UA29997U - Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів - Google Patents

Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів Download PDF

Info

Publication number
UA29997U
UA29997U UAU200708900U UAU200708900U UA29997U UA 29997 U UA29997 U UA 29997U UA U200708900 U UAU200708900 U UA U200708900U UA U200708900 U UAU200708900 U UA U200708900U UA 29997 U UA29997 U UA 29997U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
biogas
biofertilizers
processing
stage
organics
Prior art date
Application number
UAU200708900U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Игорь Александрович Аксютов
Ярослав Викторович Бабкин
Original Assignee
Игорь Александрович Аксютов
Ярослав Викторович Бабкин
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Игорь Александрович Аксютов, Ярослав Викторович Бабкин filed Critical Игорь Александрович Аксютов
Priority to UAU200708900U priority Critical patent/UA29997U/uk
Publication of UA29997U publication Critical patent/UA29997U/uk

Links

Landscapes

  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Abstract

Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів належить до сільського та комунального господарства, а саме до переробки органіки сільськогосподарських відходів тваринного та рослинного походження, і може бути застосований в отриманні біогазу та біодобрив.

Description

Опис винаходу
Корисна модель способу одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів відноситься до переробки органіки сільськогосподарських відходів тваринного і рослинного походження, шляхом їх анаеробного збродження з отриманням біогазу та біодобрив та може бути застосована в сільськогосподарському виробництві.
Гнійні стоки по своїм характеристикам значно відрізняються від побутових та промислових, що накладає свої особливості на технологію та устаткування для їх переробки. Тому анаеробну переробку відходів (метанове бродіння) - слід оцінювати як локальне, природоохоронне міроприємство, одночасно яке покращує енергетичний 70 баланс країни. При цьому є можливість організувати безвідходне виробництво тваринної продукції, так як тверда та рідка складова продуктів збродження нешкідлива для навколишнього середовища, підвищує врожайність сільськогосподарських культур, відновлює гумусний склад та покращує склад грунту.
В якості сировини для переробки в анаеробних умовах можуть бути використані різні відходи сільськогосподарського виробництва, які містять органічні речовини.
Відомий спосіб біологічної очистки стічних вод (пат. України Мо23885, кл. СО2ЕЗ3/30, Бюл. Мо7, 2001р.і|, який передбачає двоступеневу очистку - анаеробну та аеробну, що анаеробну очистку здійснюють шляхом пропускання стічних вод через зважуваний шар гранульованого активного мулу при концентрації біомаси 50-60г/л та Т-35-372С, а аеробну доочистку ведуть в двоступеневих аеротенках при Т-30-3220.
Спосіб направлений на очистку великої кількості промислових стічних вод, та збору біогазу на першій стадії очистки.
Відомий спосіб переробки сільськогосподарських відходів з одержанням біогазу і добрива |пат. України
Мо12596, кл. СО2Е11/04, Бюл. Мо2, 2006р.|, в якому проводять фракціонування за видом відходів на рідку і тверді фракції, контейнерну загрузку з фракціями в реактор.
Недоліком даного способу є відслідковування кожного контейнера за тривалістю циклу бродіння кожної частини відокремлених відходів. шщ
Відомий спосіб анаеробної переробки гною |Смирнов О.П., Кошевой З.А., Фришерман Л.И. "Сооружения по подготовке к использованию отходов животноводства". - Киев, Урожай, 1989г. - 152с4 вибраний в якості прототипа, який включає механо-біологічну підготовку маси до ферментації з наступним метановим бродінням, відстоюванням, центрифугуванням переброженої маси. їв.
В основу корисної моделі поставлене завдання удосконалення способу одержання біогазу та біодобрив з Ге) органічних відходів, в якому анаеробну переробку органіки здійснюють послідовно в два етапи і за рахунок цього підвищується ступінь переробки органіки та вихід біогазу. б»
Розглядати двухетапний процес переробки органіки достатньо зручно для технологічного контролю і цим Тех! широко користуються на практиці.
Зо Поставлене завдання вирішується тим, що в способі одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів, се що включає подрібнення, нагрівання, гомогенізацію, анаеробну переробку в реакторі з відбором біогазу та вивантаження переброженої маси, анаеробну переробку органіки здійснюють послідовно в два етапи, де на першому етапі анаеробної переробки органічних речовин шляхом біохімічного розщеплення в основному « відбувається гідроліз - кислотоутворення, а на другому етапі анаеробної переробки органічних речовин шляхом 70 біохімічного розщеплення в основному відбувається метаноутворення. Переброжена маса органіки перед в) с злиттям в збірник переброженої маси не розбавляється свіжою порцією органіки.
Із» Завдяки тому, що проводиться розділення анаеробного зброжування органічних речовин, де в реакторі першого етапу переробки перевага на боці гідроліза з кислотоутворенням, а в реакторі другого етапу переробки органіки переваги на боці метаноутворення, в кожному з реакторів створюються і підтримуються умови 15 специфічні для конкретних етапів. о Процес анаеробного розкладу органічних речовин складний мікробіологічний процес, а процес пуску «се реактора складний технологічний прийом при якому в реакторі наростає асоціація мікроорганізмів, здатних до постійного здійснення конверсії органічної речовини з утворенням біогазу. Процес анаеробного розкладу іке, органічних речовин в реакторі здійснюється за допомогою складної асоціації різних бактерій, їх співвідношення «се 20 таїх взаємодія обумовлюють стабільність даного процесу. В біореакторі при нормальному ході процесу всі групи бактерій діють узгоджено, всі проміжні продукти розкладу одної стадії використовуються бактеріями іншої стадії. "м Розглядаємо підготовку утилізаційної маси та всі прийоми, пов'язані з запуском реактора, як підготовку живильного середовища, для вирощування симбіозної групи метаногенів. В ході їх життєдіяльності мікробіологічні та біохімічні процеси в реакторі спрямовані на гідроліз складних багато вуглеводних речовин з 59 утворенням водню, вуглекислого газу, низькомолекулярних жирних кислот, спиртів, низькомолекулярних с органічних кислот та на останній стадії розкладу метаноутворюючі та сульфатредукуючі бактерії використовуючи метаболіти попередніх стадій утворюють головним чином СН, та СО» та незначну кількість Ноз.
Відомо, що кислотоутворюючі бактерії мають більш високу швидкість росту, ніж метаноутворюючі, а метаноутворюючі вимагають для свого існування більш високі вимоги - це абсолютно анаеробне середовище та 60 більш довгий час для свого відтворення.
Розділення анаеробної переробки органічних речовин на два етапи, де на першому етапі в основному відбувається гідроліз - кислотоутворення, а на другому - метаноутворення та використання для цього технологічного процесу два реактори, які мають послідовне з'єднання, переробка має перевагу. В кожному реакторі можна створити специфічні умови для конкретної групи бактерій. бо Кількість та склад газу, який утворюється в результаті повного розкладу органічної речовини залежить від співвідношення С:Н:О:М в початковій сировині. Середній склад біогазу, який можна отримати при оптимальній температурі зброджування (Т-342С) - СН//СО»-2.
Наводимо приклади промислової переробки органіки, де при переробці композиційних сумішей вихід біогазу завжди збільшувався |Нам/Кев О.І. Расіоге апесіпо пеї епегоу ргодисіоп їот тевзорнйіс апаегобіс аідевіоп // Ргос. 181 Іпіегп зутр. оп апаегобіс аідевіоп, Зері., 1979. Сагаїй, УУаіез - Атвіегаат еїв5.,1982. - Р.131-149).
Назва суміші ІВідношення |Вихід біогазу мЗ/кг загр.реч. й о РИТИ т Го 1 11 ї с анньйнни НІ НИНІ 1:0,5:0,5
Приклад виконання способу
Приклад 1
Гідрозмив з свиноферми вологістю 92-9495 подрібнюють до частинок не більше 1Омм, нагрівають та гомогенізують. Гомогенність маси досягає не менше 9595. Біохімічна та термічна активація відбувається при т-4020. Підтримуючі задані технологічні режими в реакторі першого етапу переробки (Т-39-412С, рн 4,5-5,0, відсутність утворення шарів, що плавають, осаду на дні, нормативного вивантаження та завантаження свіжої порції органічних відходів) проводять переробку органіки та передають на подальшу переробку в реактор другого етапу. Підтримуючі задані технологічні режими в реакторі другого етапу переробки (Т-36-382С, рн 29 6,5-7,5, відсутність утворення шарів, що плавають, осаду на дні, нормативного вивантаження та завантаження 2 свіжої порції органічних відходів) проводять переробку органіки. Зброжена маса збирається в збірнику та розділяється на фракції. Рідка фракція, що містить до 495 сухих речовин, до 9095 своїх об'ємів використовується на добривний полив, а до 1095 повертається в технологічний процес. Тверда фракція використовується як біодобриво. Біогаз, що збирається, подається в газовий або дизель-газовий генератор і газову систему та ї- використовується за призначенням. Тех!
Приклад 2
Суміш свинячого гною та пташиного посліду в співвідношенні 1:1, вологістю 92-9495 подрібнюють до частинок (22 не більше 10мм, нагрівають та гомогенізують. Гомогенність маси досягає не менше 9595. Біохімічна та термічна б активація відбувається при Т-402С. Підтримуючі задані технологічні режими в реакторі першого етапу переробки
Зо (Т-39-412С, рН 4,5-5,0, відсутність утворення шарів, що плавають, осаду на дні, нормативного вивантаження та се завантаження свіжої порції органічних відходів) проводять переробку органіки та передають на подальшу переробку в реактор другого етапу. Підтримуючі задані технологічні режими в реакторі другого етапу переробки (Т-36-382С, рН 6,5-7,5, відсутність утворення шарів, що плавають, осаду на дні, нормативного вивантаження та « завантаження свіжої порції органічних відходів) проводять переробку органіки. Зброжена маса збирається в З с то збірнику, фракційно розділяється та використовується за призначенням. Біогаз застосовується у виробництві. . я

Claims (4)

Формула винаходу : : : й й й й й
1. Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів, що включає подрібнення, нагрівання, о гомогенізацію, анаеробну переробку в реакторі з відбором біогазу та вивантаження перебродженої маси, Ге який відрізняється тим, що анаеробну переробку органіки здійснюють послідовно у два етапи.
2. Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів за п. 1, який відрізняється тим, що на о першому етапі анаеробної переробки органічних речовин, включає біохімічне розщеплення, при якому в «се 50 основному відбувається гідроліз - кислотоутворення.
З. Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів за п. 1, який відрізняється тим, що на Ще другому етапі анаеробної переробки органічних речовин, що включає біохімічне розщеплення, при якому в основному відбувається метаноутворення.
4. Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів за п. 1, який відрізняється тим, що переброджену масу органіки перед злиттям у збірник перебродженої маси залишають не розбавленою свіжою с порцією органіки. Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2008, М З, 11.02.2008. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і бо науки України. б5
UAU200708900U 2007-08-02 2007-08-02 Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів UA29997U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200708900U UA29997U (uk) 2007-08-02 2007-08-02 Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200708900U UA29997U (uk) 2007-08-02 2007-08-02 Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA29997U true UA29997U (uk) 2008-02-11

Family

ID=39817583

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200708900U UA29997U (uk) 2007-08-02 2007-08-02 Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA29997U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2016036339A1 (en) 2014-09-05 2016-03-10 Llc Integro-Sd. Method and bioreactor for processing poultry manure for getting organic fertilizer and biogas

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2016036339A1 (en) 2014-09-05 2016-03-10 Llc Integro-Sd. Method and bioreactor for processing poultry manure for getting organic fertilizer and biogas

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Zhu et al. Microalgal cultivation with biogas slurry for biofuel production
CN109534636B (zh) 一种废弃秸秆与畜禽粪污综合处理利用的生产系统
CN101709004B (zh) 一种畜禽废物综合处理与资源利用方法
Prajapati et al. Phycoremediation coupled production of algal biomass, harvesting and anaerobic digestion: possibilities and challenges
CN101285075B (zh) 沼气发酵和自养型淡水微藻培养的耦合方法
Dębowski et al. The influence of anaerobic digestion effluents (ADEs) used as the nutrient sources for Chlorella sp. cultivation on fermentative biogas production
CN102161550A (zh) 畜禽养殖污水用于生产饲料添加剂及净化成中水的方法
CN102173507A (zh) 一种规模化畜禽养殖场粪便污水和农田作物秸秆资源化综合利用方法
MX2010013712A (es) Instalacion ecotecnica y metodo para produccion de sustrato de cultivo, de materiales para tratamiento de suelo, y de fertilzantes organicos teniendo propiedades de terra preta antropogenica.
WO2012077250A1 (ja) 混合系微細藻類を用いたバイオガス製造、供給方法並びにシステム
CN104016557A (zh) 一种实现猪场粪污资源化利用零污染排放的治理方法
Abu Hajar et al. Cultivation of Scenedesmus dimorphus using anaerobic digestate as a nutrient medium
Marazzi et al. Factors affecting the growth of microalgae on blackwater from biosolid dewatering
Eraky et al. A new cutting-edge review on the bioremediation of anaerobic digestate for environmental applications and cleaner bioenergy
CA3087213A1 (en) Systems and methods of producing compositions from the nutrients recovered from waste streams
CN103981220A (zh) 一种氢烷发酵耦合微藻养殖处理有机废弃物的方法
KR101297821B1 (ko) 혐기성 소화조를 이용한 미세조류 배양 시스템 및 이를 이용한 미세조류 배양 방법
CN101250068A (zh) 用养畜场污水生产光合细菌生物肥的方法
CN102206028A (zh) 一种全自动沼气生产净化装置及其应用
US20210207069A1 (en) Systems and methods of producing compositions from the nutrients recovered from waste streams
CN103087920A (zh) 一株混合营养型栅藻及其在污水资源化处理中的应用
CN102653775B (zh) 一种尿液资源化和能源化的处理方法
CN110484570A (zh) 一种利用餐厨垃圾联产氢气与昆虫蛋白的方法
CN102167318A (zh) 一种采用牛粪发酵菌处理牛粪制备活性炭的方法
UA29997U (uk) Спосіб одержання біогазу та біодобрив з органічних відходів