UA30347U - Hydrodynamic reactor - Google Patents

Hydrodynamic reactor Download PDF

Info

Publication number
UA30347U
UA30347U UAU200711506U UAU200711506U UA30347U UA 30347 U UA30347 U UA 30347U UA U200711506 U UAU200711506 U UA U200711506U UA U200711506 U UAU200711506 U UA U200711506U UA 30347 U UA30347 U UA 30347U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rotor
liquid
hydrodynamic
stator
holes
Prior art date
Application number
UAU200711506U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Евгений Ефимович Доманов
Василий Николаевич Кавчук
Original Assignee
Научно-Производственное Предприятие "Новые Технологии И Инвестиции"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Научно-Производственное Предприятие "Новые Технологии И Инвестиции" filed Critical Научно-Производственное Предприятие "Новые Технологии И Инвестиции"
Priority to UAU200711506U priority Critical patent/UA30347U/uk
Publication of UA30347U publication Critical patent/UA30347U/uk

Links

Landscapes

  • Centrifugal Separators (AREA)

Abstract

Гідродинамічний реактор містить корпус з перегородкою, вхідні і вихідні отвори для рідини, ротор і статор у вигляді дисків з радіальними канавками, пазами і виступами. Ротор має збільшений суцільний зовнішній виступ, вибірку, отвори.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до пристроїв для створення інтенсивних гідродинамічних коливань у рідких 2 середовищах з метою використання виникаючих кавітаційних ефектів для інтенсифікації різних фізико-хімічних процесів, зокрема каталітичного риформінгу й крекінгу нафтової сировини.
Риформінг нафтової сировини являє собою процес підвищення вмісту ароматичних сполук за рахунок модифікації вуглецевих складових, в основному парафінового ряду. У промислових умовах процеси риформінгу здійснюються при температурі 470 -5409С і тиску 1,5-3,5МПа (15-35атм.). Як правило, цей процес то супроводжується підвищення октанового числа продуктів прямої перегонки нафти.
Крекінг нафтової сировини являє собою процес деструкції високомолекулярних складових нафти з утворенням легких фракцій переважно ароматичного ряду, що також приводить до підвищення октанового числа. Параметри процесу - температура 410-4602С, тиск 5.20МПа (50-200атм.).
Інтенсивні гідродинамічні коливання, здатні викликати кавітацію, і виникаючі при утворенні та руйнуванні т кавітаційних бульбашок ефекти, каталізують на границях фазових переходів хімічні реакції. При цьому локальна температура може досягати 3000 2С, а тиск - до 3107 Па (З0батм.), що цілком достатньо для здійснення процесів риформінгу й крекінгу нафтової сировини.
Гідродинамічна обробка нафтової сировини коливаннями високої інтенсивності приводить до зниження молекулярної ваги й збільшення вмісту легких ароматичних сполук, тому кінцевий продукт має більше октанове число й меншу густину, ніж вихідний.
Є відомі пристрої, які використовують інтенсивні гідродинамічні коливання для каталізу процесів нафтопереробки |див. Лихтерова 14.М., Лунин В.В. Нетрадиционнье методьі переработки нефтяного сьірья.
ПХимия и технология топлив и масел. Моб, 1998. С.3-6.1. Ці пристрої складаються з камери, яка заповнюється ов рідиною, у яку поміщений ротор із частотою обертання 3З00Охв", й амплітудою коливань Змм. Вони дозволяють шляхом впливу на оброблювану рідину інтенсивними коливаннями підвищити вихід світлих нафтопродуктів. -
Однак подібні пристрої можуть працювати тільки з невеликими об'ємами рідини, і не придатні для промислового використання через малу продуктивність.
Для того, щоб збільшити продуктивність, необхідно щоб гідродинамічній реактор працював у проточному чн зо режимі.
Найбільш близьким до пропонованого технічного рішення, за технічною сутністю і ефектом, який досягається, «І є гідродинамічний апарат роторного типу ГАРТ |див. Ультразвуковая химико-технологическая аппаратура. с
Каталог-справочник. -М.: ЦНИИХИМНЕФТЕМАШ, 1970. -28с.|.
Гідродинамічний апарат роторного типу містить циліндричний корпус, вхідний і вихідний отвори для о протікання рідини, у корпусі розташовані ротор і спряжений з ним статор у вигляді дисків, кожний з яких має с кругові пази й радіальні канавки для протікання рідини. Хімічні процеси каталізуються кавітацією, яка виникає в рідині, що заповнює пази й канавки між ротором і статором при обертанні одного диска відносно іншого.
Використання даного апарату для процесів нафтопереробки, не дозволяє одержати на виході продукти заданого фракційного складу, які є основою для виробництва моторного палива, а тільки суміш кінцевого « 470 продукту та сировини, яка не прореагувала. З отриманої суміші на інших пристроях фізичними або хімічними з с методами виділяють потрібні фракції, а частину, що залишилася, або використовують для інших цілей, або направляють на повторну переробку. з В основу корисної моделі поставлене завдання створення такого гідродинамічного реактора, в якому ротор має збільшений суцільний зовнішній виступ, у основі якого із внутрішньої сторони виконана вибірка, на дні
ЯКОЇ крізь диск по колу виконані отвори, а корпус містить внутрішню перегородку, розташовану напроти со зовнішнього виступу ротора.
Поставлене завдання досягається таким чином: у відомому гідродинамічному кавітаційному реакторі, що о містить циліндричний корпус із вхідним і вихідним отворами для протікання рідини, у якому розташовані сз спряжені ротор і статор у вигляді дисків з виконаними в них круговими пазами й радіальними канавками,
Відповідно до корисної моделі, ротор має збільшений суцільний зовнішній виступ, у основі якого із внутрішньої г» сторони виконана вибірка, на дні якої крізь диск по колу виконані отвори, а корпус містить внутрішню «м перегородку, розташовану напроти зовнішнього виступу ротора.
Використання в заявленому гідродинамічному реакторі збільшеного суцільного зовнішнього виступу з вибіркою у основі й наскрізними отворами в сукупності з перегородкою в корпусі, дозволяє відокремити кінцевий ов продукт від сировини, яка не прореагувала, за рахунок відцентрової сепарації, що дозволяє підвищити ефективність роботи гідродинамічного реактора. с На Фіг.1 зображений загальний вигляд гідродинамічного реактора, на Фіг.2 - розріз А-А на Фіг.1.
Гідродинамічний реактор містить корпус 1 циліндричної форми, у якому є вхідний 2 і вихідний З отвори для протікання рідини. У корпусі 1 розташований ротор 4 і спряжений з ним статор 5, виконані у вигляді дисків. бо Рідина надходить у простір між ротором і статором через отвори в роторі 6. По колу диска ротора 4 і статора 5 виконані відповідно пази 7, 8, радіальні канавки 9, 10, які формують виступи 11, 12. Ротор 4 має збільшений суцільний зовнішній виступ 13, що має вибірку 14, з отворами 15 крізь диск. Корпус розділений перегородкою 16, що розташована напроти зовнішнього виступу 13 ротора 4 і розділяє корпус 1 на вхідну частину 17 і вихідну частину 18. Ротор приводиться в обертання електродвигуном (на кресленні не показаний). 65 Гідродинамічний реактор працює таким чином: оброблювана рідина через вхідний отвір 2 надходить у вхідну частину 17 корпуса 1 і далі через отвори 6 у роторі 4 направляється в простір між ротором 4 і статором 5, де піддається кавітаційному впливу. При цьому здійснюється ароматизація парафінової складової нафтової сировини та деструкція високомолекулярних складових.
Після виходу із простору між ротором 4 і статором 5 рідина за рахунок відцентрового ефекту розділяється: легкі фракції (кінцевий продукт) викидаються у вихідну частину 18 корпуса 1, а більш важкі фракції (сировина, яка не прореагувала) концентруються в об'ємі вибірки 14 і через отвори 15 повертаються у вхідну частину 17 корпуса 1 для повторної переробки. Кінцевий продукт із вихідної частини 18 корпуса 1 виводиться через вихідний отвір 3. Частина рідини, що направляється на повторну переробку, визначається сумарною площею отворів 15. 70 Ефективність роботи гідродинамічного реактора оцінювалася за виходом світлих нафтопродуктів з обробленої сировини. Випробування здійснювалися за таких параметрів: надходження рідини на вхід -
Вм/год., діаметр ротора - ЗООмм, частота обертання З000Охв 7, сумарна площа отворів, що направляють сировину яка не прореагувала на повторну переробку - 4,7см7.
Обробці піддавалася рідина густиною 0,868г/см?, що являла собою суміш нафтового залишку після відгону 75 світлих нафтопродуктів з добавкою 1595 фракції 25-459С. Обробка здійснювалася у двох варіантах: без повернення кінцевого продукту на повторну переробку (базовий) і з поверненням важких фракцій на повторну переробку (пропонований). Після обробки суміш піддавалася розділенню за фракціями з метою відділення світлих нафтопродуктів. Результати обробки нафтопродуктів у гідродинамічному реакторі представлені в таблиці.
Варіант обробки! Густина, г/см |Загальний вихід світлих нафтопродуктів, 90 (Базовий Овевпсмзоватсмо 00000027
Пропонований (овевпемооленом3 58 щі з
Враховуючи те, що перед подачею на обробку в сировину було додано 1595 бензинових фракцій, чистий вихід світлих нафтопродуктів у базовому варіанті склав 1295, а в пропонованому варіанті - 4395. Таким чином, використання запропонованого гідродинамічного реактора дозволяє підвищити ефективність переробки нафтової сировини приблизно в 3,6 рази. - «г

Claims (1)

  1. Формула винаходу с Гідродинамічний реактор, що містить корпус з вхідним і вихідним отворами для рідини, в якому розташовані о З5 ротор і статор у вигляді дисків з виконаними в них радіальними канавками, пазами і виступами, со який відрізняється тим, що ротор має збільшений суцільний зовнішній виступ, у основі якого із внутрішньої сторони виконана вибірка, на дні якої крізь диск виконані отвори, а корпус містить внутрішню перегородку, розташовану напроти зовнішнього виступу ротора. «
    -
    . и? о о о їх 50 що 60 б5
UAU200711506U 2007-10-17 2007-10-17 Hydrodynamic reactor UA30347U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200711506U UA30347U (en) 2007-10-17 2007-10-17 Hydrodynamic reactor

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200711506U UA30347U (en) 2007-10-17 2007-10-17 Hydrodynamic reactor

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA30347U true UA30347U (en) 2008-02-25

Family

ID=39817934

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200711506U UA30347U (en) 2007-10-17 2007-10-17 Hydrodynamic reactor

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA30347U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2012005631A2 (ru) * 2010-07-07 2012-01-12 Sidorov Sergei Mikhailovich Гидродинамический реактор

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2012005631A2 (ru) * 2010-07-07 2012-01-12 Sidorov Sergei Mikhailovich Гидродинамический реактор
WO2012005631A3 (ru) * 2010-07-07 2012-03-01 Sidorov Sergei Mikhailovich Гидродинамический реактор

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2016251299B2 (en) Centrifugal separator with disc stack
EA018529B1 (ru) Способ гидрокрекинга и система гидрокрекинга
RU2122457C1 (ru) Способ селективного и/или неселективного испарения и/или разложения, в частности, углеводородных соединений и устройство для осуществления такого способа
Hamamah et al. Liquid‐liquid centrifugal extractors: types and recent applications–a review
Ayuso et al. Extractive distillation with ionic liquids to separate benzene, toluene, and xylene from pyrolysis gasoline: process design and techno-economic comparison with the morphylane process
UA30347U (en) Hydrodynamic reactor
WO2010065640A1 (en) Apparatus for generating hydrocarbon fuel
EP0667386A1 (en) Process for cracking crude oil and petroleum products and a device for carrying out the same
JP2015534594A (ja) モーターオイルの連続精製
US3192126A (en) Pulsed adsorber
KR20150032316A (ko) 층류 원심 분리기
RU2078116C1 (ru) Способ крекинга нефти и нефтепродуктов и установка для его осуществления
RU127070U1 (ru) Устройство для обработки жидких углеводородных сред
CN110156103B (zh) 一种新型汽提塔
KR20150110636A (ko) 열 분해 및 증기 분해를 위한 시스템 및 공정
RU2215775C1 (ru) Способ переработки тяжелых нефтесодержащих фракций и установка для его осуществления
KR20110134905A (ko) 스피닝 디스크 다중기능 모듈
RU2359992C2 (ru) Способ подготовки жидкого углеводородного сырья
RU2304607C2 (ru) Способ переработки нефти и устройство для его осуществления
RU2269374C2 (ru) Устройство для диспергирования жидких органических сред
CN110747006A (zh) 一种脱除催化油浆固体杂质的方法
RU2319729C2 (ru) Способ и установка для фракционирования углеводородной жидкости и роторный гидродинамический возбудитель
US1126247A (en) Centrifugal clarifier for liquids.
US3047215A (en) Apparatus for separating liquids of different densities
SU958471A1 (ru) Способ переработки т желых нефт ных остатков