність, раціональність використання робочого об'єму реактора, повна герметичність. Значно підвищуються механізація завантаження субстратів, відповідно зростає продуктивність по перероблянню сировини відходів, покращуються умови зброджування, знижуються трудоємність експлуатаційно-технологічних робіт та загальна металоємність. При цьому забезпечується запобігання втрат газу та коркоутворення, підвищується надійність технологічної роботи.
Спосіб пояснюється кресленням, де на Фіг.1 показана технологічна схема пропонованого способу анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива. 70 Приклад виконання способу.
У якості відходів для переробки використано розповсюджені фермерські сільськогосподарські відходи тваринницького походження, наприклад, гній та гнойові стоки ферм великої рогатої худоби, свиней тощо вологістю понад 9290, які перекачуються з гноєзбірника насосом для гною безпосередньо в проникну ємність, що знаходиться занурено в реакторі. На поверхні ємності, що фільтрує, проводиться механічним методом 7/5 розділення на фракції з виділенням грубодисперсних частинок (з ефективністю понад 2095 по сухій речовині).
Виділена маса твердих частинок накопичується в проникній ємності, омивається при перемішуванні і переміщенні зброджуваним в реакторі середовищем з внесенням активної біомаси анаеробних мікроорганізмів і піддається мікробіологічній обробці шляхом бродіння.
Рідка фракція з розчиненими органічними речовинами поступає в об'єм реактора, де також змішується з го активною біомасою від попередньо збродженої рідини. У реакторі - метантенку в герметичних анаеробних умовах при заданій режимній температурі (н322С;н402С;-559С2), субстрати обох фракцій зброджуються з визначеною раціональною для кожної фракції тривалістю циклу метанового бродіння з одержанням біогазу і біодобрива. Відомо, що тривалість повного бродіння значною мірою визначається фізико-хімічною природою та станом зброджуваних речовин, що знаходяться у фракції і визначається в кожному конкретному випадку. При цьому тривалість біодеструкції важкорозчинних та крупних частинок, які накопичуються в проникній ємності, зазвичай більша, ніж для розчинних речовин в реакторі. Для твердої фракції з частинками соломи ЗОмм цикл З бродіння більше в 1,5 рази ніж для фракції з частинками менше 2мм. Слід враховувати також те, що тривалість циклу бродіння залежить від дози завантаження сировини. Тому для забезпечення найбільш раціонального і повного зброджування внесених органічних речовин рекомендується тривалість обробки твердої фракції в о
Зо реакторі збільшувати. При добовій дозі 1095 (об'ємних) тривалість зброджування рідкої фракції складає понад 10 діб, відповідно, тривалість перебування твердої фракції в проникній ємності в реакторі при анаеробному со зброджуванні повинна бути значно більше 10 діб. чн

Claims (1)

  1. «-- Формула винаходу со
    Спосіб анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива, що включає фракціонування відходів на тверду і рідку фракції, завантаження їх в реактор, внесення анаеробних мікроорганізмів, зброджування з відбором біогазу та вивантаження збродженої маси з частковим залишенням «
    рідини з анаеробними мікроорганізмами в реакторі, який відрізняється тим, що фракціонування відходів на з с тверду та рідку фракції проводиться одночасно з їх завантаженням в реактор з подальшим накопиченням твердої фракції в проникній ємності, що занурена в рідку фракцію, яка накопичується в реакторі, зброджуванням
    :з» та перемішуванням обох фракцій з відбором біогазу, роздільним вивантаженням зброджених фракцій, причому при вивантаженні збродженої твердої фракції із проникної ємності проводять її фракціонування і повернення Її рідкої частини з анаеробними мікроорганізмами у проникну ємність.
    з - -
    (22) с2 с 60 б5
UAU200712522U 2007-11-12 2007-11-12 Спосіб анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива UA31760U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200712522U UA31760U (uk) 2007-11-12 2007-11-12 Спосіб анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200712522U UA31760U (uk) 2007-11-12 2007-11-12 Спосіб анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA31760U true UA31760U (uk) 2008-04-25

Family

ID=39819801

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200712522U UA31760U (uk) 2007-11-12 2007-11-12 Спосіб анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA31760U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2577168C2 (ru) * 2014-05-27 2016-03-10 Федеральное государственное бюджетное научное учреждение "Всероссийский научно-исследовательский институт электрификации сельского хозяйства" (ФГБНУ ВИЭСХ) Способ получения биогаза и удобрений из бесподстилочного навоза и других органических субстратов

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2577168C2 (ru) * 2014-05-27 2016-03-10 Федеральное государственное бюджетное научное учреждение "Всероссийский научно-исследовательский институт электрификации сельского хозяйства" (ФГБНУ ВИЭСХ) Способ получения биогаза и удобрений из бесподстилочного навоза и других органических субстратов

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Fagbohungbe et al. High solid anaerobic digestion: Operational challenges and possibilities
Huang et al. Volatile fatty acids (VFAs) production from swine manure through short-term dry anaerobic digestion and its separation from nitrogen and phosphorus resources in the digestate
Braun Anaerobic digestion: a multi-faceted process for energy, environmental management and rural development
Fountoulakis et al. Potential for methane production from typical Mediterranean agro-industrial by-products
Demirer et al. Anaerobic biogasification of undiluted dairy manure in leaching bed reactors
US9163207B2 (en) Anaerobic treatment system and device
Demirer et al. Anaerobic digestion of dairy manure in a hybrid reactor with biogas recirculation
Rico et al. Solid–liquid separation of dairy manure: distribution of components and methane production
Böske et al. Upflow anaerobic solid-state (UASS) digestion of horse manure: thermophilic vs. mesophilic performance
EP3382030B1 (en) Method and installation for biogas and hydrogen production, and fertilizers containing chelates obtained by this method
Sebola et al. Methane production from anaerobic co-digestion of cow dung, chicken manure, pig manure and sewage waste
Jin et al. Distribution of nitrogen in liquid and solid fraction of pig and dairy manure in anaerobic digestion reactor
KR101425104B1 (ko) 유기성 폐기물의 바이오가스 생성제고를 위한 혐기발효 공정에서 전처리시 치환반응을 이용한 바이오가스 생산 시스템, 생산 방법 및 그로부터 생산된 바이오가스
RU2012113103A (ru) Способ ведения метанового брожения при очистке жидкой фракции навозного стока и сточной воды агропромышленного комплекса, предприятий пищевой промышленности и водоканалов
RU2351552C1 (ru) Средство для увеличения выхода биогаза
Rashed The effect of temperature on the biogas production from olive pomace
CN100460342C (zh) 使用蚯蚓生物滤池处理和循环利用养猪场污水的方法
US10961164B2 (en) Facility and process for the recycling of biomaterial
UA31760U (uk) Спосіб анаеробної переробки органічних сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива
CN101198554A (zh) 处理含水的废物流的方法和装置
KR100911835B1 (ko) 다단계 혐기성 소화조 및 이를 이용한 유기성폐기물의 바이오가스 생산방법
Broughton Hydrolysis and acidogenesis of farm dairy effluent for biogas production at ambient temperatures
KR101278514B1 (ko) 다단계 혐기성 소화조를 이용한 메탄가스 생산시스템
Zhang et al. Effects of antibiotics on anaerobic digestion resistance genes and archaeal communities in cattle manure
CN210065490U (zh) 一种畜牧业污水处理再利用装置