UA31464U - Submerged pump for dewatering - Google Patents

Submerged pump for dewatering Download PDF

Info

Publication number
UA31464U
UA31464U UAU200713632U UAU200713632U UA31464U UA 31464 U UA31464 U UA 31464U UA U200713632 U UAU200713632 U UA U200713632U UA U200713632 U UAU200713632 U UA U200713632U UA 31464 U UA31464 U UA 31464U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pump
water
side pipes
pressure nozzle
stages
Prior art date
Application number
UAU200713632U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Анатолий Петрович Черный
Original Assignee
Коммунальное Предприятие «Производственно-Технологическое Предприятие «Вода»
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Коммунальное Предприятие «Производственно-Технологическое Предприятие «Вода» filed Critical Коммунальное Предприятие «Производственно-Технологическое Предприятие «Вода»
Priority to UAU200713632U priority Critical patent/UA31464U/uk
Publication of UA31464U publication Critical patent/UA31464U/uk

Links

Landscapes

  • Structures Of Non-Positive Displacement Pumps (AREA)

Abstract

Занурювальний насос для водознижування належить до насособудування, зокрема до насосів і насосних установок, спеціально призначених для підйому рідин із великих глибин, наприклад для водознижування в шахтах гірничорудної промисловості та в підземних ємностях, де потрібні великі подачі, особливо в аварійних ситуаціях, немає обмежень по поперечному розміру насоса і де використання незанурювальних насосів неможливе через значну глибину водопідйому.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до насособудування, зокрема до насосів і насосних установок спеціально 2 призначених для підйому рідин із великих глибин, наприклад для водознижування в шахтах гірничорудної промисловості та в підземних ємностях, де потребуються великі подачі, особливо в аварійних ситуаціях, немає обмежень по поперечному розміру насоса і де використання незанурювальних насосів неможливо через значну глибину водопідйому.
Відомі занурювальні насоси для водознижування у гірничорудній промисловості, які мають привід, 710 всмоктувальний корпус, декілька послідовно розташованих ступеней (робоче колесо з виправляючим апаратом) і напірний патрубок, наприклад електронасоси ЗЦВ 14-120-540 ХТрГ, ЗЦВ 14-210-300 ХГ та ЗЦВ 16-375-175 ХГ.
Послідовно розташовані в них ступені своєю кількістю забезпечують необхідний напір при заданій подачі |11.
Недоліком відомих занурювальних насосів, які випускаються в СНГ, є обмеженість їх номінальної подачі 375мМ
З/г, Причому, ця обмеженість характерна і для подібних насосів провідних фірм Західної Європи. Наприклад, то насоси типу 5Р фірми "Грундфос" (ФРН) обмежені подачею 230м3/г |2), насоси типу 5-2528 фірми "ЗАЕВ" (Італія) - подачею 375м З/г |З). У той час, як для водознижування в шахтах гірничорудної промисловості часто, особливо при ліквідації аварії в них, необхідні насоси з подачею 800-1000м3/г при менших напорах. Це пояснюється невеликим попитом в них для водознижування в шахтах і бажанням їх уніфікації із свердловинними насосами, які обмежені у поперечному розмірі діаметром свердловини, що і обмежує їх подачу. А створення і освоєння спеціальних занурювальних насосів з великими поперечними розмірами їх ступеней і подачами тільки для водознижування в шахтах гірничорудної промисловості - дорого і економічно невигідно через малий попит в них.
В основу корисної моделі поставлено задачу занурювальний насос з декількома ступенями для
Вводознижування, де немає обмежень по його поперечним розмірам, шляхом розділення його ступеней на рівні частини і з'єднання їх з напірним патрубком паралельно через спеціальний проміжний корпус зробити більш о) продуктивним без створення для цього нових ступіней з більшим поперечним розміром та подачею, тобто при збереженні уніфікації по ступені (робочим колесом з виправляючим апаратом) із свердловинним насосом і без витрат на створення і освоєння виробництва нових ступеней. чЕ
Указана мета досягається тим, що у занурювальному насосі для водознижування, що має привід, всмоктувальний корпус, декілька послідовно розташованих ступеней (робоче колесо з виправляючим апаратом) со і напірний патрубок, ступені розділені на рівні частини проміжним корпусом, в якому передбачені два види «г проточних каналів, через один з яких та через зовнішні бокові труби, що сполучають цей вид каналів із напірним патрубком, вода, яка відкачується нижньою частиною ступеней, подається у цей патрубок, а через «--
Зз5 другий - вода, яку відкачують, всмоктується у верхню частину ступіней, якою вона також подається у напірний со патрубок, де потоки води складаються у загальну подачу насоса, яка збільшується пропорційно кількості рівних частин ступеней. Для зниження опору руху води у проміжному корпусі канали, які сполучаються з боковими трубами і виконані в ребрах, що з'єднують його фланці, виконані стиснутими з переходом на виході у форму внутрішньої поверхні зовнішніх бокових труб. Для забезпечення максимальної уніфікації насосів із різною « 70 Кількістю рівних частин ступіней їх зовнішні бокові труби виконані знімальними із з'єднанням з проміжним ш-в с корпусом і напірним патрубком. Для компенсації відхилень виготовлення по довжині напірного патрубка, й проміжного корпусу та зовнішніх бокових труб ці труби з'єднані з проміжним корпусом нефіксовано в осьовому "» напрямку.
Ця сукупність відомої суттєвої ознаки, що полягає у наявності у занурювального насоса для водознижування приводу, всмоктувального корпусу, декількох послідовно розташованих ступіней і напірного патрубка, у з взаємодії з новими суттєвими ознаками, що полягають у розділені його ступіней на рівні частини, які паралельно сполучені через проміжний корпус і зовнішні бокові труби із напірним патрубком насоса, у виконані - проточних каналів, що виконані в ребрах проміжного корпусу, стиснутими з переходом до форми внутрішньої ї» поверхні зовнішніх бокових труб та у виконанні цих труб знімальними із нефіксованим в осьовому напрямку З'єднанням із проміжним корпусом, дозволяє за рахунок незначної доробки відомого свердловинного насоса при (22) збереженні уніфікації з ним по ступеням та без витрат на створення та освоєння у виробництві нових ступіней ль одержати занурювальний насос з необхідною для водозниження подачею, яка може в декілька раз перевищувати існуючу у свердловинних насосів, які змушено використовуються для цього.
На Фіг.1 зображений запропонований занурювальний двоступеневий (для спрощення фігури) насос для водозниження у осьовому розрізі справа та у виді збоку зліва, на Фіг.2 - переріз А-А по осі каналу зовнішньої труби та верхній частині проточного каналу проміжного корпусу, на Фіг.3 - варіант нефіксованого з'єднання с зовнішньої бокової труби із проміжним корпусом.
Насос має привід (занурювальний електродвигун) 1, власне насос 2, які з'єднані між собою через всмоктувальний корпус 3. Власне насос 2 складається із нижньої 4 та верхньої 5 однакових ступеней (робоче бо Колесо з виправляючим апаратом), які з'єднані між собою через проміжний корпус 6, напірного патрубка 7, який з'єднаний із верхньою ступенею 5 та через зовнішні бокові труби 8 - з проміжним корпусом 6. З'єднання зовнішніх бокових труб 8 з проміжним корпусом б виконано нефіксованим в осьовому напрямку за допомогою фланця 9 з ущільнюючим кільцем 10 або тільки через ущільнююче кільце 10 (вар. І) для компенсації відхилень виготовлення по довжині деталей, які входять в це з'єднання. 65 Проточні канали 11 проміжного корпусу 6, що виконані в його ребрах і сполучають через зовнішні бокові труби 8 нижню ступень 4 з напірним патрубком 7, виконані стиснутими для зменшення опору всмоктування води у верхню ступень з переходом у верхній частині у форму внутрішньої поверхні зовнішніх бокових труб 8. Для запобігання перетокам води із напірної порожнини проміжного корпусу 6 у його всмоктувальну порожнину через зазор між ним та валом насоса у цьому місці передбачено ущільнення 12.
Насос працює таким чином.
Для монтажу насоса в шахту його приєднують напірним патрубком 7 до водопідйомного трубопроводу (на
Фіг. не показаний), на ньому опускають насос в шахту, занурюючи його у воду, яку треба відкачати, і підвішують. Включають електродвигун 1, який обертає робочі колеса ступеней 4 та 5. При їх обертанні вода, всмоктуючись нижньою ступенею 4 подається нею через проточні канали 11 проміжного корпусу 6 та через /о зовнішні бокові труби 8 у напірний патрубок 7, а вода, що всмоктується верхньою ступенею 5, подається нею безпосередньо у напірний патрубок 7. Таким чином ці дві ступені працюють у паралельному режимі, і подачі, які створюються ними, у напірному патрубку 7 складаються у загальну подачу насоса, яка пропорційна кількості ступеней або їх частин, що розділяються проміжним корпусом 6. В даному випадку, наприклад, вона подвоюється. Напрямки руху потоків води при роботі насоса на Фіг.1 вказані стрілками. Необхідний напір насоса забезпечується кількістю ступеней в кожній їх рівній частині, на які їх розділяє проміжний корпус 6. Із зміною кількості ступеней і їх частин змінюється тільки довжина зовнішніх бокових труб 8, усі інші деталі залишаються уніфікованими між собою і між деталями свердловинного насосу (окрім вала), на базі якого створюється цей запропонований насос. Це дозволяє за короткий час і без значних витрат створити та виготовити занурювальний насос для водознижування, придбавши для нього привід відповідної потужності, що особливо важливо при аварійних затопленнях шахт.
Джерела інформації: 1. Погружнье насосьії для водь». Каталог. Мздание второе, )исправленное и дополненное.
ЦИНТИХИМНЕФТЕМаш. Москва. 1989. с.4 (исполнение 3), 17, 18. 2. ОКОМОРО5. Скважиннье насосьі ЗР, МР1І, 5РА-МЕ, ЗР-МЕ. с.69. 3. Общий каталог. ЗАЕК ЕІ ЕКТКОРОМРЕ. 2007. с.226 З

Claims (4)

  1. Формула винаходу зо 1. Занурювальний насос для водознижування, що має привід, всмоктувальний корпус, декілька послідовно ч розташованих ступенів (робоче колесо з виправляючим апаратом) і напірний патрубок, який відрізняється тим, «0 що його ступені розділені на рівні частини проміжним корпусом, в якому передбачені два види проточних «г каналів, виконані таким чином, щоб через один із них та через зовнішні бокові труби, що сполучають цей вид каналів із напірним патрубком, вода, яка відкачується нижньою частиною ступенів, подавалася у цей патрубок,а че з5 через другий - вода, яка відкачується, всмоктувалася у верхню частину ступенів, якими вона також подається со безпосередньо у напірний патрубок, де потоки води складаються у загальну подачу насоса, яка збільшується пропорційно кількості рівних частин ступенів.
  2. 2. Насос за п. 1, який відрізняється тим, що канали проміжного корпусу, які сполучаються з боковими трубами і виконані в ребрах, що з'єднують його фланці, виконані стиснутими з переходом на виході у форму внутрішньої « поверхні зовнішніх бокових труб. З7З
  3. 3. Насос за п. 1, який відрізняється тим, що його зовнішні бокові труби виконані знімними із з'єднаннями з с проміжним корпусом і напірним патрубком. :з»
  4. 4. Насос за п. 1, який відрізняється тим, що зовнішні бокові труби з'єднані з проміжним корпусом нефіксовано в осьовому напрямку. з - ФТ» (22) чь с 60 б5
UAU200713632U 2007-12-06 2007-12-06 Submerged pump for dewatering UA31464U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200713632U UA31464U (en) 2007-12-06 2007-12-06 Submerged pump for dewatering

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200713632U UA31464U (en) 2007-12-06 2007-12-06 Submerged pump for dewatering

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA31464U true UA31464U (en) 2008-04-10

Family

ID=39819508

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200713632U UA31464U (en) 2007-12-06 2007-12-06 Submerged pump for dewatering

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA31464U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20170175752A1 (en) Thrust compensation system for fluid transport devices
CA2594958A1 (en) Electrical submersible pump stage construction
RU2616328C1 (ru) Одноступенчатый центробежный насосный агрегат
CN202646135U (zh) 一种空间导叶体式双级液下泵的组合密封结构
US7798211B2 (en) Passive gas separator for progressing cavity pumps
US8790072B2 (en) Bearing assembly for a vertical turbine pump
CN201836101U (zh) 一种空间导叶体式液下泵的组合密封结构
US20190085667A1 (en) Electric submersible pump configuration
US20200072226A1 (en) Helico-Axial Submersible Pump
CN203394792U (zh) 节能型深井潜水多级离心泵
UA31464U (en) Submerged pump for dewatering
RU84074U1 (ru) Герметичная насосная установка
RU177609U1 (ru) Вертикальная насосная установка
CN204082638U (zh) 密封性能好的水泵
US20060048947A1 (en) Rotating stuffing box with split standpipe
RU143834U1 (ru) Шурфный насосный агрегат для нагнетания воды в пласт
RU196841U1 (ru) Трехсекционный электронасосный агрегат
CN208364466U (zh) 动密封装置以及轴流潜水泵
RU196494U1 (ru) Шестисекционный электронасосный агрегат
CA2282231C (en) Modular downhole multiphase pump
CN202391781U (zh) 一种用于小型潜水排污泵的连接座
US11181121B2 (en) Pipeline pump
US20160053758A1 (en) Ground drive apparatus for progressive cavity pumps
SG137826A1 (en) Seal section for electrical submersible pump
CN107939688A (zh) 双级自平衡多级离心泵