UA30516U - Out-of-furnace aluminothermic method for obtaining of ferrovanadium - Google Patents

Out-of-furnace aluminothermic method for obtaining of ferrovanadium Download PDF

Info

Publication number
UA30516U
UA30516U UAU200713055U UAU200713055U UA30516U UA 30516 U UA30516 U UA 30516U UA U200713055 U UAU200713055 U UA U200713055U UA U200713055 U UAU200713055 U UA U200713055U UA 30516 U UA30516 U UA 30516U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
charge
vanadium
reducing agent
containing material
melting
Prior art date
Application number
UAU200713055U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Владимир Семенович Бойко
Владислав Владиславович Климанчук
Владимир Федорович Ревко
Виктор Данилович Шепель
Владимир Петрович Синельников
Александр Андреевич Оспищев
Павел Васильевич Дюнов
Original Assignee
Окрытое Акционерное Общество «Мариупольский Металлургический Комбинат Им. Иллича»
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Окрытое Акционерное Общество «Мариупольский Металлургический Комбинат Им. Иллича» filed Critical Окрытое Акционерное Общество «Мариупольский Металлургический Комбинат Им. Иллича»
Priority to UAU200713055U priority Critical patent/UA30516U/uk
Publication of UA30516U publication Critical patent/UA30516U/uk

Links

Abstract

Позапічний алюмінотермічний спосіб одержання ферованадію включає підготовку шихти із введенням у неї відновлювача - фероалюмінієвого сплаву, порошку алюмінію або їхньої суміші для відновлення ванадію з його окислів з наступним видаленням надлишку алюмінію з розплаву за допомогою рафінувальної суміші, яку задають на подину плавильного агрегату. Відновлювач і ванадієвмісний матеріал у шихті розподіляють диференційовано, двома самостійними частинами шихти. При цьому у верхню частину шихти вводять 85-95 % ванадієвмісного матеріалу, призначеного для проплавлення, весь відновлювач, який створює надлишок алюмінію, і флюсувальні домішки. У нижню частину шихти вводять залишок 5-15 % ванадієвмісного матеріалу та флюсувальні домішки.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до області металургії, а саме до виробництва феросплавів алюмінотермічним 2 способом.
Відновлення ванадію алюмінієм алюмінотермічним способом здійснюється по реакції:
Реакція відновлення проходить із великим виділенням тепла, і процес виплавки ферованадію може бути здійснений без додаткового підведення енергії.
Відомо два способи алюмінотермічної плавки ферованадію: позапічний та електропічний. При позапічній плавці (1), найбільш простої в апаратурному оформленні, всі шихтові матеріали подрібнюються, ретельно перемішуються в змішувачі й засипаються в плавильний агрегат. Алюміній задається в шихту в кількості 100-10295 від стехіометричне необхідного для відновлення оксидів ванадію. Шихта запалюється верхнім запалом. Після проплавлення та охолодження плавильний агрегат розбирається, і металевий злиток відокремлюють від корундових шлаків. Витяг ванадію в злиток становить 90-92905, вміст алюмінію у ферованадії 2,5-495, а вміст ванадію у відвальних корундових шлаках 2-495. Недоліком цього способу є низький витяг ванадію в готовий продукт.
З метою зниження ванадію в відвальних шлаках і підвищення його витягу в сплав застосовується двостадійний електропічний спосіб плавки |2). При цьому способі плавки шихту готовлять аналогічно (1), але з надлишком алюмінію від стехіометрії 125-13090.
Шихта проплавляється у ванні дугової електропечі при піднятих електродах. Завдяки надлишковій кількості не) відновлювача ванадій швидко й практично повністю відновлюється й переходить у розплав металу. По закінченню процесу проплавлення шихти опускають електроди, включають електропіч і прогрівають шлак, що сприяє осадженню корольків сплаву. Після зливу відвального шлаку, який містить менш 1905 ванадію, на (Се) дзеркало розплаву задають порцію пентаоксиду ванадію, яка рафінує сплав від надлишку алюмінію. Знов утворений шлак з високим вмістом ванадію використовують в шихті наступної плавки. По цьому способі витяг - ванадію досягає 9595. Недоліком електропічного способу є велика витрата електроенергії й необхідність юю створення електропічного переділу.
Розроблено вдосконалений спосіб позапічної плавки |З), взято за прототип, який забезпечує високий витяг і- ванадію, не менш 9595, без додаткового підведення енергії ззовні. При цьому способі шихта готується аналогічно со 11. Відновлювач задається в шихту в кількості 117-595 від стехіометричне необхідної кількості для відновлення ванадію. Крім шихти на плавку вводиться рафінувальна суміш, що складається з окислів заліза та флюсів, яка завантажується на подину плавильного агрегату. Завдяки надлишковій кількості відновлювана в шихті пентаоксид ванадію достатньо повно відновлюється й переходить у металевий розплав. «
При розплавлюванні рафінувальної суміші відбувається окислювання алюмінію до оксиду, який переходить у -Щ с шлак. Окислювач у рафінувальну суміш задається в кількості необхідній для видалення алюмінію до норм а застережених кількісним вимогам по ферованадію. Виплавка ферованадію по цьому способу забезпечує витяг ,» ванадію в готовий продукт 95-95,5905.
Недоліком цього способу є безповоротна втрата ванадію із відвальними шлаками, а також підвищення витрат алюмінію, який дорого коштує. з В основу корисної моделі поставлена задача зниження витрат відновлювача та підвищення витягу ванадію у ферованадій і проведення процесу плавки тільки за рахунок тепла екзотермічних реакцій. іш Поставлена задача вирішується тим, що в позапічному алюмінотермічному способі виплавки ферованадію, с який включає підготовку шихти із введенням у неї відновлювача - фероалюмінієвого сплаву, порошку алюмінію або їхньої суміші в кількості 117-595 від стехіометрично необхідного для відновлення ванадію з його окислів з - наступним видаленням надлишку алюмінію з розплаву за допомогою рафінувальної суміші, яка задається на о подину плавильного агрегату, згідно з корисною моделлю відновлювач і ванадійвмістний матеріал у шихті розподіляють диференційовано, двома самостійними частинами шихти, причому у верхню частину шихти вводять 85-9595 ванадійвмістного матеріалу призначеного для проплавлення, весь відновлювач, який створює надлишок алюмінію 130-595 від стехіометричне необхідного для відновлення ванадію, і флюсуючи домішки, а в с нижню частину шихти вводять залишок 5-1595 ванадійвмістного матеріалу та флюсуючи домішки.
Шихта на плавку готується із двох частин. Перша частина складається із суміші пентаоксиду ванадію в кількості 10--595 від всієї кількості пентаоксида, який задається на плавку та флюсуючи матеріали.
Друга частина шихти складається із суміші пентаоксиду ванадію в кількості 90 -5905, всієї кількості 60 відновлювача, який задається на плавку та флюсуючи матеріали.
Завантаження шихти у плавильний агрегат проводять у наступному порядку. На подину плавильного агрегату засипають рафінувальну суміш, яка складається з окислів заліза та флюсів, поверх неї перша частина шихти, що складається з пентаоксиду ванадію та флюсів, а потім завантажують другу частину шихти, яка складається з пентаоксиду ванадію, відновлювача та флюсів. Шихта запалюється верхнім запалом. При плавки бо верхньої частини шихти, де надлишок відновлювача становить 130-595 від стехіометричне необхідного для відновлення пентаоксиду ванадію, який знаходиться в цьому об'ємі шихти, реакція відновлення (1) повністю зміщається вправо і ванадій максимально переходить у метал.
У нижній частині шихти, в якої відсутній відновлював, створюються умови для максимального відновлення ванадію за рахунок того, що металевий розплав, отриманий під час плавки верхньої частини шихти яка містить надлишок відновлювача, що в кількісному відношенні становить 250-30095 від стехіометричне необхідної кількості для відновлення ванадію, який знаходиться у нижній частині шихти.
Після закінчення плавки та охолодження плавильний агрегат розбирається, і металевий злиток відокремлюють від корундового шлаку. 70 Істотними загальними ознаками запропонованої корисної моделі та прототипу є: - у шихту вводять відновлювач у кількості 117 4595 ваги, від стехіометричне необхідного для відновлення ванадію; - для наступного видалення невитраченого в процесі відновлення алюмінію на подину плавильного агрегату вводиться окислювач у вигляді рафінувальної суміші; - все необхідне на плавку залізо вводять у вигляді фероалюмінієвого сплаву.
Істотними відмінними ознаками є: - диференційований розподіл відновлювача в шихті, за рахунок розподілу шихти на дві частини в співвідношенні по масі пентаоксиду ванадію 5-1595 й 859595, при цьому весь відновлювач, вводять в другу (верхню) частину шихти.
Між істотними ознаками й технічним результатом - диференційованим розподілом відновлювача в об'ємі шихти і підвищенням витягу ванадію існує причинно-наслідковий зв'язок, який проявляється у наступному: - за рахунок виведення всієї кількості відновлювача у верхню частину шихти при плавке у всіх шарах розплаву, від верхнього до нижнього, зберігається великий надлишок відновлювача по відношенню к ванадію, при цьому рівноважна концентрація пентаоксиду ванадію в шлаковому розплаві знижується, а перехід ванадію в металевий розплав збільшується.
По запропонованому способу було зроблено 41 плавка результати, яких наведені в таблиці 1. З
Виплавка ферованадію по запропонованому способі дозволить підвищити на 0,5-195 витяг ванадію в готовий продукт позапічним способом і без додаткових енерговитрат.
Використа література: (Те) 1 Лякишев Н.П., Плинер Ю.Л. Алюмінотермія, М, "Металургія", 1978, Зв4стор. 2. Дуррер Р., Фолькерт Г.. Металургія феросплавів, переклад з німецького, М. "Металургія", 197бр. 48Остор. --
З. Патент України Мо26273 юю
Фо зв с усмас.
Шдненнет нити ння ТК лігатури(вміст. 70,695АЇ) на (порошку, кг алюмінію на плавку, кгіалюмінію от стехіометрії, 95 шлаку |М « плавку, кг г Г1111поуюмоююю 101101 нов! с с ям мя вгямлволо вв, ; ПО ПОН НОЯ НО ти НО М НОЯ ОН 00117052 везляровов щі со о 11111111 запропонованим способом опозамежізначння./:.//://|111 п - 7 27778770» |7777111а111771111111лов Бівілі ов бо

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Позапічний алюмінотермічний спосіб одержання ферованадію, що включає підготовку шихти із введенням у с неї відновлювача - фероалюмінієвого сплаву, порошку алюмінію або їхньої суміші в кількості 117-5 95 від стехіометрично необхідного для відновлення ванадію з його окислів з наступним видаленням надлишку алюмінію з розплаву за допомогою рафінувальної суміші, яка задається на подину плавильного агрегату,
    60 який відрізняється тим, що відновлювач і ванадієвмісний матеріал у шихті розподіляють диференційовано, двома самостійними частинами шихти, причому у верхню частину шихти вводять 85-95 95 ванадієвмісного матеріалу, призначеного для проплавлення, весь відновлювач, який створює надлишок алюмінію 130 -5 95 від стехіометрично необхідного для відновлення ванадію, і флюсувальні домішки, а в нижню частину шихти вводять залишок 5-15 95 ванадієвмісного матеріалу та флюсувальні домішки.
    б5
    Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2008, М 4, 25.10.2008. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. -о (Се) «-- ів) о Зо «о -
    с . и? о о 1 - (42) с 60 б5
UAU200713055U 2007-11-26 2007-11-26 Out-of-furnace aluminothermic method for obtaining of ferrovanadium UA30516U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200713055U UA30516U (en) 2007-11-26 2007-11-26 Out-of-furnace aluminothermic method for obtaining of ferrovanadium

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200713055U UA30516U (en) 2007-11-26 2007-11-26 Out-of-furnace aluminothermic method for obtaining of ferrovanadium

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA30516U true UA30516U (en) 2008-02-25

Family

ID=39818103

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200713055U UA30516U (en) 2007-11-26 2007-11-26 Out-of-furnace aluminothermic method for obtaining of ferrovanadium

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA30516U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2733772C1 (ru) * 2017-06-13 2020-10-06 Нортистерн Юниверсити Способ изготовления сплавов феррованадия на основе алюминотермического самораспространяющегося градиентного восстановления и рафинирования шлаком

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2733772C1 (ru) * 2017-06-13 2020-10-06 Нортистерн Юниверсити Способ изготовления сплавов феррованадия на основе алюминотермического самораспространяющегося градиентного восстановления и рафинирования шлаком

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN102534271B (zh) 一种钒铝合金的生产方法
CN100475987C (zh) 从含锌残渣中回收有色金属的方法和装置
CN101838718A (zh) 中频电炉炉内脱磷脱硫的冶炼工艺
TWI742180B (zh) 製造富含鉑族金屬(pgm)合金之方法
CN102198573B (zh) 一种自动埋弧焊剂及其制备方法
CN103045928A (zh) 电铝热法生产钒铁的方法
CN107099696A (zh) 基于铝热自蔓延梯度还原与渣洗精炼制备钛铁合金的方法
JP6230531B2 (ja) 金属クロムの製造方法
CN101709384A (zh) 一种提高电渣重熔钢锭质量的新型渣系
UA77584C2 (en) Highly titanium ferroalloy, which is obtained by two-stage reduction in the electrical furnace from ilmenite
CN105603257A (zh) 高品质钛铁的生产方法
EP4092148A1 (en) Manganese aluminum alloy and preparation method therefor
WO2013029119A1 (en) Production of ferrotitanium by aluminothermic reduction
CH691685A5 (it) Procedimento di riduzione delle polveri di acciaieria elettrica ed impianto per attuarlo.
UA30516U (en) Out-of-furnace aluminothermic method for obtaining of ferrovanadium
CN102839292A (zh) 用于铝硅镇静钢脱氧的超低钛超低碳高硅铝铁合金及其制备方法
UA77117C2 (en) Method for producing highly titanium ferroalloy of ilmenite by two stage electric furnace melting
RU2719828C1 (ru) Шихта и электропечной алюминотермический способ получения ферробора с ее использованием
RU2608936C2 (ru) Шихта и способ алюминотермического получения ферротитана с ее использованием
Sokolov et al. Aluminothermic studies of a liquid partial reduced ilmenite
RU2455379C1 (ru) Способ выплавки низкоуглеродистых марганецсодержащих сплавов
RU2521930C1 (ru) Шихта и электропечной алюминотермический способ получения ферробора с ее использованием
RU2201467C2 (ru) Способ получения ванадийсодержащего ферросплава
RU2374349C1 (ru) Способ выплавки ванадийсодержащих сплавов
CN105838969B (zh) 重熔法生产钛铁的方法